ZUID-VIETNAM: DE VISSEN IN HET WATER (II) Per „kopter" naar On Nuong The, Viet Cong's „ijzeren driehoek" LANCÖME MIÜ» Waalse critiek op kerncentrum van Mol in Vlaanderen FEITEN VAN DEZE WEEK li SBB iOSRAM Het Westen is bezig de strijd tegen de communisten te verliezen Beroep aan blanke vrouw in Z.-Afrika geweigerd De Gaulle in 1964 via Washington naar Mexico? Leoni gekozen tot president van Venezuela ZATERDAG 14 DECEMBER 1963 Wallen en prikkeldraad Bijna geraakt stook- problemen? met een gespoten rookkanaal komt U aan Uw trek Mevr. Helen Joseph zal vier dagen moeten zitten NUTRIX voor het behoud van een soepele huid. Guur en schraal winterweer Te droge warmte binnenshuis.. Gebruik de herstellende Nutrix. Deze is verrijkt met een natuurlijk serum, dat de cellen vernieuwt en de huidfuncties regelt Abyssale Lipstick Brillant Veiligheidsmaatregelen zouden onvoldoende zijn (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) TAY NINH (Zuid-Vietnam), decern ber. De eerste-luitenant Elliott Wilson helikopterpiloot van het Amerikaanse leger, ligt in de schaduw van zijn vlie gende banaan, blaast rook naar de vlie gen, die op zijn bezwete gezicht afkomen en geeft college over het vliegen op ..buitenpost-inspectie". Dat moet door de lucht omdat het over de weg niet meer kan. Hij wijst naar zijn H-28 en zegt: „Ten eerste zijn dit oude krengen en moet je met handen en voeten, roeien qui ju de lucht te blïjveH. Teri ftvééde wemelt dit gebiedgebied van Viet Cong-tebellen als een rijstschuur" van de ratten. Zij zien ons. Wij zien hen niet. Ten derde hebben de VC's op kopters Ier enschieten en ze leren raken ook. Van de 25 H-28's die gisteren op missie waren, kwamen er zeventien lek terug Luitenant Wilson opent een blikje pin dakaas uit zijn „combatrations" en ver volgt: „er zijn hier maar twee soorten plaatsen: slechte en hele slechte. We zijn hier. vlak bij de „ijzeren driehoek", een ge bied dat we niet eens aan de Viet-Cong betwisten. Op één van de hoeken ligt de buiten post On Nuong The. Ingesloten door drie Viet Cong compagnieën met luchtdoelmi trailleurs. En geen plaats om snel binnen te komen. Je moet je langzaam als aan een draadje laten zakken. Als je naar On Nuong The moet, kan je er zeker van zijn, dat je geperforeerd wordt." Hij veegt het- zweet van zijn gezicht en zegt: „ik hoop bij God, dat we vandaag niet naar On Nuong The hoeven". Van het groepje Amerikaanse adviseurs dat verderop over een stafkaart staat ge bogen, maakt zich een majoor los. Hij stapt naar ons toe en zegt: „Wilson pre pare for take-off. Jullie gaan naar On .Nuong The". Luitenant Wilson krabbelt overeind en zegt zeer militair: „yes sïiiiir". Ik zeg tegen mijzelf, zeer on-militair: „ik kan natuurlijk best zeggen, dat ik on wel ben geworden". En als we vijf minu ten later om de heilige berg van Tay Ninh heen roffelen, betreur ik hevig dat ik niet moed genoeg had om te zeggen dat ik bang was. Hoewel het landschap er vredig uitziet. De zon glinstert in het water van de rijst velden, over de kanalen glijden kleine sampans. Maar in het groen beneden lig gen de dorpen achter wallen en prikkel draad, want het zijn strategische dorpen waarin de Vietnamese boeren zijn samen gedreven om de Viet-Cong af te snijden van hun mankrachten- en voedselbronnen. Ik moet dit tafereel gadeslaan tussen de benen door van de boordschutter. De H- 28's hebben er twee. Zij hangen, aangegor- deld en leunend tegen ijzeren stangen, ach ter hun machinegeweren, voor driekwart buiten boord, zware helm op het hoofd en kogelvrij vest om de borst. Zij tu- rèn zevenhonderd meter in de diepte en speuren naar VC's, Mao's „vissen in het water". Omdat lidmaatschapbewijzen van deze hoogte niet waarneembaar zijn, worden er andere criteria aangelegd. Een-os met een ploeg zonder boer betekent dat de afwezi ge landman tot de Viet-Cong behoort. Ver moedelijk heeft hij zijn geweer onder de ossebuik vandaan gehaald en zal hij ons straks een paar schoten nazenden. Sommige boordschutters gaan verder. Zij zeggen: „Wat er aan Vietnamezen blijft staan, zijn „good guys". Wat er weg loopt, als wij er aankomen, zijn de slech te jongens. En daar wil dan wel eens op geschoten worden". Er is zelfs een Ameri kaanse generaal, die voor de pret als boordschutter meegaat, wanneer zijn colle gae zich vermaken op de golfbaan. Overwegend dat wat generaals wagen, ik ook moet durven, krijg ik toch een le lijk gevoel in de maag als wij ineens hoogte verliezen. Reeds geperforeerd? Nee. luitenant Wilson maakt zijn „aanloop" naar On Nuong The. De boordschutters hangen nu helemaal buiten, vingers aan de trekker en hun ogen verteren ieder bos je en ieder rijstveld. We zakken en komt dat gehamer nu van de rotorbladen of van Viet-mitrailleurs? Wilson en zijn co-piloot zien net zo bleek als ik wel zal zijn. Zij smijten hun vliegende banaan aan de grond. Buiten staat een Amerikaanse sergeant op blote voeten in sandalen. Hij heeft een karabijn in de hand, grinnikt en zegt: „dahr hadden ze jullie dan bijna. Ze scho ten van twee kanten". We hebben niets gezien, omdat de Viets niet de luxe van lichtspoormunitie permitteerden en niéts gevoeld, omdat ze ons niet geraakt hebben. „Het vervelende", zegt luitenant Wilson tot het landschap, „het vervelende is dat opstijgen altijd riskanter is dan landen. Ten eerste gaat het langzamer, ten twee de hebben ze nu tijd alles in stelling te brengen wat schieten kan". Het oponthoud in On Nuong The duurt een kwartier. De Amerikaanse kapitein geeft instructies aan de luitenant en de sergeant, die dienst doen als adviséurs voor de Vietnamese kapitein en een hand jevol soldaten en burgerwacht, die de be zetting van deze buitenpost vormen. Er wordt hier bijna iedere nacht gevoch ten. „maar ditmaal", zegt de sergeant, „was het rustig. Er is alleen een karbouw- met twee kinderen op een mijn gelopen en et is vanochtend een skyraider neerge schoten". De tijd van vertrek nadert. Iedereen wordt erg kalm, behalve ik. De kapitein en de lui tenant-vlieger zoeken op de staf kaart de minst riskante uitweg. De voor ste boordschutter roept tegen Wilson: „and foget about airspeed Mac, get goin'. om hoog en weg". Als de banaan zich van de grond ver heft, breekt er een onvoorstelbaar geratel los. Uit de e n e dikke wolk in de blauwe lucht stort een tropische regenbui neer en hamert op ,t aluminium van de H-28. Ver borgen in de watergordijnen, onzichtbaar voor de duivel en zijn moer, schroeven wij ons omhoog, steken sigaretten aan en ge neren ons allerminst voor onze opgeluch te ademhaling. Zo toeren we van buitenpost naar bui tenpost. De hele slechte plaatsen blijvén ons verder bespaard: We lóndën óp Voet balveldjes en wegen en stukjes rijstveld, waar de- hanaan bijna in weg -zakt. He- zie de Amerikaanse „adviseurs"- en natuur lijk is dat woord een euphemisme, want natuurlijk vechten ze mee. Ik zie eerste klas officieren, physiek in topvorm en ken nelijk zorgvuldig geselecteerd. Ze spreken allemaal, zachtjes en be daard. Hun voornaamste advies bestaat uit voorbeeld geven aan de zeer voor zichtig ingestelde Vietnamese officieren en het hoofd koel houden als er paniek dreigt onder de Vietnamese soldaten. Die solda ten moeten op operatie soms door hun sergeants uit de helikopters getrapt wor den. Een hele compagnie liet zich uit moorden in een Viet-Cong hinderlaag,-om dat de mannen door angst weerhouden Een Amerikaanse militaire adviseur geeft ergens op een buitenpost aan wijzingen aan de Vietnamese bur gerwacht. Die moet de dorpen be schermen als de Viet Cong aanvalt. Een leger dat niet vechten wil Een eenheid van het Vietnamese leger is door de Viet Cong overrom peld. Zij moet snel door een Ame rikaanse helikopter worden geëva cueerd. Op de haastige vlucht heb ben sommige Zuidvietnamese „mili tairen" hun uniform verloren. Eén is zetfs zyn broek kwijt. werden zich te verspreiden en aan te val len. De Amerikaanse officieren, dje tien mi nuten uittrekken voor een blikjes-lunch, zijn verbaasd over hun Vietnamese colle ga. die in de mess vijf gangen laten op dienen en vervolgens ter siësta gaan. Maar zij bewaren hun tact. Zij knikken beleefd als een Vietnamese majoor uitlegt dat hij de kans op een verrassingsaanval tegen een Viet Cong-eenheid niet mag aan grijpen zonder zijn helaas afwezige divi siecommandant te raadplegen. Maar ach ter de Amerikaanse oogleden brandt het ongeduld. „In mijn boek", zegt de Amerikaanse kapitein mij, „zijn dit helemaal geen sol daten". En een majoor vraagt: „wie wint er hier? Waarom wordt de Viet Cong ster ker in plaats van zwakker?" „Waarom", zegt een luitenant, „vechten de Vietnamezen als leeuwen vóór de Viet Cong en niet voor hun regering? Ik wou dat ik adviseur van de Viet Cong was". Van 25 Amerikaanse adviseurs op deze buitenposttoer was er niet één, die ge loofde dat men bezig was de strijd tegen de Viet Cong te winnen. Wat geloofden ze wel? Dat ze hier veel leerden over de guer rilla-oorlog en alles wat er mee samen hangt. „Dat is veel", zei een luitenant, „misschien hebben we er straks in Latijns Amerika nog wat aan". Ditr luitenant had- lang-en helder-nage dacht. N.V.„DeHout&Steenwerf" afd. de Steen werf Spaarndamseweg48 Haarlem (02500) 53750 PRETORIA (Zuid-Afrika) (AP) Me vrouw Helen Joseph, de eerste blanke vrouw aan wie beperkte bewegingsvrijheid is opgelegd onder de Zuidafrikaanse wet ten ter bestrijding van het communisme, moet vier dagen gevangenisstraf uitzit ten omdat zij zich een dag niet bij de politie heeft gemeld. Haar is toestemming geweigerd om de zaak voor te leggen aan de hoogste beroepsinstantie. Zij moet zich neerleggen bij een vonnis van een lagere rechtbank, die haar tot twaalf maanden heeft veroordeeld. Onder de haar opgelegde beperkte bewegings vrijheid moest zij zich dagelijks melden bij de politie. Het gerechtshof te Pretoria heeft haar beroep tegen het vonnis van de rechtbank niet ontvankelijk verklaard. De rechtbank had de gehele straf voor waardelijk gemaakt op vier dagen na. De opperrechter die vandaag haar beroep verwierp deed dit op grond van de rede nering dat een behandeling in beroep zon der succes zou blijven. De beperkte bewegingsvrijheid, die haar is opgelegd door de minister van Justitie Balthazar Vorster, houdt in dat zij huis arrest heeft van zonsondergang tot zons opgang. Verder moet zij zich dagelijks bij de politie melden en mag zij geen open bare bijeenkomsten bijwonen. Twee jaar geleden werd mevrouw Joseph vrijgespro ken in het massale proces wegens hoog verraad. PARIJS (AP) President De Gaulle is van plan volgend voorjaar een officieel bezoek te brengen aan Mexico. Waarschijn lijk zal hij daarna een aantal andere lan den in Latijns-Amerika bezoeken. Men acht het mogelijk dat De Gaulle op de heen- of terugweg een bezoek zal brengen aan presiden. Jo nson in Washing ton, maar er bestaan nog geen vaste plan nen dienaangaande. Een zegsman uit de omgeving van De Gaulle verklaarde dat de Franse presi dent niet vasthoudt aan een streng proto col ten aanzien van een nieuwe ontmoeting met president Johnson. Dit betekent dat het bezoek van De Gaulle aan de Ver enigde Staten ter gelegenheid van de be grafenis van Kennedy niet noodzakelijker wijs dient te worden gevolgd door een be zoek van Johnson aan De Gaulle. PARIS FRANCE Deze vloeibare crème op basis van zeewater, dringt diep in de huid door en maakt haar veerkrachtig doordat het vochtgehalte wordt hersteld. Zij is als nachtvoeding voor elke huid geschikt. t 16,75 De beste en bekoorlijkste bescherming, die in de winter de lippen zacht en soepel houdt. h f4,95 Voor uw nagels crème lak f 3,95; Parelmoer f 5,50 in bijpassende tinten. (Van onze correspondent) BRUSSEL Het Belgische kernenergie- centrum ligt te -Mol in de provincie Ant werpen zuidelijk van Turnhout en een kilometer of twaalf van de Nederlandse grens. Het is de Walen steeds een doorn in het oog geweest dat het centrum niet in Wallonië is gebouwd. Daarom zal men een studie van de Conseil Economique Wallon, ondanks de wetenschappelijke in houd, met enig voorbehoud dienen te le zen. De samenstellers ervan beweren dat er niet voldoende veiligheidsmaatregelen rondom het centrum zouden zijn genomen en om het Binnenhof Nieuwe fractieleider Reeds lang scheen in de pen te zijn, dat dr. de Kort het fractievoorzitterschap van de K.V.P. in de Tweede Kamer zou gaan neerleggen. Daartoe is het nu geko men en ongetwijfeld is oprechte waarde ring op haar plaats voor de sierlijke wij ze, waarop de afgetreden voorzitter het bijltje er tenslotte bij heeft neergelégd In het algemeen kreeg zijn opvolgèr, de oud-staatssecretaris dr. Schmeltzer een goede pers. Terecht, want hij is een man die heel wat in zijn mars heeft, die algemeen aanzien, ook ver buiten zijn eigen partijkring, geniet en gemeenlijk ge toond heeft zowel intelligent te zijn als over heel wat takt te bezitten. Een misstap Nadat ik dit voorop heb gesteld, moet ik ronduit verklaren, dat zijn eerste op treden in de Tweede Kamer, in zijn nieuwe functie, bepaald niet gelukkig is geweest. Toen de socialisten kenbaar had den gemaakt wegens gebrek aan vertrou wen in de heer De Jong als minister van Defensie (en dit dan bovenal op grond van de door hem voorgestane en groten deels al tot stand gebrachte reorganisatie van en in zijn departement) tegen de be grotingspost te stemmen waarop 's minis ters salaris voorkomt, onderstreepte zij heel duidelijk, dat zij geenszins beoogden zich tegen de defensie-uitgaven als zo danig te willen keren. Daarom waren zij ook bereid, de begroting zelf te aanvaar den. De heer Schmeltzer beging daarop een ernstige misstap door de fractie van de Partij van de Arbeid te verwijten, dat zij zich op die manier niet voldoende „natio naal" gedroeg. Zeer snedig wees mr. Kranenburg hem er op, dat een derge lijke opmerking de indruk kon maken ik druk me nu maar zacht uit alsof de heer Schmelzer te weinig besef had van de betekenis van de normale parle mentaire spelregels. Indien men het in 's lands belang acht dat een bepaalde be windsman heengaat, verricht men juist een heel nationale daad door daarop aan te sturen, zo kreeg hij te horen. Enfin, het was, ook in de ogen van verschillende afgevaardigden die het overigens met de oppositie tegen minister De Jong hele maal niet eens waren, bepaald een mis stap van de nieuwe fractievoorzitter van de K.V.P. geweest, zich op eenmaal, vol slagen nodeloos, zo scherp een tegelijker tijd zo onjuist uit te drukken. Inmiddels heeft hij dit, naar mij uit gesprekken in de wandelgangen van de Kamer bijzon der duidelijk is geworden, ook best inge zien, zodat hij waarschijnlijk binnenkort wel een gelegenheid te baat zal nemen om openlijk te erkennen, dat hij er naast is geweest. Goede verdediging Te vreemder was het optreden van de heer Schmelzer, nadat zijn fractiegenoot Moorman juist op zulk een fijne wijze de heer Wierda en diens politieke vrienden onder de neus had geduwd, dat de aan voerder van de fractie van de P.v.d.A. nog niet lang geleden ook in verband met de leiding bij Defensie op aanpakken, op daadkracht had aangedrongen. Nu heeft minister De Jong daarvan blijk gegeven eerst bespreking in een openbare com missievergadering en dan enige hoofdpun ten in de plenaire vergadering van de Ka mer toch wel goed geslaagd te vinden Dat wil wat zeggen, want het was be kend dat hij aanvankelijk nogal bezwaren had gezien in die wijze van werken. Maar hij moest nu toegeven dat het plenaire debat hierdoor naar zijn smaak beslist aantrekkelijker was geworden. Maar mis schien was hij er deze keer vooral zo over in zijn nopjes, doordat het hem nu hele maal niet moeilijk in de Kamer is ge maakt. Dr. Van Royen Het mag heel typisch genoemd worden, dat minister Luns de juistheid bevestigde van het gerucht, dat dr. J. H. van Royen, die ongeveer dertien jaar ons land als ambassadeur in Washington vertegenwoor- en dan gaat men hem daarover juist te lijf. Trouwens, de bewindsman zelf had al in menig opzicht geslaagde argumen ten voor zijn reorganisatie aangevoerd, waartegen in feite weinig of niets het midden te brengen scheen. Dwaze opmerking Op zijn beurt had de minister echter even een steek laten vallen met zijn dwa ze opmerking, dat aan de critiek van de socialisten op het feit, dat de staatsse cretarissen te veel militaire deskundigen waren inplaats van politieke figuren, mo gelijk enige beduchtheid ten grondslag zou hebben gelegen voor een soort „militaire staatsgreep". Werkelijk, zulk een dwa ze opmerking, die begrijpelijkerwijze nie mand ernstig kon nemen, had de minister, die overigens zijn woordje best wist te doen, beter achterwege kunnen lajen. Vernieuwing Minister Luns staat niet te boek als een man met zeer vooruitstrevende denkbeel den. Niettemin gaf hij deze week bij de behandeling van de begroting van Buiten landse Zaken in zoverre blijk van zekere vooruitstrevendheid, dat hij verklaarde het nieuwe stelsel van begrotingsbehandeling digd heeft, binnenkort die standplaats vaarwel zal zeggen om in Londen de daar enige maanden geleden opengekomen am bassadeurspost te gaan bezetten, die mr. A. W. C. baron Bentinek van Schoonheten er sinds 1958 heeft bekleed, maar die hij moest verlaten na zijn benoeming tot am bassadeur in Parijs. Dat laatste is, eerlijk gezegd, een beetje vreemd geweest. Eigen lijk bestond er helemaal geen reden de heer Bentinek, di.e in de Britse hoofdstad best op zijn plaats was, vandaar te laten vertrekken. De zaak was echter, dat mr. Luns, ingeval hij bij de kabinetsformatie geen minister meer zou zijn geworden, gaarne een mooie ambassadeurspost zou hebben bezet. Gegeven het feit, dat het tussen hem en de Franse regering in poli tiek opzicht niet bijster botert, gaf hij er tenslotte de voorkeur aan zijn aanvanke lijke droom te laten varen om aan het hoofd van de Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging in Frankrijk te worden gesteld als zijn ministerschap een einde zou nemen en om dan in Londen te worden benoemd. Zekerheidshalve heeft hij toen met wat heel grote spoed bevorderd, dat Londen vrijkwam. Achteraf bleek dat dit niet nodig was geweest, aangezien mr. Luns immers, tot zijn eigen verbazing, toch nog op het Plein kon blijven. Maar de wat overhaast gedane zaken namen geen keer en zo moest er thans wel voor gezorgd worden, dat Nederland een nieuwe ambas sadeur op de post in Londen zou krijgen Dat gebeurt nu door de op handen zijnde benoeming van dr. Van Royen. Doordat de minister in de Kamer mededeelde, dat binnenkort zorg zal worden gedragen voor de open post in Londen en van de open- komende post in Washington, was het zonneklaar, dat dus inderdaad dr. Van Royen van Washington naar Londen zal gaan. In Amerika heeft hij jarenlang uit stekend werk voor ons land gedaan en aan hem is het vooral te danken geweest, dat uiteindelijk de kwestie-Nieuw-Guinea waarin minister Luns niet bepaald een ge lukkig beleid had gevoerd, nog op zo be vredigend mogelijke wijze is opgelost. Luns en Spaak Van hetgeen het jongste debat over Bui tenlandse Zaken nog aan het licht bracht, stip ik aan, dat de minister mevrouw Stof fels-Van Haaften (V.V.D.) geruststellend kon toevoegen, dat hij en dit was n a zijn jongste ontmoeting te Brussel met minister Spaak de verzekering meende te kunnen geven, dat van Belgische noch van Nederlandse zijde enig initiatief te verwachten is in de rjchting van een Euro pese Politieke Unie naar de smaak van president De Gaulle. Onlangs had minister Spaak kennelijk in een persgesprek even de indruk gewekt alsof hij toch wel iets meer voor sommige denkbeelden in dit opzicht zou zijn gaan voelen dan eerst het geval was geweest. Heus, daarover behoef de men zich hier niet druk te maken, ver zekerde minister Luns. Groot was zijn waardering voor zijn Belgische collega en de verstandhouding tussen hen beiden noemde hij zeer goed. Minister Spaak heeft een sprankelende geest en heeft ook meer dan eens bewonderenswaardige initiatie ven ondernomen. Hij is nu eenmaal spon taan, denkt soms ook hardop, zelfs in ge sprekken met journalisten, zei mr. Luns. Wat overigens enerzijds minister Spaak, anderzijds minister Luns denkt over een eventuele mogelijkheid van toenadering tussen de heren van het Verdrag van War schau en anderzijds de heren van de Noord- atlantische Verdragsorganisatie, dat ver nam men in de Kamer niet. Ook al had minister Spaak pas met verscheidene lie den in Warschau gesproken. In dit opzicht deed minister Luns er het zwijgen toe. Er staan in Mol drie onderzoeksreacto ren, die een thermisch vermogen hebben van 97.000 kw. samen. De Amerikaanse commissie voor de kernenergie heeft richt lijnen opgesteld voor de veiligheid van de omgeving van zulke kernreactoren. De eer ste cirkel eromheen met een straal van 530 meter moet onbewoond zijn. De twee de, waarvan de straal tien kilometer is, mag dun bevolkt zijn en dan is er nog een met een straal van 13,5 kilometer, waarin plaatsen met maximaal 25.000 in woners zijn toegelaten. Bovendien mogen er geen landbouwgronden en weiden zijn binnen een afstand van tien kilometer van het kerncentrum. Volgens de Waalse eco nomische raad liggen te Mol in de eerste zone op honderd meter afstand van het reactorcentrum villa's van het personeel en een reeks volkswoningen. De tweede sector, die dun bevolkt moet zijn, wordt bewoond door ongeveer 94.000 mensen, de bevolking van acht omliggende gemeenten. Op het grondgebied van die gemeenten zijn 8850 hectaren weidegrond en er zijn onge veer 13.000 koeien. De derde zone ten slotte heeft 127.000 inwoners en reikt tot Turnhout, dat er 37.000 heeft. Bovendien, aldus de studie, is er geen flinke rivjer voor de afvoer van de afvalstoffen. Tot nu toe werden de radio-actieve afvalstoffen in de Noordzee tot zinken gebracht, doch die methode lijkt niet veilig. In geval van een ramp van grotere of kleinere omvang zou ook, nog steeds volgens de brochure van de Waalse economische raad, de evacua tie van de bevolking uit het gebied vrij wel onmogelijk zijn. Van de zijde van het reactorcentrum is nog niet op de inhoud van de studie gereageerd. De brochure is overigens nog niet verschenen, maar het liberale Brus selse avondblad, La Demiére Heure, spreekbuis van de oppositiepartij van Vre de en Vrijheid, heeft er een samenvatting van gegeven. CARACAS (Venezuela) (AP) Dè of ficiële uitslag van de Venezolaanse presi dentsverkiezingen van 1 december beves tigt de overwinning van Raul Leoni van de nu regerende partij Democratische Actie. De opperste kiesraad zal Leoni vandaag als winnaar uitroepen. In maart zal Leoni de huidige president Romuio Betancourt opvolgen. Leoni heeft 32,8 percent van de stem men gehaald (957.699 van de 2.918.896 uit gebrachte geldige stemmen). Rafael Cal- dera, wiens Christen-Socialen waarschijn lijk bereid zijn de coalitie met de Demo cratische Actie vóórt te zetten, haalde 20,1 percent. In 1958 veroverde Betan- v ou Court het Presidentschap met 49 percent Dr. E. van Raaltevan de stemmen. IÉ

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4