Positie van hoger onderwijs moet worden versterkt" Wetenschappelijk onderzoek ook buiten universiteit I. KAN JUWELIER - HORLOGER 't binnenhuis Werkgever-huisbaas is ongewenste combinatie Bovenverdieping van Hema in Hilversum uitgebrand Actie tegen straatvervuiling Op Utrechtse ditmaal ook voorjaarsbeurs technishow VAN NIEL HENSEN GELMOK INTERUNIVERSITAIRE COMMISSIE: Trein ontspoord bij Zwijndrecht D-trein-toeslag blijft gehandhaafd Personeelschef van Unilever: VOOR Schade ongeveer twee miljoen Vijf jaar cel geëist voor dubbele moord Drie doden in het verkeer Samenwerking tussen Nederland en Suriname v. DUIYENBODEN J VRIJDAG 29 NOVEMBER 196J X Geef iets goeds Geef iets van KAN Barteljorisstraat 2 - Haarlem - Telefoon 13004 bezoekt onze meubeltentoonstelling nieuwe modellen bankstellen vrij te bezichtigen huiskamers julianapark 58 - 60 - 62 - tel. 54530 - 57713 jaloe2ieën In de afgelopen nacht heeft een hevige brand, waarvan de oorzaak nog niet is vastgesteld, in het hart van Hilversum het grote winkelpand van de Hema grotendeels verwoest en daarbij voor bijna twee miljoen gulden schade aan gericht. Eindhoven OMEGA HORLOGES ook met gouden band Helmond het beste in LEDERKLEDING LANGE JASSEN 189.- JEKKERS 148.75 Natuurlijk PAARLAARSTEEG I HAARLEM Een commissie uit het interuniversitair contactorgaan heeft nagegaan op welke wijze het mogelijk zou zijn de positie van de universiteiten en hogescholen als cen tra van wetenschap zodanig te versterken, dat zij geen gevaar lopen door buiten universitaire wetenschapsbeoefening te worden teruggedrongen. De commissie kan zich blijkens haar rapport niet ver enigen met de opvatting, die volgens haar ook nu nog in sommige universitaire krin gen leeft, dat fundamenteel wetenschappe lijk onderzoek krachtens zijn aard uitslui tend aan de universiteit dient te geschie den. Het rapport van deze commissie, die was samengesteld uit prof. dr. R. Kronig, voorzitter, prof. dr. H. H. Janssen, prof. dr. H. W. Julius, mr. J. H. des Tombe, mr. H. J. Woltjer en mevrouw mr. M. J. KochKijlstra als secretaresse, is thans verschenen als publikatie van de academi sche raad. De commissie analyseert allereerst de bestaande toestand. Zij besteedt daarbij aandacht aan in sommige universitaire kringen bestaande klachten en kritiek op verschillende punten zoals overbelasting van hoogleraren, tekort aan personeel, ion- voldoende salariëring, gebrek aan ruimte en tekort aan materiële middelen. Boven dien wijst zij op een naar haar oordeel bestaand tekort aan bestuurskracht en doelmatige organisatie binnen de univer siteit. Daarna gaat de commissie in op de diepere oorzaken van het gevoel van on behagen, dat in universitaire kringen be staat. Er wordt op gewezen dat de positie van de wetenschap in het denken van de moderne mens anders is dan een genera tie geleden het geval was. In verschillende takken van wetenschap wordt de onderzoeker bovendien gecon fronteerd met de kwestie van zijn verant woordelijkheid voor het maatschappelijk effect van zijn .wetenschappelijk werk. en zelfs met problemen ten aanzien van de toelaatbaarheid daarvan indien dat werk wordt beoordeeld aan de hand van ethi sche en religieuze beginselen. Volgens de commissie geeft de weten schapsbeoefening aan velen geen eigen intrinsieke bevrediging meer. Maatschappelijk appèl Het toenemende appèl van de maat schappij aan de wetenschap, de beïn vloeding van de theorie door de prak tijk, de verstoring van het evenwicht tussen de A- en de B-wetenschappen zijn, met vele andere, de „endogene" factoren die de commissie belangrijk acht voor het „klimaat" van de weten schapsbeoefening aan de universiteiten en hogescholen. Het kennen van deze factoren is nood zakelijk om de middelen te vinden voor een gunstige beïnvloeding van dat kli maat. Suggesties De commissie geeft suggesties, die be trekking hebben op de mogelijkheden van taakdifferentiatie voor hoogleraren (reke ning houdende met de „typologie" van de hoogleraren) en aspecten van het perso neelsbeleid met betrekking tot de weten schappelijke staf, zoals de leeftijdsopbouw van die staf, de mogelijkheden van func- Deze foto van een Russisch jacht vliegtuig Mig 23, dat raketten op luchtdoelen afvuurt, heeft deze week op verrassend-geheimzinnige wijze het redactiebureau van het Britse tijd schrift Flight International bereikt. De foto kwam per post, de envelop was in Londen afgestempeld. De redactie van het tijdschrift heeft er geen idee van wie de afzender is. In de envelop zat een strookje papier met de woorden: „Nauwelijks een grap". Dit was blijkbaar een zinspeling op een opmerking in ons raketten- nummer van 7 november over een Russische raket, die was bestemd om, vanuit een vliegtuig gelanceerd, en luchtdoel te vernietigen, aldus de hoofdredacteur. „Bij die gelegenheid werd de mogelijkheid geopperd, dat de raket in kwestie mogelijk een grap was. Naar mijn mening is de foto in elk opzicht authentiek. Op de foto staat niet slechts een zeer recent type Russisch jachtvliegtuig, maar bovendien is het de eerste foto ter wereld van het afvuren van een Rus sische vliegtuigraket bestemd voor doelen in de lucht," aldus de hoofd- redakteur. De Amerikanen hebben een soortgelijke raket, de „Sidewinder". tiewisseling, de mobiliteit, het rangenstel sel, de verhoging van het aanzien van de wetenschappelijke staf en het beheer van universiteiten en laboratoria. Voor wat betreft de „afgeleide" taken, die uit onmisbare en onafwijsbare contac ten van universiteit en maatschappij voortvloeien, geeft de commissie in over weging deze organisatorisch onder te brengen in afzonderlijke instituten, die niet geïncorporeerd zijn in een universi teit of hogeschool, maar die daarmee toch nauwe contacten onderhouden. Bestuurskracht Bijzondere nadruk legt de commissie op het belang van een grotere bestuurskracht voor de universiteiten en hogescholen, waarbij zij denkt aan een beter bij de ge wijzigde omstandigheden passende organi satie, de stimulering van de collectieve verantwoordelijkheid van de faculteit c.q. afdeling voor de inrichting en de goede gang van zaken van het onderwijs, de ver betering van de methoden om tot een goe de besluitvorming te komen. Naast de erkenning dat het buiten-uni versitair onderzoek ook voor de universi teiten betekenis kan hebben waarschuwt de commissie tegen bepaalde gevaren daarvan. De snelle groei van de funda mentele natuurwetenschappelijke research in industriële en overheidslaboratoria mag er niet toe leiden dat het aandeel van de universiteiten in de totale natuurweten schappelijke researchinspanning in het Westen nog verder zou dalen. Het overschrijden van bepaalde grenzen in de „contacten met derden" zou kunnen leiden tot een aantasting van fundamen tele academische waarden zoals de onaf hankelijkheid van de universiteit, de open baarheid van de universitaire wetenschap, de vrijheid ook in de keuze van het te verrichten onderzoek. Aan de meest voor komende vormen van die contacten wor den in het rapport afzonderlijke beschou wingen gewijd. Advies aan ondernemingen Aan het verstrekken van advies door hoogleraren aan ondernemingen kunnen volgens de commissie naast voordelen ook nadelen voor de universiteit verbon den zijn. De kans op nadelige effecten wordt ech ter verminderd doordat de wet W.O. voor schrijft, dat de betrokken hoogleraar een vergunning dient aan te vragen, zodat cu ratoren een inzicht kunnen krijgen van aantal en aard van de aan hun instelling bestaande adviseurschappen. Daarnaast blijft de primaire verant woordelijkheid van de hoogleraar onver let, dat wil zeggen dat hij zich in elk concreet geval rekenschap zal moeten ge ven of het adviseurschap hem niet belem mert in de juiste uitoefening van zijn hoogleraarschap. In haar slotwoord wijst de commissie er op dat de door haar gegeven sugges ties voor verbetering van het universitaire klimaat nadere uitwerking behoeven en dat bepaalde onderwerpen door de aca demische raad zouden kunnen worden be studeerd. Advertentie dfcnen ■ftetHpc op woensde* te Vu I m»I«1 daar de bezorger» op donder dag meten afrekenen. DE ADMINISTRATIS De trein Vlissingen-Rotterdam is gister avond om zes uur gedeeltelijk ontspoord door een botsing met een bestelauto op de met automatische knipperlichten bevei ligde overweg in de Munnikseweg tussen Zwijndrecht en Barendrecht. Staatssecretaris Keyzer van Verkeer en Waterstaat voelt niets voor een opheffing van de D-treintoeslag in Nederland. Hij zegt dit in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Nederhorst (P.v.d.A.), die zich er over verbaasde dat deze toeslag bij het vervoer met inter nationale D-treinen binnen de Benelux op het Belgische traject wèl is afgeschaft, maar niet op het Nederlandse traject. De staatssecretaris merkte op dat de Belgische spoorwegen voor in België in stappende reizigers sinds oktober 1962 de toeslag hebben afgeschaft omdat door het geringe aantal D-treinen de heffing van geen betekenis meer is. De spoorwegbe drijven in de Beneluxlanden hebben ech ter een eigen tariefbeleid. Afschaffing in het Beneluxvervoer van de op het Neder landse traject in rekening gebrachte D- treintoeslag zou een doorbreking beteke nen van het door de N.S. in het gehele internationale verkeer toegepaste en com mercieel gerechtvaardigde systeem van berekening van zulke toeslagen. Zij vor men een vergoeding voor de extra voor delen, o.a. hogere reissnelheid en meer comfort, die de D-treinen bieden. Advertentie 1e on 2e etago Werkgevers dienen zich slechts node met de huisvestingsproblemen van hun werknemers te bemoeien. Tot deze con clusie kwam mr. R. Nolen. hoofd van de afdeling personeelszaken van Unilever n.v., in een vergadering van de Provin ciale Contactcommissie Zuid-Holland inza ke het Woonruimtevraagstuk, die in Rot terdam is gehouden. Mr. Nolen sprak over „Het woningpro bleem gezien in het licht van het perso neelsbeleid". Hij zei onder meer dat onder de huidige omstandigheden werkgevers rechtstreeks met het huisvestingsvraag- stuk worden geconfronteerd en er op velerlei wijzen rechtstreeks bij zijn be trokken. Hij achtte dit echter geenszins een normale situatie. „Het lijkt er op", zei mr. Nolen, dat werknemers tegenwoordig een woning primair stellen en pas in twee de instantie informeren naar aard en sa lariëring van een aangeboden functie. De meeste grote werkgevers, die zich in de na-oorlogse periode genoodzaakt hebben gezien door middel van eigendomsverwer ving in de huisvesting van werknemers te voorzien, zijn hiervan teruggekomen of proberen zich hieruit terug te trekken. Een enigszins omvangrijke woningvoorzie ning eist namelijk bijzonder grote inves teringen en bindt in toenemende mate geldmiddelen, die dringend noodzakelijk zijn voor technologische ontwikkelingen of expansie van het bedrijf. De ondernemer begeeft er zich mee in een specifieke hui zenexploitatie, die meestal buiten zijn werksfeer ligt en daarom al inefficiënt is. De combinatie werkgever-huisbaas is een zeer ongelukkige, aldus mr. Nolen, zij komt de verhouding tussen werkgever en werknemers niet ten goede en maakt meestal de exploitatierekening tot een farce. Voorts ontstaan er meestal proble men met de fiscus. Het huizenbezit van ondernemingspen sioenfondsen heeft een geheel ander ka rakter. Meestal is een pensioenfonds er geenszins op gebrand uitsluitend huizen te bouwen voor eigen contribuanten. Ook de methode waarbij de werkgevers woningen verwerven voor verhuur door aan de bouwers de onrendabele top te betalen, werpt volgens mr. Nolen proble men op. De ondernemers die geld steken j in deze onrendabele toppen hebben het ge voel dat zij de bouwer of de belegger een douceurtje toestoppen. Bovendien werken werkgevers op deze wijze mee aan het in stand houden van een wanverhouding tus sen bouwkosten en huren en zelfs een doelmatige en dus goedkopere bouw af remmen. Deze methoden grijpen bijzonder in in de personeelsverhoudingen. Er heeft een soort beloning plaats, die niets te ma ken heeft met de arbeidsverhouding. Het is een extra last van de ondernemer, die moeilijk is weg te werken en alleen maar in het belang is van de werknemer zolang de abnormale situatie voortduurt, maar die zich daarna tegen de werknemer zelf kan keren. Ook de methode waarbij werk nemers woningen in eigendom verwerven zonder dat zij zelf een cent bezitten, lijkt mr. Nolen in strijd met de beschermende maatregelen op het gebied van huurkoop en afbetalingsregelingen. Hij suggereerde door deskundigen te laten onderzoeken in hoeverre het mogelijk is te bevorderen dat de werkgeversactiviteiten er niet al leen toe leiden dat bepaalde werknemers sneller aan een woning worden geholpen maar dat de financiële offers daarvoor ook het totale bouwvolume ten goede komen. Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 18657 Vraagt prijsopgaaf Advertentie De brand werd omstreeks elf uur ont dekt en gemeld door een nachtwaker, die tijdens zijn ronde in de Kerkstraat uit het dak van het drie verdiepingen hoge He- ma-gebouw rook naar buiten zag kringe len. De brandweer, die met groot materi aal uitrukte, verschafte zich door het for ceren van een deur aan de achterzijde toegang en kwam daarbij tot de ontdek king dat het vuur al enige tijd vrij spel moest hebben gehad. De verstik kende rook betekende aanvankelijk een barrière voor de brandweerlieden, die ge dwongen waren persluchtmaskers op te zetten. Toen men de grote winkelruimte binnen drong bleek de trap van de parterre naar de eerste verdieping, waar de brand in de lunchroom moet zijn begonnen, al in vlammen te zijn gehuld. Men kon ech ter voorkomen dat het vuur de met hon derden artikelen gevulde verkoophal be neden in bezit nam. Met ongeveer vijfenveertig manschap pen en vijfendertig stralen werd de vlam menzee van alle kanten aangepakt. Hoe wel even na half n de vurige tongen door het dak priemden en hoog boven de bebouwing van de binnenstad loeiden, slaagde men er toen toch in de brand op te rollen. Van ladders en aangrenzende daken af wierp men enorme hoeveelheden bluswa ter in de laaiende vlammen, die in het magazijn op de zolderverdieping over vloedig werden gevoed door de grote hoe veelheden textiel en andere goederen, die voor de Sint Nicoteasverkoop waren op geslagen. Om half twee was de brand bedwongen en kon het tijdrovende nablussingswerk beginnen. De bovenverdiepingen waren geheel uitgebrand, terwijl gelijkvloers ze ker een decimeter water stond. Opmerkelijk genoeg hadden de aan grenzende zaken, een grote schoenenwin kel en een zaak in huishoudelijke artike len, in het geheel geen waterschade. Het was gisteravond de eerste van een serie koopavonden ter gelegenheid van het Sint Nicolaasfeest en de Hema had tot tien uur vele klanten gehad. Toen de bedrijfsleider en zijn personeel om half elf naar huis gingen werd niets bij zonders geconstateerd. Aan het rookver bod werd streng de hand gehouden. Twee brandweerlieden hebben verwon dingen opgelopen: een brandwacht strui kelde over een puntig hek en blesseerde een knie en een collega scheurde een vin ger aan glas en moest naar het zieken huis worden gebracht. Gisteren heeft een feile uitslaande brand gewoed in een winkel en magazijn van vakantie- en kampeerartikelen te Eindho ven. Talrijke ambtenaren van gemeente lijke reinigingsdiensten, directeuren van V.V.V.'s, voorlichtingsambtenaren, burge meesters en wethouders uit het gehele land waren gisteren bijeen in het Evert Kupersoord in Amersfoort, waar de vorige burgemeester van Amersfoort, de heer H. Molendijk, de nieuwste actie tegen straat verontreiniging inluidde, die onder de titel „Houdt uw stoep schoon" tot een natio nale campagne zal uitgroeien. „Opge ruimd staat netjes" is gedeeltelijk ge slaagd, zei de heer Molendijk. Wij hebben weten te bereiken dat tienduizenden weten wat we bedoelen. Als voorzitter van de Stichting Recrea tie introduceerde hij nu „het stapje ver der", de actie „Houdt uw stoep schoon." „Wij willen de mentaliteit van de men sen zodanig veranderen dat men althans een minimum van zorgvuldigheid aan wendt. Na verloop van enkele jaren hopen we iets van het resultaat van deze actie te bemerken. Onze reputatie van proper volk moeten we terugkrijgen", aldus de heer Molendijk. De burgemeester van Sliedrecht, de heer Chr. van Hofwegen, voorzitter van „Voorjaarsbeurs en technishow '64" zal de komende beurs van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs in Utrecht heten. Hfj zal van 9 tot en met 17 maart worden gehouden. Dit duidt erop dat de beurs dit maal voor een belangrijk deel gewijd zal zijn aan de techniek. Ongeveer tweehonderd exposanten zullen op bijna achttienduizend vierkante meter ruimte tonen wat er te doen is op het ge bied van hout- en metaalbewerkings machines, algemene machinebouw en technische uitrusting. Deze technishow wordt de grootste complete technische beurs die ooit in Nederland is gehouden, zeggen de organisatoren. Tijdens de voorjaarsbeurs zal ook veel aandacht worden besteed aan het aardgas. De hele Merwedehal is ervoor beschikbaar gesteld. Men heeft een grote inlichtingen stand, waar de Nederlandse Aardolie Maatschappij, de Nederlandse Gasunie en het gasinstituut van de vereniging van exploitanten van gasbedrijven gezamenlijk informaties zullen verstrekken, en ook zullen de activiteiten worden getoond die het Nederlandse bedrijfsleven heeft ont wikkeld na de aardigasvondsten in Noord- Nederland. Er is apparatuur ontwikkeld die in verband staat met het vervoer, de distributie en de toepassing van aardgas. Het is niet onmogelijk dat ook de Ver enigde Staten van Amerika zullen komen met aardgasapparatuur. In ieder geval is de inzending van de V.S. dit voorjaar bij zonder groot en voornamelijk ingesteld op het technische programma. Verder komen er inzendingen uit Hongarije, Oostenrijk, Burgarije, Frankrijk, Zweden, West- Duitsland en Zuid-Afrika. Ook Canada komt dit jaar weer. met een inzending naar Utrecht. Dit land zal voor namelijk huishoudelijke elektrische appa raten, stroomapparatuur, verlichtings apparaten en dergelijke exposeren. In de gebouwen aan het Vreeburg komt dit jaar de groep film en foto terug. Er is een uitgebreid congresprogramma samengesteld voor de voorjaarsbeurs. In ieder geval zal er een aardgasdag en een dag van het Nederlandse normalisatie instituut zijn. Het aantal contractanten is nu al 1350, ongeveer honderd meer dan in 1963. De totale oppervlakte is ditmaal tweeërizestigduizend vierkante meter, negenduizend vierkante meter meer dan tijdens de laatste voorjaarsbeurs. de werkgroep „Opgeruimd staat Netjes" zei: „We denken aan verontreiniging en we zien vervuiling. Daartegen te vechten moet ons gezamenlijk streven zijn om te voorkomen dat Nederland overwoekerd wordt door het vuil van de welvaart". Minister-president Marijnen had een telegram gezonden waarin ook hij erop wees dat groter welvaart meer vervuiling geeft. Drs. M. Brouwer betoogde dat de cam pagne „Houdt uw stoep schoon" pas zal kunnen slagen als de ergernis over straat- en stoepverontreiniging wijd verbreid is en als het besef algemeen is dat de stoep voor de deur bij het huis hoort. Een actie ve minderheid is nodig, die bereid is om zo nodig een tijd lang voor gek te lopen met veger en blik. De actie zal beginnen in Amersfoort. Kranten en propagandawagens zullen het publiek daar „stormrijp" maken voor deze actie, zoals wethouder C. van Zwol zei. De officier van Justitie in Den Bosch heeft vijf jaar gevangenisstraf geëist te gen een 31-.iarige koopman, die op 11 juni zijn schoonvader en zijn vrouw in het woonwagenkamp te Vessem met geweer schoten om het leven zou hebben gebracht. Dit gebeurde op de verjaardag van de koopman, toen hij beschonken thuiskwam. Er ontstond in de woonwagen een ruzie over de manier waarop hij zijn vrouw commandeerde om eten klaar te maken. Hij heeft toen met een mes gedreigd waarop de vrouw de wagen ontvlucht is. Even liep de man haar na, doch dadelijk daarna is hij weer naar de wagen terug gekeerd om zijn geweer te halen. Daar zou hij eerst zijn schoonvader hebben neergeschoten, die in het hart werd ge raakt en daarna zijn vrouw, die kogels kreeg in de nieren en in het hoofd. Advertentie GROTE HOUTSTRAAT 86. HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 De brand ontstond in het kantoortje, waar een personeelslid, dat licht werd ge wond, een gaskachel wilde afsluiten. Zeer waarschijnlijk was er een lek in de lei ding of in het ventiel, want op het zelf de moment schoot een grote steekvlam omhoog, die onmiddellijk de omgeving in lichter laaie zette. Reeds vijf minuten na de brandmelding sloegen de vlammen bo ven het gebouw uit. Ongeveer duizend vierkante meter ma gazijnruimte op de begane grond en de hierboven gelegen zolderverdieping zijn geheel uitgebrand. Ook een aangebouwde opslagplaats met dit uiterst brandbare materiaal is een prooi der vlammen ge worden. De schade wordt geschat op 100.000,- De ogenschijnlijk niet al te grote brand in de opslagplaatsen van de nv. Edah te Helmond blijkt achteraf een zeer grote schade te hebben veroorzaakt. De direc te schade door brand raamt men op een kwart miljoen gulden, de indirecte scha de is nog niet te overzien. Gebleken is namelijk dat een afdeling met enorme hoeveelheden zuidvruchten door rook ver loren is gegaan. Bij een auto-ongeval op de weg Nijme- gen-Den Bosch is gisteravond de 58-jarige heer F. Coopman uit Enschede om het le ven gekomen. Zijn echtgenote, drie zoons en de verloofde van één van hen werden zwaar gewond. Het gezelschap was in een personenauto op weg naar Den Bosch, waar de bruiloft van de oudste zoon gevierd zou worden. Bij een inhaalmanoeuvre onder Lunen (gem. Wijchen) botste de wagen tegen een boom. De twintigjarige Maria M. F. Bakker uit Bussum is bij 'n auto-ongeval in West- Duitsland om het leven gekomen. De auto, die door haar vader werd bestuurd, kwam in Moers bij Düsseldorf in botsing met een lokaaltreintje. Mejuffrouw Bakker was op slag dood. Haar vader werd in zorgwekjcen de toestand in het ziekenhuis opgenomen. In het academisch ziekenhuis te Gronin gen is overleden de"36-jarige heer G. Harms uit Kropswolde, die na een verkeersonge luk 23 weken bewusteloos is geweest. Op 21 juni was hij in Kropswolde op de fiets aangereden door een auto. Advertentie Voor een goede keus De minister van Justitie en Politie van Suriname, dr. S. Rambaren Mishre, die thans in Nederland vertoeft heeft met mi nister De Jong van Defensie gesproken over het ter beschikking stellen van le- germaterieel uit Nederland voor de politie en de brandweer in Suriname. Tijdens een onderhoud met minister Scholten van Ju stitie heeft deze de meest mogelijke steun toegezegd bij de pogingen die Suriname doet om uit Nederland rechters naar Su riname te laten komen voor de bezetting van het Hof van Justitie in Suriname. Ook voor de wetgeving op juridisch gebied kan Suriname rekenen op bijstand door Neder land. De samenwerking tussen de afdelin gen wetgeving op het Nederlandse en het Surinaamse ministerie van Justitie zal wor den bevorderd. Ter voorbereiding van ont werpverordeningen zullen zo nodig Neder landse deskundigen naar Suriname gaan. Een en ander zal ten dele worden ge- financieerd uit de fondsen voor technische bijstand. Enige Surinaamse juristen zullen worden gedetacheerd bij de afdeling wetgeving van het Nederlandse ministerie van Justi tie, om daar praktische ervaring op te doen. Behoudens de goedkeuring van de Staten generaal zal de opbrengst van vijandelijk vermogen, dat zich in Suriname bevindt, ter beschikking komen van Suriname. Het is de bedoeling, dat dit bedrag zal wor den bestemd voor de opbouw van diensten die ressorteren onder het ministerie van Justitie en Politie. J

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5