Kamerleden willen beslissing over het tweede t.v.-net AGENDA TRESLONG GRETHA DE BRUYN Weer 25 miljoen aan fonds voor landbouwsanering ZWEEDSE KERSTDINERS „BOLWERK" POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig CARAMBA... Overheid vlagt zaterdag Prins Bernhard beledigd Bij boerderijbrand 26 koeien omgekomen Tweede Kamer DOEPIE EN DE WONDERK EU KEN Bewoners van Dousadj in nieuwe huizen Kroon verwerpt beroep tegen afwijzing door Ged. Staten Kleinmeubelen Kleinmeubelen Het blijft somber J VRIJDAG 2 9 NOVEMBER 1963 2 Haarlem Velseti'IJ muiden Beverwijk HILLEG0M GA LA.KERSTDIN ER. DANSANT reservering 02520.5317 TAFELTENNISTAFELS KAM ERBILJ ARTS MAGNETISCHE SPELEN SJOELBAKKEN Modieuze ski-uitrustingen Sportieve St.-Nicolaas-geschenken Hogere prijzen voor zegels van Nederlands-Indië Medic Alert Foundation begint zijn werk WIJ SERVEREN BEIDE KERSTDAGEN SVENSKA RESTAURANGEN Kennerrmrplein 5 - Haarlem - Telefoon 16840 DAT WAS NU AL 10 LAM6 EEN WENS VAN AAS, EEN UIT21CHTHUISJS 0OVEN C~l H5T AAE5R.' JA, EN VAN HIERUIT KUN JE 00K60ED T0TERH006 WATER KOAAT OEI, DE HEN6EU TE KORT WE "Wachten Satellietstad Hilversum 22 f (Van onze parlementaire redacteur) „Het tweede televisienet is sinds okto ber al gereed, maar wordt de kijkers door allerlei gemodder nog steeds onthouden", zei de heer Kleywegt (P.v.d.A.) gisteren bij het debat over de radio- en televisie in de Tweede Kamer. „Het overleg met de N.T.S. moet praktisch nog beginnen, hoewel de hoofdzender in Lopik klaar is, maar nog ongebruikt moet blijven. De heer Kleywegt verweet de regering dat de omroep nog steeds geen wettelijke basis heeft gekregen. Het afwijzen van de commerciële televisie door de Kamer is het enige dat legaal en democratisch tot stand is gekomen. Hij wees er met nadruk op dat een zo duidelijke uitspraak van de Kamer door dit nieuwe kabinet gehono reerd moet worden. Dat het vraagstuk nu weer door de pacificatie-commissie wordt opgenomen, noemde hij vreemd. Door deze commissie wordt een wettelijke rege ling weer zeker twee jaar uitgesteld. Hij achtte het uitgesloten dat de commissie met een wettelijke regeling zou komen. Allerlei vragen zullen dus weer onbeant woord blijven liggen. Hij meende dat de regering nu samen met het parlement een beslissing moet nemen over de toekomst van het radio- en televisiebestel. „De regering moet niet dicteren, maar reageren en niet afschui ven of uitstellen". De heer Kleywegt wees er verder op dat het onjuist zou zijn te menen dat de omroepverenigingen om be slissingen gevraagd hebben. De Kamer heeft er om gevraagd. Mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.) meende dat het rapport van de commis- sie-Scholten openingen heeft gemaakt voor een andere organisatie van de om roep. De ontkoppeling tussen lid en abon nee, zoals door deze commissie is voor gesteld, vond zij wel gunstig en zij was er verheugd over dat de getalsterkte als enig zaligmakende norm door de commissie is verworpen. Zij wilde nu weten wat de commissie met het rapport gaat doen ,.Er moet snel iets gebeuren met deze sc-he mertoestand". Mevrouw Van Someren zei voorts dat de televisie geen huisbioscoop, maar een creatief middel moet zijn. Men kan er het Europees en mondiaal denken mee bevor deren. Zij vroeg de minister of hij bereid is „Teleac", een instelling voor educatie ve televisie, enig ruimte te geven. Overi gens was zij van mening dat de luister geld- en kijkgeld verhoging onevenredig zwaar zal drukken op de lagere inkomens. Beter achtte zij het om de mogelijkheden tot financiering uit reklame nog eens uit te zoeken. Sprekend over de radio zei mevrouw Van Someren dat deze als medium niet heeft afgedaan- De radio heeft een grote toekomst als middel tot ontwikkeling. Jkvr. Wttewaall van Stoetwegen (C.H.) wees erop dat radio noch T.V. enige aan dacht besteed hebben aan het rapport- Scholten, hoewel dit rapport radio en tele visie toch nauw raakt. Zij betwijfelde of de regering de ontwikkelingen op het ge bied van radio en televisie in de hand kan houden. „Wat moet de minister doen met deze enorme technische mogelijkheden terwijl zijn handen gebonden zijn?" vroeg zij. Ook zij betwijfelde of het werk van de pacificatie-commissie een constructieve lijn zal opleveren en adviseerde de minis ter vooral te zoeken naar een wijze voor zitter, die zich nog niet in een of andere richting heeft uitgesproken. Zij brak een lans voor zendtijd aan de C.P.N. „Pro beer het eens," adviseerde zij de minis ter. Sommige andere groeperingen die wel zendtijd hebben zijn daar op zijn zachtst gezegd helemaal met gelukkig mee. Zij altijd nog de mogelijkheid van repressieve Volgende week dinsdag zal minister Bot antwoorden. Advertentie Kaarslicht verzacht, verinnigt GOUDA KAARSEN c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Galacon cert ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Een veilig stek kie" van Michel André. Regie: Richard Flink. Zaterdag 20 u.Toneelgroep Ensem ble met „Het grote oor" van P. A.' Bréal. Regie: Gilles Léger. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The great escape", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De wrekers van de Maffia", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Raptus, het af schuwelijke geheim van dr. Hichcock", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Vijf gebrandmerkte vrouwen", 18 j. Luxor, 19 en 21.15 u.: „Hier is Lemmy Caution", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zatérdag 19 en 21.30 u.: „Spaar de spotvogels", 14 j. Rembrand, 14, 19 en 21.15 u.: „Diep in het graf", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Deserteur van het legioen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21-15 u.: „Pas op voor boudoirleeuwen", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Spartacus" 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: Tentoonstelling van etsen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van werken van mevrouw M. Hofker-Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uui» en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Ravel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal Eerste etage Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van de Haarlemse schildersvereni ging „De Acht". Tot en met 30 november. Tweede etage Tentoonstelling „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In november olieverfschilderijen van Hans Mulder. Museum „Het Huis Van Looy": Expo sitie Kunst Zij Ons Doel „Wassend Tij". Tot en met 1 december. Geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 14-17 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopen* van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 32): Tentoonstelling van kunstwerken van Frans Verpoorten, Hannes Postma, Kees Okx en A. van Mourik-Pohl. Geopend maandag van 13-13 u en dinsdag t./m. zaterdag van 9-18 u. Tot en met 5 dec. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af. cabaret van 21-23.00 uur. Vleeshal, bazaar stichting „Kennemer dierentehuis", geopend van 10-23 u. Tot en met zondag. Waag Taveerne, vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 u. het programma „Wie- dewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 29 NOVEMBER City, 20 u.: „Oproer op de Defiant". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Sint-Nico- laasfeest schooljeugd Velsen; O.T.V. „Ken- nemerland" speelt „Tonio weet er raad op Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16 ZATERDAG 30 NOVEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Oproer op de De fiant". Stadsschouwburg, 20 u.: „Konvooi als lokaas". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek van „The Hondsrockers". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Concert Beverwijkse Harmoniekapel, m.m.v. mannen- en kinderkoor. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. VRIJDAG 29 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Dê onbevredigden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Tarzan trekt naar India". W.B Theater, 20 u.: „Salvo's in het hoog gebergte". ZATERDAG 30 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. „De onbevredigden": 23.30 u.: „Uit de sloppen van Liverpool". uLxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Tarzan trekt naar Ind'a". W.B. Theater, 20 u. „Salvo's in het hoog gebergte". uitgebreide SPIJSKAART onb KIP ETEN A 6.50 Advertentie dagelijks DINER.en -SOIREE. DANSANTE Pseudo-meteropnemer. De politie in Groningen heeft een 17-jarige jongen aan gehouden die zich uitgaf voor meter- opnemer van het gemeentelijk gasbedrijf en vooral bejaarde dames heeft gedupeerd. Van vijf dames wist hij bedragen variëren de van tien tot vijfentwintig gulden los te krijgen. Advertentie SPORTMAGAZIJN TWIJNDERSLAAN T—9 - HAARLEM - TELEFOON 15116 Uw wagen parkeert u voor de deur Wegens de officiële herdenking van het 150-jarig bestaan van de Nederlandse staat heeft de regering besloten, dat zaterdag van de rijksgebouwen de Nederlandse vlag met oranjewimpel wordt uitgestoken. De minister van Binnenlandse Zaken heeft Gedeputeerde Staten van de provincies en de gemeentebesturen verzocht hetzelfde te doen. De krijgsraad te Arnhem heeft een 22 jarige soldaat, gelegerd In Wezep, een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en 75 boete, opgelegd wegens belediging van prins Bernhard. De auditeur-militair had eenzelfde gevangenisstraf en 50 boete geëist. Op maandag 13 mei zou de soldaat 's morgens in de trein van Alkmaar naar Zaandam beledigende woorden hebben ge^ uit naar aanleiding van een buitenlandse reis van prins Bernhard. Andere passa giers namen er aanstoot aan. De soldaat werd gearresteerd. Op de postzegelveiling van de Haagse firma J. K. Rietdijk n.v. zijn ook woensdag weer enkele opmerkelijke prijzen gemaakt. Een zegel van 2l/2 gulden van Nederlands- Indië uit 1908 met hoge opdruk „Java1 werd verkocht voor 2.600.. Een luchtpost zegel uit 1932, eveneens van Nederlands Indië. met kopstaande opdruk, bracht f 2.450 op. Een dienstzegel uit 1911 met handstempel van Nederlands-Indië ging weg voor 1.650. Een zegel van 25 cent van Curaqao emissie 1911 werd verkocht voor 1 1.000. Een Surinaamse zegel van de hulpuitgifte 1898 van 10 op 25 cent ver. wisselde van eigenaar voor 1.150. Een postzegel van Suriname van 10 cent uit de emissie 1886 bracht f 1.125 op. Verder waren er nog twee postpakketten ver. rekenzegels Nederland uit 1923 voor f 3.850. Een landmailetiket van Neder- lands-Indië uit 1845 voor 1.300 en een zegel van 2V, gulden van Nederlands-Indië 1908 met opdruk „BUITEN BEZIT" voor 1.900. De stichting afdeling Nederland van de Medic Alert Foundation gaat met ingang van 1 januari werken. De stichting stelt zich ten doel bescherming te verlenen aan nsen, voor wie een overigens normale medische spoedbehandeling schadelijk of gevaarlijk kan zijn. Deze bescherming wil de stichting ver lenen door het uitgeven van kettingen en armbanden met een internationaal bekend plaatje waarop de eigenschap is aange geven, die een normale spoedb'fehSndelihg gevaarlijk maakt of die speciale medica menten vereist. De prijs is bepaald op tien gulden. De organisatie die haar bakermat en centrum in de Verenigde Staten heeft, heeft navolging gevonden in Nederland, Canada, Spanje en Nieuw-Zeeland. In di verse andere landen is een afdeling in voorbereiding. Behalve de korte aanduiding van de bij zondere gevoeligheid komt op het plaatje een nummer voor dat verwijst naar een kaart met meer gegevens in een register dat door een behandelende arts te allen tijde telefonisch kan worden geraadpleegd. Bij een brand in een boerderij in Elburg zijn gisteren 26 stamboekkoeien omgeko men. De boerderij, bewoond door de fa milie Fikse, ging in vlammen op. Enkele kinderen, die in de schuur wa ren, zijn op het laatste moment gered. Vermoedelijk hebben de kinderen met lucifers gespeeld. (Van onze parlementaire r&lacteur) De meerderheid van de Tweede Kamer stemt in met een rijksbijdrage van 25 miljoen gulden aan de stichting Ontwik- kelings- en Saneringsfonds voor de Land bouw. Alle regeringsgezinde fracties als mede die van de C.P.N. hebben gisteren hun goedkeuring gegeven aan het voorstel van minister Biesheuvel om met dit be drag het fonds aan het werk te laten gaan. De houding van de P.v.d.A.-fractie is nog niet bekend. Dr. Vondeling liet gistermid dag aan het eind van de debatten we ten dat zijn fractie nog geen standpunt wil innemen. Hoe de oppositie over het voorstel denkt zal pas woensdag bij de stemming blijken. De socialisten hebben verschillende be zwaren. Hun eerste bezwaar geldt het ge brek aan details over de werkwijze van het fonds. Zij aarzelen om de minister een blanco cheque van 25 miljoen te ge ven. Ook de regeringspartijen voelen dit als een bezwaar, maar zij willen er geen halszaak van maken omdat mr. Biesheu vel, die gistermiddag voor het eerst als minister in de Tweede Kamer optrad, be loofde de vaste commissie voor Landbouw op de hoogte te houden. Het fonds bestaat officieel wel, maar het bestuur is nog niet bekend. Vorig jaar, toen het fonds nog in oprichting was, voteerde de Tweede Ka mer reeds een bedrag van 25 miljoen, dat vooral bestemd was voor sanering en ontwikkeling van de in moeilijkheden ver kerende bedrijven op de zandgronden. Over dpel en werkwijze van de stichting is gisteren uitvoerig gesproken. Van vele zijden werd gevraagd om verduidelijking van de nogal vage do'elstelling die de mi nister bij de schriftelijke voorbereiding had gegeven, namelijk dat het fonds zich zal bezighouden met het stiihuleren van vrijwillige bedrijfsbeëindiging en verbe tering van de bedrijfsstructuur. Tijdens de debatten van gisteren zei de minister dat het fonds vergoedingen zal geven zowel aan pachters als een gebruikers-ei genaars, die met hun bedrijven willen op houden. De minister had vooral het oog op landbouwers van vijftig jaar en ouder. De verbetering van de bedrijfsstructuur zal vooral gelden voor jongere landbou wers. Indien ook zij met hun bedrijf wil len ophouden kunnen ze aanspraak ma ken op een aflopende periodieke uitkering waardoor er gelegenheid voor omscholing is. Hoewel de landbouwers hun beslissing vrijwillig en op eigen verantwoordelijkheid moeten nemen, zullen de landbouworga nisaties voorlichting moeten geven. De bedrijfseconomische boekhouding zal hier bij als grondslag dienen. Over de verkoop van gronden die door bedrijfsbeëindiging vrijkomen wilde de mi nister geen vast standpunt innemen. Juist hiertegen richtte zich het voornaamste be zwaar van de P.v.d.A. Zij wenst dat de verkoop van deze gronden alleen via de Stichting Beheer Landbouwgronden zal ge schieden. Inschakeling van deze stichting was volgens de minister vooral op zijn plaats bij de verkoop van gronden die door ruilverkaveling beschikbaar zouden komen. De landbouwers die de vergoeding ont vangen zullen geen bedrijf meer mogen uitoefenen. Het bestuur van de stichting zal akkoord moeten gaan met de nieuwe bestemming van de vrijgekomen grond. De enige fractie die zich vierkant tegen het voorstel verklaarde was die van de Boerenpartij. De minister vond dat nogal opvallend, omdat het fonds immers de no den van de landbouw zal verlichten. Maar de woordvoerder van de Boerenpartij, de heer Harmsen, zag in het fonds alleen maar een instelling tot gedwongen ophef, fing van kleine bedrijven. Advertentie IN ONZE INTIEME BOVENZAAL waarbij beschaafde muziek. Originele ZWEEDSE SURPRISES voor de dames. RESERVEER TIJDIG UW TAFEL 44-45. Verschrikt bogen ze zich allen over de rand en ze zagen, dat er steeds grotere vlammen van de krant opstegen! - O, wat verschrikkelijk.' jammerde Doepie. Zo gaat dadelijk het hele huis in brand.' Ja, daar stonden ze nu. Het zag er erg gevaarlijk uit, want de krant brandde hard en als het houtwerk ook zou gaan bran den was het leed niet te overzien. Brand! Help!.Brand! riepen ze angstig. Zie je nou wel! zei Doepie. Dat komt er nou van, als je met lucifers speelt! s 11 l/KSCM ^OPimGfN De regering van Perzië heeft dinsdag aan de bewoners van het dorp Dousadj de bewijzen van eigendom voor hun 117 hui zen uitgereikt. Deze huizen werden ge bouwd door Europese vrijwilligers, Per zische studenten en de dorpsbewoners zelf onder leiding van de Europese werkgroep. In tegenstelling tot eerdere berichten zal het dorp Dousadj blijven heten. De school, tot de bouw waarvan het Unesco Centrum Nederland en de vereniging „Nederland Iran" de Europese werkgroep in staat hebben gesteld, heeft thans officieel de naam Prinses Beatrixschool gekregen. De Kroon heeft het beroep afgewezen dat 't gemeentebestuur van Hilversum had ingesteld tegen de beslissing van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, waar bij een raadsbesluit ter vaststelling van een uitbreidingsplan niet was goedgekeurd. De stedebouwkundige adviseur van Hilver sum, jhr. ir. J. de Ranitz, ontwierp voor een gedeelte van Hilversum een satelliet stad voor 25.000 a 30.000 mensen, waar mee Hilversum, dat met een groot gebrek aan bouwgrond heeft te kampen, geduren de een aantal jaren de bevolkingsaanwas zou kunnen opvangen. Gedeputeerde Sta ten waren van oordeel dat de ontwikkeling van Hilversum niet los is te denken van de ontwikkeling in het gehele Gooi en dat niet kon worden vooruitgelopen op het nog in bewerking verkerende streekplan voor het Gooi en de Vechtstreek. Studentendemonstratie. Een studen tendelegatie uit alle universiteits- en ho geschoolsteden gaat op 2 december naar Den Haag om aan de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen een door een groot aantal studenten ondertekende petitie betreffende de eettafelsubsidies aan te bieden. De Amsterdamse studenten zijn opgeroepen om dezelfde dag op de Dam in de hoofdstad te demonstreren voor betere subsidiëring van de mensamaaltij den, voor verhoging van de beurzen per 1 februari, tegen discriminatie van de verenigingseettafels en tegen prijsverho gingen. E.E.G.-geld voor Suriname. De Euro pese Commissie heeft dertien miljoen Su rinaamse guldens toegewezen voor de bouw van een nieuwe haven in Parama ribo. Hiermee is het belangrijkste gedeelte van dit project gefinanceird. Voor het overige deel, waartoe onder meer de bouw van loodsen behoort, zal Suriname begin volgend jaar een aanvraag bij het ont wikkelingsfonds van de E.E.G. indienen. Het havenplan is het vierde Surinaamse project waarvoor de E.E.G. gelden be schikbaar stelt. Veldpost. De veldpost verwacht, dat pakketjes voor de in Duitsland gelegerde militairen op 4 december binnen zullen zijn op het veldpostkantoor in Utrecht. Met een aantal drie-tons vrachtauto's worden de pakketjes op 5 december af geleverd in alle plaatsen in Duitsland, waar Nederlandse militairen gelegerd zijn, zoals Seedorf, Hohne en de plaatsen waar het personeel van de groepen geleide wa pens van de luchtmacht verblijft. Advertentie zei Sint's zwarte knecht „Piet". Olé, olé, dat is nog eens een partij voor de JEUGD van 1 tot 100. Van kinderschommel tot Oud- Hollandse Sehommelfeuteuil en verder alle populaire.... SENSATIONEEL wat een voorraad bij BOOT meubele GNftSTHAAT S2-M-M TILKFOON. 1204? HAARIFN Het K.N.M.I. deelt mee: Hoewel het in geheel Nederland mistig was is hét mistgebied in Europa in om vang afgenomen. Een oceaanfront is niet verder gekomen dan tot de omgeving van Londen. Dit front verandert weinig van plaats en de regenintensiteit langs het front is sterk afgenomen. In Z.-Frankrijk arriveerde een kleine depressie afkomstig van het Kanaal. Door deze ontwikkeling zal bij ons de wind overwegend oostelijk blijven. Verder zal er plaatselijk weer mist en bewolking voorkomen. Enige mot regen is mogelijk. De temperaturen zijn de laatste paar dagen een a twee graden gedaald, 's Nachts wordt slechts op en kele plaatsen het vriespunt bereikt. WIEERRAPPO RTEN Maximum-temperaturen 00 s 00 - d binnen- en buitenland. a "3 5 Neerslag: laatste 24 uur. H aS Den Helder geheel bew. ozo 9 0 Yper.burg mist ozo 7 0 Vlissingen mist ozo 3 0.3 Eelde mist n 7 0.1 De Bilt mist n 6 0 Twente mist n 7 0.1 Eindhoven mist nnw 6 0 Z.-Limburg mist ono 6 0 Helsinki geheel bew. z 1 0.3 Stockholm motregen z 4 1 Oslo regen windst. 2 1 Kopenhagen regen ono 8 0 Aberdeen onbewolkt wnw 7 11 Londen regen 0 9 7 Amsterdam mist windst. 6 0 Brussel mist windst. 6 0 Luxemburg regen no 6 0.1 Parijs mist ozo 4 0 Bordeaux regen wzw 8 4 Grenoble geheel bew. windst. 5 0 Nice zwaar bew. nnw 14 0 Berlijn motregen 0 7 0.1 Frankfort geheel bew. no 7 0 München geheel bew. z 5 0 Zürich geheel bew. nnw 5 0 Genève geheel bew. windst. 6 0 Locarno geheel bew. windst. 12 0 Wenen motregen zo 10 0.3 Innsbruck zwaar bew. windst. 8 0 Belgrado zwaar bew. zo 12 0.2 Athene geheel bew. zzo Rome zwaar bew. ono 12 5 Ajaccio half bew. ono 15 0 Madrid geheel bew. windst. 10 2 Mallorca zwaar bew. windst. 17 0 Lissabon licht bew. nnw 0.3 Zaterdag 30 november Zon op 8.23 uur, onder 16.34 uur. Maan op 16.37 uur, onder 7.13 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 29 november Hoog water 1.55 uur en 14.14 uur. Laag water 10.01 uur en 22.14 uur. Zaterdag 30 november Hoog water 2.39 uur en 14.56 uur. Laag water 10.45 uur en 23.03 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2