Volgende week gaat de EEG- marathon in Brussel verder Mr. Biesheuvel: Wat op spel staat is geen geringe zaak Akkoord over CAO voor textielindustrie r - DE BEURS - MY HOME is MY CASTLE „BOLWERK" J Nederland verhoogt bijdrage aan I.D.A. Drie employés gedagvaard in Allied Crude zaak Studebaker verloor 40 miljoen dollar Grotere vraag naar duurdere artikelen Dochtermaatschappij in Zuid-Afrika Forse stijging van het BOG-vermogen Ned. Ford weer 10 pet interim-dividend Loonsverhoging van 9.2 percent „Reorganisatie KLM bijna voltooid" Vlees blijft duur Russische order voor I.H.C.-Holland „Cenza" nu geheel in goudaandelen Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN Lonen in mijnen 10 pet hoger boot 17 opwinden(j lekker BESSENJENEVER 3 H. A. de Vries IJzer De Nederlanden van 1845 IN ONS RESTAURANT SERVEREN WIJ KERSTDINERS fn diverse prijsklassen Kennemerplein 5 Haarlem Telefoon 16840 Kaarslicht dansend licht GOUDA KAARSEN (Van onze speciale verslaggever J. Oppenheim) BRUSSEL Tientallen ministers uit de zes F.E.G.-landen op z'n minst twee per land, zullen elkaar in het midden van de volgende week in het congrespa leis in Brussel ontmoeten om te probe ren een aantal landbouwkwesties op te lossen en om wat in de wandeling het Kennedy-mandaat heet, vast te stellen. Met het Kennedy-mandaat worden bedoeld de instructies aan het dagelijks bestuur van de E.E.G. het supranationale col lege van negen mannen te verstrekken, om in mei in het Palais des Nations in Genève tariefonderhandelingen in wereld wijd verband te beginnen. Van president Kennedy is het initiatief uitgegaan om op grondslag van de Amerikaanse wet strek kende tot uitbreiding van handel (trade ex pansion act) tot zogenaamde lineaire ta riefsverlagingen te komen. Lineair bete kent in dit geval vijftig percent over de gehele linie. Dat is een novum in interna tionale onderhandelingen van dit soort. Tot nu toe placht men over produkt per pro dukt te onderhandelen. Dat was een tijd rovende en niet erg vruchtbare bezig heid. Aan deze ministeriële monster-zitting waarop sommige landen door liefst vier bewindslieden vertegenwoordigd worden (buitenlandse zaken, economische zaken financiën en landbouw) gaat vooraf een tweedaagse raad van de zes ministers van landbouw, die elkaar deze week gedu --nde vier dagen in het congrespaleis ge t"offen, maar niet gevonden hebben. Het zal in het begin van de volgende eek ook nog wel bij wat heen en weer •aten, bij wat door modderen blijven. Dat wordt om twee redenen algemeen ver wacht. In de eerste plaats omdat de be- week hebben toegespitst, in de begrijpe lijke Frans-Duitse strijd (het grootste ex porterende land van agrarische produkten versus het grootste importerende land van de Zes) niet in een vloek en een zucht uit de wereld zijn te helpen. In de tweede plaats omdat kennelijk gewacht werd op een versterking van het ministeriële team, teneinde met vereende krachten de grote politieke knopen door te hakken. De mogelijkheid dat men er de volgen de week niet uitkomt is helemaal niet uit gesloten. Gaat de raad dan na de kerst dagen verder of pas in het nieuwe jaar? ri. Oüa GEEF UW INTERIEUR SFEER EN KARAKTER; VOORAL NU MET DEZE INTIEME FEESTDAGEN I Luxe hoeft echt niet duyr te zijn, wij brengen u BANK STELLEN met aantrekke lijke vormgeving in diverse prijsklassen. NEEM ER EVEN DE TIJD VOOR EN KOM EENS LANGS BIJ BOOT hlf- meubelen GMMTRAAT S2-M-M TELEFOON. U04? Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend, waarin wordt voorgesteld, dat Nederland voor een bedrag van 16,5 miljoen dollar (ongeveer 60 miljoen gul den) zal bijdragen in een aanvulling van de middelen van de Internationale Ontwik kelingsassociatie (I.D.A.) De Nederlandse bijdrage aan de associa tie zal voortaan ongeveer 22 miljoen gul den per jaar bedragen. Dit is 2,2 percent van het totaal dat door alle leden wordt bijeengebracht. Dit totaal is gestegen van 150 tot 250 miljoen dollar. Drie employés van de Allied Crude Vegetable Oil and Refining Company zijn gedagvaard om voor een jury te getuigen in de kwestie van de vermiste oliën. Voor de rechter heeft een accountant van de bewindvoerder van Allied Crude, die failliet is verklaard, gezegd dat er aanwijzingen zijn dal tussen 15 en 20 november méér dan 800 miljoen lbs plant aardige oliën zijn verdwenen uit de tanks in Bayonne (New Jersey). Bij inventarisatie op 15 november was gebleken dat de 52 tanks die aan Allied Crude waren verpacht 823,54 miljoen lbs olie bevatten. Op 20 november was de hoeveelheid verminderd tot 91 miljoen lbs. (A.P.). NEW YORK (AP) Sinds 1959 heeft Studebaker op haar automobielfabrikage in de Verenigde Staten 40 miljoen dol lar verloren, zo heeft president-directeur Randolph H. Guthree gezegd. Op een pers conferentie werd meegedeeld: dat de pro- duktie van de Avanti, de sportwagen van Studebaker, zal worden stopgezet en dat de prijs van de Studebakers, die voortaan uit Canada geïmporteedd zullen worden ongeveer dezelfde zal blijven. maar één politieke knoop, maar die mag er dan ook wezen. Hoe kunnen de zes „een redelijk levenspeil" verzekeren aan hun boeren, waartoe zij zich bij verdrag heb ben verplicht en tevens een bijdrage le veren „tot een harmonieuze ontwikkeling van de wereldhandel", ook een verdrags verplichting. Om het zo duidelijk moge lijk te zeggen: hoe kunnen zij het onmis kenbaar behoudend karakter van hun land bouwbeleid in overeenstemming brengen met de liberale handelspolitiek? Het gevaar bestaat dat de Zes hoe langer hoe meer stappen gaan doen op het hellend vlak van protectie. Een dergelijk beleid is in handelspolitiek opzicht moei lijk verkoopbaar. De Fransen en helaas ook de Europese commissie dringen voort durend in de richting /an bescherming. De andere partijen trachten zo veel mo gelijk te remmen, maar dat lukt niet al tijd. Als men er nu maar in zou slagen de handelspolitieke schade, die zogenaam de derde landen (niet clubleden) nu al ondervinden en straks nog meer, wat te beperken. Er worden overal in de wereld, geluk kig ook in sommige E.E.G.-landen zelf, enige gerechtvaardigde zorgen gekoesterd over het toekomstige handelspolitieke be leid van de gemeenschap. Het systeem van variabele heffingen aan de gemeen schappelijke tariefrem (de zogenaamde buitengrens) op agrarische importen is en blijft een wat angstig experiment. Het zou in sommige gevallen mundiaal gezien een nadeliger werking kunnen hebben dan tarieven, die in ieder geval veel gemak kelijker onderhandelbaar zijn. Het is daar om goed dat de ministers van buiten landse zaken hun ambtgenoten van land bouw komen versterken. Zij hebben uit de aard van hun functie meer oog voor het handelspolitieke element dan hun collega's van landbouw. „Wat de volgende week op het spel staat Is geen geringe zaak", om tenslotte mr. Biesheuvel te citeren. „Het gaat om het wel en wee van miljoenen mensen, pro ducenten en consumenten in de zes lan den en om het beleid tegenover de bui tenwereld". Zo sprak de wat vermoeide Nederlandse minister van landbouw na af loop van het eerste deel van deze raads zitting, in zijn hoedanigheid van voorzit ter. Inderdaad: geen geringe zaak, zowel voor de gemeenschap van de zes, als voor de andere vrije landen aan deze en gene zijde van de Atlantische Oceaan, die zon der twijfel volgende week met scherpe kri tische blik het Brusselse spel zullen vol gen. ABRIKOZENBRANDEWIJN SINASBRAHOEWIJN E KERSENBRANDEWIJN ANANASBRANDEWIJN Conform het pre-advies van de raad van commissarissen zal aan de aandeelhou ders van H. A. de Vries' Ijzerhandel N.V. te Amersfoort naast het primair dividend van vijf percent over het geplaatste kapi taal van 1.571.000, een superdividend van 2l/i percent worden uitgekeerd. De aan deelhouders krijgen de keuze het dividend geheel in contanten of 5 percent in con tanten en 2percent in aandelen A ten laste van de agio-reserve te ontvangen. De keuze zal vóór 31 mei 1964 moeten zijn uitgebracht. Voor zover de daarvoor aangewezen dividendbewijzen niet ter in wisseling tegen aandelen zijn ingeleverd, zullen de daarvoor bestemde aandelen na laatstgenoemde datum worden uitgegeven, zodat in elk geval een afgerond bedrag van 40.000 aan aandelen A wordt uitgegeven. In zijn visie op de problematiek van lo nen en prijzen verklaarde de directeur, de heer H. K. de Vries, dat er in de branche van huishoudelijke artikelen geen sprake is van prijsverhogingen maar wel van een verplaatsing naar de duurdere artikelen. Indien er een sterke prijsverhoging zou ko men, zou er naar zijn mening een grote kans bestaan op kortsluiting tussen de prij zen en lonen. Volgens de heer de Vries was er slechts één mogelijkheid de prijzen te verlagen, namelijk door verhoging van de manproduktie. Mocht dit niet het geval zijn, dan be staat er een grote kans dat de Nederland se industrie omzet zal verliezen aan het buitenland. Het zal er van afhangen of de werknemers zelf initiatieven zullen ont wikkelen om hun produktie te verhogen, waardoor het gerechtvaardigde verlangen naar meer loon ook volledig verantwoord is. Er bestaan geen klachten over presta tie en werklust van de werknemers, maar men wil de betaling van prestatieionen be vorderen om de produktie op te voeren. De N.V. Assurantie Maatschappij De Nederlanden van 1845 heeft besloten voortaan in Zuid-Afrika haar bedrijf uit te oefenen door middel van een lokale maatschappij. Daartoe zal binnenkort wor den opgericht de Nederlandse Assuransie Maatscappy van Suid-Afrika Beperk, met zetel in Johannesburg, welke maatschap pij zpwel het schade- als het levensver zekeringsbedrijf zal gaan uitoefenen. De Raad van Bijstand en de Directie van het Beleggingsfonds Onroerende Goe deren (BOG), hebben tot een herwaar- Wriiïgf y§nr: de fóf het Fonds- behorende ènróerèftde goederenbesloten,, Met Ingang van maandag wórdt Se nieuwe afgifteprijs f 1.484, tegen 1.414 op 6 december, toen de afgfite tijdelijk werd gestaakt. Beide prijzen zijn nog in clusief de slotuitkering per 31 december 1963. De totale uitkering over het vorige boekjaar bedroeg 58 (op jaarbasis) tegen 57,50 over het jaar daarvoor. De uit kering over 1963 zal naar alle waarschijn lijkheid 59 bedragen, waarvan als in terim reeds 27,50 werd uitgekeerd. Vooruitlopend op het verslag over 1963 kan thans reeds worden medegedeeld, dat dit jaar ongeveer 15.000 participatiebe- wijzen zijn afgegeven en het vermogen met meer dan 20 miljoen gestegen is tot ruim 65 miljoen. De Nederlandse Ford Automobiel Fa briek stelt over het boekjaar 1963 een on veranderd interim-dividend voor van tien percent. Vorig jaar werd vijftien percent slotdividend uitgekeerd waardoor het to tale dividend over 1962 vijfentwintig per cent bedroeg. Tussen de vertegenwoordigers van de in de textielindustrie is in beginsel over eenstemming bereikt over de nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst, die op 1 januari zal ingaan, Het akkoord, dat uiteraard nog de goedkeuring behoeft van de leden der betrokken organisaties en van de Stichting van de Arbeid houdt in hoofdzaak het vol gende in- 1. een loonsverhoging van 9.2 percent, een. vermindering van het ver schil tussen mannen- en vrouwenionen. b. een uitbreiding van het aantal vakantieda gen met 2 dagen en invoering van een aaneengesloten vakantie van 2 weken, c- dé mogelijkheid-van -ondernenjipgsgewijze differentiatie, die in de eer'sle plaats be- "sté'rbcf zal'zijn" voori-de'Tëgaïisêring van niet reehtsgeldende, lonen. Deze mogelijkheid om per onderneming in overleg met partijen en na goedkeu ring van de vakraad voor de textielin dustrie in voor de werknemers gunstige zin van de C.A.O. af te wijken, betreft een verhoging van de basisionen met ma ximaal 4 percent en daarnaast een zeke- De K.L.M. deelt ons desgevraagd mee dat er geen sprake is van een terugdraai en der inmiddels vrijwel geheel ingevoer de nieuwe organisatie van het bedrijf vol gens de adviezen van het Amerikaanse adviesbureau McKinsey. De reorganisatie van de K.L.M. is bijna voltooid, zij het dat er nog enige lokale aanpassingen worden bezien. Voor de Ne derlandse aspecten wordt in dit opzicht het adviesbureau Berenschot geraadpleegd. De K.L.M. blijft echter het bureau Mc Kinsey ook nog raadplegen voor de verde re invoering van de door dit bureau ge adviseerde organisatievorm. re verruiming van de tariefmarge. c. de garantie van een minimum brutoinkomen (inclusief huurcompensatie voor werkne mers van 23 jaar en ouder van 100 gul den per week bij een redelijke prestatie en een volledige werkweek, voor vrouwen in zogenaamde gemengde functies is het bedrag op 90 gulden vastgesteld, e. verho ging van de nachtploegtoeslag, f. een met de loonsverhoging corresponderende verho ging van de pensioenpremie. „Wij zullen lange tijd met de dure vlees- prijzen blijven sukkelen. Er is nog nooit zo gerommeld met de vleesprijs en de vlees- situatie als nu", zo heeft de voorzitter van het Bedrijfsfchap voor het Slagersbedrijf, de heer C. Burger.,, gisteren.un_een vergader, ring Van het'bestuur van het schap gezegd. Er heerst een schaarste aan vee Er zal ge ïmporteerd moeten worden Een bestuurslid, de heer M. van 't Hoff, ze: dat de invoerheffing van 14 percent de prijzen extra hoog maakt. Voor elk uitge voerd rund mag er één worden ingevoerd. Maar op het ingevoerde ligt deze accijns. Verruiming van de import heeft alleen zin als deze heffing verdwijnt. Het bestuur van het bedrijfschap besloot minister Andries- sen (Economische Zaken) te verzoeken deze invoerhefing te laten vallen. Ir. W. v. Beelen, directeur van J. en K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk, heeft in Moskou namens de zeven scheepswer ven verenigd in de I.H.C -Holland, de or der verkregen voor de bouw van drie van de zes sleephopperzuigers die in Rusland voor het uitdiepen van havens zullen wor den gebruikt. Britse werven maken de an dere drie. Het gaat hier om een opdracht van rond 30 miljoen. De zelfvarende sleepzuigers zijn dieselelektrisch en hebben een laadruimte capaciteit van 1000 m3. waaronder ook GAENDE SMORGASBORD RESERVEER TIJDIG UW TAFEL! SVENSKA RESTAURANGEN KON. OLIE GEVRAAGD EN STAATSFONDSEN ZWAK De staatsfondsenhoek was gisteren voor de 4Vi en 4V» percent lgningen bepaald flauw te noemen. Er ligt 'n grote verkoop order in deze markt, die'daarvoor, aldus zei men gisteren aan het Damrak, te ge voelig is. Het aangeboden materiaal wordt hier slechts op een verlaagd niveau opge nomen. De stemming voor de internatio nals was verdeeld. Aandelen Kon. Olie en Hoogovens waren hoger, die van Philips en AK lager. Ün'ilever bleef neutraal op 140.10. De vaste tendens voor olies werd rond 177 tegen woensdag als slot f 176.30. Philips zakte bij opening verder weg tot f 147.70. Amerikaans aanbod drukt 'hier nog steeds de koers. Later kon de koers op lopen tot 148.20 0.20). Hoogovens herstelden zich met vijf punteh tot 558. AKU was vier punten in reactie tot 525. De omzetten in die hoek waren minimaal. In het per 30 september 1963 afgesloten boekjaar van het Beleggingsfonds van Centraal-Zuidafrikaanse waarden Cenza, waarvan de beheerster is de N.V. Holland- sche Belegging- en Beheermaatschappij, is de structuurwijziging vrijwel voltooid. Van een beleggingsfonds van Centraal- en Zuidafrikaanse waarden is „Cenza" thans grotendeels getransformeerd in een goud fonds. Het resultaat van de beleggin.gspolitiek is geweest, dat het gehele fondsvermogen aan het einde van de verslagperiode be stond uit aandelen, die zowel op de beurs van Johannesburg als op die van Londen genoteerd worden. Nu alle beleggingen via de Londense beurs verhandelbaar zijn, zal de waarde van he vermogen voortaan be rekend worden. De afgifteprijs beliep 816,40 per één participatie (v.j. 870,57). Het aantal uit staande participatiebewijzen bleef onge wijzigd 1469. Uitgekeerd werd per parti cipatie, zoals bekend, 45.88 51,30). De ze vermindering is hoofdzakelijk een ge volg van de mutaties in de samenstelling van de portefeuille. Enige belangen wer den verkocht, waarop nog geen dividend ontvangen was, terwijl in bepaalde geval len aandelen werden teruggekocht, waar- ,g eerstin het volgend boekjaar van „Cenza" te ver wachten is. De uitkering betekent deson danks nog een rendement van circa 5,6 percent Aangezien het in de bedoeling ligt, dat het fonds ook in de toekomst uitsluitend in goudwaarden zal beleggen, achten de raad van bijstand en de beheersters het ge wenst. dat de wijziging van het karakter van het fonds, die zich in enkele jaren langzaam heeft ^voltrokken, thans ook in de naam tot uitdrukking komt. In verband hiermee zal aan houders van participatie- bewijzen worden voorgesteld d° naam te wijzigen in: Beleggingsfonds „Goudwaar den". In de vergadering van het Bedrijfschap voor de Edelmetaalnijverheid is de heer P. L. Berbee uit Utrecht tot voorzitter gekozen. De heer Ber bee volgt nr S. A. C. Begeer uit Voorschoten op. Gulf Oil Corporation gaat een researchlabora- torium vestigen bij haar raffinaderij die op het ogenblik in de Rotterdamse Europoort in aan bouw is. Minister Luns is in Kopenhagen aangekomen voor besprekingen met de autoriteiten over de verdere ontwikkeling van de E E.G. De Europese Investeringsbank zal in de Duitse Bondsrepubliek een 51/» percent niet opzegbare lening van DM 60 miljoen uitgeven, die een loop tijd van 7 jaar heeft. Aagtekerk 12 te Bremerhaven. Abbekerk 12 v. Hamburg n. Bremen. Acmaea 12 v. Rotterdam n. Gothenburg. Adara li v. Las Palmas n. Porto Alegre. Adonis 11 v, Guanta n. Antiqua. Adrastus 11 v Bremerhaven n. Amsterdam. Agamemnon 11 v. Port Au Prince n. Gonaives. Alchiba 12 v. New York n. Beyrouth. Alcor 12 340 m. z.w. Adelaide n. Aden. Almdijk 12 685 m. w.n.w. Perim n. Aden. Almkerk 12 430 m .n.o. St. Helena n. Kaapstad. Ainati pass. 12 Ouessant n. Antwerpen. Alwaki 12 ten anker Colombo. Ammon 12 rede Port of Spain. Area 12 195 m. z.z.o. Kp. York n. Singapore. Archimedes 12 60 m n o. Kp. Kennedy n. A'dam. Artemis 12 te Puerto Plata. Asmidiske 12 250 m. z.o. New York n. Engeland. Attis 11 640 m. o. Bermuda n. Le Havre. Atys 12 te Rotterdam n. Stanlow. Avedrecht 12 300 m w.n.w. Str. Messina n. Milazzo Banggai 12 v. Guayaquil n. Buena Ventura. Barendrecht 12 v. Gibraltar n. Tripoli. Beninkust pass. 1 2Las Palmas n. Antwerpen. Bintang 12 225 m. z. Calcutta n. Chalna. Blitar 12 40 m. o.z.o. Diego Garcia n. Aden. Borneo 12 670 m. w. Cochin n. Djibouti. Bovenkerk 12 in Golf v. Suez n. Aden. Breda 11 v. Aruba n. Curagao. Burl S. Wats. 12 60 m. w. Djeddah n. Rastanura Caltex Delfzijl 12 in Kielerkanaal n. Fredericia. Calt. Eindhoven 12 90 m. z. Kreta n. Stockholm. Calt. Gorinchem 11 v. Kopenhag. n. Br.büttelkg. Calt. Leiden 12 120 m. w.z.w. Bombay n. Kandia Caltex Nederland 12 te Sidon. Caltex Pernis 12 120 m. o. Little Quoin n. Aden. Caltex The Hague 12 280 m. w.z.w. Bombay naar Visagapatnam. Casamance 12 v. Lissabon n. Casablanca. Castor 12 te Piraeus. Celebes 12 v Kuwait n. Bushire. Ceres pass. 12 Startpoint n. La Guaira. Charis 11 v. Cristobal n. Haiti. Cinulia 12 te Curagao n. Cardon, Panamakanaal. Crania 12 te Rotterdam. Dahomeykust 12 v. Port Harcourt n. Douala. Delphina pass. 12 Las Palmas n. Monrovia. Deneb verm. 12 v. Dublin n. Belfast. Dinteldijk 12 670 m. z.w. Landsend n. Liverpool. Diogenes 12 v. Antofagasta n. Tocopilla. Doelwijk 12 te Rotterdam. Dongedijk 12 te Londen. Drente 12 100 m. n.o. Kuria Muria n. Damman. Esso Rotterdam 12 in Suezkanaal. Fina Nederland 12 te Aden. Forest Hill 12 60 m. n.n.. Oran n. Palermo. Forest Lake 12 v. Karachi n. Mena al Ahmadi. Gaasterkerk 12 600 m. n.w. Fremantle ((bestem.). Gaasterland 12 te Bremen. Giessenkerk 12 te Suez. Gooiland 12 te Holtenau n. Las Palmas. Gorredijk 12 te Rotterdam. Graveland 12 v. Cabedelo n. Amsterdam. Groote Kerk 12 te Port Elisabeth. Guineekust 12 te Antwerpen. Gulf Hansa 12 250 m. o.z.o. Malta n. Landsend. Gulf Hollander 12 95 m. n.o. Port Sudan n. Suez. Gulf Italian 12 45 m. w. Oporto n. Isle of Grain. Hector 12 30 m. n.o. Kp. Ushant n. Hamburg. Heemskerk 1 lte East-London. Hercules 12 75 m. z.z.w. Manilla n. Manta. Hermes 12 te Cristobal. Isis 11 1050 m n.n.o. Trinidad n. Point Fortin. Ittersum 12 v. Bremen n. Hamburg. Izalco 12 te Punta Arenas v. Valparaiso. Jagersfontein 12 te Rotterdam. Jason 12 te Paramaribo v. Amsterdam. Joh. Frans 12 10 0m. o. Cristobal n. Cristobal. Kara 12 te Berre. Karachi 11 25 m. n.o. Malta n. Port Said. Karimun 12 te Duinkerken. Katendrecht 12 te Rotterdam. Keizerswaard 1 2v. Ango Ango n. Pta. Cardon. Kenia 12 v. Avonmoiith ri. Curagao. Kerkedijk 11 v. New York n. Baltimore. Kopionella 12 te Stanlow. Korendijk pass. 12- Wight n. New York. Kosicia 12 te Kopenhagen. Kreeft 12 60 m. z.w. Bergen n. Rotterdam. Kreon 12 te Hamburg. Kylix 11 te Buenos Aires n. Curagao. Ladon 12 v. Punta Del Gada n. Amsterdam. Langkoeas 12 te Djibouti. Leiderkerk 12 30 m. w.z.w. Finisterre n. Pt. Said Lelykerk 12 v. Damman n. Kuwait. Leto 12 v. Londen n. Halifax. Loosdrecht 12 v. Amsterdam n. Antwerpen. Loppersum 11 t.h.v. Brunsbtittel ten anker na aanvaring met Fin „Angus". Lycaon 12 150 m. z.z.o. Cochin n. Penang. Maasdam 12 v. Rotterdam n. Hew. York. Madisonlloyd 12 v. Aden n. Singapore. Mainlloyd 12 280 m. w.n.w. Finisterre n. Curagao. Marnelloyd 12 te San Francisco. Meiiskerk 12 ten anker Das eiland. Mentor 11 v. Fuikbaai n. Gent. Merwede 12 80 m. z.z.w. Esbjerg n. Orehoved. Merwelloyd 12 70 m. n.o. Oran n. Lissabon. Minos 12 le Helsinki v. Hamina. Moliamed Reza Shah 12 150 m. n.w. Alexandrië naar Duinkerken. Moordrecht 12 v. Punta Cardon n. Philadelphia. Munttoren 12 255 m. w.z.w. Abidjan n. Bonny. Mijdrecht 12 135 m. z. Krim n. Batum. Mylady 12 70 m. z. Dakar n. Port Harcourt. Naess Tiger 12 te Le Havre v. La Skhirra. Neder-Rijn 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Neder-Weser 12 te Bremerhaven. Nista 12 te Kp. Matapan n. Tuapse. Nijkerk pass. 12 Ostende n. Antwerpen. Ommenkerk 12 v. Bellbay n. Sydney. Onoba 12 55 m. o. Aden n. Suez. Ootmarsum 12 45 m. z.z.o. Kp. Comorin naar Trincomalee. Oranje 12 te Wellington n. Papeete. Overijsel pass. 12 Pantellaria n. Malaga. Pacaya 12 te Tainpico. Papendrecht 12 1300 m." z.o. Fr'town n. L. Palmas. Peperkust 11 v. Dakar n. Freetown. Pericles 11 v. Arica n. Iquique. P. G. Thulin 12 v. La Salina n. Cristobal. Polydorus 12 v. Port Said n. Liverpool. Prins Alexander 12 70 m. n. Terschl n. Lissabon. Prins Casimir 12 te Londen. Prins Johan Willem Friso 11 130 m. z.o. Kp. Race naar Le Havre. Prins Maurits pass. 12 Kp. Bon n. Antwerpen. Prins Willem van Oranje 12 570 m. z.w. K. Clear naar Rotterdam. Prins Willem V pass. 12 Startpoint n. Londen. Prinses Irene 12 v. Le Havre n. Antwerpen. Pygmalion 12 te Rotterdam. Radja 12 te Hongkong. Randfontein 12 300 m. n. Dakar n. Kaapstad. Roebiah 12 690 m. n. Recife n. New Orleans. Rossum 12 195 m. o. Aden n. Eastham. Rotterdam 12 v. Southampton n. New York. Ruys 12 1100 m. n.n.w. Kp. Town n. Kp. Town. Sanana 11 v. Haiphong n. Phnompenh. Sarpedon 12 te Georgetown v. Carupano. Schelpwijk 12 ten anker rede Liverpool. Schiekerk 12 te Hongkong. Sepia 12 70 m. w.z.w. Malaga n. Rotterdam. Serooskerk 12 70 m. w.n.w. Djeddah n. Penang. Servaaskerk 12 te Antwerpen. Simonskerk 12 v. Antwerpen n. Rotterdam. Sinabang 12 180 m. o. Singapore n. Singapore Simonskerk 12 te Rotterdam. Sinon 11 140 m. o.z.o Turks eil. n. Curagao. Sinoutskerk 12 350 m. z. Hongkong n. Penang. Skadi 12 te Livorno v. Genua. Slamat 12 te Penang. Socrates 12 660 m. z.w. Ushant n. Bremen. Soestdijk 12 te Antwerpen. Sophocles 12 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Spaarnekerk pass. 12 Ouessant n. Port Said. Stad Alkmaar 12 te Sagunto v. Palermo. Stad Gouda verin. 12 v. Rotterdam n. Savona. Stad Maastricht 12 te Amsterdam. Stad Utrecht pass. 12 Kp. Finisterre n. IJmuiden. Stad Zwolle pass. 12 Azoren n. Landsend. Statue of Liberty 11 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Stenton 11 280 m. n.w. Finisterre n. Barbados. Steven pass. 12 Gibraltar n. Bremen. Straat Bali 9 te Hongkong. Straat Franklin 12 50 m. n. Oran n. Port Said. Straat Freetown 12 v. R'dam (proefv.) en terug. Straat Madura 12 v. Adelaide n. Fremantle. Tacana 12 te Valparaiso v. Antofagasta. Tahama 12 te Hamburg. Tara 12 v. Hamburg n. Bremen. Thuredrecht 12 te Norfolk. Tjimanuk 12 te Durban v. Kaapstad. Togokust 12 v. Freetown n. Antwerpen. Towa 12 v. Beira n. Lorenco Marques. Ulysses 12 v. Hamilton n. Port of Spain. Utrecht 12 70 m. w. Gibraltar n. Malta. Van der Hagen 12 720 m. w.z.w. Kp. Maria van Diemen naar Auckland. Van Riebeeck pass. 12 Masirah n. Mukalla. Vasum 12 v. Puerto Miranda n. New York. Viana 12 te Cardon. Videna 12 te Puerto Miranda. Vitrea 12 880 m. z.w. Sabang n. Geelong. Vivipara 12 75 m. n.n.w. Perim n. La Spezia. Waibalong 12 400 m. o.n.o. Mombasa n. Mukalla. Willem Ruys 12 v. Port Everglades n. Bermuda. Witmarsum 12 v. Savannah n. Le Havre. Woltersum 12 165 m. o. Miami n. Mobile. Wonogiri 12 1500 m. z.w. Bombay n. Shanghai. Wonosari 12 110 m. n.w. Djeddah n. Akaba. Zafra 12 300 m. z.o. Ras al Hadd n. Mena. Zaria 12 300 m. w. Sabang n. Yokohama. Zonnekerk 12 65 m. z.w. Marseille n. Marseille. KLEINE VAART Alcetas 11 te Istanbul. Aruba 12 te Smithknoll n. Rotterdam. Audacia 12 te Felixtowe. Bab T. 11 v. Hudiksvall n. Zaandam. Batavier-5 12 50 m. z.o. Tunis n. Las Palmas. Binnenhaven verm. 12 v. R'dam n. Duinkerken. Boezemsingel 13 te St. Malo verwacht. Bosco verm. 14 v. Lissabon. Calchas 12 te Sabinalpt. n. Rotterdam. Carnissesingel 12 te Belfast. Coccinelle verm. 14 v. Casablanca n Kenitra. Corrie Broere 12 op Thames n. Londen. Da.je Bohrner 12 v. Rotterdam n. Amsterdam. Diligentia 12 te Holehaven. Driebergen 13 te Hamburg verwacht. Elsa 11 v. Karskaer n. Holmsund. Flores 12 15 m. n.o. Casquets n. Belfast. Geestsluis 12 12 m. n.w. Hoek v. Holl. n. Maassl. Gramsbergen 12 100 m. n. Santander n. Agadir. Groningen 12 ae Moss. Heemraadsingel 16 te Rotterdam verwacht. Iloyledesingel 13 te Cork verwacht. Tnsp. Mellema pass. 12 ET-5 v. Liverp. n. Hamb. Kaap Falga 10 v. Sundsvall n. Rundvik. Kastanjesingel 12 te Par. Kerksingel 12 te Landsend n. Bordeaux. Leenderfc Broere 12 te Whitby n. Billingham. Leuvehaven verm. 12 v. Antwerpen n. Rotterdam. Maarsbergen 12 te Sevilla Markab 12 60 m. w. IJmuiden n. Boston. Mathilde 11 v. Stockholm. Midas 11 10 m. o. Gibraltar n. Barcelona. Mies 11 te Glasgow. Nassauhaven verm. 14 v. Kopenhagen n. R'dam. Nero 11 10 m w. Borkumrif n Rotterdam. Nieuwe waterweg 12 te Sandetty n. Belfast. Pasteursingel 14 te Napels verwacht. Rochab 1 3v. Las Palmas te Valencia verwacht. Sheratan 12 20 m. z.o. Landsend n. Rochefort. Spoorsingel 12 v. Rotterdam. Stanislas 12 25 m.t z. Cadiz n. Honfleur. Stella Polaris 12 50 m. z.o. Venetië n. Pirea. Stella Prima 12 te Royal Sovereign n. Zeebrugge Taras 11 v. Barcelona n. San Felieur. Thaletas 11 te Genua. Tjamme 12 35 m. n.w. HoekV Holl. n. Foynes. Urkersingel verm. 13 v. Bayonrie. Vermeersingel 13 te Bayonne verwacht. Westerdok 12 in Baai Queenstown n. Belfast. Wester-Eems 12 45 m. n. K. Penas n. Casablanca. Westersingel 12 te Treneuzen. Wilpo pass. 12 ET-6 v. Amsterdam n. Delfzijl. Willy 11 15 m. z. Krageroe n. Rochester. IJselhaven pass. 12 Kp. Finisterre n. Casablanca. Zevenbergen 12 te Svelgen v. Stavanger. SLEEPVAART Poolzee 11 te Maassluis Orinoco 12 overgedragen aan firma Smit. De K.S.G. heeft 2.6 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor financiering van de bouw van 209 arbeiderswoningen in Nederland, 185 voor arbei- ders in de staalindustrie en 24 voor mijnwerkers VERHANDELDE FONDSEN 12 dec. 11 dec. 'l Totaal 434 - 442 Hoger 150(34,6»/o) 159 (36,0°/o) Lager 188 (43,3°/o) 172 (38,9°/«) Gelijk 96 (2^,l°/o) 111 (25,1'/.) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.KU. Hoogovens Kon. Olie 176,70 gb-177 Philips 147,80 gb-148 Unielever H V A167Vi De stemming was ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K U524—525 Hoogovens Kon. Olie 176,70 176.80 Philips 148,50—148,90 149,20 Unielever139,80140 H.V.A167V» Vorige slotkoers A dam Rubber H.V.A A.K.U Del' Mij Hoogovens Philips Gem. Bez Unilever Dordtsche Petr. K Ned Petr. Mij Noll. Am. Lijn. KLM. K.N.S.M Ned. Stoomv Mij Ommeren, Phs v Scheepv. Un Ned Interuni" Nef- Robeco Unitas Ver Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned HandeL Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Am stel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bü h rm-Tetterode Fokker Furd Gelder Kon. Pap Gist Spir.f Kon Var. der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Sch Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned Kabelfabr. Philips Pref. Stokvis Thorr ?en Dr Ver. Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd.. Arrle'rica'n Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service. General Motors Kennècott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 118V» 166'/i 524'A 136, 557 148,10 139,85 835'/* 176,75 118'/« 48,— 153'/» 142 279V» 1385/s 200,— 114, 226, 505. 130,50 367 345 340 302 640 401 232 1009 690 366 ■9+ir 220'/j 336 295 45 l'/s 347 484 Vj 767 311 420 55,40 182 785 215 415 262 905 450 2,7 Fx 19Vi 44% 3,1% 63 V» 79 S97/8 39 44 525/s Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET Voor de derde achtereenvolgende maal sloot Wall Street gisteren in een verdeelde stemming met koersverschillen naar bei de zijden van fracties tot ongeveer een dollar per aandeel. Er was wederom wei nig animo. Alleen sporen zetten de stijging wat voort op het bericht dat New York Central Railroad een dividend aankondig de van een halve dollar tégen 032% in 1962. Hoger waren ook enkele chemische en openbare nutswaarden. Eén daling on dergingen de auto's, luchtvaartwaarden en andere defensiefondsen. Van de 1309 ver handelde fondsen waren er 543 lager, 464 hoger en 302 onveranderd. De totale om zet beliep 4.220.000 shares tegen 4.400.000 shares woensdag. De Dow Jones indices: industrie 757.43 0.22). sporen 177.65 0.55) en openbare nutsbedrijven 137.69 0.10). BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,05 —10,15, Amerikaanse dollar 3.58—3.32, Canadese dollar 3,30—3,35, Franse frank (106) 73-.3073.80, Belgische frank (100) 7,15—7,20, Duitse mark (100) 90,35—90.85. Zweedse kroon (100) 68.7069,70. Deen se kroon (100) 51.6052,60, Noorse-kroon (1-60) 49,70 50,70, Zwitserse frank (100) 83.20—83.70, Italiaan se lire (10.000) 57,00—59.00, Oostenrijkse schilling (100) 13.9514.05, Portugese escudo (100) 12,45 12,60, Spaanse peseta (100 grote coup.) 5,956,10. Dé Mijnindustrieraad (M.I.R.) heeft de verordeningen vastgesteld, die nodig zijn ter verwezenlijking van een loonsverho ging van tién percent van het mijnperso- neel. Tevoren had het dagelijks bestuur van de M.I R. de voorstellen inzake de Arbeidsvoorwaarden besproken met- alle in de raad vertegenwoordigde organisa ties. Hierbij kwam naar voren dat het om meer redenen ten zeerste gewenst is per 1 januari 1964 in de mijnindustrie een Iconsverhoging van tien percent toe te kennen. De verordeningen houden in. dat" dé uur lonen, de basisionen, de maandbedragén en de in geld uitgedrukte toeslagen in de onder- en bovengrondse loonsverordening met tien percent worden verhoogd.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17