De Jong houdt bij Kijk Uit tempo van Steijn goed bij Op zijn verjaardag brokken gemaakt zonder rijbewijs Justitie haalt bezem door Augiasstal van visafslag SHOW Mr. D. Stikker treedt niet af IN DE VISHAL EN OP ZEE E. de Smit veertig jaar bij de „Amsterdamsche Huidenclub" EUROPA MEUBEL0 Walda hervond het goede ritme Havenberichten Kort IJmondnieuws Diefstallen uit de vishal voor de politierechter Sport in IJmond ederland a rr DINSDAG 10 DECEMBER 1963 Tij keerde mag drie jaar lang niet meer in cafés komen Hyacinten, druifjes, tulpen en narcissen toe! Johan Heesters repeteert voor „Sound of Music" A ,Een goede vangst' Vijf maanden geëist voor veroorzaken van ongeluk Kerkelijk nieuws Tweemaal 25 jaar bij Van Gelder Zonen H uldigina „De Tulp" lijstaanvoerder Steijn had in de onder linge competitie van de IJmuider schaak club Kijk Uit vrjjaf. Stejjn's naaste volger De Jong trad voor de tweede maal dit seizoen aan tegen Wolters. Het werd een levendige partij net talloze verwikkelin gen. Kort voor de tijdcontrole veroverde De Jong een pion, waarna het duel werd afgebroken in een positie die hem goede winstkansen biedt. Ook Walda heeft het goede ritme teruggevonden. ontvangt Schaaklust en zal in de volgen de samenstelling uitkomen: 1. Steijn; Blok; 3. Schelhaas; 4. Walda; 5. Mees 6. De Jong; 7. Hölscher; 8. Wolters; Kistemaker; 10. Gordijn. De reserves gaan bij Heemstede 1 op bezoek met het vol gende team: 1. Lanser; 2. Maas; 3. Vis 4. Wijdoogen; 5. Van Nieuwenhuizen; Van Pelt; 7. Heidenreich; 8. De Haas; 9 Van Maanen; 10. Kramer jr. De uitslagen in de onderlinge compe titie zijn: Groep 1: Wijdogen—Gordijn remise; WoltersDe Jong afgebroken Walda—Kistemaker 10; HölscherMees afgebroken. Groep 2: Kramer jr.Van Pelt 01; BeekhuisDoomenbal 10; Heidenreich—Van Maanen 01. Groep 3: Slager sr.—Van der Doel 10; Zonder man—Slager jr. 1—0; Wolthuizen—Koo- men 01; Van MaanenDe Niet 10. Groep 4: Kramer sr.Van Vuure 10; AriszBruintjes 10. In een Spaans duel tegen Kistemaker kwam hij tot een geweldige aanval waar tegen Kistemaker zich wel lange tijd staande hield maar tenslotte toch onder de druk bezweek. Hölscher stelde tegen Mees pogingen in het werk zijn hatelijke nul van het scorebord te doen verdwijnen. Bij het afbreken had Mees voor het ver- lies van een licht stuk drie pionnen het- Man die Zijn VUOUW sloef* geen hem wellicht de beste kansen biedt 1 bij voortzetting van de partij. Gordijn en Wijdoogen speelden een be- Haarlemse politierechter trekkelijk „droge" partij waarbij eerst Gordijn en later Wijdoogen iets betere kansen had. Hoewel Wijdoogen tenslotte in een toreneindspel nog even het voor deel van een plus-pion had, bleek dit toch niet voldoende voor de winst te zijn. Men besloot dan ook tot remise. Het gaat A. van Maanen in de tweede groep wel voor de wind. Tegen leider Heidenreich had hij in eerste instantie weinig in te brengen. In nauwelijks 15 zetten verkeerde hij in een vrij hopeloze positie. Toen beging Heidenreich een ka pitale blunder en kon meteen opgeven Beekhuis bewees tegen Doornenbal in deze groep goed te kunnen meekomen. Door nenbal kreeg de eerste nederlaag te ver werken terwijl Beekhuis zich naar de vierde plaats opwerkte. De slechte start van Van Pelt blijkt toch wel een vergis sing te zijn geweest. Deze sterke schaker won nu van Kramer jr. en is duidelijk de weg naar herstel ingeslagen. De ranglijst van de eerste groep luidt nu: 1. Van Maanen 4 4 0 0 4 2/3. Bontenbal 6 3 2 1 4 Heidenreich (1) 6 4 0 2 4 4. Beekhuis 5 3 1 1 ZV2 5. Doornenbal 5 2 2 1 2V2 6. Verkooyen 6 2 1 3 2 V2 7. Van Pelt 4 2 0 2 2 8. Vis 6 2 0 4 2 9. De Haas 3 1 0 2 1 10. Kramer jr5 0 2 3 1 11. v. Nieuwenhuizen (1) 2 0 1 1 '/2 12. Zeijlmans 4 0 1 3 V2 (1) afgebroken partij. In groep 3 rukten F. van Maanen, Koo- men en Slager sr. op. Van der Doel, die klop kreeg van Slager sr., miste de kans de leiding van de niet spelende Langedijk jr. over te nemen. Arisz blijft in groep 4 op het goede pad voortgaan en neemt ach- ter Robben nu stevig de tweede plaats in. De komende week zullen in de beide hoogste groepen weinig partijen kunnen ••-worden gespeeld. Kijk Uit 1 en 2 staan dan namelijk voor de taak hun bonds wedstrijden voort te zetten. Kijk Uit 1 De Hrrrlemse politierechter heeft gis teren een 27-jarige varensgezel ter visserij uit Scheveningen. die, toen hij op een avond onder invloed thuiskwam z'n vrouw hard tegen haar schouder had gestompt, wegens mishandeling veroordeeld tot 75 boete en een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf, met als bijzondere voor waarde dat hij gedurende de driejarige proeftijd niet in cafés mag komen en zich onder toezicht zal laten stellen van het Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Hildegard Doerenkamp van Antwerpen: Christiane Olden- dorff, Stettin; Mercurius H., Dagenham: Ask, Vestervik; Camerounkust, Freetown; Rotte, Bre men: Hoegh Aiglonne, Caen; Havelstein. Bremen; Egret, Liverpool: Loosdrecht, Bremen; Grethe Hauschildt, Xpila; Juno, Helsinki: Hunzeborg Runcorn, voor IJmuiden: Ocean Coast, Belfast Mascotte, Oslo, voor IJmuiden; Asta, Kotka Axel, Norrköping. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Hoylede singel naar Duinkerken, van IJmuiden; Stad Gouda, Rotterdam, van IJmuiden; Warner Mey burg, Dagenham; Mercurius H., Dagenham; Ma ria W., Rotterdam; Solt Oagali, U.S.A.; Deborah Londen; Lindoe, Hull, van Velsen; Neth. Coast Rotterdam; Hoe Vinces, Rotterdam; Aeneas, Rotterdam; Hoegh Banniere, Aarhus; Nancy Lee, Rotterdam; Muiderkerk, Rotterdam; Emile Del mas, Bremen: Jannie, Rotterdam, van Zaandam Hunzeborg, Mantyluoto, van IJmuiden; Honds bosch, Londen. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Draco van Aarhus: Oosterburgh, Köping; Spolanda. Dor- recht, voor IJmuiden; Janny, Neeth; Midsland, Rotterdam; Weserstroem, Norresundet, hout voor Zaandam; Garnes, Moirana, slabs voor IJmuiden Peregrine. Dordrecht; Fernwood, Rotterdam Aline, Bayonne; Nora, Vaeya; Hiddensee, Bre men; Vliestroom, Liverpool. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Crescendo naar Hull; Wexford, Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer; Port Talbot, Rotterdam; Tran sit, Rotterdam; Free Enterprise, Dover; Ortrud Muller, Middlesborough; Dordrecht, Venersee Atlantis, Great Yarmouth; Meteor, Londen. Adventslezing over Nazareth en Beth lehem. De heer F. Hinlopen en mevrouw G. A. Hinlopen-Nanninga uit Haarlem houden donderdag 12 december voor de leden van de hervormde gemeente IJmond in de Bethlehemkerk aan het Gijzenvelt- plantsoen een adventslezing over hun reis van Nazareth naar Bethlehem. Hun cau serie wordt zowel met een groot aantal kleurendia's als met Israëlische, Bijzan tijnse en kerstmuziek geïllustreerd. Kienen. In de reeks van verenigin gen, waarvan de leden binnenkort het edele kienspel weer gaan beoefenen, is thans de tuinbouwstudieclub uit Velsen aan de beurt. De kienavond wordt gehou den donderdag 12 december in het gym nasium „Paulinum" te Driehuis. „Roept 11 aan het begin van de vishal maar „dief", dan kijkt iedereen om". Met dit bloemrijke citaat uit het dossier ka rakteriseerde de Haarlemse politierechter gisteren de toestanden bij de IJmuidense visafslag, waar visdiefstalien door het per soneel een normale zaak schijnen te zijn. In 't verdachtenbankje stonden vier ar beiders uit de vishal, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal en heling van kisten tong, en een 23-jarige vishan delaar uit Amsterdam, bij wie de gestolen vis tenslotte terecht kwam. Een Augiasstal waar hoognodig de be zem door moet, vond de officier van Jus titie over de toestanden bij de afslag. Van hoog tot laag heeft iedereen daar boter op zijn hoofd. De Sportief-jeugd, die in de 2de klasse van de damcompetitie Kennemerland speelt, leed een grote 173 nederlaag te gen kampioensploeg Heemstede 2. VKD 2 won met 128 van Zandvoort. De plaatse lijke ontmoeting Sportief 2—Santpoort 2 werd met 119 door Sportief 2 gewonnen. In Amsterdam werd de jaarlijkse ont moeting tussen de sterkste dammers van Noord- en Zuid-Holland gespeeld. Dankzij fraai spel van vooral de Kennemerland- spelers behaalden de Noordhollandse dam mers een 13-7 overwinning. De uitslagen luiden: Noord-HollandZuid-Holland: De Jong Mulder 2-0; Van der SluisVan Leeu wen 1-1; Van HalRooy 1-1; Holstvoogd Van der Ende 1-1; DukelKain 2-0; BusDe Kluiver 1-1; SluiterBoer 2-0; WestraVan Mourik 1-1; SlotTinga 2-0; BelderokVan Vloten 0-2. Gelijktijdig speelde de jeugd van de bei de dambonden. Met 12-8 toonden de Zuid hollandse dammers zich de sterksten. De uitslagen: Noord-HollandZuid-Holland WesterveldBronsteeg 0-2; Snijbrands Varkevisser 1-1; PippelBakker 0-2; Pal merIvens 2-0; De GrootWeerheim 2-0; WeimarDe Jong 1-1; SchuitsVan der Star 0-2; RoelofsDolle 1-1; Does—Toet 1-1; BeekmanNuys 0-2. DCIJ heeft voor zijn leden een Sint Ni- colaas-sneltoernooi gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. De 1ste prijs werd gewonnen door Dukel. In de 2de groep won Binkhorst, in groep 3 werd Go- mes winnaar. In de pauze vertoonde de heer Swier een damfilm die van de wed strijd WestlandDCIJ was gemaakt. Wed strijdleider De Boer reikte na afloop aan de 12 winnaars de Sint Nicolaas-verras- singen uit De Amsterdamse vishandelaar en diens broer zag hij als de kwade geesten van de hele affaire: duistere figuren die de vishandel terroriseren en inkopers, vis- knechten en ijswerkers onder bedreiging I met een zwaar pak slaag aanzetten tot de diefstallen. Iedereen was doodsbe-1 nauwd voor deze twee broers, zei de of ficier. De mensen durfden tijdens het I I vooronderzoek geen mond open te doen uit angst voor wraak. Een 53-jarige ijswerker uit IJmuiden werd wegens diefstal en heling van kis ten vis veroordeeld tot vijf maanden ge vangenisstraf met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk. Een 49-jarige vistnkoper uit IJmuiden, die namens de Amsterdamse handelaar een kist (kennelijk gestolen) tong ter waar de van 150 van de 16-jarige visknecht had gekocht voor 45, werd veroordeeld tot 100 boete en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Een 33-jarige visknecht uit Velsen en een 23-jarige ijswerker uit IJmuiden werden wegens diefstal en heling beiden veroor deeld tot 100 boete en een maand voor waardelijk De verdedigers van de viswerkers voer den allen aan. dat hun cliënten ofwel pion nen van de Amsterdamse handelaar wa ren geweest, ofwel hei slachtoffer van de verleiding die in de IJmuidense afslag zo rijkelijk voorhanden was. GROENTEVEILING. De noteringen op de Beverwij kse groen teveiling waren maandagmiddag: andijvie 24-56, bospeen 28-52, waspeen 16-39, witlof 24-56, spruiten 45-95, prei 22-47, seldery- knollen 11-29, boerenkool 12-43, rode kool 8-16, groene kool 12-22, uien 10-26, aard appelen (bintjes) 14. Vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en vijf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof in de hoofdstad gistermiddag geëist tegen een 26-jarige houtbewerker uit Worraer, die in de avond van 24 maart in zijn pasgekochte tweedehands auto in een flauwe bocht in de weg Heemskerk-Uitgeest tegen een te gemoetkomende auto is gebotst, waardoor vier passagiers van deze auto ernstig wer den gewond. De houtbewerker, die geen rijbewijs had, hij had pas tien rijlessen gehad reed onder invloed van sterke drank en had volgens getuigen geen lichten aan. „Deze massa fouten demonstreert een mentaal gebrek aan verantwoordelijkheids gevoel", vond de procureur-generaal mr, H. J. Kemper, die het jammer vond dat voor dergelijke gevallen de rijbevoegdheid niet voor levenslang kan worden ontno men (vijf jaar is het maximum) De door de rechtbank in Alkmaar opge legde gevangenisstraf van zes maanden vond mr. Kemper evenwel te hoog, om dat hij ook wel enige schuld zag bij de be stuurder van de tegenligger, die onvoldoen de op het tegemoetkomende verkeer heeft gelet en een auto en twee fietsers was gepasseerd omdat een 35 meter voor hem rijdende auto dat ook had gedaan. De man heeft daarvoor een zware tol betaald want zijn linkerarm zal hij nooit meer kunnen gebruiken en bovendien ont vangt hij geen cent van de verzekering omdat de houtbewerker geen rijbewijs had. De verdachte had samen met een vriend van dinsdag 10 december t/m vrijdag 13 dec. in het Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk. Geopend van 2—5.30 ui iKv. en van 7io zijn 26ste verjaardag gevierd in Bever wijk. Zijn vriend reed hem er heen. Na drie cola's met cognac en een pilsje be dacht hij zich en wilde toch liever de verjaardag bij moeder thuis voortzetten Zijn vriend wilde nog niet mee, waarop de man besloot zelf te sturen. Hij be weerde dat de lichten van zijn auto wel brandden en dat hij voldoende naar rechts was uitgeweken om de aanrijding te voorkomen, maar de tegenligger zou bij de inhaalmanoeuvre op de linkerweghelft zijn terechtgekomen. Het hof zal op 23 december arrest wijzen. Hyacinten, blauwe druifjes, tulpen en narcissen zjjn maandag zusterlijk naast elkaar op de Beverwijkse bloemenveiling verschenen: een hartverwarmend tafereel op een mistroostige decemher-dag: vier verschillende firma's Nijssen, uit Sant poort, zijn verantwoordelijk voor deze primeurs. De steeds kaler wordende veiling zou overigens wel meer van deze opvrolijker- tjes kunnen hebben. Bij de tulpen brachten de Imperators 29 cent per stuk op; Pink Trophy ging voor 32 cent; Paul Richter voor 30 cent en ge mengde tulpen deden 24 cent per stuk. Vorig jaar kwamen de eerste tulpen al op 28 november (op de laatste veiling in het oude veilinggebouw aan de Koning straat: de drie bosjes brachten toen 1000 op, voor de actie Ons Dorp). Bij de narcissen waren het Carlton, Gol den Harvest en Early Glory, die rond de 25 cent per stuk opbrachten; voor de Ver- iger werd 18 cent per stuk betaald. Er was veel vraag naar goede hyacinten; de rose en witte kwamen tot 48 cent per stuk. Blauwe druifjes lagen tussen de 45 en 54 cent per bosje. PARIJS (AP) Het bureau van secre taris-generaal van de Nato, mr. Stikker heeft vandaag meegedeeld dat Stikker geen plannen heeft om zich binnenkort uit zijn functie terug te trekken. Deze verklaring volgde op nieuwe ge ruchten dat mr. Stikker in verband met zijn gezondheid zal aftreden. In september vorig jaar heeft hij een zware operatie on dergaan. „Ik heb in 31 jaar niet meer in het Ne derlands geacteerd en gezongen, voor het laatst tvas dat op 7 november 1932 in „De Koning der Vagebonden" in Theater Car ré te Amsterdam." Johan Heesters, die gisteravond uit München op Schiphol ar riveerde, had duidelijk moeite met het spreken van zijn moedertaal. Toch zal hij deze moeten opfrissen want op 7 februari a.s. zal hij weer in het Nederlands moe ten acteren en zingen en toevalligerwijze in datzelfde Theater Carré. Hij speelt de Baron von Trapp, een der hoofdfiguren van de musical „Sound of Music" die dan in première gaat. Het wordt zelfs de pre mière voor het vasteland van Europa. Regisseur Ton Lutz is met Johan Hees ters, Mieke Bos, Maria Ballings, Teddy Scholten en Guus Verstraete hedenmorgen begonnen met de repetities voor „Sound of Music." Zondag vertrekt Heesters weer naar München waar hij tot de 29ste moet zingen in „Die lustige Witwe". Tegen nieuwjaar keert hij naar Amsterdam terug om zich helemaal aan de musical te wij den. Bij zijn aankomst op Schiphol werd Johan Heesters ondermeer begroet door Mieke Bos, een van de vroegere Selvera's. Zij zal zijn tegenspeelster zijn in de musical „The Sound of Music". uur uur. Woninginrichting IJmuiden - Beverwijk Voortdurend kwam de officier op dit thema terug, maar concrete uitspraken in die richting wist hij de verdachten toch niet te ontlokken, hoezeer hij daartoe ook werd uitgedaagd door de steeds kwader wordende advocaat van de vishandelaar, die hem beschuldigde van stemming ma ken tegen zijn cliënt zonder dat er bewe zen feiten voor handen waren. Maar de officier liet zich niet van zijn overtuiging afbrengen. Hij sprak van „een goede vangst" waar de justitie reeds lang op had geloerd, van een „gezwel dat moet worden uitgesneden", en hij kondigde aan dat de twee broers binnenkort voor de rechter zullen verschijnen in verband met een omvangrijke sigarettensmokkel per schip waar zij zich aan schuldig zouden hebben gemaakt. Toen de vishandelaar dan tenslotte als vijfde verdachte werd voorgeleid rekte iedereen dan ook nieuwsgierig de halzen. Er verscheen een gezette jongeman in een keurig pak. die desgevraagd vertelde dat hij helemaal niet zo'n krachtpatser was en dat hij de gestolen (en daardoor zeer goed kope) vis voornamelijk had gekocht om aan vrienden en kennissen weg te geven. Hij zou de visknechten niet tot diefstal hebben aangezet. Komende vrijdagavond zal DCIJ in zijni rj clublokaal hotel Kennemerhof, tegen het AeS maanden Cel sterke Gezellig Samenzijn spelen. Met Jo- zeph Blankenaar heeft GS de leiding; DCIJ moet trachten van de onderste plaats af te komen. DCIJ komt uit met: Laros, Tielrooy, Van der Berg, Pippel, Dukel, Binkhorst, Swier, Van Straten, Beukema en Bosma. Maan dagavond 16 december speelt DCIJ de laatste wedstrijd in de Noordhollandse hoofdklasse-competitie en wel in Haarlem tegen Haarlemse Damclub. De officier eiste zes maanden gevan genisstraf met aftrek van de twee maan den voorarrest. „Deze jongen doet niets an ders dan commanderen, en als hij z'n zin niet krijgt dan slaat hij er op", zo zei hij. Wegens het veroorzaken van een ern stig verkeersongeluk op 6 april op de Ant werpsestraatweg in Bergen op Zoom heeft een 23-jarige inwoner van St. Annaland voor de rechtbank te Breda terechtge staan. De verdachte was volgens een aan tal getuigen met zijn auto bij het nemen van een flauwe bocht in de weg op de linkerweghelft terecht gekomen en in bot sing gekomen met een tegenligger. De bestuurder en een passagier kwamen om het leven en twee andere passagiers werden ernstig gewond. De officier van Justitie eiste vijf maan den hechtenis en vijf jaar intrekking van het rijbewijs. De verdediger, mr. J. A. van Waarden uit Amsterdam, protesteerde tegen het stemming maken tegen zijn cliënt met ge ruchten en onbewezen of niet ter zake doen de feiten. Hij bepleitte de zaak tot zijn proporties terug te brengen: heling van twaalf kisten vis. Dat was voor zijn cliënt een onnozele hoeveelheid vergeleken bij de reusachtige partijen die hij verhandel de. Daarbij heersten er in de vishal nu eenmaal lichtzinnige normen. De verdach te had door de affaire een gevoelige knauw gekregen omdat hij van de afslag was uit gesloten en zijn exportmarkt daardoor ge heel verloren was gegaan. Mr. Van Waar den vond een lichtere straf op zijn plaats. De politierechter vond het meest bezwa rende, dat de verdachte een nog pas 16- jarige visknecht bij de diefstallen had be trokken. Hoewel hij zijn respect betuigde voor het pleidooi van de raadsman, zag hij de verdachte, als uiteindelijke afne mer, toch als de centrale figuur bij de dief stallen. Hij sloot zich in het vonnis aan bij de eis van de officier: zes maanden met aftrek. Maandag De aanvoer in IJmuiden was maandag 9300 kisten vis, waarvan 1031 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 8 tongschar en schar tong, 3365 schol, 5 schar, 2664 haring, 6 makreel, 390 schelvis, 1265 wijting, 268 kabeljauw en gul, 10 leng, 203 haai, 2 ham, 7 poon, 50 koolvis en 24 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4.20-3.90, gr. tong 6.10-4.80 grm. tong 4.70-4.30, kim. tong 4.80-4.40, kl tong I 5.40-5, kl. tong II 5.40-4.80, tarbot I 4.50-4. Pe prijs per 50 kilo was: tarbot III 156 154, tarbot IV 130-100, schartong 42-25, gr, schol 39-28, grm. schol 37-25, kim. schol 35-23, kl. schol I 34-23, kl. schol II 24-12 schar 26, verse haring 25.40-11.40, makreel 18.80-13, gr. schelvis 60-51, grm. schelvis 60-52, kim. schelvis 60-41, kl. schelvis I 55-43, kl. schelvis II 40-14, wijting, 27-12. gr. gul 48-36, mid. gul 47-32, kl. gul 44-27 kl. leng 33, kl. haai 17-8, ham 208-144, poontjes 32-19, kl. koolvis zw. 44-40, kl. koolvis wit 70-60. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 156- gr. koolvis zw. 140-108, gr. koolvis wit 242- 220, gr. leng 96-83. Maandag werden in IJmuiden de volgen de besommingen, in guldens, gemaakt KW 124-6420, KW 126-4180, KW 19-4550, KW 52-3920, KW 127-4220, KW 17-3200 KW 38-4150, KW 200-4500, KW 172-5000 KW 10-2820, KW 191-4650, KW 166-54,50, KW 114-4220, KW 188-2520, KW 57-3780, KW 64-3550, KW 134/136-2020, KW 108- 2450, KW 107-3870, KW 160-2280, KW 193- 6350, KW 165-10.640, KW 164-4550, KW 143- 6500, KW 98-6120, KW 186-6360, KW 31- 4160, KW 178-3420, KW 29-3880, KW 30 3400, KW 137-4500, KW 79-2000, KW 63 2660, KW 110-3350, KW 97-2880, KW 133 2440, KW 96-2880, KW 68-2150, KW 119 4900, KW 118-1270, KW 92-1220, KW 58- 4020, KW 113-2970, KW 131-3660, KW 61- 340, IJM 54-4120, IJM 204-3300, IJM 60- 3220, IJM 64-2950, IJM 59-2920, IJM 65 4660, IJM 38-1300, IJM 81-2440. IJM 62 1580, IJM 2-4200, IJM 7-3520, IJM 4-3300, WKD 1-5770. Aanvoer van dinsdag De aanvoer in IJmuiden, verzorgd door 37 vaartuigen, bestond dinsdagmorgen uit 4820 kisten vis, 440 stuks gladde kabel jauw en 14.000 kilogram tong. Bij de aan voer waren: 450 kisten schelvis, 160 radio, 240 wijting, 120 gul en kabeljauw, 50 kool vis, 2.000 haring, 1700 kleine kistjes haring, 420 makreel, 880 schol, 60 tarbot en 160 varia. Prijzen van dinsdag Per kilogram, in guldens: Tarbot 4.10— 3.80; heilbot 4.404; grote tong 4.90—4.40; grootmiddel tong 4.50—4.30; kleinmiddel tong 4.70—4.40; tong I 5.20—4.70; tong II 5.20—4.80. Per 125 kilogram: Grote en middel kabeljauw 120—100; grote koolvis wit 232 220; grote koolvis 108; middel koolvis 124; grote leng 9288. Per tien stuks: Grote kabeljauw 86—71; middel kabeljauw 4837. Per 50 kilogram: Grote schelvis 55—52 middel schelvis 5450; kleinmiddel schel vis 5546; schelvis één 5242; schelvis twee 37—27; schelvis drie 11—10; gul 5541; gul II 50—38; gul III 38—30; kool vis I wit en koolvis II 54—47; grote schol 3331; middel schol 2928; kim. schol 32—28; schol I 33—28; schol II 23—20 schol III 1815; poon 6; haai 166; wij ting gestript 25—14; wijting dicht 11 haring 20—11; makreel 51—12; tarbot 174 —88; griet 90—86; leng één 37. Besommingen van dinsdag Twee Zweedse trawlers hebben dinsdag morgen besommingen gemaakt van over de tienduizend gulden, namelijk de GG 327 12.400 en de GG 347 11.400. De overige besommingen, in guldens: KW 125-4770 KW 46-5150, KW 183-5900, KW 59-4080 KW 33-4490, KW 174-8200, KW 195-6190 KW 180-5900, KW 213-6040, KW 207-3530 KW 91-2500, KW 171-2900, KW 82-9540 KW 32-9400, IJM 46-6790, IJM 154-5460 IJM 45-4350. De heer E. de Smit uit Velsen behoort tot de Weinige directieleden van een groot bedrijf, die eenmaal als jongste bediende met hun carrière een aanvang hebben gemaakt. Hij begon zijn loopbaan aldus in 1923 bij de C.V. „Amster damsche Huidenclub" G.A., een coöperatie van Nederlandse grossiers en slagers, waar men zich belast met het verzamelen van de huiden van geslacht vee, om deze daarna tegen bederf in te zouten en vervolgens door te verkopen aan 'leer looierijen in geheel Europa en Amerika. In de loop der jaren is dit bedrijf tot een belangrijke onderneming uitgegroeid, samengesteld uit vijfenvijftig filialen, waarmee men contacten onderhoudt met de slachthuizen in alle Nederlandse provincies. Haringvangsten KW 37-8; KW 167-4; KW 70-24; KW 40- 34; KW 16-9; KW 7-6. Gemiddeld: Kat wijk 12, Scheveningen 8 en Vlaardingen 8. Op zee De SCH 21 Arie van der Zwan heeft maandag in de Ierse Zee 25 last haring gevangen. De SCH 23 Margriet deed het nog beter en maakte dertig last haring buit. Vele schepen meldden vangsten van honderd tot tweehonderd kantjes. Toen deze mooie resultaten elders bekend wer den, ontstond een ware rush naar de Ierse Zee van vaartuigen, die op weg waren naar Franse havens of schepen die daar reeds waren. Ook de kotters voor de kust hebben maandag geen reden tot klagen gehad. Al spoedig nadat zij waren uitgevaren wer den trekjes gemaakt van dertig kilogram tong en een enkel mandje vis. Geref. Kerken Beroepen te Aal ten: C. H. van den Berg te Lollum te Spijkenisse: H. J. Koffrie te Doorn te Rotterdam-Kralingen: J. Kievit te Noordeloos. Bij deze onderneming kwam de heer De Smit dus veertig jaar geleden in dienst als een zestienjarige jongen, die zich ech ter na zeven jaar al tot chef-correspon dent had opgewerkt. Deze promotie werd daarop regelmatig door hogere functies ge volgd: directie-secretaris in 1935, procura tiehoudcr in 1945 en adjunct-directeur 1951, waarna de heer De Smit ten slotte in 1962 werd benoemd in z'n huidige func tie als administratief directeur. Receptie Ter gelegenheid van dit veertigjarig ju bileum werd maandagmiddag in de Kroon zaal van café-restaurant Brinkmann Haarlem een receptie gehouden, waar de heer De Smit in gezelschap van zijn echt genote en zoon en zijn hoogbejaarde ouders bijzonder veel hartelijke gelukwensen ontvangst mocht nemen. Aan het feit dat de jubilaris onder meer secretaris is van de Commissie tot Bestrijding van de Run derhorzel, dankte hij ook de komst van de heer J. Wagenvoort, adjunct-directeur van de Veeartsenijkundige Dienst en van prof. dr. H. Swiertsma, bestrijder van parasie ten. Voorts was de directie van de Ne- Voor twee personeelsleden van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen was het maandag een feestdag: d^ viering van hun vijfentwintig jarig arbeidsjubileum aan dit bedrijf. De jubilarissen, de heren M. J. Vergouw, eerste lasser in de mechanische werk plaats, en W. Huigen, transporteur in de algemene dienst, die vergezeld waren van hun echtgenoten en kinderen, werden ont vangen op het directiekantoor, waar het hoofd van de technische dienst, de heer W. Weijnman, bij ontstentenis van de bedrijfsdirecteur, een toespraak heeft ge houden. Namens de directie dankte hij de beide heren voor hun diensten aan het be drijf. Dit ging vergezeld van de aanbieding van een enveloppe met inhoud; de respec tieve echtgenoten kregen de gebruikelijke foto in lijst. De heer Huigen had van een verdere huldidging afgezien. In gebouw Concordia had de jubileumviering van de heer Vergouw plaats. De jubilaris werd ook hier huldigend toegesproken en ge schenken werden hem aangeboden. In de Eendrachtstraat 13 kwamen nog velen de familie Vergouw hun gelukwen sen aanbieden. derlandse Middenstands Bank uit Amster dam aanwezig en was het verder de ge hele middag een komen en gaan van dé talrijke vrienden en relaties, die de jubi laris zich gedurende zijn loopbaan wist te verwerven. De meesten van hen kwamen niet met lege handen, zodat de heer De Smit nog met vele geschenken werd ver rast. De eigenlijke huldiging had men be waard voor het diner, dat na afloop van de receptie werd gehouden. Hier werd door diverse sprekers het woord gevoerd, waar bij de heer ,C. Booy uit Haarlem, voorzit ter van de coöperatie als inleider fungeer de. Uiteraard werd de jubilaris ook door hem hartelijk gecomplimenteerd, waarbij de heer De Smit namens het bestuur een enveloppe werd overhandigd, waarvan de inhoud waarschijnlijk ruim voldoende was voor de complete uitrusting van een ama teur-filmer, hetgeen tot de hartewensen van de heer De Smit behoorde. Ook sprak de heer G. H. I-fauber als oud-directeur, die verklaarde de jubilaris reeds als jonge man te hebben gadegeslagen, waarbij hij hem had leren kennen als een ambitieus en nauwkeurig werker, die daardoor nu op een voorbeeldige en verdiende carrière te rugzien mag. Het laatste woord was aan de jubilaris zelf, die kennelijk van de sym pathieke huldebetuigingen en de vele ge schenken onder de indruk was. Het werd dan ook een woord van hartelijke dank. De kring Kennemerland van de vereni ging De Tulp heeft gisteravond in Bever wijk vergaderd. De kring telt 185 leden, maar de opkomst was maandag zo slecht, dat de voorzitter, de heer H. Duin, zijn misnoegen hierover niet onder stoelen of banken stak. De voorgenomen maatregelen in interna tionaal (E.E.G.-) verband rechtvaardigen toch zeker wel een serieuze gedachtenwis- seling. Ter vergadering kwam de wens, om een afwachtende houding ten aanzien van de ontwikkelingen in de E.E.G. aan tc ne men, naar voren. De algemene vergade ring wordt aanstaande maandag in Haar lem gehouden. De heer Duin, die aftredend was als kringvoorzitter, stelde zich niet meer her kiesbaar; hij is opgevolgd door de heer Pries ter sr.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4