Staalprijzen vandaag door ministers van de zes in Luxemburg besproken rookverdrijver VAN NIEL 'n klasse apart zuivere zachte Amerikaanse sigaretten voor één £ulden PbaQ f/ Mr. Biesheuvel: Cacao-landen vroegen veel te hoge prijzen Flink gestegen winst en omzet bij Veneta De Beurs Meubelfabrikanten reageren op de prijsstop Schuitema verwacht wederom 8 percent Sophia-Jacoba bliift bezit van „Unitas" Nieuwe deelneming van Overzeebank Fusie Conserven Blom/Zadelhoff Kort economisch nieuws Mislukking conferentie niet te wijten aan Nederland V akbondsbestuurder blijkt Ongezond beroep te zijn AKU breidt produktie terlenka en enkalon uit Studentenraad stuurt ministers motie Kongolese minister gearresteerd SCHEEPVAARTBERICHTEN Kennedy in Engeland herdacht President Johnson werd bedreigd 11 NU IN CELLOFAAN VERPAKT MAANDAG 2 DECEMBER 1963 zeer actueel en nieuw PARFUMS - BIJOUX LEDERWAREN Bedrijfsnieuws Q De ministers van economische zaken van (ie zes landen van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal zijn vandaag in Luxemburg bijeen. Met de Hoge autoriteit zullen zij beraadslagen over eventuele maatregelen ter voorkoming van een nog verder teruglopen van de prijzen van het In het Europa van de zes geproduceerde staal. Het vraagstuk is in dc loop van dit jaar actueel geworden toen dc invoer van goedkoop staal op de markten van de K.S.G. de staalindustrie van de zes ertoe dwong haar prijzen te verlagen. Tot nu toe is er tegen die lage tarieven in de afge lopen elf maanden van dit jaar bijna twee miljoen ton geïmporteerd tegen weinig meer dan een miljoen in 1962. Zowel Frankrijk als Duitsland heeft op verhoging van de invoerrechten op ijzer en staalprodukten aangedrongen. Frank rijk dat zoals men weet tegenwoordig de gewoonte heeft in kringen van de zes een soort ultimatumtoon, die het voormalige Derde rijk niet zou hebben misstaan, aan te slaan, heeft bij monde van zijn minis ter Bokanowski zelfs gedreigd dat het zelf eenzijdige maatregelen zal nemen wanneer de K.S.G. niets zou doen. De staalindustrie van West-Duitsland heeft zich via haar regering nog niet zo categorisch kunnen uitspreken maar heeft toch reeds verscheidene malen op maatre gelen aangedrongen. Benelux heeft zich tot nu toe steeds verzet, terwijl Italië niet al te enthousiast scheen. Nederland is een in voerend land en daarom natuurlijk gekant tegen verhoging van invoerrechten, die vooral staal uit Engeland en Oostenrijk zou treffen. Minister Andriessen, in casu de huidige Nederlandse regering, is boven dien terecht bevreesd voor de handelspoli tieke gevolgen met name voor die aan de vooravond van de G.A.T.T.-onderhandelin gen, die in het voorjaar te Genève zullen beginnen. Deze hebben immers een afbre ken van de tariefmuren tot doel. De invoerrechten voor staal dat de K.S.G.-landen binnenkomt schommelt thans rondom de 5°/o behalve voor Italië dat een recht van 9°/o heeft. Naar het schijnt zou het in de bedoeling liggen alle tarieven tot het laatste niveau te verho gen. Twee leden van de Hoge autoriteit hebben als gemeld de afgelopen week een tocht langs de hoofdsteden van de zes lan den gemaakt om die verhoging te beplei ten althans voor zover nodig. Men zal hebben af te wachten wat er vandaag in Luxemburg zal worden be slist. Dino del Bo de nieuwe voorzitter van de hoge autoriteit die zijn landge- Advertentie absorbeert alle geuren en ver vangt ze door lavendel en chypre In aparte Franse dessins. Grote Houtstraat 92 - Telefoon 12X60 De Centrale bond van meubelfabrikan- ?n heeft naar aanleiding van de prijs- :>p voor houten meubelen meegedeeld, "at de bond zich tijdens het overleg met a minister van economische zaken be- *'d heeft verklaard van alle aangesloten -'u-ikanten te verlangen, dat zij zich vol- -*iig achter het prijsbeleid van de rege- g zouden stellen en wel zo dat de -rijzen, die voor 1 oktober golden tot januari ongewijzigd zouden moeten 'ijven. De centrale bond betreurt het "at de minister dit voorstel niet heeft wil- ~n aanvaarden. Verder deelde de bond mee dat in de grote meerderheid van de gevallen de meubelen gelijk in prijs zijn gebleven. Door sommige meubelfabrikanten zijn de mijzen verhoogd op grond van de stij ging van de kosten. Verder klaagt de bond er over dat de bespreking met de mi nister op donderdag nog geen 24 uur eer der werd uitgeschreven. Daarbij werd slechts een summiere aanduiding gegeven over de punten waarover zou worden ge sproken. noot Malvestiti heeft opgevolgd, heeft de zer dagen in het parlement van Straats burg in antwoord op een vraag van de Fransman René Pleven gezegd dat de K.S.G. van alle grote staalproducenten het minst is beschermd, dat zij geen.gemeen schappelijk buitentarief heeft noch een ge meenschappelijke handelspolitiek en dat zij de hoogste produktiekosten heeft. Hij heeft er daarbij aan herinnerd dat bepaal de gebieden zoals dat van Luik en van de Ruhr door een teruggang van de eigen produktie ernstig zouden worden bedreigd. De hoge autoriteit, zei hij, heeft niet het plan aan de raad van ministers een po litiek van protectie voor te stellen maar zij zal met overgangsmaatregelen komem, die een te snel teruglopen van de prijzen zullen moeten afremmen. Vandaag zal men vernemen wat de voor gestelde oplossing zal zijn. Het zal voor Nederland een moeilijke dag worden en het is natuurlijk niet onmogelijk dat ook onze staaltarievenkwestie te zijner tijd zal worden opgenomen binnen het befaamde package-deal, dat als een soort tijdbom aan de Europese kerstboom zal worden opgehangen. Hoewel het over de eerste negen maan den van dit jaar bereikte resultaat op een nogal wat lager niveau ligt dan over de zelfde periode van het voorgaande boek jaar verwacht de directie van de N.V. Gebr. D. Schuitema dat het over 1962 (8 percent) en voorgaande boekjaren uitge keerde dividend niet behoeft te worden verlaagd. Orenstein en Koppel is het gelukt de achterstand in de omzetten door de strenge winter volledig in te lopen. Ondanks ge stegen kosten verwacht de directie dat het resultaat over 1963 niet beneden dat van 1962 zal liggen. De publicaties over de overneming van Tapijtfabrieken H. Desseaux te Oss be rusten op zuiver loze geruchten. Dit is meegedeeld door de directie van het be drijf op de jaarvergadering. Ruim twee miljoen gulden denkt het bestuur nodig te hebben voor investeringen in het thans lopende boekjaar. De gang van zaken is bevredigend. Het niveau ligt zelfs iets hoger dan in het afgelopen boekjaar. „De abominabele moeilijkheden waar mee Dagra dit jaar te kampen had, heb ben, met name in de veevoeder- en lijn- oliebedrijven verliezen opgeleverd, die echter de in het farmaceutische bedrijf gemaakte winst niet hebben aangetast". Dit is van de zijde van het bestuur mee gedeeld op de jaarvergadering Ag.ndéeIho,udëï$ .die in de .yerklariiggan, van het Dagra-bestuur enige ongerustheid t.a.v. de toekomst meenden te moeten be speuren, werden door het bestuur met klem tegengesproken. Met name noemde de heer Van Heek de angst, dat de thans verliesgevende sectoren het goed rende rende chemisch-farmaceutische bedrijf de das om zouden kunnen doen, „volkomen ongegrond". De directie van de beleggingsmaatschap pij „Unitas" in Rotterdam heeft bekend gemaakt dat de onderhandelingen, die haar dochtermaatschappij „Nemos" heeft gevoerd over een eventuele verkoop van de Sophia-Jacoba Kolenmijn in Hueckel- hoven (Duitsl.), zijn afgebroken, omdat geen overeenstemming kon worden be reikt over de voorwaarden van de ver koop en de waardering van dit bezit. Advertentie 25 üiSlGOLHi siijil üiiisTARj;ii •üj! @i;; j: li jihi [gold;:! liiijjjjijJii jemp 1 v I 2 "h I GOLD 1UDCS Wi De Nederlandse Overzee Bank heeft met Maduro en Curiel's Bank n.v. te Willem stad opgericht de Caribbean Mercantile Bank n.v. te Aruba met een geplaatst en volksgestort aandelenkapitaal van AN 2 miljoen (maatschappelijk kapitaal AN 5 miljoen). In deze bank worden de zaken voortge zet welke sinds augustus 1962 zijn gedre ven onder de naam van Maduro en Curiei's Bank, bijkantoor Aruba. In de raad van bestuur hebben zitting de heren I. H. Ca- priles, M. F. Henriquez, mr J. Keuning en J. Ph. Korthals Altes. De directie van de Caribbean Mercantile Bank is als volgt samengesteld: B. T. Hen- riques, managing director. H. L. Marchant, manager. Conserven Blom N.V. te Doetinchem en vleeswarenfabriek Gebr. van Zadelhoff N.V., eveneens te Doetinchem, zijn van daag gefuseerd. Tot algemeen directeur is benoemd de heer M. W. Blom. De Europese Investeringsbank zal in België een lening van 400 miljoen Belgische franken plaaten, die vast zal worden aangenomen door een groep van banken en uitsluitend zal wor den aangeboden aan institutionele beleggers Deze lening, die een looptijd heeft van 24 jaar zal worden uitgegeven in de vorm van obligaties met een waaide van F.B. 10.000 en een rentevoet van 6 percent per jaar. Zij worden tegen 99 per cent aangeboden. Bij de uitgifte van nominaal N A. 375.000 aan delen B in de n.v. Electriciteitsmaatschappij Aruba is dusdanig ingeschreven, dat de toewij zing slechts minimaal kan zijn. De internationale cacao-conferentie, die van 26 september tot 24 oktober te Genève werd gehouden, is een mislukking gewor den, maar dit is volgens minister Bies heuvel (landbouw en visserij) niet te wij ten aan Nederland of aan de andere consu- mentenlanden. De prijzen die de produ- centenlanden vroegen waren te hoog. De bewindsman zegt dit mede namens de mi nisters Luns en Witteveen in antwoord op schriftelijke vragen aan het tweede-kamer lid de heer Vredeling (P.v.d.A.). De cacao-conferentie werd bijeengeroe pen door de secretaris-generaal van de Verenigde Naties na een resolutie aange nomen in de zesde zitting van de cacao- studiegroep van de F.A.O. 35 landen na men er aan deel en 16 landen en inter nationale organisaties, waaronder de E.E.G. woonden de conferentie als waarnemer bij. De onderhandelingen concentreerden zich voornamelijk op twee onderwerpen, name lijk het prijzenaspect in het algemeen en de prijshoogte, beneden welke door mid del van een systeem van verkoopsquota de markt dient te worden gesteund, in het bijzonder. Op de zesde zitting van de F.A.O. cacao-studiegroep in maart 1963 te Port of Spain leek het niet uitgesloten dat men in de in september volgende, onder handelingsconferentie over cacao tot over eenstemming zou geraken ten aanzien van de vaststelling van minimum- en maximum prijzen. Door het feit echter, dat op de openings dag der conferentie van de zijde der pro- ducentenlanden als minimum- en maxi mumprijzen in de af te sluiten overeen komsten resp. 250 pond sterling en 350 pond sterling per ton cacaobonen werden verlangd, geraakten de onderhandelingen volgens minister Biesheuvel reeds bij de aanvang in een impasse. Deze door de producentenlanden ge noemde prijsgrenzen stoelden kennelijk op de gedachte, dat een steun in de prijs vorming moest worden geïncorporeerd. De consumentenlanden waren van mening dat zulks in strijd was te achten met het wezen van de ontwerpovereenkomst, wel ke de stabilisatie van de wereldmarkt niveau beoogde, en dat de onderhande lingsconferentie niet het geëigende fo rum was om de merites van een derge lijke gedachte te analyseren. Een prijsmarge van 250 sterling en 350 sterling zou reeds bij het huidige wereld prijsniveau van ongeveer 200 sterling per ton ott een kunstmatige beperking van het aanbod dwingen door de invoering van verkoopsquota, een consequentie, welke unaniem door de consumentenlanden werd afgewezen, stellende, dat de huidige prijs welke bovendien nog in een tekort situatie tussen wereldproduktie en -con sumptie tot stand was gekomen een C.N.V.-voorzitter C. J. van Mastrigt, die na de loonstrijd in de Stichting van de Arbeid een hartaanval heeft gehad, be vindt zich nog steeds thuis. Het wordt problematisch geacht of hij zjjn zware voorzittersfunctie ooit weer op zich zal kunnen nemen. N.V.V.-voorzitter Roemers, die wegens overspanning een dag of tien uit de rou latie is geweest, heeft vorige week donder dag weer deelgenomen aan het overleg over het minimum-loon, maar werkt nog slechts op halve kracht. Momenteel is ook de vice-voorzitter van het N.V.V., A. H. Kloos. over zjjn toeren. De secretaris van het N.V.V., de heer P. de Vries, onderging twee weken geleden de derde operatie in vier maanden tjjd. Hij ligt nog steeds in het ziekenhuis. dergelijke ingreep in de markt niet wet tigde. Nadat diverse pogingen, door de geza menlijke consumentenlanden ondernomen om de prijzenafstand tot een onderhan delingsvatbaar verschil terug te brengen, waren mislukt, werd door de conferentie voorzitter een laatste bemiddelingspo ging ondernomen om beide partijen tot elkaar te brengen. Echter bleek zijn be middelingsvoorstel onaanvaardbaar zowel voor alle producentenlanden als voor de grote meerderheid der consumentenlan den, waaronder de Verenigde Staten, En geland, Duitsland, Japan en Nederland. Ingevolge een eerder genomen besluit van het bestuur van Algemene Kunstzijde Unie (AKU) om de produktie van synthe tische garens en vezels aan te passen aan het groeiend verbruik, zullen in de loop van 1964 en 1965 uitbreidingen van het bestaande produktie-apparaat voor Ter lenka en Enkalon gereed komen, waardoor aan de toegenomen vraag der afnemers zal kunnen worden voldaan. De uitbreiding zal ongeveer 60 percent van de huidige capa citeit betekenen, zo deelt de directie van de AKU mee. Het dagelijks bestuur van de Nederland se Studenten Raad heeft de minister van O.K.W., mr. Th. H. Bot, een motie toege stuurd waarin zij met het oog op de al gemene stijging van de kosten van le vensonderhoud er bij de minister op aan dringt de rijksstudietoelagen over de tweede helft van het cursusjaar 1963'64 tussentijds te verhogen. Tevens vraagt het bestuur een ruimer ministerieel beleid ten aanzien van de in directe steun aan bestaande studentenvoor zieningen, zoals de studenteneettafels en de studentenhuisvesting. LEOPOLDSTAD (AFP) Dê Kongolese minister van Buitenlandse Zaken, Mabika- Kalanda, is zondag gearresteerd wegens in breuk op de staatsveiligheid, Makiba- Kalinda, die aJ te kennen heeft gegeven dat hij van plin is zijn ontslag in te die nen, zou tegen het advies van de regering in aan Tsjombe, de voormalige president van Katanga, een paspoort hebben ver strekt. Aagtekerk 30 te Hamburg v. Bremen Aalsum 3 012 m. w. Little Quoin n. Tabangoa. Abbekerk 30 v. Rotterdam n. Amsterdam. Acila 2 te Baton Rouge verwacht. Acmaea 2 te Helsingborg. Adonis 2 te Maracaibo verwacht. Adrastus 1 v. Londen n. Rottardam. Aegis 30 te Puerto Plata Agamemnon 1 te New York. Alblasserdijk 30 te Stockton v. Portland. Alca 5 te Nantes verwacht. Alchiba 30 v New Orleans n. New York. Alcor 30 v. Sydney n. Melbourne. Alkaid 30 105 m. n.o. Azoren n. Mobile. Almkerk 30 40 m. z.w. Dover n. Kaapstad Alnati 30 180 m. n.o. Fern. Noronha n. L. Palmas. Alnitak 30 425 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. Santos. Alwaki 30 v. Akaba n. Aden. Ameland 30 46 m. z.z.o. Monrovia n. Liverpool. Amsteldijk 2 te Victoria B.C. verwacht. Amstelkroon pass. 30 Singapore n. China. Amstelland pass 30 Ouessantn. Hamburg. Amstelmeer 3/12 te Shimizu verw. v. Singapore. Amstelsluis 30 570 m. o..zo. Nagoya n. Nagoya Amstelveen 30 75 m. n. Guam n. Geelong. Angolakust 2 te eL Havre. Annenkerk 1 te Antwerpen v. Duinkerken. Archimedes 30 te Puerto Barrios. Arendskerk 1 te Lourenco Marques v. Durban. Argos 30 te Ventspils. Aristoteles 30 v. Cristobal te Puerto Limon. Artemis 30 300 m. w. Azoren n. Nassau. Asmidiske 30 245 m. z.z.o. K. Race n. Hampt.rds. Asterope 30 40 m. z.z.w. South.t. n. G. v. Mexico. Het door de directie van n.v. Veneta, menigde Nederlandse Tapijtindustrie, in vorige jaarverslag uitgesproken ver- cuwen in de toekomst, heeft zich niet ge- "genstraft. Blijkens het jaarverslag per '9 juni 1963 is zowel de omzet als de winst -ger dan in het vorige boekjaar. De stij- - -ode lijn in de omzet van de laatste jaren -eft zich gehandhaafd met een forse ver ering van circa 20 percent. Blijkens de geconsolideerde winst- en -rliesrekening steeg de winst vóór aftrek i afschrijving en belastingen tot 1,07 1 (v.j. 959.631). Belastingen vergden ""9.840 661.093). Na afschrijvingen ad "11.414 176.232) en een dotatie aan de ■lieuwingsreserve van 150.000 (onv.) 'aagt, het nettowinstsaldo 468.426 •334.861). Voorgesteld wordt aan de al- nene reserve 97.037 24.089) toe te ""gen alsmede zoals bekend, het dividend te verhogen tot twaalf (v.j. tien) percent. Vooruitzichten: het is voor de tapijt industrie moeilijk een prognose te maken voor het lopende boekjaar. Vandaar ook, dat in deze bedrijfstak het verstrekken van tussentijdse mededelingen geen gewoonte is. De nog steeds aantrekkende prijzen voor wol en haargaren blijven een onder werp van voortdurende zorg. De directie acht het echter een verheugend verschijn sel dat het aandeel van Veneta in de natio nale tapijtmarkt sterker is gegroeid dan de gemiddelde toeneming van de afzet van de gehele Nederlandse tapijtindustrie. Voorts geven de momenteel voorhanden zijnde gegevens een niet ongunstig beeld. Dit geeft de directie aanleiding, dè toe komst met vertrouwen tegemoet te blijven zien. Aangezien de aan de gemeente Hilver sum verstrekte lening ad t 100.000 eerst in december 1963 zal worden afgelost, werd een kortlopende lening ad 400.000 opge nomen ter aanvulling van de liquide mid delen, waaruit belangrijke investeringen in gebouwen en machines dienden te worden gefinancieerd. Attis 30 60 m. w. Guayaqui n. Balboa. Atys 30 440 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Avedrecht 30 145 m. z.o. Kuwait n. Mena. Baarn 30 310 m. z.w Azoren n. Willemstad. Balong 30 70 m. n.n.o. Majorca n. Genua. Barendrecht 2 te Rotterdam verwacht. Batu 30 480 m. n.w. Ascencion n. n. Kaapstad. Bennekom 30 330 m. w.n.w. Lissab. n. Bridgetown. Bintang 30 v. Basrah n. Bombay. Blitar 1 te Fremantle v. Adelaide. Borneo 30 v. Penang n. Port Swettenham. Bovenkerk 1 te Genua. Burl S. Wats. 30 510 m. w. P. Del Gada n. P. Said. Calamares 30 v. New York n. Cristobal. Caltex Amsterdam 30 60 m. z.w. East-Londen n. Bahrein. Caltex Delft 2 v. Palembang n. Singapore. Caltex Gorinchem 29 v. Kilerkan. n. Norresund. Caltex Madrid 30 v. Rotterdam n. Paermo. Calt. Naples 30 145 m. o.n.o. Algiers n. Fredericia. Catlex Pernis 30 v. Mombasa n. Bahrein. Caltex The Hague 1 v. Aden n. Bahrein. Caltex Utrecht 30 et Dublin n. Avonmouth. Camphuys 1 v. Dar es Salaam n. Beira. Carrillo 2 te Los Angeles verw. v. P. Armuelels. Cartago 30 v. Cristobal n New York. Casamance 30 te Duinkerken v. Rotterdam. Celebes 1 te Bahrein v. Ummsaid. Ceres 1 te Bremen v. Hamburg. Charis 2 te Acajutla verwacht. Chiron 3 te Amsterdam. Cities Serv. Vail. Forge 30 v. R'dam n. Arab. G. Crania 30 460 m. n.n.o. Guadeoupe n. Rotterdam. Cumulus (weerschip) 30 te Rotterdam. Daphnis 1 te Guanta v. Carupano. Dinteldijk 1 v. Cristobal n. Kingston. Diogenes 30 te Antofagasta. Doelwijk 30 35 m. n. Tunis n. Es Sider. Doris 30 750 m. w.z.w. Landsend n. Bremen. Drente 1 te Port Said. Echo 2 te Buenos Aires. Eemhaven 2 te Genua. Eemland 30 300 m. w. Dakar n. Rio de Janeiro. Esso Amsterdam 30 45 m. z.w Sicilië n. R'dam. Esso Den Haag 30 97 m. o. Kp. De Gata naar Milfordhaven. Forest Town 30 v. Tripoli n. Venetië. Gaasterdijk 30 v. Corpus Christi n. Houston. Gaasterkerk 30 te Aden. Gabonkust 2 te Cabinada verwacht. Geertje Buisman 30 198 m. w.z.w. Ouess. n. Genua Gooiland 30 v. Hamburg n. Ventspils. Gorredijk 30 te Rotterdam. Graveland 30 v. Vittoria n. Bahia. Groote Kerk 30 53 m. z.z.w. Dakar n. Kaapstad. Guineekust pass. 30 Kp. Blanc n. Le Havre. Gulf Hansa 1 v. Bandar Mashur n. Suez. Gulf Hollander 30 30 m. n.w. Kekka n. Mena. Hector 30 te Thessaloniki. Helicon 1 te Newport News v. Savannah. Hercules 30 te Matarani. Hermes 2 te San Juan. Hilversum 30 v. Jacksonville n. Le Havre. Holendrecht 30 310 m. n.o. Guam n. Nakhodka. Hollands Diep 30 80 m. z.w. Kreta n. Londen. Hollands Duin 30 184 m. z.o. Djeddah n. Suez. Inca 30 150 m. n.w. Guayaquil n. Guayaquil. Irazu 30-v. Cristbal v. Vera Cruz. Ittersum 30 te Duinkerken v. Le Havre. Ivoorkust 2 te Freetown verw. v. Amsterdam. Izalco 30 v. Arica n. Valparaiso. Kalycjon 30 v. Kielerkanaal n. ThamesHaven. Pvara 1 v. La Valetta n. Piraeus. Karimun 30 230 m. n.o. Cristobal n. Duinkerken. Katendrecht 1 v. Port Said n. Catania. Katsedijk 3 te Le Havre verwacht. Kelletia 1 v. Rotterdam n. Curagao. Kermia 3 v. Rotterdam n. Stanow. Khasiella 30 270 m. o.z.o. Kp. Hatteras n. Boston. Kinderdijk 30 v. Miami n. Vera Cruz. Korendijk 30 130 m. z.z.o. K. Race n. Antwerpen. Kreeft 30 80 m. n. Roewik n. Rotterdam. Kreon 29 1200 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Kryptos 30 te Curagao v. SanLorenzo. Laarderkerk 30 v. Port Said n. Tunis. Lelykerk 1 v. Dubai n. Bahrein. Leto 30 460 m. o.n.o. Belle eil. n. Londen. Liberiakust 30 te Takoradi v. Abidjan. Liberty Bell 30 290 m. w. Sabang n. Anacortes. Limburg verm. 6 v. Colombo n. Karachi. Lycaon 30 240 m. w. Kreta n. Port Said. Maaslloyd 30 451 m. w.n.w. Kaapst. n. Kaapstad. Madisonlloyd 30 v. Rotterdam n. Port Said. Mariekerk 30 v. Bandar Shahpour n. Marmagoa. Marnelloyd 30 300 m. n. Cristobal n. Los Angeles. Mataram 30 te Das eiland. Medon 30 380 m. n.o. Barbados n. Bremen. Meerkerk 30 v. Rotterdam n. Calcutta. Mèliskerk 30 170 m. n.w. Alexandrië n. Pt. Said. Memnon 1 te Willemstad. Merwede 30 165 m. z.w. Lissabon n. Bremen: Minos 1 v. Rotterdam n. Helsinki. Mississippilloyd 30 550 m. o. Manilla n. Cristobal. Mohamed Reza Shah 20 ten anker Mena al Ahm. Munttoren 30 20 m. n.o. Casquets n. St. Vincent. Musilloyd 30 te Lattakia n. Beyrouth. Naess Commander 2 v. Mena al Ahmadi n. Suez. Naess Lion 30 v. Covenas n. Paulsboro. Naess Tiger 30 80 m. n.w. Lissab. n. La Skhirra. Neder-Rhone 30 v. Manilla n. Hongkong. Neder-Rijn 1 te Rotterdam. Neder-Weser 30 te Rotterdam. Noordwijk 30 144 m. n. Kp. Verde n. IJmuiden. Ommenkerk 1 te Adelaide v. Aden. Ondina 30 120 m. n.w. Cochin n. Yokkaichi. Onoba 30 130 m. w.n.w. Djeddah n. Mena. Ootmrasum 30 775 m. z.w. Karachi n. Karachi. Oranje Nassau 30 te La Guaira v. Trinidad. Overijsel 3ü 125 m. z.z.w. Mogadiscio n. Aden. Papendrecht 30 20 m. o. East-Lond. n. L. Palmas. Parkhaven 30 te Hamburg v. Bremen. Pendrecht pass. 30 Mona Passage n. Caribbean. Peperkust 30 te Rouaan. Pericles 2 te Punto Chicama. Philidora 30 60 m. n.o. Muscat n. Yokkaichi. Philine 30 120 m. z.o. Muscat n. Mena. Pieter S. 1 te Rotterdam. Prins Alexander 30 te Antwerpen. Prins Frederik Hendrik 1 te Rotterdam. Prins Frederik Willem 30 30 m. z.z.w. Miquelin naar Montreal. Prins Maurits 30 te Constantza. Prins Willem van Oranje 29 v. Sarnia n. Quebec. Prinses Irene 1 v. Montreal n. Le Havre. Proven.singel 30 270 m. z.w. Nagasaki n. Toyama. Purmerend 30 te Cardon v. Curagao. Pygmalion 30 60 m. n.o. Finisterre n. Antwerpen. Randfontein 1 te Antwerpen. Riouw 30 117 m. n.w. Manilla n. Manilla. Roepat 1 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Rondo 29 v. Aden n. Port Sudan. Rossuin 30 60 m. z.w. Mukala n. Mena. Rotti 30 640 m. w. Cochin n. Penang. Rijndam 1 v. Rotterdam n. Quebec. Sabang 1 te Hongkong v. Phnompenh. Schiedijk 30 370 m. z.o. Kp. Ree n. Boston. Schouten 30 445 m. z.z.w. L. Palmas n. Leboucan. Sepia 30 10 m. n.n.w. Sint Vincent n. Banias. Sinon 1 v. Newport News n. Philadelphia. Skadi 30 210 m. n. inisterre n. Genua. Sloterdijk 30 420 m. p.w. Flores n. Le Havre. Socrates 2 te Puerto Ordaz. Soestdijk 1 te New York. Solon 30 te Port of Spain v. Puerto Cabello. Stad Alkmaar 30 50 m. n.o. Tunis n. Palermo. Stad Gouda 30 100 m. w. Lissabon n. IJmuiden. Stad Utrecht 30 170 m. n. Dakar n. Pepel. Statendam 2 te Nassau. Statue of Liberty 30 te Rotterdam. Steenkerk 30 150 m. z.o. Kreta n. Genua. Steven 30 ten anker Bosporus n. Constanza. Straat Bali 30 te Kobe v. Nagoya. Tacana 30 te Guayaquil v. Buena Ventura. Tahama 30 v. Mersin n. Landsend. Tamara 30 65 m. z.w. Vlissingen n. Palermo. Telamon 30 te Quebec. Theron 30 v. Georgetown v. Kp. Haitien. Tjitjalengka 30 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Towa 2 te Durban verwacht. Triton 2 te Antwerpen. Van Heemskerk 30 500 m. z.w. Singap. n. purban. Van Linschoten 30 v. Tema te Takoradi. Van Noort 30 150 m. w. Port Moresby n. Fiji eil. Vasum 30 v. San Francisco n. Mamona. Vitrea 1 te Bahrein v. Suez. Vlieland 30 300 m. z.z.w. Karachi n. Colombo. Waibalong 30 v. Lour. Marques n. Dar es Salaam. Waingapoe 1 te Djobouti v. Djeddah. Westerdam 2 te Rotterdam. Westertoren 1 v. Rotterdam n. Thameshaven. Witmarsum 1 v. Antwerpen n. Mobile. Woltersum 1 v. Antwerpen n. Mobile. Wonogiri 30 v. Genua n. Port Said. Wonosari 30 v. Port Swettenham. Wonosoob 30 1000 m. n.w. Auckland n. Auckland. Zaanland 30 te Rio Grande v. Amsterdam. Zafra 30 400 m. w.z.w. Adelaide n. Mena. Zaria 30 220 m. z.o. Muskat n. Bahrein. Zonnekerk 1 te Bremen v. Hamburg. KLEINE VAART Aeneas 30 60 m. z w. Ouessant n. Antwerpen. Areas 30 200 m. n.n.o. Villano n. Antwerpen. Ardeas 30 25 m. n.w. Algiers n. Antwerpen. Bonafide 1 25 m n.n.o. Cherbourg n. Kenitra. Coccinelle 30 20 m. z.w. Kp. Grisnez n. Rouaan. David 30 75 m. o. Gibraltar n. Syracuse. Engelina Broere 30 dw. Smithknoll n. Dordrecht. Erasmus 1 4 m. z.z.o. Valencia n. Ceuta. Eyo S. 28 v. Bohus te Gruvon. Flevo 30 in Kielerkanaal n. Amsteredam. Flores 30 15 m. w. Dungeness n. Larvik. Geestdam 30 25 m. n.w. Hoek v. Holl. n. Boston. Geestdiep 30 te Cromer n. Maassluis. Gouwestroom 30 te Dungeness n. Westonpoint. Gramsbergen 30 te Rotterdam v. Londen. Insp. Mellema 30 25 m. n. Bishoprock n. Belfast. Joost pass. 29 Stockholm n. Gefle. Kerksingel 30 100 m. z.w. Landsend n. Westonpt. Libertas 30 10 m. n.o. Ouessant n. Hamburg. Lingestroom 30 8 m. n.n.o. K. Grisnez n. A'dam. Marie Christine 28 v. Margate n. Bridgewater. Markab 30 150 m. n.w. IJmuiden n. Invernes. Nusakan 30 15 m. z.w. Texel n. Birkenhead. Patricia 30 30 m. z. Ouessant n. Bohus. Phidias 30 80 m. o. Gibraltar n. Catania. Scheldeborg 30 dwars Svenskabjorn n. Utrecht. Statenlaan 30 te Arklow n. Swansea. Stella Antares 30 30 m. n.o. lie de Bas n. Haifa. Taras 30 5 m. z.o. Dungeness n. Gibraltar. Tjamme 30 80 m. n.n.w. Bavonne n. Hamburg. Walenburg pass. 30 Goeree n. Le Havre. Waverstroom 30 dwars Dover n. Amsterdam Wieb. Böhmer 30 80 m. z.o. Beachyhd. n. A dam. Willy 30 20 m n.o. Smithknoll n. Londen IJsselhaven 30 20 m. n Villano n. Rotterdam. SLEEPVAART Argus 30 v. Rotterdam, Gelderland 29 van proefvaart terug te IJmuiden Steenbank 29 v. Hoek van Holland naar zee. LONDEN Zondag werd in de St. Pauls Kathedraal in Londen een nationale her denkingsdienst voor de nagedachtenis van president Kennedy gehouden, welke door miljoenen via radio en televisie werd ge volgd. Op deze grijze decemberdag vulden bijna vierduizend personen de kathedraal. Op het voorplein luisterden duizenden naar de dienst die door luidsprekers was te vol gen. Zij zongen ook de psalmen mee en namen deel aan het gebed. Koningin Elizabeth werd door prins Phi lip vertegenwoordigd. Met hem waren nog vijf anderen leden van de koninlijke fami lie, onder wie prinses Margareth en lord Snowdow aanwezig. Verder was het gehele Britse nationale leven vertegenwoordigd. De Amerikaanse ambassadeur David was vergezeld van prinses Radziwill, Jacque line Kennedy's in Londen wonende zuster. Het kabinet, oppositieleider, talrijke par lementsleden en vele religieuze leiders van elke kerkelijke richting woonden de in drukwekkende dienst bij. Militaire hoorn blazers bliezen „The last post". De aartsbisschop van Canterbury, dr. Michael Ramsey, hield de predikatie. Hij zei dat de wereld zo diep treurt, omdat president Kennedy in zijn leven iets uni verseels in het menselijk hart heeft aange raakt. Hij was in de oorlog heroïsch en als president vol jeugd, taaie vasthoudend heid en een eindeloos geduld als het erom ging om verzoening tot stand te brengen. Vrede en vrijheid waren Kennedy's doel einden. Hij wilde de door armoede en hon ger getroffen naties laten delen in de voor spoed van de welvarende landen zoals hij ook streefde naar een deelgenootschap tus sen de rassen. Zijn dienst aan de mensheid is niet ge ëindigd. Zijn leven zal voor ons een in spirerend voorbeeld moeten zijn om de grote dingen, die hem ter harte ginger), met de meeste vastberadenheid te dienen. In de kapel van St. Georges van het kasteel Windsor woonden koningin Eliza beth en de koningin-moeder een andere herdenkingsdienst bij, waarvoor 350 per sonen waren uitgenodigd. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse geheime dienst heeft zaterdag avond een man aangehouden in verband met een melding over een bedreiging te gen het leven van president Johnson. Door de politie is gezegd, dat de man bekend staat om zijn vreemde gedrag. De geheime dienst weigerde de naam van de man. die een inwoner was Wash ington zou zijn, te noemen. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.KU515—517 gl 516Vi Hoógovens 550 gl Kon. Olie 174,30—174.50 174,80 Philips 147—147,30 147.30 Unielever139,30—140 gl 139,80 H V.A162—163

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11