„Bijbrengen van etikette vinden wij belangrijker dan techniek" Zelfs op straat men ons na AVI A[( KbJsrssLïïï SdSiiK Si JEUGDBILJART Afdeling telt ruim 300 spelertjes De opstellingen Russisch elftal tegen Amsterdam Prins geschorst in Duitsland HCC II naar de eerste klasse B Organisatoren vragen zich af waarom de jongens er zo'n belangstelling voor hebben ZATERDAG 30 NOVEMBER 1963 23 99 Oriënterend Geen antwoord Semi-profs A mateurs BETAALD VOETBAL AM ATEURVOETBAL 99 BADMINTON HOCKEY neem toch een T rots Spelvreugde Redelijke kans ook de elementaire beginselen. Nagenoeg iedere oudere biljarter moest die altijd ontberen. Een waarborg dus voor de toe komst, waarin ontegenzeggelijk het jeugd- biljart zijn vruchten (in de vorm van talentrijke speler) zal afwerpen. Zover is het echter nog niet. Wel con- jeugdige biljartherhebbers behoeven dateert de heer Van Beem een stijgende animo, die verhoudingsgewijs vooral in de wat kleinere steden als Vlaardingen, Zaan dam, Den Helder, Valkenswaard, Harlin- al geruime tijd niet meer met smach tende blikken naar het groene laken te staren en erin te berusten dat slechts I ouderen die sport mogen beoefenen. Want sedert de eerste dag van nazomer- maand september, 1961, ligt de keu ook binnen het bereik van jongens tussen 12 en 16 jaar. Op voornoemde datum aan schouwde namelijk de afdeling Jeugd zaken en Kadervorming van de KNBB I het levenslicht. Bondsman J. van Beem 57 jaar toen al acht jaar secretaris, kreeg als (bezoldigde) taak het experi-1 ment te doen slagen*. Voorbeelden bestonden er niet. Het plan, geboren en gerijpt in de gedachten van oud-KNBB-voorzitter ,J. J. van Vliet en secretaris Van Beem, gold als een unicum. Maar vanwaar dan die oprichting? „In café's nam het jeugdbiljart hand over hand toe. Jongens van 16 jaar en I ouder konden al het lidmaatschap van de j bond verkrijgen, maar juist jongetjes on der die minimumleeftijd troffen wij vaak rond het biljart aan. We besloten iets aan de situatie te doen. En zo kwam mijn af deling tot stand", aldus het hoofd van Jeugdzaken en Kadervorming. Ogenblikkelijk toog de heer Van Beem I na de stichting aan het werk, daarbij het doel jongens van 12 tot 18 jaaf^ onder des kundige leiding van een gedipolmeerd (NSF-) jeugdsportleider in de voor de jeugd geschikte lokaliteiten scherp in het oog houdend. Met „geschikte lokaliteiten" doelt hij onder andere op patronaats- en jeugdgebouwen en kantines van fabrie ken. „Het liefst geen cafés". Biljartanimator Van Beem =>b a Het eerste jaar moest wel een oriënte rend karakter hebben. De statuten van de KNBB'toch vermeldden nog steeds die zin snede: „De minimumleeftijd voor het lid maatschap van de KNBB bedraagt 16 jaar Hartje winter 1962 op precies te zijn 14 januari wijzigde men deze leeftijd ï'n.12. Het wachten was toen op het af komen van de koninklijke goedkeuring. Desondanks stampte de heer Van Beem. in dat oprichtingsjaar 15 jeugdclubs uit „Door systematische, methodische trai- de vrij vlot te ontginnen grond. Van de ning, door een groot enthousiasme bij 44 aan het diploma van jeugdleider be- cje speelsters en door een geweldig gonnen cursisten, volbracht de helft de j nmnrters van de studie. Tijdens het tweede jaar (september meeleven van onze supporters van ae '62 tot september '63) groeide het aantal hele bevolking, hebben wij dit bereikt clubs uit tot 38, gevestigd in 28 gemeen- zegt Jo Gerris. En hij bedoelt de na- ten en 686 leden omvattend. Van de 686 tionale titel zaalhandbal en de deel- sloten zich 153 aan bij de KNBB neming aan de Europacupwedstrijden „We vragen ze met lid te worden. We 6 J zien hun activiteiten namelijk zuiver als door het damesteam van Swift in Roer recreatie". mond. Dit team is plotseling in de na- Het korps jeugdleiders breidde zich in tionale belangstelling gekomen door dat tijdsbestek uit tot 38. Op 7 decembei verrassende resultaat dat het boek- van dit jaar staan 13 kandidaten voor de opgave het examen van leider tot een goed te m de eerste wedstrijd om de Europa- einde te brengen. Inmiddels telt de afde- beker. In Parijs werden de l' ranse kam- ling Jeugdzaken en Kadervorming 43 clubs pioenen U.S. d'Ivrtj met niet minder in 34 gemeenten, ruim 800 jongens, waar- verslagen. Vanavond komen van 263 aangeslotenen. ,1 dp Eransp meisies voor de returnmatch De heer Van Beem, meer bestuurder ae 1 ranse meisjes voor ae reiurmnuicn dan biljarter, acht het bijbrengen van de naar Roermond. Dan zal de prachtige, etikette de belangrijkste opdracht van de grote sporthal te klein blijken voor de diverse leiders. „De techniek komt pas vejen die de Limburgse meisjes willen daarna. Ze moeten eerst weten wat zij om en aan het biljart behoren te doen en na aanmoeaigen. te laten." Een Voorbeeld: onnoemelijk veel oudere 1 in het restaurant van de moderne, beoefenaars deponeren het krijtje met de riante sporthal zo moest er in elke blauwe zijde op de rand van de tafel. Ge- behoorlijke stad een staan praat trai- volg: blauwe vegen, vuile mouwen, ge- Iler Jo Gerris graag over zijn vereniging, kleurde handen, vette ballen. Elk aanko- Min mijn vrije tijd ben ik hoofdboekhou- -nend biljartertje wordt op deze slordig- der bij de gemeente," zegt hij en grin- heid gewezen en trekt daar voorgoed le- nikt, „maar de meeste tijd gaat toch wel -ing uit. Andere geboden: niet roken boven in mijn club Swift zitten. Dat doe je 'iet biljart, indien mogelijk zelfs helemaal wel als je overal zo enthoüsiast gesteund liet; geen alkoholische dranken gebruiken, en aangemoedigd wordt. We hebben een ook de leiders niet. krachtige, kerngezonde vereniging, die Vanzelfsprekend leert de instructeur hun uiteraard niet over te veel middelen be schikt, maar tot nu toe overal in mee kan doen dank zij de grote hulp van particulieren en in laatste instantie van de gemeente zelf. Dank zij het feit dat wij zo'n sportief ambtenarenkorps heb- ben, met B. en W. vooraan, is die grote sporthal hier gekomen. Voor die tijd had den we al een behoorlijk aantal leden. Toen speelden we eerst in Eindhoven, la ter in een zaal die „Au Ciel" („In de hemel") heet, daarna in een garage, l maar waar we ook waren steeds heeft er een goede geest in de club geheerst." gen, Haarsteeg, Zwolle, Heemskerk, Nieu werkerk aan de IJsel etc. duidelijker aan het licht treedt dan in metropools als Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Nederlands hoofdstad trok .echter wel de meeste „fans van de drie ballen" aan: 100. Rijswijk volgt met ruim 60, Valkens waard met 44. Haarlem doet het (nog) wat bescheiden: 1 club, 12 jeugdleden, speelgelegenheid in café-restaurant Vree burg in Bloemendaal. „Dat is niet geheel volgens onze prin cipes, maar voorlopig hebben we niets an ders. Gelukkig spelen ze daar in een rus tige omgeving". Een vlammende vraag, waarop de heer Van Beem (en met hem vele ande ren), het antwoord schuldig moet blij ven is: waarom ge dragen de jongens zich zo ordentelijk bij het biljarten? "We hebben geen cent last van hen Zelfs de grootste schoffies wachten rustig hun beurt af. Elke deelnemer blijkt op slag te zijn ge boeid, interesseert zich direct voor die sport". Het vraagstuk zal te zijner tijd, wan neer we het benodig de geld bijeen heb ben gebracht, worden voorgelegd aan een sociologisch en peda gogisch instituut. Via een enquête hopen zij dan de interesse van de jeugd voor de biljartsport te kunnen verklaren Het valt echter te betwijfelen of de moderne maar zo impulsieve jeugd zich werkelijk laat analy seren Haarlem (thuis tegen HVC): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Wentink, Berendregt en Clavan; Boom, Jaski, Van Vegten, Van den Berg en Jonker. EDO (uit tegen Zwartemeer): Amama; Disselköter en Berends; Nijman, Krooder en Spiers; Jonker, Van der Putten, Koene, Wiertz en Breeuwer. RCH (uit tegen Zwolse Boys)' Van der Voort; Wullems en Honout; Liefheb ber, Koning en Nanai; Hendriks, Van der Berg, Maslo, Euwes en Meyer. Telstar (uit tegen Excelsior): Stuy; Van Kampen en Pirovano; Hendrikse, Kort en Daniels; Immers, Van Dolder, Van Wooning,André en Dikstaal. HFC (thuis tegen Spartaan): Van der Meulen; Wijkhuizen en Van Baas- bank; E. Tholê, Tekelenburg en P. Thole; H. Koenders, Molenaar, Lin deman, Bouwman en G. Koenders. HBC (thuis tegen Baarn): Warmerdam; De Graaf en Hageman; Böhm, Brou wer en Joh. Duindam; Rotteveel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duindam en Veenboer. Schoten (uit tegen Velsen): Wooning; Buter en Verschure; Kossen, Van Elk en Flader; Dinkelberg, Blom, Berin gen, Kollaard en Kops. TYBB (uit tegen Quick A.): Woonings; Van Honschoten en Nunnik; Rietvink, Veldhuizen en Pebesma; Jansen, Blom, Van der Klugt, Van Dijk en Meyer. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Ultrajec- tum): Vlug; Stokman en Stobbelaar; Jansen, Kerkman en Kraayenoord; Visser, De Waard, Nijkamp, Schilp- zand en Molenaar. Hillegom (thuis tegen Ripperda): Van der Waal; Blokker en Duyzers; Tol, Arnoldi en Peetoom; Van der Berg, Snoeks, Van Braam, D. de "Jomg en B. de Jong. Ripperda (uit tegen Hillegom): Gerritse; Heesemans en Bouman; Boekelaar, v. d. Sluis en Lasschuit; v. d. Haak, "Pieterse, Houtkamp, Kuyer en Hazeth. Sport tijdens het weekeinde Het Russisch voetbalelftal komt naar Amsterdam. Op dinsdag 10 december spe len de Russen onder de schijnwerpers van het Olympisch stadion een wedstrijd tegen het Amsterdamse elftal. De a vond wedstrijd begint om acht uur. Geleidelijkaan lijkt het herstel bij Haar lem in te treden. Vooral de gunstig ver lopen wedstrijd tegen EDO doet die con clusie vermoeden, al staat daar een enigs zins teleurstellend resultaat tegen Tuban- tia tegenover. Men liet de formatie des ondanks ongewijzigd, zodat ook nu weer Boom als rechtsbuiten en Van Vegten als aanvalsleider opereren. Tegenstander HVC vergaarde tot nu toe twee punten meer dan Haarlem. Opvallend is vooral de on- produktieve voorhoede van de Amersfoor- ters (1918). De roodbroeken schoten slechts twee keer meer raak (2118). Bijzonder lastig krijgt EDO het dat de verre reis maakt naar Klazinaveen, domi cilie van die merkwaardige ploeg, Zwarte meer genaamd. De Haarlemmers moeten Peters missen. Op diens plaats speelt nu de herstelde back en halfspeler Koene. Verder wijkt EDO niet af van de samen stelling tegen Alkmaar. Zwolse BoysRCH is een duel tussen twee gelijkwaardige krachten. In Heem stede zou dat wellicht niet het geval zijn geweest, maar de Zwollenaren komen juist op eigen veld tot hun beste prestaties. Een gelijkspel ligt in het verschiet. De Racing handhaafde de ploeg van vorige week, dus onder meer met Euwes in de voorhoede en Hendriks als rechtsbuiten. Telstar staat voor een niet geringe krachtproef. De Velsenaren moeten het in een uitwedstrijd opnemen tegen het hoog geklasseerde Excelsior, de club die tot nu toe nog maar- een keer een nederlaag leed. Het ziet er dan ook wel naar uit dat de thuisclub met onder andere midvoor Meerman en rechtsbinnen Schouten als grote animatoren haar vijfde overwin ning tegemoet gaat. Telstar zette bij wijze van uitzondering niet het mes in de opstelling. Alle spelers van vorige week toen met 41 van terdam acte de présence. De stand in de eerste en tweede divisie A luidt: Elinkwijk 11 17 Alkmaar 11 21 Velox 11 16 Zwartemeer 11 15 Excelsior 11 14 Leeuwarden 11 13 SHS 11 14 RCH 11 12 Volewijckers 11 13 Tubantia 11 12 DHC 11 13 HVC 11 12 Telstar 11 12 't Gooi 11 12 Sittardia 11 12 Zwolse Boys 11 12 Eindhoven 11 12 PEC 11 11 RBC 11 11 Haarlem 11 10 Willem II 11 10 Hilversum 11 10 Ensch. Boys 11 10 KFC 11 8 VVV 11 9 EDO 11 8 Fortuna (VI.) 11 7 Heerenveen 11 8 Veendam 11 5 ZFC 11 6 BW 11 1 Be Quick 11 6 HFC voert al enige weken een felle strijd om uit de onderste regionen van de eerste klasse te komen. Tot dusver ge beurde dat zonder succes. Zondag is er een schone gelegenheid om de plannen te rea liseren want Spartaan, ook een der zwakke broertjes, komt naar de Spanjaardslaan. Het zou best eens kunnen zijn dat HFC er na de match van zondag niet meer zo beroerd (in de eerste klasse degradeert dit seizoen het onderste tweetal) voorstaat. In de tweede klasse B van West I heeft het leidende Hillegom, dat nog ongeslagen is, zondag de beste winstkansen in de thuiswedstrijd tegen Ripperda. Maar ca deau zullen de blauw-witten het niet krij gen, want de Haarlemmers hebben het elftal op drie plaatsen gewijzigd en zij hopen daarmee in Hillegom de ommekeer ten goede te bewerkstelligen. Dat is ove rigens hard nodig voor Ripperda. HBC treedt in Heemstede als gastheer op van hekkesluiter Baarn en met een nieuwe overwinning kunnen de HBC-ers hun po sitie in de topgroep verstevigen. Zandvoortmeeuwen moet op bezoek bi] Ultrajectum in Utrecht en TYBB trekt naar Amersfoort om Quick A. te bekam pen. Alleen Schoten blijft dichter bij huis en-heeft een uitwedstrijd tegen Velsen. Er zit een klein kansje op de vojle winst in voor de Schotenaren. Verder wordt nog ge speeld de wedstrijd Celeritudo-UVV. ETO speelt in de derde klasse C van West I voor eigen publiek zijn beste wed strijden. De Hoofddorpers kunnen zondag dan ook aan de thuiswedstrijd tegen As- sendelft twee winstpunten overhouden. In de vierde klasse C van West I staan twee plaatselijke ontmoetingen op het program ma, nl. Bloemendaal—Onze Gezellen en Renova—THB. De thuisclubs zijn daarbij weliswaar favoriet voor de zege, maar men kan het met dit soort wedstrijden nimmer raden. Hoofddorpse Boys gaat op bezoek bij St Pancratius, dat nog niet tot grootse daden is kunnen komen. De andere ontmoetingen in deze afdelingen zijn: IEVZaanlandia, Wijk aan Zee— NAS en WaterlooStormvogels. Duinwijck reist zondag naar Heerlen om te duelleren met het Limburgse HBC, de club van Kountul. Velsen bezoekt „Nijme gen", de grote favoriet voor de titel. In de Badmintonhal speelt Duinwijck 2 thuis tegen het sterke Badhoevedorp: Duinwijck 3 tegen Veglo en Duinwijck 5 tegen MVO 2. Haarlem bezoekt het zwak ker te achten MVO en Haarlem 2 is gast heer van Slotermeer. Het inhaalprogramma voor zondag is i zeer uitgebreid. In de eerste klasse staat 'voor het Bloemendaalse BMHC de uitwed strijd tegen HDM op het programma, die om twee uur in Den Haag wordt gespeeld. BMHC kan in deze ontmoeting twee pun ten mee naar huis nemen. In Hilversum wordt de voor de bovenste plaats in de damesafdeling belangrijke ontmoeting gespeeld tussen leider Be Fair en het Bloemendaalse BDHC, dat een punt minder heeft maar ook twee wed strijden minder heeft gespeeld. Een span nende ontmoeting zal zeker ook aan de Brederódelaan worden gehouden, waar de plaatselijke elftallen van HBS en Allian ce om de punten gaah strijden. Misschien draait het duel uit op een gelijkspel. Overgangsklasser (heren) Alliance speelt in het Heemsteedse Sportpark tegen Kie viten. DSHC 2 zal in Delft wel te sterk blijken voor de reserves van BMHC. Advertentie zwit-se rs jpVe c (s i éw eft- „Vanzelfsprekend kregen we na het I klaarkomen van de sporthal een grote toelcop van leden, maar de geest bleef onveranderd goed. Even vanzelfsprekend is het dat het spelpeil door het bezit van zo'n mooie zaal enorm vooruitgaat. Die zaal kwam precies op tijd om ons Prins, de oud-internationaal en ex-A.ia- j s(_eetjs sterker wordend spel op nog ho- cied die eind vorig seizoen naar Duits- ger p]an te brengen. Wij zijn chauvinist land vertrok mede omdat hij bij enkele genoeg om er trots op te zijn. dat we kunnen doen, heeft het ook in de bonds- gte titel pakten Men beseft hier in Roer republiek niet gemakkelijk. mond wat een mooi resultaat dat is. Nu Werd hij enkele weken geleden door de hebben we de eerste Europabekermatch Duitse sportpers al als een niet-gemakke- ook nog gewonnen en nu lijkt het of lijke speler gekwalificeerd, vrijdag was iedereen over niets anders praat in Roer iet helemaal een zwarte dag voor de oud- mond. Zelfs op straat worden de speel- msterdammer. De strafcommissie van sters en ik steeds aangehouden, of roept de Duitse Voetbalbond besloot na een zit- men ons na: „Winnen zaterdag, hè!' ting in Frankfort de Kaiserslautern-spe- Fantastisch is dat. Als wij een verre Ier voor twee weken te schorsen in ver- uitwedstrijd hebben staan er steeds ge- band met het feit dat hij op 16 novem- noeg wagens van supporters klaar om ber in de ontmoeting Borussia Dortmund ons heen en terug te brengen, zonder dat —FC Kaiserslautern de thuisclub ze- er een cent voor reiskosten uit de club- gevierde met 9-3 van het veld werd kas gaat. Fabrikanten hier hebben on gestuurd lze meisjes voor hun vertrek naar Parijs bijzonder netjes in sportieve kleding ge zet, zodat ze daar in de Lichtstad als echte sportdames verschenen. Zo zijn er vele staaltjes te vertellen van de harte lijke wijze waarop men met ons team, met de hele club meeleeft." „Dat we succes hebben dat klinkt misschien wat eigenwijs, maar zo bedoel ik het beslist niet verbaast me niets. Succes moet komen als men methodisch en systematisch te werk gaat. In 1957 zijn we met niets begonnen. Nu heten we de sterkste damesploeg van het land. Ik zeg altijd tegen de meisjes: er zijn drie voorwaarden om succes in sport te bereiken: goed slapen, goed eten en drinken en goed trainen. Aan die eerste twee voorwaarden kan ik weinig doen aan de laatste des te meer. Drie keer per week traint ons damesteam. Elk jaar leren we er systemen bij, andere tricks, andere mogelijkheden. Steeds bouwen we. Zaalhandbal is geen spel, waarin men slechts een zevental meisjes het veld hoeft in te sturen om een team te hebben. Zaalhandbal is door zijn grote snelheid in een beperkte ruimte een in telligent spel, een spel, waarin men steeds denken, gezamenlijk denken moet. Het is gebaseerd op kracht, snelheid, conditie en systemen." Drie internationals telt de succesvolle zaalhandbalploeg van Swift uit Roermond. Het zijn (van boven naar beneden aanvoerster Lenie Opveld, Erica Flekken en Annie Kusters. Lenie kwam negen, Erica twee en Annie al elf keer uit in ons Oranje team. Binnenkort krijgt Swift de vierde international, omdat keep- ster Tini Maassen tegen Noorwegen het Nederlandse doel zal verdedigen. :irkel, waar we danig profijt van ge trokken hebben". „Dat impompen van die spelsystemen vergt veel tijd, moeite en geduld. Een team draait pas dan in een systeem goed, als de meisjes in onderdelen van seconden weten, voelen wat een teamge noot gaat doen. Denk niet dat door dit inpompen van systemen de speelsters marionetten worden of robots. Hoe meer aanvalstricks men beheerst, hoe meer spelvreugde men beleeft, ook aan het „Omdat ik een kleine ploeg heb, geen zevental van zware, krachtige vrouwen moet ik het in snelheid, conditie en sys temen zoeken. Met kracht kan ik niets bereiken. Die Franse kampioenen heb ben we door systeemspel verslagen. Tot tien minuten bleven zij aan de goede kant van de score, toen hadden we hun spel door, pasten ons systeem aan en bogen de stand van 4-3 achter om tot 16-6 voor. Wij toomden hun aanval in door het accent in de defensie te leggen frontaal voor het doel. Door de goede samenwerking tussen speelsters en keep- st.er daar hebben we hard op getraind lukte het de Frangaises niet meer ge vaarlijk te worden. In de aanval gingen we toen met twee cirkelloopsters, twee opbouwers en twee hoekspeelsters wer- ten. Daardoor vielen vele gaten in dé samen denken, het weten. Bovendien] J v y, ri blijft in elke situatie genoeg ruimte voor In cafe-resturant Vreeburg m Bloemen- persoonlijk initiatief". daal wordt zondag het jeugdbiljarttoernooi van twaalf uur af voortgezet. Tussen 7 en „Voor het publiek wordt het spel moei- 9 uur volgt dan de prijsuitreiking. Ook za- lijker te kwalificeren. Zij zien plotseling terdagavond komen de jongens in actie en een warreling voor een der doelen. Voor wel van zeven tot circa 11 uur. ons is dat dan een georganiseerde wan orde. De toeschouwers kunnen niet zo- KORFBAL als bijvoorbeeld bij voetballen zo Watervliet brengt zondag een bezoek aan maar eens naar een wedstrijd komen kij- Koog Zaandijk en zal trachten een beter ken en dan dadelijk een oordeel vellen reSultaat te behalen dan Haarlem, dat af- over een speelster of een team. Men gelopen zondag daar met 7-3 verloor. In dient iets van de systemen af te weten, de tweede-klassen krijgt Animo Ready be- van de taktiek van het spel. Dat geeft zoek van rep uit Purmerend, dat nog se- ons nog wel eens problemen. De toch al rjeuze kampioenskansen heeft. Toch is de chauvinistische en vurige Limburgers bij thuisclub niet kansloos, ons op de tribune fluiten of laten op een ook van Aurora en Nieuw Flora zijn andere manier wel eens te gauw en vaak thuiswedstrijden vastgesteld. Eerstgenoem- onoordeelkundig hun kritiek horen. Men Ujg speeR tegen Olympia en Nieuw Flora gaat zaalhandbal als voetbal bekijken, |egen De Tovers. De gastheren zijn zeker moedigt wel eens te hard aan, wat in kansioos; j of 2 winstpunten liggen zo'n hal gauw een enorm spektakel geeft nngetwijfeld in 't verschiet. Voor O'kwar- en heeft mijns inziens te weinig oog voor jjer en Haarlem zijn geen wedstrijden mooie combinaties of prestaties van de vastgesteld tegenstandsters Wat dat betreft zijn we ZAALHANDBAL echter ook optimistisch. Dat zal name- lijk ook wel veranderen in de komende I ?e Dr Prinsen Sporthal in Heems jaren als de toeschouwers vaker komen kerk (bereikbaar per NACO-bus) start en steeds beter het spel en de sfeer van *>n<lag de afdeling Haarlem van het NHV het spel gaan begrijpen". ™et udfe zaalhandbalcompetitie. Over de 1 krachtsverhouding valt uiteraard nog niets te zeggen, aangezien enkele Haarlemse ploegen zeker niet in hun sterkste opstel ling zullen spelen. Aanvoerster Lenie Opveld komt na een Na hun opvallend begin tegen Niloc uitnodigend gebaar van haar trainer bij starten de Blinkertdames als favoriet te- ons aan tafel zitten. Ze trekt haar onder- gen het Twellose Vlugheid en Kracht, een lip over haar bovenlip na onze vraag wat ploeg, waarvan onlangs op het veld met het zaterdagavond gaat worden. „Moei- ruim verschil werd gewonnen, wat echter lijk te zeggen. Hier in Roermond denkt nog niet inhoudt dat het nu ook zo ge- men dat we al in de volgende ronde zit- makkelijk zal gaan. V en K startte ook ten. Maar U.S. d'Ivry is veel te sterk met een zege, 8-3 op Borger, (de Blinkert- voor om met die gedachte het veld in V en K 13.30 uur) te gaan. Dat we zo'n goed resultaat zul- De Blinkert-heren krijgen om 14.20 uur len behalen als in Parijs geloof ik nooit, bezoek van AHC. Beide ploegen verloren Misschien zit er een kleine overwinning hun eerste wedstrijd, de Blinkert met 17-15 in, maar meer niet. We komen in de van Attila, AHC met 17-12 van Blauw Wit, sterkste formatie uit, dus met Tini zodat wij ons niet aan een voorspelling Maarsen, Mieke Metsemakers. Annie durven wagen. AHC speelt echter goed Kusters, Erica Flekken, Jose Weynen, zaalhandbal. Liesje Willems, Thea Hendrix, Mariet Hoewel de dames van Full Speed tegen Willems, Ans Ruys, Elly Sonnemans en SEW een onverdiende nederlaag leden, ge- ik. Maar ook Ivry zal wel op haar sterkst ven wij ze tegen Sagitta een goede kans zijn met de razendsnelle tweeling Col- op de zege. De Amsterdamse dames lieten lart. Laten we zo zeggen: we hebben een afgelopen zondag niet zo'n beste indruk redelijke kans als we met volle inzet achter, ondanks de zege op AVA. Voor de spelen. Onderschatten we ze, dan wor den we onherroepelijk gewipt." „We komen deze keer beter voorbe- Jo Gerris, trainer-coach van ons nationale zaalhandbalkampioensteam, dat vanavond de tweede wedstrijd speelt tegen U. S. d'Ivry (Parijs) in de sporthal van Roermond. afdeling staan de interessante wedstrijden Rapiditas - Zandvoortmeeuwen 11.35 uur en Concordia - IJmond 15.30 uur op het programma (heren) en bij de dames IEV- reid in het veld dan voor de eerste wed- Concordia 16 35 uur, Rapiditas-TYBB 17.20 strijd. Toen hadden we maar twee oefen- uur en TJmond-ADO 18.05 uur. Een reeks wedstrijden gespeeld, omdat we eerst de westriiden dus, die een gang naar Heems- veldhandbalcompetitie moesten afslui- kerk allesains rechtvaardigen, ten. Daarin komt Nederland mijns in ziens wat achteraan. In de meeste lan den, behalve in Duitsland, Oostenrijk en ons land heeft men het grote veld handbal, dat je met een elftal speelt, al afgeschaft. Daar speelt men 's zomers zevenhandbal en 's winters zaalhandbal. Veldhandbal en zaalhandbal zijn twee heel verschillende sporten. Zevenhandbal de Kon. Ned. Cricketbond besloten het en zaalhandbal niet. Die meisjes van tweede elftal van HCC, dat het afgelopen Yvry spelen geen veldhandbal, waren seizoen onderaan eindigde in de eerste klas dus beter ingespeeld, maar... nou ja ver- se N te degraderen naar de eerste klasse B. loren toch! Uit dat laatste blijkt wel hoe Het derde elftal van HCC, dat laatste werd moeilijk het ook voor mij als aanvoer- 'n de eerste klasse B, zal volgend jaar moe ster is mijn optimisme niet te laten blij- ten uitkomen in de tweede klasse A. ken..." Het elftal van Quick Den Haag, dat d« eerste plaats in de eerste klasse B bezette is bij keuze gepromoveerd naar de eerste Jan Dassen 1 klasse A. Naar wij vernemen heeft het bestuur van

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 23