NAVO-beraad in Parijs over verminderen van de spanning Frankrijk voelt niets voor een politiek van beweging Erich Ollenhauer, een leven in dienst van het socialisme Ook CVP wil eenheid in België niet prijsgeven i m P.K P.K Fins kabinet treedt af [VAL DA Noren gaan korter dienen WERELDNIEUWS J Geen topgesprek van Johnson met Kroesjtsjev in voorbereiding VS-satellieten voor verbindingen Cultuurraden voor drie talen? Kerstmis, feest van honger en armoe Symbool van Kwaliteit Gijzelaars vandaag misschien vrij President De Gaulle verleent gratie Geen woekerprijzen in Jeruzalem Schelde-tunnel zal in '67 klaarkomen Amerikaanse vloot in Indische Oceaan? De Seinhuis- wachier en ■Op Ae ^Qraatótoel VLUG 2 MAANDAG 16 DECEMBER 1963 Peking-China Nieuwe stoom Sovjet-Unie Van 1933 tot 1945 ging hij in ballingschap 1 m»BS Uit het jasje Oscar /VERKOUDEN^ de fijne Franse keelpastille ontsmet-verzacht verfrist Belgische ex-premier graaf Hubert Pierlot overleden 1 O (Van onze correspondent) PARIJS Vandaag is in de Parijse hoofdzetel van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie de halfjaarlijkse minis terconferentie door secretaris-generaal mr. D. U. Stikker geopend. Het beraad, dat tot woensdagmiddag duren zal en waar voor zich een vijftigtal ministers van Bui tenlandse Zaken, van Defensie en van Financiën met hun staven naar de Franse hoofdstad heeft geven, wordt vooral wel door drie problemen beheerst, waarvan er echter geen al een dusdanige fase van rijpheid heeft bereikt, dat er beslissende zaken gedaan of knopen doorgehakt zou den kunnen worden. Die drie problemen zijn: a. het Oost-West-overleg, b. de toe komst van Europa, c. de problemen met betrekking tot Azië en het Verre Oosten. Nadat de Europese landbouw vraagstuk ken vorige week al in Brussel en daarna nog in de Europese ministerraad in Pa rijs van alle kanten waren bekeken zon der dat men er nog een gat in zag, wer den het afgelopen weekeinde in kleiner verband speciaal de verhoudingen met het oostelijke blok en de spanningen in en rond Vietnam, Cambodja, Laos en Indo nesië onder ogen genomen. Zaterdag kwa men de ministers van de verenigde Sta ten, Groot-Brittannië en Frankrijk, Dean Rusk, Butler, en Couve de Murville al op de Quai d'Orsay bijeen en gisteren was het gezelschap de gast van hun collega Schroder op een diner in de Westduitse ambassade. Ook de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Saragat, heeft al gelegenheid gevonden zijn Franse gast heer onder vier ogen te spreken. Naar verluidt zou de Franse minister zijn Amerikaanse ambtgenoot enigszins hebben gerust gesteld omtrent de voorne mens van zijn land op korte termijn, communistisch China officieel te erken nen. Niettemin wint, naar het voorbeeld van Groot-Brittannië en van Nederland, het inzicht toch wel duidelijk veld, dat een land dat een kwart van de wereld bevolking vertegenwoordigt niet definitief in diplomatieke quarantaine kan worden gehouden. Couve de Murville heeft Dean Rusk echter pogen uit te leggen dat Frank rijk zich vooral door economische over wegingen leiden laat en geenszins door de bedoeling de politieke spaak in Amerika's wielen te steken. Generaal De Gaulle is van oordeel dat Frankrijk zich haasten moet om zich een behoorlijke plaats op de Chinese markt te veroveren en in dat licht dienen, aldus Couve de Murville, de Franse initiatieven in dat deel van de wereld te worden beschouwd. Ten aanzien van de Europese kwesties en Oost-West-relaties, die nauw met el kaar verweven zijn, kunnen ook op deze conferentie weer kampen worden onder scheiden. Terwijl de Verenigde Staten, mede door de dood van president Kenne dy, als voornaamste gesprekspartner van Moskou nog niet geheel op adem schij nen te zijn gekomen, worden er van an dere zijden pogingen aangewend nieuwe stoom achter de ontwapeningsbesprekin gen te zetten. Zowel de nieuwe Britse mi nister van Buitenlandse Zaken Butler als WASHINGTON (AFP). Er bestaan "een plannen voor een ontmoeting tussen "resident Johnson en premier Kroesjtsjev, zo heeft de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Ball, in een vraaggesprek voor de Amerikaanse tele visie gezegd. President Johnson huldigt betzelfde principe als wijlen president Kennedy, dat een gesprek met Kroesjtsjev slechts dan in aanmerking komt wanneer men er daadwerkelijke resultaten van mag verwachten. De onderminister liet de vraag ,of Johnson, zoals zijn voorganger deed, een ontmoeting ter kennismaking met de Russische regeringsleider wenst, onbeantwoord. zijn Westduitse collega Schroder heeft zich bij zijn eerste voet op Franse bo dem zaterdag al uitgesproken voor een „politiek van beweging" en de Belgische delegatieleider Paul-Henri Spaak, die juist is teruggekeerd van een bezoek aan War schau, sluit zich als pionier der voortva rendheid met de volle kracht van zijn tem perament van ganser harte bij hen aan. De Franse woordvoerder, Couve de Mur ville, die in de Raad van Europa vorige week zijn mond niet open had gedaan, voelt nog altijd weinig of niets voor die bewegingspolitiek en zijn opperste chef, generaal De Gaulle wenst, zolang de Eu ropese landbouwkwesties niet zijn opge lost, geen stap van de plaats te doen. Ofschoon de NAVO van huis uit de ver dedigingsorganisatie is, zullen aan de mi litaire en strategische aspecten van de westelijke problemen, op deze conferen tie maar betrekkelijk weinig aandacht worden besteed. Deze problemen zijn ten nauwste met de andere kwesties verbon den, zelfs wanneer men geen geloof zou hechten aan het gerucht dat de Amerika nen de Westduitsers hebben gedreigd de omvang van hun troepen in Europa nog eens aanmerkelijk te zullen inkrimpen in dien Bonn met Parijs onder een hoedje wil blijven spelen. In die samenhang is gisteren op het diner van de ministers van de vier grote westelijke mogendheden de laatste rede van Kroesjtsjev wel een der voornaam ste onderwerpen van gesprek geweest. In weliswaar tamelijk vage bewoordingen kondigde de Russische regeringschef de nieuwe vermindering van de militaire in spanningen van de Sovjet-Unie aan. Het is duidelijk dat hij hoopt dat het Westen zich na die kennisgeving, eveneens tot verdere vermindering van de spanning zal laten verleiden. Men kan wel zeggen dat in de leidende Atlantische kringen alge meen erkend wordt, dat de Russische ontspanningspolitiek geen tactische ma noeuvre is doch voortvloeit uit de econo mische noodzaak die militaire uitgaven in grijpend te besnoeien. Ook de secretaris generaal van de NAVO, mr. Stikker, die er weer gezond en blozend uitziet, heeft zaterdag, op een persconferentie dat in zicht bevestigd toen hij verzekerde dat er geen enkele twijfel meer kan bestaan over het feit dat Kroesjtsjev door econo mische moeilijkheden genoodzaakt wordt militair een paar toontjes lager te zin gen. Erich Ollenhauer werd 27 maart 1901 als zoon van een metselaar in Maagdenburg geboren. Reeds op veertienjarige leftijd werd hij lid van de socialistische arbei ders-jeugdbeweging. Na geruime tijd re dacteur geweest te zijn van het socialis tische jeugdblad „Arbeiter Jugend" werd hij, toen 25 jaar, benoemd tot secretaris generaal van de Internationale Socialis tische Jeugdorganisatie, een functie die hem in vele delen van Europa en Ame rika bracht. Drie jaar later werd Ollen hauer tevens voorzitter van de Duitse so cialistische jeugdbeweging. Toen Hitler in 1933 aan de macht kwam ging Ollenhauer, als lid van het partijbestuur, in balling schap. Hij zou pas na de oorlog zijn land weerzien. Eerst ging hij naar Praag en werkte daar samen met leiders van de sociaal democraten uit Sudetenland. Na vervolgens nog enkele jaren in Parijs te hebben ge woond, trok hij in 1940 via Lissabon naar Londen. Daar trad hij in oorlogstijd soms op als medewerker van de B.B.C., schreef artikelen voor Scandinavische kranten en werkte aan de samenstelling van nieuwe Duitse schoolboeken die nap de -oorlog de met propaganda doorspekte werken uit de nazitijd zouden vervangen. Ook bleef hij werkzaam als lid van het sociaal-democra tische partijbestuur in ballingschap. Na de oorlog wijdden Ollenhauer en zijn vriend Schumacher, die het concentratie kamp had overleefd, zich met kracht aan het herstel van hun partij. Zij weigerden zcih aan te sluiten bij Otto Grotewohl in wat de door de communisten geleide So cialistische Eenheidspartij in Oost-Duits- land werd. In mei 1946 werd Schumacher op het eerste sociaal-democratische partij congres na de oorlog tot eerste voorzitter gekozen en Ollenhauer tot zijn plaatsver vanger. Pas toen Schumacher in 1953 overleed kwam Ollenhauer echter in het volle licht van de politieke schijnwerpers. Met over weldigende meerderheid werd hij tot diens opvolger gekozen. Ollenhauer, die ook zeer bescheiden leefde, leidde daarna zijn partij op dezelfde ingetogen maar vastberaden wijze als waarop hij haar voorheen had gediend. De tweede vice-voorzitter van de Duit se sociaaldemocratische partij is de bur gemeester van West-Berlijn, Willy Brandt, die bij de algemene verkiezingen van 1961 kandidaat was voor het Bondskanselier schap. NEW YORK (AP). Het Amerikaanse ministerie van Defensie is van plan on geveer 24 tot 30 verkeerssatellieten te lan ceren voor verbindingen tussen de Ameri kaanse strijdkrachten over de hele wereld. Het systeem zal vermoedelijk in 1966 op volle toeren draaien. BRUSSEL (ANP) De Belgische Chris- ielijke Volkspartij van minister-president Lefèvre heeft zich in Brussel uitgesproken voor de handhaving van de eenheid van België. Aan het slot van een driedaags partijcongres werd een aantal besluiten goedgekenrd over het samengaan van de Vlaamse en Waalse gemeenschappen. Geen enkel Vlaams of Waals lid van de rooms- atholieke regeringspartij stemde tegen. Tot de besluiten behoort ook het handha- en van de politieke eenheid van de C.V.P. In de resolutie wordt onder meer de op- "hting voorgesteld van drie cultuurraden mr de Nederlandstalige, de Franstalige, »-1 de Duitstalige gemeenschap in België de eendracht tussen de drie bevol- vtsgroepen te verstevigen. Voorts wenst C.V.P.dat besluiten, die betrekking ~bben op de Belgische eenheid en de "aals-Vlaamse verhoudingen, de goedkeu- ng krijgen van tweederden van de stem men hij de behandeling in het parlement. Deze msaveg-1 zou moeten voorkomen, dat de Walen door de numeriek sterkere Vlamingen worden overvleugeld. De voor zitter van de C.V.P., P. vanden Boey- nants, sprak zich krachtig uit tegen de po gingen om het federalisme in te voeren. „België zou het federalisme niet overle ven. België omvormen tot een federatie van Vlamingen en Walen is doodgewoon de ontbinding van het land ondertekenen", zo zei hij. De vorige maand heeft de Belgische So cialistische Partij op een congres in Brus sel zich reeds met overgrote meerder heid negentig percent der stemmen uitgesproken voor een aantal maatregelen op sociaal, economisch en politiek gebied om het samengaan van Walen en Vlamin gen in een verenigd België mogelijk te blijven maken. De besluiten van de partijen, die deel uitmaken van het roomskatholiek-socialiS- tisch coalitiekabinet, zijn genomen aan de vooravond van het overleg over de ko mende grondwetsherziening in België, die tot doel heeft de constitutie aan te pas sen aan de eisen van een moderne staat. Brandt zal tot het volgende partijcon gres als voorzitter blijven optreden. De S.P.D.-fractie in de Bondsdag zal worden geleid door Fritz Erler, deskundi ge op het gebied van Defensie. Uit vele delen van de wereld zijn blij ken van medeleven met het overlijden van Ollenhauer ontvangen. In een telegram aan het partijbestuur betuigde ook de leider van de Oostduitse Communistische Partij, Walter Ulbricht, zijn medeleven. Dr. W. Drees heeft verklaard dat Ollen- hauers dood „een groot verlies voor de Socialistische Internationale en in het bij zonder voor de S.P.D." is. Ollenhauer en dr. Drees kenden elkaar al van ver voor de oorlog en hebben el kaar vaak ontmoet. Dr. Drees zei dat hij immer „grote waardering" had voor Ol lenhauer, „in het bijzonder voor zijn poli tieke houding." Schaars geklede pinup-dames en een gebroken kerstboom nemen in de kathe draal van Portsmouth de plaats in waar andere jaren de traditionele kerststal stond. Een muurschildering heeft als centraal thema een menselijk embryo met als opschrift een oproep om steun aan de anti-hongeractie. De predikant, ds. Eric Goff, zei er van: „Het is een symbolisering van de hulpeloosheid die wij zien in verband met de geboorte en de armoede temid den waarvan de meeste kinderen op de wereld komen. Toen ik in Bethlehem was, kon ik me veel beter voorstellen dat Christus is geboren in een keet van een nabijge legen vluchtelingenkamp dan in de ro mantische en schilderachtige omgeving van het gebruikelijke kerststalletje". Ds. Goff zegt nog geen protesten te hebben gekregen. „Was het maar waar. Dit is bedoeld om de mensen aan het denken te zetten". V<-A: At verantwoordelijk werk vereist concentratie Dag en nacht denderen treinen over wissels en overgangen! Veilig geloodst door de feilloze handelingen van de seinhuiswachter! In zijn handen rust de verantwoordelijkheid van duizenden reizigers. Verantwoordelijk werk vereist concentratie! De seinhuiswachter weet uit ervaring dat P.K. chewing-gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste che wing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.! r PK-N-4-63 HELSINKI (Reuter) Premier Karja- lainen van Finland heeft bekend gemaakt, dat zijn coalitie-kabinet dinsdag zal af treden. Er heerst in het kabinet verdeeld heid over de door de boeren-partij, de partij van de premier, voorgesteld aan vullende inkomstenbelasting en belasting op onroerend bezit. In verband hiermee heeft de minister van Financiën, Kart- tunen van de conservatieve partij, vrijdag reeds zijn ontslag genomen. Behalve de conservatieve en boeren partijen maken ook de Finse en Zweedse volkspartijen deel uit van de coalitierege ring. Premier Karjalainen neemt geen verdere mogelijkheden voor samenwerking binnen de regering te zien. LA PAZ (AP en AFP) Zaterdagavond is in Bolivia een akkoord gesloten dat een einde maakt aan het conflict tussen de Boliviaanse regering en de stakende ar beiders van de tinmijn bij Catavi. De ne gentien gijzelaars, onder wie de Neder landse ir. C. Bloot en vier Amerikanen, die al meer dan een week door de mijn werkers worden vastgehouden, zouden wor den vrijgelaten. Het akkoord tussen president Estenssoro en de ex-vice-president Juan Lechin de leider van de linkervleugel van de regeren de Nationale Revolutionaire Beweging die aan het hoofd van de stakers staat be helst drie punten: vrijlating van de gij zelaars, terugtrekking van de regeringstroe pen die Catavi hebben omsingeld en waar borgen voor een onpartijdige berechting van de vakbondsleiders Pimentel en Es cobar, wier arrestatie de aanleiding vorm de voor de staking. Men kwam tot een vergelijk dank zij de bemiddeling van de aartsbisschop van La Paz, monseigneur Antezana. Zondag is vertraging ontstaan in de vrij lating van de gijzelaars. De mijnwerkers zouden vanochtend een vergadering hou den om van hun leider Juan Lechin, een uiteenzetting te horen over de voorwaar den, waarop met de regering overeenstem ming is bereikt. PARIJS (AFP) In Parijs is 'meege deeld dat president De Gaulle gratie ver leend heeft aan 103 veroordeelden, die vóór 1 juli 1962 misdaden hadden begaan tijdens de Algerijnse onafhankelijkheidsstrijd. Drie veroordeelden hadden steun verleend aan het Algerijnse bevrijdingsleger, de FLN. Het zijn vooral jeugdige personen, jonger dan 25 jaar, die van deze amnestie profiteren. In de bekendmaking wordt gezegd dat generaal De Gaulle van mening is dat de meeste misdaden en overtredingen tijdens de Algerijnse onafhankelijkstrijd begaan nu berecht zijn. 1 juni van dit jaar zaten 1421 personen wegens lidmaatschap van de OAS ge vangen. Zevenhonderd hunner waren toen gevonnist. JERUZALEM (Reuter) De burge meester van het Jordaanse deel van Jeru zalem heeft „berichten in het buitenland", dat de hotelkosten in Jeruzalem zijn ge stegen als gevolg van het bezoek van paus l'aulus, tegengesproken. Hij zei dat de berichten ten doel hebben „Arabisch Jeruzalem te schande te maken". PARIJS (AP) - De Israëlische ambas sade en de Israëlische verenigingen van vreemdelingenverkeer hebben bekendge maakt, dat de hoteltarieven in Israël ge durende het bezoek van paus Paulus VI niet verhoogd zullen mogen worden. De ambassade en de V.V.V.'s leverden com mentaar op berichten uit het Heilige Land over een zwarte markt in hotelkamers voor het pauselijk bezoek. De Israëlische autoriteiten zeiden, dat de hoteliers in de Israëlische wijken van Jeruzalem, Nazareth en andere delen van Israël geen slaatje zullen mogen probe ren te slaan ten koste van het ongewoon grote aantal bezoekers, dat tijdens de pau selijke pelgrimage verwacht wordt. De ramingen over de aantallen pelgrims variëren van duizenden tot tienduizenden. Het is volgens de autoriteiten onmogelijk juiste schattingen te doen. De directeur- generaal van het bureau van de minister president, en de inspecteur-generaal van Israel's politie, gaan morgen naar Rome om nadere gegevens van het Vaticaan te krijgen over het reisplan van de paus. Vol gens de Israëlische autoriteiten wordt het treffen van veiligheidsmaatregelen door het ontbreken van een tijdschema zeer belemmert. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Antwerpse wethouder van Openbare Werken hoopt dat de nieu we tunnel onder de Schelde eind 1967 in gebruik zal kunnen worden genomen. Op 15 januari 1964 moeten het definitieve ont werp en de kostenraming door de aanne mingscombinatie aan wie de bouw is ge gund, worden opgegeven. Aan de linker oever van de Schelde (dat is dus aan de overzijde van de binnenstad) zal een spe ciale haven worden gegraven, waar de tunnelstukken van ieder honderd meter lengte worden gebouwd. Die tunnelstukken krijgen een hoogte van 11 meter en een breedte van circa 48 meter. Zij zullen twee kokers van elk 14,25 meter breedte voor het autoverkeer bevatten; een koker van 4 meter voor de fietsers en een- van ruim 10 meter voor het spoorwegverkeer. De hoogte van de kokers voor het wegver keer wordt 5 meter. De breedte van 14,25 meter zal worden verdeeld in drie rijstro ken. NEW DELHI (Reuter) De Regering van de Verenigde Staten polst India over een Amerikaans voorstel, de operaties van de Amerikaanse zevende vloot tot de Indische Oceaan uit te breiden. De Ame rikanen zouden een vliegdekschip, twee tot vier kruisers en een aantal torpedo boot jagers in de Indische Oceaan willen laten kruisen als voorzorgsmaatregel te gen een eventuele aanval van China in het betrokken gebied. Van officiële Indi sche noch Amerikaanse zijde is een be vestiging van dit bericht te krijgen. Evenmin kan bevestiging worden ge kregen van geruchten in New Delhi, dat de Amerikanen Groot-Brittannië zouden willen vragen om het gebruik van Singa pore voor het uitbreiden van het opera tieterrein van de Amerikaanse vloot tot de Indische Oceaan. De voorzitter van de Amerikaanse com missie van staf-chefs, generaal Maxwell Taylor, brengt volgende week een bezoek aan India. „Uit zijn jasje groeien" is een uitdruk king, die vaak 'wordt gebruikt. De situatie doet zich dan ook regelmatig voor, zowel letterlijk als figuurlijk. Ouders moeten hun kinderen steeds weer in nieuwe kleren steken, groeiende bedrijven moeten hun accommodatie uitbreiden. Als een here mietkreeft vindt dat de schelp, waarin hij woont, te klein wordt kruipt hij in een andere. Artis moet een nieuw verblijf voor de Nijlpaarden bouwen en bij Ouwehands krijgen de olifanten een groter gebouw, omdat ze bij de verwarmingsbuizen kun nen en er moderne beeldhouwwerken van maken. Voor een soortgelijk probleem is nu ook één van mijn collega's gesteld. Hij wor stelt met de moeilijkheid op een nogal on verwacht gebied: kerstbomen. In de voor bije dagen heeft hij met argusogen zijn boom bekeken. Jaar in jaar uit heeft hij deze gebruikt. Niet zo'n omgezaagd geval, maar een echt levend organisme, dat in de kerstdagen onwennig piek en ballen torst en de rest van het jaar in de tuin van de schrik staat te bekomen. Het ver blijf in de vrije natuur is de boom echter té goed afgegaan. Elk jaar is hij een paar centimeter gegroeid, niet zozeer in de hoogte, waar de herinnering aan de piek elke rekdrang van de boom heeft gedood, als wel in de breedte. Ieder jaar is het daardoor moeilijker ge worden om het welgedane gevaarte heen te lopen en vorig jaar was het al bijna onmogelijk geworden. Nu mag de boom in de tuin blijven, heeft mijn collega be sloten. De kans is groot dat hij nu ook in de hoogte zal gedijen en zich toch nog zal ontwikkelen tot een boom met normale proporties. Een klein boompje zal ditmaal de hon neurs waarnemen. Het heeft mijn collega echter wel veel moeite gekost. Tenslotte gaat de beslissing die hij heeft genomen tegen alle gangbare begrippen in. Als iets uit zijn jasje groeit, geeft men het een nieuw jasje, nietwaar? Iedere keer, als mijn collega de tuin in wandelt, verbeeldt hij zich dat de boom hem mokkend aankijkt. „Als olifanten een nieuw huis krijgen als ze groeien, waarom ik dan niet?" schijnt de duidelijk in zijn trots gekwetste boom hem toe te roepen. Ik ben bang dat de stem van de uitgewor pen kerstboom de komende dagen steeds luider zal gaan klinken. Gisteren kwam ik mijn collega tegen. Hij zag me niet eens Hij keek peinzend naar een leegstaand huis. De woonkame* was veel groter dan die in zijn eigen woning OSLO (Reuter) Het Noorse parlement is akkoord gegaan met regeringsvoorstel om met ingang van 1 januari de dienst tijd in het leger van zestien tot twaalf maanden en bij de marine en de lucht macht van achttien tot vijftien maanden te verminderen. Het Parlement aanvaardde ook de defensiebegroting ten bedrage van 1.7 mil jard kronen voor het komende jaar. Aan vankelijk had de regering 45 miljoen kro nen meer gevraagd. Een voorstel van de linkse Socialistische Volkspartij, een splintergroep, tegen toe lating van kernwapens op Noorse bodem in oorlogs- en vredestijd, werd afgewezen, c Diplomatie. Communistisch China en het onafhankelijk geworden Kenya hebben besloten diplomatieke betrekkingen op ambassadeursniveau aan te knopen. Kunstmest. Communistisch China zal van het Italiaanse concern Montecatini twee volledige installaties voor de ver vaardiging van kunstmest kopen. Het koopcontract is zaterdag in Peking ge tekend. weer eens wat anders! BRUSSEL (Reuter) In Brussel is op tachtigjarige leeftijd overleden graaf Hu- bert Pierlot, die tijdens de oorlog premier van de Belgische regering-in-ballingschap in Londen was. Kerststemming. De politie van Rome heeft meegedeeld dat er tussen zestien decem ber en zestien januari niemand uit zijn woning zal worden gezet. De politie, die dergelijke zaken in Rome behandelt, wil niet dat er in de kersttijd iemand door haar toedoen dakloos wordt. Schip. Het 13,903 ton metende Griekse schip „Paros" is in de Bosporus tegen een kade aangevaren, waardoor twee huizen werden vernield en één persoon omkwam. Kongo. De Kongolese zaakgelastigde in Londen, Kanza, heeft zijn functie neer gelegd omdat hij het niet eens is met het beleid van zijn regering. Bezoek. De Joegoslavische minister van Buitenlandse Zaken, Popovic, is naar Praag vertrokken voor een officieel be zoek van vier dagen, waarbij hij be sprekingen zal voeren met de Tsjechi sche minister van Buitenlandse Zaken, Vaclav David. Ontploffing. Een opslagplaats van de Her- cules-Powder Company te Kenvil in New Jersey is door een geweldige ont ploffing geheel vernield Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorge daan. De maatschappij maakt dyna miet en rookloos kruit voor commercieel gebruik en vaste raketbrandstof voor de Amerikaanse regering. Busongeluk. Tien personen zijn om het le ven gekomen en tenminste twintig per sonen werden gewond toen een bus in Mexico van een steile helling vloog. Erkenning. De ,'erenigde Staten hebben de regeringen van de Dominicaanse Re publiek en Honduras erkend. Dit is ge beurd nadat van beide landen verzeke ringen zijn ontvrp"- '~t men streeft naar het herstel van morratie. j.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3