Loonakkoord bij wegvervoer - DE BEURS - Oostenrijk geblameerd op de intern, kredietmarkt Ondernemersorganisaties verzoeken minister om tariefsverhoging Forse stijging van de geldcirculatie Geen akkoord over staaltarieven" m /ettergieterij Amsterdam verhoogt het kapitaal Ook in De Bijlmer gasboringen W. Bernet verwacht lagere uitkomsten Hoger dividend var American Enka De actie bij Van Gend en Loos Algemene vergunning loonsverhoging 5 pet Lijm kunststofplaat, Ultrapas, Formica etc. met*"?,, SNELFIX Fokker krijgt regeringssteun bouw F-28 bij SCHEEPVAARTBERICHTEN Bammens weer 6 pet interim-dividend Winst H. A. de Vries IJzer fors omlaag WOENSDAG 4 DECEMBER 1963 13 Weekstaat Ned. Bank Minister Andriessen Met wie u intiem gaat dineren Is uw zaak, gij mannen en heren. Toch moest u het gauw Ook gewoon met uw vrouw (Ze verdient het!) een keertje proberen. AMSTERDAM Geen vertrouwen in de financiële politiek Vertegenwoordigers van werkgevers- en werknemersorganisaties in het beroeps- goederenvervoer over de weg hebben in principe overeenstemming bereikt over een eerste aanpassing van de lonen per 1 januari. Wanneer ook de Stichting van de Arbeid zich daarmee akkoord verklaart, zal aan alle werknemers van 23 jaar en ouder, vallende onder de C.A.O. voor het beroepsgoederenver- voer over de weg, gedurende de periode van 1 januari tot 1 april 1964 wekelijks een uniforme uitkering worden verstrekt van 7 bruto. Voor het jongere personeel zal de uitkering een bepaald percentage van 7 bedragen: eenzelfde percentage als de jeugdlonen voor de verschillende leeftijdsgroepen belopen ten opzichte van de functieionen voor werknemers van 23 Jaar en ouder. Aan het administratieve personeel zal een uitkering per maand worden verstrekt op dezelfde basis als voor het personeel met weekloon. Voor het overige blijft de C.A.O. voor I het beroepsgoederenvervoer over de weg na 1 januari 1964 onaangetast van kracht. Werkgevers en werknemers moeten nog overleg plegen over de tweede aanpassing van de lonen tegen 1 april en ook over de algehele herziening van de huidige C.A.O De werknemersorganisaties in het beroepsgoederenvervoer over de weg den ken binnenkort concrete voorstellen te doen voor de nieuwe C.A.O. Met het oog op de komende loonsver-1 hogingen en overige kostenstijgingen heb- ben de werkgeversorganisaties in het be roepsgoederenvervoer over de weg, samen- I werkende in de Commissie van Overleg voor het Goederenvervoer (C.O.G.), bij de Minister van Verkeer en Waterstaat een De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 2 december staat in het teken van de ultimo-opvragingen. De chartale I circulatie nam als gevolg hiervan met niet minder dan 176 miljoen toe tot 6086 miljoen. De tweede belangrijke ver schuiving was de vermindering van het I saldo van de schatkist met 145 miljoen tot 980 miljoen. Dit door het betalen van rente en aflossing op staatsschuld. De post andere ingezetenen nam onder meer door genoemde rentebetaling toe I met 31 miljoen tot 56 miljoen. De goud- en deviezenvoorraad geeft een kleine verbetering te zien van 3 miljoen tot 6787 miljoen, waarvan ongewijzigd 5698 miljoen aan goud. Door de gunstige verhouding van ont trekkingen, alsmede de toevloeiingen aan de markt, zijn de banken niet onder die druk geplaatst, die men verwacht had. Dat men zich enige zorgen maakte, blijkt uit het bedrag van 56 miljoen schatkist papier, dat bij de Nederlandsche Bank werd gestald. De post wissels etc. door de Bank gekocht steeg hierdoor tot 579 miljoen. Het tegoed van de banken bij de centrale bank bleef praktisch onveranderd op 224 miljoen 226 miljoen). Dit be drag is geheel vrij. Als gevolg hiervan is de geldmarkt ruim, waardoor heden het tarief voor daggeld (call money) met een kwart percent werd verlaagd tot één percent. Geldkringen verwachten dat de ruime geldmarkt de eerstkomende dagen zeker zal aanhouden. verzoek ingediend tot verhoging van de tarieven. In een brief, die de C.O.G. aan Minister van Aartsen heeft gezonden, wordt vastgesteld dat de rentabiliteit van de vervoersbedrijven zeer ongunstig is, dat vele bedrijven zelfs met verlies wer ken en dat een structurele herziening no dig is van alle maximum tarieven voor het binnenlands vervoer. Voorafgaand aan deze structurele herziening vragen de transportondernemers echter een voorlopi ge herziening van de tarieven tegen 1 janu ari, om de verhoging van de lonen en overige kosten te kunnen opvangen. Er is berekend, welk effect op de kos ten moet worden verwacht van de 10 per cent loonsverhoging, van de invoering van een minimum loon van 100 per week voor werknemers van 23 jaar en ouder, en van het duurder worden van diensten en produkten, die men van derden moet betrekken. Lettend op de uitkomst van de ze berekening acht de C.O.G. per 1 janu ari de volgende tariefverhogingen vol strekt noodzakelijk: afhaal- en bestelver- voer en plaatselijk goederenvervoer 15 percent, vrachtautodienstvervoer 12 per cent, interlokaal ongeregeld vervoer 10 percent, extra vergoeding voor plaatselijk goederenvervoer buiten de normale ar beidsuren 12V2 percent, uurtarief voor extra-mankracht 60 cent per uur. De C.O.G. meent, dat deze tariefverho gingen voor het binnenlands vervoer per sé per 1 januari moeten worden doorge voerd, omdat de totale kosten voor de ver voerders volgend jaar zeer belangrijk stij gen, terwijl in deze bedrijfstak de moge lijkheden tot produktiviteitsverhoging uiterst beperkt zijn. Advertentie 60:Gd:6d:6d:60i6d:Gd:6d:6öiiidi60!6d:0 dt&OiGdZC tekening DOEVE In de op 16 december te houden buiten gewone vergadering zal de directie van de n.v. Lettergieterij „Amsterdam" voorheen N. Tetterode aan aandeelhouders een sta tutenwijziging ter goedkeuring voorleg gen. De belangrijkste punten hiervan zijn, het stellen van de aandelen op naam, in- plaats van aan toonder, het .verhogen van het maatschappelijk kapitaal van 10 min tot 25 min, alsmede de statuten aan te passen aan de holding Bührmann/Tette- rode. Aan de rand van de Bijlmermeerpolder aan de Oude Rijksweg Utrecht-Amsterdam te Weesperkarspel is de Nederlandse Aardolie Maatschappij op zoek naar aard gas of aardolie. Ploegen arbeiders uit Drente, die in Baam zijn ondergebracht, en onder meer op Ameland olie hebben gevonden, verrichten seismografische bo ringen. Er worden op het ogenblik gaten geboord tot 13 meter diepte. Soortgelijke boringen zijn eveneens aan de kust .van het IJsselmeer uitgevoerd. Alexander Pola L,9!(_'9:09:09;€?9:O9':e9:O9:e9:G9:C*Me9ï BRUSSEL (AP) De Nederlandse mi nister van economische zaken prof. An driessen heeft tegenover de pers ontkend dat de zes E.E.G.-landen in principe overeenstemming hebben bereikt over het verhogen van de staaltarieven op invoer van buiten de zes landen. Maandag had de Franse minister voor industrie Mau rice Bokanowsky verklaard dat deze over eenstemming was bereikt. „Wat minister Bokanowsky op zijn pers conferentie zei, was onjuist", aldus prof. Andriessen. „Ik wil deze zaak rechtzet ten. Sommigen zijn in principe akkoord gegaan met een verhoging van de staal tarieven, maar Nederland noch Italië is tot dit besluit gekomen". Bokanowsky had gezegd dat de zes ak koord gingen met verhoging na raadple- De in april 1963 in het verslag over 1962 geschreven prognose blijkt niet ver bezij den de werkelijkheid te zijn geweest. De druk op de bruto-marges is, onder invloed van de concurrentie, niet verminderd en de kosten zijn wederom gestegen. Dit zegt de directie van W. Bernet en Co. N.V. IJzer- en Staalhandel in een tussentijdse mededeling. Hoewel de omzetten van ijzer en staal bevredigend zijn (de in de strenge winter ontstane grote achterstand is inmiddels te niet gedaan) is de omzetstijging niet vol doende om de nadelige factoren geheel te compenseren. Voor de handel in de tech nische artikelen en voor de resultaten van de vertegenwoordigingen der vennootschap geldt hetzelfde. Met lagere bedrijfsuitkom- sten over 1963 zal dientengevolge rekening moeten worden gehouden. Of deze aanlei ding zullen geven een iets lagere winstuit kering (10 pet over 1962) voor te stellen, kan thans nog niet worden beoordeeld. Het dividend van American Enka Cor poration, de Amerikaanse dochteronder neming van Algemene Kunstzijde Unie (AKU) bedraagt over het vierde kwartaal van 1963 35 dollarcent per aandeel tegen 30 dollarcent in het vorige kwartaal. Bovendien is nog een extra-dividend over 1963 gedeclareerd van 25 dollarcent per aandeel. Dit brengt het totale dividend voor 1964 op dollar 1,50 per aandeel tegen dollar 1,275 per aandeel in 1962. Deze cijfers zijn gebaseerd op het huidige aan delenkapitaal, na de splitsing der gewone aandelen in de verhouding van 2 op 1 in maart 1963, zo werd vanmorgen van de zijde van de AKU meegedeeld. GROTE VRAAG NAAR PHILIPS Verreweg de grootste drukte aan het Damrak heerste gisteren in de Philipshoek waar 't geringe Amerikaanse aanbod door vele kopers grif uit de markt werd ge nomen tegen sterk oplopende prijzen. Aan houdende kooporders van zowel lokale als Zwitserse zijde, dekkingsaankopen op ruime schaal alsmede het later op de mid dag uitblijven van Amerikaanse verkoop orders, deden de prijs sterk oplopen met ruime handel tot 149.30. Het reeds weken lang durende aanbod van Amerikaanse zijde in de Philipshoek begint op te drogen. Gisteren sloten Philips-aandelen in Wall- street voor de tweede achtereenvolgende beursdag iets hoger. Men is er zich in Am sterdam van bewust dat de vierde kwar taalcijfers van het Philipsconcern zeer goed zullen zijn. Er werden in de Philips hoek tevens geruild door verkopen van aandelen Koninklijke Olie in aankopen Philips. Aandelen Koninklijke Olie ver beterden van ƒ177.50 tot 177.80 waar mede een koerswinst werd geboekt van ƒ2.40 ten opzichte van het slot van maan dag. De handel in deze hoek was kalm. Unilevers deden ook weer zeer goed mee op 141 140.10). Hoogovens zetten de (Van onze correspondent) Aangezien de Oostenrijkse begroting een groot tekort vertoont, heeft de rege ring in Wenen een poging gedaan om in Londen een lening van zes miljoen pond geplaatst te krijgen, waarmee een ge deelte van het tekort gedekt zou moe ten worden. De poging mislukte en is zo doende voor Oostenrijk een grote blama ge geworden. Londen heeft afwijzend be schikt en als 'ormele grond opgegeven dat de „koersen een teruglopende ten dentie vertonen". Maar het eigenlijke motief bestaat daarin dat Londen geen vertrouwen heeft in het financiële beleid van Wenen, zoals men heel duidelijk in de Financial Times kon lezen. Deze ne gatieve beslissing kan op zich al een on berekenbare schade betekenen voor het aanzien van Oostenrijk en het vertrouwen in zijn financiële politiek ondermijnen. Toch moet men hier toegeven, dat de weigering van Londen volop gemoti veerd is geweest, want de Oostenrijkse regering heeft systematisch geweigerd om zijn kapitaalmarkt in orde te bren gen, ofschoon dit jaren lang door voor aanstaande economische kringen was ge- eist. Dat dit niet tot stand is gekomen, vindt zijn oorzaak in het ontbreken van eenstemmigheid inzake het financiële be leid. Hierbij spelen geen financiële, eco nomische of andere zakelijke motieven een rol, maar uitsluitend overwegingen van partijpolitiek. De volksvertegenwoor diging heeft de weigering van Londen wel te horen gekregen, maar eigenlijk neemt ze er geen notitie van. In het buitenland echter weet men wel degelijk dat de kapitaalmarkt in Oosten rijk wordt bepaald door omstandigheden die buiten het economische vlak liggen. Men blijft hier bewust over het hoofd zien dat deze markt voornamelijk op het bui tenland dient te worden afgestemd. De interne kapitaalmarkt moet aan een gron dige reorganisatie worden onderworpen, waarbij in de eerste plaats rekening wordt gehouden met de wetten van de interna tionale kapitaalmarkt en niet met poli tieke opvattingen van links of van rechts. Bovendien worden er in Oostenrijk prac- tisch geen buitenlandse effecten verhan deld, zodat het beurswezen zeer zwak is en de kapitaalmarkt geen internationaal, maar een provinciaal karakter vertoont. Deze wordt vrijwel geheel beheerst door staatsleningen die al jaren achter elkaar worden uitgeschreven en waarop het pu bliek graag intekent, omdat zij gemid deld 7 pet rente afwerpen en men voor het daarin geïnvesteerde kapitaal geen be lasting behoeft te betalen. Het gevolg is dat andere aandelen en effecten vooral de buitenlandse in dis crediet komen en niet op de beurs wor den verhandeld. De Oostenrijkse kapitaal markt dreigt in een gevaarlijk isolement te geraken, maar zolang onder de invloed van de socialisten het parool wordt gehul digd, dat „de rijken maar moeten betalen" zal het „rijke" buitenland voor de eer bedanken om het bedelende Oostenrijk door een lening te steunen. In verband met de „langzaam-aan ac-1 tie" van een deel van het bestellersperso- neel van Van Gend en Loos in Amster-1 dam heeft de directie van de Nederlandse Spoorwegen besloten op woensdag 4 de cember op de vertrekstations geen vracht- I stukgoed aan te nemen met bestemming Amsterdam. De afvoer van Amsterdam zal zoveel mogelijk normaal blijven ge schieden. Het college van Rijksbemiddelaars heeft I bepaald dat het met ingang van 1 januari zonder voorafgaande toestemming van de Stichting van de Arbeid geoorloofd is het rechtens geldende in geld genoten loon te verhogen met maximaal 5 percent. Onder het in geld genoten loon wordt verstaan vast tijdloon, garantieloon, tarief- verdienste, produktiepremies en andere I met de arbeid of met de prestatie of pro- duktie rechtstreeks verband houdende loonbestanddelen (met uitzondering van de verhoging ingevolge deze vergunning) doch niet de compensatiebijslagen huurverho ging 1960 en '62, extra uitkeringen, vakan tiebijslag, winstuitkeringen en dergelijke. vaste tendentie verder voort met een koerswinst van vier punten tot 558. Ook AKU ging door met het registreren van hogere koersen. De kooporders in deze hoek blijven, zij 't op kleine schaal, voort duren waardoor de rayon-aandelen vier punten winst boekten bij een notering op 518Vj. Het Damrak werd vanmiddag goed gestimuleerd door de vaste stemming waarin Wall Street zich gisteren aan het slot bevond. Van de Nederlandse hoofd fondsen boekte Koninklijke Olie er een koerswinst van VI* dollar. Vrijwel alle hoofdfondsen sloten de beursdag af op bij na het hoogste punt van de dag. Aandelen van de Exploitatie Maatschappij Scheve- ningen werden ex 100 percent bonus aandelen uit de agio-reserve op 390 ge adviseerd, tegen maandag 776, cum 100 percent bonus-aandelen. Tricot Best kreeg een lagere advieskoers op het aanmerke lijke verlies over 1963. Willem Smit Trans formatoren komt binnenkort met een vrije inschrijving op 5 miljoen 5 percent obli gaties a pari. De aandelen van deze maat schappen werden iets hoger geadviseerd. VERHANDELDE FONDSEN 3 december 2 december Totaal 445 434 Hoger 202 (45,4%) 222 (51,2»/») Lager 141 (31,7«/o) 123 (28,3°/») Gelijk 102 (22,9°/o) 89 (20,5°/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U520—524 gl Hoogovens Kon. Olie 147,50 gb-178,70 Philips 149,80-150,60 gl Unielever H.V.A161'Va—168 gl Stemming: Voor olies en Philips prijs houdend, voor AKU en HVA aan de vast*, kant. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K U520—524 521J/« Hoogovens 560 Kon. Olie 177,40—178 gl 177,30 Philips 149,80 gb-150,30 150,10 Unielever140,80 gb-141,20 141, H.V.A165168 gl 165'A Vorige slotkoers Advertentie Abida 5 te Darwin verwacht n. Singapore. Achilles pass. 3 Azoren n. Le Havre. Acmaea 3 v. Helsingborg n. Malmö. Acteon 3 13 m. 180 m. z. Azoren n. Rotterdam. Adara 3 v. Rotterdam n. Asuncion. Adonis 3 v. Maacaibo n. Puerto Cabello. Adrastus 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Aegis 4 v. Jeremie n. Chareston. Alca 3 320 m. w. Finlsterre n. Nantes. Algol 4 te Kaapstad verwacht. Alkmaar 3 te New York v. Punta Cardon. Alm dijk 3 45 m. o. Gibraltar n. Port Said. Almkerk 3 300 m. n.o. Madeira n. Kaapstad. Alnati 3 400 m. w.z.w. Dakar n. Las Palmas. Aludra 4 te Hamburg verwacht. Alwakl 3 80 m. n.n.w. Perlm n. Aden. Ameland 3 450 m. n.n.o. K. Verd. ell. n. Liverpool. Amerskerk 3 v. Madras n. Colombo. pan, Oostenrijk, Noorwegen, Zweden enl Spanje. „Persoonlijk hoop ik dat de voor naamste producenten zullen aanbieden hun uitvoer te beperken", aldus minister Andriessen. „Doen zij dit niet dan moe ten wij alsnog zien wie er akkoord gaan| en wie instemt met een verhoging van de staaltarieven". - i Ammon 3 te Curasao v. Baltimore, ging van de voornaamste producenten, te I Amsteikroon 3 400 m. n.w. Broenei n. Shanghai, weten de Verenigde Staten, Engeland, Ja- Amsteistad 3 250 m. n. Brisbane ^Ardrossan. Andijk 3 v. Rotetredam n. Hamburg. Angolakust 3 v. Le Havre n. Rotterdam. Annenkerk 3 te Rotterdam. Asterope 3 400 m. n.o. Horta n. Golf v. Mexico. Atys 10 te Rotterdam verwacht. Avedrecht 3 19 m. n.n.o. Muscat n. Suez. Barendrecht 3 te Rotterdam. Batu 3 58 m. n.n.o. St. Helena n. Kaapstad. Bawean 3 100 m. z.o. Kp. Race n. Llvorno. Billiton 5 te Bombay verwacht. Bintang 3 500 m. w.n.w. Bombay n. Bombay. Burl S. Watson 3 250 m. z.w. Lissabon n. P. Said. Calamares 4 te Cristobal. Caltex Arnhem 3 110 m. n.n.o. Finist. n. P. said. Caltex Delft 3 ten anker Straat Banka. Caltex Eindhoven 3 35 m. z.z.o. Little Quoin naar Stockholm. Caltex Gorinchem 3 v. Kielerkan. n. Fredericia. Caltex Madrid 3 20 m. z.w. Lissabon n. Palermo. Calt. Naples 3 86 m. n.o. Flnisterre n. Fredericia. Caltex Nederland 3 v. Weser n. Sldon. Caltex Pernis 3 220 m. z.z.w. Socotra n. Bahrein. Caltex The Hague 3 60 m. z.w. Kuria Muria eil. naar Bahrein. Calt. Utrecht 3 155 m. n.n.w. Finist. n. Palermo Camerounkust 3 40 m. z. Las Palmas n. A'dam. Casamance 3 v. Rouaan n. Brest. Castor 3 40 m. n. Finisterre n. Piraeus. Ceres 3 te Rotterdam v. Bremen. Charts 3 v. La Union n. Corinto. Cinulla 3 270 m. o.n.o. Horta n. Curasao lties Service Miguel naar Puerto La Cruz. Crania 2 1200 m. w.z.w. Horta n. Rotterdam Dahomeykust 4 te Lagos. Dorestad 3 v. Brunsbüttelkoog n. Rotterdam. Dorls 3 30 m. z.w. Landsend n. Bremen. Drente 3 v. Suez n. Djeddah. Eemland 3 200 m. n.n.o. F. Noronha n. Rio Jan. Esso Amsterdam 3 25 m. w. Lissabon n. R'dam. Esso Den Haag 4 te Milfordhaven verwacht. Esso Rotterdam 4 te Rastanura. Forest Hill 4 te Hamburg. Forest Lake 3 260 m. w. Karachi n. Bd. Mashur. Fravlzo 3 120 m. o. Tobroek n. Valencia. Gabonkust 3 29 m. n.w. Luanda n. Novoredondo Geertje Buisman 3 25 m. n.w. K. St.Vinc. n. Genua Geeststar 4 v. Preston n. Cobh. Goeree 3 v. Hamburg n. Golf van Mexico. Grebbedijk 3 te Antwerpen. Gulf Hansa 3 100 m. n.o. Muscat n. Suez. Gulf Hollander 3 60 m. n.o. Masira eil. n. Mena. Gulf Italian 3 200 m. z.o. Port Sudan n. Suez. De vrees dat stagnatie zal optreden bij de verdere ontwikkeling van de Fokker F-28, het straalverkeersvliegtuig dat de Friendship moet opvolgen, is weggenomen door het besluit van de regering om finan ciële steun te verlenen bij de totstandko- f a nj> I umuuü o 2<u m. v.h.u. xm/üu ming van dit nieuwe vliegtuigtype. Bij de clties service galley Forge 3 360 mijl n.o. san directie van de Fokkerfabrieken was hier over onlangs enige ongerustheid ontstaan. Het Nederlands instituut voor vliegtuig ontwikkeling, die de kwaliteiten van het F-28-ontwerp, alsmede de commerciële mogelijkheden grondig heeft onderzocht, heeft eind maart van dit jaar de regering geadviseerd een krediet voor dit project te verstrekken. Fokker heeft een voorschot van 120 miljoen gevraagd. Verwacht wordt dat het prototype van de F-28 begin 1966 zal vliegen. Het toestel heeft een vliegbereik van 1.000 kilometer en kan 65 passagiers vervoeren. Met name voor chartermaatschappijen zal de F-28 aantrekkelijk object zijn. Hector 3 270 m. o. Malta n. Sfax. Hermes 3 te Santo Domingo. Hilversum 3 400 m. n.o. Bermuda n. Le Havre. Holl. Dreef 3 630 m. w.z.w. Cocos eil. n. Singap. Hollands Duin 3 v. Port Said n. Hamburg. Hoogkerk 3 te Genua v. Marseille. Ittersum 2 te Amsterdam. Ivoorkust 3 te Monrovia v. Freetown. Izalco 4 te Valparaiso. Jacob Verolme 4 te Amuaybay. Jason 3 320 m. w. Finisterre n. Paramaribo. Kaap Hoorn 3 600 m. w. K. Finisterre n. Londen. Kara 3 te Piraeus n. Mersin. Karimata 3 v. Los Angeles n. Callao. Katelysia 3 te Curacao v. Stanlow. Katendrecht 3 te Catania. Katsedijk 3 te Le Havre. Kelletia 3 560 m. z.w. Landsend n. Curasao. Kermia 3 te Stanlow. Khasiella 3 v. Boston n. Curasao. Kinderdijk 3 te Vera Cruz. Koningswaard 4 v. Middlesbro n. Curasao. Koratia 3 te Lorenzo Marques. Korendijk 3 700 m. w. Scillys n. Antwerpen. Korenia 1 te Singapore. Korovina 15 te Yokohama verwacht. Kosicia 6 te Rotterdam verwacht. Krebsia 4 te Madras verwacht n. Calcutta. Kreeft 3 te Rotterdam. Kryptos 3 v. Puerto Miranda n. Curasao. Kylix 11 te Buenos Aires verwacht. Laarderkerk 3 v. Tunis n. Rotterdam. Laertes 5 te Duinkerken verwacht. Langkoeas 3 100 m. o. Syracuse n. Port Said. Leiderkerk 4 te Hamburg. Liberiakust 3 v. Tema n. Lagos. Loosdrecht 3 v. Newport n. Hamburg. Lycaon 3 v. Suez n. Aden. Maasdam 3 340 m. w. Landsend n. Southampton. Maaslloyd 4 te Port Elisabeth verwacht. Mainlloyd 3 te Rotterdam. Mariekerk 3 300 m. z.w. Karachi n. Goa. Meliskerk 3 370 m. z.z.o. Suez n. Das eiland. Memnon 3 v. Puerto Cabello n. Grenada. Mentor 3 v. Point a Pitre n. Antiqua. Merseylloyd 10 te Balboa verwacht. Merwede 3 115 m. w.z.w. Casquets n. Bremen. Merwelloyd 4 te Djibouti verwacht. Minos 3 10 m. n.w. Bornholm n. Helsinki. Montferland 3 425 m. n.n.o. L. Palm. n. L. Palmas. Munttoren 3 245 m. n.o. Madeira n. St. Vincent. Mijdrecht 3 v. Suezkanaal n. Gela. Mylady 3 v. Bizerta n. Dakar. Naess Command. 3 18 m. w. Str. Ormoez n. Suez. Naess Tiger 3 100 m. z.w. Sardinië n. La Skhlrra. Neder-Eems 4 te Sandakan verwacht. Neder-Rhone 3 v. Hongkong n. Keelung. Neder-Rijn 4 te Bremerhaven. Neder-Waal 3 te Auckland. Nestor 3 te Georgetown. Oldekerk 3 v. Melbourne n. Sydney. Ondina 3 240 m. w. Sabang n. Yokkaichi. Onoba 3 40 m. w.z.w. Ras Fartak n. Mena. Osiris 3 v. Port au Prince n. Kingston. Ossendrecht 3 900 m. w. Scillys n. Antwerpen. Overijsel 3 v. Aden n. Suez. Papendrecht 3 100 m. n. Kaapstad n. Las Palmas. Parkhaven 4 te Ferrol verwacht. Pericles 3 te Callao. Philidora 3 240 m. w. Cochin n. Yokkaichi. Philine 3 v. Mena al Ahmadi n, Suez. Polydorus 3 260 m. w.n.w. Minicoy n. Aden. Poolster pass. 3 Pantellaria n. Colombo. Poseidon 3 v. Rotterdam n. Amsterdam. Prins Alexander 3 te Rotterdam. Prins Frederik Willem 3 te Montreal. Pr. Joh. Willem Friso 1 v. Cleveland n. Toronto. Pr. Willem III 3 21 m. z.z.w. Finist. n. Castellon. Prinses Margriet 3 te New York. Pygmalion 3 te Antwerpen. Randfontein 3 v. Antwerpen n. Amsterdam. Reza Shah the Great 3 67 m. o.n.o. Algiers naar Thameshaven. Roepat 4 v. Antwerpen n. Londen. Rotte 3 35 m. w. Hoek van Holland n. Hamburg. Rotti 3 190 m. o. Dondrahead n. Penang. Ruys 4 te Rio de Janeiro verwacht. Saloum 3 v. Rouaan, 4 te Rotterdam verwacht. Schiekerk 5 te Manilla verwacht. Schielloyd 9 te Papeete verwacht. Schouten 3 255 m. z.w. K. St. Vine. n. Leboucau. Schouwen verm. 9 v. Nakhodka n. Hakodate. Saloum 4 te Rotterdam verwacht. Seinelloyd 6 te Rotterdam verwacht. Sepia 3 45 m. n. Malta n. Banias. Sinon 4 te New York. Sirrah 3 v. Eastham n. Antwerpen. Situla 3 ten anker Rio Grande n. Puerto Alegre. Skadi 3 50 m. w. Gibraltar n. Genua. Slamat verm. 4 v. Tandjong Mani n. Singapore. Socrates 3 v. Puerto Ordaz n. Bremen. Soestdijk 3 v. New York n. Antwerpen. Sophocles 3 v. Barbados n. Matanzas. Stad Amsterdam 3 10 m. n.o. Royal Sovereign naar Catania. Stad Gouda 3 20 m. z.o. Wight n. IJmuiden. Stad Kampen 3 v. Farge n. Philadelphia. Stad Utrecht 4 te Pepel verwacht. Statue of Liberty 3 50 m. z.w. Ushant n. P. Said, Steven 4 v. Constantsa n. Bremen. Straat Johore 4 te Singapore verwacht. Straat Malakka 3 v. Luanda n. Walvisbaai. Straat Rio 3 315 m. n.o. Mauritius n. Port Louis. Sumatra 3 v. Houston n. Philadelphia. Tacana 3 te Plmentel. Tahama 3 138 m. o.n.o. Malta n. Landsend. Tero 3 v. Las Palmas n. Rotterdam. Tjimanuk 3 430 m. z.z.w. Kp. Lopez n. Kaapstad. Tjitjalengka 3 650 m. n.o. Tristandacunha naar Rio de Janeiro. Togokust 3 v. Victoria n. Lagos. Triton 3 te Amsterdam. Van Heemskerck 3 1230 m. z.z.o. Colombo n. Durb. Van Linschoten 3 v. Monrovia n. Freetown. Viana 7 te Maracaibo verwacht. Vitrea 4 v. Ummsaid n. Geelong. Vivipara 3 60 m. z.w. Kuria Muria eil. n. Mena Vlieland 3 te Colombo. Vlist 3 te Bremen. Waibalong 6 te Mombasa v. Lorenco Marques. Waingapoe 4 v. Aden n. Mogadiscio. W. Alt. Jones 3 v. Point a Pitre n. Pta. Cardon Waterland 4 te Santos verwacht. Willem Ruys 3 v. Callao n. Balboa. Witmarsum 4 te New Orleans verwacht. Wonogiri 4 te Port Said verwacht. Wonorato 2 v. Tacoma n. Vancouver. Zafra 14 te Mena al Ahmadi verwacht. Zaria 3 v. Bahrein n. Khafji. Zonnekerk 3 te Antwerpen. KLEINE VAART Adara 3 50 m. n.o. Pittboei n. Tisted. Aerdenhout 3 rede Vlissingen n. Wasa. Amyntas 3 40 m. n.o. Kp. Malea n. Hamburg. Arnoudspolder 3 20 m. z.w. Oporto n. Lissabon. Audacia verm. 3 v. Rotterdam n. Huil. Bab T. pass. 30 Kiel n. Ostrand. Binnenhaven 4 te Tanger verwacht. Bonafide 3 te Kp. Finisterre n. Kenitra. Bosco 2 v. Hamburg. Carnissesingel 3 te La Palice. Diligentia verm. 3 v. Poole n. Londen. Drie Gebroeders 30 v. Delfzijl n. Sarpsborg. Eddystone 30 v. Humber te Lübeck. Erasmussingel 3 te Pornic. Flores 3 te Larvik v. Bordeaux. Frans Böhmer 3 20 m. z. Finisterre n. Oran. Geestdijk 3 65 m. n.w. Hk. v. Holl. n. Maassluis. Gouweborg 3 12 m. z. Bill of Porti. n. Bridgewater Gramsbergen 3 dw. Westhinder n. La Rochelle. Grebbestroom, 3 25 m. o. Lizard n. Rouaan. Hardenberg 1 v. San Juan n. Liverpool. Hoyledesingel verm. 3 v. Cardiff. Inspecteur Mellema 2 te Belfast. Joost 30 v. Delfzijl te Porsgrunn. Jupiter 29 v. Duinkerken te Delfzijl. Kastanjesingel 4 te Bordeaux verwacht. Labotas 3 100 m. n.n.w. Tripoli n. Tripolis. Lauriergracht 2 dwars Shoreham n. Shoreham. Leonidas 3 10 m. n.w. Finisterre n. Algiers. Leuvehaven 4 te Trelleborg verwacht. Libertas 3 15 m. z.w. Elbe-1 n. Hamburg. Lindesingel verm. 3 v. Bayonne n. Rotterdam. Looiersgracht pass. 3 Goeree n. Antwerpen. Maarsbergen pass. 3 K. Finisterre n. Casablanca. Maaskade pass. 3 Scheveningen n. Cork. Marie Christine 1 v Bridgewater te Par. Markab 3 dwars Kp. Spartivento n. Venetië. Meidoorn verm. 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. Meidoomsingel 7 te Hamburg verwacht. Netta 3 10 m. z.w. Berlenga n. Bergen (Noorw.). Patricia 3 dwars IJmuiden n. Bohus. Statenlaan verm. 3 v. Swansea n. St. Nazaire. Steenbergen 3 te Bremen. Stella Antares 10 te Haifa verwacht. Stella Maris 5 te Aviles verwacht. Stella Polaris verm. 3 v. Haifa, 6 te Lavrion. Stella Prima 30 v. Newport n. Swansea. Swift 3 v. Parijs n. Rouaan. Taras 3 15 m. z.w. Finisterre n. Gibraltar. Thaletas 3 30 m. z.w. Finisterre n. Lissabon. Triton 3 op Thames n. Felixtowe. SLEEPVAART Elbe 29 te Kingston v. Trinidad. Humber 2 zuid Kreta n. India. Loire 2 te Holtenau n. Rotterdam. Oceaan 2 noord Socotra n. Ras Tanura. Poolzee 3 te Milfordhaven v. Lievrpool. Rode Zee 1 800 m. n.n.o. Samoa eil. n. Papeete. Witte Zee 2 t.h.v. Brest n. Alexandrië De n.v. Plaatwerkerij en Verzinkerij v./h. P. A. Bammens en Zonen heeft be sloten per 9 december een interimdividend van onveranderd 6 percent over het boek jaar 1963 betaalbaar te stellen. A'dam Rubber 120 H.V.A 160»/8 A.K.U 5193/« Deli Mij 136,45 Hoogovens 562 Philips Gem. Bez. 149,55 Unilever 141, Dordtsche Petr. 845 K. Ned. Petr. Mij. 177,55 Holl. Am. Lijn.... 118 K.L.M 48,— K.N.S.M 150V« Ned. Stoomv. Mij. 141 Ommeren, Phs v. 280 Scheepv. Un. Ned 139T/s 199,— 114,— 226,— Unitas 516,— Ver. Bezit v. 1894 131,— Amsterd. Bank 372V4 Ned. Handel Mij. 347V2 Rotterd. Bank 342V. Twentsche Bank 307 Albert Heijn 647 Amstel Brouwerij 408 Berkei's Patent 240 1007'/j Bü h rm-Tetterode 699 358 954 Gelder Kon. Pap 226 Gist Spir.f. Kon. 340 Var. der Heem 281 Heineken's Bier 416 b Hoogenbosch Sch 350 Indola 480 Kon. Zout-Ketjen 771 Müller Nat. Bezit 318J/« Ned Kabelfabr. 436 Philips Pref. 57,70 Stokvis 185 Thorn sen Dr. 772 Ver. Machinefabr 212 Wessanen 425 Wilton Fijenoord 259 Zwanenberg-Org. 912 Billiton Mij. II 440'/i Aluminium Ltd.. 25!/s American Motors 20% Anaconda 45Ve Bethlehem Steel.. 31»/. Cities Service.... 64»/s General Motors 80% Kennecott Copper 72 Republic Steel 40V« Shell Oil 43 U.S. Steel 54'V» Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) De stemming ni Wall Street was gisteren zeer ongeanimeerd, hetgeen resulteerde in een verdeeld slot met afwijkingen naar beide zijden van ongeveer een dollar per share. Lager waren auto's, sporen en staalfondsen. Een aantal geselecteerde fondsen maakte winsten. Van de 1309 ver handelde fondsen waren er 572 lager, 482 hoger en 255 stuks sloten onveranderd. Er waren 22 nieuwe hoogtepunten voor het jaar en 18 ineuwe diepterecords. De omzet beliep 4.520.000 shares tegen 4.770.000 shares maandag. De Dow Jones indaices: industrie 751.82 0.09), sporen 172.56 0.23) en open bare nutsbedrijven 136.99 0.02). Bij H. A. de Vries' Ijzerhandel te Amers foort is, ondanks dait de winst op goederen fors is gestegen, te weten tot 479.000 (v.J. 338.000), de nettowinst gedaald tot 125.000 166.000). Deze winstdaling wordt veroorzaakt door verdubbeling van de afschrijvingen en een belangrijke toe neming van de rentelast. Respectievelijk bedroegen deze 145.000 73.000) en 157.000 83.000). Zoals bekend wordt over het geplaatste kapitaal van 1,6 mil joen een lager dividend voorgesteld van Vh percent, waarvan 2Vt percent in aan delen uit de agioreserve. Vorig jaar werd 9 percent uitgekeerd, waarvan 5 percent agio-aandelen. In de eerste 4 maanden van het lopende boekjaar gaf de omzet weer een verdere stijging te zien, hoewel minder groot dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Daar een verdere vergroting van de winst marge niet te verwachten is, eist volgens de directie een redelijk resultaat over 1963/ 1964 derhalve een verdere omzetvergrotlng. V

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13