1 KLM-piloot gaat het corso van Aalsmeer ontwerpen Verbetering havenmond IJmuiden komt ook de visserij ten goede „Straat Freetownwordt overgedragen aan KJCPL Uitgevaren visserijvaartuigen De van Italiaanse filmers Onregelmatigheden behoren tot verleden VERHOGING VERPLEEGPRIJS .KENNEMERGAARDE" Nieuwe reddingspost 7 Wapenschild voor „Groningen" Afscheid van Visserij en Scheepvaartschool A ngstvallig „Utrecht" naar gestrande „Stella Alpina" Hoenders en konijnen in Heemskerk Kerkelijk nieuws Examens DE ITALIAANSE FILM „La com- mare secca" die deze week in Studio zijn Haarlemse première beleeft, is gemaakt door een 21-jarige debutant die luistert naar de romantische naam Bernardo Bertolucci, maar overigens weinig met welke vorm van romantiek ook te ma ken heeft. Bertolucci behoort tot de jongste generatie van Italiaanse filmers die hard en verbeten de werkelijkheid van deze tijd najaagt en aan een genade loos onderzoek wil onderwerpen. Hun verlangen naar een ongeschminkte reali teit is van een geheel andere aard dan de idealen van het neo-realisme die Ros- sellini, Vittorio de Sica en Fellini in hun eerste jaren voor ogen stonden. Die idea len hebben een bijna romantisch en sen timenteel tintje gekregen vergeleken bij de hardheid en het cynisme, waarmee de jongeren thans de wereld om zich heen bekijken, een visie die als een nauwelijks verholen beschuldiging aan de bioscoop bezoeker wordt voorgezet. Het geloof in een betere wereld en de hoop op een verandering ten goede, waarvan het werk van De Sica en Fellini nog getuig de en waarmee het boven een neer drukkend pessimisme werd uitgeheven, ontbreekt bij hun jeugdige volgelingen die alleen maar willen getuigen en geen behoefte voelen pedagogische lesjes uit te delen of sociale boodschappen over te brengen. Die houding sluit geen aan dacht voor het menselijk aspect van onze samenleving uit, integendeel hun belang stelling gaat in de eerste plaats uit naar de mens in al zijn uiterlijke verschij ningsvormen, gewoon, alledaags, bizar, abject of tragisch, alleen, zij onthouden zich van ieder commentaar en weigeren sociale of morele conclusies aan het ver toonde toe te voegen. VAN DIT STANDPUNT, aanvechtbaar of niet, geeft Bertolucci's film een wel zeer duidelijk voorbeeld. Op een scenario van Pier Paolo Pasolini, met wie Bertolucci had samengewerkt toen deze zijn „Accat- tone" maakte, beschrijft „La commare secca" in zijn openingsbeelden de ontdek king van het lijk van een vrouw aan de oever van de Tiber, even buiten Rome. Later blijkt dat de vrouw een prostituée op middelbare leeftijd is die de vorige nacht door een van haar klanten vermoord moet zijn. De politie begint dan ook haar onderzoek met de ondervraging van enige verdachten die op de avond van de moord het slachtoffer gezien of ontmoet kunnen hebben in het park dat de vrouw als werk terrein had uitgekozen. Die politieverhoren gebeuren op de bekende televisie-manier, waarbij de ondervrager, in dit geval de politiecommissaris, niet in het beeld komt, m.-Tr weer geheel in filmstijlworden de vtrkïarirgm r verdachten omgezet in beelden zodat voor een groot deel de film uiteenvalt *i -orte verhalen over de wij ze, waarop de ondervraagden de uren die aan de' misdaad' vo'ordfgirigeii, hebben doorgebracht. De gevisualiseerde verhalen worden begeleid door de afgelegde verkla ringen en waar ieder der verdachten, ook al is hij niet de moordenaar, wel iets te verbergen blijkt te hebben voor de poli tie, kan het voorkomen dat beeld en tekst bij tijden elkaar niet helemaal dekken. Op deze originele manier betrekt Bertolucci elementen van twijfel en onwaarheid in het voor-onderzoek en onthult hij ons te gelijkertijd iets over de betrokken per sonen. EN DAAR IS HET hem eigenlijk om te doen. Want het gaat de filmer niet in de eerste plaats om een moordzaak en hoe deze tot een oplossing wordt gebracht, wat hem interesseert zijn de toevallige men sen die geheel onverwacht bij een politie zaak betrokken worden en die zich, hoe on schuldig ook, toch altijd nog iets mooier voor willen doen dan ze in werkelijkheid zijn. Zo passeren achtereenvolgens een no zemachtige jongen, een souteneur, een sol daat op verlof en een homosexueel de re vue, ieder met zijn verhaal dat bijna steeds niet helemaal met de waarheid overeenkomt. Eerst uit een van de laatste getuigenverklaringen kan de politie op het spoor komen van de moordenaar die tij dens een dramatische scène in een dans gelegenheid gearresteerd wordt. Het meest opvallende aan „La commare secca" is wel het vurig élan waarmee de debutant Bertolucci zich in het avontuur van het filmmaken heeft gestort en dat hem voor geen moeilijkheden deed terugdeinzen Dat dit jeugdig enthousiasme hem ook wel eens parten heeft gespeeld, laat de film hier en daar ook zien. Om te beginnen toont de filmer zich nog weinig consequent in het volhouden van de eenmaal gekozen stijl, wat in zijn geval betekent de harde confrontatie met de werkelijkheid. Wat dat betreft houdt zijn leermeester Pasolini zich meer principieel aan het programma van het nieuwe filmen. De sfeer van reporta ge en van droog noteren met de camera Het provinciaal bestuur van Groningen heeft besloten een in iepenhout gesneden wapenschild, met daarop het provinciewa pen, te laten vervaardigen voor de zee sleepboot „Groningen" van n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden. De „Groningen" werd als eerste van de vier nieuwe zee sleepboten met grote vermogens, in april van dit jaar in dienst gesteld. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, die tijdens de bezichtiging van de „Groningen" te IJmuiden op 18 april van dit jaar op dit idee kwam. Het vond bij het provinciaal bestuur van Groningen een gunstig onthaal. Aan dr. J. C. A. Bohmers te Bedum werd de opdracht gegeven een in hout gesneden schild van 40 x 40 cm. te maken. Dr. Bohmers is als archeoloog verbonden aan het biologisch en archeologisch instituut te Groningen en heeft zich de laatste jaren ingespannen om het oude ambacht van de houtsnijkunst te doen herleven. Hij heeft hiervoor 'n clubje gesticht, „De Ikelbeam (Fries voor eikeboom). Dr. Bohmres maak te het ontwerp voor het wapenschild voor de „Groningen"; een van de leden van het clubje sneed het wapen. Het ligt in de bedoeling dat de „Gro ningen" half december een bezoek brengt aan Delfzijl. Daar zal dan de commissa ris van de koningin in Groningen, mr. G. L. W. Fock, in het bijzijn van gedepu teerden en de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, het schild aan de di rectie van N.V. Bureau Wijsmuller en de kapitein van de „Groningen" overhan digen. Een der verdachten uit commare secca". „La is in „Accattone" vollediger aanwert dan in de film van Bertolucci die nog w eens naar mooie beelden neigt en naar com positie-trucs die in dit milieu niet thuis horen. Zo kan hij bijv. niet laten in ieder der verhalen op een bepaald ogenblik de vermoorde vrouw te laten terugkeren die zich opmaakt om haar fatale wandeling in het park te beginnen. Die herhaling van eenzelfde handeling werkt op zichzelf bijzonder suggestief, maar ze hoort niet thuis in dit schema van objectief filmen, evehmin als de overigens zeer dramatische arrestatie van de schuldige -in de dansge legenheid. waar hij zijn aanwezigheid ver raadt door de klaftrèrènflè zolen van zijn sandalen. HET BEST SLAAGT Bertolucci met het realiseren van zijn opvattingen in de scène met de soldaat, de enige die niet hoeft te liegen en wiens argeloos verhaal .een mislukte verlofdag in Rome via objectieve beelden een maximum aan een- aamheid onthullen. De jonge verlofganger heeft zich heel wat van zijn dagje-uit in de grote stad voorgesteld, maar alle po- De heer J. van Altena heeft aan de voor avond van zijn pensionering afscheid ge nomen van de Gemeentelijke School voor Visserij en Scheepvaart in IJmuiden. Op een bijeenkomst van leraren in de kantine van dé school werd het echtpaar Van Al tena namens de gemeente toegesproken door de gemeentelijke inspecteur van het onderwijs, die het een blijk van waar dering overhandigde. Ook van de collega s kreeg het echtpaar een afscheidscadeau. De heer J. van Altena heeft, nadat hij tot de rang van eerste stuurman was op geklommen, vanaf 1938 het zeevaartonder- wijs gediend. Eerst aan de Rotterdamse Zeevaartschool, doch al spoedig kwam hij op de Visserijschool te IJmuiden. Hij gaf les in zeevaartkunde en zeeman schap en jater, toen de school ook steeds meer leerlingen voor de kustvaart en sleepvaart opleidde (en dus met recht een algemene Scheepvaartschool werd) kwam zijn gedegen kennis van radiotelegrafie en telefonie zeer van pas. E,en kenmerk van de heer Van Altena was zijn nauwgezetheid en vele leerlingen zullen later ongetwijfeld vóordeel onder vinden van- het voorbeeld van plichtsbe trachting, dat hij hun gaf. (Van een onzer verslaggevers) waren daar teveel liefhebbers voor. Toen ging Bouwmeester eerst wat anders doen. In Aalsmeer Is het bericht dat del pja het voltooien van zijn zeevaartstudie K.L.M.-piloot H. J. Bouwmeester is geko- was de oorlog een jaar aan de gang en zen om het Aalsmeerse bloemencorso te om voorkomen dat hij zou worden op- ontwerpen, als een bom ingeslagen. Alge- gepakt door de Duitsers, ging hij studeren meen werd verwacht dat óf Jos van Driel aan de Tilburgse Academie voor beeldende óf een ander ervaren ontwerper de voor- en bouwende kunsten. Het diploma behaal- keur zou krijgen. Toen men hoorde dat de de bij niet, want na drie jaar voegde hij Aalsmeerder Bouwmeester was uitverko- zjcb bij de geallieerde zeestrijdkrachten, ren en dat deze man geen enkele corso- pas jn 194^ bon Bouwmeester een piloten- ervaring had, snapte men er helemaal opleiding volgen en in 1949 kwam hij bij niets meer van. De voorzitters van de de K.L.M. achttien buurtschappen en de vertegen woordigers van 't Amsterdamse Havenbe-I nhhv drijf die dinsdag de ontwerper aanstelden, 11 u' waren echter vol geestdrift over de teken- Tekenen was nog steeds zijn hobby, talenten van de vliegende Aalsmeerder. De T0en zeven jaar geleden iemand van het heer Bouwmeester neemt de plaats in van corsobestuur hem voor de grap vroeg of de tekenaar Toon Noyons uit Amstelveen, bij het corso niet zou willen ontwerpen, die het corso gedurende vijftien jaar heeft VOnd hij dat niet eens zo'n gek idee. Het ontworpen. corsobestuur kreeg serieus interesse toen Bouwmeester in mei van dit jaar een wed- Zijn tien tekeningen staken ver boven strijd voor het ontwerpen voor een kalen- het niveau van de andere werkstukken uit. der' voor een limonadefabriek won. Bovendien was er vermoedelijk nog een jjet corsobestuur adviseerde hem een reden om in dit geval de voorkeur aan paar tekeningen te sturen en zijn leraar Bouwmeester te geven. Het volgende cor- bij de Famous Artists School in Amster- so draagt het motto „Varend Volk" en dam j0hn Fox, was ook helemaal voor gaat over de scheepvaart. Vandaag de sa- bet idee. Dit had tot gevolg dat hij werd menwerking met de Amsterdamse haven, gekozen als corso-ontwerper. Aalsmeer De K.L.M.-piloot is op dit terrein zeer er- was aanvankelijk verwonderd over zijn varen omdat hij een studie aan de Zee- benoeming en eigenlijk was Bouwmeester vaartschool in Vlissingen heeft gevolgd en dat 2e)f Ook een beetje. Nu zegt hij ervan: enkele jaren als stuurman heeft gevaren Het lijkt me leuk werk". Hij wilde toen wel piloot worden maar er zen. De tweede kantine, die in septem- Hij wil zich nog niet uitlaten over de vorm waarin hij het corso 1964 zal gieten. De tekeningen die klaar zijn, worden angstvallig achter gesloten deuren be waard. Eén ding is de nieuwe corso-ont werper bijzonder opgevallen en dat is de enorme belangstelling van de pers. Woensdag kreeg hij van het corsobestuur in is, gingen om in contact met passerende meisjes te komen mislukken, zodat hij wat verveeld de uren doorbrengt op de beken de toeristenplekjes en tenslotte in slaap valt op een bank in het park, naar later blijkt, vlak bij de plaats van de moord. In dit fragment en in nog enige andere scènes wordt het duidelijk jonge generatie van filmers zich onder scheidt van de wegbereiders van het neo realisme als Visconti, Rossellini of de Sica. Haar volledige aandacht gaat uit naar de mens die oncritisch bekeken en geaccep teerd wordt als een gegeven grootheid, het product van milieu, sociale invloeden en toevallige omstandigheden, een interes sant fènomeerl dat zij niet wil verbetéven of idealiseren, maar in al zijn potenties Vari goed en kwaad aan ons wil tonen. Ook weer niet als ideaal ter navolging of als afschrikwekkend voorbeeld, maar ter informatie van hen die, evenals zij, ge ïnteresseerd zijn in het leven om ons heen. Zo bezien levert „La commare sec ca" interessante studie-objecten, maar men zal moeten wachten op „Accattone" om al die intenties meer consequent in praktijk te zien gebracht worden. Charles Boost De verbetering van de havenmond IJmuiden, die thans in uitvoering brengt geen enkele wijziging in de be staande situatie van de tot het- Staatsvis- sershavenbedrijf behorende terreinen, welke bestemd zijn voor het visserijbe drijf. Er bestaat dan ook geen grond voor de vrees, dat ten gevolge van deze ver betering de positie van IJmuiden als aan- voerhaven voor de visserij zou worden bedreigd. Integendeel zal de verbetering van de havenmond medf ten goede ko men aan de vissersvaartuigen, die van de haven van IJmuiden gebruik maken, aldus de minister van Verkeer en Water staat. in antwoord op vragen tijdens de begrotingsbehandeling. ber van dit jaar in gebruik werd geno- het advies om maar een tijdje zijn huis men, voldoet aan de gestelde verwach- le verlaten omdat men bang was dat de ting. De ruimte, waarin een elektrische journalisten het hem te moeilijk zouden mijntoestel is aangebracht, zal vóór het maken, einde van dit jaar bedrijfsklaar zijn. De of de heer Bouwmeester na het jorso mogelijkheid om de techniek van de vei- 1964 het ontwerpen zal blijven beoefenen ling te moderniseren is dan aanwezig. De hangt van het corsobestuur af. Bouwmees- mechanisatie van het reinigen van de ter zelf wil wel, want het is zijn plan om veilingkisten, die goede resultaten heeft na zijn pensionering bij de K.L.M. zich opgeleverd, is verder voortgezet door het helemaal aan het ontwerpen te wijden, aanschaffen van nieuw materieel. Het aantal politiebeambten is in de loop I C F i-r» T Tm Atlfl van dit jaar met twee vermeerderd, waar- ijpOll 111 1.J IIKJllvJ door de controle in de vishallen geïnten siveerd is. Het dames-zaalhandbalteam van Full- De contactcommissie bedrijfslevenSpeed, dat in de wedstrijden tegen SEW Staatsvissershavenbedrijf zet haar be- en Sagirra een goede vorm demonstreerde sprekingen regelmatig voort. treed zondag in een uitwedstrijd aan tegen De eerste proef met exportkisten, die Athleta. De opstelling van de IJmuide- eenmaal worden gebruikt, is geslaagd, naarsters is: A. Voogt; R. Aarts. B. van De voortzetting van deze proef wordt z0n, L. Apeldoorn, W. de Boer en G. Zand- thans door de contactcommissie bedrijfs- vliet; T. Relik, N. Toon, R. Hilbers en J. levenStaatsvissershavenbedrijf voorbe- Orsel. reid. Bij de proefneming is het Staatsvissers havenbedrijf als tussenschakel voor de Indien te eniger tijd het bedrijfsleven in Het aantal Katwijkse kotters, dat regel matig van de havens van het Staatsvis- sershavenbedrijf gebruik maakt, is de Jeve^'.n, van ,z® ,IS. ®n, °P§etreden. Van meerderheid zou verzoeken om een onder laatste jaren inderdaad toegenomen, doch hier staat tegenover, dat het totaal aan tal binnengekomen vaartuigen gedurende ijl^ze jajejji.eeri dalende tendens, vertoont. Öoeweï dè 'drukte in de haven vooral h>n{l ,de !yeekeind,ep in he} .algemeen zeer groot is, kan aan 'ook naar de 'mening van de ondergetekende niet gesteld wor den, dat de vissershaven langzamerhand een te geringe capaciteit heeft gekregen. Hij zou er integendeel op willen wijzen dat de kaderuimte in de havens de laat ste jaren belangrijk is uitgebreid, zodat de capaciteit van de havens is gestegen. De uitbreiding van de afslagruimte in IJmuiden die eind vorig jaar is voltooid, heeft sindsdien ten volle haar nut bewe- de zijde van het bedrijfsleven is verzocht, zoek te laten instellen naar de wenselijk- dat ook in de toekomst het Staatsvissers- heid en de mogelijkheid van een andere havenbedrijf zich met deze taak zal be- I beheersvorm voor de veiling, zal de mi- lasten.. nister in het licht van de dan bestaande Het nieuwe mijntoestel is nog met in omstandigheden zijn standpunt hierom- gebruik gesteld. De vertegenwoordigers trent bepalen. van de vishandel, die betrokken zijn bij de voorbereiding om tot deze verkoopme thode te geraken, hebben hun instem ming betuigd met de aanschaffing van dit toestel. De onregelmatigheden, die destijds plaats hebben gehad met het onttrekken van vis aan de afslag door gedeeltelijke betaling in natura voor de diensten van viswegers, behoren tot het verleden. Het verstrekken van „zoodvis" aan op varenden maakt deel uit van de regeling Reeds eerder werd op de begroting een bedrag aangevraagd voor „vernieuwing dokgelegenheid". Het daarvoor beschikba re bedrag werd toen evenwel niet besteed, aangezien nog geen beslissing kon worden genomen omtrent de meest doelmatige wijze van verbetering van de accommoda tie voor het verrichten van onderhouds- en herstelwerkzaamheden aan de visserssche pen. Hoewel voor ogen stond, dat tot ver vanging van het drijvend droogdok van het Staatsvissershavenbedrijf diende te worden Op dezelfde plaats waar op 1 novem ber het Italiaanse vrachtschip „Marem- ma" (497 ton) strandde het schip werd op 18 ncvember vlotgebracht door de zee sleepboot ..Utrecht" van n.v. Bureau Wijs muller is op dinsdag 3 december het Italiaanse motorvrachtschip „Stella Alpi- (847 ton), gebouwd in 1946 en eigen dom van de rederij Rosaria Messina te Genua, gestrand. Het schip zit vast bij Kaap Tortosa, Spanje. De rederij heeft een contract op basis Lloyd's Open Form met n.v. Bureau Wijs muller in IJmuiden gesloten, zodat de .Utrecht" ook zal trachten de „Stella Al pina" vlot te brengen. Met de bergings werkzaamheden het lossen van een deel van de lading en het uitleggen van grond takels is reeds een begin gemaakt daar een bergingsinspecteur van Wijsmuller nog ter plaatse was. Een bergingsploeg is op december van Nederland uit naar Bar celona uitgevlogen. De „Utrecht" zou bij de strandingsplaats zijn- In de afgelopen dagen versleepte de „Utrecht" door slecht weer de vlotge- brachte „Maremma" van San Carlos naar de reparatiehaven Livomo. der arbeidsvoorwaarden aan boord van overgegaan, wordt thans, mede in verband IV De verpleegprijs van het Tehuis voor chronisch zieken Kennemergaarde in de gemeente Velsen bedroeg bij de ingebruik neming van het tehuis in 1961 f 18,11 per dag. Deze prijs is in de jaren 1962 en 1963 onveranderd gebleven. Inmiddels heeft de stijging van de per soneelslasten zich ook voor deze vorm van verpleging voortgezet (begroting 1962 133.630.97; begroting 1963 f 148.280; ont werpbegroting 1964 f 168.815). Anderzijds zijn de inkomsten wegens de verpleeggel- den beneden de raming gebleven, omdat voor het bereiken van de optimale bezet tingsgraad van het tehuis een langere aan looptijd nodig blijkt te zijn, dan mocht worden verwacht. Aan een stijging van de verpleegprijs valt dan ook niet te ontkomen. Hoewel de betrokken beheersverorde- ning B. en W. de bevoegdheid geeft de ver pleegprijs zelf vast te stellen, achten B. en W. de onderwerpelijke aangelegenheid der mate belangrijk, dat zij menen deze aan de raad te rrtoeten voorleggen. In het ontwerp van de begroting van het tehuis voor 1964 zijn B. en W. uit- De werf P. Smit jr. in Rotterdam zal op 14 december de twaalfduizend ton d\v metende vrachtvaarder „Straat Freetown" overdragen aan de opdrachtgeefster, de Koninklijke Java-China-Pakkelvaart Lij nen N.V. in Amsterdam. Dat gebeurt tij dens een korte plechtigheid aan de Park kade in Rotterdam, waar het schip dan ligt afgemeerd. De „Straat Freetown" is een buiten beentje in de serie van vier ranke en zeer snélle „Straat F"-schepen, die op Neder landse werven werden gebouwd. Als enige namelijk zal zij de vlag.vaft de K.J.C.P.L. voeren, de andere schepen varen voor de K.P.M. De nieuwe klasse heeft een bijzondere reputatie gekregen door de verhoudings gewijs zeer sterke Smit/Burmeister and Wain-motor, die de schepen een dienst- snelheid geeft van twintig mijl per uur. Het maximaal continu-vermogen van de ze motor is 13.800 pk bij 114 schroefom- wentelingen per minuut, het dienstvermo gen is 12.100 pk bij 110 omwentelingen per minuut. De „Straat Freetown" ging op 30 juli van de helling bij Piet Smit jr., die ook de zusterschepen „Straat Frazer" en „Straat Fremantle" bouwde. Nummer vier, de „Straat Franklin", werd geconstrueerd bij Verolme. De vrachtvaarder heeft een lengte van 156,73 meter, een breedte van 20,42 meter, een holte van 12,9 meter en een diepgang van 9,45 meter. Er zijn vijf laadruimen Bij twee ruimen zijn de boventussendek- ken ingericht voor het vervoer van fruit. In het boventussendek van ruim 3 werden twee tanks gebouwd voor het vervoer van eetbare oliën, latex, melasse en talk. Ver der zijn er nog een kruitkamer en vier compartimenten voor speciale lading. Het ligt in de bedoeling de huidige red dingspost zuid op het zeestrand van de gemeente Beverwijk door een nieuw ge bouwtje te doen vervangen. Voor dit doel vragen B. en W. de raad eên krediet ad 10.170 te verstrekken. gegaan van een verpleegprijs van f 22. Bij deze prijs sluit de begroting met een ten laste van de gemeente komend nadelig verschil van 3.250. Omdat het gewenst is de verhoging op 1 januari 1964 te doen ingaan, bieden B. en W. de raad dit voorstel thans aan, in afwachting van de behandeling van de be trokken begroting, waarbij het financiële aspect in zijn geheel kan worden bezien. Tot nu toe bedroeg de verpleegprijs voor de patiënten uit buitengemeenten 21 per vissersvaartuigen. Voor deze vis is ont heffing van de veilplicht verleend in de Visaanvoer- en afzetverordening van het Productschap voor Vis en Visproducten (..Verordeningsblad Bedrijfsorganisatie dd. 29 juni 1959). Met deze aangelegen heid heeft het Staatsvissershavenbedrijf derhalve geen enkele bemoeiing, zodat dit onderwerp niet voor bespreking in de contactcommissie bedrijfslevenStaatsvis sershavenbedrijf in aanmerking kan ko men. met de wensen van het bedrijfsleven, de voorkeur gegeven aan de bouw van een derde scheepshelling. Het plan voor de derde scheepshelling is nagenoeg besteksklaar en het ligt in het voornemen op korte termijn tot aanbeste ding over te gaan. Aangezien de bouw tijd ruim een jaar zal bedragen, bestaat de verwachting, dat deze helling in het voorjaar van 1965 in gebruik kan worden genomen. Het oude drijvende dok zal dan buiten gebruik worden gesteld. TrawlvisseriJ Dinsdag 19 november: m.t. Rijnmond II KW 43; dag, omdat aan hen de" lasten van de uit I m^0°nnddVge»'nngov"mbe":"s.t. utrecht ijm 24 de algemene reserve der gemeente betaal- m.t. Nicoiaas senior kw 42, Johanna Lydia kw de stichtingskosten wel in rekening worden 55, Brittenburg kw 121, Arie Ouwehand KW 122. crphrarht Tn do nraktiik hliikt echter dat Vrijdag 22 nov.: m.t. 's-Gravenhage IJM 26. georaent. in ae praKiijK olijk 1 eenter, aai Maandag 2s november: m.t. Julie strelff IJM dit verschil in verpleegprijs in het alge- 25. Jacoba Gesina ijm 36, Sakina Martine KW 32. meen niet wordt begrepen en tot misver- Albatros kw 87, Maria Theresia kw 99. standen tussen de patiënten onderling aan- I Dinsdag 26 november: m.L Nooit Gedacht ijm leiding geeft, terwijl ook van de zijde van buitengemeenten financiële repercussies niet uitgesloten zijn. Naar de mening van B. en W. verdient het dan ook aanbeve- 239, Deining KW 8. Stadt Enckhuysen KW 82, Bellatrix KW 139, Francina KW 153; m.l. Leen- dert Jacoba KW 12, Nelly KW 77, De Vier Ge zusters KW 162, Pieter Anne KW 1 9, Onderne ming IV SCH 153, Jan Maria KW 171, Cornelia Maria KW 135; m.k. Alnilam KW 90, Alida Ja- ling dit onderscheid in verpleegprijs te la- coba KW 165, Tokio KW 185, Johanna Cornelia ten vervallen. Woensdag 27 november: m.t. Thorina IJM 33, Op grond van het vorenstaande stellen Onderneming I SCH 261; m.l. Willem Robert IJM 56, Onderneming III SCH 117 Donderdag 28 november: m.t. Delft IJM 37; m.k. Anna Hendrika KW 174. Vrijdag 29 november: m.t. Michiel HD 74 Maandag 2 december: m.t. Egmont IJM 99, An- tje KW 49. Dirk Maria KW 80, Cornelis den Duik KW 144, Arie Jacob KW 149, Marian Ellen KW 159, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Adeoda- tus IJM 30, Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, Adrianus KW 10, Cornelis Judith KW 17, Adriana KW 19, Cornelis KW 24. Bertha KW 38, De Vrouw Anna KW 52, Floris KW 59, Willem van Beelen KW 62, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Maria Ja coba KW 73, Doggersbank KW 75, Jan KW 91, Nestor KW 101, Avontuur KW 114, Sursum Corda 132, Vertrouwen KW 166, Anna Jacob KW 186, Kniertje Elizabeth KW 188, Andries Willempje KW 199, Dirkje KW 205; m.k. Neeltje IJM 2, Da geraad IJM 4. Zuiderkruis IJM 7. Poolster IJM 11 (5 dec. binnen), Maria Lovisa IJM 16, Gelria IJM 18, Jannie IJM 38, Margrita IJM 42, De Hoop IV IJM 46 Nora IJM 51, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, Ronny IJM 64 B. en W. de raad voor de verpleegprijs voor 't Tehuis voor chronisch zieken Ken nemergaarde met ingang van 1 januari 1964 vast te stellen op 22 per dag. De Kleindier Sportvereniging „IJmond en omstreken" houdt haar jaarlijkse club- tentoonstelling in Heemskerk op zaterdag kw m. Leunt'jé kw 128, Jacoba'catharina kw 7 en zondag 8 december in zaal Dam al daar. Zaterdagmiddag vier uur is de ope- I ning. Tot 's avonds 10 uur blijft de ten-1 toonstelling geopend. Zondag zijn de be zoekers welkom tussen 10 en 18 uur. Er zijn 45 inzendingen grote en dwerg hoenders. En niet minder dan 213 konij- I Frank ijm 65. Paul ijm 66, Hans IJM 67. Wlron VIII IJM 205 (4 dec. binnen), Wiron VII IJM 206 nen. In de laatste afdeling zijn welhaast (4 dec binnen)wiron VI IJM 207 (4 dec binnen). alle rassen vertegenwoordigd. wiron 1 ijm 210 (4 dec. binnen), wiron m ijm Het is de bedoeling van het bestuur van 221. Magda ijm 272, Deó voiente 11 kw 11, Arend- 1 je Jacoba KW 21. Anna Marie KW 27, Ermine KW 30, Petronella KW 31, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Willem Henry KW 53, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72, Zeearend KW 79, Vrouw Immetje KW 88. Adriana Catha rina KW 92. Nico KW 96, Cornelis KW 97, Arend je KW 98. Karla Ellen KW 106, Jacoba KW 107, Rianne KW 110, Wilma KW 113, Mare Llberum KW 117, IJsbrand KW 119, Flamingo KW 120 Agatha Arie KW 126, Catharina Josephine KW 127, Adriana KW 131, Koningin Juliana KW 133, Maartje Jacoba KW 137, Gijsberta KW 143, Dirk van Beelen KW 148 Agatha KW 157, De Vrouw Alida KW 160 (4 dec. binnen), Helena KW 164 Cornelis Schaap KW 172, Dirkje KW 178, Solea KW 180, Alice KW 182. Aleida KW 183, Elly KW 187, Platessa KW 189, Deo Voiente KW 191, zee arend KW 192. Vrouw Prijna KW 193. Pieter Ja cob KW 196, Elizabeth KW 198. Antje KW 20n Geertruida KW 211. Marlena KW 212. Jana KW 212 (eerste reis), Arie Geertje TX 51, Maryanne genoemde vereniging, die haar zetel in IJmuiden heeft, de eerstvolgende tentoon stelling in IJmuiden te houden. In die richting heeft het reeds enige malen po gingen in het werk gesteld, doch in de gemeente Velsen is geen zaal tegen een huurprijs, die de vereniging kan opbren gen, beschikbaar. Aangenomen naar Tjerkwerd c.a. W. M. van Schuylenburg, vicaris te Apeldoorn, die bedankte voor Veessen. Tweetal te Vlaardingen J. Keuning te Veenendaal en M. C. Tanis te Barendrecht. WR 7, Okko Bosker WR 25 (4 dec. binnen), Petra WR 32 (3 dec binnen), Tiny WR 33, Jan Willem WR 34 (3 dec. binnen). Sagitta WR 37, Dieuwina WR 45. Internos WR 49 (4 dec binnen), Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Sijtje WR 58, Alie WR 59. Helena Janny WKD 1. Dinsdag 3 december: m.t. Protinus IJM 154, Meyert Menno IJM 209, Dirkje KW 54, Soli Deo Gloria KW 152; m.l. Gijsbert Jan KW 28, Alpha KW 100. Alida KW 108, Arie Jacob KW 116. Noord ster KW 207; m.k. De Hoop I IJM 45, Wiron V IJM 208, Ada KW 29, Limanda KW 33, Tiny KW 34, Ludi KW 61, Neeltje Johanna KW 84. Wim KW 103, Gijsbert Dirk KW 109 (4 dec. binnen), Maarten Senior KW 125, Cornelis van Beelen KW 146, Fiducia KW 155, De Vrouw Bregtje KW 156, Margaretha Christina KW 190, Eben Haezer KW 194, Pieter Jacob KW 195, Wijna KW 203 Yvonne Yolanda KW 205, En Avant KW 210, Petra WR 32, Jan Willem WR 34, Kapitein Molenaar WR 36 (4 dec. binnen). Woensdag 4 december: s.t. Amsterdam IJM 28; m.t. Maria Elizabeth IJM 5, Haarlem IJM 9, Ko raalbank KW 3, Ora et Labora KW 51; m.l. Sa menwerking KW 216, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Adriana IJM 6, K P IJM 61, Jaap IJM 62. Wiron VIII IJM 205, Wiron VII IJM 206 (5 dec. binnen), Wiron VI IJM 207 (5 dec. binnen), Wiron I IJM 210, Maartje KW 71. Gijsbert Dirk KW 109 (5 dec. binnen), Dirk Taat KW 134, Urania KW 136. De Vrouw Alida KW 160, Hoop op Welvaart KW 179. Haringdrijfnetvissery Woensdag 28 november: m.l. Michiel KW 167. Maandag 2 december: m.l. De Arend KW 7, Everard Christina KW 40, Nelly Maria KW 70 (3 dec. binnen). Hette Margaretha KW 74, Willy 141, Zeemeeuw KW 170. Dinsdag 3 december: m.l. Willem Cornelis KW 16, Nederland VI KW 37. Nelly Maria KW 70. 28 nov.: m.h.l Willy KW 141 met 521 kantjes. 29 november: m.t. Ora et Labora KW 51 met 129 kantjes; Cornelis den Duik KW 144, 400 k.; Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171. 359 k.; m.t.l. Dog gersbank KW 75, 3 k.: m.k. Gelria IJM 18. 82 k. 30 november: m.t. Koraalbank KW 3 met 180 kantjes. Antei KW 49. 264 k.; Dirkje KW 54, 319 k.: Dirk Maria KW 80. 257 k.: Marian Ellen KW 159, 280 k.; m.t.l. Nestor KW 101, 255 kanties 2 dec.: m.h.l. Nederland VI KW 37 met 425 k. 3 december: m.t. Wilhelmina Johanna KW 39 met 253 kantj.: Albertha Hendrika KW 81. 138 k. 4 dec.: nut. Rijnmond I KW 15 met 379 kantjes. Amsterdam (Gem. Un.). Bevorderd tot arts: A. W. A. de Looze, A. B. Goedemans, J. Stork en H. Linschoten (Amsterdam). Artsexamen eerste gedeelte: J. Beunk (Haarlem). Doctoraal Frans: mej. E. W. Blanken (Zandvoort). Doctoraal economie: N. R. van Zijp (Purmerend) en Th. H. H. Taggenbrock (Amsterdam). Nfjmegen. Doctoraal biologie: J. A. L. Mertens (Helmond). Den Haag. Wiskunde M.O.-A: R. Schoot stra (Beverwijk).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7