Buizen voor de distributie van aardgas in Nederland WilmS floet Butter in de finale sterkste bij „Velsen Telstar kon legio kansen voor theepauze maar niet uitbuiten REISNIEUWS Hogere drukken in deel net Havenberichten a ec/e KMAC-puzzelrit in Kennemerland Hr iw wewaec/e Telstars tweede is ook onproduktief Maarse bood zich aan als trainer TEGEN VOLEWIJCKERS ONBEVREDIGENDE 0-0 SCORE Zelfs speciale schoenen brachten geen Arbiter Bijleveld zag strafschop door de vingers... REIS- ER PASSAGEBUREAU MAANDAG 16 DECEMBER 1963 10 FGkD iüiii VERKOPER VERKOOPSTER Talrijke missers Heel druk cr-f/n STOFZUIGERS Tegen Alkmaar gelijkspel Telstar-jeugd toonde zich te sterk voor SHS: 2-5 SPORTSCHOENEN SPORTHUIS iw"bi3 Kerkelijk nieuws HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Examens 15-daagse VLIEGREIZEN GRIEKENLAND: JOEGOSLAVIë Zenuwslopend ITALIë: («Si#»!»! Ir. J. M. Nijhoff, bedrijfschef van de Buizengieterij van Hoogovens in IJmui- den hield dezer dagen een lezing over „de gietijzeren buis voor het transport van gas onder hogere drukken" voor di recteuren van Nederlandse gasbedrijven; gezien de komst van het aardgas, een actueel onderwerp. In de komende jaren zal zich een net van gastransportleidingen over Nederland uitbreiden en de distributienetten die onder de directies van gasbedrijven res sorteren zullen daarop worden aange sloten. Zeker is, dat in een deel van de distributienetten hogere drukken zullen worden toegepast. Na een technisch betoog concludeerde de heer Nijhoff, dat de gietijeren buis en de rubberverbinding een zeer ruime over maat van sterkte en zekerheid bezitten om te kunnen worden gebruikt bij de drukken zoals die door de Ver. van Gas- fabrikanten als maximum zijn aanbevo len. „Er is veel over aardgas gezegd en geschreven" aldus de heer Nijhoff. „De nadruk viel daarbij doorgaans op de fi nanciële en economische problemen. Hoe wel de technische problemen minder open baar zijn behandeld, vormden zij bij de technici binnenskamers wel degelijk on derwerp van uitvoerige besprekingen". Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Athellaird van Zeebrugge; Gaasterland, Bremen: Traviata, Dagenham; Capella, Gothenburg; Uskbridge, Cork; Nassauborg, Rundvik: Bulko, Rotterdam, bijlegger IJmuiden; Confid, Londen; Alletta, Lon den, voor IJmuiden; Mynias, Rotterdam; Pial, Swansea; Johannes. Hogenaes; Hinde, Londen; Calvijn, Horneborg: Texelstroom, Huil; Guinee- kust, Rotterdam; Fern, Kotka; Werner Meyburg, Dagenham. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Frans van Seumeren naar Emden; Ellerbek, Bremen: Na bob, Antwerpen: Blissworth, Londen, van IJmui den; Rigoletto. Dagenham: Herm Kiepe, Kopen hagen; Saint Pierre, Duinkerken; River Afton, Pepel, van IJmuiden; Camerounkust, Rotterdam; Const antia, Newcastle, van Zaandam; Thetis, Karlstad; Jans, Londen; Alexander, Adense; He- riót, Grangemouth; Senegalkust, Hamburg; Sloo- terkerk, Lissabon; Gouwestroom, Rouaan, van IJmuiden; Jean E., Londen; Denzo, Erith, van IJmuiden; Reinier Karstens, Kiel: Eyo S., Udde- valla, van IJmuiden; Weserstrom, Antwerpen; Oosterburgh, Stockholm: Armar, Le Havre: Daje Böhmer. Hamburg; Natale, Genua, van IJmui den; Traviata, Immingham: Lenie, Rotterdam; Lukas M., Rinkobing, van IJmuiden; Henderika Maria. Newport Mon), van IJmuiden; Tor, Mal- mö; Achilles (Brit), Hamburg; Achilles (Ned.), Bremen; Rantum, Hamburg, van IJmuiden; Esso Atshaw, Bremen; Ursa Minor, Delfzijl; Rijn stroom, Londen; Puck, Aarhus, van IJmuiden; Wilelmijn, Teignemouth Zondag kwamen in IJmuiden aan: Fem van Kotka; Werner Meyburg, Dagenham; Pygmalion, Rotterdam; Amasus, Swansea; Neth. Coast, New castle; Louis L. D., Antwerpen; Windsorqueen, Swansea: Vliestroom, Dagenham; Timo, Colches ter, voor IJmuiden: Hilversum, Duinkerken; Hanne Moeller, Mantyluoto, hout voor Beverwijk; Lapwing, Londen, voor IJmuiden: Hontestroom, Grangemouth; Sofia, Lt Havre; Bakala, Antwer pen; Buka, Londen; Uobitopalm, Rotterdam; Es so Emden. Hamburg; J onan, Par; Peregrine, Londen; Stad Utrecht. Pepel, erts voor IJmuiden; Marie Ursula, Skoghall; Medon, Hamburg; Coro na, Sheerness: Wexford, Boston, naar Zaandam; Viola, Noordzee, bijlegger IJmuiden: Prinsen beek. Mantylübtö: Joost, Aalholmeti, hout voof Zaandam: Deborah., Londen;. Mercurius H., Da genham; Gré. Londen; Amstelstroom. Londen; Virgifia, Hamburg; Hóndsbosch, Londfen; Feya. Fargon; Anholt, Rochester, naar Zaandam; Ser- vaaskerk. Rotterdam; Bab T., Hudiksvall, hout voor Zaandam: Thorwald, Brunsbüttel. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Berkelstroom naar Londen: IJstroom, Shoreham; Mosel, Oden- se; Marathon, Antwerpen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Admiralen- gracht van Norsbronn; Mertola, Neath; Zwaan- aiena, Ornoe: Francesca, Narvik. Maandag vertrok uit IJmuiden: Eseo Emden naar Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De technische problemen voor de gas bedrijven zag de heer Nijhoff verdeeld in twee groepen: de omschakeling van de verbruiksapparaten en het distribueren van een ander gas met andere eigenschap pen in het bestaande gasdistributienet. In verband met het laatste gaf de heer Nij hoff bijzonderheden over de eigenschap pen en de sterkte van gietijzeren buizen. De sterkte van de gietijzeren buis is ruim voldoende voor de normale toepas singsgebieden" aldus concludeerde spre ker, die zijn uiteenzetting liet volgen door een reeks voorbeelden uit de praktijk op te sommen. voor exclusieve herenmode Wegens de gestadige groei van ons bedrijf hebben we de volgende vacatures: voor de afdeling heren-confectle. Voor deze functie zoeken wij een zeer srvaren kracht die een juiste verkooptechniek weet te combineren met een beschaafd optreden. voor de afdeling herenmode. Voor deze functie zoeken wij een verkoopster, die volledig met het vak bekend is en in staat is deze afdeling zelfstandig te beheren. In beide gevallen zal de voorkeur gegeven worden aan hen, die eerder in een soortgelijk gerenommeerd bedrijf als het onze hebben gewerkt. Sollicitaties schriftelijk of mondeling na tel. afspraak, aan ons adres Grote Houtstraat 59, Haarlem. Tel. 21392 De deelnemers aan de puzzelrit, uitge schreven door de afdeling Kennemerland van de K.M.A.C. hebben zondag prachtig weer gehad op deze laatste rit van dit jaar. Als men afgaat op de strafpunten, die wer. den uitgedeeld, dan was het ook de moei lijkste rit. De 76 deelnemers moesten rijden van Beverwijk naar Velsen-noord, Heemskerk, Cas'tricum, Uitgeest en Wijk aan Zee en, zoals gewoonlijk, was de finish op de Pro menade aan de Meerstraat te Beverwijk. Het hoogste aantal strafpunten was 500. Mevrouw Schenk-Bril uit Santpoort had het minste aantal strafpunten, 97. .Tweede werd H. Jonkhof, uit Haarlem, 143 str.p.; 3. H. van Dlven uit Amstelveen, 148 str.p.; 4. J. Alca, Velsen-noord, 148 str.p.; 5. G. J. Willemse. Haarlem, 155 str.p.; 6. K. Rogge veen, Nieuw-Vennèp, 156 str.p.; 7. H. van Eijck, Haarlem,.155 str.p.; 8. C. van Schelt, Halfweg, 159 str.p.; 9. C. Hoeve, Lands meer, 159 str.p.; 10. R. v. d. Brink, IJmui den, 162 str.p.; 11. G. Betz, Amsterdam, 169 str.p. en 12. W. Smits, Heemskerk, 192 str.p. J. Lanendijk uit Beverwijk was de best geclassificeerde van de K.M.A.C. met 204 strafpunten. De prijzen werden uitgereikt op de Pro menade, waar op 11 januari van het vol gend jaar ook de jaarvergadering zal wor den gehouden van de afdeling Kennemer land van de K.M.A.C. Zelfs de haastig uit het buitenland overgevlogen voetbalschoenen zolen met zuignappen bezorgden Telstar tegen Volewijckers geen produktieve middag. De defensie besteedde het pre cieuze schoeisel (ideaal op bevroren vel den) echter beter. In het bijzonder na de hervatting hield zij zich op het peute rige en niet eens zo harde Mosveld in Amsterdam-Noord goed staande tegen het gedrang van de thuisclub. De weelde van een goal viel er de gehele match niet te bejubelen, al gloeiden enkele ma len talrijke gezichten (in totaal 8.000) hoopvol op. Telstars trainer Toon van den Enden houdt zijn eerder geponeerde stelling nog steeds hoog: „Laten wij ons nu eerst maar eens handhaven, dan zien we vol gend seizoen wel verder". Zijn ideaal poogt hij te verwerkelijken dankzij een uit beton opgebouwde achterhoede; on wrikbaar en zonder broze stenen. De enigszins corpulente oefenmeester for meerde. zoals iedereen nu zo langza merhand wel weet, inmiddels de hechtste verdediging uit het betaalde voetbal. Minder succesvol gedraagt „zijn" voor ste linie zich. Ook tegen het constant stij gende Volewijckers hielden de vuurmon den zich weer eens angstig stil. Zelfs in de eerste helft, toen Telstar gedurende ze ker 40 minuten de Amsterdammers aan hun eigen grondgebied vastnagelde. Zowel André als Allart, de spitsen in de witte aanval verknoeide nagenoeg elke kans. Van den Enden was er stil van, maar waar haalt hij een schutter vandaan? Uit het tweede? Nee, ook daarin doolt Tel stars hope niet rond. Arbiter Bijleveld verwees het elftal van Volewijckers nog voor het begin terug naar de kleedkamer. „Heren, graag een ander shirt. Dit lijkt teveel op dat van Telstar." Het werd Volendams oranje, tot grote voldoening van een groot gedeelte van het publiek, want diende een vlam mend „oranje" leider Elinkwijk niet een nederlaag toe? De Velsenaren rekenden evenwel met dit bijgeloof af. Gelijk een explosie, zo heftig beukte Telstar op het rammelende bastion van de gastheren. De overmacht schreeuwde om doelpunten. Legio keren doemde vooral linksbinnen André gevaar lijk voor goalie Ruiter op, maar even zo vele malen schampte zijn rechterschoen de bal, prikte het.leder net naast of hoog over of maaide royaal over de huppelen de bal heen. Hoog boven alles grijpen 10 vingers van doelman Stuy de bal. Midvoor Schaft van Volewijckers (met rug nummer 9) kan dan ook geen verwar ring meer stichten. Op de voorgrond is Brom (6) een en al aandacht. Het lijkt alsof twee Volewijckers- spelers linksbinnen André in het be ruchte gebied vloeren, maar in wer kelijkheid struikelde de Telstarspeler over zijn eigen benen. Hij miste ove rigens meer kansen Toch had Telstar zijn opponent in de 25ste minuut uit zijn evenwicht moeten slaan. Vlijmscherp sneed op dat moment André door het onrustige en wankelbare Volewijckers-bolwerk. Enkele meters voor de „rode" Ruiter vloerde zowel linksback De Vries als spil De Ruiter de altijd sjouwende André. Te lankmoedig schudde referee Bijleveld van neen. Hij zag' er meer een vrije trap tegen de Tel starspeler in. Volewijckers buitte onmiddellijk de psy chologische werking van dit voorval uit. Rechtsbuiten F. Kick kogelde tegen de paal. Maar even zo kwiek verplaatsten de gasten het duidelijke overwicht naar de andere speelhelft. Edoch, de pupillen van Toon van den Enden presenteerden zich ook toen niet als grootse afronders. De Amsterdammers haalden alleen daardoor ongedeerd de pauze. In de tweede helft ontpopte Volewijckers zich plotseling als een wel degelijk op schudding verwekkende ploeg. Telstar kreeg het druk, heel druk zelfs in de achterhoede. Maar toen bleek welk een indrukwekkend bouwwerk trainer van den Enden wel in elkaar had gevlochten. Zelfs zonder de zekerheid van doelman Stuy hij liet het leer nogal eens glip pen stortte de achterhoede niet ineen, hoe vaak en fel ook de „oranje-klanten" toestormden. Veelal dankzij bekwaam werk van Van Kampen, Kort en Pirovano bleef de schade beperkt tót een tweetal bijna niet te missen kansen. Midvoor Schaft verprutste die echter toch, al trap te spil Kort in het eerste geval de bal van de doellijn. En de Telstar-voorhoede? Die vond voor namelijk een taak in de verdediging met uitzondering van André. Linksbuiten Dik- staal bood hem nog een magnifieke gele genheid de score eindelijk aan te bre ken. De rijzige Velsenaar raakte het le der nauwelijks. RIMINI en RICCIONE Vertrek elke 14 dagen vanaf 12/5 tot en met 15/9. Reissom (vol pension) v.a, f 297.- CAVI, ST. MARGHERITA, LAIGUEGLIA Vertrek elke 14 dagen vanaf 12/5 tot en met 15/9. Reissom (vol pension) v.a, 363.- In de reissom is inbegrepen tr Vliegreis heen en terug. •A Verzorging tijdens de vlucht. ■A Vliegveld taxen. A Bagagetransport op de vliegvelden. Transport van vliegveld naar uw hotel en terug. A Bediening en taxen ter plaatse. •tr Bagage- en reisongevallenverzekering. tr 15 kg bagage vrij. tr Vliegtas. Informaties, boekingen en gratis VAKANTIEKRANTEN, met vele foto's bij N.V. VEREEN. SCHEEPSAGENTUREN Kanaalstraat 71 - Tel. 4941 - IJmuiden Marktplein - Telefoon 5544 - IJmuiden voor exclusieve herenmode Parlez-vous francais? Niet nodig. U kunt evengoed een modern costuum in Franse stijl dragen. Of gaat Uw smaak meer naar het twen model? Kleuren? Bruin, hlauw, grijs en multicolour. Prijzen? Vanaf 158.— grote houtitr. 54 gen. eron|értr. 86 tel. J13»2 naariem tel. SS477 Electrolux, Excelsior. Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 De strijd om de bovenste plaats is op het keiharde veld van Schoonenberg tus sen de reserve-teams van Telstar en Alk maar onbeslist gebleven (1-1). De Telstar reserves speelden op schoenen met zuig- noppen. Na 20 minuten, Telstar was toen duidelijk sterker, kreeg Bakker een goe de kans doch hij faalde. Dat deed de Alkmaar-linksbuiten in de 39ste minuut niet. Met een snelle rush omspeelde hij zijn directe tegenstander en scoorde toen onhoudbaar voor de in goe de vorm zijnde goalie Egner. In de aller laatste minuut maakte Immers op de voor hem zo karakteristieke wijze gelijk (1-1). Telstar II trok in de tweede helft di rect ten aanval. Maar het half uur du rende offensief vond zijn bekroning in een verdiende treffer niet. Enerzijds lag dit aan het goed verdedigen van Alk maar, anderzijds liet het uitbuiten van kansen veel te wensen aan Telstarzijde. Vrouw Fortuna keerde de „stars" de rug toe toen in de 15de minuut 4 maal achter een door Telstarspelers tevergeefs werd in geschoten. In het laatste kwartier ging de strijd gelijk op, maar tot het scoren van doelpunten waren beide voorhoedes niet in staat. Op het keiharde veld van sportpark Duinhorst in Den Haag versloeg de Tel- star-jeugd op overtuigende wijze zijn Haagse tegenstanders (2-5). In de 5de en 20ste minuut scoorde Cleeren (0-2). De overigens goed keepende Tromp liet in de 25ste een steekje vallen (1-2). Van de aftrap af bewerkstelligde Telstar de der de treffer, dankzij Van der Ploeg. Na de hervatting schoot Cleeren in de 15de en 35ste minuut raak. Het tweede tegenpunt van SHS ontstond uit een strafschop, ver oorzaakt door Teunissen en De Goede. De nieuwe QUICK No. 1 ADIDAS - PUMA en HUNGARIA Breestraat 158 - Beverw(ik - Tel. 3854 3854 Ned. Herv. Kerk Beroepen te Papendrecht J. Smit te Lopik. Aangenomen naar Makkum c.a. A. J. de Blue te Pesse, die bedankte voor Garijp (toez.). Beroepen te Ederveen A. J. Timmer te Elspeet. Beroepen te Scherpenzeel (Geld.) J. T. Cazander te Oosterwolde (Geld.) te Exmorra-Allingawier (toez.) H. R. Smid, kand. te Groningen. De Schaatsvereniging „Velsen" hield de eerste wedstrijd van haar prille be staan op de grote ijsbaan van de Velser- broekpelder, ten oosten van de zuidelijke ingang van de Velsertunnel. De haancom missie van Velsen had de klassieke af stand van 160 meter voor de kortebaan- wedstrjjd voor mannen op goed jjs af gezet. De 30 rijders ontmoetten elkaar tweemaal. Volgens de Friese kortebaan- traditie eenmaal naar het dorp en een maal van bet dorp. De prijzen waren niet contante bedra gen, maar waardebonnen Bertus Schaa- per eertijds een gevreesde 500 meter specialist had de opdracht gekregen iemand, die driemaal een valse start veroorzaakte, uit het strijdperk te zenden. Hetgeen overigens geen enkele maal is geschied. In de tweede omloop schakelde de nes tor van de schaatssprinters, de 55-jarige Duiker die zijn 312de wedstrijd reed, Amsterdam. Doctoraal klassieke letteren; Mej. E. M. A. Waszink (Amsterdam), no tarieel: W. P. F. Appel (Obdam). Volledig accountantsexamen: J. L. Bos (Bussum), Th. van der Heyden (Nieuw-Loosdrecht) en P. A. de Jong (Amsterdam). Groningen. Doctoraal sociale aardrijks kunde: Mevr. M. B. van Klinken-de Boer (Groningen). Doctoraal rechtsgeleerdheid: Mevr. A. N. Braunius-Kennema (Maam- Ut.). Bevorderd tot arts: N G. Huisman en J. D. Reddinghius (Groningen). Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift „Onderzoekingen over de bijnierschors- functie tijdens en na een acute ernstige infectieziekte" Raden J. Djajadiningrat, geboren te Batavia in 1926 en thans wo nend te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. W R. O. Goslings. Rotterdam. Bevorderd tot accountant W. Kuik (Wassenaar). Rotterdam (Stichting Klinisch Hoger On derwijs). Artsexamen: F. A. J. van Hussen (Eindhoven) en G. A. Terpstra (Rotterdam). Amsterdam (Gem. Un.) Gepromoveerd tot doctor in de godsgeleerdheid ds. A. C. Honders op een proefschrift getiteld: „Doen en laten in ernst en vrede: notities over een broederkring en een tijdschrift". Promotor was prof. dr. G. C. van Niftrik. GROOT voor 1964 ATHENE Vertrek elke 14 dagen van 7/4 tot en met 20/10. Reissom (demi-pension) v.a, ƒ467.- CAVTAT en DUBROVNIK Vertrek: 22/3 en voorts elke 14 dagen op zondag en dins dag v.a. 5/4 tot en met 20/10. Reissom (vol pension) v.a. f 296.— in twee ritten gedecideerd de winnaar van de ANBB-kortebaanwedstrijd Teun Keur uit. Eelsing dolf met, groot verschil het onderspit tegen J. Zuurbier. Voor de kwart finales klasseerden zich Tromp, Zuurbier, Duiker. Butter, Ebbinge. Van Borre en R. Moleman. Laatstgenoemde versloeg in een spannende strijd broer G. Mole man. Butter plaatste zich met twee gewon nen ritten op Ebbinge in de halve fina le. Van Borre lootte zich in de volgende finale. Maar met veteraan Duiker en Zuurbier ging dat met zo gemakkelijk. Duiker werd zelfs door Moleman in drie zenuwslopende ritten uitgeschakeld. Tromp bood Zuurbier zoveel tegenstand, dat pas na drie ritten Zuurbier met minimaal ver schil de sterkere bleek. In de eerste halve finale rekende Zuur bier op gemakkelijke wijze met Van Bor re af. Ook Butter reed zich in twee rit ten tegen Moleman naar de finale. De eerste rit van de finale was de mooiste. De snel gestarte Zuurbier veroverde di rect een kleine voorsprong. Hoewel But ter een langere slag had, leek hij zijn te genstander niet meer te kunnen bereiken. Doch in een bijna gewonnen positie maak te Zuurbier een kleine misslag, waar door Butter toch de eerste ritzege van de finale op zijn naam bracht. Zuurbier was niet meer in staat in de tweede beslissende rit de IJmuidense sla- gerszoon van zich af te houden. De der de plaats was voor Moleman, die na 'n val van Van Borre al na één rit deze plaats veroverde. De veelvuldige nationale schaatskampioen G. Maarse die met inte resse deze spannende schaatsstrijd gade sloeg, daagde winnaar Butter voor een de- monstratierit uit, die de schaatscrack me' minimaal verschil won. Maarse heef' „Velsen" aangeboden als trainer het aar' wezige schaatstalent tot ontwikkeling t' brengen. Een moment uit de kortebaanwed- strijden, door „Velsen" op touw gezet. (Van een onzer verslaggevers)

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 10