Steijns positie lijkt niet meer in te halen, maar lijstaanvoerder speeldeal zeven wedstrijden Verlenen van huurtoelagen in de gemeente Veisen IN DE VISHAL EN OP ZEE Scheuring in centrale losploeg in de Scheveningse haven OVERHEMDEN voor Heren MM Nederlandse tuchtunie wil weer lijfstraffen Havenberichten P. Grin veertig jaar dirigent Ir. Van Mosjou naar Utrecht Bezwaren tegen winkelbouw ederland Schoolmelk in Veisen Sport in IJmond HEREN-PULLOVERS - TRUIEN - VESTEN TIPS van SINT DINSDAG 3 DECEMBER 1963 3 Snelle blunder KENNEMERLAAN 61 Snelgroeiend Heemskerk KENNEMERLAAN 61 Havenmeester Rotterdam vraagt ontslag LEUKE GESCHENKEN DAS met pochet DAS met ANKLETS SJAALS wol - mohair of zijde HANDSCHOENEN MANCHETKNOPEN KNIJPBRETELLES ZAKDOEKEN RIEMEN - ook elastiek SOKKEN en ANKLETS KENNEMERLAAN 61 Sint kwam in Wanroy met witte pieten H In de eerste Kroep van de competitie bij de IJmuider schaakclub Kjjk Uit werden ditmaal vier duels gestreden. Andermaal verbeterde lijstaanvoerder Steijn zijn po sitie door in slechts 18 zetten over Warnez te zegevieren. Ogenschijnlijk is Stejjns positie onaantastbaar, maar hij heeft een flinke voorsprong in gespeelde partijen. Op de tweede plaats nestelde zich De Jong. Hij versloeg de tot op heden wat tegen vallende Kistemaker nadat deze een pion had verloren doordat hij een penning over het hoofd zag. Hjj belandde toen in een toreneindspel met een pion minder, die niet meer te houden bleek. Walda kwam tot zijn eerste zege in het seizoen en deed dit tegen Wolters die na zijn voortreffelijke start bedenkelijk be- gnit af te zakken. Weliswaar versnelde een misgreep in tijdnood het einde van Wolters maar zijn positie was op dat mo ment al weinig hoopvol meer. De afge broken partij tussen Lanser en Hölscher bracht Lanser de min of meer verwachte winst. Hölscher zit dus nog steeds op het eerste succes te wachten. De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Steijn 7 6 0 1 6 2. De Jong 4 2 2 0 3 3. Wolters 6 2 2 2 3 4. Mees/Schelhaas4 2 1 1 2Vz 5. Lanser4 2 0 2 2 6/7. Walda 3 1 1 1 lVz Warnez 3 1 1 1 IV2 8. Kistemaker 6 1 1 4 1V2 9/10. Blok 2 1 0 1 1 Gordijn (2) 2 0 2 0 1 11. Wijdogen 4 0 2 2 1 12. Hölscher 3 0 0 3 0 geeft het aantal afgebroken par tijen aan. Deze week staan de volgende partijen op het programma: WoltersLanser; WijdoogenGordijn; De JongBlok; Wal daKistemaker en HölscherMees. Leider Heidenreich kreeg het in groep 2 allesbehalve gemakkelijk tegen Van Nieuwenhuizen De laatste behoort stellig tot de sterkste spelers in deze groep en en liet dat tegen Heidenreich duidelijk blijken. Hij won een pion en staat in Advertentie Uw SPECIAALZAAK biedt u een GROTERE SORTERING. Grof of fijn gebreid, effen of Noorse dessins. Prijzen van 15.75 tot 45.00 De moderne TRUI met hoge col, zwart 15.75 - 16.75 - 19.75*- S2.50 De Nederlandse Tuchtunie wil de ver wording van ons volk bestrijden. Onder de mogelijkheden noemt men lijfstraffen of dwangacties voor zeer zware vergrij pen, als andere methoden falen. Zonder nog te denken aan een bagno moeten voor al die delinquenten, die tot arbeidsschuw- héid zijn gekomen, ingeschakeld worden in een verplicht arbeidsproces, meent de unie. Als voorbeeld van verwording noemt men diefstal, liefst van auto's en brom fietsen, ongeoorloofd schoolverzuim, straat schenderij, verkeerspiraterij en weerzin wekkende zedendelicten, soms met dode lijk gevolg. Men acht het nodig in een landelijke actie de mensen niet de jeugd alleen er op te wijzen dat wij aan ons zelf en anderen door ons gebrek aan discipline schade berokkenen. Een spoedige oplos sing van het woningvraagstuk wordt no dig geacht voor de opbouw van een gezond gezin. Het belang van sport-, speel- en recreatiegelegenheid wordt beklemtoond evenals dat van speelstraten. Men vraagt snelle berechting van be roepsovertreders van de leerplichtwet en vraagt zich af of in onze strafrechtpleging de psychiatrie niet een te dominerende plaats inneemt. Het verlenen van proefvrijheid aan geestelijk afwijkende gedetineerden moet volgens de unie slechts onder behoorlijke controle geschieden. Men vindt ook dat het publiek moet worden doordrongen van de noodzakelijkheid de politie vooral in deze tijden van personeelsschaarste bij te staan. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Daniël van Garston; Prins der Nederlanden, Cowes Roads: Leo! Hamina; Baden, Drammen; Vechtstroom, Liverpool; Sylt, Klaypeda; Hoogland, stettm. ko len voor IJmuiden; Coeta, Par; Ubbërgen, Klay* peda; Hanna Dreier, Skivadal; Hohenhorn, Karl stad. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Europa van Rotterdam; Triton. Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden. Eisa Ess- berger naar Aruba; Christine, Gothenburg; Geert, Grangemouth, walsmateriaal van IJmuiden. Men ie Antwerpen; Borelly. Stockholm. Walma, Gdy nia, van Veisen; Sotka, Rotterdam; Neth. Coast, Rotterdam; Clothilde M., IJstad; Zaanborg Wis- mar; Hada 2. Rotterdam. Hoogland, Neath, van Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Marie Sophie naar Antwerpen: Luise Emilie, Delfzijl, van Zaan dam; Innstein, Rotterdam: B.iarmia, Rotterdam' A Inname, Gent: Looiersgracht. Antwerpen '(Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadeie aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). de afgebroken partij bijzonder gunstig. A. van Maanen won ook zijn derde partij en heeft daarmee in deze groep de beste kansen gekregen. Een snelle blunder van Zeijlmans bracht Bontenbal een al even snelle zege en daarmee een fraaie positie in de rangschikking. De bondswedstrijd Kijk UitLasker speelde de groepen-3 en 4 parten. Slechts enkele partijen werden gespeeld. De op vallendste was de goede zege van Bruin tjes op Kramer sr. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: Groep 1: KistemakerDe Jong 01; HölscherLanser 01; SteijnWarnez 10; WarnezWalda 01. Groep 2: Vis Van Pelt 01; Verkooyen—Van Maanen 01; De HaasBeekhuis 01; Zeijlmans Bontenbal 01; Van Nieuwenhuizen Heidenreich afgebroken. Groep 3: Zonder manVan Maanen 01. Groep 4: Kra mer sr.Bruintjes 01; RamsteijnRob ben afgebroken. Op 12 december zal het veertig jaar ge leden zijn dat de heer P. Grin, vroeger wonende in IJmuiden, in Schagen zijn di rigentenloopbaan begon. Door oorlogsomstandigheden moest hij met zijn gezin huis en haard verlaten; hij werd geëvacueerd naar Friesland. Na de bevrijding heeft hij zijn werk in Friesland voortgezet. Ter ere van zijn jubileum wordt op eer dergenoemde datum, 's avonds om acht uur, een concert gegeven in de schouw burg „De Lawei" te Drachten, de tegen woordige woonplaats van de heer Grin. Daaraan zullen koren, die thans onder zijn leiding staan, medewerking verlenen. Oud-koorleden, die onder de heer Grin hebben gezongen, vrienden of belangstel lenden. die dit concert willen bijwonen, en/of blijken van medeleven met dit ju bileum willen zenden, kunnen terecht bij de heer F. Speerstra, secretaris van het mannenkoor „Smeliesterlan", Houtlaan, te Drachten. Tel. 05120-2309 (na 18.00 uur). Met ingang van heden is ir. W. van Monsjou benoemd tot hoofd van de afde ling bedrijfsbureau bij de Verenigde Kunstmestfabrieken Mekog/Albatros N.V. in Utrecht. Ir. Van Monsjou kwam na zijn studie aan de Technische Hogeschool te Delft in 1949 in dienst bij de Ammoniakf abrieken Mekog. Nadat hem binnen Mekog gaande weg de leiding van meer fabrieksafdelin- gen was toevertrouwd, werd hij na het vertrek van ir. Schoenmaker in 1962 be noemd tot bedrijfsleider van Mekog. Burgemeester en wethouders van Heems kerk willen de vele migranten, die uit alle delen van het land naar die snel groeiende gemeente komen, Interesseren voor het beleid van het gemeentebestuur, mede opdat deze groep zich sneller thuis gaat voelen in Heemskerk. Er zijn plan nen ontwikkeld om te geraken tot een periodiek voorlichtingsblad voor de inge zetenen, dat om de twee a drie maanden zal verschijnen. De Heemskerkse Gemeen schapsraad is bereid in deze medewerking te verlenen. De inhoud van dit blad zal bestaan uit vaste rubrieken, daarnaast uit artikelen welke voorlichting geven over bepaalde problemen en artikelen die de plannen van het gemeentebestuur weergeven. Vaste rubrieken kunnen zijn de woning bouw en de bouwprojecten welke in uit voering zijn, de groei van het inwonertal en een rubriek over de geschiedenis van Heemskerk, „omdat de allochtone bevol king wat dit onderdeel betreft veelal a-historisch denkt", aldus B. en W. van Heemskerk. FILMS VAN AMATEURS Leden van de filmclub „IJmond Dubbel Acht" hebben maandagavond films ge zien, die door een jury waren gekozen uit door amateurs vervaardigde rolprenten, welke een rondreis maken door verschil lende landen. Er werden zeven films ge draaid. De eerste film was een leuke show. Enkele films konden het niet tot een ap plausje brengen. Advertentie Kies het allernieuwste „FABLO" - „EL MIOR" - „DENO" - „MELKA" - tricot-nylon of Bel-O-Fast. 5 verschillende boordmodellen. Diverse mouwlengten. LUXE VERPAKKING Prijzen van 9.75 tot 24.50 Vier winkeliers aan het IJmuidense marktplein hebben aan het college van burgemeester en wethouders te Veisen hun bezwaren kenbaar gemaakt tegen de voorgenomen bouw van winkels met bo venwoningen aan het Marktplein in IJmui den. Het bouwplan, zo zeggen zij, is in strijd met he,t geldende wederopbouwplan voor nieuw-IJmuiden en met het nader gewij zigde, door de gemeenteraad reeds aan vaarde plan, waarop de goedkeuring nog wordt verwacht. De voorgenomen bebou wing overschrijdt aan alle zijden ook aan beide zijden van het Marktplein langs de daar gevestigde winkelbedrijven de zowel in het uitbreidingsplan als in het na der gewijzigde plan toegestane begrenzin gen. Een gevolg daarvan is, dat de beide langs het Marktplein voerende, toch reeds volgens bezwaarden te smalle wegen nog weer smaller zullen worden dan in het be staande uitbreidingsplan voor het ogenblik was voorzien. De mogelijkheid om deze wegen eventueel te verbreden wordt door de voorgenomen bouw tevens afgesne den. Bovendien zal aan parkeerruim te voor auto's worden ingeboet. Ten slotte wordt door bezwaarden aangevoerd, dat door de bouw hun winkelpercelen, in plaats van aan een ruim plein, in een veel te smalle straat komt en hun percelen zul len daardoor in waarde achteruit gaan. OECUMENISCHE ZONDAG Ter gelegenheid van Oecumenische Zon dag (2e Adventszondag) wordt op 8 de cember, 's avonds 7 uur, een oecumenische dienst gehouden in de Goede Herderkerk aan de Velserduinweg in IJmuiden. De predikatie in deze dienst wordt verzorgd door pastoor A. J. Glazemaker, Oud-Kath. Kerk, de liturgie door ds. Joh. Gerritsen jr., Ned. Herv. Kerk. Organist is Jaap Ha- ringa. De havenmeester van de gemeente Rot terdam, de heer L. J. Goslings, heeft om gezondheidsredenen aan het college van B. en W. met ingang van 1 mei ontslag gevraagd. De heer Goslings trad in 1959 als havenmeester in dienst. Voordien was hij marine-officier. Hij verliet de marine- dienst in de rang van schout-bij-nacht. Burgemeester en Wethouders van Veisen hebben zich er over beraden, in hoeverre aan huurders, voor wie de huurprijs van een door hen na 1 december 1963 te be trekken woning onoverkomelijke financiële bezwaren oplevert, een tegemoetkoming kan worden verleend. Daarbij is overwogen, of het mogelijk is een algemene regeling te treffen. Een zodanige regeling zou echter het algemene huurbeleid van de rijks regering doorkruisen. Er kan dan ook niet worden verwacht, dat Gedeputeerde Staten aan de gemeente goedkeuring zouden verlenen, om voor een zodanige regeling uit gaven te doen. B. en W. hebben er daarom van afge zien om een algemeen werkende regeling aan de raad voor te stellen. Zij menen echter, dat in de gevallen, waarin men zich niet het noodzakelijke levensonder houd kan verschaffen om zelf in zijn huis vesting te voorzien, een oplossing kan wor den gevonden door een tegemoetkoming te verlenen, nadat in elk geval een indi viduele beoordeling heeft plaats gehad van de financiële omstandigheden, waarin men verkeert. Daartoe dient dan een afzonder lijke post in de gemeentebegroting te wor den opgenomen. B. en W. stellen zich voor, dat het college deze individuele beoorde ling van geval tot geval zal doen geschie den, zoals de armenwet eist. Tot dusverre is het verlenen van on dersteuning aan hen, die zich niet het noodzakelijke levensonderhoud kunnen ver schaffen om in hun huisvesting te voor zien evenals alle andere ondersteuning op grond van artikel 28 van de armen wet opgedragen aan de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, waarvan het be heer bij het college berust. Het komt B. en W. echter ongewenst voor, dat het ver lenen van de bijzondere tegemoetkoming voor hen, die zonder deze niet in hun huisvesting kunnen voorzien, eveneens door bemiddeling van de dienst voor so ciale zaken zal geschieden. Het zal daar om nodig zijn, door een wijziging van de betrokken beheersverordening deze toe komstige werkzaamheden aan deze dienst te onttrekken. Bij het college komt dan te berusten de beslissing over de individuele toekenning van huurtoelagen aan hen, die daaraan be- Advertentie KIJKT U EENS in ONZE BABY-AFDELING LEUKE TRUITJES. JURKJES enz.; maar ook PLASTIC BEESTJES, RAMMELAARS, TRAPPELZAKKEN enz. Ook voor de KLEUTERS welkome geschenken: 2-delige SNOW-SUIT in nylon of poplin. WAGEN- en KLEUTERJASJES, HYGIA-PAKJES, DELANA TRUIEN enz. Komt u eens vrijblijvend kijken? Spaart uw kassabonnen voor speelgoed Bij totale aankoop van: f 25.een prachtige pop voor f 1.00 extra mooie pop voor f 1.50 compl. electr. trein voor '10.00 TEXTIEL- SPECIAALZAAK MARKTPLEIN 21 IJMUIDEN hoefte hebben om zich woonruimte te kun nen verschaffen, indien zij daarvoor naar hun urgentie in aanmerking komen, en niet mag worden verwacht, dat binnen redelij ke termijn verschaffing van een voor hen betaalbare woning mogelijk zal zijn. Het is de bedoeling om ook de uitbetaling van de tegemoetkoming geheel los van de dienst voor sociale zaken te doen geschie den. De jaarlijkse kosten, voortvloeiende uit gemeld voornemen zijn zeer moeilijk te ramen. B. en W. menen (voorlopig) ech ter, dat jaarlijks een bedrag van f 15.000 nodig zal zijn. Voor het resterende deel van het jaar 1963 zal dan f 1.200 voldoende zijn. Zij achten het alleszins aanvaard baar, dat de gemeente door het op zich nemen van deze financiële last bijdraagt in de bevordering van een doelmatige ver deling van woonruimte. Immers zoveel mo gelijk moet worden vermeden dat woning zoekenden van een voor hen noodzakelijke woningtoewijzing geen gebruik kunnen ma ken ten gevolge van onoverkomelijke fi nanciële moeilijkheden. In principe behoort de uitvoering van 's Raads besluiten aan het college. Hier vóór is er reeds op gewezen, dat B. en W. een delegatie terzake niet wenselijk achten. De te behandelen materie is nog geheel nieuw en het zal van onze ervaring afhangen of in de toekomst een delegatie aan een ambtelijke dienst kan worden verstrekt. Zolang daarvan nog geen sprake is, komt het B. en W. noodzakelijk voor dat zijzelf van geval tot geval beoordelen of steun terzake van gemeentewege nodig is. Indien B. en W. daarbij adviezen behoeven, wa re aan hen over te laten de beoordeling van welke zijde zij deze wensen te ont vangen. Zij hebben het voornemen bij de uitvoering uit te gaan van de voorlopige uitgangspunten, opgenomen in een ver trouwelijk stuk. B. en W. hebben niet het minste be zwaar, dat de raad na enige tijd opnieuw met deze materie wordt geconfronteerd. B. en W. geven daarom in overweging uit te spreken, dat de regeling zal gel den vanaf 1 december 1963 tot en met het jaar 1965. Intussen hebben B. en W. ge legenheid zich aan de hand van de prak tische uitvoering te bezinnen op het nader vastleggen van richtlijnen. De raad zal hierover hebben te beslissen. Advertentie Uw SPECIAALZAAK biedt u een grotere sortering. LUXE VERPAKKING Eventueel ruilen na 5 december. De gemeenteraad van Veisen zal op de komende openbare raadsvergadering moe ten beslissen of het subsidie voor het plaatselijk schoolmelk comité al dan niet wordt verhoogd. Het gehele college van burgemeester en wethouders neemt het standpunt in dat de schoolmelkverstrek- king ongeacht de a of niet eensluidende adviezen van deskundigen, moet 'worden gehandhaafd. De overheid heeft in deze een taak, omdat de ouders gedurende de schooltijden wanneer de verstrekking moet geschieden niet in staat zijn zelf daarvoor zorg te dragen. Omtrent de vraag, welk bedrag aan de ouders in rekening moet worden gebracht bestaat in het college echter verschil van inzicht. De meerderheid acht in deze situ atie een bedrag van 35 cent als bijdrage door de ouders een juiste waardering. De minderheid wil de bijdrage door de ouders op 30 cent handhaven. GROENTEVEILING De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren maandagmiddag: andijvie 3352, bospeen 2848, waspeen 1438, spruiten 3072, witlof 4366, prei 1635, knollen 1126, boerenkool 1126, groene- kool 1527, rodekool 917, uien 1224. Vorige week is in de met zoveel moeite samengestelde Scheveningse centrale los ploeg in de haven een scheuring ontstaan. Een deel van de ploeg is weer zoals vóór de staking van vijf maanden gele den voor verschillende rederijen gaan werken, de overige lossers blijven als cen trale organisatie doorgaan met het lossen van de schepen die aan de markt zijn. De eerste groep die zich afscheidde was het grootste deel van de voormalige V.V.M.-ploeg. Na vrijdag zijn ook de vroe gere ploegen van de rederijen Jac. den Duik en Aatee weer zelfstandig opgetre den. EXAMENS Amsterdam (Vr. Un.). Artsexamen: G. van Delft, Amsterdam, mevr. P. A. Kok- Kuyken, Amsterdam, mej. M. Kriek, Am sterdam en C. B. H. Yoe, Amstelveen. Kandidaats-examen: G. Versluys (Hil- legom). Doctoraal examen psychologie: H. Thier ry (Amstelveen). Dotoraal examen scheikunde: K. A. Dekker (Almelo), H. Lankamp (Bloemen- daal), W. Visser (Amsterdam). Tilburg., Doctoraal examen econometri sche richting: P. van Hoof (Tilburg), J. H. J. M. Romme (Rijsbergen). Delft. Ingenieurs geodetisch ingenieur: J. de Boer (Delft), T. Draisma (Pijnacker), R. Groot (Amsterdam), G. Jacobs (Ooster beek), M. C. de Koster (Rilland Bath), H. Middel (Sappemeer), H. C. Zom ('s-Gra- venhage). Ingenieurs scheepskundig ingenieur: J. H. Vugts (Haarlem). Groningen. Doctoraal biologie: S. Bot- tema (Blaricum). Doctoraal scheikunde: E. H. Denswil (Groningen) en A. Looyé (Rotterdam). Doctoraal klassieke letteren: J. K. Harms (Apeldoorn). Bevorderd tot tandarts: W. J. Falk (En schede) en C. H. Stolker (Groningen). Nymegen. Doctoraal examen geschiede nis: E. M. V. M. Honnée, cum laude (Meerssen). Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift „Over de conformatie van cyclohexaandion 1.4 en enkele ver wante verbindingen" A. Mossel, geboren in Den Haag in 1936 en thans wonend in Leiden. Tot doctor in de geneeskunde op proef schrift „Onderzoekingen betreffende de nachtelijke maagzuursecretie (N.M.S.) bij patiënten met een ulcus duodem" is ge promoveerd P. van Leeuwen, geboren te Voorburg in 1929 en thans wonende te Rotterdam. Doctoraal Nederlands recht: mej. E. Th. Ruysch van Dugteren (Nijmegen) en mej. H. G. Egter van Wissekerke (Laren, N.H.). Doctoraal notariële studierichting: D. M. Dragt (Amstelveen). Groningen. Doctoraal psychologie: A. Dirks (Eij gelshoven). Bevorderd tot arts: M. Maaskant (Em- men), R. G. Schogt en W. Vegelin (beiden Groningen). Amsterdam (Gem. Un.). Kandidaats wis kunde en natuurwetenschappen: P. C. Cijsouw (Haarlem). Doctoraal scheikunde mevrouw M. T. Bruinvels-Bakker en A. Mackor (Amster dam), W. M. C. de Jong (Aalsmeer) en met lof J. J. T. Gerding (Amsterdam). Doctoraal farmacie: G T. van der Veen (Amsterdam). Rotterdam (Stichting Klinisch Hoger On derwijs). Artsexamen: mevr. R. Vleesch- houwer-Falk (Rotterdam) en P. S. Edix- hoven (Ossendrecht), J. J. Heynekamp (Bilthoven) en M. ter Wiel (Bloemendaal). Het is te betreuren dat de centrale ploeg is uiteengevallen, juist nu er hoop bestond dat de leiding van de organisaties met de redersvereniging tot een aannemelijk compromis zou komen. Kennelijk voelen de vislossers voor een groot deel toch niet voor één ploeg: het is gebleken, dat het onmogelijk is om de werkzaamheden zo te verdelen dat ieder een evenveel uren maakt. Men probeert nu met de redersvereniging „Schevenin- gen" tot een regeling te komen, waarbij werk en verdienste zoveel mogelijk over de vaste lossers zullen worden gespreid. De onderhandelingen worden gevoerd via de erkende vakorganisaties en de voor lieden van de losploegen. De oplossing wordt gezocht in de rich ting van een centrale administratie, die de lossers niet aan de afzonderlijke reders verbindt, maar aan de redersvereniging als zelfstandige werkgever. Zowel de toe stand van vóór de staking (ploegen in dienst van verschillende reders) als tijdens het bestaan van de centrale losploeg wordt als niet ideaal gezien. Het streven is gericht op een regeling, waarbij de lossers in een vast dienstver band zijn opgenomen en waarbij een ga rantie voor de zo genoemde „slappe maan den" is vastgesteld. Tegemoetkomend aan de wensen van de heei A. Ras, de plaatselijke hoofdonderwijzer, die het gebruiken van zwarte pieten bangmakerij en discriminatie acht, heeft Sinterklaas zich zondagmiddag bij zijn plechtige intocht in het Brabantse plaatsje Wanroy laten vergezellen door twee witte pieten. Op het gemeentehuis waren echter enkele stevig gebouwde zwarte pie ten verzameld, die nadat zij de vele kinderen hadden toegesproken, de witte pieten gevangennamen en tot groot vermaak van de jeugd in plas tic zakken stopten. Aan de organisatie van dit Sinter klaasfeest met de witte ieten had de heer Ras meegeholpen door zitting te nemen in het Sinterklaascomité. Maandag Maandag werden in IJmuiden aange voerd 11.500 kisten vis, waarvan 691 kis ten tong en tarbot,, 1 heilbot, 15 griet, 4284 schol, 26 schar, 4113 haring, 195 makreel, 420 schelvis, 774 wijting, 464 kabeljauw en gul; 23 leng, 292 haai, 4 ham, 24 poon, 151 koolvis en 23 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4.70-3.30, gr. tong 6.50-5.80, grm. tong 5.70-5, kim. tong 5.70-4.80, kl. tong I 6.30-5.40, kl. tong II 6.10-5.40, tar bot I 4.80-4, zalm 5.70. Per 50 kilogram: tarbot II 220, tarbot III 220, tarbot IV 164-112, gr. griet 118, kl. griet 80, gr. schol 46-40, grm. schol 43-36, kim. schol 40-35, kl. schol I 41-33, kl. schol II 23-8, schar 33-19, verse haring 20-11, makreel 65-25, gr. schelvis 71-64. grm. schelvis 66-52, kim. schelvis 67-63, kl. schelvis I 62-55, kl. schelvis II 57-22, wij ting 46-16, gr. gul 56-43, mid. gul 48-40, kl. gul 50-39, kl. leng 41, kl. haai 20-12, ham 180-146, poontjes 33-27, kl. koolvis zw. 47- 41 en kl. koolvis wit 61-56. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 224-116, gr. koolvis zw. 136-124, gr. koolvis wit 230- 210 en gr. leng 96-90. In IJmuiden werden maandag de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 46/183-4350, KW 49-4100, KW 159-3550, KW 38-4200, KW 144-5100, KW 127-5450, KW 114-4120, KW 119-4500, KW 24-4030, KW 188-1980, KW 59-4100, KW 205-3650, KW 52-4720, KW 172-4100, KW 194-6880, KW 200-2750, KW 10-2880, KW 166-4720, KW 193-1840, KW 191-3880, KW 124-5000. KW 132-5700, KW 199-630, KW 64-1280, KW 107- 1920, KW 91-1330, KW 17-2780, KW 108-2020, KW 51-930, KW 101-230, KW 54-180, KW 3-100, KW 16-3320, KW 30- Zaterdagmiddag zal in Amsterdam de jaarlijkse damontmoeting tussen Noord- Holland en Zuid-Holland plaats hebben. Tegelijkertijd treedt ook de jeugd tussen 14 en 18 jaar aan. De opstelling van het seniorentiental van Noord-Holland is: La- ros, De Jong, Van der Sluis, Van Hal, Holstvoogd, Dukel, Bus, Sluiter, Westra en Verhey. In het Zuidhollandse tiental speelt onder andere de nieuwe kampioen Gordijn. Het Noordhollandse jeugdtiental ziet er als volgt uit: Westerveld, Snijbrands. Pip- pel, Palmer, De Groot, Werner, Schusz, Roelofs, Kreft en Poelman. Er wordt ge speeld in de kantine van het Amsterdams politiebureau aan de Sloterweg. Schoolmeester Bergsma uit Roordahui- zum in Friesland is voor de tweede keer winnaar geworden van het Gouden Sculp tuur-toernooi. In 1961 won hij eveneens dit toernooi. Dukel legde beslag op de tweede plaats. Wiggers uit Enschede kreeg de derde prijs. De Haagse meester Van der Staay behaalde de vierde plaats. De uitslagen van de 5de en 6de ronde luiden: DukelVan der Staay 0-2; Dukel Wiggers 2-0: BergsmaWiggers 2-0; BergsmaVan der Staay 1-1. De eindstand: Bergsma 6 1 5 0 7 Dukel 6 1 4 1 6 Wiggers 6 1 4 1 6 Van der Staay6 1 3 2 5 2650, KW 186-4740, KW 196-6800, KW 178- 3280, KW 79-3700, KW 164-4900, KW 29- 3620, KW 31-4350, KW 137-3400, KW 98- 5430, KW 112-1660, KW 133-1400, KW 119- 1400, KW 72-2020, KW 131-1720, KW 97- 1920, KW 113-2750, KW 61-1200. KW 63- 1750, KW 96-1180, KW 148-2000, KW 58- 2700, KW 94-2320, KW 68-2300, KW 110- 1580, KW 180-2600, IJM 54-5390, IJM 4- 4560, IJM 2-860, IJM 7-5980. IJM 59-2420, IJM 62-2120, IJM 65-1680, IJM 38-156.0, IJM 67-2440. IJM 81-2700, IJM 64-2240, IJM 60-2370, IJM 66-2020, IJM 46-2100, IJM 204-1500. Aanvoer van dinsdag De aanvoer in IJmuiden was vanmor gen 4510 kisten vis, 380 stuks kabeljauw en 20.000 kilo tong. Bij de aanvoer waren 140 schelvis, 80 radio, 50 wijting, 30 gul en kabeljauw, 2200 haring. 1420 schol, 50 tarbot, 110 varia en 30 sprot. Prüzen van dinsdag Per kilo in guldens: tarbot 4.70-4.10, grote tong 6-5.30, grootmiddel tong 4.70- 4.20, kleinmiddel tong 4.80-4.30, tong I 5.30-4.90, idem II 5.20-4.70. Per 125 kilo: grote kabeljauw 100-98. Per 10 stuks: grote kabeljauw 88-74, middel 48-39. Per hoop: rog 51-38. Per stuk: haai 144. Per 50 kilo: grote schelvis 68. middel 71, kleinmiddel 66, schelvis I 71-68, idem II 52-46, idem III 23-21, gul I 58-42, idem II 45-39. idem III 41-31, grote schol 44-38. middel schol 38-28, schol I 37-29, idem II 22-16, idem III 13-8, schar 32-15, bot 17-8, poon 24, haai 25-13, wijting gestript 41-23, wijting dicht 35-32, haring 15.60-13, ma kreel 56, tarbot 206-100, griet 110-96. Besommingen van dinsdag In IJmuiden werden dinsdagmorgen de volgende besommingen, in guldens, ge maakt: HD 79 10.000, KW 203 7.100, 125 4.200, 84 3.600, 152 4.600. 206 5.900. 190 3.650, 195 5.590, 146 2.600, 207 3.500, 28 1.600. 100 4.400, 34 1.650, IJM 154 5.000, IJM 45 4.350. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond dinsdagmorgen uit: 20 wijting, 20 schar. 40 schol, 300 kilo tong. Haringvangsten KW 74 17, KW 40 25, KW 167 40. KW 170 17, KW 70 65, KW 7 25, KW 141 34 nog 30 netten halen. Gemiddeld: Katwijk 30, Scheveningen 47, Vlaardingen 2. Op zee De Guus SCH 5 meldde gistermiddag omstreeks drie uur, dat men voor Dieppe vissend in twee trekke'n zeven last haring had buitgemaakt. Dé VL 7 Ada haalde in één trek vijf last haring aan boord. De Huibertje deed een trek van honderd kantjes. Men was naar deze vangplaats opgestoomd, nadat Duitse vleetloggers in de nacht van zondag op maandag prach tige vangsten op dezelfde plaats hadden gedaan. Er waren vangsten bij van vier honderd kantjes. Ook de Magnolia en Arie van der Zwan, die op tien mijl noord noordwest van Scheveningen visten, gin gen naar het Kanaal. Schepen, die reeds op weg Waren naar noordelijke regionen, zijn nu ook naar het Kanaal. Weer andere schepen hebben de reis naar het noorden doorgezet, na in de afgelopen drie weken nagenoeg niets gevangen te hebben. De IJM. 26 's-Gravenhage werd vorige week in de Ierse Zee gesignaleerd, maar gister middag was dit schip in het Kanaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5