Renes haalde het Nederlands record op de 500 meter omlaag tot 42,3 sec. Freiburg moet ogen hebben geopend Royal Club Schaatskalender Johannesen gewond tijdens training K als beek overwon in Spannenburg De opstellingen Tonic Officieel protest (zonder kans) van Luxemburgers Wie de jeugd heeft ZATERDAG 14 DECEMBER 1963 9 BETAALD VOETBAL Semi-profs Achterdochtig Dat is teamgeest Eerlijke kans ZAALHANDBAL WATERPÓLO thans ook in voordelig fa m i I i efIe Voor mensen die kwaliteit verlangen Op de Jaap Edenbaan in Amster dam is men onder leiding van de sportinstructeur en ijshockeyspeler O. Olsen begonnen met het opleiden van ijshockeyspelers uit de Amsterdamse schooljeugd. De training vindt plaats in het kader van de woensdagmidda g - recreatie voor de Amsterdamse jeugd. De bedoeling is de jongens op heel jeugdige leeftijd met het ijs hockey vertrouwd te maken en ze in de toekomst via een club naar het hoogst mogelijke peil te bren gen. Op de foto ziet men sport instructeur Olsen (met witte muts) met de jeugd in actie. Tijdens schaatswedstrijden in Deventer heeft Klaas Renes (Nieuwpoort) vrijdag het Nederlands record op de 500 meter verbe terd en gebracht op 42.3 sec. Het oude re cord stond met 43.2 sec. sedert vorig jaar rp naam van Henk van der Grift. De Vlaardinger Liebrechts heeft vervolgens het Nederlands record op de 5000 meter aanzienlijk scherper gesteld en gebracht op 7 min. 58,9 sec. Het oude record stond met 8 min. 18,9 sec. sedert 1962 op naam van Henk van der Grift. Twee ritten voor dat Liebrechts zijn fraaie prestatie leverde was Verkerk met min. 8,3 sec. ook reeds ruim onder het oude record gebleven. Wil ly de Beer verbeterde haar eigen Neder landse record op de 3000 meter dames van 5 min. 53,8 sec. (gemaakt in 1961) tot 5 min. 44.5 sec. De Nederlandse hardrijdster bracht het Nederlands record op de 500 meter op 50.2 seconde. Het oude record stond reeds op haar naam met een tijd van 51.0 seconde. Deze prestatie leverde zjj op 6 november van dit jaar, eveneens in De venter. Renes heeft dus het Nederlands record op de 500 meter verbeterd en gebracht op 42.3 seconde. Na twee valse starts In zijn race tegen de kort geleden in de kernploeg opgenomen Kievit ging Renes in een voor treffelijke stijl over de baan, waarbij elke beenslag hem dichter bij de overwinning en het record bracht. Geen moment vers- slapte het hoge tempo, dat Renes dadelijk na het startschot inzette. Op zeer kundige wijze ging hij door de bochten, elke mo gelijkheid tot winst uitbuitend. Op 42,3 seconde bleven de klokken staan, toen Re nes door de finish flitste. Het op naam van Van der Grift staande nationale re cord van 43,2 seconde, dat deze het vorig jaar in Amsterdam vestigde, was gebro ken. Tevoren had Liebrechts in zijn duel met Halfweeg het record al tot op 0.2 seconde benaderd. Liebrechts begon weinig over tuigend en toen hij bovendien na de eerste bocht de strakke wind op kop kreeg, ge loofden weinigen nog in een topprestatie van de Vlaardinger, wiens scherpste tijd tot heden 43,2 is. Juist echter „in de wind" kwam Liebrechts op volle snelheid, trok krachtig door de bocht en gaf op het laat ste rechte eind zijn prestatie nog meer fOrmaat. Hoe zou Van der Grift, die kort na Lie brechts op het ijs kwam, met als tegen stander de snelle sprinter Peter Nottet nresteren? Hoog waren de verwachtingen "êspannen, maar de oud-wereldkampioen 'weft ze niet helemaal kunnen inlossen. 'Mot zijn 43,7 waarmee hij overigens Nottet "■^decideerd versloeg, bleef hij 0,3 seconde '""oven Liebrèchts, om maar te zwijgen over Renes, die hierna nog zou rijden. Het "•as of Van der Grift het heilige vuur (nog) "riste. om zich te doen gelden. Van de overige rijders op de 500 meter bleven nog ooder de 45 seconden: de oude bekende T ourens (44,6), Halfweeg (44,2), Nottet (d4.3) en Verkerk (44.6). Het enthousiasme rond de Deventer ijis- piste kende geen grenzen. Liebrechts, onze nationale kampioen en grote troef voor de komende kampioenschappen, reed in een prachtige stijl naar de voor Nederland ge weldige tijid van 7.59.9. Voor de eerste keer was in ons land de 5000 meter binnen de acht minuten gereden. Van der Grift raak te daarmee zijn tweede record kwijt, dat stond op 8.18.9 dat hij in 1962 vestigde op de Amsterdamse kunstijsbaan. Al eerder echter had hij het moeten overdragen aan Verkerk, de ontdekking van de nationale kampioenschappen in januari in Groningen, die tot de eveneens niet te onderschatten tijd van 8.08.3 was gekomen. Met niet minder dan tien seconden bleef Verkerk onder de recordtijd van Van der Grift, die tevoren in een kalme rit op 8.46.7 was uitgekomen en daarmee al 25 seconden achter lag op de op dat moment snelste 'man op de 5000 meter: And Schenk, die met 8.21.0 zijn visitekaartje afgaf. In felle on derlinge strijd met Modder scheen Zee als eerste op weg Van der Grift als recordhou der op deze afstand te onttronen, maar nu deed zich de mindere conditie, een gevolg van gedwongen gebrek aan training gelden. In de laatste ronden kon hij het hoge tempo niet meer volgen en op 8.20.3 Op de schaatskalender van de KNSB omen voor de komende dagen de volgen de evenementen voor: 15 december: De Rijp: kortebaanwed- ririjd voor mannen; Jorwerd (Friesland): "ewestelijke langebaanwedstrijden voor eren 500, 1500 en 3000 meter; Gorredijk: '-ngebaanwedstrijd voor junioren 13, 16 n 17 jaar 500 en 1500 meter; ijsvereniging P'Knjnge De Wijk, Drente, langebaanwed- strijd voor heren 500, 1500 en 3000 meter. zou hij uitkomen. Slechts één seconde later finiste Modder. Het woord was hierna aan Verkerk, de jonge Zuid-Hollander, die een geboren schaatstalent is. Met zijn lage zit scheert hij zo gemakkelijk over het ijs, dat hij als het ware spelenderwijs de kilometers weg vaagt. Met elke ronde kwam hij meer onder de recordtijd van Van der Grift en in de laatste ronden knabbelde hij er nog zoveel af, dat hij tenslotte het record met ruim tien seconden verbeterde. De grote krachtsexplosie zou echter ko men van Liebrechts. In de eerste ronden bleef hij boven de tussentijden van Ver kerk, toen versnelde hij het tempo meer en meer en na acht ronden had hij Verkerk bereikt. Zijn opmars naar het nieuwe Ne derlandse record werd een triomftocht. In prachtige cadans ging hij over de baan, hij kende geen moment van verslapping. Inte gendeel. steeds sterker werd hij en de vraag bleef slechts: zou hij de acht minutengrens doorbreken? Het lukte hem. Een fantastisch record was geboren. Dat Liebrechts met deze tijd en zijn 43.4 op de 500 meter na twee af standen in het klassement leidt, is aan geen twijfel onderhevig. Verkerk bezet in dit klassement de tweede plaats en Nottet is derde. De uitslag van de 5000 meter: 1. Lie brechts 7.59.9, 2. Verkerk 8.08,3, 3. Zee 8.20,3, 4. Schenk 8.21,0, 5. Modder 8.21,3, 6. Hoorneman 8.26,8, 7. Nottet 8.27,0, 8. en 9. De Vries en Strutz beiden 8.32,9, 10. Van Manen 8.35,1. Het algemeen klassement ziet er na twee afstanden als volgt uit: 1. Liebrechts 91.390 punten, 2. Verkerk 93.430, 3. Nottet 95.000, 4. Schenk 95.300, 5. Modder 95.430, 6. Zee 96.330, 7. Lourens 96.340. 8. Van der Grift 96.370, 9. Halfweeg 97.040, 10. Meijering 98.150, 11. Kievit 98.180, 12. Hoorneman 98.280 punten. Knut Johannesen, de Noorse ex-wereld kampioen hardrijden, heeft tijdens wed strijden in Oslo een verwonding aan een van zijn benen opgelopen, waardoor hij voor tenminste tien dagen zijn training zal moeten onderbreken. Johannesen is in een ziekenhuis in Oslo behandeld. Kalsbeek uit Warga is winnaar gewor den van de langebaanwedstrijden, die vrij dag in Spannenburg zijn gehouden. Wel iswaar behaalde Jellema uit Grouw het laagste aantal punten over de drie af standen, maar Kalsbeek bracht twee van de drie afstanden op zijn naam en werd daardoor reglementair winnaar De uitslagen waren: 500 meter: 1. De Vries (Grouw) 46.9 sec.; 2. Jellema (idem) 47.0 sec.; 3. Riemersma (Winsum) 48.2 sec.; 4. Kalsbeek (Warga) 48.2 sec. 1500 meter: 1. Kalsbeek 2.41.0; 2. Jel lema 2.42.3; 3. De Groot (Bolsward) 2.45.0. 3000 meter: 1. Kalsbeek 5.27.2; 2. Jellema 5.29.9; 3. Post (Sexbierum) 5.37.4. Eindklassement: 1. Kalsbeek 156.433 pnt.; 2. Jellema 156.183 pnt.; 3. De Vries 161.600 pnt.; 4. De Groot 161.933 pnt.; 5. Post 162.000 pnt. De Russische gewichtheffer Vladimir Beljajev heeft tijdens de Russische kam pioenschappen in Kaunas het wereldre cord trekken in de middengewichtklasse gebracht op 140.5 kg. Het oude record stond met 138 kg eveneens -op Beljajev's naam. De drie Haarlemse voetbalclubs bewaren dit seizoen klaarblijkelijk hun krachten voornamelijk voor de thuiswedstrijden. Vooral Haarlem en EDO onderstreepten deze veronderstelling verscheidene malen Eerstgenoemde ploeg tornt zondag in Haarlem-noord tegen Hilversum op. De tegenstanders boezemen, gezien de rang lijst, weinig vrees in- Een teken aan de wand zijn vooral hun deelcijfers: 10-13. De roodbroeken dienen echter op te passen De Hilversummers leggen het accent veelal op een granietharde defensie. RCH mag maar niet even op adem ko men. Na een reeks van sterke opponenten opnieuw een tour de force. De Racing koerst naar Leeuwarden, domicilie van de gelijknamige vereniging. De noorderlingen prijken pal onder de Haarlemmers. De kans dat een onveranderd RCH deze afstand moet prijsgeven is niet denkbeeldig. De blauwzwarten kunnen echter geen neder laag hebben. We houden het dan ook op een 3. Enfant terrible EDO heeft kwaliteiten voldoende in Hilversum een punt te ver overen op 't Gooi. De spelers uit de radio- stad kwamen er vorige week tegen RCH (40) bepaald genadig af. Ook EDO hand haafde de samenstelling, zoals die tegen Zwolse Boys speelde. Die formatie bleek Haarlem (thuis tegen Hilversum): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Wentink, Berendregt en Clavan; Boom, Ja ski, Van Vegten, Van den Berg en Jon ker. RCH (uit tegen Leeuwarden): Van der Voort; Wullems en Honout; Nanai, Koning en Euwes; Doesselaar, Dahrs, Engelsma, Maslo en Meijer. EDO (uit tegen 't Gooi): Amama; Dis- selköter en Berends; Nijman, Kroo- der en Spiers; Van Beekum, Van der Putten, Breeuwer, Wiertz en Hop man. Telstar (uit tegen Volewijckers): Stuy; Van Kampen en Pirovano; Daniels, Kort en Brom; Van Dolder, Allart, Van Wooning, André en Dikstaal. Ah een lampdie plotseling van het plafond stort, zo zijn de resultaten van tot nu toe onbekende Nederlandse judoka's in Freiburg op tafel gevallen. Al vele maanden onderhandelden NJJB, NAJA, Jtidokwai-Nederland en NKJB op aandrang van de NSF over eenheid in de Nederlandse judosport. Voor de eerste keer kregen leden van de Nederlandse Amateur Judo-associa tie de kans hun krachten te tonen in een internationale topwedstrijd waar aan ook de sterkste Franse en Duitse judoka's deelnamen. De 23-jarige Willem Ruska uit Amster dam behaalde zondag op die Internatio nale Open Duitse Kampioenschappen de titel in het zwaargewicht en in de klasse alle categorieën. Bovendien deelden Elzer en Letterie, evenals Ruska van de judo- lub „Tung Jen", de derde en vierde plaats bij de zwaargewichten. Sprekende resultaten die plotseling de vragen doen schrijnen: Wie zijn deze judoka's? Hoe kunnen zij zo ineens de internationale top doen sidderen? En.... de belangrijkste vraag: Kunnen zij onze judo-eer gaan verdedigen in Tokio? .Anton is in Japan", zei mevrouw Gee- sink door de telefoon toen we probeerden antwoord op die vragen te krijgen van onze wereldkampioen en nationale bonds coach. In de Brandewijnsteeg. een straat je van twee, drie metèr breed in het hartje van oud Amsterdam troffen we Willem Ruska, een blonde breedborstige knaap die beter met handen en voeten kan werken dan met zijn mond. In dè kleine kantine van zijn club „Tung Jen", omringd door zijn teamgenoten, luisterde hij aandachtig naar de speech van zijn trainer, de Koreaan Choi-Indo. „Bedankt", zei hij even later, toen de voorzitter van het Nederlands Amateur Dan College, de heer G. F. M. Schutte hem de tweede dangraad toekende. Ge duldig poseerde hij op de mat. voor onze camera. Geduldig ook luisterde hij later naar wat Schutte, bestuurslid van de NAJA zei tijdens een gezellig nakaarten in de huiskamer van een der judoka's. .We kunnen nog moeilijk bevatten hoe belangrijk de in Freiburg gemaakte uit slagen voor ons als NAJA zijn in de strijd om erkenning. Buitenstaanders zullen zich niet kunnen voorstellen wat die resultaten moreel voor ons betekenen. Jarenlang hebben we in de schaduw ge staan. Jarenlang werden we uitgesloten en gedwongen „stiekum" internationale contacten te zoeken en nu ineens.... dit. „Via de NJJB, de bond die aangesloten is bij de internationale organisaties kre gen we dank zij de eenheid die er nu aan het groeien is in de Nederlandse judosport de uitnodiging een ploeg te formeren voor Freiburg Achterdochtig als we in al die jaren zijn geworden dat verleden willen we overigens graag proberen te vergeten dachten we: Waarom stuurt de NJJB geen eigen ploeg? Vinden zij de deelneming aan die Duitse kampioenschappen niet belangrijk genoeg? Of denken ze dat wij met onze NAJA-judoka's van de mat geveegd zul len worden? Of krijgen we een kans, om dat bondscoach Geesink in Japan zit en dus geen N.TJB-ploeg kan formeren? „Met al die vragen in het hoofd ver trokken we met een achtmansploeg naar Freiburg. Enmet de verbeten wil de langverbeide kans te grijpen. De Duitsers hadden onder meer de Tokiogangers vw x 5 v\JsiS§ïfciSis Metzier en Miebach op de deelnemerslijst staan. De Fransen onder andere ex-Euro pees kampioen Desailly. Verder waren er de sterkste Zwitsers en Joegoslaven die net als de Duitsers en Fransen alle toernooien aflopen om zoveel mogelijk ervaring op te doen voor de Olympische Spelen". „Onze enige lichtgewicht P. Vega heeft de pech door in de eerste ronde tegen Desmet te loten. Hij verliest door beslis sing scheidsrechter van de Fransman die later de titel zal grijpen. Onze midden gewichten loten tegen elkaar, wippen el kaar en lopen dan vast op de Duitse titel- winnaar Metzier. In het zwaargewicht dringen drie Nederlanders na vijf uur zwaar vechten door tot de halve finales. De Franse ex-Europese kampioen De sailly is de vierde. Om acht uur 's avonds zal de eerste partij zijn DesaillyLette rie. Daarna RuskaElzer. Wint Letterie van Desailly dan moet Elzer van Ruska winnen, omdat Willem onze enige man is die tot de halve finales alle categorieën is doorgedrongen. Bij ons in de dojo heb ben Elzer en Ruska elkaar vaak met wis selend succes bestreden Elzer heeft een mooiere techniek. Ruska is krachtiger. Tactiek en teamgeest moeten daar in Freiburg beslissen". „De Fransen proberen ook een tactiek toe te passen. Zij verschijnen veertig mi nuten te laat in de hoop dat de organisa toren om het publiek niet te laten wach ten eerst de partij Ruska—Elzer zullen oproepen. Dat doen ze ook, maar wij wei geren, omdat we de truc doorzien. Eerst DesaillyLetterie. De kundige Letterie moet in zijn partij de zwakheden van de Fransman blootleggen. In hun titanen strijd blijkt de enorme kracht en ervaring strijd blijken de enorme kracht en enva- ring van de Fransman. Zijn woeste aan vallen leiden tot niets maar imponeren de overwinnaar te verklaren. Tijdens dat ge- Willem Ruska, die nieuwe hoop doet leven in de harten van de judo- enthousiasten. De 23-jarige judoka veroverde onlangs in een kwalitatief sterk toernooi in Freiburg op over tuigende wijze twee titels. vecht werd het ons duidelijk dat we tegen die wilde Fransman de onverstoorbare kracht van Wil Ruska móeten zetten en niet het verfijnde judo van Elzer. Die, trots op zijn prestaties en het prachtige werk dat hij in de voorrondes liet zien, krijgt op het laatste moment instructie dat hij MOET verliezen van Ruska. In een lichte partij valt Elzer en verliest met Ippon. Dat is teamgeest!" „Nu de beslissende partij Ruska—De sailly. Ik besef dat Ruska de Fransman in de eerste seconde moet werpen. Dat is het zwakke moment bij judoka's diê el kaar nog nooit hebben ontmoiet. Meestal tasten ze elkaar eerst voorzichtig af om dan pas aan te vallen. Ruska en Desailly worden opgeroepen. Ze betreden de mat. Ze groeten. Het hajime van de scheids rechter weerklinkt. De Fransman door de microfoon aangekondigd met al zijn titels en als vierde dan stapt vol zelf bewustzijn naar voren. Ruska, eerste dan, voor ieder onbekend, pakt- hem links, rechts, .osotO-gari! ippon! Desailly plat op zijn rug, kijkt stomverbaasd naar de scheidsrechter die enkele seconden na zijn hajime niet anders te doen heeft dan de winnaar aan te wijzen: Willem Ruska". „In de halve finale voor alle catego rieën moet Ruska weer tegen Desailly. De op wraak beluste Fransman probeert hem direct met een enorme beenveeg te vloeren, glijdt echter af, neemt de broek van Ruska mee en scheurt die van onder tot boven open. Kwiek springt Letterie op. trekt snel zijn broek uit en roept: „Nu gaat mijn broek tenminste winnen!" Als van kleding is verwisseld zet de Frans man alles op alles tot Ruska plotseling opnieuw scoort, nu met kosoto-gake. De sailly ligt voor de tweede keer op zijn rug. Voor de titel veegt Ruska de sterke Mibach plat onderuit met okuriashiba rai. Twee titels. „Dank zij het onbaatzuchtig teamwork van de jongens. De sterke Ruska krijgt ze op zijn naam. maar hij weet beter dan wie ook dat Letterie en Elzer de basis voor zijn triomfen legden". ..Goed, dat was dat". Plotseling ver andert de toon van de heer Schutte jr. „Nu wachten we af. Krijgen deze jongens mèer kansen? Ze hebben bewezen tot de Europese top te behoren, ondubbelzin niger dan de judoka's van bondscoach Geesink, Wij willen als NAJA-mensen niet de eenheidsonderhandelingen be moeilijken, maar moet de Nederlandse sportliefhebber zich nu niet afvragen wie de sterkste judoka's zijn, wie het meeste recht hebben eventueel uitgezonden te worden naar Tokio? Hebben deze jongens geen recht op een eerlijke kans?" „De situatie is nu zo dat de NJJB een selectieploeg van 28 man heeft die zich op de Spelen voorbereiden. Die ploeg blijft gehandhaafd, zeggen de NJJB'ers, omdat zij al zo lang trainen, omdat hun beloofd is een kans voor Tokio te krijgen. Na de stichting van de Federatie van Nederlandse Jiu JitSu en Judo Bonden werd het voorstel gedaan aan die 28 nog zes món toe te voegen, te verkrijgen uit districtsselectiewedstrijden voor alle ju doka's. Twee dus voor elke gewichts klasse. Dat houdt in dat de NAJA bij voorbeeld in de zwaargewichtsklasse maximaal twee judoka's in de kernploeg kan krijgen, terwijl zowel Ruska als Let terie en Elzer in Freiburg bewezen heeft tot de Europese topklasse te behoren. Iets wat de zwaargewichten die al tót de 28 geselecteerden behoren nog niet heb ben bewezen". „De NAJA werkt ook al vele maanden met een selectieploeg van 25 man naar Tokio toe. Is het nu van Ons een onrede lijke eis te vragen om een open eerlijke competitie tussen de 28 NJJB'ers en bij voorbeeld 28 NAJA-judoka's om in die competitie uit te maken wie de sterksten zijn en daarna een nieuwe kernploeg te vormen?" „De kalender van de komende Neder landse kampioenschappen is vastgesteld. Op uitdrukkelijk verzoek van de NJJB worden die kampioenschappen in 1964 nog gescheiden gehouden. Gevolg: de na tionale NJJB-kampioenen worden inter nationaal erkend en onze jongens moeten zich nog eens een jaar tevreden stellen met schaduwtitels. terwijl ze sterk ge noeg zijn de officiële te veroveren". „Toen de FNJJB tot stand kwam juich te men. Wij ook. Omdat de eerste stap naar eenheid in de judosport was gezet. Maar er moeten nog heel wat stappen gezet worden. Stappen die sommige men sen moeilijk kunnen doen, omdat ze hoog op een zetel zitten en op anderen neer kijken. Wij, NAJA-mensen, willen gelijke kansen voor alle judoka's. Alleen op de mat toont zich de beste judoka. Dat heb ben de enorm show makende Fransen in Freiburg ondervonden. Die resultaten op de open Duitse kampioenschappen zijn heel belangrijk geweest. Voor ons NAJA- mensen. maar nog meer voor ieder die het beste wil voor het nationalé judo. Freiburg moet toch ogen hebben ge opend". Tan Dassen stevig in elkaar te zijn gevlochten, ondanks blessures van Peters, Kóene en Jonker. Zwaar, heel zwaar krijgt Telstar het. De Velsenaren draaien de laatste tijd weer op volle toeren. Dat is maar goed ook, want gastheer Volewijckers rijgt dé ene zege aan de andere. Zelfs leider Elinkwijk struikelde daar in Amsterdam. Maar ook de Telstarspelers mogen zich op de borst slaan: hun verdediging is de minst gepas seerde van het hele betaalde voetbal. Dur toch een gelijkspel? De stand in de eerste en tweede divisie A luidt: Elinkwijk 13 19 Alkmaar 13 24 Velox 13 18 Zwartemeer 13 19 Volewijckers 13 17 RCH 13 15 Excelsior 13 17 Leeuwarden 13 14 Sittardia 13 16 PEC 13 13 SHS 13 16 HVC 13 13 Telstar 13 15 Zwolse Boys 13 12 Eindhoven 13 15 Haarlem 13 12 DHC 13 14 Heerenveen 13 V Willem II 13 12 KFC 13 12 RBC 13 12 't Gooi 13 lr Ensch. Boys 13 10 Tubantia 13 12. Fortuna (VI.) 13 9 Hilversum 13 1 VVV 13 9 EDO 13 1' Veendam 13 7 ZFC 13 c BW 13 2 Be Quick 13 7 Alleen in de diverse afdelingen word' dit weekeinde zaalhandbal gespeeld. Dr hoofd- en districtsklassers hebben eer vrije zondag in verband met de interlands tegen Noorwegen. In de Dr. Prinsen sporthal in Heemskerk staat een aantal interessante wedstrijden Op het program ma. Bij de dames zal om 16.10 uur Ra- piditas iets sterker blijken dan ADO, ter wijl om 16.55 uur IJmond van IEV za1 winnen. ConcordiaTYBB wordt om 17.40 uur een vólkomen open strijd, waar in Concordia moeite zal hebben de goede TYBB-keepster te passeren. Bij de heren heeft IJmond met Groenhof van Niloc als geduchte verster king de beste kansen tegen Raoiditas (aanvang 14.00 uur) en zal Zandvoort- meeuwen om 15.05 uur wel van de Blin- kert-reserves winnen. Het jaarlijks waterpolotoemooi van D Waterratten om de in memoriam D. E van Leersum-wisselprijs wordt zaterdag avond (aanvang 8 uur) in het Haarlems' Sportfondsenbad gehouden. De deelne mende ploegen zijn in twee pools onder gebracht. In pool I spelen: HPC, DWT er Haarlem; in pool II HVGB, DWR en VZV De finale zal worden gespeeld tussen de winnaars van pool I en pool II. De Luxemburgse voetbalbond heeft ge protesteerd tegen de houding van Deense supporters tijdens de returnwedstrijd in Kopenhagen tussen de voetbalelftallen van Luxemburg en Denemarken. In het protest bij de Europese Voetbal Unie zei de Luxemburgse bond: „Wij heb ben in Kopenhagen voor een zeer opge wonden publiek moeten spelen en onze spelers werden gehinderd Onze doelver- dediger werd door een fles aan zijn hoofd getroffen. Vervolgens greep een toe- srhouwer, die over de omheining was ge klommen, hem bij zijn trui. De politie moest tussenbeide komen". Het protest, zo werd in Luxemburg ver klaard. is een formaliteit en het is niet de bedoeling de wedstrijd te laten over spelen. De wedstrijd in Kopenhagen ein digde in een gelijkspel (2-2). Op 18 december wordt in het Olym pisch Stadion in Amsterdam, zoals men weet. een beslissingswedstrijd tussen beide landenploegen gespeeld. Sport tijdens het weekeinde

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9