Minister Luns verwacht nog geen crisis in EEG DE BEURS - KSG besluit in beginsel tot verhoging invoerrecht op staal uit derde landen iOSRAM Onderhandelingen gaan langer duren Beleggingsfonds voor Ned. internationale waarden Trekking premielening Eindhoven 1954 Uitkering bonus EMS Fusie in de melkbranche Tinprijs boven de 1000 pond per ton Groothandelsprijzen met 1 punt omhoog Aanzienlijk verlies voor Tricotbest Philips tekent contract met Indonesië Staat leent 300 min onderhands SCHEEPVAARTBERICHTEN Daggeld verlaagd Winst van de SAS Van Wessem boekt wat lagere winst 11 PliC.il DINSDAG 3 DECEMBER 1963 lampen N.V. Aagrunol opgericht imiaviL kfes fcslÉ'ifill (Van onze correspondent) BRUSSEL Minister Luns vertrouwt dat er dit jaar geen crisis in de E.E.G. zal uitbreken. Hij heeft de indruk dat de onderhandelingen wel wat langer zullen duren dan was vastgesteld, namelijk tot en met twintig december. De voornaamste reden van dit verschuiven naar het vol gend jaar is een gevolg van het feit dat de Duitse regering niet vóór de tweede helft van deze maand een beslissing zal kunnen nemen over de kwestie van de graanprijzen. Van het Franse dreigement de E.E.G. eventueel te verlaten, wanneer er geen re gelingen voor het einde van dit jaar tot standkomen, schijnt ook niet veel over te blijven, al doen verscheidene ministers van generaal De Gaulle de laatste tijd in verklaringen voor radio en televisie nog al stoer over dat punt. Aan Nederlandse zijde verwacht echter niemand een dergelijke Franse stop, al geeft men toe dat vooral in januari de Advertentie £sf:rr ffi": .r" 8 Wiflib F 1 Een lekkere gewoonte Kent u Leid se of Goudse boerenkaas? Wees niet een kennig: houd van meer kazen. Binnenkort, zal de akte van oprichting worden verleend van 'n neamloze vennoot schap genaamd Maatschappij voor beleg ging in Nederlandse internationale waar den ..Dutch Internationals Fund", dat zich ten doel stelt het beheren en beleggen van gelden in belangrijke Nederlandse waarden en wel voor de eerste maal in aandelen Koninklijke Olie, Philips, Unilever, AKU en Hoogovens, de z.g. .Dutch Interna tionals". Een Nederlands banksyndicaat heeft in middels de Vereeniging voor den Effec tenhandel ervan op de hoogte gesteld dat het jn haar voornemen ligt voor de aan delen- dezer vennootschap de notering ter beurze van Amsterdam aan te vragen. Het ligt verder in de bedoeling dit fund eveneens op buitenlandse beurzen te doen introduceren respectievelijk in het buiten land te plaatsen. In dit verband werd met een aantal buitenlandse banken en ban kiershuizen het nodige overleg gepleegd. BU de trekking van de 2' percent premielening Eindhoven 1954 is de premie van f 25.09(1 gevallen Op nr 4 van serie 6621. De premie van 5000 werd toegewezen aan 6 van serie 6215. die \an t 2500 aan nr 1 van serie 10412. Vijf premies van I 1000 vielen op nr. 7 van serie 1961, nr. 2 van serie 4216, nr. 10 van serie 4751. nr. 10 van serie 9172 en nr. 6 van serie 10246 Tien obligaties loot ten uit met 250, t.w. nr. 3 van serie 375. nr. 2 van serie 3083, nr. 7 van serie 4908. nr. 9 van serie 5643 nr 9 van serie 6520. nr. 3 van serie 6883. nr. 3 van serie 9296. nr. 1 van serie 10246. nr. 8 van 10633. nr 7 van serie 10815. Tenslotte lootten de resterende obligaties van deze series met elk 125 Uit. meningsverschillen misschien hoog kunnen oplopen. De raad van ministers van de E.E.G. houdt zich vandaag voornamelijk bezig met de onderhandelingen binnen het kader van de G.A.T.T., die in het voorjaar te Genè- ve zullen plaatsvinden. Het wreekt zich nu wel dat de E.E.G. eigenlijk niet voldoende en niet permanent genoeg te Genève is vertegenwoordigd. Men draait met het pro bleem al zo'n maand of vijf rond. De Euro pese commissie is nog steeds niet met volledig uitgewerkte voorstellen op tafel ge komen. Dat heeft zij wel gedaan voor het twee de probleem, dat van de prijzen voor de landbouwprodukten, maar niet voor de zo genaamde tariefdispariteiten. Bij deze laatste gaat het er om dat de Verenigde Staten een lineaire verlaging, in casu hal vering, van de tarieven" wensen. Dit zou voor de E.E.G., die veel lagere tarieven heeft dan Amerika onvoordelig zijn, zodat een middenweg moet worden gevonden. Maandag behandelden de E.E.G.-minis ters de volgende punten: 1. De coördinatie van de technische hulp verlening aan de Libanon. Op verzoek van Nederland zal echter deze steun geen „ge meenschapskarakter" dragen, doch zal slechts de bestaande steun, die de zes lan den nationaal verlenen, worden gecoördi neerd; 2. de vernieuwing van de associatie overeenkomst tussen de E.E.G. en die lan den, die bijzondere banden hebben met de „zes". Hieronder valt ook Suriname en nadat alle nationale parlementen van de E.E.G.-landen het ontwerp hebben goed gekeurd de associatie van de Neder landse Antillen; 3. een aantal tariefkwesties, waaronder een tariefcontingent voor 350.000 ton kran tenpapier voor de Duitse Bondsrepubliek. Ten slotte trok de Duitse Bondsrepubliek een verzoek in voor het zonder douane rechten invoeren van machinerieën voor de modernisering van de Duitse sigarenindus- trie. De vijf partnerlanden hadden het standpunt ingenomen, dat de E.E.G.-in voerrechten alleen kunnen worden opge schort voor grondstoffen, maar niet voor machinerieën. Van 16 december af kunnen daartoe aangewezen dividendbewijzen ter verwis seling in aandelen van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen (E.M.S.) groot nominaal 500 worden aangeboden. Dit naar aanleiding van de door de raad van bestuur van de E.M.S. aan aandeelhouders verstrekte bonus van 100 percent in aan delen ten laste van de agio-reserve. Zoals bekend, delen de nieuwe aandelen ten vol le in de resultaten over het boekjaar 1963 en volgende. Voor de nieuwe uit te reiken aandelen zal ter beurze van Amsterdam notering en dooreenleverbaarheid met de reeds genoteerde aandelen E.M.S. worden aangevraagd. In verband met dézeaan vraag zijn nominaal 20 min. gewone aan delen onherroepelijk bij een bankiershuis gedeponeerd. Mep acht het niet uitgesloten dat de aandelen reeds vóór 16 december dooreen- leverbaar zullen worden genoteerd De stukken zullen dan. op basis van de koers van heden van circa 780, de helft of wel 390 pereent noteren. Advertentie Besprekingen tussen de N.V. Neder landse Melk-Unie „N.M.U." te 's-Graven- hage en de N.V. Melkinrichting O.V.V.- M.O.B.A. te Amsterdam hebben geleid tot een voorstel van de N.M.U. tot ruiling van aandelen O.V.V.-M.O.B.A. in die van de N.M.U. Dit voorstel werd in de algemene ver gadering van gisteren van O.V.V.-M.O.B.A. waarin alle aandeelhouders vertegenwoor digd waren, door dezen aangenomen. LONDEN (AP) Op de Londense me- taalbeurs is de tinprijs gestegen tot 1.000 pond per ton de hoogste notering sinds 1951 en de Koreaanse oorlog De tinprijs is. gestadig gestegen sinds oktober, toen de buffervoorraad van de internationale tinraad uitgeput was. Die buffervoorraad was bedoeld om de tinprijs op een redelijk peil te houden. Het algemeen indexcijfer van groothan delsprijzen is per 39 september, in ver gelijking met ultimo augustus 1963, met 1 punt gestegen tot 142 (1948 100). De prijsindices van de voedingsmiddelen stegen met 3 punten, terwijl die van de grond- en hulpstoffen en de afgewerkte produkten met 1 punt omhoog gingen. Directie en commissarissen van Tricot best n.v. te Best delen het volgende mede: De reorganisatie van de onderneming is nagenoeg voltooid. Zij begint thans ge leidelijk invloed op de resultaten te heb ben. De omzet ligt de laatste maanden niet onbeduidend boven de cijfers van 1962. Het herstel van de relatieve marktpositie in merkartikelen welke voor de renta biliteit van de onderneming van over wegende betekenis is is echter slechts zeer geleidelijk mogelijk. Over het boek jaar 1963 zal nog een aanzienlijk verlies worden geleden, dat echter voor een groot deel zijn oot-zaak vindt in de afstoting en liquidatie van onrendabele activiteiten. Het verlies over 1963 zal belangrijk minder zijn dan van het vorige jaar. Met een maatschappelijk kapitaal van 10 miljoen, verdeeld in 6000 aandelen A en 4000 aandelen B, elk groot f IQOO. is.np»- gericht de n.v. Aagrunol, verenigde be drijven. in Groningen. De vennootschap heeft ten doel de fabricage van en de han del in chemische produkten en voorts het deelnemen in, het samenwerken met en het voeren van directie over ondernemin gen. Ook kan de vennootschap onroerende goederen en effecten kopen en vervreem den Philips heeft op 29 november in Dja karta een langjarige basis-overeenkomst betreffende industriële samenwerking ge tekend tussen de B.P.U. Mesin Listric en P. N. Ralin. De overeenkomst is tevens geratificeerd door de Indonesische minis ter voor basisindustrieën en mijnwezen, de heer Chaerul Saleh. De samenwerking heeft betrekking op de gebieden licht, radio en televisie bène- ves telecommunicatie-apparatuur. De over eenkomst voorziet in een samenwerking op technisch en commercieel gebied. De hier uit voortvloeiende contracten, waarover reeds een vergaande overeenstemming be staat, zullen thans op korte termijn in overleg met de Bank Indonesia worden voltooid. De samenwerking voorziet ook in een uitwisseling van technici ter uitvoe ring van de technische samenwerking, als mede in voorzieningen voor de verdere in tegratie van de produkten in de bedrijven van Ralin in Indonesië. INTERNATIONALS VAST, CULTURES AANGEBODEN De eerste dag van de nieuwe beursweek heeft zich op het Damrak gekenmerkt door een vaste tendentie ten aanzien van de in ternationale waarden. Daarentegen lagen de leidende cultures aangeboden in de markt, als gevolg van wat winstnemingen De internationals werden gestimuleerd door Wall Street, waar de Nederlandse hoofdfondsen vrijdag hoger sloten Kon Olies gingen in Amsterdam tegen oplopen de koersen van 174.90 tot 175.50 de markt uit. De slotkoers van vrijdag was 173.60. AKU zette, ondanks winstnemin gen, de zeer vaste stemming van vrijdag verder voort. De rayon-aandelen verbeter den zeven punten tot 514, vergeleken met de middenkoers van de laatste tape op vrijdag. Philips lag, ondanks aanbod van Amerikaanse zijde, bijna een gulden hoger in de markt op f 147,30. Dit mede op een getekende basis-overeenkomst betreffende industriële samenwerking van Philips met een Indonesische maatschappij. Philips is de laatstetijd in koersstijging bij de overige hoofdfondsen ten achter gebleven. Uni- LUXEMBURG (Reuter) De minis terraad van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (KSG) heeft maan dag in beginsel besloten de invoerrech ten op staalprodukten uit derde landen te verhogen, zo heeft de Franse minister van industrie, Michel Maurice-Bokanow- ski, bekendgemaakt. Hij voegde er ech ter aan toe dat een definitief besluit pas zal worden genomen na overleg tussen de Italiaanse president van de Hoge Au toriteit, Dino del Bo, en de belangrijkste staalleveranciers van de gemeenschap, zoals Engeland, de Verenigde Staten, Ja pan, Oostenrijk en Noorwegen- Del Bo zal de ministers op 7 januari op de hoogte brengen van de resultaten van het overleg. Hij zal onderhandelen op basis van het voorstel van de Hoge Auto riteit de invoerrechten op staal te verho gen tot een uniform peil van gemiddeld negen percent. De invoerrechten van de K.S.G. op staal uit derde landen bedragen op het ogenblik gemiddeld ongeveer zeven percent. De Eeneluxlanden hebben met een ge middelde van ca. 4 percent de laagste in voerrechten van de gemeenschap. Minis ter Maurice -Bokanowski, de huidige voor zitter van de raad zei maandagavond, dat de ministers ermee hadden ingestemd enke le van de Beneluxtarieven op het bestaan de peil te handhaven. Dit besluit was ge- Het ministerie van Financiën deelt mee dat, onder overeenkomstige voorwaarden als die van de onlangs uitgegeven 4%% lening 1963, een onderhandse lening is aangegaan met het algemeen burgerlijk pensioenfonds tot een bedrag van 300 miljoen. nomen op aandringen van Nederland, zo verklaarde hij. De voorgestelde tariefverhoging heeft ten doel de staalmarkt van de gemeenschap te beschermen tegen goedkope invoer uit derde landen en de dalende staalprijzen in de K.S.G. te stabiliseren. De Franse minister wees erop, dat de maatregelen een voorlopig karakter hebben en zouden worden ingetrokken „zodra wij orde hebben gesteld op onze binnen-en buitenlandse zaken". De belangrijkste van de door de Hoge Autoriteit van de K.S.G. voorbereide maat regelen ter stabilisatie van de prijzen op de staalmarkten van de gemeenschap heeft maandag in de K.S.G.-ministerraad door een Nederlands veto schipbreuk geleden. Minister Andriessen van Economische Zaken weigerde de toestemming van zijn- regering te geven voor het verbod van prijsaanpassingen aan ijzer- en staalinvoer uit landen van het Oostelijk blok. Aange zien de ministerraad deze maatregel een stemmig moet aanvaarden zullen prijsaan passingen dus niet worden verboden. De Hoge Autoriteit had van een zodanig ver bod een belangrijke vermindering van de prijsdruk verwacht, die van de staalinvoer uit het oostelijk blok uitgaat. Naar verluidt acht de Nederlandse rege ring het verbod onuitvoerbaar daar deze maatregel slechts zou gelden voor de staal industrie van de K S.G., en niet voor de staalindustrieën van de in de gemeen schap aanbiedende derde landen als Groot- Brittannië, Japan, Oostenrijk en Zweden- BUITENLANDS BANKPAPIER S§)e sdvieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luidënEngels pond 10.02 —10,12, Amerikaanse dollar 3.57"!3.61ló. Canadese dollar 3,30—3.35, Franse frank (100) 7,3,25—73.75, Belgische frank (100) 7,15—7.20. Duitse mark (100) 90,30—90,80, Zweedse kroen (100) 68.70—69,70. Deen se kroon (100) 51.60—52,60. Noorse kroon (1001 49,70 —50.70. Zwitserse frank (100) 83,15—83.65, Italiaan se lire (10.000) 56,75—58.75, Oostenrijkse schilling (100) 13.8?' 13.97' Portugese escudo (100) 12.45— 12.60. Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.92"!6,0TVi. Advertentie DRUM 4130 Ablda 2 v. Port Moresby n. Darwin. Achilles pass 3 Azoren n. Le Havre. Acila 2 te Batonrouge. Acmaea 3 v. Helsingboorg n. MalmO. Acteon 2 480 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Adonis .3 v. Maracaibo n. Puerto Cabello. Adrastus 2 te Rotterdam. Alamak 2 33 m. n.w. Djeddah n. D.ieddah. Alca 2 270 m. n o. Azoren n. Nantes. Algorab pass 2 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Alkmaar 3 te New York. Almdijk pass 2 Burlings n. Port Said. Aimkerk 2 170 m. n.n.w. Lissabon n. Kaapstad. Alnilam pass. 2 Fernando Noronha n Santos. Alwaki 2 150 m. z.o. Port Sudan n. Aden. Ameland pass. 2 Dakar n. Liverpool. Ammon 3 te Curasao. Amsteldijk 2 te Victoria (B.C.). Amstelland 2 te Hamburg. Amstelmolen 2 v. Calcutta n Port Louis. Amstelveen 2 300 m. z.w. Turk eil. n. Geelong. Amstelveld 2 100 m. n. Tobriek n. Emden. Angolakust. 2 te Le Havre. Annenkerk 2 v. Antwerpen n. Rotterdam. Arendskerk 1 te Lorenco Marques. Arkeldijk 2 rede Beira. Attis 1 348 m. z. Panama n. Balboa. Atvs 10 te Rotterdam verwacht. Bantam 3 te Marseille. Bengkalis 1 v. Manilla n. Los Angeles. Beninkust 1 v. Lagos n. Abidjan. Bennekom 2 180 m. z.o. Fayal n. Bridgetown. Billiton 2 v. Damman n. Rombay. Rintang 2 450 m. w. Karachi n. Bombay. Bovenkerk 2 te Genua Breda 1 v. Houston n. Mobile. Caltex Amsterdam 2 200 m. o.n.o. Lor. Marques naar Bahrein. Caltex Arnhem 2 65 m. w. Cherbourg n. P. Said. Caltex Eindhoven 2 v. Bahrein n. Stockholm. Call. Madrid 2 100 m. n.o. Finisterre n. Palermo. Caltex Naples 2 70 m. z. Lissabon n Fredericia. Calt. Utrecht 2 124 m. n.w. Ouessant n. Palermo. Camerounkust 2 100 m. n. Kp. Blanc n. A'dam. Castor 2 100 m. z.w. Ouessant n. Piraeus. Ceres 2 v. Bremen n. Rotterdam. Charis 3 v. La Ltbertad n. Launion. Chiron 29 te Amsterdam. Cinulia 2 400 m. w. Kp. Finisterre n. Curasao Cities Service Valley Forge 2 200 m. n.w. Kp. Finisterre naar Puerto La Cruz, Colvtto 5 te Philadelphia verwacht. Crania 27 v. Cardon n. Landsend Dahomeykust 2 v. Abidjan n. Lagos. Delphtna 2 70 m. n. Finisterre n. IJmuiden. Dinteldiik 2 te Kingston Diogenes 30 v Antofagasta n. Valparaiso. Doelwijk 3 v. Es Sider n. Thameshaven Dongedijk 2 580 m. w.z.w. Azoren n. Rotterdam Echo 2 te Buenos Aires v. Valparaiso. Elizabeth Broere 2 780 m. z.w. Kandia n. Kandia. Esso Amsterdam 2 55 m. o.n.o. Gibralt. n. R'dam Esso Den Haag 2 32 m. z.w. Villano n. Milf.haven Forest Hill pass. 2 Calais n. Hamburg. Forest Lake 2 v. Karachi n. Bandar Mashur. Forest Town 2 30 m n. Kreta n. Venetië. Fravizo 2 v. Alexandrië n. Valencia. Gaasterland 2 110 mijl z.o. Kp. Guardafui naar Fremantle. Gabonkust 2 te Cabinda v. Luanda. Geestland 2 te Barbados. Geeststar 2 te Preston Gooiland 2 te Ventsplls Grebbedijk 2 v. Hamburg n. Antwerpen. Guineekust 2 150 m. n. Las Palmas n. Le Havre. Gulf Holl. 2 95 m. w.z.w. Kuria Muria n. Mena. Hathor 2 250 rp. n. Santo Domingo n, Europa. Heemskerk 2 v. Lor. Marques, 3 te Durban verw. Hermes 2 te San Juan v. Lissabon. Hilversum 2 160 m. n. Bermuda n. Le Havre. Holendrecht 2 600 m. z.z.o. Tokio n. Nakhodka. Hollands Duin 2 te Suez. Hoogkerk 3 te Genua verwacht. Inca 1 te Galveston. Isis pass. 2 Cherbourg n. Port of Spain. Ivoorkust 3 te Monrovia verwacht. Jason 2 170 m. z.w. Ouessant n. Paramaribo. Kalydon 2 te Tilbury. Kara 3 te Piraeus verwacht. Karachi 29 te .Amsterdam. Katelysia 3 te Curasao verwacht. Kelletia 2 150 m. z.w. Landsend n. Curacao. Kerkedijk pass. 1 Vlissingen n. New York. Khasiella 2 te Bouston. Kinderdijk 3 te Vera Cruz verwacht. Kloosterdijk 2 te Tampico. Koningswaard 29 te Billingham. Koratia 2 te Lourenco Marques n. Beira. Korenia 1 te Singapore. Korovina 15 te Yokohama verwacht. Kosicia 6 t.e Rotterdam verwacht. Krebsia 2 35 m. n.w. Cochin n. Madras. Kreeft 3 te Rotterdam verwacht. Kreon 2 106 m. z.w. San Miguel n. Antwerpen. Kryptos 2 te Puerto Miranda. Kylix 11 te Buenos Aires verwacht. Laarderkerk 3 te Tunis verwacht. Lelykerk 2 ten anker rede Bahrein. Liberiakust 3 te Tema. Liberty Bell 2 100 m. w.n.w. Sing, n Anacortes. Maasdam 5 te Southampton verwacht. Madisonlloyd pass. 2 Oporto n. Port Said. Mainlloyd 2 v. Antwrepen n. Rotterdam. Marathon 2 v. Paramaribo n. Amsterdam. Mariekerk 2 150 m. n.n.w. Muscat n. Goa. Maron 29 v. Amsterdam n. West-Indië. Mataram 3 v. Abudhabi n. Mombasa. Medon 2 1080 m. n.o. Barbados n. Bremen. Meerkerk 2 200 m. n. Finisterre n. Port Said. Meliskerk 2 v. Suez n. Das eiland. Mentor 2 v. Fort de France n. Point a Pitre. Merseylloyd 2 v. Dunedin n. Cristobal. Merwede 2 210 m. z.w. Ouessant n. Bremen. Minos pass. 2 Brunsbüttelkoog n. Helsinki. Mississippilloyd 2 880 m. z.z.o. Tokio n. Cristobal. Moh. Reza Shah 2 v. Mena n. Duinkerken. Montferland 2 200 m. n.w. St. Vine. n. L. Palmas. Moordrecht 2 te New York verwacht. Muiderkerk 2 v. Hamburg te Bremen. Munttoren 2 140 m. z.w. Finisterre n. St. Vincent. Musilloyd 2 te Alexandrië. Mijdrecht 2 v. Wadifeiran n. Porto Marghera. Naess Commander 2 v. Mena n. Suez. Naess Tiger 2 100 m. z. Majorca n. La Skhirra. Neder-Rhone 2 te Hongkong. Nestor 3 v. Paramaribo n. Georgetown. Nista 3 v. Rotterdam n. Tuapse. Noordwijk pass. 2 Las Palmas n. IJmuiden. Ondina 2 300 m. o.z.o. Colombo n. Yokkaichi. Onoba pass. 2 Aden n. Mena al Ahmadi. Oostkerk 3 v. Beira n. Mtwara. Ootmarsum 2 235 m. z.w. Karachi n. Karachi. Oranjefontein 29 te Amsterdam. Oranje Nassau 2 v. Curacao n. Aruba. Osiris 30 v Santo Domingo n. Port au Prince. Ossendrecht 2 580 m. n.n.w. Flores n. Antwerpen. Overijsel 3 te Aden. Pendrecht 2 zuid Mona Passage. Pericles 3 te Salaverry verwacht. Philidora 2 360 m. z.w. Bombay n Yokkaichi. Philine 2 te Mena al Ahmadi n. Bibraitar. Philippia 2 te Thameshaven n. Mena al Ahmadi. Pieter S. 3 v. Rotterdam n. Swansea. Poolster 2 te Kp. Bon n. Colombo. Poseidon 2 v. Antwerpen n. Rotterdam. Prins Alexander 3 te Rotterdam. Prins Casimir 2 820 m. z.w. Malinhd. n. Glasgow. Prins Frederik Willem 3 te Montreal verwacht Prins der Nederlanden 2 te Amsterdam. Pr. Willem Gtorge Fred. pass. 2 Ouess. n. Hamb Pr. Willem III 2 145 m. z.w. Ouess. n. Castellano. Prinses Margriet 3 te New York verwacht. Pygmalion 3 te Antwerpen verw. v. Thessaloniki. Raki 1 v. Mobile n. New York. Randfontein 3 v. Antwerpen n. Amsterdam. Rpepat 2 te Antwerpen v. Bremerhaven. Rotte 2 50 m. o. Landsend n. Hamburg. Rotti 2 130 m. z.w. Colombo n. Penang. Rijndam 2 v. Southampton n. Quebec. Sarpedon 2 770 m. n.w. Mona Passage n. Curacao. Schelpwijk 2 450 m. W.z.w. Ouessant n. R'dam. Schlekerk 2 v. Singapore n. Manilla Senegal 2 20 m. z. Las Palmas n. Bordeaux. Senegalkust pass. 2 Las Palmas n. Rotterdam. Sepia 6 te Banias. Simonskerk 2 v. Genua n. Marseille. Sinabang 2 te Sibu. Skadi pass. 2 Burlings n. Genua Socrates 3 v. Puerto Ördaz n. Bremen. SolOn 2 te Guanta. Sophocles 2 v. Port of Spain n. Barbados. Spaarnekerk 2 v. Bremerhaven n. Amsterdam. Stad Amsterdam 2 v. Rotterdam n. Catania Stad Gouda 4 te IJJmuiden verwacht. Stad Vlaardingen 2 v. Vlaard. n. Hamptonroads. Stad Zwolle l v. Baton Rouge n. Landsend Statendam 2 v. Nassau n. New York. Statue of Liberty 2 v. Rotterdam n. Mena. Steenkerk 3 te Genua, ij Steven 2 te Constanza. Straat Clement 3 te Mauritius verwacht. Straat Colombo 1 v. Tema n. Pointe Noire. Straat Frazer 3 te Lagos verw. v. Port Harcourt. Straat Mozambique 3 te Kaapstad. Streefkerk 2 rede Zanzibar. Tahama 2 26 m. n.w. Kreta n. Landsend. Tero 2 te Las Palmas T,limanuk 2 360 m. w. Kp. Lopez n. Kaapstad. Tjipanas 1 v. Hongkong n. Saigon. Tjitarum 2 v. Fremantle n. Durban. Togokust 2 ten anker Baai Victoria. Towa 2 te Durban. Triton 2 v. Antwerpen n. Amsterdam. Tweelingen verm. 2 v. Vigo n. Rotterdam. Van der Hagen 2 560 m. n.n.o. Amsterdam eiland naar Auckland. Van Neck 1 te Singapore. Van Waerwijck 30 v. Brisbane n. Kotabaru. Vitrea 3 te Ummsaid verwacht. Vivipara 2 240 m. o.n.o. Aden n. Mena Vlieland 2 135 m. n.w. Cochin n. Colombo. Vlist 2 v. Rotterdam n. Bremen. Waibalong 6 te Mombasa verwacht. Waterland 1 v. Buenos Aires n. Montevideo. Willem Ruys 3 et Callao verwacht. Wöltersum 2 80 m. n.w. Ouessant n. Mo.bile. Wonosobo 2 te Auckland v Kotabaru. Zafra 2 40 m. n.w Kp. Leeuwin n. Mena Zeeland 2 150 m. n.w. Muscat n. Shanghai. Zonnekerk 2 v. Bremen n. Antwerpen Zuiderkerk 3 te Sydney verwacht. KLEINE VAART Adara pass. 2 ET-4 v. Rotterdam h tlstei Adm.gracht 2 20 m. w.n.w. Blaavand n Lidkeping Aerdenhout verm. 2 v. Antwerpen n Vasa Alcetas 2 50 m. o Bizerta n Malta. Areas 2 dwars eebrugge n. Huil Ardeas 2 40 m. w. Gibraltar n. Antwerpen. Atlas 30 v. Cadiz n. Barcelona Batavier-5 2 150 m. w Kp Ghir n Pirea Binnenhaven 2 30 m. n.o. Algiers n Tanger Bonafide 2 81 m. z.w. Ushant n Kenitra Calchas 2 25 m. n. Benghazi n. Patras Coccinelle verm. 3 v. Rouaan n. Casablanca. Dido 2 10 m. n Calais n. Amsterdam. Diligentia 2 v. Thames n. Poole. Erasmus 2 11 m. z.w Gibraltar n Sheerness Flóres 4 te Larvik verwacht. Geestdam 2 55 m. n.w. Hk. v. Holl. n. Maassluis Gouweborg 2 15 m. n.o. Noórdh. li. Bridgewater. Gramsbergen verm. 2 v Rotterdam n RoChefort. Groningen 2 38 m. z.w. Texel n. Le Havre. Hoogland 2 te IJmuiden v. Stettin. Keizersgracht 1 te Walkom. Labotas 2 30 m. n. Tunis n. Tripoli Leomdas 2 150 m. z.w. Ouessant n Algiers Leuvehaven verm. 2 v. Rotterdam n. Trelleborg Libertas 2 20 m. z.z.w. Hk. v Holl n. Hamburg. Markab 2 te Inveness. Meidoornsingel 2 100 m. z.z.o. Ushant n Hamburg Mies 30 v. Barrv n. Bayonne. Mithras 2 te Finisterre n. Antwerpên. Mynias 2 45 m. o. San Sebastian n Burriana Oranjepolder 2 ten anker Washbay n Kingslynn. Parklaan 2 10 m. w.z.w. Casquets n. Bilbao Patricia 2 te Kp. Dangleterre n. Zweden Quo Vadis 2 10 m. w Ëgmond n. Dordrecht Sheratan 2 30 m. o. Wight n Port Talbot. Stanislas 2 rede Kós fGriekenl.) v. Benghazi. Spolanda 2 20 m. z.w. Casquets n. Dordrecht Taras 2 5 m. z.w. Ushant n. Gibraltar Tjamme 2 dwars He de Bas n Hamburg Ubbergen 2 te Amsterdam. Urkersingel 2 50 m, n o. Ouessant n Londen. IJselhaven 3 te Rotterdam verwacht SLEEPVAART Gelderland 2 v IJmuilen n. Engels Kanaal Groningen 2 stationsdienst in Engels Kanaal. Utrecht 2 75 m. z.z.w. Marseille n. Livorho Het tarief voor daggeld (call money) is vandaag met een kwart percent verlaagd tot één percent, dit inverband met de zeer ruime geldmarkt. Op 15 november werd dit tarief met een kwart pereent verhoogd tot 1 V« percent. lever deed van zich spreken met een koers winst van f 1.50 op 140.10. Hoogovens vier punten hoger op 554, De handel in alle hoeken van de hoofdfondse% was kalm- VERHANDELDE FONDSEN 2 december 29 nov. Totaal 434 457 Hoger 222 (51,2%) 199 (43,5%) Lager 123(28,3%) 156(34,2%) Gelijk 89 (20,5%) 102(23,2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot AKU514%—515 Hoogovens Kon. Olie 176—178,70 g! Philips 146,60 gb-147,50 Unielever140,30—141 H.V.A161 Stemming: Voor olies willig en de rest prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K U515—517 515Vj Hoogovens 554 gb-555 gl Kon. Olie 178.20—178.60 178,— Philips 147.20—147,50 147,50 Unielever140,80 gb141 140,70 De stukken van de Exploitatie Maat schappij Scheveningen noteren vandaag ex 100 percent bonus-aandelen uit de agio- reserve. Gedaan werd 394, tegen gisteren 776 cum 100 percent bonus-aandelen- vortge «lotkoers A'dam Rubber. 121'/4 H.V.A 160% A.K.U 514% Deli Mij 137,75 Hoogovens 554 V» Philips Gem. Bez 147,15 Unilever 140,10 Dordtsche Petr. 836 K. Ned Petr. Mij. 175,40 Holl. Am. Lijn 118 K.L.M 48,— K.N.S.M 151% Ned. Stoomv. Mij 14D/2 Ommeren, Phs v. 282Vi Scheepv. Un. Ned 140 198,50 Nef- 113,50 225,— Unitas 505,— Ver Bezit v. 1894 131, Amsterd. Bank 371 Ned. Handel Mij. 345 Rotterd. Bank 337% Twentsche Bank. 306 Albert Heijn 645 Amstel Brouwerij 407 Berkel's Patent 240 Bols 1000 Bührm.-Tetterode 700 Fokker 358 Ford 955 Gelder Kon. Pap. 226 Gist Spir-f. Kon. 340 Var. der Heem 280 Heineken's Bier 435 Hoogenbosch Sch 340 Indola 473 Kon. Zout-Ketjen 765 Müller Nat. Bezit 316V2 Néd. Kabelfabr. 433 Philips Pref 57,30 Stokvis 18.5 Thorn sen Dr. 770V2 Ver. Machinefabr 214% Wessanen 425 Wilton Fijenoord 256% Zwanenberg-Org. 920 Billiton Mij. II 444 Aluminium Ltd.. 25% American Motors 20'/2 Anaconda 46% Bethlehem Steel.. 31'/, Cities Service.... 64% General Motors.. 80s/» Kennecott Copper 72% Republic Steel 40s/» Shell Oil 43 U.S. Steel 54% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street heeft de opgaande lijn gis teren verder voortgezet. De winsten aan het eind beliepen- ongeveer een dollar. Hoger waren vooral chemische-, spoor- en de meeste oliewaarden. Tabakswaarden waren lager. Andere groepen waren ver deeld. Van' de 1336 verhandelde fondsen waren er 653 hoger, 447 lager en 236 on veranderd. De omzet beliep 4.770.000 shares tegen 4.810 000 shares vrijdag. De Dow Jones-mdices: industrie 751 91 (4- 1.395, spoorwegen 172.79 0.94) en openbare nutsbedrijven 137.01 0.57). De Scandinavian Airlines System (SAS) heeft over het boekjaar 1962/63 een netto winst van 4 miljoen dollar gemaakt, zo heeft de maatschappij bekendgemaakt. In 1961/62 leed zij een verlies van 4,7 mil joen dollar. Volgens de maatschappij was de ver betering het resultaat van toegenomen omzet, zorgvuldig overwogen uitgaven en rationalisatie. De SAS vervoerde in het overzichtsjaar 2.358.000 passagiers, een toeneming met een kwart miljoen ver geleken met het voorafgaande jaar. N.v. Houthandel v.h. Van Wessem en Co heeft het boekjaar 1962/1963 afgesloten met een winst van f 109.700 (v.j. 116.462). Voorgesteld wordt zoals gemeld een on veranderd dividend van 8 percent uit te keren, en het resterende winstsaldo van 2206 over te brengen naar nieuwe reke ning. Evenals voorgaande jaren is een be drag van 25.000 toegevoegd aan de reserve voor prijsdaling De vennootschap behaalde m de tweede helft van 1962 een goede omzet. Geduren de de eerste helft van 1963 kwam tenge volge van de strenge en langdurige winter de import van hout nagenoeg tot stilstand. Hét door Van Wessem geïmporteerde kwantum hout bleef hierdoor gedurende het boekjaar van juni 1962 tot mei 1963 bij het voorgaande jaar ten achter. Ook de afzet van hout door de dochter ondernemingen ondervond stagnatie ge durende de winterperiode. De aankoopprij zen van vurenhout gaven een stijging te zien. Ook de zeevrachten voor hout zijn smds de afgelopen zomer in belangrijke mate gestegen. De gang van zaken gedu rende de eerste vier maanden van het boekjaar 1963-1964 was bevredigend. De uitkomsten over dit tijdbestek vielen mee.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11