Revolutionair visserijvaartuig bij Gebr. v. d. Sande in Breskens SPOJU Scholier op stap met weggenomen geld Belgen verdrijven meeuwen door ze te voederen Volgend jaar actie tegen het roken door de jeugd Politie bekeurde vijf melkhandelaren in Velsen Enschede zonder elektriciteit Leerlingen Velsense Volksmuziekschool ontvingen diploma's Korte visserijberichten In de vishal en op zee Geen bloemenveiling met Kerstmis en Nieuwjaar Fietsend meisje door scooter aangereden Invalide door auto aangereden in Velsen MAANDAG 16 DECEMBER 1963 Hekkotter maakt vrijdag proefvaart Commissaris vertelde een onwaarheid Surtees overwon in de Grote Prijs van Rand Ria Prins turnkampioene van katholieke bond Motorschip zonk na aanvaring Militaire boksselectie verloor in Hildesheim Post-Pfenninger tweede Kerstvergadering van Chr. Vrouwenbond Mooi succes voor vogelvrienden Kerkelijk nieuws Tekeningen van Van Looy in het Prentenkabinet maten Het is de bedoeling, dat aanstaande vrij dag in Breskens de bij de Machinefa briek en Scheepswerf Firma Gebroeders Van de Sande gebouwde hekkotter „Tinie Cornelia" OD-IO zijn officiële proefvaart gaat maken. Deze hekkotter wijkt sterk af van het bestaande type viskotter; met de bouw van dit vaartuig is gebroken met tal van tradities. In tegenstelling tot het traditionele kot- termodel is bijvoorbeeld het stuurhuis op het voorschip geplaatst. De mast bevindt zich op het achterschip en bovendien is deze mast van een geheel andere construc tie dan tot nu toe het geval was, name lijk een zogenoemde twee-pootmast van zeer zware constructie, dwars geplaatst op ongeveer in het midden van het schip. Met dit schip zal de „bokken"-visserij kunnen worden uitgeoefend en de van ouds bekende trawl- en spanvisserij. Deze bokken of visgieken zijn op zoda nige wijze aangebracht dat, indien een net zou vastlopen het gevaar van kapsei zen dat bij het klassieke model zo groot is is opgeheven. Het gehele achterschip is vrijgehouden, waardoor een zeer grote werkruimte is ontstaan. Vermeldingswaard is eveneens, dat op het achterschip een 'visbeugel is aange bracht, die dienst kan doen wanneer de gieken niet worden gebruikt en het schip bijvoorbeeld voor de trawl- of spanvisserij De Velsense politie trof in de Velsertun- nel een 13-jarige jongen aan die in het bezit was van een zo goed als nieuwe da mesfiets. De jongen werd meegenomen naar het politiebureau gebracht en daar bleek dat de knaap op 13 december van zijn grootouders in Den Haag was wegge lopen, nadat hij 35,- van zijn grootva der had weggenomen. De jongen liftte naar Alkmaar. In Waarder in de gemeente Ha renkarspel nam hij een damesfiets weg en reed daarmee naar Velsen, waar de po litie een eind maakte aan het avontuuu. Een sterk verhaal van de oud-commis saris van politie, de heer Voordewind, tij dens een interview dat werd afgedrukt in een opinieblad (Haagse Post) is voor de procureur-generaal te Amsterdam aanlei ding geweest een onderzoek in te stellen. Het verhaal was niet waar. Dit antwoordt de minister van Justitie op schriftelijke vragen van het Tweede- aKamerlid Van Meeuwen (K.V.P.). De heer Voordewind had verteld, dat men een beruchte jonkheer doelbewust had laten verdrinken. VAN OVERAL In plaats van het kwaliicatietoemooi voor de Olympische Spelen, dat aanvanke lijk tussen Frankrijk, Nederland, Italië en Turkije in Parijs zou worden gehouden, heeft Frankrijk zondag tegen W.-Duitsland gespeeld. Bij de heren zegevierden de Fransen met 15-6, 15-4, 15-6 en bij de da mes werd het met 15-5, 15-13, 15-7 even eens een Franse zege. A utomobilisme De Britse coureur John Surtees zegevier de zaterdag in Johannesburg met een Fer rari in de Grote Prijs van Rand. Hij legde de 204.500 km af in 1 uur 20 min. 11.1 sec. Op de tweede plaats volgde de Italiaan Lorenzo Bandini, eveneens met een Fer rari en derde werd de Zuidafrikaan Piet de Klerk met een Alfa Speciaal. De we reldkampioen 1963, de Schot Jim Clark, eindigde op de vijfde plaats. Ria Prins van Citorie uit Leiden is de nieuwe kampioene turnen in het Neder landse Katholiek Gymnastiekverbond. Zij zegevierde met zeer klein verschil (71.75 tegen 71.70) over oud-kampioene Rini Zeg waard. De uitslagen luiden: 1. Ria Prins (Leiden) 71.75; 2. Rini Zeg waard (Breda) 71.70; 3. Liesje Eieringa (Erika) 70.25; 4. Ellie Walraven (Blerick) 70.10; 5. Mieke Jansen (Blerick) 68.35; 6. Jos van Aarts (Prinsenbeek) 66 50. VOLLEYBAL Eredivisie: ValnasDES 03, Oranje NassauLibanon 2 13. AlhacoSFC 31, ValbovolOdulphus 32, Tornado Kweekschool 32. Hoofdklasse: Dames: BoemerangDES 30, ArmadaReva 30, ZVCSt. Paul 23, ValbovolCelebes 03, Octopus SOS 1—3, RVC—Die Raeckse 3—1, DES— St. Paul 0—3. Heren: USLibanon 2 23, WAPolo- nia 03, SVLOrawi 03. De Kangeroes HVS 13, DSOOctopus 30, Concordia— Reva 32. Overgangsklasse, dames: TOGDie Raeckse 2 31, VesmiaSES 03, Octo pus 2—HCSC 3—0, VGWOVRA 3—0, HBC—Molenwiek 3—1, Sportief—De Ken- nemers 13. Heren: AllianceDie Raeckse 13 HVS 2De Molenwiek 13, RapideOVRA 3—1, VUIJ—HCSC 2—2, Smash—SES 3—1, SportiefTyfoon 31. zou worden benut. In het geval, dat de trawl- of spanvisserij wordt uitgeoefend, zal deze visbeugel dienst kunnen doen voor bevestiging van het net. Een andere bijzonderheid is, dat de winch niet op het dek is geplaatst, maar in de stuurhut is ingebouwd en deze winch vanuit de stuurhut wordt bediend. Tot nog toe werd dit alleen toegepast bij de kleine re garnalenvissers. In het schip is een logies voor zeven op varenden, dat zich vóór de machinekamer bevindt, zodat in het middenschip ruimte is gekregen voor een visruim met een in houd van 47 kubieke meter. Dit ruim is voorzien van een koelinstallatie. De technische gegevens zijn als volgt: lengte van het schip over alles 21,20 me ter; breedte 5,60 meter en holte 2,60 me ter. De voortstuwing geschiedt door mid del van een 380 P.K. Cummins motor. Besturing geschiedt door een elektrische hydraulische Seffle stuurmachine. Voorts is het schip uitgerust met een radio-tele- fonie-installatie en een echolood van het fabrikaat Becker; een korte poolzender (Spoetnik) voor onderling verkeer en een Decca navigator. De bouwers menen een visserij vaartuig te hebben gecreëerd, waarmee de veilig heid op zee ten zeerste gediend zal zijn. BRUSSEL De Belgische luchthaven „Brussel Nationaal" heeft geen last meer van meeuwen in de omgeving van de start- en landingsbanen, sinds de Regie van Luchtwegen, de overheidsdienst waar onder de vliegvelden ressorteren, op vei lige afstand voer laat strooien. De meeuwen komen niet meer in de buurt van het vliegveld, maar blijven in de na bijheid van de voederplaatsen. Binnen drie minuten is zondagmiddag in het Julianakanaal bij Geulle na een aan varing het Nederlandse motorschip „Jaco" gezonken. De opvarenden konden worden gered. De „Jaco", eigendom van de firma H. de Jong uit Papendrecht, voer met een lading staal in zuidelijke richting en kwam bij Geulle in aanvaring met een afwaarts varend Belgisch schip, geladen met 1532 ton kolen. De „Jaco" werd zwaar bescha digd en maakte zoveel water dat het schip binnen enkele minuten zonk. Schipper J. Scheenhart en zijn vrouw werden op het nippertje van boord gehaald door een pas serende sleepboot. ..Bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid bestudeert men thans de mogelijkheden om te komen tot een be perking van het sigarettenverbruik in Ne derland. De voorgestelde verhoging van de omzetbelasting op sigaretten staat overi gens ook al niet los van het feit dat het hier een voor de gezondheid schadelijk artikel betreft." Dit heeft de staatssecre taris van Sociale Zaken en Volksge zondheid, dr. Bartels, meegedeeld in ant woord op vragen van het Eerste Kamer lid de heer Kranenburg over roken en long kanker De staatssecretaris zegt zich geheel te kunnen verenigen met een uitspraak van dr. L. Meinsma, directeur van het Bureau voor Kankervoorlichting in Amsterdam, dat het roken van veel sigaretten moet worden beschouwd als de voornaamste bron van longkanker. De bewindsman zegt dat het aantal mannen dat jaarlijks in Ne derland aan longkanker overlijdt is geste gen van 1180 in 1950 tot 3142 in 1962. het aantal vrouwen van 167 in 1950 tot 245 in 1962. In zijn antwoord op de vraag van de heer Kranenburg welke plannen de rege ring heeft om het roken tegen te gaan, ver wijst de staatssecretaris naar het bedrag dat op de begroting van zijn departement is gereserveerd voor subsidiëring van de in 1964 te beginnen actie die door 't Bureau Kankervoorlichting van de landelijke or ganisatie voor de kankerbestrijding tegen het roken door de jeugd zal worden ge voerd. Een Nederlandse militaire boksselectie heeft zaterdagavond in Hildesheim 'n 14-6 nederlaag geleden tegen de club van die naam. Van Nederlandse zijde werd de bes te prestatie geleverd door Jacobs, die in het halfzwaargewicht de Duitser Arnecke versloeg door opgave in de derde ronde. De Arubaanse middengewicht Sugar Boy Nando heeft vrijdagavond in het Romeinse sportpaleis door opgeven in de vijfde ron de gewonnen van de Italiaan Tommaso Truppi. Het gevecht was afgesloten op acht ronden. Peter Post en zijn Zwitserse koppel- genoot Fritz Pfenninger eindigden in de nacht van zaterdag op zondag als tweede in een koppel wedstrijd over zes uur, be doeld als revanche van de Zesdaagse van Frankfurt. Post en Pfenninger, die 32 behaalden, hadden één ronde achterstand op de winnnaars, de Duitsers Klaus Bug- dahl en Sigi Renz. De Belg Rik van Steen bergen en zijn Deense partner Palle Lykke finishten, eveneens met een ronde achter stand, als derde. Eer» raket van type Saturnus I, waar van men aanneemt dat het de krach tigste in zijn soort ter wereld is, torent ruim 55 meter boven het lan- ceerplatform op Cape Kennedy. Met deze raket zullen de deskundigen in de toekomst meer proeven gaan doen. De foto werd gemaakt vanuit het topje van de mast, behorend tot de lanceerinstallatie. De afd. IJmuiden-Oost van de Neder landse Chr. Vrouwenbond houdt dinsdag avond haar kerstvergadering. De bijeen komst wordt gehouden in de Petrazaal aan de Spaamestraat en begint om acht uur. Het Engelmunduskoor. onder leiding van de heer J. Huizinga, zal liederen ten gehore brengen. De Velsense politie heeft zaterdag tegen vijf melkhandelaren in IJmuiden en Drie huis proces verbaal opgemaakt omdat zij hogere prijzen in rekening brachten dan in de prijzenbeschikking voor karnemelk en melkprodukten is vastgesteld. Het be treft hier alle papsoörten, yoghurt en vla. De politie zal nauwlettend toezien dat aan de prijzenbeschikking de hand wordt ge houden. Zij is daarbij echter afhankelijk van de medewerking van het publiek. De heren M. Boeter, B. S. Jansen, F. Oorthuys en W. F. Jansen, allen van de vogelvereniging De Vogelvrienden te IJmuiden, hebben in het afgelopen week einde 1ste prijzen gewonnen op de vogel show in Treslong te Hillegom, waar door de leden van diverse vogelverenigingen een groot aantal vogels waren ingezonden. De IJmuidense vereniging werd op 5 fe bruari van dit jaar opgericht en telt thans reeds 85 leden. De IJmuidenaren werden kampioen res pectievelijk in de afdeling kleurkanaries, parkieten en Harzer zangvogels. Door een storing in de stroomvoorzie ning, die vannacht om kwart over twee optrad, ligt het werk in vele fabrieken in Enschede stil. Ook de scholen moesten ge sloten blijven. De ziekenhuizen hebben noodaggregaten ingeschakeld. De textielfabrieken die 's maandagsmor gens om vijf uur beginnen te werken, moesten de arbeiders uit omliggende ge meenten naar huis terugsturen. Vierennegentig leerlingen van de Volks muziekschool in Velsen hebben zaterdag middag in de Stadsschouwburg te IJmui den blij en een beetje trots uit handen van de voorzitter van de Volksmuziekschool, de heer J. Algera hun diploma in ont vangst genomen als afsluiting van hun vier jaar durende algemene muziekvorming. De heer Algera prees de meisjes en jon gens voor hun doorzettingsvermogen. Hij wees op het belang van de muziekvor ming voor de algemene ontwikkeling. Op de meeste scholen komt van deze vor ming niet veel, de weinig onderwijzers die zangles geven volgen nog altijd de methode uit de middeleeuwen, namelijk voorzingen en laten nazingen, aldus de heer Algera. De volksmuziekscholen moeten nu de al gemene muziekvorming van de lagere scholen overnemen. Het zou beter zijn wanneer op de Volksmuziekschool direct begonnen kon worden met het voortgezette muziekonderricht, maar zover is het nog lang niet. De heer Algera feliciteerde ook de ouders van de geslaagde leerlingen met het gunstige verloop van de cursus. De heer H. Waanders, directeur van de Volksmuziekschool, wekte de leerlingen op de kennis van de afgelopen vier jaar ver der uit te breiden. Hij wenste hen daar bij veel succes. De heer Waanders deel de mee dat zeer waarschijnlijk volgend jaar weer een uitvoering van de Volks muziekschool zal worden gegeven. Theologische studenten Volgens zojuist gepubliceerde gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het totaal aantal eerstejaarsstudenten in oktober van dit jaar 17 percent groter dan het aantal in oktober 1962, gerekend voor alle universiteiten en hogescholen. In de theologische faculteiten, dus met inbegrip van de hogeschool van de Ge reformeerde kerken in Kampen en de Vrije Universiteit in Amsterdam en de r.k. universiteit in Nijmegen is het aantal eerstejaarsstudenten van 1962 op 1963 toe genomen met 28 percent. De juiste cijfers voor de theologische studenten zijn: in 1962 kwamen er 118 voor het eerst aan (104 mannen en 14 vrouwen), in 1963 waren dat er 151 (128 mannen en 23 vrouwen). Er is dus meer belangstelling voor de theo logische studie, wat bij het toenemend te kort aan predikanten in de verschillende kerken weer hoop voor de toekomst biedt. Overleden In de ouderdom van 69 jaar is in Ermelo overleden ds. J. van Herksen. emeritus predikant van de gereformeerde kerken en één van de pioniers op het terrein van de protestants-christelijke drankbestrijding. Qeref. Kerken Beroepen te Hilversum (7de pred. pl.) A. Trapman te Velp. Tweetal te Purmerend H. W. Nusselder te Niezijl en D. J. Suurmond te Vleuten- de Meem. Beroepen te Oudewater H. A. Starren- burg te Eefde-Gorssel. Beroepén te Wilsum D. O. Veenendaal, kand. te Vreeswijk te Zweelo P. G. den Hengst, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Fruitland (Ontario. Canada) dr. L. Praamsma te Grand-Rapids (U.S.A.), voorheen te Groningen, die be dankte voor Dresden en voor Orangeville, beide Ontario. Canada. Bedankt voor Terzooi c.a. B. Smilde te Grootegast. Chr. Gercf. Kerken Bedankt voor Heerde J. Kampman te Rijnsburg. Bedankt voor Ede M. S. Roos te 's-Gra- venzande voor Harderwijk M. W. Nieu- wenhuijze te Amsterdam-West. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Bussum J. P. Boen dermaker, tijdelijk verblijvend te Heidel- berg. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Oostburg H. Ligtenberg te Utrecht. Bedankt voor Hengelo (Geld.) (2de pred. pl.) D. J. Spijkerboer te Drumpt voor Ouderkerk a. d. IJsel A. J. Wijnmaalen te Maartensdijk (U.). Frans Halsmuseum De tentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy die tot en met 9 januari 1964 dagelijks in het Prentenkabinet van het Frans Hals Mu seum te bezichtigen is, werd zaterdagmid dag in de Renaissancezaal aldaar geopend door de oud-voorzitter van de Stichting Het Huis van Looy, dr. L. M. van Dis. Hij werd welkom geheten door de voor zitter van de stichting, de heer S. Koster, die tevens de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Hals Musem dankte voor de verleende gastvrijheid en de heer D. Schwagermann voor het inrichten van de tentoonstelling. i De heer Van Dis verheugde zich over de grote belangstelling bij de opening, die volgens hem het bewijs levert dat de tra ditie, ééns per jaar een tentoonstelling aan Van Looy te wijden, nog steeds leeft. De tentoonstelling, die thans in het Prenten kabinet wordt gehouden, achtte de heer Van Dis het meest representatief voor Van Looy's veelzijdig talent. Hoewel het grote publiek Jacobus van Looy het beste kent als schrijver, onder andere van het boek „Jaapje", beschouwde Van Looy zichzelf als een schilder, die daarnaast ook wat schreef, een combinatie die bij de „Tach tigers", waartoe ook schrijvende schilders als Josef Israels en Jan Veth behoorden, niet zelden voorkwam. De heer Van Dis meende echter dat Van Looy's schilde rijen te gekunsteld zijn om de schilder goed te leren kennen. „Wie de eigenlijke Van Looy was laten het best zijn tekenin gen zien," zo zei de inleider, die hoopte dat deze tentoonstelling de barrière tussen het werk van Van Looy en het moderne publiek zou doorbreken. Frankrijk De aanvoer van de Franse visserij is van 1960 tot 1962 op gelijke hoogte ge bleven. De aanvoer bedroeg in dat laatste jaar 490.700 ton. In Denemarken werden in het eerste halfjaar van 1963 444.833 ton aangevoerd. Dat is zestien percent meer dan in dezelfde preiode van 1962. Slechts 379.278 ton was afkomstig van Deense schepen de rest was afkomstig van buiten landse vissersschepen. De uitvoer is sterk gestegen. In 1930 was de export 61.000 ton, nu al 320.000 ton. Vismeel In het eerste halfjaar van 1963 hebben de verenigde vismeelfabrikanten ongeveer I,2 miljoen ton vismeel geproduceerd. Dat betekent een toeneming met 12,6 percent sinds het jaar daarvoor. De hoeveelheden in tonnen luiden: Peru 701.507, Zuid- en Zuidwest-Afrika 147.997, USA 81.774, De nemarken 47.444, Noorwegen 44.488, West- Duitsland 38.949, Groot-Brittannië 38.849, Canada 37.910, IJsland 34.814, Angola II.174, Spanje 10.869, Frankrijk 6.600, Zweden 3.107, Nederland 1.600. Walvissen In de Verenigde Staten heeft men kans gezien levende walvissen per vliegtuig van St. Johns op Newfoundland naar Phila delphia te vervoeren. Daar zwemmen de dieren nu rond in een „Aquarama". Japan Japan heeft in 1962 20.613 ton tonijn- conserven geëxporteerd, waarvan 12.612 ton naar de Verenigde Staten is gegaan. De Westduitse Bondsrepubliek importeer de 2228 ton en Canada 1599 ton. Japan exporteerde 55.244 ton zalmconserven. Groot-Brittannië was met 44.863 ton de beste afnemer. Nederland voerde 1237 ton in. IJsland De IJslandse visserij heeft in het eerste kwartaal van 1963 172.221 ton aangevoerd. Vorig jaar was dat over dezelfde periode 148.922 ton. Eiwit De verzorging met dierlijk eiwit door de visserij wordt steeds belangrijker. In Japan en Portugal is 671 pet. van de voorziening met dierlijk eiwit al in de vorm van vis-eiwit, in Ceylon, Indonesië en de Philippijnen 4050 pet., in Egypte, India en Pakistan 2039 pet. Het percen tage in Scandinavië, Chili, Griekenland en Italië is 10 tot 19, in Nederland, Enge land, Frankrijk en Duitsland 59. Grotere opbrengst De visserij opbrengst van de wereld is sinds 1958 met 27 percent gestegen. Men verwacht dat deze ontwikkeling zich zal voortzetten. Een verdubbeling van de op brengst is zeker nog mogelijk. Veel pro- duktiebronnen worden niet ten volle be nut. De vissers vangen bijvoorbeeld maar een tiende van de hoeveelheid platvis, die aanwezig is. Op de Guano-eilanden bij Zuid-Afrika en voor de Stille Zuidzeekust van Zuid- Amerika verteren de vogels jaarlijks meer vis dan de vissers van de gehele wereld kunnen vangen. De fabricage van eetbaar vismeel zal een van de belangrijkste problemen van de toekomst zijn. Duitsland De Deutsche Hochseefischerei „Nordsee" heeft bij de Weser-werf twee hektrawlers besteld met een lengte van meer dan 87 meter. De schepen zullen na hun afleve ring aan het einde van volgend jaar de grootste schepen van de Duitse diepzee- vloot zijn. Sardines In de Verenigde Staten heeft men in een grootscheepse test tienduizend men sen gevraagd of ze sardines in de dozen wensen, die nu gebruikelijk zijn, of in de gemakkelijk te openen aluminiumdo- zen. 83,7 percent van de ondervraagden gaf de voorkeur aan aluminium. Zweden De totale opbrengst van de Zweedse zeevisserij was in 1961 267.000 ton (vorig jaar 259.000 ton). De haringvisserij maakte 56 percent van de aanvoer uit. Er kwamen 150.905 ton haring, 39.843 ton kabeljauw, 26.150 ton industrievis en 13.650 ton ma kreel aan de wal. Aanvoer van maandag De aanvoer in IJmuiden werd maandag morgen verzorgd door 105 vaartuigen. Aan gevoerd werden 6610 kisten vis, 1250 stuks gladde kabeljauw en 47.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 350 kisten schelvis, 680 wijting, 180 gul en kabeljauw, 800 span- haring, 3050 schol, 230 tarbot, 380 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: grote tong 5— 4,60, grootmiddel en kleinmiddel tong 4,404, tong I en tong II 5,104,70, heil bot 4,20—3,80, tarbot 3,30—3. Per tien stuks: grote kabeljauw 8265, middel kabeljauw 5647 Per 125 kilogram: grote kabeljauw 110 100, middel kabeljauw 114110. Per 50 kilogram: grote schol 2826. mid del schol 2725, kleinmiddel schol 2923, schol I 28—23, schol II 26—21, schol III 25, grote gul 5448, middel gul 4641, kleine gul 4035, grote schelvis 5651, middel schelvis 5553, kleinmiddel schelvis 62 60, schelvis I 6158, schelvis II 4638, wijting dicht 2220, wijting gestript 32— 21, schar 2115, haai 4013, haring 1611, kuit 84, lever 110. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 2500 kisten westkust- haring, 30 wijting, 200 schol, 100 diversen en 4.000 kilogram tong. Voor het eerst in de geschiedenis van de Beverwljkse veiling zullen op de beide kerstdagen en op 1 januari aanstaande in Beverwijk geen bloemen worden geveild; er zullen op tweede kerstdag en op nieuws- jaarsdag ook geen groenteveilingen zijn. In de kerstweek zullen er twee groente veilingen worden gehouden en wel op maandag 23 en vrijdag 27 december; de veiling van woensdag en de schorseneren- veiling komen te vervallen. In de nieuw- jaarsweek veilt men op maandag 30 december en vrijdag 3 januari de groenten en de eerste schorsenerenveiling wordt ge houden op donderdag 2 januari. Wat de bloemenveiling betreft, in de kerstweek wordt normaal geveild op maandag 23 december en vrijdag 27 december. Er wordt echter een extra-vei ling ingelast en wel op dinsdag 24 decem ber; deze begint 's morgens om 8 uur, zodat de handel dan nog de hele dag heeft om te verkopen. Maandag 30 december en vrijdag 3 januari is het normaal veiling. Dinsdag 31 december is er een veiling om 10 uur 's morgens en donderdag 2 januari wordt normaal geveild om 2 uur 's middags. Op de Parkweg in Velsen-Zuid is zon dagmiddag een 11-jarige wielrijdster door een scooter aangereden. Het meisje, dat in IJmuiden woont, stak het fietspad over naar de Meervlietstraat. Met een hoofd wond en vermoedelijk een hersenschud ding is zij naar het Antonius-ziekenhuis overgebracht. Op de Hoflaan in Velsen-Noord is een 25-jarige invalide, die in een driewielig wagentje reed, in botsing gekomen met een personenauto. De bestuurder van de auto zou bij het nemen van de bocht bij de Spuisluis het invalidenwagentje te laat gezien hebben. Hij probeerde nog door in de berm te rijden een aanrijding te voor komen, maar deze poging mislukte. De in valide jongeman viel op het wegdek. Hij kreeg een ontwrichte schouder en schaaf wonden aan zijn benen. Per ziekenauto is hij naar de Hoogovens gebracht voor de eerste hulp. Na verder in het Roode Kruis- ziekenhuis te zijn behandeld is de jonge man naar zijn woning in Beverwijk ver voerd. APART EN NIET DUUR

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5