Burgemeester Van Hall geeft critiek een kans AGENDA 3 ROTTERDAMSCHE BANK Geestelijke weerbaarheid als lesprogramma VAN NIEL PGLLE, PELLI EN PINGG en bondig PERSOONLIJKE LENING Stor en Fips in het land van Zjoezoe Uitvoerig debat over Tapt oer el Prinses Beatrix opende reuma-vakantie-centrum van de Belasting-aanmaningen gaan meer kosten POTTER'SggSB „liniA^s Minder wind lü ZATERDAG 14 DECEMBER 1963 2 Haarlem Velsen-IJ midden Max Tailleur bood 100.000,- aan Beverwijk ifll 7 u! De tijd van de gezellige haardvuren is weer aangebroken. Dat is ook de tijd van het jaar waarin vaak gesproken wordt over aanschaffingen van blijvende waarde. De vervulling van wensen die al lang ge koesterd werden, die al lang in de gedachten leefden. Misschien is het bezwaarlijk om het bedrag dat nodig is, ineens op tafel te leggen. Dan kan de Persoonlijke Lening van de Rotterdamsche Bank voor u een ver antwoorde en gemakkelijke oplossing zijn. Een bijzon derheid: bij de Rotterdamsche Bank krijgt u het gejiele geleende bedrag in handen, de rente wordt dus niet - zoals veelal gebruikelijk is - vooruit daarvan afgetrokken. Uw Persoonlijke Lening is voor ons een "bank-zaak", d.w.z. een zaak van vertrouwen tussen u en ons. Een telefoontje aan één van onze meer dan 345 vestigingen (wij zijn het wijdst vertakte bank-bedrijf in Nederland) en u ontvangt-nadere inlichtingen over de OMEGA HORLOGES WEERRAPPORTEN x „Ik ben dankbaar voor alle commentaar over het optreden van de politie tijdens het taptoe-incident, waar dan ook naar vo ren gekomen. De positie van hoofd van de politie is niet eenvoudig, want hij kan de verantwoordelijkheid niet afwentelen op de gemeenteraad. Ik zal ook in de toe komst met belangstelling kennisnemen van wat er nog over deze kwestie wordt ge zegd". Burgemeester mr. G. van Hall zei dit gisteravond in de Amsterdamse gemeen teraad, waar in het raam van de begro tingsbehandeling uitvoerig is gesproken over de conclusie die de burgemeester donderdag openbaar heeft gemaakt naar aanleiding van het onderzoek dat is inge steld naar het politie-optreden tegen de de monstranten op de Nato-taptoe op 5 juli in het Olympisch stadion. De fractievoorzitter van de P.v.d.A., prof. mr. J. van der Hoeven, veroordeelde het gewelddadige deel van de actie van de betogers en stelde dat de politie moet kunnen rekenen op de morele steun van de burgerij. Het V.V.D.-lid drs. J. P. A. Gruijters daarentegen leverde er felle kritiek op dat in het rapport van de burgemeester het gedrag van de demonstranten als verzach tende omstandigheid voor het gedrag van de politie is genoemd. Hij wenste dat de politie wordt opgeleid in het besef dat de overheid de dienares is van de burgerij en drong aan op een verbetering van de men taliteit van de politie hetgeen van boven af moet geschieden. De heer C. Burger (K.V.P.) die zich namens zijn fractie geheel achter de ver klaring van mr. Van Hall stelde, zei dat men nu ontdekt heeft dat het geweldloze wereldje niet zo geweldloos is. Mr. J. Ub- bink (prot. chr. groepering) sprak de hoop uit dat voor goed is afgerekend met de mythe der geweldloosheid. Men mag zijns inziens niet lijdelijk toezien hoe de demo cratische rechtsorde onder gaat, anders raakt men de kern van de revolutie. De protestants christelijke woordvoerder sprak er zijn spijt over uit dat enkele Am sterdamse predikanten het bij het gemeen tebestuur hebben opgenomen voor de de- monstratnten. Hij veronderstelde dat zij hun goede hart hebben laten spreken doch dat zij in werkelijkheid te weinig inzicht in de gebeurtenissen hebben gehad. De felste kritiek kwam van de P.S.P. Mevrouw P. Snel-Warries van deze fractie vroeg zich af waarom de politie de beto gers niet had gearresteerd zodat de rech ter eventuele strafbare feiten had kunnen beoordelen en haar partijgenoot J. Boven kerk, die zelf aan de demonstratie had deelgenomen, viel de verklaring van mr. Van Hall op vele punten aan. De commu nist A. A. Verheij tenslotte kon het waar deren dat er nog jongelui zijn die warm kunnen lopen voor de strijd voor het paci fisme maar betreurde het dat de betogers in dit geval provocerend waren opgetre den. c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Terug naar Warschau" van Jan Staal. Regie: Jurg Molenaar. Gereformeerde kerk „Radio Bloemen- daal", (Vijverweg in Bloemendaal), van daag 20 u.: Concert t.b.v. de Anti-Honger Actie door een dubbel vocaal kwartet en een dubbel strijkkwartet. Solisten: Tine van Raalte, sopraan; Jan Hulsbos, bas; Roland Vitellio en Jetty Timmers, viool. Organist: Johan Timmerman. Continuo: Jene Meilof, spinet; Bob van Marken, cello. Dirigent: Piet Halsema. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The great escape", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „De nozem", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Konvooi als lokaas", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „De danseres en de vampier", 18 j. Zondag 11 u.: „Das Drei- maderlhaus", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.; „Wedren met de ooievaar", 14 j. Minerva, vandaag besloten voorstel lingen. Zondag 14 en 16.15 tl.: „Sjors en Sjimmie op het Pirateneiland", a.l. en 19 en 21.15 u.: „De Jantjes", a.l. Maandag 20.15 u.: „Es war eine rauschende Ball- nacht", 18 j. Rembrandt, 14. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Requiem voor een zwaarge wicht", 18 j. Zondag 11 u.: „Nepal troon der goden", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Overval in de Pacific", 14 j. Van maandag af 14.30 19 en 21.15 u.: ,.De pelsjagers van de Slangenrivier", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „II bell'An- tonio", 18 j. Zondag 11 u.- „De grote Ca ruso", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Intematio naai hotel", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Kluch tig en luchtig", a.l. Van maandag tot en met woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet van zondag tot en met 9 januari: Tentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 9 januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat' Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Herman Dijkstra. Dage' lijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 december, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Pergolesi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3: Van zondag af tentoonstelling „5 tot 500". Geopend van 10-20 u. H. F, Boot- zaal: Tweede etage: Tentoonstelling „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20-22.30 uur. Wandelgangen Stadsschouwburg: In de cember werken van Els Boven. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel" tot en met 30 december. Geopend van 10- 17 uur en zondag van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot én met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geoper° van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Vishal: Tentoonstelling van „De Groep". Dagelijks geopend van 10-17 uur, zondag van 13-17 uur. Tot en met 12 januari. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 158, Óverveen tot 15 december kunst markt „Van een riks tot honderd gulden". Dagelijks geopend van 10-17 uur. 's Zon dags van 14-17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af, cabaret van 21-23.00 uur. Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 20-1 uur het program ma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 december). ZATERDAG 14 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „D'r moet nu maar eens getrouwd worden". Stadsschouwburg, 20 u.; „De laatste aan val". Gebouw Sneliiusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek van „The Mix Brothers". „Zomerlust", Santpoort, 20 u.: Katho lieke toneelvereniging „Getosa" speelt „La wine". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; Jo zefhuis. Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Preter Vermeulerrmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZONDAG 15 DECEMBER City. 14.30 u.: „De musketier van de ko ning"; 19 en 21.15 u.: „D'r moet nu maar eens getrouwd worden". Stadsschouwburg, 15 uur; „De avon turen van Pinokkio"; 20 u.: „De laatste aanval". „Zomerlust", Santpoort, 20 u.: Toneel avond als zaterdag. MAANDAG 16 DECEMBER City, 20 u.: „Zij die met levens spelen". Stadsschouwburg. 10 en 14 u.: Vestzak theater met „Van de koning, die zo graag een clown wilde zijn" voor schooljeugd Velsen; des avonds geen bioscoopvoor stelling. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.: Jozefhuis. Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder za terdag. Prinses Beatrix heeft gisteren in Bus sum het eerste Nederlandse reuma-vakan tiecentrum geopend. De prinses onthulde een naambord en een portret van de pio nier op het gebied van de reumatiekbe strijding dr. J. van Breemen, naar wie het vakantiecentrum is genoemd. Prinses Bea trix onderhield zich enige tijd met de 25 patiënten welke reeds in het centrum van een vakantie genieten. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels, dankte de koningin en de prinses voor de morele steun die de reumatiekbestrijding van het koninklijk huis steeds ontvangt. ZATERDAG 14 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ..De vlam en de pijl"; 23.30 uur: „Kamp op Bloedeiland". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Jungle- duivels". W.B, Theater, 20 uur: „Damon en Py thias". ZONDAG 15 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „De schrik der bandieten"; 16.30. 19 en 21.15 uur: „De man met de Wassen beelden". Luxor Theater, 14.30 uur: „Wraak is zoet"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Jungledui- vels". W.B. Theater. 14.30 uur: „Eiland der Pyg meeën": 16.30 en 20 u: „Sensatie op Rijks weg 101". M Max Tailleur, die een jaar geleden in een ziekenhuis voor een reuma-aandoening was opgenomen, bood een chèque van 100.000 aan. Dit geld had hij met zijn anti-reuma-actie bijeengebracht. Max Tailleur zei blij te zijn dat de lach van prinses Beatrix in het huis was g komen. „Haar lach en de liefde tot het huis moeten heersen, dan ben ik tevreden," zei hij. Het reumavakantiecentrum is gesticht door de sinds 1926 bestaande Nederlandse Vereniging tot Reumabestrijding, waar van de koningin beschermvrouwe is. Zes entwintig reumapatiënten kunnen er op medische en sociale indicatie twaalf dagen doorbrengen. Met de aankoop en inrichting van het centrum is 800.000 gemoeid ge weest. Voorheen was in het gebouw een hotel gevestigd. HET HOOGSTE RENDEMENT VAN UW DIVIDEND.,.. Wie het „EKSTRAATJE", dat er zo tegen het einde van het jaar weer in zit, ekstra goed wil besteden, besteedt nu even aandacht aan de uitzonderlijk fraaie kollektie kostuums en jassen bij Smit van Rijsbergen. Maak het hoogste rendement van uw dividend. Betere konfektie en herenmode ZIJLSTRAAT 71 (t.o, Twentsche Bank) In ons land zal een vormings- en trai ningscentrum voor geestelijke weerbaar heid en geweldloze actie worden opgericht. De commissie van voorbereiding heeft op een persconferentie hierover nadere mede delingen gedaan. Aanleiding was een uit lating van burgemeester Van Hall die hij gisteravond in de gemeenteraad heeft tenvreenomen in ziin nota over het NATO-taptoe-incident. In die uitlating] te werd gezegd dat uit de kringen, die de demonstratie bij deze taptoe voorbereiden en er aan deelnamen het plan voor een trainingscentrum voor dit soort acties af komstig is. De commissie heeft met deze demonstratie niets uitstaande gehad, al dus haar voorzitter, de heer E. A. Huis man. plaatsvinden, aldus de Het centrum is geïnspireerd op de ge weldloze actie's van Ghandi en de recen te actie van de Amerikaanse legerpredo- kant Martin Luther King. De bedoeling van het centrum is het vormen van kader dat leiding kan geven aan actie's die nood ook met gouden band GROTE HOUTSTRAAT 86, HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 8-9. Ja, het was een bootjeHet dreef langzaam door de beek. Stor en Fips lie pen naar de waterkant. Wat 'n leuk bootje! zei Fips. Waar zou dat vandaan komen? Ik weet het niet, zei Stor. Zullen we proberen het naar de kant te halen? Hoe wou je dat doen? vroeg Fips. We kunnen er niet bij! 8 Daar ligt een lange stok, zei Stor. Ik zal proberen, of ik daarmee bij het bootje kan komen! JA, DAN H06FT DE POST BODE NIET HELEMAAL TOT AAN HUIS TE LOPEN O, WAT IS DIE BRIEVEN BUS VERSCHRIKKELIJK ZWAAR ALSTU SLi 5 FT, IK HEB D6 8CI6F INDE 8US 6EDAAN I 5 DAT IS EVEN EEN MOOIE, 6R0TE BRIEVENBUS I zakelijk moeten h_ er Huisman. Als wij in alle delen van de wereld der gelijke centra krijgen, kunnen wij inter nationale teams van geschoolde en ge trainde mensen inzetten, die een steentje kunnen bijdragen tot vermindering van spanningen en conflicten. Men is niet van plan om als centrum zelf een actiegroep worden", zei de voorzitter. Men heeft reeds contacten in Engeland Zweden, India en Amerika. Het is de be doeling om in de zomer van 1964 tot op richting van het centrum over te gaan. Dit zal dan, voor zover bij de commissie bekend, het eerste in Europa worden. In oktober is reeds een cursus van acht weekends begonnen, met als docenten prof. dr. J. de Graaff, (hoogleraar in de ethiek aan de rijksuniversiteit te Utrecht) prof. dr. B. Landheer (hoogleraar interna tionale betrekkingen rijksuniversiteit Gro ningen), dr. K. Strijd (studiesecretaris Kerk en Vrede) en dr. R. Fentener van Vlissingen (psychiater te Rotterdam). De heer Huisman is socioaraaf bij de planologische dienst van Overijssel De leden van de commissie van voorbe reiding zijn: mevrouw L. Boetesj Ridder, secretaresse (Belieslaan 2, Heiloo), pater Dodenbier (Aalbeek), C. Hoek (chemicus te IJmuiden), C. ie Pair (chemicus te Leiden), J. Ouweltjes (landbouwkundig ingenieur bij de planologische dienst in Noord-Holland te Heiloo) en H. Baarslag (arts te Rotterdam. Van onze parlementaire redacteur) „Veertien percent van de belastingaan slagen wordt door de belastinginspecteurs ambtshalve verminderd. Het is dus niet zo dat wij er uit halen wat er uit te ha len is", zo zei staatssecretaris Van den Berge gistermiddag in antwoord op de kritiek, die de Tweede Kamer donderdag had laten horen op het gebrek aan soe pelheid bij onze belastingdienst. Hij kon digde aan dat belasting-aanmaningen straks duurder worden. Van wat meer „public relations" in de belastingdienst moest de staatssecretaris van Financiën niet zo veel hebben. „De aard van ons werk maakt een nuchtere voorlichting nodig. Er moet niet te veel propaganda en beïnvloeding zijn, want dan wekt men te gemakkelijk verwachtingen die niet te realiseren zijn. Een zekere dis tantie past bij dit werk", zo zei hij. Dr. Van den Berge wees er overigens op dat bij de crontole van de loon- en inkom stenbelasting steeds meer tijd aan voor lichting wordt besteed. De mogelijkheid tot ambtshalve vermin dering van te hoge aanslagen voor de loon belasting zal in de nieuwe belastingwet worden uitgebreid. Daarmee zal het ver schil in behandeling tussen loon- en inkom stenbelastingplichtigen worden opgeheven. Dr. Van den Berge deelde voorts mee dat hij de opheffing van het kwitantiezegel ernstig overweegt. Het afschaffen van de aanmaningskosten achtte hij onjuist. Deze kosten zullen integendeel in de naaste toe komst wellicht worden verhoogd. Zij zijn al lange tijd niet meer aan de kostenstij ging aangepast, aldus de staatssecretaris. Sneeuwblazers. De Nederlandsche Spoorwegen hebben een aantal sneeuw- blazertjes gekocht, die zullen worden ge bruikt om straks de perrons van grote stations en belangrijke rangeeremplace menten sneeuw- en ijsvrij te maken. Ongeljjk. De rechtbank in Arnhem heeft de eis tot schadevergoeding afge wezen van de eigenaar van een ontwik kelcentrale in Den Haag, tegen de AGFA te Arnhem. Dit civiele geding was het laatste in een reeks processen over het niet-nakomen van prijsafspraken door de ontwikkelcentrale, die werkte met mate riaal en machines, beschikbaar gesteld door AGFA. Dure reparatie. Het Indonesische vrachtschip „Tjokroaminoto", dat op zijn eerste reis naar Rotterdam bij Hoek van Holland op de Noorderpier vastliep, zal bij Verolme worden gerepareerd. De kos ten worden op anderhalf miljoen gulden geschat. De bodem van het schip is van boeg tot midscheeps zwaar beschadigd. Geen bjjdrage. De minister-president mr. V. G. M. Marijnen heeft aan de stich ting Viering 150 jaar koninklijk in Nij megen meegedeeld, dat er geen mogelijk heid is een bijdrage te leveren in het te kort van de manifestaties in Nijmegen. Prof. Van Poelje. Op 23 januari hoopt prof. dr. G. A. van Poelje de dag te herdenken, waarop hij vijftig jaar ge leden aan de Rijksuniversiteit te Leiden promoveerde tot doctor in de rechtsweten schappen na verdediging van zijn proef schrift „Hedendaagsch gemeenterecht". Enkele dagen later, op 31 januari 1964, zal de gouden doctor de tachtigjarige leeftijd bereiken. Koninkrjjksdag, De viering van de koninkrijksdag zal dit jaar niet op de eigenlijke datum, zondag 15 december, plaats hebben, maar op maandag 16 de cember. Van alle rijksgebouwen zal maan dag de Nederlandse vlag met oranje wim pel worden uitgestoken. MENTHOLPeLlETS Te den hoest en Keelpij Uitwerking frappanti Het K.N.M.I. deelt mee: Bij Schotland bevindt zich het centrum van een krachtig hogedrukgebied dat een in betekenis afnemende uitloper vertoont over de Noordzee naar Noord-Duitsland en Polen. Deze uitloper wordt aan de noord zijde aangetast door storingen, die over Noord-Scandinavië naar Finland en Rus land bewegen, en verplaatst zich daar door langzaam naar het zuiden. In onze omgeving zullen als gevolg hiervan de 'winden morgen verder in kracht afne men. In de koude en droge lucht, welke zich thans boven West-Europa bevindt zul-, len de temperaturen daardoor tot lagere waarden dalen dan afgelopen nacht, toen in ons land niet meer dan lichte vorst voorkwam. Behoudens in het uiterste noordwesten van het land moet gerekend worden op matige vorst. Ook overdag zul len de temparaturen in het algemeen be neden het vriespunt blijven. Aanvankelijk is er voornamelijk in het zuiden van het land ook nog kans op wat lichte sneeuw. Maximum-temperaturen M binnen- en buitenland i Neerslag: laatste 24 uur co C fi. SS iï HS SS Den Helder onbewolkt ono 3 0 Ypenburg half bew. nno 1 3 Vlissingen licht bew. nno 2 2 Eelde onbewolkt no 1 4 De Bilt zwaar bew. nno 1 3 Twente geheel bew. no 0 4 Eindhoven sneeuw n 1 3 Z.-Limburg geheel bew. nno 1 4 Helsinki regen w —2 2 Stockholm half bew. w —3 —11 Oslo onbewolkt w.stil —5 —10 Kopenhagen zwaar bew. w 1 6 Aberdeen onbewolkt nw 3 1 Londen onbewolkt p 3 0 Amsterdam onbewolkt nnó 2 4 Brussel sneeuw nno 0 4 Luxemburg sneeuw ono 1 6 Parijs onbewolkt nno 1 3 Bordeaux onoewolkt nno 4 4 Grenoble geheel bew. nw 2 3 Nice regen nnw 14 1 Berlijn sneeuw O —3 8 Frankfort sneeuw no 0 6 München sneeuw w.stil —3 —13 Zünch geheel bew. n —2 8 Genève licht bew. n 0 5 Locamó licht bew. w.stil 6 3 Wenen half bew. nnw —2 —10 Innsbruck geheel bew. o 1 8 Athene zwaar bew. w 20 16 Rome zwaar bew. zw 12 7 Ajaccio half bew. wzw 13 7 Madrid regen n 8 2 Maüorca licht bew. w.stil 16 5 Lissabon zwaar bew. wzw 10 Zondag 15 december Zon op 8.41 uur, ender 16.28 uur. Maan op 7.51 uur, onder 16.17 uur. Maandag 16 december Zon op 8.42 uur, onder 16.29 uur. Maan op 8.53 uur, onder 16.55 uur. Maanstanden 16 dec. 03.07 uur nieuwe maan 23 dec. 20.55 uur eerste kwartier 30 dec. 12.04 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 14 december Hoog water 2.48 uur en 15.00 uur. Laag water 10.46 uur en 22.55 uur. Zondag 15 december Hoog water 3.23 uur en 15.33 uur. Laag water 11.16 uur en 23.33 uur. Maandag 16 december Hoog water 3.56 uur en 16.08 uur. Laag water 11.49 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2