Kamer heeft vertrouwen in het landbouwbeleid 3 Oplossing en prijswinnaars van onze St. Nicolaas puzzel lekker en gezond Yt POLLE, PELLI EN PINGO 11 AGENDA Minister noemt dreigementen uit Friesland een kwalijke zaak" Kamerlid wijst op gevaar van landbouwgif Zes doden in het verkeer Wethouder van Melick weer vrijgesproken Matroos in Main verdronken DOEPIE EN DE WONBERK. E IJKEN Maasbodem wordt afgezocht naar sporen der Romeinen Verdrinking oorzaak van dood van Jarich Spoelstra Uitkeringen aan nazi-slachtoffers GHKHD. deuHrerH°'H?bweth I Enkele graden vorst DONDERDAG 5 DECEMBER 196 3 2 BETROUWBAAR W. G. TWEEHUYSEN Haarlem V eisendJmuiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Re yd on en de Jager terug\ Prof. W. F. Zuurdeeg in Chicago overleden Jg EENS KUIKEN i OF IK DIE TAART KAN HYPNÓTISER6N HYPPEHYPP-«IEMö6T WEóUOPENt. 0,26 86W666T - EN SMAKT 66WOON - O- IK 86N HA AA, DAT WAS 66N L5KK6& TAART HAMMER DAT IK NIET MEER KAN ETEN -HÈ6 Oudste aanvragers krijgen voorrang Kerkelijk nieuws 9 a i Van onze parlementaire redacteur) De nood van de landbouw maar ook het vertrouwen van de grote Kamerfracties in de minister van Landbouw is gisteren duidelijk ge bleken bij het debat over de begro ting van het ministerie van Land bouw. Duidelijk bleek dat niet alleen de regeringsgezinde fracties maar ook die van de Partij van de Arbeid zich achter het beleid van minister Bies heuvel scharen. Vele sprekers lieten duidelijk weten dat het nu geen tijd is voor tweedracht, die alleen maar ondermijnend en destructief kan werken. Er werd gewaarschuwd tegen het ex treem opvoeren van de onrust omdat daar mee het „Poujadisme" in de Nederlandse politiek een kans krijgt. Het dreigement van de Friese Maatschappij voor Land bouw om de melkleveranties te staken heeft in de Kamer, behalve natuurlijk bij de Boerenpartij, geen weerklank gevon den. Minister Biesheuvel die aan het eind van het lange debat nog de kans kreeg een deel van de vragen te beant woorden liet ook niets- heel van de hou ding van de Friese Maatschappij van Landbouw..,.Ik keur die ten scherpste af", zei hij. De producentenprijs voor de melk van 35 cent, die door deze maatschap pij wordt gewenst, noemde de minister «.een dwaze zaak die geen enkel verband heeft met de werkelijke afzetmogelijkhe den". De minister rekende de Kamer voor dat bij een dergelijke prijs de kaas vijf tig percent duurder zou worden en de bo ter op acht gulden per kilo zou komen. Dat de Friese maatschappij aan deze eis nog het dreigement van staking van de melkleveranties had verbonden noemde hij „bijzonder kwalijk". Uit het betoog van minister Biesheuvel viel op te maken dat hij niet veel moge lijkheden ziet voor directe financiële steun aan bedrijven die in moeilijkheden ver keren. Het voorstel van het Landbouw schap om met inschakeling van het ont- wikkelings- en saneringsfonds voor de Landbouw een soort overbruggingsrege ling te treffen voor'noodlijdende bedrij ven viel bij de minister niet in goede aar de. Het is geen noodfonds en als men het als zodanig gaat gebruiken komt het aan de structuurmaatregelen op lange ter mijn niet meer toe. De Kamer drong gisteren vrij algemeen aan op doorberekening in de melkprijs van de loonkostenstijging per 1 januari. De minister wil de loonstijging pas in de nieuwe richtprijs die in april ingaat ver rekenen. De bewindsman besteedde veel aandacht aan het landbouwbeleid op lange termijn Hij noemde vier pijlers van zijn beleid: prijs- en marktpolitiek, structuurpolitiek, produktiviteitspolitiek en integratiepolitiek. Hij meende dat. men het beleid niet moest beoordelen naar de uit komsten van bet afgelopen jaar toen de situatie abnormaal was. Een redelijk in komen is nu mogelijk en er is ook ruimte voor investerjngen, aldus de minister. Met overgrote meerderheid van stem men heeft de Kamer het voorstel van minister Biesheuvel goedgekeurd om 50 miljoen te storten in het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw. Al leen de Boerenpartij en de Staatkundig Gereformeerde Partij stemden tegen. Na mens de S.G.P. zei ir. Van Dis. dat hij willekeur bij de besteding van de gelden in het fonds niet uitgesloten achtte. De heer Harmsen van de Boerenpartij meen de dat het fonds zich alleen maar zou bezighouden met de gedwongen opheffing van landbouwbedrijven. c Advertentie RIJDEN RIJDEN Bloemendaalseweg ZOO Telefoon 55602 Overveen Het Tweede-Kamerlid mevrouw Brauti- gam (P.v.d.A.) heeft de minister van Landbouw gevraagd maatregelen te ne men tegen verkeerd gebruik van insecten- verdelgingsmiddelen. Zij vroeg of het wel voldoende is alleen de levensmiddelen te onderzoeken op overschrijding van de grens die voor de aanwezigheid van be strijdingsmiddelen in levensmiddelen is voorgeschreven. Onderzoekingen van de Haagse Keuringsdienst voor Waren hebben aangetoond dat in het Westland de tuin- bouwprodukten soms te veel worden be spoten. In drie maanden tijds bevatte zes percent van de onderzochte kasgroente te veel resten van bestrijdingsmiddelen. Soms was de grens van het toelaatbare tien voudig overschreden. Vooral sla, andijvie, spinazie, komkommers en tomaten bleken te veel landbouwvergif te bevatten. Ook de heer Elfferich (A.R.) vroeg de aan dacht van minister Biesheuvel voor het verkeerd en overmatig gebruik van land bouwvergif. Brand. In het plaatsje Aduard in Groningen is gisteren een schaftwagen van het aannemersbedrijf Algera uit Wol- yega in brand geraakt toen vijf man in de wagen zaten te schaften, Drie personen werden gewond. u. Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: De Ne öerlandse Comedie met „De schuchtere aan het hof" van Tirso de Molina. Regie Hans Boswinkel. BIOSCOPEN Cinema Falace, vandaag 14 u. en overige dagen 14 en 20 u.: „The great escape", 14 j Frans Hals, vandaag geen filmvoorstel lipgen. Van vrijdag af 19 en 21.15 „Escorte des doods", 14 j. Lido, vandaag 14 en 19 u.: „Raptus, het afschuwelijke geheim van dr. Hichcock' 18 j. Van vrijdag :af 14, 19 en 21,15 u „Mannequins voor Scotland Yard" 14 Luxor, vandaag 14 en 19 u.: „Hier is Lemmy Caution", 18 j. Van vrijdag af 14 19 en 21.15 u.: „Dracula", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Vrijdag 20.15 u.: „Tanze mit mir in den Morgen", a.l. -Rembrandt, vandaag 14 en 19 u.: Diep in het graf", 18 j. Van vrijdag af 14, en 21.15 u.: „Knock on wood", a.l. Roxy, vandaag geen filmvoorstellingen Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u De Vuurproef van Ursus", 14 j. Studio, vandaag 14.15 en 19 u.: „Pas op voor boudoir-leeuwen", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „La secca", a.l. Monopole (Zandyoort), vandaag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: Tentoonstelling etsen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Herman Dijkstra. Dage lijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 december, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Buy ken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In de cember'werken van Els Boven. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. van Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopenJ van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede, tentoon stelling van historische stoommachines, maquette over Nederland en overzicht watersnoodramp 1953. Dagelijks geopend yan 10-16 uur en zondag van 9-16 uur. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 32): Tentoonstelling van kunstwerken van Frans Verpoorten, Hannes Postma, Kees Okx en A. van Mourik-Pohl. Geopend maandag van 13-18 u. en van dinsdag af 9-18 u. Tot en met 5 december. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158, Overveen tot 15 december kunst markt „Van een riks tot honderd gulden". Dagelijks geopend van 10-17 uur. 's Zon dags van 14-17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af, cabaret van 21-23.00 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de grant van yrijdag 29 november). voor- DÖNDERDAG 5 DECEMBER City en Stadsschouwburg, geen Stellingen, Gem. en R.K. leeszaal, middag en avond gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 6 DECEMBER City, 20 u.: „De slag om Napels". Stadsschouwburg, 20 u.: „Liefde in de arena". Gem. Openbare leeszaal én bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12,30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot. 21.30uur; .„De. Brulboei": .16 tot.J8 én 19 tot 20.30 iiür;. filiaal Velsep-nóord: H töt.n.ên 19 tot 21.uyr; filiaal Santpoprt: 19 tot 21 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 .tot 17.30 en 19 tot 21 uur: filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum: zie onder donderdag. DONDERDAG 5 DECEMBER Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, geen voorstelling. VRIJDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De gebochelde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De vogels". W.B, Theater, 20 u.: „Charlie Chantario". Geref. Gemeenten Beroepen te Kalamazoo (USA) J. v. Haa- ren te Rijssen. Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht en voor Tricht P. Blok te Dirksland. Daar komt hij op zUn paard gezeten. Ja, kindertjes, nu wilt gij weten, wat hjj u brengt? Wees wel te moe, voor stouten is alleen de roe. Gij kent hem toch? Komt, grabbelt maar, en past braaf op, in het komend jaar. Dit was het rijmpje, dat. in onze puzzel verborgen zat. De prijswinnaars ontvangen een sur prise. Het zijn: Mevr. Walter, Laan van Boreel 3, Bloe- mendaal. J. Randsdorp. Raadhuisplein 14, Heem stede. J. P. Wever, Berckheydestraat 27 zw„ Haarlem. M. Smit, J. j. Hamelinlcstraat 68 hs„ Haarlem. A. 'SteenkenJ R Visscherstraat '160; Haar lem-Noord. A. Baanstra. Kievitstraat 12, Haarlem. Mevr. A. Rozijn, Klein Heiligland 64 E, Haarlem. J. J. W. Nappen, Schreveliusstraat 40, Haarlem. Mevr. Van DamVeenhof, Centaurus- straat 8 rd„ Haarlem. Mevr. M. E. SevenhuijsenSchoorl, Kle verparkweg 194, Haarlem. A. Smits, J. F. Helmersstraat 26, Haarlem. Mevr. D. BiesbrouckRidderhof, Allan- straat 75, Haarlem. S. R. de Vries, Trompstraat 93, IJmuiden. Mevr. D. HeiligVogt, IJsselstraat 69, IJmuiden. Mevr. De Ruyter, Broekhuysenstraat 10, IJmuiden. Mej. L. v. d. Putte, Zeeweg 192. IJmuiden. H. Streutker, P. C. Hooftlaan 39, Driehuis. J. Alberda, Nachtegaallaan 2, IJmuiden- Oost. T. Ras, Lierstraat 28. IJmuiden. G. C. van Rijn, Rijnstraat 134, IJmuiden. Woensdagmiddag zijn de heren E. Reydon en L. de Jager met een toestel van de K.L.M. uit Rusland waar zij enkele jaren gevangen hebben gezeten in ons land terug- gekeerd. Op de foto zien we de heer Reydon met zijn zoontje op de vlieg tuigtrap bij de aankomst op Schip hol. Achter hen de heer De Jager. Bij een ernstig verkeersongeval op de I Rijksstraatweg te Peelo (gemeente As sen) zijn gisteravond de 43-jarige onder aannemer J. Boss uit Noorderhogebrug en zijn 54-jarige collega E. Hoiting- uit Groningen om het leven gekomen. Door tot dusver onopgehelderde oorzaak I kwam hun auto, waarmee zij uit Assen op weg naar huis waren, op de linker weghelft. Getuigen hebben de politie ver klaard, dat de auto plotseling een slag in de rondte draaide en vervolgens door een arrestantenwagen van het ministerie van Justitie werd aangereden. De personen auto werd in een sloot geworpen, de twee inzittenden moeten op' slag dood zijn ge- weest. In de buurtschap Heelweg is gistermor- I gen omstreeks half acht de 23-jarige J. B. W. Meijerman uit Varsseveld met zijn motor op een melkwagen gereden. Hij werd zo zwaar gewónd, dat hij op weg naar het ziekenhuis te Doetinchem over kleed. Op de Steentilweg te Aduard is gister- middag een auto, bestuurd door de 22- j jarige H, Veenstra uit. Feerwerd, in een bocht geslipt en in volle vaart tegen de ijzeren leuning van de Steentilbrug over het. Aduarderdiep gebotst. De bestuurder was op slag dood. De dertienjarige scholier A. Pluim uit I Zwartsluis, die maandag op weg was naar de landbouwschool te Meppel, is plotse ling uit een file naar links gereden en daarbij door een personenauto aangereden. In een ziekenhuis is hij aan zijn verwon dingen overleden. Op de Paterswoldseweg te Groningen is gistermiddag het zesjarige meisje Alida Bresman uit de James Wattstraat te Groningen om het leven gekomen. Het kind stak tussen een file auto's, die voor de spoorwegovergang wachtte, de weg ove'r. Ze werd aangereden door een per sonenauto, die haar over een afstand van tien meter meesleurde. Het kind was vrij- wel op slag dood. In-Chicago is dinsdag op 57-jarige leef tijd overleden prof. dr. W. F. Zuurdeeg, hoogleraar in de wijsbegeerte van de gods dienst aan het McCormick Theological Se minary in Chicago. Prof. Zuurdeeg, Rotterdammer van ge boorte, was nazijn studie predikant bij de Remonstrantse Broederschap, achtereen volgens in Groningen, Boskoop-Waddinx- veen en Eindhoven. In 1947 werd hij hoog leraar in Chicago. Bij zijn bezoeken aan Nederland sprak hij vaak voor de VPRO over kerkelijke en maatschappelijke vraag stukken in Amerika. De zeventienjarige matroos C. van den Dool uit Sliedrecht, opvarende van het motorschip Nardus, is gisteren uitgegle den, over. boord geslagen en in de Main verdronken. Het ongeval gebeurde bij de sluizen van Offenbach-Rumpenheim. Het stoffelijk overschot is nog neit geborgen. Advertentie 20 cent per rol 5-4- 54-55. Ludoviek Boender had tot honderd geteld- Toen ging hij zoeken. Waar zouden ze allemaal zitten? Hij keek in alle hoeken en achter alle dozen. Doepie hield zich muisstil in het trom meltje. Ze hoorde Ludoviek voorbij ko men en hield haar adem in; zou hij het trommeltje openmaken? Maar nee.het deksel bleef dicht én hij liep voorbij. Doepie grinnikte in zichzelf. Toen klom ze gauw uit de koekjestrommel en rende naar de buut. Eén, twee, drie, buut, vrij! riep ze triom fantelijk. Maar toen kraaide er buiten opeens een haan. De zon was opgekomen! De Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort heeft een Rotterdamse firma opdracht gegeven de Maasboden bij Maastricht af te zoeken naar overblijfselen van Romeins beeld houwwerk. Duikers zullen de rivierbodem gaan afzoeken, zodra de vrij hoge water stand is gedaald. Bij baggerwerkzaamhe- den in de Maas zijn in juli van dit jaar veel oudheidkundige schatten gevonden, resten van een Romeinse brug, overblijf selen van een monumentale tempel, veel Romeins aardewerk en muntstukken van keizers uit de eerste eeuwen na Christus. De brug over de Maas bij het Romeinse Trajectum ad Mosam het tegenwoordi ge Maastricht was de schakel in de grote heirbaan van Boulogne via Tonge ren, Maastricht en Heerlen naar Keulen in Duitsland. Grote fragmenten van het beeldhouwwerk en kunstig versierde kapi telen zijn met een baggermolen naar bo ven gehaald. Tegen deze methode maak ten deskundigen ernstig bezwaar. 1353-V. Het gerechtshof te heeft de 49-jarige assuradeur houder van de gemeente Melick (bij Roer mond), vrijgesproken van het hem ten laste gelegde feit: het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan een ander door opzettelijk rip fierh" in te rijden. Het gerechtshof heeft hiermee het von nis van de rechtbank te Roermond be vestigd. Op 20 november, toen verdachte in hoger beroep terecht stond, eiste de advo- caat-genraal tegen hem zes maanden ge vangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk. Een door de anatoom-patholoog dr. J. I Zeldenrust verrichte sectie op het stoffe lijk overschot van de vierjarige Jarich Spoelstra uit Kootstertille (Fr.) heeft uit gewezen dat het knaapje na voorafgaande bewusteloosheid door verdrinking om het leven is gekomen. Een dertienjarige jongen had het ventje I eerst een zakdoek diep in de keel gestopt en hem daarna in bewusteloze toestand in een slcot gegooid. Hij heeft verteld dat hij de televisie had I willen imiteren. Hij leefde geheel in de sfeer van cowboy- en Indianenverhalen, zoals hij die op het beeldscherm heeft ge- I zien. Het Centraal Afwikkelingsbureau Duitse Schade-Uitkeringen (CADSU) heeft tot 23 november totaal 57.531 aanvragen ontvan gen, waarvan 40.548 van nog in leven zijn de vervolgden en 16.983 aanvragen, inge diend door nabestaanden. Het uiteindelijk te verwachten aantal aanvragen wordt op ongeveer 58.000 geschat. De verificatie van de verstrekte gegevens geschiedde reeds van 16847 aanvragen. Het ligt in le bedoeling om bij de afhandeling van de aanvragen voorrang te verlenen aan aanvragen, ingediend door personen van 61 jaar en ouder. Reeds is een begin gemaakt met de verstrekking van rente loze voorschotten op de uiteindelijk toe te kennen uitkeringen. Dit voorschot bedraagt tachtig percent van hetgeen volgens voor lopige berekeningen aan de belanghebben den zal kunnen worden uitgekeerd. Er wordt naar gestreefd binnen de tijd van één jaar aan alle aanvragers een voorschot te verlenen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw-VennepAbbenes I I (vac. H. Brons) (toez.) I. J. Wisse te Alm- kerk te Workum (vac. W. E. Verdonk) H. Stoof te Nijmegen, l.pred. op Curapao. Bedankt voor Woudenberg J T. Cazan- I der te Oosterwolde (Geld.) voor Maars- sen (wljkgemeente 2) J. Vos te Rijssen. Drietal te Scheveningen (vac. A. Groot) I I J. P. v. Roon te Ermelo. P. J. Bos te Sprang en M. v. d. Bosch te Hoogeveen. Het K.N.M.I. deelt mee: In 'Oöst-Europa hield de geleidelijke da ling van de luchtdruk aan, zonder dat dit overigens veel gevolgen 'heeft voor het weer' in ons land. Zowel de hoge druk t.èn noorden van Schotland als de depressie' ten noordwesten van Portugal wisten zich -te handhaven. Van de Oostzee stroomde iets vochtiger lucht naar Duitsland, zodat de vorst daar minder werd. Van Duitsland stroomde deze lucht in de afgelopen nacht ook ons land binnen, hetgeen met een laaghangende bewolking gepaard ging.. De nachtelijke afkoeling werd hierdoor wat te gengegaan, zodat op' geen der waarne mingsstations meer dan 3 gradén vorst voorkwam. In de komende 24 uur zal in de weerstoestand niet veel verandering komen. Het blijft droog weer met vrij veel bewolking. In de komende nacht zal het slechts enkele graden vriezen. WIEERRAPPORTEN Maxi mum-temperaturen c binnen- en buitenland. ■a? d Neerslag: laatste 24 uur. 5 r D B cS Den Helder geheel bew. o 4 0 Ypenburg geheel bew. ono 2 0 Vlissingen geheel bew. ono 3 0 Eelde onbewolkt o 1 0 De Bilt gehèel bew. o 4 0 Twente onbewolkt ono 4 0 Eindhoven zwaar bew. ono 3 0 Z.-Limburg geheèl bew. ono 3 0 Helsinki geheel bew, w.stil —1 0 Stockholm geheel bew. nw 2 0 Oslo mist no —1 0 Kopenhagen geheel bew. n 2 0 Aberdeen geheel bew. nnw 7 0.1 Londen zwaar bew. nno .7 0.2 Amsterdam zwaar bew. o 3 .0 Brussel geheel bew. o 3 Luxemburg geheel bew. o 1 0 Parijs geheel bew. nno 8 1 Bordeaux zwaar bew. w.stil 14 0 Grenoble mist w.stil 12 0 Nice onbewolkt nnw 14 0 Berlijn geheel bew. nno 1 Frankfort geheel bew. b 2 0 München geheel bew. ono 0 4 Zürich mist nnw 5 0.2 Genève mist wzw 8 0 Locarno mist w.stil 7 11 Wenen geheel bew. nnw 1 0 Innsbruck sneeuw ozo 8 13 Belgrado regen zzo 7 3 Athene zwaar bew. no 14 0 Rome half bew. zzw 20 16 Ajaccio regenbui o 16 5 Madrid geheel bew. w.stil 10 4 Ma'ilorca half bew. w.stil 18 0 Lissabon motregen zw 16 4 Vrqdag 6 december Zon op 8.31 uur, onder 16.30 uur. Maan op 22.48 uur, onder 13.10 ui Maanstanden 7 dec. 16 dec. 23 dec. 30 dec. 22.34 uur 03.07 uur 20.55 uur 12.04 uur laatste kwartier nieuwe maan eerste kwartier volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 5 december loog water 6.36 uur en 18.58 uur. - iag water 2.12 uur en 14.35 uur. Vrjjdag 6 december Hoog water 7.30 uur en 19.57 uur. Laag water 3.01 uur en 15.26 uur. H t hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2