Mr. dr. Van Rooy commissaris der Koningin in Limburg Grbovit AGENDA Szilagyi Sekt Scheidende president van Hoge Raad gehuldigd POLLE, PELLI EN PINGO m Kort en bondig 'potter Vier jaar geëist voor moord op meisje Korting voor studenten Acht maanden geëist voor omkopen van douane-ambtenaar Helihaven voor ziekenhuis Hoge onderscheiding voor mr. dr. Smits IJOEPIE EN DE Vier doden in het verkeer Huisartsen vragen om hulp op grote schaal Opklaringen u ..LINlA^Se» Met vóóraf SPAANSE SINAASAPPELEN Z> E R DA G 30 NOVEMBER 1963 ingewa Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk „Neen, u mag de kurk NIET laten knallen T Kijk, 7,6 doen kenners dat: een servet om de fles, en dan de van zijn harnasje bevrijde kurk er langzaam en voorzichtig uit wrikkenZó behoudt u de rijke bouquet en smaak van mijn I ra elijke Nederlandse sekt, uit c n Franse witte wijn van klasse bereid door NATUURlijke gis ting! De luisterrijke tintelende drank, die van elk feest een galafeest maakt! Kort nieuws wordt scheren tot een genoegen H6T WATER STIJ6T Al/, MIJN SNOER IS BIJNA IN HET IR HE6 AI/TIJD V JAIR OOR - EN lT NAAR EEN BOOT »S EEN 66TERE VERl/ANöO/ yi H006TE VOOR t>E HEMöEI/ i HET WATER STIJ6T STEEDS VUJ66ER. WATER WAAROAA RRAART HET HUISJE 8I66MI/IJK 20*? van Suikerzoet... kenteken van de zoetste sinaasappelen, de sWffiSS 't SILVER STOEPKE WYFRRAPPORTEN i% a Ex-minister mr. dr. C. J. M. A. van Rooy, thans burgemeester van Heerlen, is per 1 januari 1964 benoemd tot commissa ris der koningin in de provincie Limburg. Aan mr. dr. F. J. M. A. H. Houben is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als commissaris der koningin in de provincie Limburg, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten aan den lande be wezen. Charles Joan Marie Adriaan van Rooy werd op 23 januari 1912 in Rotterdam ge boren. Hij studeerde rechten in Amster dam en Utrecht, waarna hij in Amsterdam in 1938 promoveerde. De heer Van Rooy werd in 1939 burge meester van de Zeeuwse gemeente Honte- nisse, daarna vervulde hij dit ambt in Et- ten en Leur. Op 1 mei 1952 werd hij bur gemeester van Venlo en op 5 april 1957 burgemeester van Eindhoven. In 1959 werd dr. Van Rooy benoemd tot minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid in het kabinet De Quay. Op 2 juli 1961 meende minister Van Rooy zich genoodzaakt te zien om persoonlijke rede nen ontslag te vragen. De ontslagaanvra ge hield verband met het verloop van de besprekingen over het wetsontwerp alge mene kinderbijslagverzekering. Advertentie (actieve kooldragees) bij maag-en gewandsklachten. fi.25 Met ingang van 16 januari 1962 werd dr. Van Rooy burgemeester van Heerlen. Hij is voorts onder meer voorzitter van de commissie inzake de luchtverontreiniging. Mr. dr. C. J. M. A. van Rooy volgt mr. dr. F. J. M. A. Houben op als commissaris der Koningin in de pro vincie Limburg. c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep „Ensemble" met „Het grote oor" van P. A. Bréal. Regie: Gilles Léger. Maandag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Een veilig stekkie" van Mi ehel André. Regie: Richard Flink. Teylers Museum, zondag 15-16 u.: Be' speling van het 31-toons Fokkerorgel door Anton de Beer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The great escape", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „De wrekers van de Maffia" 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Raptus, het afschuwelijke ge heim van dr. Hichcock", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Vijf gebrandmerkte vrouwen", 18 j. Zondag 11 u.: „Das Dreimadlerhaus", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Hier is Lemmy Caution", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.30 u. en maandag 20.15 u.: „Spaar de spot vogels", 14 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Pijn en gijn in de kazerne", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Diep in het graf", 18 j. Zon- dgg 11 u.: „Nepal, troon der godeh". a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Deser teur van het legioen", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Trommen des doods", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Pas op voor bou doir-leeuwen", 18 j. Zondag 11 u.: „De grote Caruso", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Spartacus", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Moeder, wat Uo klap", a.l. Van maan dag tot en met donderdag geen filmvoor stellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: Tentoonstelling van etsen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van werken van mevrouw M. Hofker-Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 30 november, 's Za terdags en zondags van 10-18 en 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Ravel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal Eerste etage Tentoonstelling van tekeningen en schil derijen van de Haarlemse schildersvereni ging „De Acht". Tot en met 30 november. Tweede etage Tentoonstelling „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In november olieverfschilderijen van Hans Mulder. Museum „Het Huis Van Looy": Expo sitie Kunst Zij Ons Doel„Wassend Tij". Tot en met 1 december Geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 14-17 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopen-* van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend van 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 32): Tentoonstelling van kunstwerken van Frans Verpoorten, Hannes Postma, Kees Okx en A. van Mourik-Pohl. Geopend maandag van 13-13 u. en dinsdag t./m. zaterdag van 9-18 u. Tot en met 5 dec. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af. cabaret van 21-23.00 uur. Vleeshal, bazaar stichting „Kennemer dierentehuis", geopend van 10-23 u. Tot en met zondag. Waag Taveerne, vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 u. het programma „Wie- dewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 29 novémbêr). ZATERDAG 30 OKTOBER City, 19 en 21.15 u.: „Oproer op de De fiant". Stadsschouwburg, 20 u.: „Konvooi als lokaas". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek van „The Hondsrockers". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Concert Beverwijkse harmoniekapel, m.m.v. mannen- en kinderkoor. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZONDAG 1 DECEMBER City, 14.30 u.: „Pijlen der Kiowa's": 19 en 21.15 u.: „Oproer op de Defiant". Stadsschouwburg, 15 u.: „De laatste Ro bin Hood"; 20 u.: „Konvooi als lokaas". Café Kraak, Marktplein, 14 u.: Start Sint Nicolaas-puzzeltocht „De Rijmonders". MAANDAG 2 DECEMBER City, 20 u.: „Hellegebroed". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Sint Nicolaas- feest schooljeugd Velsen; O.T.V. „Kenne- merland" speelt „Tonio weet er raad op". Gem openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. ZATERDAG 30 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De onbevredigden"; 23.30 u.: „Uit de sloppen van Liverpool". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Tarzan trekt naar India". W.B.-Theater, 20 u.: „Salvo's in het hoog gebergte". ZONDAG 1 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De stalen klauw"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De onbe vredigden". Luxor Theater, 14.30 u.: „Knalpotrid- ders", 16.30, 19 en 21.15 u.: „Tarzan trekt naar India". W.B.-Theater, 14.30 u.: „De man zonder angst"; 16.30 en 20 u.: „Carré der gijze laars". MAANDAG 2 DECEMBER Kennemer Theather, 19 en 21.15 u.: „De onbevredigden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De wur gende gangstergreep". W.B.-Theater, 20 u.: „Carré der gijze laars". Advertentie mentmolpeliets Te den hoest en Keelpij V ^Uitwerking frappanti Advertentie Avond met zeer yoede vrienden, wat vruchten en noten - en een fris-beslagen, parelend glas SZ1LAGYI SEKT! NAAR DE OUDE BEPROEFDE METHODE! VERRUKKELIJK, EN. BETAALBAAR DE NEDERLANDSE ECHTE SEKT VOOR HOOGTIJDAGEN! PER FLES 6.95 Weet u nog wel, oon de televisie I De officier van justitie bjj de rechtbank in Middelburg heeft tegen een 31-jarige vorkheftruckchauffeur uit Kloosterzande vier jaar gevangenisstraf geëist en ter beschikkingstelling van de regering. De man wordt er van verdacht op 29 juli van dit jaar in Kloosterzande een zestienjarig meisje met stenen te hebben vermoord. De verdediger, mr. Dieleman, zei, dat het huwelijk eigenlijk het enige houvast voor de verdachte was. Voor zijn vrouw deed hij alles en het was juist zijn vrouw, die op de avond van de moord door het zes tienjarige slachtoffertje was beledigd. Het psychiatrisch rapport komt tot de con clusie, dat de man niet of nauwelijks toe rekeningsvatbaar moet worden geacht. De verdediger vroeg onmiddellijke en voorwaardelijke terbeschikkingstelling. Fengel. De nieuw benoemde premier van Suriname, de heer J. A. Pengel, heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam. De afdeling Utrecht van de Nederlandse studentenbeweging is een actie tot korting verlening aan studenten begonnen. Bij de kortingéh voor alle studenten, die zich evenwel van een administratiekaart van een studentenvakbeweging dienen te voorzien, wordt vermeld: kapper dertig tot veertig percent, schrijfmachines twaalf percent, radio-bandopneem-apparaten, grammofoon, wasmachine, koelkast, keu kengarnituur, cassettes twaalf percent, sportartikelen en gasflesvullingen twaalf percent, fototoestellen en toebehoren vijf tien percent, rok, smoking en dergelijke tien percent. Alleen voor leden noemt men een kor ting van tien percent op studieboeken, romans en pocketboeken. De procureur-generaal bij het gerechts hof te Arnhem' heeft acht maanden geëist tegen een 51-jarige koopman in radio- en televisie-apparaten uit Enschede, die wordt verdacht van het omkopen van een amb tenaar in functie, éen 45-jarige inmiddels ontslagen douane-ambtenaar te Enschede. De koopman zou door beloften en schen kingen aan een douane-ambtenaar de mo gelijkheid hebben geopend met een bestel auto vol televisietoestellen ongevisiteerd uit Duitsland de grens te passeren. Het Diaconessen-ziekenhuis Bronovo in Den Haag zal over enige tijd als eerste beschikken over een eigen helicopterhaven. Deze supermoderne faciliteit is een be langrijk onderdeel van het gehele nieuw en verbouwplan, waarvan gisteren de eer ste fase officieel is gereedgekomen. Advertentie Ideale huidbescherming vanaf 1.95. Bij apoth. - drogisten - parfumeriezaken In een plechtige zitting van het voltal lige college van de Hoge Raad der Neder landen, waarvoor van de zijde van de zit tende en de staande magistratuur grote belangstelling bestond, is gistermiddag af scheid genomen van mr. dr. P. H. Smits, de president van ons hoogste rechtscolle ge, die per 1 december heengaat. Voordat de afscheidszitting begon, had de minister van Justitie, mr. V. Scholten, in een bijeenkomst in de raadkamer van de hoge raad de benoeming bekend ge maakt van de scheidende president tot commandeur in de orde van de Nederland- sche leeuw. Nadat de griffier van de Hoge Raad de ontslagakte had voorgelezen, was het woord aan prof. mr. G. H. A. Feber, dc oudste vice-president van de Hoge Raad en opvolger van mr. dr. Smits. Hij meen de dat in de persoon van de scheidende president de rust en de objectiviteit, die eigen zijn aan onze rechtspraak, beli chaamd zijn. Ook herinnerde hij aan de bekwaamheid en werkkracht van mr. dr. Smits, die node gemist zullen worden in de kring van de Hoge Raad. Ten slotte wenste hij mr. dr. Smits geluk met de hem toegekende hoge onderscheiding. De procurèur-generaal, mr. G. E. Lan- gemeijer, noemde de scheidende president het ideaal-type van de Nederlandse rech ter: een gentleman met wat meer drang tot objectiviteit dan strijdlust. Hij herin nerde aan de loopbaan van mr. dr. Smits, die 34 jaar betrokken is geweest bij de rechtspraak: twaalf jaar als rechter in de hoofdstedelijke rechtbank en 22 jaar als lid van de Hoge Raad, waarvan de laat ste drie jaar president. Hij noemde mr. dr. Smits een markant jurist, die grote diensten aan onze recht spraak en rechtswetenschappen heeft be wezen. Ook wees hij op de juridische pu- blikaties van mr. dr. Smits uit zijn Am sterdamse tijd over de „onrechtmatige daad." Namens de balie sprak mr. A. Mout, waarnemend deken van de orde van advo caten, die constateerde dat mr. dr. Smits deel heeft gehad in de snelle en veelbete kenende ontwikkeling van de cassatie rechtspraak. Ook hij getuigde van zijn waardering voor het werk vc-n de schei dende president. In een slotwoord zei mr. dr. Smits dat van zijn loopbaan bij de Hoge Raad de bij- 46-47. Op dat ogenblik verscheen Wil lem Spuitwaterfles. WAt is hier aan de hand? vroeg hij. Ze wezen op de brandende krant daar be neden. Zo, zei Willem Spuitwaterfles. Dat is nogal gevaarlijk, hè? Maar wacht, ik weet er wel iets op. Doepie, kom gauw hier en druk stevig op die knop aan m'n hoofd! Doepie deed, wat Willem Spuitwaterfles vroeg. Op haar tenen kon ze er net bij. Hij boog zich wat voorover en Doepie drukte. En toenPsssssssssü! spoot een stevige straal spuitwater uit de tuit naar beneden <349-8. eenkomsten in de raadkamer, waar de za ken worden besproken, het het meest ge troffen hebben. Hij zei grote waarde toe te kennen aan deze samenkosten: zij zijn vaak een bron van vernieuwing en ver meerdering van kennis. Na dank te hebben gebracht voor de hem verleende onderscheiding en voor de waarderende woorden, die over hem zijn gesproken, besloot hij zijn toespraak met de wens dat de Hoge Raad tot in lengte van jaren zal waken over het recht in Nederland tot heil van ons volk. De plechtige zitting werd onder anderen bijgewoond door de minister van Justitie, mr. Y. Scholten, baron F. X. van der Straten Waillet, deken van het corps di plomatique, en mr. baron v. d. Feltz, lan delijk deken van de orde van advocaten. Advertentie De 75-jarige heer N. Looze uit Zaandam is gistermiddag bij een aanrijding in zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij stak per fiets de Leeghwaterbrug in Zaan dam over en werd daarbij aangereden door een personenauto. De 48-jarige H. Tapken uit Nieuw Weerdinge is vrijdagmiddag om kwart voor twaalf op een onbewaakte overweg in Musselkanaal verongelukt, toen zijn vrachtwagen door een trein werd aange reden. Bij Espel in de Noordoostpolder is gis termorgen een busje met vijf inwoners van Urk in de mist op een stilstaande vrachtauto met aanhangwagen gereden. Daarbij is de 36-jarige Fokke Bakker op slag om het leven gekomen. Vrijdagmiddag is op de rijksweg 42, bij Sappemeer de 86-jarige heer H. Horlings uit Sappemeer bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij wilde op de fiets van de brug af de rijksweg oversteken, maar kwam hierbij in botsing met een personenauto. In het belang van de gezondheidszorg van de Nederlandse bevolking zal op gro te schaal hulp moeten worden geboden bij de opleiding, de nascholing en het wetenschappelijk onderzoek van en door de huisartsen. Tot deze conclusie is de voorzitter van het Nederlénds huisartsengenootschap, dr. F. J. A, Huygen, vanmorgen gekomen in de jaarredë, die hij hield op het con gres van het N.H.G. in Utrecht. Het bestuur van het N.H.G. heeft het afgelopen jaar de Nederlandse stichting tot bevordering van de huisartsengenees- kunde in het leven geroepen. Deze stich ting wil het ontstaan van aan universitei ten verbonden huisartsen instituten be vorderen. Het ligt echter allereerst in de bedoeling te komen tot de oprichting van een centraal instituut in Utrecht dat kan dienen als coördinerend wetenschappelijk apparaat voor het genootschap. Een probleem noemde de spreker de outillage van de huisarts. Het is duidelijk, aldus dr. Huygen, dat de hulpmiddelen voor diagnostiek en therapie hoe langer hoe meer worden geconcentreerd in de ziekenhuizen. Hij vroeg zich af, of dit wel een gelukkige ontwikkeling is en of het nog wel juist is, dat de huisarts zijn ge hele outillage zelf moet bekostigen, ter- Wijl daar geen financiële tegemoetkomin gen of prikkels tegenover staan. Oneerlijke winkelbedienden. In Til burg zijn vier jeugdige winkelbedienden van een groot warenhuis ingesloten, die er een gewoonte van maakten zonder tussen komst van de kassa met de klanten af te rekenen. Zij zouden zo 3500 hebben ver duisterd. Een Tilburgse politieman, die in burger inkopen deed, werd ook op deze wijze behandeld en bracht de zaak aan het rollen. Tegen woonarken. Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland willen de Piassen- verordening wijzigen om te kunnen op treden tegen woonarken in de plassen. Een kamer vol. Na een inbraak in een winkel voor elektronische apparatuur in Nijmegen is een 27-jarige timmerman, vader van zes kinderen, gearresteerd, in wiens woning een zo grote voorraad foto toestellen, kleding, elektrische gereed schappen, boeken en radiografisch be stuurbaar speelgoed werd aangetroffen, dat men er een kamer mee zou kunnen vullen. De man heeft acht inbraken toe gegeven. Hij wordt van nog meer ver dacht. Advertentie Stijl 1964 verkrijgbaar bij: Grota Houtstraat 49 - Telefoon 20949 Het huis met 't carillon C 63 Het K.N.M.I. deelt mede: Een groot hogedrukgebied handhaaft zich boven Rusland terwijl een front, be horende bij een depressie tussen IJsland en Groenland, opdringt in de richting van de Britse eilanden en de Golf van Bis- caye. Als gevolg hiervan zullen de winden in West-Europa geleidelijk wat gaan toe nemen uit zuidoostelijke richting. Minder vochtige lucht uit Duitsland zal daardoor naar onze omgeving gaan stromen waar door de kans op opklaringen groter wordt. Dit zal tevens gepaard gaan met enige daling van de temperaturen in de nacht en ochtend. ICaxtnuina-tcrapera :u: tn binnen- en buitenland. te i c V SS cS o Neerslag: laatste 24 uur. So 3 Den Helder geheel bew. O 7 0.1 Ypenburg mist ono 6 0 Vlissingen mist no 6 0 Eelde motregen ozo 6 0.1 De Bilt geheel bew. ono 6 0 Twente half bew. ono 6 0.6 Eindhoven mist ono 5 0 Z.-Limburg geheel bew. ozo 5 0.1 Helsinki geheel bew. zzo 2 0 Stockholm mist windst. 5 1 Oslo geheel bew. windst. 2 1 Kopenhagen geheel bew. ozo 8 0.1 Aberdeen half bew. windst. 5 0 Londen geheel bew. wnw 7 0 Amsterdam geheel bew. O 7 0 Brussel mist windst. 4 0 Luxemburg geheel bew. zzo 5 1 Parijs geheel bew. no 2 0 Bordeaux zwaar bew. w 10 3 Grenoble zwaar bew. windst. 8 0 Nice licht bew. nnw 15 0 Berlijn geheel bew. OZO 6 0.2 Frankfort mist zw 8 0 München geheel bew. z 5 0 Zürich mist z 5 0 Genève zwaar bew. zw 7 0 Locarno geheel bew. windst. 10 0 Wenen half bew. ZZO 7 0.3 Innsbruck mist windst. 9 0 Belgrado licht bew. OZO 6 0 Athene regen n 19 19 Rome half bew. windst. 18 0 Ajaccio onbewolkt no 16 0 Madrid onbewolkt windst. 8 0 Mallorca geheel bew. windst. 15 .12 Zondag 1 december Zon op 8.24 uur, onder 16.33 uur. Maan op 17.16 uur, onder 8.40 uur. Maandag 2 december Zon op 8.26 uur, onder 16.32 uur. Maan op 18.06 uur, onder 9.59 uur. Maanstanden 1 dec. 7 dec. 16 dec. 23 dec. 30 dec. 00.55 uur 22.34 uur 03.07 uur 20.55 uur 12.04 uur volle maan laatste kwartier nieuwe maan eerste kwartier volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 30 november Hoog water 2.39 uur en 14.56 uur. Laag water 10.45 uur en 23.03 uur. Zondag 1 december Hoog water 3.25 uur en 15.43 uur. Laag water 11.29 uur en 23.52 uur. Maandag 2 december Hoog water 4.13 uur en 16.28 uur. Laag water 12.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2