Ook Nederland bij bespreking over multilaterale kernvloot cold rex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID coldrex AGENDA 3 SCHAATSEN „Harde optreden van de politie bij taptoerel gerechtvaardigd" Kamerleden vragen grotere soepelheid van de fiscus POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig het unieke 2-laagstablet ^Idrex Stor en Fips in het land van Zjoezoe verdrijft verkoudheid radicaal Fabrikant van kraaiepoten veroordeeld Postzegel vijf cent onafhankelijkheid Ulo-experiment in Diever Maar er waren wel excessen De minister moet wat meer voor de radio en de televisie komen Eis van vijftien maanden voor doodrijden van agent Eerste blauwpijper in Amsterdam N oordoostenwind Fa, I, J. VAN HEMT GRETHA DE BRUiJN VRIJDAG 13 DECEMBER 1963 en dus maar 'een half mens'? Dat gevoel behoort toch tot het verleden in deze tijd van Haarlem *a-Be PLAIDS Zaalberg Velsen-IJ muiden Beverwijk BURGEMEESTER VAN HALL IN RAAD: Lijvig rapport I Te weinig agenten 0WJ6BC/8 Noodweer MEISJES- en JONGENSJASSEN ƒ5.- per week lu Se (Van onze parlementaire redacteur) De Nederlandse regering zal gaan deelnemen aan de besprekingen over de eventuele vorming van een multilaterale kernvloot van de NAVO. Deze deel neming aan de besprekingen betekent echter volstrekt niet dat Nederland ook te zijner tijd financieel of op een andere manier zal deelnemen aan de multilate VERKOUDEN Altijd heeft ledereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is, hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex Is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij Cphenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). "ricoudi, rale vloot zelf. Dit verklaarde minister Luns gisteren in de Tweede Kamer. De bewindsman zei dat de grondslag voor de deelneming aan de besprekingen is veranderd. Vóór april gingen de Ver enigde Staten er van uit dat de deelne ming aan de besprekingen wilde zeggen dat men sterke voorkeur had voor de vor ming van een dergelijke vloot. Er is nu toegezegd dat bij het overleg ook ieder ander plan voor een multilaterale nucleai re strijdmacht zal kunnen worden onder zocht. Ook Engeland en België, die zeer gereserveerd staan ten opzichte van het plan, nemen nu aan de besprekingen deel. De regering is nog steeds van mening dat een multilaterale' kernvloot militair niet nodig is. Eén van de sterke argumenten die de regering tot de verandering van haar houding hebben gebracht, is de over weging dat een eventuele vorming van de ze strijdmacht Europa de mogelijkheid geeft om technologisch en industrieel met de Verenigde Staten „in de pas" te ko men. Een andere overweging was dat het Nederland nu mogelijk zal zijn om onge wenste ontwikkelingen tegen te gaan. De Middelburgse politierechter heeft gis teren een „kraaiepotenfabrikant", een 22-jarige auto- en motorhandelaar uit Sint Jansteen, veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. Hem werd ten laste gelegd duizenden zogenaamde „kraaiepoten" te hebben ver vaardigd. Deze vierpuntige ijzers worden vaak door smokkelaars gebruikt om te trachten achtervolgende douane-auto's door lekke banden uit te schakelen. Aan de op 21 november jl. verschenen serie onafhankelijkheidszegels 1963 zal bin nenkort een zegel van vijf cent worden toegevoegd. Evenals de andere zegels van deze serie is ook deze vervaardigd door de heer R. D. E. Oxenaar te Den Haag. De voorstelling is dezelfde als die op de viercents-zegel. namelijk de landing van de prins van Oranje te Scheveningen. De kleuren van de vijfcents-zegel zijn groen, steenrood en zwart. c Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Toneel groep Theater „Terug naar Warschau' van Jan Staal. Regie: Jurg Molenaar. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The great escape", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De nozem", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Konvooi als lokaas", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „De dan seres en de vampier", 18 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u.: „Wedren met de ooievaar", 14 j. Minerva, vandaag en zaterdag besloten voorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Requiem voor een zwaargewicht", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Overval in de Pacific", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „II bell' Antonio", IS j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „The Vip's", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tor en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Herman Dijkstra. Dage lijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 december, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Pergolesi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In de cember werken van Els Boven. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel" tot en met 30 december. Geopend van 10- 17 uur en zondag van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geoper-* van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158, Overveen tot 15 december kunst markt „Van eén riks tot honderd gulden". Dagelijks geopend van 10-17 uur. 's Zon dags van 14-17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af. cabaret van 21-23.00 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). 95 x 145 100 WOL 29.75 en 43.75 Grote Houtstraat 62 en 67 Tel. 10667 12839 VRIJDAG 13 DECEMBER City, 20 u.: „Dr moet nu' maar eens gefrouwd worden!"- -Stadsschouwburg, 20 u.: „De iaafste aanval". Wijkcentrum, Smidt van Gelderstraat, Velsen-Noord, 20 u.. Kerstwijding Ned. Chr. Vrouwenbond. Grote Kerk, Beverwijk, 20 u.: Kerst concert Toonkunstkoor. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis. Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 14 DECEMBER City, 20 u.: „D'r moet nu maar eens getrouwd worden!" Stadsschouwburg, 20 u.: „De laatste aanval". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek van „The Mix Brothers". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 10 tot. 12 u. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis. Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. Pieter Vermeulenmuseum: zie onder vrijdag. VRIJDAG 13 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vlam en de pijl". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Jungle duivels". W.B.-Theater, 20 u.: „Damon en Pytuias". ZATERDAG 14 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vlam en de pijl"; 23.30 u.: „Kamp op het bloedeiland". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Jungle duivels". W.B.-Theater, 20 u.: „Damon en Pytuias". SPORTMAGAZIJN TwlJnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 Ruime parkeergelegenheid In Diever en Emmen experimenteert de ulo-school op het ogenblik met een drieja rige opleiding, die niet als voorheen met een getuigschrift maar met een examen zal worden afgesloten. Men verwacht in Diever en Emmen dat deze opleiding in de toekomst als basis zal gelden voor een verdere opleiding aan bijvoorbeeld mid delbare land- en tuinbouwscholen, middel bare huishoudscholen, middelbaar econo misch en administratief onderwijs, zee vaartscholen en de opleidingsscholen voor kleuteronderwijs. Het hoofd van de ulo-school te Diever, de heer P. Zijlstra, kwam tot dit experi ment, omdat hij zich geplaatst zag voor drie groepen die onderwijs volgden aan zijn school. Vijftig percent haalt alleen het gemiddel de, een vierde gedeelte zit eronder en een vierde zit boven dit gemiddelde. Bij deze driejarige opleiding, die naast de vierjarige opleiding wordt gegeven, is een betere methodiek en didactiek moge lijk dan in de afgelopen jaren het geval was. Men krijgt bij de driejarige oplei ding een meer gericht studieprogramma met een kleiner aantal vakken. In Die ver, waar men dit jaar met het experi ment is begonnen en waarvan men in 1966 het eerste examen hoopt te hebben, wordt door middel van observatie gedurende het eerste jaar geselecteerd. (Van onze redacteur in Amsterdam) Het optreden van de Amsterdamse politie tegen de demonstranten in het Olympisch stadion tijdens de NATO- taptoe op 5 juli was gerechtvaardigd, be houdens enige excessen. Dit heeft burgemeester mr. G. van Hall gistermiddag in de Amsterdamse emeenteraad verklaard tijdens de be- andeling van het hoofdstuk „openbare eiligheid" van de gemeentelijke be groting 1964. Hij zei voorts: „Er zijn harde klappen gevallen op het veld, zelfs onnodig harde klappen" en „het verbaast mij niet dat enkele agenten wat te ver zijn gegaan. Hoewel dit afkeuring verdient vraag ik mij af of het gedrag van degenen, die deze excessen uitlokten, niet veel groter afkeu ring verdient." De burgemeester zei niet eerder op deze zaak in het openbaar te hebben kunnen reageren, omdat hij het resultaat van het ingestelde onderzoek pas kon openbaren, nadat de minister van Binnenlandse Za ken de vragen had beantwoord, die een Tweede Kamerlid over het incident heeft gesteld. Deze beantwoording heeft gisteren plaats gehad, waarbij bleek dat de minis ter het optreden van de Amsterdamse po litie niet veroordeelt. Nimmer heeft een zo grondig onderzoek plaats gehad in een rel tussen demonstran ten en politie-agenten. Onder leiding van commissaris der rijkspolitie Y. Taconis zijn de afgelopen maanden niet minder dan negentig mensen uitvoerig verhoord. Over het taptoe-incident is een rapport samengesteld dat 310 dicht betikte pagi na's beslaat plus een bijlage van 45 pagi- (Van onze parlementaire redacteur) De positie van de belastingbetaler tegen over de fiscus is gisteren in de Tweede Kamer door vele Kamerleden aan de orde gesteld. Minister Witteveen en staatssecre taris Van den Berge kregen bij het debat oVer 00" bégrotirtg van Financien van ver schillende kanten te horen dat de burger beter voorgelicht moet worden over zijn rechten als belastingbetaler. Als de aangifte per ongeluk te hoog is kan de belastingplichtige heel moeilijk zijn recht verkrijgen, zei de heer Kieft (A.R.). Volgens de heer Scholten (C.H.) grijpt de fiscus diep in in de privésfeer, een ingreep die vaak leidt tot onlustgevoe lens. Daarom moet de fiscus meer doen aan „public relations". De minister en de staatssecretaris moeten meer voor de ra dio en de televisie komen om zo een direct contact te krijgen met de contributabelen. uitgebreide SP'JSKAART onb.KI PETEN ƒ6.50 bed. inb. y dagelijks diner.en SOIREÉ. DANSANTE HILLEGOM1* IO ,'0 jl res:02520.53M7| De beste vorm van .public relations" zei de C.H.-woordvoerder, is natuurlijk belas tingverlaging, maar er kan ook nog meer gedaan worden. De heer Scholten vroeg aan de minister of het niet mogelijk zou zijn om hoofdambtenaren vrij te maken voor het geven van inlichtingen aan het publiek. Hij vorid dat de aanmaningen v^n de belastingdienst in het vervolg wel zon der kosten voor de belastingbetaler kun nen worden verzonden. In het particüliefè verkeer zijn de herinneringen tot betaling ook kosteloos. De heer Van Urk (P.v.d.A.) vroeg de aandacht van de minister voor de geringe soepelheid, die er bestaat bij het ambts halve verminderen van loonbelastingaan slagen. Als men voor de inkomstenbelasting door eigen vergissing te hoog wordt aan geslagen wordt de ..ambtshalve verminde ring" soepel gehanteerd, maar bij de loon belasting niet. De heer Van Urk sprak van discriminatie van de loonbelastingbe taler. De heer Joekes (V.V.D.) beoleitte een verruiming van de fiscale vrijstelling aan de voet van de belastingtarieven. Hij stelde de minister voor het stelsel van wèl berekenen maar niet invorderen, dat nu beperkt wordt gevolgd, uit te breiden De heer Brouwer (K.V.P.) pleitte ten slotte voor een vermindering van de suc cessierechten voor verervingen in rechte lijn en tussen echtgenoten. „Onze succes sierechten zijn de hoogste in de E.E.G.' merkte deze afgevaardigde op. 6-7 Op een dag waren Stor en Fips weer in het bos. Ze speelden verstoppertje. Stor had zich achter een dikke boom ver borgen en wachtte nu af, of Fips hem gauw vinden zou. Het was nog vroeg in de middag en de zon stond stralend aan de hemel. Ze had den vrij van school en konden dus naar hartelust spelen. Opeens trok iets hun aandacht. In de beek, dreef iets, dat veel op een bootje leek. Waar zou dat vandaan komen? vroeg Stor. Er zit niemand in! Het is zeker losgeslagen en wegge dreven! meende Fips. na's en een groot aantal foto's, platte gronden en situatie-tekeningen. Uit dit onderzoek blijkt dat naar aam leiding van de oproep van het „comité 29 november 1962", dat aanvankelijk is op gericht om tegen de atoombom te demon streren, een groot aantal mensen uit alle delen van het land naar Amsterdam is ge- komen om te demonstreren tegen de deel neming van een Portugees muziekkorps aan de Nato-taptoe, gezien de wijze waar op Angola door Portugal wordt behan deld. Een pamflet, dat tegen de Portugese deelneming protesteerde, was mede onder tekend door een tiental organisaties, waar' onder de P.S.P. en de P.v.d.A.-jongeren Niet alle deelnemers waren op de hoog' te van de volledige actie in het stadion Deze viel uiteen in drie delen: het uit delen van pamfletten vóór het stadion, een bestorming van het veld van de tri bunes af en een doorbraakpoging om via een toegangstunnel het veld te bereiken op het ogenblik dat de Portugezen op marcheerden. De betogers, van wie er zeventig zijn gehoord, waren onder andere afkomstig uit Utrecht, Arnhem, Den Haag, Rotter' dam, Leiden, de Zuidhollandse eilanden Haarlem, IJmuiden, Katwijk, Zeist en Het Gooi. Het rapport van het onderzoek is niet openbaar, zelfs niet voor de raadsleden van Amsterdam, tegenover wie een bur gemeester immers geen verantwoording schuldig is over het politiebeleid. Men zal genoegen moeten nemen met de verkla ring van de burgemeester. In een gesprek met de Amsterdamse journalisten, dat aan de raadsvergadering vooraf ging, zei mr. Van Hall onder meer: „Er waren agenten vooral de oude ren die rustig bleven en zij gedroegen zich zoals men van een goede agent mag verwachten. Maar ook agenten zijn men sen en als zij door de betogers worden gesard, zoals toen is gebeurd, en als zij bovendien numeriek ver in de minderheid zijn, is het zeer verklaarbaar dat zij op felle wijze reageren. Men kan dat betreu ren, maar dan zal men moeten zorgen dat er meer politiemannen komen. Als ik, net als in Parijs of Londen het geval is, een paar duizend agenten op de been kan bren gen om betogers, die op straat gaan liggen met vier man weg te dragen, behoeft er geen klap te vallen. Wij hebben te weinig agenten en de enige wijze om de orde te handhaven is dan op te treden, zoals bij die Nato-taptoe is gebeurd." Op de vraag of het nodig was dat een arrestant, dié in een politiewagen werd op gesloten en daar met zijn hand aan een microfoon kwam, gestraft moest worden met een hevige vuistslag in het gezicht als gevolg waarvan hij enkele dagen met een gezwollen kaak liep, zei de burgemeester nuchter: „Misschien vindt u dat erg, maar uit het latere verhoor van de arrestant blijkt dat hij als slachtoffer die vuistslag achteraf heel begrijpelijk vond NU W5 AI/LE86I DOOR D6 S6H00R- ST66N 66TROKK6N ZIJN) ZAL-HIJ W6LSCHOOM ZIJN/2 O, POULE IS ZWAAR! MAAR IK Moer HEM DOOR D6 SCHOORSTEEN 0MH006 TREKKEN/ TREK DOCH NIET ALDOOR ZO, PIN60, DAN MOET IK WEER. DOOR DE SCHOOR STEEN J360-C. Burgemeester Van Hall meent voorts dat de excessen, waaraan sommige agen ten zich te buiten zijn gegaan, moeten worden beschouwd als 'wat in juridische taal ..noodweer-excessen" genoemd wor den. Hij zal zijn politiekorps dan ook niet berispen en het zou trouwens ondoenlijk zijn, want de bij het incident betrokken agenten konden zich tijdens de verhoren niet meer precies herinneren welke colle ga's zo hard hadden geslagen. Niet alleen de politie heeft hard toege slagen. Ten aanschouwe van twintigdui zend toeschouwers stond een majoor van de landmacht een wat verdwaasde demon strant, die door drie agenten werd vast gehouden, in de buik te trappen. „Dat moet de minister van oorlog dan maar on derzoeken," aldus mr. Van Hall, die ook in de gemeenteraad toegaf: „ons politie apparaat is niet ingesteld op het bedwin gen van dit soort acties of zelfs maar van zogenoemde Engelse demonstraties, een voudig omdat we daarvoor veel te weinig politiepersoneel hebben." Enige raadsleden hebben reeds te ken nen gegeven tijdens de raadszittingen van vandaag over de taptoe-rel met de burge meester in debat te zullen gaan. Een 23-jarige Eindhovense arbeider heeft gistermiddag in Den Bosch vijftien maan den gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid tegen zich horen eisen. Hij had zich voor de Bossche rechtbank te verantwoorden omdat hij op 20 oktober van dit jaar in de Hoogstraat te Eindho ven hoofdagent van gemeentepolitie J. Kooien (vader van zes kinderen) had aan gereden toen deze op de weg een andere automobilist stond te verbaliseren. De po litieman was op slag dood. Dat de vaart op Indonesië zich weer aan het herstellen is maakt men in Am sterdamse havenkringen mede hieruit op dat donderdagmiddag de eerste zoge naamde „blauwpijper" de hoofdstedelijke haven is binnengelopen. Het is het ongeveer achtduizend ton metende motorschip „Adrastus" van de Stoomvaart Maatschappij „Oceaan". Haar schepen zijn onder meer kenbaar aan hun van boven zwart gerande blauwe pijpen. Deze waren tot de moeilijkheden met In donesië optraden bekende verschijningen in de Amsterdamse haven. Zij voeren lading van Nederland naar Indonesië. De „Adrastus" laadt nu in Amsterdam 650 ton stukgoederen voor Indonesië. Kennedy-woud in Israel. Het Joods Nationaal Fonds in Jeruzalem heeft be sloten in alle landen actie te voeren voor een Kennedy-woud in Israel, opdat een zo groot mogelijk levend monument ter nagedachtenis van Kennedy wordt ge sticht. Het bureau Nederland van het Joods Nationaal Fonds heeft voor bijdra gen 5.per boom) zijn rekening bij de Amsterdamse Bank en zijn postgiroreke ning 438135 opengesteld. Dure afbraak. De gemeenteraad van Enschede besloot tot aankoop van de fabrieksgebouwen van de n.v. Nico ter Kuile en Zonen. Dit bedrijf is overge plaatst naar Neede. De koopprijs is zes en een half miljoen gulden. Het gebouw aan het Stationsplein zal worden afgebro ken en ervoor in de plaats zullen winkels of een warenhuis komen. Telexogrammen. Per 1 januari neemt de PTT ook telexogrammen aan voor Bel gië. De mogelijkheid tot het verzenden van telexogrammen naar West-Duitsland, West-Berlijn en Zwitserland, die sedert 1 oktober 1962 bij wijze van proef bestaat, zal worden gehandhaafd. Bij deze dienst worden telegrammen van telexaangeslo tenen door de kantoren van aanneming rechtstreeks naar de telex van de geadres seerde overgebracht. of 12.— per maand (tot 150.- geen vooruitbetaling). Weinig geld in portemonnaie Toch goed gekleed door ZIET ONZE ETALAGES Jansstraat 51 - Jansstraat 63 HAARLEM 20 - 21 - 23 dec. tot 21 uur geopend Het K.N.M.I. deelt mede: Koude lucht int noordó'ost-Ëüropa stroomde de afgelo pen 24 uur naar Duitsland, Frankrijk en het Alpengebied. In Zuid-Duitsland daalde de temperatuur tot acht graden onder nul. In Noord-Frankrijk vroor het de afgelo pen nacht twee tot drie en in Oost-Frank rijk ongeveer vijf graden. In ons land en noordwest Duitsland waren de temperatu ren hoger aangezien de koude lucht werd aangevoerd over de Oostzee. De krachtige noordoostelijke wind over midden-Europa en onze streken neemt weer in kracht af. De nachtelijke afkoeling wordt daardoor groter. In het zuiden en oosten van het land zal het de komende nacht licht tot matig vriezen. Elders blijft de vorst over wegend licht met langs de Waddenkust temperaturen om het vriespunt. Evenals vandaag zullen ook morgen hier en daar wat lichte sneeuwbuitjes voorkomen maar de neerslag zal over het algemeen van weinig betekenis zijn. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen M binnen- en buitenland. i .5 Neerslag: laatste 24 uur S EÜ ES Den Helder zwaar bew. ono 3 1 Ypenburg onbewolkt ono 1 2 Vlissingen onbewolkt nno 0 1 Eelde onbewolkt no 1 0 De Bilt onbewolkt nno 1 0 Twente sneeuw no 6 1 Eindhoven zwaar bew. nno 1 2 Z.-Limburg sneeuw n —0 1 Helsinki zwaar bew. zw —7 —19 Stockholm licht bew. w.stil 0 —14 Oslo onbewolkt n —1 —10 Kopenhagen zwaar bew. no 2 1 Aberdeen zwaar bew. w.stil 7 3 Londen sneeuwbui nno 6 2 Amsterdam onbewolkt no 2 0 Brussel geheel bew. no 0 2 Luxemburg zwaar bew. nno —2 5 Parijs geheel bew. no 1 1 Bordeaux geheel bew. nno 11 4 Grenoble geheel bew. nnw 6 0 Nice onbewolkt nnw 13 4 Berlijn geheel bew. nno 0 4 Frankfort geheel bew. nnw 0 3 München sneeuw n —3 4 Zurich licht bew. no 1 3 Genève geheel bew. nno 2 0 Locamo onbewolkt ozo 6 5 Wenen geheel bew. nw —3 4 Innsbruck sneeuw nnw 3 5 Belgrado sneeuw n 0 3 Athene half bew. z 19 16 Rome onbewolkt w.stil 13 3 Ajaccio regenbui O 10 4 Madrid mist n 9 3 Mallorca onbewolkt wzw 16 6 Lissabon regenbui wnw 15 9 Zaterdag 14 december Zon op 8.40 uur, onder 16.28 uur. Maan op 6.46 uur, onder 15.47 uur. Maanstanden 16 dec. 03.07 uur nieuwe maan 23 dec. 20.55 uur eerste kwartier 30 dec. 12.04 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 13 december Hoog water 2.13 uur en 14.26 uur. Laag water 10.07 uur en 22.15 uur. Zaterdag 14 december Hoog water 2.48 uur en 15.00 uur. Laag water 10.46 uur en 22.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2