I Misdaad in Stockholm PANDA EN DE MEESTERDE IO LIST Diëtist oppermachtig op zeereis van smulpapen I PHIUCORDA KOOT PIANO'S r j4 Kennedy-album Puzzel no 14 Ons vervolgverhaal V. ZATERDAG 14 DECEMBER 1963 23 mrmmmm, MONKEY TONK TRAIN BLUES doof N Edward Werner (naar het Zweeds) PHILIPS ORGEL Knappe meisjes in de ruimte Kabels boven Lek mogen schepen niet hinderen RADIO VERONICA ROEMT CLAUDIA Speciale vakantietrip voor zwaarlijvige dames I 2?) Reisman schudde zijn hoofd, haal de een sigarenetui van krokodilleleer te voorschijn en begon een sigaar uit te zoeken, hiermee duidelijk demon strerend hoe weinig deze zaak zijn be langstelling had. McKay bekeek Car ver alsof hij een opgezette vlinder was. „Toch is deze man in uw dienst, meneer Reisman! En het was op uw aandringen, dat deze man vannacht is gaan inbreken." Reisman liet zijn gouden aansteker vallen. Deze gleed weg over het glad de tafelblad en hij moest zijn hand uitsteken om het voorwerp weer te be machtigen. Zijn hand trilde zicht baar. „Is dat niet juist, meneer Reis man?" Marsh stem klonk zacht, maar dringend. Reisman had zijn zelfbeheersing al weer teruggevonden. Hij stak de aan steker in zijn zak, legde zijn sigaar in een asbakje en ging wat rechterop zitten. Hij keek Marsh recht in de ogen en sloeg met zijn hand op de tafel. Dahl vond deze hele vertoning zo bespottelijk, dat hij een glimlach niet kon onderdrukken. „Deze komedie moet ophouden," zei Reisman enigszins heftig. „Ik wens hier niet in ons ambassadege bouw te zitten om beledigd te worden door een derdeklas detective, die zich hier met weet-ik-wat-voor duister zaakje bezig houdt! Ik heb er genoeg van. Kom mee, McKay!" Hij begon op te staan. Marsh was echter snel ler dan hij. Hij was opgestaan, voor dat de anderen stonden en voorover leunend, beet hij hen toe: „Blijf zit ten!" Zijn stem verwekte een echo in de kamer en de anderen schenen ervan geschrokken te zijn. Ze hielden zich stil. Marsh bleef staan, terwijl hij vervolgde: „Ik kan u vertellen, me neer Reisman, dat u het aan deze jongeman (hij maakte even een hoofd beweging in de richting van Dahl) en aan uw goede gesternte te danken hebt, dat u en uw twee huurlingen niet door de politie zijn gearresteerd. Dit is geen groot land, maar de poli tie is hier zeer effectief, dat kan ik u verzekeren. Ik wil u ook waarschu wen niet de onschuldige te spelen en niet met uw vuist op tafel te slaan. Zowel ik als het ambassade-personeel heeft genoeg van uw opgeblazen houding en uw bullebak-manieren. Een en ander geeft in dit land een slechte indruk van een vreemdeling. U bent arrogant en onbeleefd tegen uw landgenoten hier op de ambassa de geweest en u hebt zich niet veel beter buiten deze muren gedragen. Houdt u dus alstublieft verder uw mond en weest u kalm, dat is de beste raad die ik u kan geven." Hij wendde zich tot de stenotypiste. „U hoeft dit natuurlijk niet op te nemen." „Maar ik zou 't helemaal niet erg vinden om het wèl te doen", merkte het meisje glimlachend op. Even was er ook om de strakke mond van Marsh een flauw spoor van een lachje zichtbaar. Hij zei echter streng: „Dat doet niet ter zake. Ik wens twee kopieën van het verslag na deze zitting, en wel zo snel mogelijk, denkt u daaraan." Het meisje keek hem verschrikt aan. „Ja, natuurlijk, meneer Marsh," mompelde ze. Reisman had intussen gelegenheid gehad zijn houding weer enigszins te rug te vinden. „Ik zal mijn beklag indienen bij de ambassadeur over uw gedrag," zei hij. „Ik ben eigenaar van een grote filmmaatschappij in Los Angeles. Ik laat me niet..." Marsh onderbrak hem. Hij wees met zijn vinger naar het raam. „Ziet u die „W" op de pijp van die boot," zei hij, wijzend op een boot, die kennelijk eigendom was van de Waxholm-scheepvaartmaatschappij. „Weet u wat dat betekent?" Reisman draaide zich om en keek uit het raam. „Nee... eh..„" antwoordde hij aar zelend. „Ik weet 't ook niet...," vervolgde Marsh, „maar het interesseert mij méér dan te weten in welk bedrijf u de leiding hebt." „U bent in deze kamer ontboden onder de verdenking, dat u iemand hebt aangezet tot het plegen van een onwettige daad. Ik ben hier om de in leidende ondervraging te leiden. Mis schien kan ik u het best meteen ver tellen, dat meneer Carver een volle dige bekentenis heeft afgelegd." Reisman keek de detective thans met open mond aan. Hij leek een in storting nabij. McKay's verschrikte ogen keken van de een naar de an der. Hij maakte de indruk, dat hij het liefst onder de tafel verdwenen zou. „Wat heeft dit allemaal te beteke nen?" wist Reisman tenslotte uit te brengen. Marsh leunde naar voren en begon verschillende paperassen uit een ak- tentas te voorschijn te halen. Hij leg de deze voor zich neer, maakte er een keurig stapeltje van, trok zijn das recht en begon: „In de afgelopen nacht kreeg ik een telefoontje van meneer Dahl, die mij meedeelde dat hij een man te pakken had gekregen, die ingebroken had in de flat, beneden de zijne. In die flat werd de Deense ingenieur en uitvin der Erling Millech kort geleden dood aangetroffen. Hij was neergeschoten. Zekere omstandigheden wijzen er op dat..." Marsh vertelde verder wat er ge beurd was en dat hij, met twee as sistenten, de zorg voor meneer Car ver over had genomen. Dahl luisterde nauwelijks meer. De hitte maakte hem slaperig. Hij liet zijn ogen gaan langs de presidentspor tretten aan de muur. Opeen schrok hij op. Marsh had een vraag tot hem ge richt. „Het spijt me, zei hij, „mijn ge dachten dwaalden even af." Marsh keek Dahl niet bepaald vriendelijk aan. „Ik heb natuurlijk geen enkel be zwaar mijn vraag te herhalen," zei hij ietwat zuur. „Is het waar, dat de inbreker, die, naar u later te weten kwam, Don Carver uit Los Angeles bleek te zijn, geen papieren of andere dingen in zijn bezit had, welke uit Millechs flat konden zijn weggeno men?" Dahl antwoordde bevestigend. „Is het ook juist", vervolgde Marsh, „dat uw eigen oordeel over deze zaak u deed -besluiten mij op te bellen, hoe wel u zich heel goed bewust was van de consequenties, die dat voor u zou kunnen hebben?" Dahl antwoordde opnieuw bevesti gend. Marsh stond op en vroeg Dahl even met hem mee te gaan. Ze verlieten het vertrek en liepen naar de hal van het gebouw. „Dat was alles, wat ik van u wilde weten," zei Marsh. „Hoe gaat 't met juffrouw Millech?" Deze vraag verraste Dahl. Ieder één scheen te weten, dat het meisje in de stad aanwezig was. „Ze maakt het goed, geloof ik. Zo goed als iemand 't onder deze om standigheden kan maken. Hoezo?" Marsh keek hem met zijn staalgrij ze ogen doordringend aan, voordat hij antwoordde. „Houd haar een beet je in het oog, als u de gelegenheid hebt. Ze verkeert in de gevaren-zone. „GevarenDenkt ueh dat. „Ik denk een heleboel. Ik denk o.a. dat u de sleutel tot het Millech-moord- mysterie bezit." „Ik, hoe zou ik.Dahl wond zich op. „Zonder 't te weten natuurlijk," zei Marsh op sussende toon. „Wat gaat u dit weekeinde doen?" Dahl huldigde het principe dat hij mensen, die hem dingen vroegen, die hun helemaal niets aangingen mocht voorliegen Hij antwoordde dus: „Hard werken. Verder heb ik geen speciale plannen. Hoezo?" „Hard werken op kantoor?" „En ook thuis". met onvermoede mogelijkheden van klankkleur én expressie. Uit voorraad leverbaar. HAARLEM Telefoon (02500) ZIJLWEG 57 11036 De Russische cosmonaute Valentino Teresjkova heeft, op bezoek in War schau, verklaard, dat de Russische ruimteschepen in de toekomst ge mengde bemanningen krijgen. „Anders gaan de mannen zich vervelen." Meer cosmonautes worden op het ogenblik in Rusland opgeleid en „als ik het zeggen mag, het zijn mooie meisjes", zei mej. Teresjkova op een persconferentie, die door de Poolse televisie uitgezonden werd. „Natuurlijk zullen ook andere vrouwen de ruimte ingaan. Het vrou welijke lichaam doorstaat de gevaren even goed als het mannelijke", ver klaarde Valentin a met twinkelende ogen. Haar haar was opgemaakt in de Kim Novakstijl. Zij plaagde de ernstig kijkende journalisten tegenover haar met de opmerking, dat het nog wel een hele tijd zou duren voor een journalist de ruimte zou ingaan. „Niet voordat comfortabele schepen zonder gewicht loosheid en overwicht (tijdens start en terugkeer) de ruimte ingaan zul len journalisten toestemming krijgen voor een ruimtevaart mits zij een getrouw verslag geven van datgene wat zij zien", zei ze. In een van de grote Londense wa renhuizen heeft de directie speciaal voor het publiek dat Kerstinkopen komt doen een bijzondere attractie. In het oerwoudrestaurant speelt een band bestaande uit chimpansees af komstig uit het Bertram Mills circus. Na de Monkey-Tonk-Train Blues speelde Jimmy (foto) een real cool solo op de trombone De civiele kamer van het gerechtshof in Den Haag heeft het vonnis bevestigd van de president van de rechtbank in Den Haag waarbij de n.v. electriciteitsbedrijf Zuid- Holland werd bevolen de elektriciteitska bels boven de Lek bij Lekkerkerk zo aan te brengen, dat het scheepvaartverkeer daarvan geen hinder ondervindt. De hoog te van de kabels van het E.Z.H. dient minstens 62 m. te zijn. (Wordt vervolgd als de CONSTANT VERLOVINGSRING van het jaar 1964. De Constant ring waar de klassieke vorm in zit. U weet het adviseert u goed het huis met het carillon Grote Houtstraat 49 Telefoon 2 00 49 42. Er werd daar in de nacht op de vuilnisbelt héél wat afgehandeld tussen Joris Goedbloed en de spion nen Slinkovitch en Binkovitch, maar ze fluisterden heel zachtjes zodat niemand het kon horen. „Welnu, mijne heren kameraden", sprak Joris tenslotte met heldere stem. „Ik houd mij overtuigd dat onze aangename ont moeting rijke vruchten af zal werpen.' Verschoon mij wanneer ik mij thans aan mijn dringende plichten ga wijden!" En met die woorden verdween hij in de duis ternis. „Slim Schalsk" meende Slinkovitch, hem na ogend. „Maar" meesmuilde Binkovitch, „wij slims schalkskst"! Wij zullen in het midden laten wat de be tekenis van deze geheimzinnige woorden was, en volgen Joris op zijn eveneens geheimzinnig phd. Zijn doelbe wuste schreden voerden hem door de donkere straten tot hij tenslotte halt hield bij een monumentaal gebouw niets meer of minder dan het Ministerie van Na tionale Geheimen! „De patria nil nisi bonum, zoals wij latinisten zeggen als wij van onze vaderlandsliefde ge tuigen", prevelde Joris, „maar het is toch al te gek om kostelijke geheimen achter slot en grendel te houden. Een wantoestand, waar een rechtgeaard patriot zich tegen verzet! De vraag is slechts, hoe ik hier binnen komMaar dat zou hem niet meevallen. Het gebouw werd namelijk beveiligd door de nachtwaker Geertgen van de Biel en deze had net zijn laatste beeldroman uit zodat hij niets te doen had dan opletten. „Ik wou dat er eens wat gebeurde, dacht Van de Biel „anders is het zo vervelend Wei nig vermoedde hij dat buiten iemand stond die zijn hele leven zou veranderen. LONDEN (AP) Naast de kapitein zal i een dagelijkse massage, turnen onder des- de komende zomer op drie Middellandse zee-cruises een diëtist de machtigste man aan boord zijn. Zijn machtsmiddelen zijn een calorieëntabel en dieetbiskwies. Hij zal het gezag uitoefenen over enkele hon derden vrijwillige slachtoffers die een ver mageringskuur willen combineren met een jeereis in weelderig comfort. Het plan is ontsproten aan het brein van Stanley Gunther, directeur van een Lon- dens reisbureau, en een fabriek van dieet voedsel te Bradford. Zij hebben samen de onderneming Siimeruise slankvaart opgericht. Het adres is Manchester Squa re te Londen. „Wij zijn er zeker van dat onze passa giers acht tot tien pond zullen afvallen op de cruise van twee weken," verklaarde Gunther. Hij voegde er haastig aan toe dat het luxe-karakter van de cruises wel degelijk gehandhaafd blijft. Hij wilde niet de indruk maken dat het om een soort hongertocht in combinatie met dwangar beid gaat. De kombuizen van de schepen zullen niet-aanzettende spijzen vervaardigen, zo als kreeft en gegrilde biefstukken. De „slachtoffers" zullen 1.400 a 1.500 calo rieën per dag krijgen. Gunther hoopt op een stevig aantal zwaarlijvige dames. „Hun echtgenoten kunnen hun vrouw ver gezellen. Hun zal niet worden gevraagd ook een dieet te volgen. Mannen die dat willen kunnen normale maaltijden ge bruiken". Eventuele overtredingen van het dieet kunnen worden gecorrigeerd dcor stevige wandelingen langs de bezienswaardighe den in de aanloophavens. Men hoopt het drankverbruik, aan boord te beperken door het serveren van droge wijnen bij de maaltijden. „Wij hopen ook een sauna aan boord te hebben, zodat iedereen die enkele hon derden calorieën aan sterkedrank heeft genuttigd in de beslotenheid van de eigen hut, deze weer kan aftranspieren," zei Gunther. Zonder bijbetaling kunnen de „slacht offers" verder nog gebruik maken van kundige leiding en lezingen van diëtisten. Tegen een geringe bijbetaling staan ver der ter beschikking een osteopaat, een ph.vsiotheraoeut en een schoonheidsspecia liste. De passageprijzen voor de cruises zullen niet hoger zijn dan voor normale cruises. Siimeruise zal gebruik maken van de schepen Rodos 5.563 ton en Akropolis 9.237 ton van de TypaldoS' lijn. „Premier-albums", een grammofoon platenmaatschappij die een album heeft uitgegeven met opnamen van uittreksels van redevoeringen gehouden door wijlen president John F. Kennedy, heeft be kendgemaakt dat een recordverkoop is bereikt. In zes dagen tijd zijn vier mil joen exemplaren verkocht. Het album, genaamd „John F. Kennedy Memorial Album" bestaat uit opnamen uit een programma, dat door de radio-omroep WMCA werd uitgezonden ter nagedachte nis van de vermoorde president. Het meest verkochte album na dit was ironischer- wijze, een ander album, dat op zijn ma nier ook met president Kennedy te maken had, en wel: „The first Family" van Vau- ghan Meader. Van dit album zijn in zestig dagen vier miljoen exemplaren verkocht. Een Amerikaanse platenhandelaar voor spelt, dat er misschien in totaal 35 miljoen albums ter nagedachtenis van Kennedy zullen worden verkocht Volgens „Premier Album" is de vraag in een New Yorks warenhuis zo groot dat de plaat van twaalf toonbanken verkocht wordt. Horizontaal: 1. vin nige klap, 5. bijwoord, 9. meisjesnaam, 11. voegwoord, 13. scheik. element (afk.), 15. kamhagedis, 17. titel (afk.) 18. vuur (Mal), 20. was heerser over Rusland, 21. meisjes naam, 22. rivier in Italië. 24. holte in een muur, 25. gemalin van Zeus, 26. rechten inbegrepen (afk.), 27. muzieknoot, 29. voor zetsel, 30. maanstand, 31. maanstand, 33. vo- gelaarsstok, 36. meis jesnaam, 37. rund, 38 afnemend getij, 39. lengtemaat (afk.), 40 godin van de huise lijke haard, 43. scheik. element (afk.), 45. lid woord, 46. bijwoord, 47. gewicht (afk.), 49. stoomschip (afk.), 51. gem. in Gelderland, 53. kever, 55. zwemvogel, 57. vermoeid, 58. valse vouw, 60. vlaktemaat, 61. rund, 62. soort duif, 64. behoudens vergissingen (afk. Lat.), 65. rivier in Nederland. 66. term bij kaartspelen, 68. zijde, 69. streek op de grens van N.-Brab. en Limburg. Verticaal: 2. oude lengtemaat, 3. achting, 4. vlug, 5. jongensnaam, 6. voorzetsel, 7. slede, 8. oogziekte, 10. stad in Frankrijk, 11. Turkse tarwe, 12. inbraak (bargoens), 14. maand van het jaar, 16. enig, 17. hin deren, 19. voorzetsel, 21 lidwoord (Fr.), 23. nevenschikkend voegwoord, 25. uitroep, 28. slede, 29. scheik .element (afk.), 32. binnenkring van een gemeente, 34. eer, 35. kolenemmer, 36. kloostervoogd, 39. een der middelste Cyciaden, 40. dag der week (afk.), 41. vaartuig, 42. scheik. element (afk.), 44. zijtak Rhöne, 45 duivel, 46. voeg woord (Fr.), 48. godsdienst (afk.), 50. punt hoed, 52. scheik. element (afk.), 53. bloei- wijze, 54. larve van een vlinder, 56. beken de afkorting, 58. kist van latwerk, 59. ruwe soda, 62. oude benaming van liter, 63. bui tenhaven, 65. familielid, 67. voomaamw. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen voor donderdag a.s in ons bezit te zijn. OPLOSSING PUZZEL NUMMER 13 Horizontaal: 1. wekker kr Doornik. Almelo Aaron Eire, gier Lonneker kei. 4. es e.k. estrik e.o. ant. 5. non entree one Leo. 6. Ilm R.D. eend es roer. 7. Ni ader Dee koe Eem. 8. ge arme et koon are. 9. eel innen Eerde Sn. 10. nr Ommeren kl Peet. 11. Dommel urne Adèle. 12. aster april Maren. 13. verlet toss kt sik. 14. Og Ee Loire maat Ne. 15. sok N.S. Leen eppe dl. Verticaal: 1. Wageningen Davos. 2. Elis olie Eros ego. 3. km eenmaal omtrek. 4. kerker Drimmelen 5. ellende Mn merels.. 6. Roosteren el atol. 7. kant rede eruptie. 8. Ran renet ne rr ore. 9. drei Ede kennis en. 10. ook koekoek els me. 11. one Ens oorlam kap. 12. re roerend pd atap. 13. nik aloë a.e. eerste. 14. Irene Eersel eind. 15. kei torment enkel. PRIJSWINNAARS PUZZEL NUMMER 13 7.50: Mevr. A. Swart, Planetènlaan 22 I, Haarlem; 5.00: D. C. C. Moorhoff, Spionkopstraat 56, Haarlem en 2.50: R. v. d. Hout, Celsiusstraat 38, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 23