Procureur-generaal „praat recht wat krom is" Bejaarden verlangen een uitkering ineens VERKOUOHEIO coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID cold rex «n POLLE, PELLI EN PINGO Universele verklaring werd 15 jaar geleden afgekondigd AGENDA Meppel een dag Mist veroorzaakt zonder stroom veel ongerief het unieke 2-laagstablet cofcrev J School voor kinderen van buitenlanders in Amsterdam Minister Luns op reis Nieuw waterkanon voor Amsterdam Studentenoploopje uiteengeslagen Italiaan in arrest wegens meineed Landarbeiderswet is uit de tijd Genieschool bouwt twee bruggen AOW niet percentsgewijs optrekken maar met evenveel guldens als de lonen verdrijft verkoudheid radicaal land van 3^® Lichte vorst Eén dode in het verkeer II DINSDAG 10 DECEMBER 1963 DE RECHTEN VAN DE MENS Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws DEMONSTRATIEVE VERGADERING een onvermijdelijke winterkwaal? Onzin! ledereen weet nu wel beter, ledereen kent nu LIGNE CHARME inmiddels gestegen lonen, omdat het per 1 1 r Deze week zullen in verscheidene plaat sen in ons land herdenkingsbijeenkomsten gehouden worden ter gelegenheid van het feit dat vijftien jaar geleden de univer sele verklaring van de rechten van de mens door de algemene vergadering van de Verenigde Naties werd afgekondigd Verscheidene instanties, v.o. het Unesco- Centrum Nederland, de Vereniging voor Internationale Rechtsorde en de Studen tenvereniging voor Internationale Culture. Ie Betrekkingen, hebben zich in samen werking met enige ministeries met de or. ganisatie van deze bijeenkomsten belast Hedenavond zal in de Domkerk te Utrecht een nationale herdenking gehou. den worden. Tijdens deze bijeenkomst zul len mr. K. van Rijckevorsel, mevrouw mr. J. M. Stoffels-Van Haaften en de heer S. G. Th. Hulst het woord voeren Op 16 december zal het Noordhollands Philharmonisch Orkest in het Amsterdam se concertgebouw een herdenkingsconcert uitvoeren onder leiding van Henri Arends en Nico van der Linden. De heer Van der Linden zal o.a. fragmenten uit zijn sym fonie „Victory and Peace" dirigeren. Toen de afkondiging van de universele verklaring vijftien jaar geleden geschied de, verbleef de heer Van der Linden als gast van mevrouw Roosevelt in Amerika. „Victory and Peace" is opgedragen aan Montgomery. Het Unesco-Centrum Nederland heeft zich speciaal ten doel gesteld de jeugd te betrekken bij de herdenking. In Amster dam zullen filmvoorstellingen voor mid delbare scholieren worden gehouden. Plaatselijke Unesco-comité's in andere steden zullen soortgelijke activiteiten ont plooien. Het Unesco-Centrum zal voorts in een speciaal nummer van het jeugdblad „Pep" de aandacht op de herdenking ves tigen. Van dit nummer zullen 200.000 exemplaren in omloop worden gebracht. Ook zal het onderwijzend- personeel van 1200 scholen een folder ontvangen met be hulp waarvan een speciale les over de verklaring van de rechten van de mens gegeven kan worden. Het Unesco-Cen trum zal ook materiaal voor een foto-ten toonstelling, gewijd aan de rechten van de mens, ter beschikking van scholen stellen. Voor het onderwijs aan kinderen van De minister van Buitenlandse Zaken, mr, Luns, is gistermiddag naar Kopenhagen vertrokken. Op uitnodiging van de Deense Amsterdam wonende buitenlanders heeft re2ering brengt hij een officieel bezoek de stichting Internationale School besloten van twee dagen aan Denemarken. Van een school in Amsterdam op te richten, daag houdt minister Luns in het parle die in januari wordt geopend. Het onder- mentsgebouw in Kopenhagen een rede voor wijs is bestemd voor kinderen van vijf de Atlantische associatie. Daarna voerde tot twaalf jaar. Het lesrooster is gebaseerd hii besprekingen met zijn Deense ambts- op Amerikaanse methoden en dat de les- Senoot Haekkerup over E.E.G.-problemen. sen worden gegeven in de Engelse taal. De Deense regering heeft nogal wat Begonnen wordt met drie klassen, waar- moeilijkheden met haar omvangrijke ex- toe het Amsterdamse gemeentebestuur in- port van landbouwprodukten naar E.E.G.- middels ruimte heeft verschaft. De Am- landen en ziet deze met 't plan-Mansholt in sterdamse school wil voorzien in de be- ®evaar komen. Daarom streeft het land hoefte aan onderwijs voor kinderen van de naar een akkoord met de E.E.G. vele buitenlandse, vooral Amerikaanse be- Woensdagmiddag keert de minister op drijven, die zich na de oorlog in Amster- Schiphol terug van dit officiële bezoek, dam en omgeving hebben gevestigd. De Amsterdamse procureur-generaal mr. J. H. Kemper meent dat een auto mobilist op een voorrangsweg geografisch van richting kan veranderen zonder te voldoen aan de hem in het wegenver keersreglement opgelegde verplichting tot het aanduiden daarvan. Deze onthef fing hangt af van de aard van de weg waarop men rijdt en de markering ervan, Hij verkondigde deze mening in zijn requisitoir tegen een 43-jarige elektricien uit Wijk aan Zee, die terechtstond wegens het zonder aanduiden veranderen van richting op de voorrangsweg Breestraat Alkmaarseweg in Beverwijk. De procureur-generaal, die tot vrij spraak concludeerde, was het eens met de raadsman van de elektricien, mr. D. de Graaff, die betoogde dat door aard markering van een weg de mogelijkheid bestaat dat een weggebruiker geografisch van richting verandert, doch in de zin van het wegenverkeersreglement zijn weg ge woon vervolgt. Hij hoeft dan geen richting aan te geven. Dit geval nu heeft zich volgens de pro cureur-generaal en de raadsman voorge daan met de elektricien, die bij de krui sing Breestraat (bitumenweg) en Hen drik Mandeweg (klinkerbestrating) geen richting aangaf toen hij naar links de (bi tumen) Alkmaarseweg wilde vervolgen. Vijftig meter voor de bocht in de Bree straat staat een waarschuwingsbord „ge vaarlijke bocht" en op het punt waar de Hendrik Mandeweg in de kromming Bree straat-Alkmaarseweg uitmondt wordt de straat door witte blokken en een band van zogenoemde haaietanden gemarkeerd. Dat betekent dat men op een voorrangs c Concertgebouw, vandaag 20 uur: Vierde concert serie D door het N.Ph.O. o.l.v, Henri Arends. Solisten: Johanna Martzy, viool, en Henk Driessen, bariton. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Don Juan of de liefde voor de meetkunde" van Max Frisch. Re gie: Peter Kleinschmidt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The great escape", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „De vrouw die tweemaal leefde", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Mannequins voor Scotland Yard", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Dracula", 18 j Minerva, vandaag 20.15 u-: „Bonjour Tristesse", 18 j. Woensdag 14.30 en 20.15 u, „Wededrzijds", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Knock on wood", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21-15 u.: „De wrekende bluf", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „La com mare secca", 18 j. Monopoie (Zandvoort) tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Herman Dijkstra. Dage lijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 december, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Pergolesi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In de cember werken van Els Boven. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geoperJ van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158, Overveen tot 15 december kunst markt „Van een riks tot honderd gulden". Dagelijks geopend van 10-17 uur. 's Zon dags van 14-17 uur. DIVERSEN Café-chant-ant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af, cabaret van 21-23.00 uur. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 uur en eventueel 20 uur: Begrotingsvergadering gemeenteraad. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de kraht van vrijdag 6 december). DINSDAG 10 DECEMBER City, 20 u.: „Samar, het duivelseiland' Stadsdschouwburg, geen voorstelling. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: „Frisco" uit Alkmaar speelt „Miran da" voor „Fryske Trou". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u.; „De Duinpan Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, middag en avond gesloten, Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 11 DECEMBER City, 20 u.: „Samar, het duivelseiland' Stadsdschouwburg, 14 u.: Voordracht „Hamlet" door Ben Aarden voor school jeugd Velsen; 20 u,: Muziekfestival Velser Gemeenschap. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: P. J. Timmerman spreekt over „Land en volk van Noorwegen" voor Mij. tot Nut van 't Algemeen. Raadhuis, 19.30 u.: Vergadering gemeen teraad. Gcm, openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14,30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur. R K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. DINSDAG 10 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: terpol contra X". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: vogels". WOENSDAG 11 DECEMBER terpol contra X". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: vogels". „In- „In- „De „De Geref. Kerken Beroepbaar. De heer H. Koetsveld, kand. te Naarden, H. van Eykenstraat 9, is beroepbaar. Het is er een in een lange reeks want in de afgelopen jaren heeft hij reeds soort gelijke reizen gemaakt naar Zweden, Joe^ goslavië. Griekenland, Duitsland, IJsland, Mexico, Venezuela, Engeland en enkele Aziatische landen Donderdag zal de minister in de Tweede Kamer zijn begroting verdedigen en daar na nog dezelfde avond naar Parijs vlie gen, waar hij vrijdag de vergadering van ministers van de Raad van Europa als voorzitter zal leiden. Zaterdag biedt hij weg komt. Bovendien staat er nog een rijn Europese collega's in Parijs een di- ANWB-bord „doorgaand verkeer." ner aan en de volgende week woont hij Op al deze gronden meende mr. De de vergadering van de NAVO bij. Don- Graaff, dat ontslag van rechtsvervolging derdag 19 december vertrekt hij van Pa- moet volgen. Mr. Kemper betoogde nog rijs naar Brussel, waar hij de vergadering dat als in het onderhavige geval richting- van de raad der E.E.G. presideert, die tot aangeven wel noodzakelijk is, ook voor- en met 21 december zal duren, sorteren verplicht is en dat wordt dan le vensgevaarlijk voor het verkeer. De oude varende brandspuit „Jason" het waterkanon van Amsterdam is na bijna zestig jaar trouwe dienst uit de vaart genomen. De „Havendienst I", een Voor het politiebureau aan het Leidse- plein te Amsterdam hebben vier agenten maandagmiddag met de gummistok een oploopje van ongeveer vijftien studenten uiteengedreven. Aanleiding tot de samen scholing was het door de politie aan een groter, sneller, moderner uitgerust schip, onder invloed verkerende student opge- onder andere voorzien van de nieuwste I Ie?d rijverbod. navigatie-instrumenten als een rivier radar-installatie, heeft de taak van de „Jason" overgenomen. Gistermiddag heeft de officier van jus- titie te Maastricht een jonge Italiaan ver- Zijn motor was voor het bureau aan de ketting gelegd. De studenten waren het met deze gang van zaken niet eens en wil den de motor terughebben. Toen zij na herhaalde aanmaningen niet weggingen trad de politie krachtig tegen hen op Van een der studenten, die zich juist bukte, werd de bril stukgeslagen. De stu dent, aan wie het rijverbod was opgelegd, was zelfs het bureau binnengegaan, waar De Italiaan was als toehoorder naar de I rechtzitting gekomen om de zaak bij te wonen, tegen zijn halfbroer die terecht stond wegens bedreiging van de landbou- wer B. Meex uit Klimmen. Hij werd plotseling door de verdediger, mr. C. van Oppen, opgeroepen als getui ge a decharge Zijn verklaringen bleken I echter af te wijken van de verklaring die hij indertijd had afgelegd voor de rech-1 ter-commissaris. Desgevraagd bleef hij toch bij zijn I eerst afgelegde verklaringen, waardoor hij de waarde "an de verklaringen, die hij onder ede ter rechtzitting had afgelegd, teniet deed. Gisteravond heeft het treinverkeer in Tengevolge van een kortsluiting in het I het zuiden van het land nogal last gehad hoofdverdeelstation in Meppel is gister- van de mist. Op sommige plaatsen be- morgen omstreeks half tien de stroom uit- droeg het zicht op de baan niet meer gevallen op het netgedeelte, dat Meppel dan tien meter. Dit leidde tot vertragin- en naaste omgeving bestrijkt. gen, die in een enkel geval opliepen tot ongeveer een half uur. Met name was Door omschakeling op een ander net I dit het geval op de lijn MaastrichtAm- konden de buitengemeenten 's middags sterdam en op de trajecten Den Bosch- vroeg weer van elektrische stroom worden Nijmegen en Den Bosch-Tilburg-Roosen- voorzien, maar de stad Meppel zelf ging daal. een tijdperk in gelijk aan perioden uit de De scheepvaart op de Maas en in de tweede wereldoorlog. Om half zeven 's kanalen in Limburg staat geheel stil. Het avonds kreeg een gedeelte van de binnen- verkeer op en van de luchthaven Rotter- stad weer licht, maar de rest van de stad dam is gestaakt. Op de Nieuwe Water- bleef in het donker tot 's avonds kwart weg moest met behulp van radar worden over tien. gevaren, de veerdienst Zijpe-Anna-Jacoba De bedrijven en fabrieken moesten het werd stilgelegd, personeel 's middags naar huis sturen, de plaatselijke krant verscheen niet. Agen- Iv prlfpliiL' nipnw« ten regelden het verkeer door middel van xvwirvciijrw incuvvo zaklantaarns, iedereen ging op jacht naar Ne(j. Herv. Kerk petroleumlampen of kaarsen, schepen ble- Beroepen te Noordwijk aan Zee: D. ven voor de elektrisch bediende bruggen Keuning te Blokzijl te Haarlem (toez.) liggen en spoormannen sloten en openden w. Hoekstra te Noordwijk aan Zee te de spoorwegovergangen met de hand, waar Barneveld (vac. W. Vroegindewey en B. mee de bestuurders van de langzaam rij- Eysinga) J. Jongerden te Bruchem en dende tieinen rekening hielden. Kerkwijk en D. van den Berg te Veenen- Slechts het gebouw van de autobusmaat- c}aaL schappij D.V.M. baadde in een zee van licht, omdat deze maatschappij evenals een enkel gemeentegebouw over een eigen noodaggregaat beschikt. Ook het diaco-1 nessenhuis bediende zich van deze hulpin stallatie, zodat hier 't werk normaal door- gang kon vinden. Vele hoofden van scholen moesten del leerlingen vanwege de kouder wordende lokalen naar huis sturen, omdat de olie- stookapparaten elektrisch geregeld worden. Ook vanochtend is in sommige delen van de stad Meppel de stroom weer uit gevallen. De oorzaak moet worden ge zocht in een overbelasting van het elek triciteitsnet, waardoor storingen in het hoofdverdeelstation ontstaan. Recht tegenover de beurstrappen in Rot- I terdam liggen nu twee nieuwe baileybrug gen voor voetgangers, elk met een lengte van achttien meter. Negenentwintig leer lingen van de kaderschool der genie in Soesterberg hebben ze ondanks de mist en vrieskoude in enkele uren tijds opge bouwd. De militaire bijdrage aan het Rotterdamse metroproject is geschied op verzoek van het gemeentebestuur van de Maasstad, dat zelf de materialen heeft ge- j leverd. ulox'j tfi'i Ai Altijd heeft iedereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is, hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C), Oudheid Bijna tweeduizend bejaarden gistermiddag in Bellevue te Amsterdam een openbare vergadering bijgewoond, die De ministers van Landbouw en Visse- I de Algemene Bond van Bejaarden en de rij, van Financiën, van Justitie en van afdeling Amsterdam van de Katholieke Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heb- Bond van Bejaarden en Gepensioneerden ben bij de Tweede Kamer een wetsont- hadden belegd en waarin de leuze „Ver werp ingediend dat voorstelt de Landar- hoging van de A.O.W. tot een sociaal mi beiderswet van 1918 in te trekken. nimum nu!" het uitgangspunt was. De De Landarbeiderswet diende er toe om sprekers van deze middag werden door de destijds zeer slechte sociale positie van de toehoorders, voor wie twee zalen van de landarbeiders te verbeteren door hun Bellevue nog te klein bleken te zijn, her in de gelegenheid te stellen een woning haaldelijk met luide bijvalsbetuigingen ge- met een stuk land in eigendom of in pacht steund. Aan het slot van de bijna drie uur te krijgen. Daar dit echter volgens de durende demonstratieve vergadering wer Landarbeiderswet niet meer dan 4-000 een motie aangenomen, die aan de Ka mocht kosten, is sinds 1945 deze wet vrij- merieden en cje regering zal worden toe- wel niet meer toegepast. De ministers gezonden. In deze motie werd de dringen- achten verder de sociale functie van de de wens uitgesproken dat per 1 januari wet zodanig verminderd en de aan de een drastische voorlopige verhoging van wet verbonden landbouw-economische as- de A.O.W. wordt ingevoerd, die niet van pecten zodanig veranderd, dat de wet als de bestaande pensioenen wordt afgetrok een anachronisme is te beschouwen. hen. De bejaarden wensen voorts de ver zekering te krijgen dat zij recht hebben op een sociaal verantwoord minimum. Be „„„-ncv, l to°gd werd dat de uitkeringen krachtens Elegant en pract.sch de A Q w ygr zijn achtergebleven bij de centsgewijze optrekken van de lonen en de yIOLcNDIJK A.O.W.-uitkeringen betekent, dat de ver Haute coiffure - Salon de Beauté boging van de uitkeringen van de A.O.W Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 606431 dan ongeveer een derde deel van de ver Bus 2 hoging der lonen uitmaakt. 1. Stor en Fips.wie zouden dat nu liezen. Er gebeuren vreemde weer zijn? Wel, dat zul je gauw genoeg! hoor! merken, als je ons nieuwe verhaal gaat dingen in, hebben „Laten wij ons geen illusies maken over het medeleven met de bejaarden", zei de heer J. Josso, voorzitter van de Katholie-Het K.N.M.I. deelt mee: ke Bond van Bejaarden. Volgens hem be staat bij velen de opvatting dat de bejaar- De afgelopen nacht vroor het in het den het nog nooit zo goed hebben gehad binnenland plaatselijk negen graden. In de als tegenwoordig en dat er al genoeg is nanac^!\, iaP.. temperatuur echter weer gedaan. Volgens de heer Josso is een stel- °P' gelijktijdig met het afnemen van de selmatige voorlichting nodig, waarbij misp Vanmorgen varieerde de vorst tus- iedereen met de neus op de feiten moet sen dlde en §raden. Voor de komende I nonUl ttr/wrH- J 1 1— i i worden gedrukt. Hij wees voorts op de grote versnippe- nacht wordt overwegend lichte vorst ver wacht en voor morgen overdag lichte vorst ,1 - w v»_» V V.1 I ring bij de zorg voor bejaarden. Naast de v5 temperaturen om het vriespunt. Uit vijftien bonden die in Amsterdam voor de „e 'aaShangende bewolking kan hier en bejaarden werken zijn er nog talrijke an- daar wat lichte neerslag vallen maar de- dere instanties die zich met de bejaarden M.e. neers'ag za' van weinig betekenis zijn. bezighouden. Wanneer al die organisaties AIs gevolg van het naderbij komen van tijdig de handen ineen hadden geslagen een oceaandepressie neemt de wind iets dan had naar de mening van de heer Josso ^oe richtingen tussen zuid en zuidoost, veel ellende voorkomen kunnen worden. Een begin van samenwerking was nu ge realiseerd in deze demonstratieve verga dering. Hiermee kan een sterke drang worden uitgeoefend op de instanties die het wel en wee van de bejaarden in han den hebben, aldus de heer Josso. „Het is niet om een bevende hand uit te steken en om een aalmoes te vragen. Het is ons alleen te doen om recht te krijgen. Wij moeten eerst die barrière van onbegrip doorbreken." Uitkering ineens De heer H. J. Bartels, bestuurslid van de Algemene Bond van Bejaarden, was van mening dat de eerste eis van de be jaarden moet zijn een bedrag ineens, nog dit jaar. „Over 1963 hebben wij," aldus de heer Bartels, „een enorm tekort want met de verhoging van de lonen in 1963 A.O.W.-pensioenen niet omhoog gegaan." YVEERRAPPORTEN zeggenschap in hebben. percent van het minimumloon en 60 per cent voor de alleenstaande bejaarden". Rotterdam, Den Haag, Krommenie, Haar lem, Zandvoort en Badhoevedorp. Maximum-temperaturen u> binnen- en 1 buitenland. i .S Neerslag: laatste 24 uur a c a -SS Den Helder zwaar bew. zzo —1 2 Ypenburg geheel bew. Z —3 4 Vlissingen ijzel Z 0 —2 Eelde mist w.stil —2 —5 De Bilt ijzel z —1 —4 Twente mist w.stil —8 Eindhoven mist w.stil —0 —9 Z.-Limburg motsneeuw w —5 Helsinki half bew. ono —7 —16 Stockholm sneeuw z —0 —1 Oslo onbewolkt n —7 —12 Kopenhagen geheel bew. wzw 4 —2 Aberdeen onbewolkt w.stil 6 —5 Londen geheel bew. n 4 2 Amsterdam geheel bew. w.stil —2 —3 Brussel geheel bew. zzw 1 —4 Luxemburg ijzel zzw —3 —4 Parijs ijzel ozo 0 —0 Bordeaux mist no 9 6 Grenoble onbewolkt w.stil 5 —4 Nice onbewolkt nnw 14 4 Berlijn onbewolkt z —2 —6 Frankfort geheel bew. z —0 —10 München mist zw —3 —6 Ziirich geheel bew. zzw 0 —2 Genève geheel bew. w.stil 3 0 Locarno onbewolkt w.stil —4 Wenen half bew. zw 2 —9 Innsbruck onbewolkt w.stil 2 —8 Athene licht bew. no 9 5 Rome half bew. no 12 —1 Ajaccio half bew. ono 17 4 Lissabon onbewolkt w 18 8 Woensdag 11 december Zon op 8.37 uur, onder 16.29 uur. Maan op 3.26 uur, onder 14.45 uur. Maanstanden 16 dec. 03.07 uur nieuwe maan 23 dec. 20.55 uur eerste kwartier 30 dec. 12.04 uur volle maan Bij een verkeersongeval op de Nistel- rodeweg in Heesch is gistermiddag de I zestien-jarige Jacoba Rooijakkers uit Hel mond om het leven gekomen. Haar va-1 der, de 41-jarige J. Rooijakkers uit Hel mond, is zwaar gewond opgenomen in I het St. Annaziekenhuis te Oss. De door de heer Rooijakkers bestuurde bestelwagen slipte, kwam in de berm van I de weg terecht, rukte twee betonnen paaltjes uit de grond en sloeg tenslotte Het hoog en laag water te Zandvoort driemaal over de kop. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 10 december Hoog water 11.55 uur en v#r. Laag water 7.15 uur en 19.39 uur. Woensdag 11 december Hoog water 0.26 uur en 12.54 uur. Laag water 8.21 uur en 20.40 uur. 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2