Bloembollencorso wordt in 1964 definitief op 25 april gereden I Ondanks defaitisme toch weer enthousiaste aanpak Nederlaag van Zoontjes speelde Zwart en Boer in de kaart i Britten niet in hun schik met trawler-invasies Grote aanvoer van schorseneren Uitgevaren visserij vaartuigen SEMI-PROFS IN DE IJMOND AMATEURS IN DE IJMOND Ballon uit Velsen Amateur-elftallen Havenberichten Kort IJmondnieuws J? ZATERDAG 30 NOVEMBER 1963 TELEVISIE RADIO BECKER Derdeklassers V ierde klassers Grote keuze gezellige geschenken MARKTPLEIN nM^ÖfUnfgTgaf")031 het SChiP °f Advertentie Met een toestel van RADIO BECKER bekijkt u het goed. Een voorbeeld uit onze kollektie Super ontvanger met 59 cm beeldbuis, gradatiefilter. UHF en rapidovision- druktoets. Keus uit vele andère modellen in de merken PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAUPUNKT. TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6491 Nadat de voorafgaande twee wedstrij den in november tegen SHS (0-1) en Sittardia (2-1) geen winstpunten en slechts één goal hadden opgeleverd, tapten de spelers van Telstar zondag jl. uit een an der vaatje door weer doelpunten te sco ren en daarmede twee winstpunten in de wacht te slepen. Maar ondanks dit op zich zelf toch niet te versmaden resultaat heerste er in het Telstar-kamp niet direct een hoera-stemming, dit om de eenvoudi ge reden, dat het vertoonde spel daartoe geen aanleiding had gegeven. 't Is waar, de spelers hadden hun best gedaan, maar wat kwam werkelijk intelli gent voetbal slechts zelden voor en wat viel er daarentegen vaak een tekort schieten in techniek en taktisch inzicht te constateren. En dit viel temeer tegen omdat de start zo veelbelovend was ge weest. Evenals een week daarvóór toen twee Telstar-ploegen in Nijmegen de strijd aan bonden tegen NEC, heeft men ook het af gelopen weekeinde weer tien van de meest in aanmerking komende voorhoedespelers aan het werk kunnen zien Telstar speelde tegen SHS 2 en verloor met 5-1 en.kunnen constateren, dat wélke voor hoede men ook aan het werk zag, alles „lood om oud ijzer" was. Zondag a.s. speelt Telstar uit tegen Ex celsior. Het winnen van deze ontmoeting Het Centrale Comité Corso Bloembollenstreek heeft besloten het grote corso van de Bloembollenstreek op 25 april te laten rijden. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal deze datum met worden verzet. Mochten de hyacinten vroeger bloeien dan zullen de loemen eventueel in koelcellen worden bewaard. Er is van de zijde van het toerisme zeer veel cntiek gekomen op de verschuivingen van de datum. Het corso zal weer twee keer door de streek rijden en wel van Sassenheim naar Bennebroek v.v. Dit zijn wel de belangrijkste punten 'die men donderdagavond in Treslong te Hille- gom bekend maakte. De heer H. Zwetsloot, voorzitter van de propagandacommissie, deelde verder mede, dat de tentoonstelling van de wagens niet meer op zondag zal w-orden gehouden. De praalwagens zullen nu op de donderdagmiddag voor het corso worden klaargemaakt. Vrijdags zullen zij de gehele dag ter bezichtiging in de HBG- hallen in Lisse staan. Donderdagmiddag kan men de opbouw van een uur 's mid dags tot 's avonds twaalf uur bekijken. De tijdelijke voorzitter, de heer A. War- naar, deelde mede, dat er na het corso van verleden jaar een defaitisme heerste in de Bloembollenstreek over dit corso. Het co mité is echter ondanks de slechte ervarin gen weer met enthousiasme begonnen om plannen te smeden voor 1964. Een daarvan is, dat de kosten voor het bouwen van de wagens belangrijk kunnen worden gedrukt door een betere organisatie. De voorzitter van de Koninklijke Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur, jhr. mr. dr. O. F. A H. van Nispen tot Pannerden, analyseerde de malaise, waarin het corso verkeerde. Het corso was een sleur geworden, waardoor men niet duidelijk meer zag, dat het een evenement voor de Bloembollenstreek het „het vak" was, dat een bekendheid verdient in geheel Europa. Men zag er de intrinsieke waarde niet meer van. Men liep er niet meer warm voor. Hij gaf enkele punten ter verbetering. Men zal een strakke leiding moeten ge ven en moeten aanvaarden. Gemoedelijk heid en gezelligheid zijn op hun tijd aan vaardbaar. Een dergelijk evenement ver langt echter meer. Er zal een plan moeten worden opgesteld om de publiciteitsmedia weer te doordringen van de waaide van dit corso. Het is een moeilijke opgave ge worden, omdat men in een vicieuze cirkel is geraakt. En tenslotte kunnen comité en publiciteit niets bereiken, als men moet blijven steu nen op het kleine groepje trouwe deel nemers. Men zal de lauwheid moeten door breken.. Hij had het nog nooit meegemaakt, dat het bloembollenvak, als het ergens de schouders onder wilde zetten, niet slaagde. Hij deed een beroep op de kleine afdelin gen van zijn vereniging en kleine groepen bedrijven om deel te nemen. Een apar*j plaats onder corso's in Neder land bleek lit een aantal dia's van onder meer Aalsmeer, Zundert en Rotterdam. Ieder corso heeft een eigen karakter. Indien het corso 1964 enigszins beant woordt aan de tekeningen, dis vader en zoon Van Driel hebben gemaakt, dan zal de loodzware symboliek beslist niet meer de overhand krijgen. Er is een grotere plaats ingeruimd voor herkenbare speelse onderwerpen zoals Voila, Chinese jong leurs me, borden, een heks op een bezem steel begeleid door poezen, een goochelaar met bloemen, een waterskiër, de deftige hooggehoede heren in de karos, de vis vangst, Beet!, de torero op de stieren. De fraaie wagens zo maar voor het mooie zijn er ook weer. Een prachtige vis, fata mor gana. de draak Dracula, Bloemenmeisjes, een wagen met tulpen, een met narcissen en een met Hyacinten Lisa. Saskia en Hil da, genoemd naar de bollendorpen. Rondo, kortom om in bloemenbollentaal te spre ken een, best sortiment. AJs het w^er mee werkt kan het weer een groots lentefeest Een van de entwerpen van het bloem bollencorso draagt als toepasselijke titel: „Beet". Het zou al heel raar moeten lopen, wan- worden ter meerdere eer en glorie van de neer VVB'ers zondag hun ongeslagen record (8 gesp., 7 gew. 1 gelfjk) niet zou den handhaven, want dan gaan zjj op bezoek bij NFC, dat na 9 wedstrijden nog geen enkel winstpunt op zijn naam heeft gebracht. Toch zuilen de Velsenaren er goed aan doen de NFC'ers niet te onder schatten, want de thuisclub mag dan ai haar 9 wedstrijden hebben verloren in 7 gevallen geschiedde dit slechts met de on even goal. Nederlandse bloembollencultuur. De ballonwedstrijd, die in het kader van het IJmuider Strandfeest werd gehouden óp 7 september, leverde de volgende uit slag op: 1. Ankie Jansen, Alexander Bellstraat 34; 2. Helma Jansen. Alexander Bellstraat 34; 3. Dini Schuur, Lange Nieuwstraat 273 4. Leendert Strijker, Lange Nieuwstraat 263; 5. Bert Zijlmaker, Roerstraat 41; 6 Arie Blok. Pleiadenplantsoen 71; 7. Freek Bakker, Kanaalstraat 69; 8. Ulrich Völl- mecke, Am Wemphof, Dortmund; 9. Hans Eising. Frans Naereboutstraat 39; 10. Josje Benneman. Wijk aan Zeeërweg 121; 11. Henk Kingma, Aert van de Neerstraat 77. Leeuwarden; 12. Peter Dikken. Lierstraat 57; 13. Hans Koner, Spilbergenstraat 26: 14. Gerard van Ham. Annastraat lb rood; 15. Robert Meerhof. Moerbergplantsoen '49: Toni Efferen. Boerhavestraat 16; 17. Christa v. d. Kuil. Orionweg 121; 18. Si mon de Hoog, Daltonstraét 21: 19. Kees Koeman. Gijzenvelt.plantsoen 139. D° ballon, die het minst ver kwam be landde in Krommenie, de verste kwam in Bomal. in de Belgische Ardennen terecht. Dg. prijswinnaars kunnen hun prijzen afhalen bij. .het VVV-kantoor aan het Marktplein te IJmuiden. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT De grote verrassing van de laatste weken in de competitie van schaakclub Pat Mat was de nederlaag van Zoontjes tegen Nie iand. De nederlaag speelde uiteraard in de kaart van spelers als clubkampioen Zwart en de elk seizoen sterker spelende Boer. Rodenberg en Zwemstra kwamen remise overeen, hetgeen beide spelers nauwelijks verbetering bracht in hun he nauwde posities. De kanshebbers op het kampioenschap nemen op dit moment de volgende posities in; 1. Zwart 4 2 2 0 23. Zoontjes 5 2 0 2 Boer 5 2 2 7 46. Bannenberg 4 1 2 1 De Lange 4 2 0 2 Nieland 4 2 0 2 Eiserman moest voor de eerste maal in groep twee. iets van de winst prijsgeven Burger zorgde voor dit wapenfeit maar het vermocht de fraaie positie van Eiser man nauwelijks aan te tasten. Hagen is lijstaanvoerder in groep 3, een eer die in groep 4 door Mooij wordt opgeëist. Het systeem-Kaiser dat bij de schaak club Weenink in de competitie wordt aan gehouden brengt uiteraard wel de sterk ste spelers naar voren maar is in de IJmond nog nooit eerder gebruikt. De puntenwaardering is geheel afwijkend en mede daardoor doet het systeem onwen nig aan. De meningen erover zijn zeer verdeeld. Ook bij Weenink waar men dit seizoen een proef neemt. In deze fase van de competitie valt nog moeilijk vast te stellen of deze gedurfde opzet een succes zal blijken te zijn. Voor clubkampioen Stet schijnt het alle maal weinig uit te maken. Hij is reeds jaren met het conventionele systeem kam- De Britse vissers zijn er bepaald niet mee in hun schik als grote trawlers uit andere landen de visgronden bezoeken. Op een vergadering van het visserijcomité voor de Noordoostelijke zee heeft de chef visserij-officier L. P. Money dit niet onder stoelen of banken gestoken. Fishing News meidt dat de aanvoer van haring in Whit by van 1.000 tot 300 kantjes, en later tot 50 kantjes, daalde nadat vreemde schepen in de omgeving waren opgedoken. Op 27 augustus kon de heer Money van Flamborough Head 39 grote buitenlandse trawlers tellen, zo vertelde hij de vergade ring. Ze waren slechts vier of vijf mijl uit de kust. De volgende dag telde hij vanuit Bempton 93 trawlers en op de 29ste zag hij vanaf Whitby weer een grote hoe veelheid schepen. Het bleken er 178 te zijn. Er waren grote hektrawlers bij, die groter leken dan de grootste uit Huil. De visserij-officier wees er op, dat het vang- vermogen van een dergelijke vloot enorm 1 is. Vooral als men zich realiseert dat de totale trawlervloot van Huil slechts 140 schepen telt. „Het was duidelijk dat haringscholen, hoe groot ook, geen stand zouden kunnen houden wanneer er op zulk een geconcen treerde wijze op werd gevist" verklaarde de spreker De schepen uit de omgeving konden dan ook geen vis meer vinden. Mr. Money klaagde er over dat de traw lers de vis steeds maar weer achterna gingen. Op 27 september zag hij niet al leen een vloot van over de honderd traw lers, maar ook vijf fabrieksschepen en een sleepboot, die alle bescherming zochten tegen het slechte weer langs de kust van Yorkshire. De spreker meende dan ook dat er op deze manier voor Huil weinig meer te verdienen valt. Hii vond het ook zeer be langrijk dat de haring op deze manier geen enkele kans meer krijgt om tot rust te komen en te paaien. Dit moet de visse rij ook in volgende jaren beïnvloeden. pioen geworden en als de voortekenen niet bedriegen gaat hij opnieuw op het kam pioenschap af. Zijn naaste belager is nu Bakker, een routinier die voor de komst van Stet de lakens bij Weenink pleegde uit te delen. De grote verrassing is hier echter de jonge Artmanni. Hij neemt nu de derde plaats in en houdt een belofte in voor de toekomst. De leidende schakers staan als volgt geklasseerd: 1. Stet 362V2 pnt.; 2. Bakker 320 pnt.; 3. Artmanni 306 pnt.; 4. Koomen 279 pnt.; 5. Vos 278>/2 pnt. De tweede groep wordt aangevoerd door Brethouwer. Hij heeft precies 200 punten vergaard en wordt gevolgd door Hennen met 185V2 pnt. In de jeugdgroep, waar de oude competitievorm nog is gehand haafd, zien wij Dijkman aan kop met 7V2 pnt. uit 9 partijen. Met 6 punten uit 7 par tijen bezet Kraaier nu de tweede plaats maar staat er relatief dus iets gunstiger voor. DEM (8-7) krijgt Zaanse Zilvermeeuwen op bezoek. Het wordt tijd. dat de blauw- witten hun supporters weer eens een overwinning op eigen terrein voorzetten, want in dit opzicht zijn zij met die ene overwinning op 13 oktober tegen Zee- burgia (4-3) niet bepaald verwend. Of de Zilvermeeuwen aan een en ander ech ter hun medewerking willen verlenen, be twijfelen we sterk, want deze Zaankan- ters plegen zich in uitwedstrijden (6 pun ten uit 4 ontmoetingen) beter te weren dan op eigen terrein (2 punten uit 5 ontmoe tingen) Als DEM het dan ook tot een ge lijkspel brengt, mag het tevreden zijn. Velsen 's prestaties beWegèn zich de laat ste weken in dalende lijn en daar Hillegom blijft winnen en Quick (10 punten uit de laatste 5 ontmoetingen) en HBC (7 pun ten uit de laatste 4 wedstrijden) geducht komen opzetten, zijn de Santpoorters nu ai op (le vierde plaats terecht gekomen. Zondag spelen ze thuis tegen Schoten dat met 7 punten uit 9 wedstrijden weliswaar niet direct tot de sterkste clubs behoort, maar waartegen het toch" nog altijd oppas sen is geblazen. Moest bijvoorbeeld TYBB niet met 2-1 tegen de S.chotenaren het onderspit delven en konden voorts Hille gom (0-2) en HBC (2-1) niet slechts met moeite van hen winnen? Bij Hillegom-Ripperda en HBC-Baarn zullen de punten wel voor de thuisclubs zijn, maar Quick heeft nog niet van TYBB gewonnen. Wie zou nu op 8 september tóen De KennemerS het seizoen opende mét èen 2-1 nederlaag tegen DTS, hebben gedacht, dat de daarop volgende 7 wedstrijden 13 punten zouden opleveren? En toch is dit een feit geworden met als gevolg, dat de roodzwarten thans met 2 punten voor sprong op Alcmaria Victrix de bovenste plaats bezetten. Zondag wacht hun echter een lastige uit wedstrijd, nl. tegen Kolping Boys. Deze „jongens" toch bezitten weliswaar na 9 wedstrijden slechts 10 punten, maar heb ben de voor hun tegenstanders vervelende gewoonte op eigen terrein niet te willen verliezen (4-8). Het zou dan óok wel eens Velsen (thuis tegen Schoten): Bakker; Van den Pieterman en Ruygrok; Hi.jnen, Schoörl en Van Schagên; Böhm, Kruyer, Hoógzaad, Weber en Blüm. DEM (thuis tegen Zilvermeeuwen): W. Aardenburg; Dekker - en Schram; Oorthuyzen, J. Aardenburg en Pijnen; De Boer, Zonjee, Vessies, Willems en Kleef. Beverwijk (thuis tegen Succes): Van der Does;, Van der Watering en Plezier; Opzeeïand, Minnebod jr. en Winands; Niirhan, Minneboo sr., Waanders, Kluft en- Slinger. Kennemers (uit tegen Kolping Boys) Dycks; Mmks en Huisman; Vérhagen, Van Gerven en Van der Graaf; Noor deman, Jonker, Van Duyvenbode, Beeldman en Nodrdermeer. Stormvogels (uit tegen Waterloo): Van Gooi: Van der Stelt en Gouda; Kloosterman, Luppens en S. de Graaf; Maarleveld, Haverkamp, Wortel, Kiewiet en Glas. VVBJuit tegei> NFCJ; Van den Boo gaard; Hoogendijk en Van der Horst; Kersbergen. Both en De Jong; Luitjes, Stet, Doornbos, Kooimans en Bakker. IEV (thuis tegen Zaanlandia): Flipsen; Metselaar en Iveris; Vink, Vendel en Bakker; Rozemeijer, H. de Reus, Beentjes, J. de Reus-en-Kramer. VSV (thuis tegen DRC): Klaassen; Schoon en Veldman; Gravemaker, Van der Wal en Van Oeveren; Gerrits, Huider, Kramer, Langbroek en Voet. Waterloo (thuis tegen Stormvogels): Kok; Bruisschaart en Bannink; Iskes, Van Eden en Van Dongen; Boekhout, Van der Zwan, Demmers, Mulder en Thijms. is voor de Velser ploeg zeker gèen ge makkelijke opgave, want de Rotterdam mers hebben tot nu toe nog maar één wed strijd verloren en wel op 27 oktober te gen Elinkwijk (2-3). Verder bereikten zij niet minder dan zesmaal een gelijkspel Veendam (2-2), Volewijckers (2-2) For tune (1-1), WV (1-1), Velox (1-1) en En- schedese Boys (1-1) en werden door hen overwinningen behaald op BW (1-2) DRC (1-3), Eindhoven (4-1) en Willem II (3-1). Bovendien plaatsten de Rotterdammers zich dinsdagavond jl. door met 1-0 van DHC te winnen voör de derde bekerron de. Uit al deze resultaten blijkt onzes in ziens afdoende, dat Excelsior niet gemak kelijk is te kloppen en daarom rekenen we er stellig op, dat Telstar het in geen geval verder dan een gelijkspel zal bren gen. Op de Eeverwiikse groenteveiling is nu definitief een streep gezet onder aanvoer van zomer- en najaarsprodukten, zodat sla, spinazie en tomaten weer enige maan- op zich laten wachten. Er worden dus nu voornamelijk winterproducten verhan deld, plus enige restanten van het najaar. Zo arriveerden er nog enige flinke par tijen andijvie, waaronder die van de kou de grond, waarvoor rond veertig cent per kilo werd betaald; het glasproduct bracht het tot 53 cent per kilo. Bloemkool, ook al in geringer aantal op de veiling, noteer de een gulden per stuk. Bospeen varieer de van 28 tot 43 cent per bos en voor de wa speen betaalde men tot 33 cent per kilo. Spruiterï ziet men weinig, de geschoon de noteerden tot f 1,28 per kilo en de ón- geschoonde rond 65 cent. Het witlof is n;et duur, boven 70 cent per kilo ging er wei nig van de hand. Daarentegen werd de prei goed verkocht, al liepen de prijzen dan ook uiteen van 14 tot 38 cent per kilo, de knolselderie varieerde van 12 tot 30 cent per «tuk. De diverse koolsoorten kwamen weinig aan bod. Bloemendaalse gele en groen" kool kwamen tot 30 cent per kilo, de boe renkool haalde nauwelijks 'n kwartje pc kilo en de verschillende bewaarsoorten draaiden rond 15 cent. De uienprijs va rieerde van 14" tot 26 cent per kilo. Wel was er deze week een groot aanbod van schorseneren, waarvoor ook nu eeri behoorlijke belangstelling bestond. Er werd zelfs 50.000 kilo aangevoerd, waar onder een gbóöt kWantum uit de Nóórd- Oostpolder van voormalige Beverwijkse kwekers, die hun oude veiling kennelijk nog altijd niet kunnen vergeten. Voor de A-sortering betaalde men van 86 cent tot f 1,08 per kilo, dé B noteerde van 48 tot 82 cent en voor de C was de prijs van 37 tot 46 cent per kilo. De aanvoer, vap winterpeen was 15 Ó00 kilo; hiervoor waren de brij zen: B-kwali teit 8-9 cent per kiló en C 12-20 cent. De noteringen waren: Andijvie 3452; bloemkool 49—99; bospeen 28—43, was- peen 14—33; spruiten 53—129; witlof 35— 64; prei 14—38: knollen 12—30: boerenk<v>l 12—25; groenékool 12—29; rodekool 8—17 Bloemendaalse gele kool 24—32, uien 14—26. Advertentie Trawlvlssert) Donderdag 7 november: m.t. Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171. Woensdag 13 november: m.t. Koraalbank KW 3. Zaterdag 16 november: m.t. Albertha Hendrika KW 81, Cornells den Duik KW 144. Dinsdag 19 november: m.t. Rijnmond II KW 43, Dirk Maria KW 80; m.l. Onderneming II SCH 27 Woensdag 20 november: s.t. Utrecht IJM 24 m.t. Maria Elizabeth IJM 5, Nicolaas Senior KW 42. Antje KW 49, Ora et Labora KW 51, Dirkj KW 54. Johanna Lydia KW 55, Brittenburg KW 121. Arie Ouwehand KW 122, Marian Ellen KW 159; m.l. Maria Jacoba KW 73. Dogegrsbank KW 75, Nestor KW 101; m.k. Gelria IJM 18. Arendte Jacoba KW 21, Dinemarie KW 57, Mare Llberum KW 117 (28 nov. binnen), Anna Lvdia KW 145 (28 nov. binnen), Eben Haezer KW 19', Marlena KW 212 (28 nov. binnen), Helena Jannv WKD 1. Donderdag 21 november: s.t. Amsterdam IJM 28; m.t. Haarlem IJM 9; Emma IJM 15; m.k. Tlny KW 34 (28 nov. binnen). Vrijdag 22 november: m.t. Rijnmond I KW 15 Wilhelmina Johanna KW 39. Zaterdag 23 november: m.t. 's-Gravenhage IJM 26, Rotterdam IJM 82. Maandag 25 november: m.t. Julie Streiff IJM 25. Jacoba Gesina IJM 36, Sakina Martine KW 32. Albatros KW 87. Maria Theresia KW 99; m.l. De Vrouw Anna KW 52, Alpha KW 100, Drie Gebroe ders HD 79; m.k. Swift IJM 54, Paul IJM 66 (27 nov. binnen) Wiron VII IJM 206, Cornells van Beeten KW 146 (28 nov. binnen), Cornells Schaap KW 172 (27 nov. binnen), Solea KW 180 (28 nov binnen). Anaje KW 200 (27 nov. binnen). Maria KW 202. Okko Bosker WR 25, Internos WR 49. Dinsdag 26 november: m.t. Protinus IJM 154. Meyert Menno IJM 209, Wiron II IJM 211, Nooit Gedacht IJM 239. Deining KW 8. Elisabeth Chris tina KW 41 (eerste reis), Stadt Enckhuvsen KW 82, Bellatrix KW 139. Arie Jacob KW 149. Soli Deo Gloria KW 152. Francina KW 153, Jan Maria KW 171, Cornelia Maria SCH 135; m.l. Adeodatus IJM 30 (28 nov. binnen). Jan IJM 81. Verwachting IJM 204 (28 nov. binnen), Adrianus KW 10. Leen dert Jacoba KW 12. Cornells Judith KW 17, Adria- na KW 19, Cornells KW 24, Gijsbert Jan KW 28, Bertha KW 38. Willem van Beelen KW 62, Eliza beth KW 64 (28 nov. binnen), Henk KW 66. Nelly KW 77, Jan KW 91 (28 nov. binnen), Avontuur KW ill. Astra KW 115 (28 nov. binnen), Arie Ja cob KW 116, Sursum Corda KW 124, Leuntje KW 128 (28 nov. binnen), Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 154, De Vier Gezusters KW 162, Ver trouwen KW 166, Pieter Anne KW 169, Anna Ja, cob KW 186. Andries Willempje KW 199 (28 nov. binnen), Dirkje K W205, Noordster KW 207. On derneming IV SCH 153; m.k. Neelt.ie IJM 2. Adria ns IJM 6. Maartie IJM 8. Maria Lovisa IJM 16, Diana IJM 40, Margrita IJM 42. De Hoop I IJM 45. De Hoop IV IJM 46 (28 nov. binnen). Nora IJM 51. De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60. Jaap IJM 642. Ronny IJM 64. Frank IJM 65 '28 nov. binnen), Hans IJM 67 (27 nov, binnen), Wi ron III IJM 221, Magda IJM 272. Deo Volente KW 11. Anne Marie KW 27, Ada KW 29 (27 nov. bin nen), Ermine KW 30 (28 nov binnen), Petronella KW 31, Limanda KW 33, Willem Henry KW 53. Cornelia Adrians KW 58. Margriet Jozien KW 63 (28 nov. binnen). Arend Cornelis KW 68. Nico KW 72. Zeearend KW 79, Neelt.ie Johanna KW 84. Vrouw Immet.ie KW 88. Alnilam KW 90, Adrians Catharina KW 92, Willem KW .94 (27 nov kunnen zijn, dat De Kennemers met een gelijk spel genoegen moést nemen. Beverwijk maakte het tot nu toe minder goed met zijn 7 punten uit evenveel ont moetingen. Zondag j.l. werd met 2-1 van Meervogels verloren en dit duidt niét di rect op kracht. Voor de komende zondag zijn we echter weer optimistisch gestemd, wént dat Beverwijk op eigen terrein van Succes zou verliezen, wil er bij Ons toch niet in. ADO (8-7) trekt naar Egmondia (8-10) en heeft daar in de badplaats nog niet gewonnen, want na èen zwak bègin de eerste 2 ontmoetingen leverden evenveel nederlagen op zijn de Egmonders zich veel beter gaan weren, zodat hun laatste 6 wedstrijden 10 punten opleverden. Voor de komende Zondag staat de voor VrDdag kwamen in IJmuiden aan: Philetas van Rotterdam; Gelderland (sleepboot), Liverpool. Michael M Kingsnorth; Zaanstroom. Dagenham. Karachi. Bremen; Werea, Bremen; Neree. New castle. Francesca, Baie Comeau; Mauca, Noord zee. bijlegger IJmuiden; Norfolk Trader, Felix stowe; MercuriusH Dagenham, Henning Olden- dorff, Hampton Roads; Antilochus, Liverpool. Orion, Berghvata; Venl, Philadelphia; Moni, Le ningrad. Dracd, Gdynia; Erasmussmgel. Klngs- lynn: Jobella. Swansea; Tuskar, Par. Annehese Oltmann, Londen; Oranjefontein. Hamburg. Makkum, Sandvik; Meje, Swansea; Chiron. Ant werpen; Neder-Rijn, Antwerpen Emile Delmas. Le Havre: Hans Buelow, Londen: Rijnstroom. Londen; Elsa Esberger, Aruba; Geert, Rotter dam, voor IJmuiden; Midas, Hamburg SrUüag vertrokken uit IJmuiden; Metropole naar Rotterdam; Helmsman, Thameshaven Ma- luca. Noordzee, bijlegger IJmuiden. Rochefort. Duinkerken; Brinio, Rochester, kunstmest van c^L.(rla,suciiai_ Danzig; Swift, Harlingen; hinoeji'f IJmuideh Zó belangrijkè ontmoeting tus- Minos. Rotterdam. PartneT, Lidkoping: Roepat', vto o, sen Waterloo en Storm vncpls on het nrn, Tie.men Gré, wels, kunstmest van IJmuiden. Nico kw 96 (28 nov. binnen), corenlis Kw 97 sen Waterloo en Stormvogels Op het pro ns hiomO, 1 gramma. Het was voor de Vogels zondag j.l. een lelijk klontje uit hun pap, dat Onze Gezellen op een punt beslag kon leggen, maar desondanks bezetten zij nog altijd met 15 punten uit 9 wedstrijden de eerste plaats. Waterloo distilleerde uit 8 ontmoe tingen 11 punten, dus de wedstrijd van de komende zondag is voor Kok c.s. ,.de" ge legenheid om hun achterstand in te lopen. Wij voor ons houden het echter op een ge lijkspel. (28 nov. binnen). Arendje KW 98, Wim KW 193, Karla Ellen KW 106 (28 nov. binnen), Jacoba KW 107 (28 nov. binnen), Gijsbert Dirk KW 109 (28 nov. binnen), Rianne KW 110 (28 nov. binnen). Wilma KW 113, Arie Dirkje KW 118. IJsbrand KW 119 :28 nov. binnen), Flamingo KW 120 (28 nov. binnen), Maarten Senior KW 125, Agatha Arie KW 126 (28 nov. binnen), Catharina Jose phine KW 127. Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133 (28 nov. binnen), Dirk Taat KW 134. Ura nia KW 136. Maartje Jacoba KW 137, Gijsberta KW 143 (28 nov. binnen), Dirk van Beelen KW 148 (28 nov. binnen), Fiducla KW 155, De Vrouw Bregtje KW 156, Agatha KW 157, De Vrouw Alida KW 160, Helena KW 164, Alida Jacoba KW 165 Anna Hendrika KW 174 (28 nov. binnen), Alice KW 182 (28 nov. binnen). Tokio KW 185. EIlv KW 187 (28 nov. binnen), Platessa KW 189 Het heeft er de schijn van, dat IEV dit van IJmuiden; Auguste Schulte. Rotterdam. Ameland, Ham burg; Velox, Workington, walsmateriaal van IJ muiden: Spes. Swinouvscie, van IJmuiden. Frans Seumeren. Londen; Esso Lincoln, Tripolis, -lontferland. Las Palmas; Skauvann, Hampton Reads. Wanda, Rotterdam, van Velsen; Maron Curacao; Cortla, Gothenburg. Bore Ipswich. Inge R Christoffernsen, Bordeaux; Markab, In- versness; Otava. Shoreham, van Velsen: Norfolk Trader, Harlingen; Juegen W HE.. Rotterdam; Jans. Londen. Leonidas. Algiers; Staffan. Stock- noirn; Lapwing. Londen, walsmateriaal van IJ muiden; Hondsbosch, Londen. Bonafide, Keni- tras; Tritonius, Barbados; Almkerk, Kaapstad. Bomma, Oslo; Waddenzee, Odense Zaterdag kwamen in IJmuiden a.am Bieber- stein van Antwerpen; Elizabeth. Ventspils; Wal- ma, Kotka. cellulose voor Velsen. Mutua Fides. Volente KW 191 (28 nov^ binnen), Vrouw" PrUna I Seizoen een ^eel wat minder belangrijke j naar Zaandam; Wexford. BoS- KW 193 (28 nov binnen), Pieter Jacob KW 195. rol zal speleh, dan het "Vorige. De noor- Zaterdag vertrokken Aagje Adriana KW 196, Elizabeth KW 198, Yvon- deliike Velsenaren startten dit seirnen „ml 1 vertrokken ne Yolanda KW 206, En Avant KW 210, Geertrui- UCUJK"e velsenaren siaiiten ait seizoen wei- da kw 2ii, Arie Geertje tx si. Tiny WR 33, sa- lswaar met 2 overwinningen, maar daar- gitta wr 37 <27 nov. binnen), Fievo WR so. spes na zakte de ploeg, zo zelfs, dat de daarop Nostra WR 56. Johanna Cornelia WR 57, Sijtje volgende 7 wedstrijden slechts 3 punten op leverden. Ook tegen Zaanlandia. dat zon dag op bezoek komt, heeft IEV nog niet gewonnen, want na een zwak begin haal den de Zaankanters uit hun laatste 3 ont moetingen 6 punten. Nostra WR 56 WR 58. Alie WR 59 Woensdag 27 november: m.t. Thorina IJM 33, Onderneming I SCH 261; m.l. Willem Robert IJM 56. Floris KW 59, Alida KW 108. Kniertie Eliza beth KW 188. Samenwerking KW 216. Onderne ming III SCH 117: m.k. Dageraad IJM 4, Jannie I.TM 38. Paul IJM 66, Hans IJM 87. Ada KW 29 Ludi KW 61, Maartje KW 71. Willem KW 94. Cornelis Schaap KW 172, Dirkje KW 178, Hoop op Welvaart KW 179. Margaretha Christina KW 190, Antje KW 200, Arie Geertje TX 51. Donderdag 28 november: m.l. Adeodartus IJM 30, Verwachting IJM 204; m.k. De Hoop IV IJM 46. Ermine KW 30, Tiny KW 34. Willem Henry KW 53, Margrite Jozien KW 63. Nico Kwss, Kar- Wijk aan Zee staat na de vorige zondag op de onderste plaats en het zal de bad mensen moeite genoeg kosten deze weer aan een ander over te doen. Zondag ver- wachten we dit zeker niet, want dat er I wyk' is met ingang van 1 maart 1964 be- "it IJmuiden: Rusard naar Malmo; Yewhill, Birkenhead, walsmateriaal van IJmuiden; Ketty Damelsen, Svendborg vj- wS^'„He;,ZÜU Ken"Pmerlanrt, Teneriffe; Maria Ïtmu L ku"!tmeat van IJmuiden: Heriot, Leith. ach.ter, t* scheepsnaam en de haven h bestemming geen nadere aan- Benoeming. De heer W. J. Royaards, a*T j- Beverw»k. hoofdredacteur van ..Medisch Contact" en directeur-geneesheer van het Rode Kruisziekenhuis te Bever- a Ellen kw 106. jacoba kw 107, Rianne kw no, van het op bezoek komende NAS (9-13) ee .Jsbrand KW 119. Apsthfl aria i<tw ioc nniwr* iI - wonnen zal worden, geloven we zeker niet. Jsbrand KW 119, Agatha Arie KW 126. Koningin Juliana KW 133. Gijsberta KW 143. Anna Lydia KW 145, EHy KW 187, Deo Volente KW 191. Harlngdr(jfnetvlsserU Woensdag 20 november: m.l. Hette Margaretha KW 71. Willy KW 141. Maandag 25 nov.: m.l. Willem Cornelis KW 16 Everard Christina KW 40, Nelly Maria KW 70. Dinsdag 26 november; m.l. De Arend KW 7 (27 nov. binnen). Nederland VI KW 37, Michiel KW 167 '27 nov binnen). Woensdag 27 november m l. De Arend KW 7, Mlchlel KW 167, Zeemeeuw KW 170. VSV, dat het zondag j.l. tegen OFC le lijk liet liggen, krijgt bezoek van DRC. Met 8 punten uit 7 wedstrijden behoort dit team tot de clubs uit de middenmoot. Zo bezien, moet het voor VSV mogelijk zijn zich zondag op eigen terrein geheel of ge deeltelijk te rehabiliteren. noemd tot directeur-geneesheer van het prot.-chr. ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort. Toneelvoorstellingen uitgesteld We gens ziekte van een der hoofdrolspelers zi.in de opvoeringen, welke heden- en zon dagavond door de katholieke toneelgroep „Getosa" in „Zomerlust" te Santpoort zouden worden gegeven van het toneel spel „Lawine", uitgesteld tot zaterdag 14 en zondag 15 december.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7