Open of gesloten dominerende vraag bij de EEG-marathon Overleg Montecatini met Shell bijna afgesloten - DE BEURS - Scholten en Britse Starch Products gaan samen Fransen willen eerst landbouw in orde maken en dan naar Genève Koudijs verbetert verslaggeving Meteoor Beton zit goed in de orders Houthandel Re verwacht niet veel lager resultaat Ver. Holl. sigaren wijzigt statuten Belangrijke opdracht voor de Chamotte Unie Volgens Financial Times'1 Pasir Nangka wil een fusie met Lodaja en Pasir Malang „Voorzichtig zijn met prijsverhogingen" SCHEEPVAARTBERICHTEN Domaniale Mijn weer geen dividend William Pont rekent op bevredigend jaar DONDERDAG 12 DECEMBER 1963 Uit het bedrijfsnieuws IBS omzet zal circa 10 pet hoger zijn Zuivel Financieel reglement W antrouwen KONINGINNEWEG 44-48 Telefoon 13609 AMSTERDAM Staatssecretaris Bakker WALL STREET i (Van onze speciale verslaggever J. Óppenheim) Open of gesloten? Dat is de vraag. Het is de grote principiële vraag, die domi neert op de zitting van de ministers van Landbouw uit de zes E.E.G.-landen (Frankrijk, West-Duitsland, Italië en de Benelux), die deze week in het Congres paleis te Brussel bijeen zijn gekomen. Open of naar buiten gekeerd betekent een eerlijke vrije mededinging met de buitenwereld, zogenaamde derde landen. Gesloten of naar binnen gekeerd be tekent autarkie, bescherming tegen de buitenwereld. In het eerste geval be vordert men de internationale handel, in de tweede belemmert men deze. Bij alle problemen, die de zes hebben op te lossen, speelt deze tegenstelling. Om dat aan te tonen moet er nu wel iets over die problemen worden gezegd. Frankrijk, en vooral Italië, willen een marktordening voor rijst. Dat zijn de twee rijst producerende landen van de gemeenschap. De marktordening is een deftig woord voor voorkeursbehandeling. De vier anderen voelen daarvoor weinig. Vooral West-Duitsland niet, dat liefst 2/3 van zijn import uit de Verenigde Sta ten betrekt ten behoeve van zijn rijst- verwerkende industrie in het noorden. Het betrekt ook wat rijst uit Suriname. En Nederland verdedigt hier het Suri naamse belang. Al we nu de Fransen en de Italianen wat gaan helpen en de im port uit derde landen gaan beperken, wer ken wij produktietoenemingen bij de lan den in de hand. Bovendien vormen we dan een slecht figuur in de Kennedy-ron- de, de tariefonderhandelingen in wereld- Koudijs' Voederfabreiken B.K. zal vol gend jaar tot een ruimere verslaggeving overgaan. Dat was intern al besloten vóór in de laatste weken in de pers kritiek ver scheen over de huidige wijze van publice ren en aandrang tot verbetering werd uit geoefend door een grote aandeelhouder, zo verklaarde gisteren directeur L. J. Koud ijs al bij het begin van de door prof. mr. W. F. de Gaay Fortman gepresideerde jaarvergadering. Hij gaf daarbij direct enkele cijfers, die het bestuur na de laatste prospectus ge meend had nigt in het jaarverslag te be hoeven óp te nemén: een omzet in I9fi2'"63 (ultimo 31 juli) van 2,19 (v.j. 2.Ï4) min.', investeringen 611.000, afschrijvingen f 228.000 en donatie aan vernieuwingsfonds ƒ407.000. Een andere toezegging was dat tussen commissarissen en directie overleg zal worden gepleegd over eventuele tussen tijdse mededelingen. „Tot dusverre is daaraan geen behoefte geweest", zei de heer Koudijs, „omdat de gang van zaken altijd constant was". Maar een der aan deelhouders vond dat het toch beter was geweest het publiek voor te bereiden op de dividendverlaging van 10 op 9 percent. In dit verband wilde hij vernemen of de 9 percent krap verdiend waren of dat de verlaging een symbolisch gebaar was van het bestuur. Directeur Koudijs moest dat laatste min of meer toegeven: „We hebben ons inderdaad enigszins laten leiden door de druk van de komende loonsverhogin gen. Het is niet te voorspellen of die ooit zullen worden terugverdiend". Het totaal der door Brtonfariek De Me teor geboekte orders ligt op een hoger niveau. De omvang van de orderporte- 'euille is zeer bevredigend. De directie verwacht in 1963 ten opzichte van 1962 een stijging van de omzet en een verbe tering van het financiële resultaat. H. P. Gelderman in Oldenzaal heeft de kostenstijgingen niet volledig kunnen op vangen wegens gedeeltelijke onderbezet ting en te lage opbrengst prijzen van massa-artikelen. Het staat, aldus de di rectie, vrijwel vast dat het resultaat van 1963 zal achterblijven bij dat van 1962. De omzet van het Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid (I.B.B.) zal over 1963 on geveer 10 percent hoger zijn, terwijl de omvang van de nog niet uitgevoerde op drachten aan het eind van deze maand waarschijnlijk boven het bedrag aan het eind van 1962 zal liggen. De directie kan nog geen schatting geven van het resul taat over 1963. De directie van Wernink's Betonmaat- schappij te Leiden verwacht dat de re sultaten van de onderneming tenminste die van het vorig jaar zullen evenaren. Alle afdelingen zijn goed van orders voor zien. Vlisco (Katoenfabrieken) heeft besloten het interim-dividend voor 1963 vast te stellen op onveranderd negen percent voor de preferente en op 4 (v.j. 6) percent voor de gewone aandelen. Dit is mee gedeeld op een buitengewone aandeelhou dersvergadering. Het ontslag van de heer Jan Fentener van Vlissingen, die 42 jaar ~->n het bedrijf verbonden is geweest, werd bij acclamatie en cum laude ver leend. Hij werd tot commissaris benoemd. Ngombezi Cultuurmaatschappij heeft in november een sisalproduktie geboekt van 429 (v.j. 480) ton. De produktie tot nu toe in dit jaar kwam hierdoor op 4859 ton tegen 4631 ton in de overeenkomstige periode van 1962. wijd verband, die in mei te Genève beho ren te beginnen. Zo redeneren de vier andere landen. Natuurlijk verzetten de Fransen en de Italianen zich er tegen. De Italianen en de Duitsers hebben de grootste importbehoefte aan rundvlees. Dit komt vooral uit Denemarken (levend vee) en uit Argentinië (bevroren vlees). Voor bevroren vlees is een contingent toe gestaan van 22.000 ton per jaar. Zowel West-Duitsland als Italië wensen verho ging van dit contingent. Bij een marktordening voor de zuivel staat een groot Nederlands belang op het spel. Alleen aan subsidie voor de melk geeft ons land jaarlijks tussen de 300 a 400 miljoen gulden uit. De Bondsrepubliek zelfs DM 900 miljoen. Indien wij de ge garandeerde prijs aan de boeren zouden gaan verhogen, worden onze boter en kaas duurder en dat vermindert onze concur rentiepositie. Van die „oplossing" moet Nederland niets hebben. Maar verhoogt dan de prijs van de margarine, is ons aangeraden. Geen denken aan, antwoordt Nederland. Wij zitten al in een inflatie spiraal. Margarine is bovendien een Ne derlands volksvoedsel en een dergelijke maatregel zal deswege zeer impopulair zijn. Dat zijn onze argumenten. Dat is ook een netelige kwestie. Het gaat voornamelijk om de bestedingen van de gelden uit het landbouwfonds van de ge meenschap. De Italianen willen een deel van hun structuurverandering in het zui den op dit fonds afwentelen. Daarop heb ben de Duitsers gezegd dat ze er niets voor voleen dat van hun markten 'n prach tige bloeiende boomgaard wordt opge bouwd. Zij zijn bang voor overproduktie. Zie hier, heel in het kort, waarom het gaat. De ene algemene trek, die deze on gelijksoortige problemen gemeen hebben, is de kwestie van openheid of gesloten heid. Voor geen van deze problemen is nog een oplossing gevonden. Een paar kleinigheden zijn opgeruimd. Voor het ove rige zit men nog diep in de moeilijkheden. Kennelijk wacht iedereen tot het aller laatste ogenblik om dan in een zogenaam- Houthandel voorheen G. Key is volgens de directie gedurende de laatste maan den geconfronteerd met een belangrijke sjuigjng van de houtprijzep in. het buiten land. ter-wijl ook de zeevhtchten op een aanmerkelijk hoger^ niveau kwamen. In zijn pogingen om de" irr -het eersté kwartaal van dit jaar opgelopen omzet- achterstand -weg te werken, heeft de hout handel te laat op de hiervoor genoemde stijgingen gereageerd. De directie vertrouwt, op grond van de spreiding van de activiteiten, dat het uiteindelijk resultaat over 1963 niet veel lager zal zijn dan dat van het vorige boek jaar. Over 1962 werd 12 percent dividend uit gekeerd. de „package deal" (het pakket, noemen de Nederlanders dat hier) wat toe te ge ven. De één vertrouwt de ander niet. De gemeenschapsgeest is ver te zoeken. Maar wat wil men? Onderhandelen onder een bedreiging van de Fransen, die hier ook in de wandelgangen van het congrespaleis niet ophouden met te verzekeren dat ze er niet aan denken naar Genève te gaan als de landbouwzaak niet voor 31 decem ber is opgelost, is niet bepaald inspire rend. Als men hen op de „koppeling" attent maakt, die nu eenmaal tussen deze zaak staat en het onderhandelingsmandaat, waarmee de E.E.G.-commissie straks naar Genève op stap moet, wordt dat verband gebagatelliseerd. Eerst de landbouw ,dan zullen we wel verder zien. Dat is het ste reotype Franse wederwoord. Het is een teleurstellende en onvruchtbare dialoog en, wat nog veel belangrijker is: deze dia loog vormt de doorzichtige dekmantel van een principieel verschil in visie op de aard, het karakter van de gemeenschap van de Zes. Open of gesloten? Dat is de vraag. In de op 18 december te houden buiten gewone vergadering van de N.V. Verenig de Hollandse Sigarenfabrieken, zal door het bestuur aan aandeelhouders een statu tenwijziging ter goedkeuring worden voor gelegd. Een van de belangrijkste punten is het verhogen van het maatschappelijk kapitaal van 2,5 min. tot 12,5 min. Het voorstei tot statutenwijziging houdt o.a. voorts in de naam van de N.V. Ver enigde Holandse Sigarenfabrieken te wij zigen in Verenigde Handelsonderneming Scheveningen N.V., gevestigd in Den Haag. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 12.503.870, verdeeld in 10 prioriteitsaan delen, alle van 500. voorts 24990 gewone aandelen van 500 en 3870 restant-aande len. alle van één gulden. Geplaatst en vol gestort zijn alle prioriteitsaandelen. 5000 gewone aandelen en alle restantaandelen. Chamotte Uni- en Gouda Vuurvast zijn er in nauwe samenwerking in geslaagd voor de Nederlandse industrie een interes sante opdracht te boeken. Beide bedrijven zullen n.l. een belangrijke hoeveelheid vuurvaste materialen leveren voor de ovens van de in aanbouw zijnde elektro- denfabriek van de ALU-chemie te Rot terdam, een dochtermaatschappij van de Schweizerische Aluminium AG. De correspondent van de „Financial Ti mes" in Rome schrijft uit niet-officiële maar betrouwbare bron te hebben ver nomen dat mogelijk nog voor het einde van de week een verklaring kan worden verwacht over de succesvolle afsluiting van de onderhandelingen tussen Shell en Montecatini. De Shell zou een belangvan „Het bestuur is van plan een fusie aan te gaan met de cultuurmij Lodaja en la ter misschien met de Pasir Malang met het oog op de overeenkomstige belangen die wij in de Franse land- en tuinbouw bedrijven hebben." Dit zei de voorzitter, mr. W. F. J. Borgman Brouwer, gisteren in de buitengewone vergadering van de N.V. Cultuurmaatschappij Pasir Nangka. Voor de in de statutenwijziging opgeno men afstempeling van het aandelenkapi taal en de omzetting van het prioriteite kapitaal in de gewone aandelen, noemde mr. Borgman drie redenen: ten eerste de verwachting dat de schadeclaim op In donesië ad f 4.400.000 niet veel zal ople veren, ten tweede dat het op de balans geboekte „belegd in Indonesië" niet kan worden waargemaakt, ten derde om ruimte te scheppen voor de overname van andere aandelen en daarmee de mogelijkheid voor een fusie te openen. De voorzitter deelde mede dat de resul taten over '63 ongeveer gelijk zullen blij ken te zijn aan die in '62 De vruchten en tarweoogst zijn gunstig verlopen. De rijstoogst heeft enige vertraging ondervon den door de koude en natte zomer. Fa. E. de Sraafi vijftig percent krijgen in de twee grote petrochemische fabrieken van Montecati ni in Ferrara on Brindisi. Het is nog niet bekend of er een ge zamenlijke maatschappij zal worden op gericht waarin Montecatini de twee fa brieken zal onderbrengen of dat ze zul len worden overgedragen aan de bestaan- het gezamenlijk eigendom van Shell en Montecatini, is eerder dit jaar opgericht voor de verkoop van insectenverdelgings- middelen en dergelijke van zowel de Shell als Montecatini. Volgens de zegslieden van de genoem de correspondent zal de Shell aan Mon tecatini een groot bedrag in contanten be talen dat ergens in de buurt van de 1,2 miljard gulden zou liggen. Montecatini zal ook een groot bedrag krijgen voor de Amerikaanse royalty's op haar patenten voor de vervaardiging van isotactisch polypropyleen. De Italiaan se maatschappij heeft bekendgemaakt dat haar patenten thans in de Verenigde Sta ten worden erkend. Een aantal Ameri kaanse chemische bedrijven heeft gedu rende enige jaren isotactisch polypropy leen vervaardigd daar de patenten van Montecatini niet werden erkend. De er kenning betekent dat Montecatini recht heeft op alle royalty's sedert 1954. a lus de „Financial Times". KON. OLIE HOGER IN LICHT VERDEELDE MARKT Het Damrak heeft gisteren bij opening een verdeelde stemming te zien gegeven voor de internationals. Het waren wederom de AKU-aandelen die de aandacht vroegen, terwijl Philips aangeboden in de markt lag. De vaste stemming voor AKU werd niet alleen gehandhaad, er werd aan de winst van de voorgaande dag van acht punten nog twee punten toegevoegd bij een notering op 5307», na een opening op 528V». De gunstige gang van zaken, alsmede de flinke koersstijging in Wall Street voor de Amerikaanse dochter van het AKU-con- cern, de American Enka, werken gunstig op het koersniveau van de AKU-aandelen. Philips zakte voor de derde achtereenvol gende beursdag verder in als gevolg van gering aanbod van Zwitserse zijde. Hier door werd een gulden lager geopend op f 147,80. Toen het aanbod van genoemde zijde was opgenomen kreeg de lokale vraag de overhand, waardoor de prijs steeg tot 148,50. Philips sloot gisteren in Wall Street een halve dollar lager. Hoogovens wederom in dalende richting op 549Vj (554V<). Unilevers prijshoudend op f 140 met weinig zaken. Kon. Olie begon aan vankelijk zeer kalm met een koerswinst van twintig cent op f 175.10. In het laatste beurshalfuur kwamen in deze hoek wat kooporders voor lokale rekening los met als gevolg, dat f 176 werd gedaan In een beschouwing over de concurren tiepositie in het midden- en kleinbedrijf heeft de staatssecretaris van economische zaken, drs. J. A. Bakker, gisteren in de te Utrecht gehouden bondsvergadering van de Nederlandse Rooms-Katholieke Mid denstandsbond 'n dringend beroep gedaan op alle ondernemers om met prijsverho gingen na 1 januari zo voorzichtig moge lijk te zijn. Het reële gevaar dat ons bedreigt, al dus de staatssecretaris, is dat de prijsstij ging zal „doorschieten" en dat dan nieu we looneisen worden gesteld. Dan komt men onvermijdelijk in de prijzen- en lo- nenspiraal terecht en dat moet voorkomen worden. Dat kan worden voorkomen als overheid, werknemers en ondernemers te zamen blijven streven naar het welsla gen van een evenwichtig economisch be leid, naar een rustige groei. De staats secretaris riep op zich de medewerking aan en medeverantwoordelijkheid voor dat beleid juist het komende jaar bewust te zijn. Dat zal dan een essentiële bijdra ge zijn tot het welslagen van het beleid. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoer^en voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.05 —10.15. Amerikaanse dollar 3.58—3.62, Canadese dollar 3.301 3.351 Franse frank (100) 73,3073.80, Belgische frank (100) 7,16—7.21, Duitse mark (100) 90.4090.90. Zweedse kroon (100) 68.7069,70. Deen se kroon (100) 51.6052.60, Noorse kroon (100) 49,70 —50.70. Zwitserse frank (100) 83.20—83.70. Italiaan se lire (10.000) 57.00—59,00. Oostenrijkse schilling aoo) 13.95—14.05, Portugese escudo (100) 12,45—12,60. Snaanse peseta (100 grote coupures) 5,95—6.10 De directie van de Koninklijke Scholten, Foxhol N.V. er, de Board of Directors van Staren Products Ltd. te Slough (Bucking hamshire). Engeland, maken in aanslui ting op hetgeen in de aandeelhoudersver gadering van Koninklijke Scholten Op 18 november werd meegedeeld, bekend, dat zij besloten hebben tot een vergaande sa menwerking. onder handhaving der zelf standigheid van beide ondernemingen. Teneinde deze samenwerking te effectue ren, zal Scholten o.a. een vertegenwoordi ging in de board of directors verkrijgen en deelnemen in het kapitaal van Starch Products Ltd. Daartoe is per brief aan de houders van aandelen van Starch Ltd. Een bod van Scholten uitgebracht op de ordinary shares, de A ordinairy shares en de preference shares- Scholten zal alleen de binnengekomen EVA-maikten. offertes accepteren, als minimaal 34 pet van de uitstaande 20.000 Engelse ponden ordinary shares en 60 pet van de uit staande 330.00 Engelse ponden a ordinary shares worden aangeboden. Zowel Schol ten, Foxhol als Starch Products zijn o.a. fabrikanten van speciale zetmeelderivaten voor een lrote variatie van toepassingen. Reeds gedurende langere tijd was bij de directies van beide ondernemingen de over tuigmg gerezen, dat een samenbundeling van krachten op de terreinen van research produktie en verkoop voor beide van uiter mate groot belang zou zijn. Nu het erop lijkt, dat voorlopig geen samengaan van E.E G. en EVA-landen tot stand zal ko men, werd deze samenwerkingnog drin gender. Scholten zal door deze samenwer king zijn internationale positie belangrijk versterken, vooral op de Britse en de Aagtekerk 12 te Bremerhaven, Abbekerk 12 v Hamburg n. Bremen. Abida 13 te Singapore verwacht. Achilles 11 v. Antwerpjen n. Amsterdam. Acmaea 11 te Rotterdam. Adonis 11 v. Guanta n. Antiqua. Adrastus 11 v. Bremerhaven n. Amsterdam Agamemnon 11 v. Port au Prince n. Gonaives. Alca 11 v, Nantes n. Brest. Alcor 11 v. Portland (Vict.) n. Aden. Almdijk 11 v. Akaba n. Aden. Almkerk 11 640 m. n. St. Helena n. Kaapstad. Alnati 11 60 m. n.o .Villano n. Antwerpen. Ameland verm. 12 v. Tranmere. Ammon 9 v. Maracaibo n. Port of Spain. Amstelmolen 12 te Port Louis verwacht. Annenkerk 11 te Bremen. Area 11 v. Cairns n. Singapore. Archimedes 11 dwars Havana n. Hamburg. Arendskerk 11 v. Beira n. Mtwara. Asmidiske 11 v. Norfolk n. U.K. Attis 10 480 m. o.z.o. Bermuda n. Le Havre. Atys 11 v. Thameshaven n. Rotterdam. Avedrecht 11 135 m. n.w. Alexandrië n. Milazzo. Averdi.jk 12 te Nacala verwacht. Bali pass. 10 Shanghai n. Manilla. Balticborg 11 v. Delfzijl. 7 Banggai U te Paita v. Callao. Barendrecht 11 20 m. z.w. Lissabon n. Port Said. Batjan 11 1500 m. w.n.w. Hawaii n. Valparaiso. Bennekom 111 te Port of Spain v. Bridgetown. Bintang 11 350 m. o.n.o. Kp. Madras n. Chalna Boissevain 11 270 m. o.z.o. D. Garcia n. Mauritius. Borneo 11 550 m. w. Colombo n. Djibouti. Breda 11 v. Aruba n. Curasao. Caltex Amsterdam 11 te Bahrein v. Mosselbay. Caltex Arnhem 11 v. Suez n. Perzische Golf. Caltex Eindhoven 11 70 m. n.n.w. Alexandrie n. Stockholm. Calt Gorinehem 11 v. Kopenhag. n. Br.büttelkg. Caltex Leiden 10 v. Cochin n. Kandia. Caltex Naples 11 v. Halmstad n. Vlissingen. Caltex Nederland 11 30 m. z. Kreta n. Sidon. Caltex Pernis 11 v. Abadan n. Aden. Caltex Rotterdam pass. 11 Aden n. Mena. Caltex The Hague 11 320 m. z.w. Karachi naar Visagzapatnam. Charis 11 v. Cristobal n. Haiti. Chiron 10 550 m. w.z.w. Madeira n. St. Lucia. Cinulia 12 te Curasao verwacht. Congokust 12 te Freetown verwacht. Crania 12 te Rotterdam. Daphnts 10 v. Miami n. Tampa. Delphina 11 300 m. n.n.o. L. Palmas n. Monrovia. Diogenes 1 2v. Antofagasta n. Tocopilla. Drente 11 250 m. z.w. Kuria Muria n. Damman. Eemhaven pass. 11 Gibraltar n. New York. Eemland 11 te Santos v. Angra dos Reis. Elizabeth Broere 11 te Bombay. Esse Den Haag 11 te Marsa el Brega. Fina Nederland 12 te Aden verwacht v. Suez. Forest HUI 11 130 m, w. Gibraltar n. Palermo Forest Town 11 te Banias. Friesland KRL verm. 13 v. Chalna n, Penang. Friesland SSM 11 te Hartlepool. Gaasterkerk 11 1050 m. n.w. Kp. Leeuwin naar Fremantle. Gaasterland 11 v. Hamburg n. Bremen. Gabonkust 11 110 m. z.o. K. Palmas n. Freetown. Ganymedes 11 v. Balboa. 12 te Buena Ventura. Giessenkerk 11 150 m. z.o. Daedalus n. Llvorno. Gooiland 11 v. Ventspils n. Las Palmas. Gorredijk 11 v. Bremen n. Rotterdam. Guineekust 12 te Antwerpen. Gulf Hollander 11 155 m. n.w. Perim n. Suez. Gulf Swede pass. 11 Gibraltar n. Landsend. Hathor 11 800 m. z.w. Landsend n. Antwerpen. Helicon 10 210 m. n. Hispaniola n. Sto. Dorrtingo. Hercules 11 v. Paita n. Guayaquil. Hilversum 11 te Le Havre v. Jacksonville. Holl. Duin 11 55 m. w.z.w. Oporto n. Hamburg. Houtman 11 v. Devonport n. Sydiey. Inca 10 150 m. w. Tampa n. Galveston. Isis 10 1000 m. z.w. Azoren n. Point Fortin. Ivoorkust 11 te Lagos. Izalco 12 te Punta Arenas. Japara 11 v. Bremen n. Antwerpen. Jason 12 te Paramaribo. Johannes Frans 13 te Cristobal v. Amuaybay. Kabylia oil te Thameshaven v. Stanlow. Kara 12 te Berre verwacht n. Mena al Ahmadi. Karachi 11 dwars Malta n. Port Said. Karimun 11 80 m. z.w. Ouessant n. Duinkerken. Katendrecht 11 v. Le Havre n. Roterdam. Katsedijk 11 te Hamburg. Kelletia 11 te Point Fortin. Kerkedijk 10 te New York. Kermia 11 t.h.v. Lissabon n. Singapore. Khasiella 17 te Cornerbrook verwacht. Koningswaard 10 480 m. w.z.w. Azor. n. Curasao. Kopionella 12 te Stanlow. Koratia 10 v. Beira n. n. Abadan. Korenia 8 te Singapore. Korovina 15 te Yokohama verwacht n. Singapore. Kosicia 12 te Kopenhagen. Kossmatella 11 v. Curagao n. La Libertad. Kreeft 11 110 m. n.w. Trondheim n. Rotterdam. Kryptos 27 te Cardon verw., maakt 9 Laketrips. Kylix 11 te Buenos Aires n. Curapao. Langkoeas 12 te Djibouti verwacht. Leersum 11 200 m. z.w. K. St.Vine. n. Avonmouth. Leiderkerk 11 130 m. z.z.w. Ouessant n. Pt. Said. Liberiakust 11 ten anker rede Port Harcourt. Liberty Bell 11 700 m. z.o. Tokio n. Anacortes Loppersum 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Maasdam 11 te Rotterdam. Madisonlloyd 11 te Aden. Mainlloyd 11 40 m. w. Ouessant n. Curasao. Marathon 11 240 m. n.w. Finisterre n. Amsterdam. Maron 11 te Willemstad v. Amsterdam. Mataram verm. 16 v. Mombasa n. Tanga. Mediterranean Sprinter 11 200 m. n.n.o. Las Pal mas naar Las Palmas. Meerkerk 11 75 m. z.z.o. Suez n. Akaba. Meliskerk 11 55 m. n.n.w. Muscat n. Das eiland. Memnon 11 v. Point a Pitre n. Sint Maarten. Mentor 11 v. Willemstad n. Gent. Merwede 11 v. Hamburg n. Orehoved. Merwelloyd 11 45 in. n.w. Tunis n. Lissabon. Minos 12 te Helsinki verwacht. Moh. Reza Shah 11 v. Port Said n. Duinkerken Moordrecht 11 v Curasao n. Punta Cardon. Munttoren 11 155 m. w. Monrovia n. Bonny. Mijdrecht pass. 11 Dardanellen n. Batum. Naess Commander 11 v. Port Said n. Landsend. Naess Tiger 12 te Le Havre. Nashira verm. 20 v. Rotterdam n. Pto. Alegre. Neder-Eems 11 300 m, o. Saigon n. Bangkok. Neder-Waal 11 v. Auckland n. Mnt. Maunganui. Neder-Weser 11 v. Hamburg n. Bremerhaven. Noordwijk pass. 11 Beachyhead n. Pepel. Oberon 10 v. Maracaibo n. Kingston. Ocean Sprinter 12 te Rotterdam verwacht. Ommenkerk 11 te Bellbay. Ondina 13 te Yokkaichi verwdcht n. Singapore. Onoba 11 20 m. o.n.o. Ras Fartak n. Suez. Oranje 12 te Wellington. Osiris 11 v. Balboa n. Punta Arenas. Overijsel 11 188 m. w. Kreta n. Malaga Palamedes 11 v. Paramaribo n. Georgetown. Pericles 11 v. Arica n. Iquique. Philidora 11 240 m. w.n.w. Manilla n .Yokkaichi. Philine 11 in Suezkanaal n. Gibraltar. Polydorus 12 v. Port Said n. Liverpool. Prins Alexander 11 v. Esbjerg n. Lissabon. Prins Casimir 11 25 m. tz.w. Portland n. Londen Prins Fred. Hendrik 11 te Cartagena v. R'dam. Prins Johan Willem Friso 10 50 m. z.w. Kp. Race naar Le Havre. Prins Maurits 11 175 m. n.o. Malta n. Antwerpen. Prins Willem II 11 750 m. z.z.o. Belle n. R'dam Prins Willem IV pass. 11 Vlissingen n. Gent. Prins Willem V 11 120 m. w.n.w. Scillys n. Lond. Prinses Irene 11 v. Le Havre n. Antwerpen. Pygmalion 11 v. Bremen n. Rotterdam. Raki 11 280 m. z.z.o. Kp. Sable n. Tripoli. Randfontein 11 v. Teneriffe n. Kaapstad. Rondo 11 120 m. z. Ithaca n. Ryeka. Rossum 11 180 m. n.n.w. Socotra n. Eastham. Sanana 11 v. Haiphong n. Pnompenh. Sarpedon 12 te Georgetown. Scheldelloyd 13 te Aden verwacht. Scherpendrecht 11 v. Singapore n Abadan. Schiekerk 1 2te Hongkong verwacht. Schouwen 11 250 m. n.w. Hakodate n. Hakodate Sepia 11 45 m o.n.o. Algiers n. Rotterdam. Servaaskerk pass. 11 Ouessant n. Antwerpen. Simonskerk 11 te Antwerpen v. Barcelona Sinon 10 580 m. n.n.w. Puert. Rico n. Curasao. Sirrah 11 v. Coryton n. Napels. Situla pass. 10 Vlissingen n. Corintes. Skadi 12 te Livorno. Soestdijk pass. 11 Startpoint n. Antwerpen. Sophocles 11 te La Guaira. Spaarnekerk pass. 12 Ouessant n. Port Said. Stad Alkmaar 12 te Sagunto. Stad Amsterdam 11 dwars Bougie n. Catania. Stad Den Haag 11 90 m. n.w. Texel n. Aarhus. Stad Maastricht 12 te Amsterdam verwacht. Statendam verm. 13 v. Southampton n. R'dam. Statue of Liberty 11 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Steven 11 30 m. o. Kp. Da Gata n. Bremen. Straat Clement 12 te Fremantle verwacht. Straat Colombo 11 te Kaapstad v. Matadi. Straat Cook 11 te Port Kembla. Straat Franklin 11 20 m. n.w. Kp. Sint Vincent naar Port Said. Straat Rio 11 te Durban. Tacana 12 te Valparaiso. Tahama 11 dwars Dover n. Hamburg. Tero 11 te Antwerpen v. Rotterdam. Theron 11 te New York v. Philadelphia. Tjimanuk 12 te Durban. Tjinegara 11 ten anker Trincomalee. Tjitarum 11 860 m. z. Mauritius n. Durban, Tjitjalengka 11 v. Rio de Janeiro n. Santos. Togokust 11 te Freetown. Van Heemskerck 12 te Durban verwacht. Van Noort 11 v. Suva n. Auckland. Van Riebeeck pass. 12 eil. Masirah n. Mukalla. Van Spilbergen 11 rede Bunbury. Vasum 12 te Puerto Miranda. Viana 12 v. Curasao n. Punta Cardon. Videna 12 te Maracaibo verw., verm. P Miranda Vitrea 11 360 m. z. Ceylon n. Geeiong. Vivipara 15 in Suezkan. vèrw verrft. La Spezia Willèm Ruys 11 te Port Evergl. n. P Au Prinèe Willemstad 11 te Madeira. Woltersum 11 400 m. o.n o Bahamas n. Mobile. Wonogiri 11 130 m. z.o. Sokotra n. Shanghai. Wonosari 11 267 m. n n.w Perim n. Akaba. Eaankerk 11 te Durban Zafra 11 430 m. z.w Bombay n. Mena. Zaria 11 250 m. o z.o. Colombo n Yokohama. Zeeland li 40 m. w. Singapore n. Shanghai Zonnekerk 11 20 m. z. Cartagena n. Marseille. KLEINE VAART Admiraal Nelson 12 te Amsterdam verwacht. Amyntas 11 25 m. n.n.o. Villano n. Hamburg Anna Broere 11 te mmingham Areas 11 25 m. n.w. Opórto n. Lissabon. Ardeas 10 te Amsterdam. Arnoudspolder 11 dwars Dungeness n Antwerpen Atlas 10 te Cadiz. Binnenhaven 11 tê Rotterdam. Borculo verm. 11 v. Amsterdam n. Kristmahamn Coccinelle verm. 12 v. Casablanca n Kenitra Dido 10 te Kopenhagen Driebergen 11 dwars Dungeness n Hamburg. Drie Gebroeders 9 te Londen. Elsa 10 v. Gefle n Halmsund. Engelina Broere 11 te Malmö Erasmus 11 20 m. w. wandelaar n. Gent. Erasmussingel 11 20 m. z.w. Beachyhd. n R'dam Flevo 10 te Bordeaux. Geestdiep 11 20 m. z.o. Smithknoll n. Maassluis Gouweborg 10 te Sandettie n. IJmuiden. Gramsbergen verm. 11 v. Rochefort n. Agadir Heemskerk 10 v. Teignmóuth n. Genua. Helvetia S. 10 te Tongue n. Rochester. Hoogland pass. 10 Texel n. Kopenhagen Hunzeborg 11 dwars Norderney n. Mantyluoto Joost 10 v. Alholmen n. Zaandam. Kaap Falga 10 te Sundsvall. Keizersgracht 11 te Nantes Leonidas 11 70 m o. Malta n. Benghazi. Markab verm 11 v. Amsterdam n. Boston. Mynias 11 te Dungeness n. Rotterdam Nassauhaven verm. 14 v. Kopenhagen n R'dam Phidias 10 te Haifa. Quo Vadis 7 te Garston. Rochab 11 90 m. z.w Kp. Spartel n. Valencia. Spolesto pass 11 Beachyhead n. Rotterdam Steenbergen 11 te Sandetti n. Le Havre Stella Maris 11 30 m. n.o. Smalls n. Aviles. Stella Prima 14 te Zeebrugge verwacht. Tjamme pass. 11 JE-ll v. Hamburg n. Fonea. Ubbergen pass. 11 Egmond n. Klaipeda. Vanda 8 te Chatham. Vechtborg 11 dwars Egmond n. Bóhus. Westerdok 7 te Cork. Zevenbergen 11 te Stavanger. SLEEPVAART Groningen 11 v. IJmuiden te Amsterdam. Humber 8 v. Port Said n. India. Ierse Zee 6 v. Norfolk n. Noord-Duitsland Oceaan 9 1250 m n. Socotra n. Ras Tanura. Poolyzee 8 v Milfordhaven n. Rotterdam Rode Zee 9 660 m. n.w. Papeete n Papeete. Titan 10 v. Rotterdam n. IJmuiden met kraan. Witte Zee 9 100 m. z. Lissabon n. Alexandrie. VERHANDELDE FONDSEN 11 dec. 10 december Totaal 442 450 Hoger 159(36,0»/») 167(37,1%) Lager 172(38,9%) 177 (39,3»/») Gelijk 111(25,1»/») 106(23,6%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.KU Hoogovens Kon. Olie 176,30—176.50 Philips 147,50 gb-148,20 Unielever139,80140,10 H.V.A1677»— 188 De stemming was nauwelijks prijs houdend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2cfe tijdv. A.KU. 529 Hoogovens 558560 558 Kon Olie 176,50—176,60 176,70 Philips 147,30—147,60 147,40 Unielever H V.A168—169 gl 168 Vonge elotkoers A'dam Rubber. H V A A.K U Del' Mij Hoogovens Philips Gem. Bez Unilever Dordtsche Petr. K Ned Petr. Mij. Holl Am. Lijn K.L.M K.N.S.M. Ned. Stoomv Mij. Ommeren, Phs v. Scheepv Un. Ned Interuni- Nef- Robeco Unitas Ver Bezit v. 1894 Amsterd Bank Ned Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Am stel Brouwerij Berkel's Patent Bols Büh rm. -Tetterode Fokker Ford Gelder Kon Pap Gist Spir.f. Kon Var der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Scb Indola Kon. Zcut-Ketjen Muller Nat Bezit Ned Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thon, ien Dr Ver Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwa n enberg- Org. B illi ton Mij II vy Aluminium Ltd.. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service... General Motors. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S Steel 119 166'/s 529 137, 553 148,40 140,20 8367» 176,35 117*/» 49,— 1527» 142 2797. 1387» 200,— 114, 226, 507 130,50 365 345 335 303 640 399 235 1009 695 366'/» 920 2207» 339 293 451 3467» 484'/» 767 311 421 56,— 182 779 216 417 263 910 4497» 267» 19H 447» 31% 64 807» 697» 397» 437» 527» Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) De handel in Wall Street vertoonde gisteren een zeer ongeanimeerd beeld, waarben alleen sporen vast waren op de mededeling dat Pennsylvania Railroad dit jaar een netto-winst zal behalen die on geveer 14 percent hoger zal liggen dan verleden jaar. De markt was overigens in een verdeelde stemming geopend, maar laat-beurs vond een koersafbrokkeling plaats, waarbij verliezen werden geleden van fracties tot ongeveer een dollar per aandeel. Van de 1325 verhandelde fondsen waren er 535 hoger, 483 lager en 307 sloten onveranderd. De omzet beliep 4.400.000 shaares tegen 4.560.000 shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 575.21 2.04), sporen 177.10 2.33) en open bare nutsbedrijven 137.59 0.14). De netto-produktie per man-diênst in het per 30 april afgesloten boekjaar 1962/ 1963 is, blijkens het verslag van de Do maniale Mijn-maatschappij n.v., door ó.a. verdere mechanisatie en verbetering van de organisatie met ruim 7 percent ge stegen. Als gevólg van het teruglópen van het gemiddeld aantal verrichte onder grondse diensten per werkdag nam de netto-produktie kolen echter met slechts 2,5 percent toe. De oorzaak hiervan ligt aan de verdere daling van het aantal ondergrondse arbeiders, alsmede San het ver/uim door ziekte van de werknemers. De sociale lasten ên loonkosten gaven wederom een stijging te zien. Het saldo exploitatie, interest en diver sen. nam toe van f 1,07 miljoen in 1961/ 1962 tot 1,21 miljoen. De afschrijvingen vergden 1,03 miljoen (V.j. 909.000), terwijl de voorzieningen voor vernieu wingen 295 000 (nihil) beliepen. Het dividend zal wederom worden gepasseerd. Naar nieuwe rekening wordt overgeboekt f 21.800 154.000) Het gezamenlijk resultaat van de NV Houthandel voorheen William Pont zal, zo deelt de directie mee, geen afwijking van betekenis ten opzichte van 1962 te zien geven. De strenge winter heeft wei door grote stagnatie in de afleveringen verliezen veroorzaakt. Een ongekend hoge afzet in de volgende maandenheeft ech ter deze tegenslag gelukkig weer ten goe de doen keren. Elders konden bevredigen de tot zeer goede resultaten bereikt wor den Alles bijeen zal derhalve op een be vredigend boekjaar 1963 gerekend wor den.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 21