Burgerlijke stand van Velsen KERKDIENSTEN Tegen twee automobilisten gevangenisstraf geëist SPORT IN DE IJMOND Over het voortbestaan van Polygoon ederland Ernstige ongelukken veroorzaakt tijdens rijden onder invloed voor RIJLES ZatRDAG 30 NOVEMBER 1963 5 is „SUCCES" TIPS VAN SINT die u voor HEM bij NEDERLAND vindt HAARLEMSE RECHTBANK UIT SPANJE BIJ VAN -DER KLEIJ Om Koning Gustaafbeker ,Niet gezien Uitzicht belemmerd apart stoutenbeek HET HEEFT DE AFGELOPEN week niet ontbroken aan overtuigende oewij zen voor de snelheid waarmee de televisie het actuele nieuws onder de Dgen van de wereld kan brengen. Enkele iren na een dramatisch gebeuren zien we het in beelden op ons scherm en geen ifstand zo groot of via Telstar is onze huiskamer rechtstreeks verbonden met de plaatsen waar het nieuws gemaakt» wordt. Maar ook in meer normale om standigheden heeft de t.v. veelal een streepje voor op andere nieuws-media als het gaat om de actualiteit. Haar da gelijks nieuwsbulletin (hoewel bij ons nog maar éénmaal per dag), haar mo gelijkheid tot extra-uitzendingen en rechtstreekse transmissies plaatsen de televisie in een bevoorrechte positie, zo wel bij het bekendmaken van net nieuws (een privilege dat zij deelt met de radio) als bij de visualisering van het nieuws. Daarmee is aan het monopolie van het dagblad en van het filmjournaal een ge duchte slag toegebracht die bij beide media een herziening van hun standpunt ten opzichte van het nieuws en een reor ganisatie bij de behandeling van de ac tualiteit noodzakelijk heeft gemaakt. HIER TE LANDE DREIGT vooral het weekjournaal van Polygoon-Profilti het slachtoffer te worden van deze gang van zaken en een aankondiging enige tijd ge leden van dit bedrijf dat het zijn werk zaamheden in het komende jaar waar schijnlijk zal moeten staken, heeft de pers en ook de wat trage overheid gealarmeerd en in het stadium van plannen en heilzame suggesties gebracht. Rijkelijk laat, mag men wel zeggen, want het lag toch al ja renlang voor de hand dat een dergelijke ontwikkeling onvermijdelijk zou zijn. Al in 1549 schreef de toenmalige filmcriticus A. Koolhaas naar aanleiding van een festival van filmjournaals in Knocke dat de Ame rikaanse journaalmaatschappijen totde ont dekking waren gekomen dat de grote ac- tualiteiten al lang door de televisie wa ren uitgezonden en dat het publiek daar niet meer voor naar de bioscopen komt. Vit deze ontdekking was toen de behoefte geboren naar een andere vormgeving van het filmjournaal te zoeken die hierin be- AdvcftmA* 1 »MI» AMtKS (all® rijbewijzen) UTXÏ VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWER Lange Nietnertr. 718 - Telef. 4333 stond dat een onderwerp meer uitputtend en in zijn totaliteit zou worden behandeld, desnoods aan de hand van een te voren opgesteld schema of scenario. MERKWAARDIG GENOEG was Poly goon toen al tot een soortgelijk inzicht ge komen, zij het uit andere motieven. De televisie speelde bij ons toen in de visuele berichtgeving nog geen rol, maar de be perktheid van het wekelijks nieuws in een klein land, het (meestal) ontbreken van sterk aansprekende actualiteiten, had de redactie van Polygoon er vroegtijdig toe gebracht een zelfde gedragslijn te volgen als de Amerikaanse journaalondernemin- gen volgden uit concurrentie-vrees. Die nieuwe vormgeving was destijds een groot succes, niet alleen in eigen land, maar ook daarbuiten. Er ontstond een intensieve ruilhandel met buitenlandse journaals, wat weer het Polygoon-Wereldnieuws ten goede kwam. Men zou zo denken dat de nieuwe formule die Polygoon voor de pre sentatie van het filmnieuws gevonden had, houdbaar zou blijken in de langzaam ver anderende omstandigheden. Toen de. tele visie ook in ons land ingeburgerd begon te raken en het televisie-journaal steeds meer de allure van concurrent voor het wekelijkse bioscoop-nieuws ging aannemen, kon men nog wel eens optimistische op merkingen horen over het eigen karakter van beide nieuwsmedia en het eigen ter rein dat zij beheersten, o.m. geformuleerd door Philip Bloemendal van Polygoon in zijn uitspraak: „Het televisiejournaal ge bruikt film om nieuws te maken, het film journaal gebruikt nieuws om film te ma ken". Maar tegelijk bestonden er bij Poly goon plannen om op kleur over te schake len en aldus de concurrentie het hoofd te bieden, een mogelijkheid die echter door de enorme kosten van het kleuren-procédé slechts gedeeltelijk en dan nog bij speciale gelegenheden (vorstelijke bezoeken, ope ning der St.-generaal, reizen van onze ko ninklijke familie) in toepassing kon wor den gebracht. Eind 1960 klonk toen al de noodkreet dat alleen regeringssubsidie aan het filmjournaal zijn vroegere levensvat baarheid kon teruggegeven en een jaar la ter, januari '62, maakte het bericht dat een aantal bioscopen in verschillende grote steden van ons land het Nederlands Nieuws niet meer in hun programma's zou den opnemen, de steun van de overheid tot een actuele noodzaak. Toch weer niet zo actueel of bijna twee jaar later is de toestand nagenoeg ongewijzigd. „Jaren ge leden", weet Het Vaderland op 8 October van dit jaar te melden, „zou Polygoon reeds een aanvraag om subsidie bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen hebben ingediend, zonder daarop ooit antwoord te ontvangen". Maar hoewel het Haagse dagblad dit gedrag van het ministerie afkeurt, betreurt het toch niet dat de regering de gevraagde subsidie niet heeft gegeven. Overheids subsidie kan overheidsinvloed betekenen, is zijn mening die o.a. gedeeld wordt door de N.R.C. „Wie meent dat Polygoon recht streeks met overheidsgeld, dus met een subsidie, moet worden geholpen, moet be denken dat deze methode een serie ern stige en nogal principiële bezwaren zou BEVALLENJ. van der Vaart-Zaags- ma. z; Cederstraat 27, IJmuiden (oost). ONDERTROUWD: J. H. Zwart, Kom passtraat 1, IJmuiden, en: J. L. van der Gaag, Burg. Rambonnetlaan 51, IJmuiden; N. J. Grippeling, Blauwe Pad 62, Zaan dam en: C. J. Zwart, de Roemerstraat 21, IJmuiden; H. van den Brink, Leendert Meeszstraat 37, Haarlem, en: P. Kat, Zeeuwstraat 2, Velsen (noord); J. Timmer, Gladiolenstraat 24, Santpoort en F. M. Kruitbosch, Mid.duinerweg 2, Santpoort; C. M. Haver, Kastanjestraat 19, IJmuiden (oost) en G. Plokker, Planetenweg 30, IJ muiden; J. van Loo, Sluiseiland 46, IJmui den en I. C. G. Vellinga, Planetenweg 255, IJmuiden; U. P Criens, Linnaeusstraat 165, IJmuiden, en: P. M. L. J. Bouman, Scheldestraat 164, IJmuiden; H. H. Gies- berg, Arendsweg 136, Beverwijk, en: F. J. van der Linde, van Diepenstraat 22, Vel- sen(noogd); A. J. Rutte, v. d. Bergh. v. Eysingaplantsoen 66, Santpoort, en: F. P. V. Uriot, Louise de Colignylaan 14, Sant poort; H. Wevelsiep, Munnikenweg 91. Be verwijk, en: C. J. J. van Wieringen. Stra- tingplantsoen 70 rd. Velsen(noord)H. van Loon, Meervlietstraat 62, Velsen(zuid) en: M. K. Sieraad. Sieraadstraat 22, IJmuiden(oost), t.a. IJmuiden(oost), Sie raadstraat 22. GEHUWD: H. Nijboer-M. R. Post, IJmuiden(oost), Velserduinweg 213; H. A. J. Hoogeland-C. E. Res, Heemskerk, Jan Ligthartstraat 98; J. A. van Westerop- E. M. J. Nooij, IJmuiden, Prins Hendrik straat 60; J. Neve-T. H. Burger, Santpoort, Westerhoevelaan 33; M. M. Zwanenburg- J. E. van Duijnen, Velsen(zuid), Stations weg 64; J. M. Kaales-M. A. Koppelman, IJmuiden, Bik en Arnoldkade 38; G. J. J. Schuijt-C. J. van Bakel, Driehuis, Driehui- zerkerkweg 119; H. van Dessel-C. H. C. van der Burg, Beverwijk, Bergerslaan 26; D. van der Lugt-A. C. M. Rutte, Sant poort, Hagelingerweg 16; J. B. van Zijp- R. V. M. Vonk, Velsen(noord), Wijker- straatweg 165; N. W. van Leeuwen-P. Kraaijeveld, Driehuizerkerkweg 160, Drie huis; G. van Wonderen-B. S. van Voorst, IJmuiden, Scheldestraat 6; H. J. Koster- P. C. E. Hoogzaad, Haarlem, Duvenvoor- destraat 32; F. P. van der Hoof-M. M. Slatman, IJmuiden, Voermanstraat 72; R. Post-H. B. Hoek, IJmuiden, Kromme Mij drechtstraat 75; W. C. Bijl-C. M. Wind, Eindhoven, Schootsestraat 65; H. Wessel- J. E. Zwaan, IJmuiden, Kon. Wilhelmina- kade 83 rd.A. Koning-G. E. Prinssen, IJmuiden, Spaarnestraat 27. OVERLEDEN: K. A. Rog, 79 jr; wedu we van: C. Tuinenbreijer, Westerwijk straat 22, Velsen(noord). Uit 'de tijd dat de journaalfilm dienst een monopolie bezat bij het verzorgen van het actuele nieuws. Koningin-moeder Emma tijdens een kinderdefilé ter gelegenheid van haar 75ste verjaardag. (Beeld uit Wederzijds.) oproepen", is het redactioneel oordeel van deze krant, waarbij gewezen wordt op het feit dat met de journaals publieke voor lichting wordt bedreven, vergelijkbaar met de voorlichting die bijvoorbeeld ook de pers geeft. TEGENOVER DEZE OPVATTING staat het „schande" van B. J. Bertina in de Volkskranthet laten vallen van het Nederlands bioscoop-journaal, populair bij het publiek in eigen land, graag genoten door het publiek in het buitenland, is een schande! Een land waar overheid en be drijf een dergelijke schanddaad toelaten, begrijpt mets van cultuur-politiek". En wat de bezwaren van N.R.C. en het Va derland betreft, die bestrijdt Bertina door er op te wijzen dat de binnenlandse om roep, de Wereldomroep, de televisie, kort om het hele Hilversumse bestel, door, al thans met de hulp van de overheid wor den gefinancierd. Ook voor het filmjour naal, zo meent hij, moet een oplossing te vinden zijn, waarbij de onafhankelijkheid van de redactie niet in het geding ze- hoeft te komen. Dat dit ook de mening van de regering is, blijkt uit de verklaring van mm'sler-president Marijnen die op 15 oktober j.l. in antwoord op vragen van Willems (P.v.d.A.) en mevrouw Van Som meren (V.V.D.) de Tweede Kamer mee deelt „dat de regering op maatregelen zint, waardoor het voortbestaan van de jour- naaldienst Polygoon-Profilti kan worden verzekerd, zonder dat de redactionele ver antwoordelijkheid wordt aangetast". Die maatregelen zullen overigens een tijdelijk karakter hebben, want de moeilijkheden van de journaaldienst, zo zegt de minister president verder, kunnen niet worden los gemaakt van het ongunstige economische klimaat voor de bioscopen in het alge meen, zodat de problematiek van het ge hele bioscoopbedrijf onder ogen moet wor den gezien. DE TOEZEGGING schijnt precies op tijd gekomen te zijn, want eergisteren konden de kranten melden dat Polygoon in enigsins bekorte vorm zal blijven voort bestaan, waarbij getracht zal worden elke week één onderwerp in kleuren te behan delen. Reden tot verheugenis dus, want hoe dan ook, een verdwijnen van het bios coopjournaal moet rampzalig genoemd worden, een verarming van het bioscoop programma, een doodsteek aan ons histo risch filmarchief, een ernstig verlies aan presentatie in het buitenland. Daarbij kunnen we ons nog altijd niet aan de indruk onttrekken dat de vrees van de bioscoop-exploitanten voor het N.TS.- journaal dat de actualiteit van 't nieuws zou hebben afgeroomd, waardoor het niet interessant meer zou zijn voor de bios coopbezoeker, voorbarig en ongegrond is. Nieuws heeft nog wel andere aspecten dan alleen zijn actualiteit. De bar slechte beeldkwaliteit van 't haastig gepresenteer de nieuws op de beeldbuis (ook daarvan hebben we voorbeelden te over in de af gelopen week kunnen zien) de onvoldoende en onvolledige presentatie ervan, eveneens door de actualiteit afgedwongen, zouden ons inziens juist aanleiding kunnen zijn om naar een hervertoning onder betere omstandigheden te verlangen. En wat dat betreft, waar kan men dan beter terecht dan in de bioscoop met zijn groot scherm, zijn (meestal) perfecte projectie, zijn voortreffelijke beeldkwaliteit en zijn wel gesproken en feitelijk-juist commentaar. Charles Boost 'Advertentie o.a. HANDSCHOENEN - WANTEN SHAWLS (zijde - mohair) ANKLETS - SOKKEN FABLO OVERHEMDEN, de nieuw ste streepdessins in Nylon - Bel-O- Fast BOLDOOT-ARTIKELEN After-Shave lotion enz. Moderne VESTEN - SLIPOVERS - TRUIEN, fijn en grof gebreid PYJAMA'S, effen flanel - moderne strepen - tricot bedrukt ZELFBINDERS, terlenka, in diverse prijzen ZELFBINDER 1- POCHET in luxe verpakking MANCHETKNOPEN enz. enz. Spaart uw kassabonnen voor speelgoed Bij totale aankoop van f 25.— een prachtige pop voor f 1.00 f 50.'n extra mooie pop voor 1.50 f 100.compl. electr. trein voor f 10.00 MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN TEXTIELSPECIAALZAAK ZONDAG 1 DECEMBER IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u.: ds. H. van Niel; 17 u.: ds. H. P. Huis man; De Rank, 10 u.: W. Kwak jr., jongerendienst; Bethlehemkerk, 10 u. en 19 u.: ds. J. van den Berg; Jeugdkapel, 10 u.: Th. Mooy. Geref. Kerk, 10 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. J. M. van den Brink; Petrakerk, 10 u.: ds. J. M. van den Brink; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. R.K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u., Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u. hoogmis, 19 u.: Vespers; woens dag 9 u.: hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.r heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u. openbare samen komst (Edisonstraat 14). Baptistengemeente, Elonkapel, Varenius- straat, 10 u.: ds. M. Cohen; 11.45 u.: zondagsschool; 19 u.: A. de Vries. Onafhankelijke Baptistengem., Doopsge zinde Kerk, Helmstraat, 16 u.: Broeder A. T. Polderman. Gem. Gods, Cultureel Centrum, 10 u.: dienst. Gereformeerde Gemeente, Cultureel Ge bouw, 10 u. en 17 u.: Leesdienst. Pinkstergemeente Cultureel Centrum, geen dienst, vanwege doopdienst in Alkmaar. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 u.: Jeugdkerkdienst. De Haarlemse rechtbank heeft don derdag een aantal zaken behandeld tegen gemotoriseerde weggebruikers die onder invloed van alcohol ongelukken hadden veroorzaakt en daarna waren doorgereden. Tegen twee verdachten werden gevangenisstraffen van respec tievelijk acht en zeven maanden en ont zegging van de rijbevoegdheid voor vijf jaar geëist. Tegen twee andere verdach ten die ongelukken op zebra's" hadden veroorzaakt werden geldboeten en ont zegging geëist. Een 23-jarige chauffeur uit Westzaan stond voor vier feiten terecht. De man was ten laste gelegd dat hij had gereden ter wijl hij noder invloed was, tegen 'n brom fietser was gebotst én daarna was door gereden zonder zijn identiteit te hebben be kend gemaakt. Bovendien was verdachte de rijbevoegdheid sinds februari ontzegd. Dit alles speelde zich op 15 juni af in Zaandam waar verdachte op een scooter reed na zes a zeven glazen bier en een cognac-tic te hebben gedronken. Hij was bij het inhalen op de Westzanerdijk op de linker weghelft gekomen en tegen een te gemoetkomende bromfietser gebotst. De verdachte was daarna naar Westzaan ge gaan om het zijn vader te vertellen, bang om gesnapt te worden omdat hij geen rij bewijs had. De politie, inmiddels van het ongeval op de hoogte gebracht, was daarna per mobi lofoonwagen een speurtocht begonnen De scooter werd in de struiken van een tuin gevonden. De verdachte werd aangehouden toen hij op weg was naar het politiebu reau. Volgens een 38-jarige betonwerker uit Zaandam had de chauffeur na de botsing gezegd: „Ik ga weg want ik heb een paar pilsjes gedronken en ik heb geen rijbe wijs" De verdachte ontkende dit. De ge tuige zei nog dat de chauffeur „zo dron ken als een os" was. Ook dit ontkende verdachte. „Ik voelde de drank niet, an ders was ik met een taxi naar huis ge gaan". De officier van justitie, mr. H. Lager waard, eiste acht maanden gevangenis straf en vijf jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Dertien glazen bier had een 23-jarige kantoorbediende uit Zaandam op, toen hij in zijn auto stapte en ging rijden. In de Advertentie LANÖ6 W»€UW5TRAAT 4 g Watervliet krijgt het komende zondag in zijn uitwedstrijd opnieuw moeilijk tegen de lastige tegenstander Koog Zaandijk. Het team verschijnt met de dames B. Hoen, B. Hessen, G. Kaebisch, H. van de Ree, T. Floor, C. Zandbergen en de heren Hart man, D. van Ladesteijn, Scholting, Veer beek, Van den Brink en De Roos. De opstelling van het dames-zaalhand balteam van Full Speed luidt^ A. Voogt; R. Aarts, B. van de Zon, L. Apeldoorn, W. de Boer en G .Zandvliet; T. Relik, R. Hil- bers, N. Toon en J. Orsel. In Belgrado zijn de wedstrijden begon nen voor de halve finales van het toer nooi om de Koning Gustaafbeker. In het eerste enkelspel van de ontmoeting Zwe- den-Joegoslavie zegevierde Schmidt (Zwe den) met 11-9, 12-10 over Pilic. Bij het trof fen Frankrijk-Denemarken nam Frankrijk een 1-0 voorsprong door een overwinning van Bartnes op Leschley (3-6, 14-12, 10-8). Heyermanstraat in Zaandam was hij tij dens het inhalen op de linkerweghelft ge komen en tegen een tegemoetkomende scooter gebotst. De duo-passagiere vloog eraf en kreeg ernstige verwondingen. De verdachte was na de botsing doorgereden. „Ik heb geen conclusie kunnen trekken waarom", zei hij tegen de president, mr. A. Petersen, op diens vraag. Ook bevestig de hij de invloed van de drank te hebben gemerkt. De officier eiste zeven maanden onvoor waardelijk met aftrek en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, vijf jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en ondertoezichtstelling van een medisch consultatiebureau. De raadsvrouwe, mr. H. S. J. M. Fel- hoen Kraal-Otto, was het met de langduri ge ontzegging volkomen eens. „Deze jon gen is verwend en men had hem nooit een auto moeten geven. Zulke jongens moe ten niet op de weg." De raadsvrouwe vroeg een kortere onvoorwaardelijke straf. De auto van de kantoorbediende ligt in middels op de schroothoop. Een boete van 250,- en een jaar ont zegging eiste de officier, mr. J. v. d. Oever, tegen een 54-jarige bakker uit IJmuiden die op 4 augustus op een „ze bra" in de Lange Nieuwstraat in IJmuiden een man had aangereden. „Ik had hem niet gezien en ik reed niet hard. Ongeveer 45 kilometer", aldus de verdachte. De president vroeg hem of hij misschien was afgeleid omdat hij ter plaatse goed bekend is en omdat de Lange Nieuwstraat een ongecompliceerde, rechte straat is. „Waarschijnlijk door een auto die ik rechts in een zijstraat zag aankomen", al dus de bakker. De aangereden man werd dusdanig ge wond dat hij tenminste gedurende een half jaar niet kan werken. De officier vond dat verdachte hoogst roekeloos en on voorzichtig had gereden. „Het remspoor was 17 meter, u zult dus heus wel harder dan 45 kilometer hebben gereden." Tegen een 20-jarige schilder uit Haarlem eiste de officier, mr. J. J. Bredius, een boete van f 250 er zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De schilder had op 3 juli met zijn motor een zevenjarig meisje aangereden, dat op de Rijksstraat weg ter hoogte van de Vergierdeweg in Haarlem-Noord via een „zebra" de weg overstak. Verdachte zei het kind helemaal niet ge zien te hebben. Het zou plotseling van achter een verkeersgeleider de „zebra" zijn opgehold. Verdachte, die op een mo tor reed terwijl hij geen rijbewijs had (zijn oefenvergunning was verlopen), was tevo ren van de rijbaan de ventweg opgereden om een leswagen die niet al te vlot links voorsorteerde, rechts te passeren. Nadat voor hem het uitzicht op de weg belem merd was geweest was hij weer op de rijbaan gekomen en werd toen met de „zebra" geconfronteerd. Het meisje werd bij de botsing meegesleurd en kreeg on der andere een schedelbasisfractuur. Een 21-jarige loodgieter uit Haarlem, die met zijn motor voor de „zebra" was blijven stilstaan om het kind, dat hij wel had gezien, te laten oversteken, bevestig de, dat zij plotseling de „zebra" was op- gehold. Ook een 40-jarige verfvoorbereider uit Haarlem bevestigde deze toedracht. De officier zei in zijn requisitoir dat verdachte in zoverre onvoorzichtig had ge handeld dat hij had kunnen zien dat het te gemoetkomend verkeer voor de „zebra" stilstond. De raadsman, mr. F. J. D. Theysse, haalde in zijn pleidooi aan dat juist op de dag van het ongeluk de rijkswaterstaat toestemming had gegeven de verkeerszui- len door „doorzichtige" te vervangen, om dat kleine kinderen niet te zien zijn achter de „dichte" verkeerszuilen. Zijn conclusie was „een allerongelukkigste samenloop van omstandigheden". Hij vroeg van het sub sidiair ten laste gelegde ontslag van rechts vervolging. De rechtbank zal in al deze zaken op 12 december 's morgens om half tien uit spraak doen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. Joh. H. W. Dickhout; 19 u.: ds. H. van der Loos, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. G. Assies. Ver. van Vrijz. Hervormden, Abeelen- straat 1, 10.30 u.: dr. P. J. Bamouw. R.K. Kerk, H. Laurentius v. Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis 7.30; 8.45 (hoogmis); 10.00; 11.15 en 12.15 uur; 18 u.: avondmis. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, 9 u.: Wachttorenstudie. Verg. van Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: Verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: Bijbelbe spreking. Oecumenische dienst, Antonius Zieken huis, 15.45 u.: ds. Nijenhuis. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 19 u.: ds. Borghard. Geref. Kerk, 10 u.: ds. J. Heule; 17 u.: ds. C. Meyer. R.K. Kerk, St. Joseph, heilige mis om 7.30; 9.00; 10.45; 72.00; 18.00 uur. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Vrije Evang. Emanuel, Gem. ontspan ningslokaal, Smti v. Gelderstraat, 10 u.: Broeder Beks. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. L. Brink, 19 u.: Adventzang- dienst. DRIEHUIS: R.K. Kerk, Sint Engelmundus, heilige mis 7, 8.15, 9.45 en 11.30 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk. 10 u.: ds. J. C. Remijn; 19 u.: ds. J. A. Don; De Hoeksteen, 10 u.: ds. J. A. Eekhof; De Toorts, 10 u.: G. Dorland; Adventskerk, 19 u.: ds. G. W. IJzerman. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, Pastorie- weg, 10 u.: ds. J. J. Rebel; 17 u.: ds. J. C. Maris. Doopsgez. Gem., Wüstelaan 75, 10.30 u.: ds. P. J. van Schayck. R.K. Kerk, O.L. Vrouwekerk, hedlige mis te 7.30; 9.00; 10.45; 12.00 uur. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 2.30 pm. BEVERWIJK: R.K. Kerk, St. Agatha, heilige missen om 6.15, 7.15, 8.15 u. (kindermis), 9.15, 10.15 u. (hoogmis), 11.45 u.; 19 u. (avond mis); O.L. Vrouw van Goede Raad, hei lige missen om 6.30, 7.45, 8.45, 9.45, 11.45 u. en 19 u. (avondmis); Regina Caeli, heilige missen om 7.30, 8.30 en 9.30 u. (hoogmis) 1.15 u.; 19.30 u. (avondmis); St. Jozef, heilige missen om 8.30 en 19 u. Maranatha, Baanstraat 74, 10 u.: hr. Joh. van Oostveen. Evang. Lutherse Gemeente, Koningstr. 119, 10.30 u.: ds. J. A. Roskam. Vrfje Evang. Gemeente, Riemsdijklaan 122, 10 u. en 18.30 u.: Broeder Bedecker. Volle Evang. Gemeente, Groenelaan 74, dienst om 19.30 u. Nieuw Apostolische Gemeente, Groene laan 74, diensten om 10 u. en 16 u.; woensdags om 20 u. Vrijz. Herv. Kerk, 10. u.: Prof. dr. C. J. Bleeker, Prinsessenlaan. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; 19 u.: zangdienst en 19.15 u.: ds. Van Wijngaarden, jeugd dienst; Irenekapel. 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 u.: ds. W. Oorthuys. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. F. Vroons, 17 u.: ds. C. Meijer. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, 14.30 u.: ds. J. P. Versteeg. Leger des Heils, Handels- en Praktijk school, „De Poort", Laan der Neder landen 102, 10 u. en 19.30 u. Maranatha, 10 u.: Joh. van Oostveen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte; 19 u.: ds. G. van Schuppen; Oosterwijk-Meerestein, Chr. L.T.S., 10 u.. ds. J. A. Don, 19 u.: Open Deur Dienst, ds. N. O. C. Steenbeek; Jeugd kapel De Opgang, 10 u.: mevr. Olivierse- Den Dikken. Geref. Morgensterkerk, Const. Huygen- straat, 9.30 u.: ds. Joh. Knol. Geref. Kerk, Van Riemsdijklaan 122, hoek Plesmanweg, 9.30 u.: ds. C. Meijer; 17 u.: ds. F. Vroons. R.K. St. Laurentiuskerk, heilige missen om 6.30 en 7.45 u.; avondmissen om 12 u. en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel. heilige missen om 8.15 u. en 10 u. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, 10 u.: ds. J. Borg- hardt. Advertentie Moderne, royale kop en schotel Fins aardewerk Arabia. per stuk 2,25 voor een geschenk WONINGINRICHTING BEVERWIJK Haringdrijfnetvisserij 21 november: m.t. Jacoba Gesina IJM 36 met 250 kantjes: Albatros KW 87, 327 kantjes. 23 november: m.t. Thorina IJM 33 met 100 kant jes; Stadt Enckhuysen KW 82, 5 k.: m.l Onder neming III SCH 117, 237 k.; m.h.l, Nederland VI KW 37. 263 kantjes. 24 november: m.t. Deining KW 8 met 160 kant jes; Arie Jacob KW 149, 260 k.: Francina KW 153, 72 k.; Jan Maria KW 171, 70 k.; Cornelia Maria KW 135. 320 k.: Onderneming I SCH 261. 130 k.; m.l. Onderneming rv SCH 153, 210 kantles. 25 nov.: m.t. Delft IJM 37 met 287 kantjes.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5