Dienstjarenrente voor de mijnwerkers aanbevolen KUIPERS - DE BEURS - Luxemburg is het niet eens met plan-Man sholt In rapport van drie hoogleraren NKF weer 6 pet interim-dividend Premie ziekenfonds vastgesteld op 5 Loonsverhoging in het houtbedrijf Buspersoneel sticht belangenvereniging Heineken weer 12 pet Geruchten over verkoop Willem Ruys en Oranje Bouwvakkers naar de vakbonden Bankpersoneel krijgt 10 meer Van der Giessen gaat scholen bouwen In Brussel werd gesproken over ru ndvlees regeli ngen Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN „Prijsverhogingen voor de industrie moeten nog komen11 DINSDAG 17 DECEMBER 1963 13 ZIJLSTHMT 07 HAARLEM BRILLE?? SPECIALIST - - Nachtvergadering had rustig beloop lil Het Groothertogdom Luxemburg is iet niet eens met een onmiddellijke ge- ijktrekking van de graanprijzen in de anden van de Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.), zoals is voorzien in het plan van onze landgenoot dr. S. L. Mansholt. De aanpassing zou moe ten geschieden in etappen tot 1970, de einddatum van de overgangsperiode van de E.E.G. Dit heeft gisteren de minister president van het Groothertogdom Pierre Werner verklaard. EGBERTS CTI.I V. mJLlIEE WALL STREET WEEKABONNEMENTEN Een door de minister van economische zaken benoemde commissie van drie hoog leraren dr. P. P. van Berkum, dr. W. Drees jr. en rar. X. E. H. van Esveld om de problemen van de Nederlandse mijnindustrie te bestuderen heeft in haar uitgebracht rapport aanbevolen in de Ne derlandse mijnindustrie een dienstjaren rente in te voeren. De commissie is van mening, dat een door de overheid ten be hoeve van de Nederlandse steenkolen- mijnindustrie te nemen maatregel nauw dient aan te sluiten bij de centraal te stel len oorzaak van de sedert 1961 teruggelo pen bedrijfsresultaten, te weten de abrup te teruggang in de produktie ten gevolge van het tekort aan ondergrondse arbeiders en de gebleken teruggang in de belang stelling voor de ondergrondse arbeid in het algemeen. Het doel ervan moet daarom zijn de on dergrondse arbeiders en de jongeren, die voor de keuze staan het mijnwerkersbe roep te kiezen, voldoende vertrouwen te geven Slaagt men erin de ondergrondse bezetting op peil te brengen en te houden, dan is de produktiviteit van de mijnen weer verzekerd. Zowel uit de brieven van de MI.R. als bij de consultaties is geble ken, dat werkgevers en werknemers in de Nederlandse mijnindustrie grote waarde hechten aan invoering van een dienstja- renrente ter bevordering van het voor de aantrekkingskracht van het ondergrondse mijnbedrijf vereiste vertrouwen. Onder de ze omstandigheden is de commissie van mening, dat het aanbeveling verdient be doelde dienstjarenrente in de Nederlandse mijnindustrie in te .voeren. Teneinde elke twijfel bij de werknemers weg te nemen of deze dienstjarenrente on der alle omstandigheden zal- worden uit betaald, zou de te nemen overheidsmaat regel hieruit kunnen bestaan, dat de staat garandeert, dat indien in de toekomst een mijnonderneming de voor de dienstjaren rente aan het pensioenfonds af te dragen premie niet kan opbrengen, doordat zij ook als alle commercieel mogelijke prijs verhogingen der door haar geproduceerd wordende kolen zijn doorgevoerd - niet langer rendabel is, de staat deze premie voor zijn rekening zal nemen. De commissie meent, dat de effectiviteit van deze door de mijnindustrie voorge stelde en door de gezamenlijke steenkolen mijnen in Limburg nog aangevulde rege ling zal worden vergroot bij een door haar gesuggereerde uitbreiding ervan. De voorgestelde maatregel beoogt uit breiding te geven aan een reeds bestaan- De Nederiandsche Kabelfabrieken (NKFj hebben over '63 een interim-dividend van zes procent vastgesteld. Met verwijzing naar het in oktober verstrekte tussentijdse bericht over de gang van zaken menen commissarissen en directie erop te moeten wijzen, dat de handhaving van het in terim-dividend geen indicatie bedoelt te zijn omtrent de hoogte van het slotdivi- dend. (Over 1962 werd in totaal 18 percent uitgekeerd). De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid dr. A. J. H. Bartels heeft de premie voor de verplichte zieken fondsverzekering voor 1964 vastgesteld op 5 percent. Bij het bepalen van de hoog te van deze premie Is rekening gehouden met de 1 januari ingaande verlenging van de verpleegduur in het kader van de wet telijke ziekenfondsverzekering voor licha melijk en geestelijk zieken van 70 dagen tot één jaar. Kortgeleden adviseerde de S.E.R. over deze premie verhoging. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpip'er, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond i(i 04 —10.14, Amerikaanse dollar 3,57'/!—3,61'/;, Canadese dollar 3,29'/i—3,34' Franse frank (100) 73,30—73,80. Belgische frank (100) 7.157.20. Duitse mark (100) 90,3090,80. Zweedse kroon (100) 68,7069,70, Deen se kroon (100) 51,6052,60, Noorse kroon (100) 49,70 50.70, Zwitserse frank (100) 83,3083,80, Italiaan se lire (10.000) 57.0059,00, Oostenrijkse schilling (100) 13,95—14.05, Portugese escudo (100) 12,45—12,60. Spaanse peseta (100 grote coupures) 5,956,10. De 10.000 werknemers in het houtbedrijf krijgen per 1 januari een loonsverhoging van dertig cent per uur. In de nieuwe CAO waarover de organisaties het eens zijn ge worden is voorts vastgelegd een verlenging van de. jaarlijkse vakantie met één dag. Van de loonsverhoging, die inclusief 2 cent AOW-compensatie is, wordt twee cent bedoeld als een inhalen van de achterstand ten opzichte van de andere bedrijfstakken. Is deze achterstand al ingehaald dan be draagt de verhoging 20 cent, inclusief de verwerking van twee cent AOW-compen satie. De nieuwe CAO legt ook een garan tie vast van 10°/o prestatietoeslag en er wordt ook de mogelijkheid geopend om per onderneming van de CAO af te wijken. Verder wordt de overwerktoeslag voor werk op zaterdag verhoogd van 25 tot 50 percent en wordt de arbeidsduur 9 uur per dag en 5 dagen per week (behalve voor bcsarbeiders). protesteren en een eigen chauffeursorga nisatie moeten stichten". Overigens kwam de woordvoerder uit Friesland spoedig weer tot bewustzijn en nam onder luid applaus zijn plaats in de zaal weer in. De heer Godijn, sprekende namens het actiecomité, zei dat wat tot nu toe bereikt is. bepaald niet te danken is aan de vakbonden Door de acties van de sta kende buschauffeurs zijn vakbonden en werkgevers eerder bijeengekomen en is het mogelijk geworden om reeds per 1 januari in plaats van 1 april, zoals aan vankelijk de bedoeling was, de looneisen te realiseren. I-Iij deelde voorts mee, dat aan de minister van sociale zaken, de Stichting van de Arbeid en het college van rijksbemiddelaars eensluidende tele grammen zijn gezonden, waarin aandacht wordt gevraagd voor de moeilijke positie van de buschauffeurs. De vergadering bood verder gelegenheid aan vertegen woordigers van andere categorale bonden om hun zienswijze te uiten Ongeveer 1 000 buschauffeurs uit geheel het land hebben in een nachtvergadering te Utrecht een belangengemeenschap op gericht. De commissie van de Westland- sche Stoomtramwegmaatschappij (WSM), die ook de recente busstaking organiseer de. nam nu het initiatief om de ontevre den buschauffeurs te organiseren in een nieuwe vereniging, die naast de erkende vakhonden zal gaan pleiten voor de be langen van de buschauffeurs. In tegenstelling tot de vorige nachtver gadering waren er thans slechts enkele woordvoerder. Eén van hen, de verte genwoordiger van de Nederiandsche tram wegmaatschappij uit Heerenveen, ging zo in zijn redevoering op, dat hij voor het spreekgestoelte flauw viel. De voorzitter van de vergadering, de heer Godi.in, nam zijn plaats in en zei: „Waarde collega's, de laaste woorden van de NTM-vertegenwoordiger zouden zijn: dat de buschauffeurs moeten blijven de regeling volgens welke arbeiders, die van 45 jaar of ouder, die ten minste 20 jaren ondergronds hebben gewerkt, een aanvulling krijgen van 1 percent van het vroeger verdiende loon, voor ieder jaar dat zij langer dan 20 jaar deze arbeid hebben verricht, indien zij elders in hpt mijnbedrijf aan werkzaamheden worden gezet, waarvoor een lagere beloning toe gekend wordt. De M.I.R. zou een derge lijke betaling eveneens toegekend willen zien aan een arbeider, die het dienstver band bij de mijnen zelf beëindigt. Recht op een dergelijke dienstjarenrente zouden volgens dit voorstel van de M.I.R. diege nen krijgen, die de'41-etot 45-jarige leeftijd hebben bereikt en ten minste 24 tot 20 jaar ondergronds hebben gewerkt. De uitkering zou dan volgens het voorstel 1 percent bedragen van het loon over ieder jaar, dat de betrokkene langer dan 10 jaar onder gronds heeft gewerkt. Heineken's Bierbrouwerij stelt aandeel houders een onveranderd dividend van twaalf percent voor over 't boekjaar 1962/ 1963. Een lekkere geivoonte KAAS UIT HET VUISTJE Varieer ook eens met jonge belegenoude Goudse, Leidse of Edammer kaas! In het buitenland circuleren geruchten dat de Nederlandse passagiersschepen „Willem Ruys" en „Oranje" zouden zijn verkocht. De directies van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd en de Stoomvaart maatschappij „Nederland" delen in dit verband mee, dat de geruchten waar schijnlijk hun oorsprong vinden in het feit dat er in de laatste tijd meermalen van buitenlandse zijde belangstelling voor ge noemde schepen werd getoond. Het Amsterdams bouwvakcomité heeft gisteren onmiddellijk na een bijeenkomst ter bespreking van het vorstverlet enige delegaties afgevaardigd naar de plaatse lijke besturen van de drie vakbonden en naar de Stichting sociaal fonds bouwnij verheid. Het doel van deze afvaardiging is de bonden te bewegen een hogere uit kering te eisen, „als er niet op de bouw- objecten kan worden gewerkt". Het comité is overigens echter van me ning dat de bouw in Amsterdam stagna tie ondervindt, „omdat de aannemers ook op dagen dat dit niet nodig is de bouw- objecten sluiten". „Vanochtend zijn vele bouwvakarbei ders tevergeefs naar hun object gegaan. Er had gemakkelijk gewerkt kunnen wor den", aldus het comité. Het beraadt zich nog over benadering „van de minister, de raad bestuur bouwbedrijf en de Am sterdamse gemeenteraad". Het bankpersoneel krijgt met ingang van 1 januari een salarisverhoging van tien procent. In de nieuwe C.A.O. waarover werknemers en werkgevers het eens zijn geworden staat verder dat de vakantie met twee dagen wordt uitgebreid en ver der dat de schalen voor vrouwelijk per soneel worden gebracht op 95 percent van de overeenkomstige bedragen voor man nen. Ook is een garantiesalaris volgens het sociale minimum van f 5200 inclusief de huurbijslagen 1960 en 1962 op 25-jarige leeftijd vastgesteld. KON. OLIE, PHILIPS EN HVA GEVRAAGD Het Damrak heeft de nieuwe beursweek ingezet met kalme handel. Goed gedispO' neerd in de markt lagen aandelen Kon Olie als gevolg van lokale aankopen. Phi lips en HVA waren aan de vaste kant. De staatsfondsen zetten bij de opening de zwakke stemming van de vorige week ver der voort. Kon. Olie verbeterde op 177 circa zeventig cent ten opzichte van de slotprijs van vrijdag. Philips ruim een gut den hoger op 150.80. Van Amerikaans aanbod viel in deze hoek weinig te bespeu ren. AKU en Hoogovens praktisch onver anderd op respectievelijk 527 en 550. Uni levers een halve gulden hoger op f 140.40 In een open hoek werden aandelen HVA vrij regelmatig verhandeld. Na een ope ning op 169'/? (1687»), liep de prijs op tot 1707». Ook Certificaten Deli lagen gunstig in de markt. Zij werden, evenals HVA, in een open hoek verhandeld. Gedaan werd 137.20 tot 137.80 136). Met een maatschappelijk kapitaal van 250.000 is, blijkens de Staatscourant, op gericht „Variel Nederland n.v.", in Krim pen aan de IJsel. Het doel van de vennoot schap is onder meer het fabriceren en as sembleren van scholen, flat- en andere gebouwen daaronder begrepen woningen etc. In het geplaatste kapitaal nemen deel Van der Giessen-De Noord voor 100 aan delen-A, de heer C. F. Knight te Winnetka (Illinois) voor 50 aandelen-B, F. Stucky en R. Meuli beiden in Zwitserland, ieder voor 25 aandelen-B. De aandelen zijn a pari en in contanten volgestort. Luxemburg blijft voorstander van een geleidelijke harmonisatie van de prijzen van landbouwprodukten in de E.E.G. Zelfs na een overgangsperiode zal echter, zo meende Werper rekening moeten worden gehouden met de structurele achterstand van de Luxemburgse landbouw. In Brussel is gisteren de Marathon zit ting van de E.E.G.-ministerraad onder lei ding van de Nederlandse minister van Landbouw mr. Biesheuvel voortgezet. Be sloten werd onder meer de datum waarop de geleidelijke toenadering van een enkele oriëntatieprijs voor rundvlees in de gehele gemeenschap tot stand moet'zijn gekomen, te stellen op 31 december 1969. De com missie had 1 april 1968 voorgesteld. Op 1 april 1967 wil de commissie een ge meenschappelijk buitentarief bereiken van ongeveer 20 percent voor vlees en onge veer 16 percent voor levende dieren. Vandaag wordt verder gesproken over de rundvleeskwesties en zal ook het ont- werp-reglement voor rijst op de agenda staan. Minister Biesheuvel verklaarde desgevraagd dat de besprekingen van maandag niet ongunstig zijn verlopen. Als men een datum niet als het zwaard van Damocles beschouwt is volgens mr. Bies heuvel alles op te lossen. Bij de ministerraad liggen thans ont- werp-voorstellen van de commissie betref fende restituties bij export binnen de ge meenschap. Op grond van het E.E.G.- verdrag moet daarover het Europees par lement geraadpleegd worden. Dat zal ge beuren op 7 en 8 januari. Op die data zal het parlement ook de voorstellen inzake de graanprijstoenadering-ineens, waarvoor raadpleging eveneens 'op grond' 'van het verdrag nodig, is, behandelen. Minister Biesnéuvelzei dat oir wél eens zou kunnen betekenen, dat een eventuele voortzetting van de Marathonzitting in het nieuwe jaar pas op 9 januari van start zou kunnen gaan. Jkvr. mr. C. W I. Wttewaal van Stoetwegen, Tweede Kamerlid van de C.H.U gaat haar par tijgenoot dr. I N. Th. Diepenhorst opvolgen als lid van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa van het parlement der Westeuropese Unie. Abida 17 te Saigon v. Singapore. Achilles 16 v. Bremen, 17 te Hamburg. Acila 3/1 in Suezkanaal verwacht n.'Bombay. Acmaea 16 te Rotterdam. Acteon 16 v. Sunderland n. Thameshaven. Adara 16 400 m. n.n.o. St. Paulsrk. n. P. Alegre, Adonis 15 te Grenada. Adrastus 16 v. Antwerpen n. Birkenhead Aegis 16 240 m. o. Kp. Kennedy n. Sto. Domingo. Agamemnon 16 v. Maracaibo n. Puerto Cabello. Alamak 16 te Kuwait. Alca 16 te Rotterdam. Alchiba 16 400 m. w.z.w. Flores n. Beyrouth. Alkmaar 16 540 m. z.o. Bermuda n Stanlow. Almdijk 16 100 m. w.z.w. Socotra n. Cochin. Almkerk 17 te Kaapstad verwacht. Alnitak pass. 16 Kp. Sta. Marta n. Buenos Aires. Amerskerk 16 220 m. w. Colombo n. Aden. Amsteldijk 16 te Oakland. Amstelveen 16 45 m. z.o. Brisbane n. rood-China. Area 16 180 m z.o. Makassar n. Singapore. Archimedes 16 500 m. n.o. Bermuda n. A'dam. Arendskerk 17 te Dar es Salaam verwacht. Aristoteles 16 600 m. z.w. Landsend n. Le Havre. Asmidiske 16 670 m. n.w. Azoren n. Engeland. Atvs pass. 16 Scillys n. Thameshaven. Avedrecht 17 v. La Skhirra n. Le Havre. Banggai 16 te Cristobal. Barendrecht 17 te Tripoli verwacht. Bawean 16 160 m. z.w. Cyprus n. Beyrouth. Bengkalis 17 te Los Angeles v. Manilla. Beninkust pass. 16 Ouessant n. Antwerpen. Billiton 16 230 m. z.z.w. Chittagong n. Chittagong. Borneo 16 v. Djibouti n, Akaba. Bovenkerk 16 100 m. w. K. Guardalul n. Adelaide. Breda 16 v. Guanta n. Port of Spain. Burl S. Watson 18 te Rastanura verwacht. Calt. Amsterd. 16 100 m. n.o. Kuria Muria n. Suez. Caltex Arnhem pass. 16 Ras Fartak n. Bahrein. Caltex Delfzijl 17 te Rotterdam. Caltex Eindhoven 16 dw. Gibraltar n. Stockholm. Caltex Gorinchem 17 te Fredericta. Caltex Madrid 16 170 m. z.o. Messina n. Sidon. Caltex Naples pass. 16 Burlings n. Palermo. Caltex Nederl. 16 1800 m. o. tunis n Europoort. Caltex Pernis 16 30 m. o Ras Al Kalb n. Aden, Caltex The Hague 16 300 m. z.z.o. Madras naar Visagapatnam, Camphuvs 16 te Kaapstad. Ceres 16 60 m n.w. Flores n. La Guaira. Charis 16 v. Ponce n. San Juan. Cinulia 12 te Curacao n. Cardon. Cradle of Liberty 18 te-Suez verwacht, Crania 12 te Rotterdam n. Mersey. Dahomeykust 16 v. Douala n. Takoradt. Diemerdijk 15 v. Los Angeles n. Balboa. Diogenes 16 v Matarani n. Pisco. Doel wijk 16 85 m. z.z.w. Fintsterre n..Port Said. Dorestad 16 v. Killtngholme, 17 te Thameshaven. Echo 16 720 m o. Paramariba n. Norfolk. Eemland 17 te Porto Alegre verwacht. Esso Amsterd. 16 300 m. z.o, Newf.land n. N. York Esso Den Haag 16 dwars Phtlippeville n. R'dam. Fina Nederland 18 te Suez verwacht. Forest Lake 16 v. Mena al Ahmadi n. Kwinana. Forest Town 17 te Venetië verwacht. Fravizo 16 v. Hamburg n. Belfast, Friesl. KRL 16 300 m. z.z.w. Rangoon n. Penang Friesland SSM 1 7v. West-Hartlepool n, Horsens Gaasterkerk 16 v, Fremantle n. Adelaide. Gabonkust 16 50 m. z.w. Kp. Blanco n. A'dam. Ganvmedes 17 v. Talara, 17 te Paita. Garoet 16 70 m. z.z.w. Finisterre n. Marseille. Geeststar 17 te St. Lucia. Gooiland pass. 16 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Gorredijk pass. 16 Wight n. Boston. Graveland 16 230 m. z.z.w. K. Verd. eil. n. A'dam. Grote Dijk 16 1000 m. w.z.w. Ouess. n. Le Havre. Gulf Hansa 16 dwars Lissabon n. Wilhelmshaven. Gulf Hollander 16 180 m. n.w. Alexandr. n. L'end. Gulf Italian 16 v. Isle of Grain n. Port Said. Gulf Swde 16 te Gulfhaven. Hathor 16 te Antwerpen. Heemskerk 16 v. Kaapstad n. Las Palmas. Hoogkerk 16 te Port Said. Irazu 16 te Houston v. Corpus Christi. Ittersum pass 15 Vlissingen n. Antwerpen. Ivoorkust 16 te Port Harcourft v. Lagos. Jacob Verolme 16 v. Talara n. Callao. Kaap Hoorn 16 te Yarrow. Kaloekoe 16 te Bangkok. Kamperdi.ik 17 te Rotterdam. Karachi 15 v Suez n. Akaba. Katelysia 16 v. Pta, Arenas, 17 te Balboa verw. Katendrecht 17 te Hamburg verwacht. Katwijk 17 te Yokohama v. Vancouver. Keizerswoord 16 800 m. z. Freetown n. P. Cardon. Kenia 16 60 m. w, Azoren n. Curasao. Kerkedijk 15 te Norfolk. Kermia 17 in Suezkanaal evrw. n. Singapore. Khasiella 17 te Cornerbrook verw. n. Curasao. Kloosterdijk 16 300 m. z.o. K, Race n. Antwerpen. Kopionella 16 te Avonmouth n. Curasao. Koratia 18 te Aden verwacht, n. Singapore. Korendijk 16 540 m. n.o. Kp. Race n. New York. Kosicia 16 te Rotterdam. Kossmatella 16 te La Libertad n. Panamakanaal. Krebsia 16 dwars Colombo n. Abadan. Kreeft 16 dwars Stavanger n. Narvik. Kreon 16 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kryptos 16 v. Curasao n. Bridgeport. Kylix 16 580 m. n.o. Montevideo n. Curasao. Langkoeas 16 750 m. w. Cochin n. Penang. Leersum 16 te Avonmouth. Loosdrecht 16 49 m. w. Oporto n. Marseille. Maashaven 16 te Sapele. Maaslloyd J6 v. Lor. Marques, 17 te Beira verw. Mainlloyd 16 960 m. z.w. Azoren n. Curasao. Marathon 16 te Antwerpen v. Amsterdam. Maron 16 te Sint Maarten v. Bonaire. Memnon 17 te Fort Llberte. Mentor 16 800 m. o.z.o. Bermuda n. Gent. Merwede 16 v. Orohaved n. Rotterdam. Minos 16 te Amsterdam. Moordrecht 16 90 m. o. K. Hatteras n. Philadelph. Muidprkerk 14 te Londen. Munttoren 16 v Bonny n. Tenia, Mijdrecht 16 v. Batum n. Yokohama Mylady 16 60 m. w.z.w. Takoradi n. Pt. Harcourt. Naess Tiger 16 350 m. n.o. Madeira n. Kp. Lopez. Neder-Elbe 15 te Port Swettenham. Neder-Rijn 16 te Hamburg. Neder-Weser 16 te Duinkerken v. Antwerpen. Nestor 16 250 m. n.o. Saba n. Pto. La Cruz. Nista 16 t enanker rede Tuapse. Nijkerk 17 v. Rotterdam n. Bremen. Onoba 17 v. Port Said n. Le Havre. Oranje 16 te Melbourne v. Wellington. Oranje Nassau 17 te Port of Spain. Palamedes 16 te Puerto Ordaz. Papendrecht 16 270 m. z.z.o. Freetown n. Dakar. Parkhaven 17 v. Recife n. Maceio. Peperkust 16 te Abidjan v. Freetown. Pericles 17 te Talcahuano verw. v. Valparaiso. Philidora 16 te Yokkaichi n. Singapore. Philine 16 120 m. o.n.o. Algiers n. Thameshaven. Pieter S. 17 v, Rotterdam n. Swansea. Polydorus 16 50 m. n.w. Algiers n. Liverpool. Prins Johan Willem Friso 16 810 m. w. Ouessant naar Le Havre. Prins der Nederl 16 345 m. o. Flores n. Barbados. Prins Willem George Frederik 16 te Londen. Prins Willem II 18 te Rotterdam verwacht. Prins Willem III 16 te Castellon v. San Carlos. Prins Willem IV 16 120 m. z. Ouess. n. Alicante Prinses Margriet 16 te Rotterdam. Purmerend .16 v. Punta Cardon n. New York. Radja 16 te Shanghai v. Hongkong. Raki 16 320 m. w.z.w. Azoren n. Tripoli. Randfontein 16 600 m. n.o. Ascension n. Kaapstad. Reza Shah the Great 16 dwars Sint Vincent naar Thameshaven. Roebiah pass 17 Santa Lucia n. New Orleans. Roepat pass. 16 Ouessant n. Marseille. Rondo 14 te Ryeka. Ruys 16 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Sabang 16 te Haiphong. Sarpedon 16 v. Paramaribo n. Bridgetown. Scheldelloyd 16 te Suez v. Aden Scherpendrecht 16 80 m. z.o. Cochin n. Abadan Schiekerk 16 te Kobe. Schouten 16 46 m. n. Ouessant n. Rieme. Senegal 16 125 m. z.w. Ushant n. Casablanca. Sepia 17 te Rotterdam. Simonskerk 17 te Hamburg v. Bremen. Sinon 14 v. Aruba n. La Guaira Sinoutskerk 15 v. Penang n. Aden. Slamat 16 te Colombo v. Penang. Sloterdijk 16 te Hamburg. Sloterkerk 17 te Lissabon. Socrates 16 te Bremen. Sophocles 15 v. Curasao n Tampa. Spaarnekerk 16 110 m. o. Malta n. Port Said. Stad Utrecht 15 te IJmuiden. Stad Zwolle 16 420 m. z.w. Landsend n. Kopenh. Steven 16 125 m. z.z.w. Ouessant n. Bremen. Straat Clarence 16 v. Adelaide n. Fremantle. Straat Colombo 17 te Lorenco Marques verwacht. Straat Franklin 16 te Port Said n. Rotterdam. Straat Frazer 17 te Freetown. Str. Freetown 16 60 m. n.w. K. Finist. n B. Aires. Straat Johore 16 364 m. w. Penang n. Colombo. Straat Lombok 16 v. Lorenco Marques n. Beira Straat Rio 17 te East-London v. Durban. Streefkerk 16 800 m. n.n.o. Mombasa n. Aden. Sumatra 15 v. New York n. Malta. Tacana 16 te Tocopilla v. San Antonio. Tamara 16 v. Milazzo n. Kp. Verdische eilanden Tara 17 v. Rotterdam n. Duinkerken. Tegelberg 16 te Manilla. Telamon 17 op Orinoco n. Matanzas Tero pass. lfi Schiermonnikoog n. Bremen. Theron 16 500 m. z.w. Bermuda n. Curasao. Tjikampek 16 160 m o.z.o. Saigon n. Singapore Tjimanuk 15 v. Durban n. Melbourne. Tjipanas 16 570 m. n.o. Mauritius n. Durban. Tjitjalengka 16 te Montevideo v. Santos. Togokust pass. 16 Las Palmas n. Antwerpen. Tweelingen verm. 17 v. Rotterdam n. Pepel. Van Linschoten 16 op Warri rivier n. P. Genthll. Van Riebeeck 16 v. Aden n Mombasa. Vasum 17 te Port Reading verwacht. Viana 26 te Gothenburg verwacht. Videna 16 450 m. z.z.w Bermuda n. Portland Vitrea 16 1020 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Geelong Vivipara 16 in Suezkanaal n. La Spezia. Vlieland 16 te Madras. Waibalong 16 40 m. o. Ras Hafun n. Mukalla. Waiwerang 16 te Bangkok. Westertoren 16 25 m. z.z.w. K. Finisterer n Rota Wonogiri 16 360 m. o. Ceylon n. Shanghai. Wonosari pass. 16 Port Said n Tripoli Zaankerk 16 v. Durban, 17 te East-London verw. Zafra 15 v. Mena al Ahmadi n. Lavera Zaria 16 250 m. z.o. Saigon n. Yokohama Zeeland 16 70 m. z.z.o. Taiwan n. Shanghai. Zuiderkerk 16 te Adelaide. KLEINE VAART Aeneas 16 10 m. z. Burlings n. Haifa. Aerdenhout 16 te Utklippan n. Shurham. Alcetas 16 70 m. z.z.w. Texel n. Rotterdam Batavier-5 14 40 m. 40 m. n.w. Bone n. L Palmas Binnenhaven 16 35 m. z.w. Ushant n. Kenitra Bonafide 16 80 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Brouwersgracht 16 op Fehmarnbelt n. Zaandam Gorrie Broere 16 10 m. o. Flambor.head n Dordr Dido 16 dwars Texel n Amsterdam Eemsmond verm. 18 v. Hamina n. Antwerpen. Engelina Broere pass. 16 Borkum n. Immingham Eyo S 16 30 m. z.w. Hanstholm n. Uddevalla Flevo 16 dwars Dungeness n. Amsterdam. Flores 16 15 m. n.o. Smalls n. Cardiff Geestdijk 16 35 m n.w. Hk. v. Holl n. Maassluis. Gramsbergen 16 120 m. n. Casablanca n Agadir. Hardenberg 15 te Liverpool. Keizersgracht 15 te Bayonne Leliegracht 16 dwars Texel n. Amsterdam Libertas 16 30 m. n.n.w. Oporto n. Ceuta. Maarsbergen 16 20 m. z. Finisterre n. Le Havre. Marianne 16 te Rouaan. Mies 14 te Swansea. Mithras 16 20 m. z. Kp. Finisterre n. Bracelona. Nassauhaven pass. 16 Texel n, Rotterdam Nushaba 16 v. Las Palmas n, Santander Parklaan 16 25 m. n.ó. Flambor.hd. n. Aberdeen Stanislas 16 50 m. z.w. Ouessant n. Honfleunr. Steenbergen verm. 19 v Bordeaux n. Bremen Taras 16 te Malaga v. Alicnte. Thaletas 16 90 m. n.o. Valencia n. Burriana. Zevenbergen verm. 16 v. Rotterdam n. Antwerp. VERHANDELDE FONDSEN 16 dec. 13 dec. Totaal 441 440 Hoger173 (39,2%) 170 (38.7%) Lager 179 (40,6%) 163(37.0%) Gelijk 89(20,2%) 107(24.3%) AVOND VERKEER VAN GISTEREN Slot A.KU.m Hoogovens Kon. Olie 176,90-177,20 Philips 150,20—157,70 Unielever139,70140 H.V.A171—172% Stemming prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K U526 Hoogovens 550 gb Kon Olie 176,80—176,90 177,10 Philips 150—150,10 149,70 Unielever139,70 H V.A172—172Vi 172% Vorige slotkoers A'dam Rubber HVA A.KU Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K Ned Petr. Mij Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv Mij Ommeren, Phs v Scheepv. Un Ned. Interuni-; Nef' Robeco Unitas Ver Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkei's Patent Bols Bührm. -Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap Gist Spir.f. Kon. Var der Heem Heineken's Bier Hoogenbosch Sch Indola Kon. Zout-Ketjen Muller Nat. Bezit Ned Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thorn ?en Dr Ver Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd.. American Motors Anaconda •Bethlehem Steel.. Cities Service.... General Motors. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 119 170% 526% 137,50 550 150,90 140,40 840'/? 177,20 118 49,- 153 140% 279% 140 200,— 114, 226, 507, 130,50 364 344% 335 296% 640 405 219 1000 692 364 915 Ex 220 334% 294 450 349 484% 769 310 420 54,90 182% 784 213 412 259% 909 454 26% 19"? 43fi 31 617» 71% 68% 397» 44'/» 53% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street heeft de eerste dag van de nieuwe beursweek ingezet mét een lichte stijging. Hierbij gingert de tabaksaandelen voorop. Ook staalwaarden, olies en sporen waren wat hoger. Ongeanimeerd was de stemming voor motor-, luchtvaart- en elektronische waarden. Van de 1353 ver handelde fondsen waren er 566 lager, 511 hoger en 276 sloten onveranderd. De omzet beliep 4.28 miljoen shares tegen 4.3 mil joen shares vrijdag. De Dow Jones-indices: industrie 761.64 (-f 1.47). sporen 178.42 0.23) en openbare nutsbedrijven 138.31 (4- 0.48). De prijsverhogingen voor de industrie gebaseerd op de gevolgen van het Mam moet-akkoord in de Stichting van de Ar beid moeten nog komen. Dit zei gisteren de voorzitter van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers de heer H. J. de Koster op een persconferentie in Den Haag. De grootste hoeveelheid prijsaanpas singen zal wel in de eerste maanden van 1964 vallen, maar in de loop van dat jaar zullen op verscheidene tijdstippen langlo pende contracten aflopen, zodat prijsver hogingen het gehele jaar door mogelijk zullen zijn. De benadering door minister Andries- sen van het prijzemvraagstuk is wel wat te theoretisch geweest. Het was en blijft zo. aldus de heer De Koster, dat alle ex- trene kostenfactoren mogen worden door berekend. Degenen die hun prijzen in 1964 willen verhogen op grond van het over- eengekomene in het akkoord moeten in januari hun claim indienen. De psycholo gische moeilijkheden komen, zei de heer De Koster, voor ons allemaal. Met grote zorg heeft de heer De Kos ter kennis genomen van de plannen om in 1964 de aanleg van het buizennet voor het aardgas volgens een vermeld program ma uit te voeren. Daarmee zal een be langrijk beroep worden gedaan op de ar beidsmarkt die er niet is. Het gevolg van de versnelde uitvoering van dit program ma kan alleen maar betekenen dat de versoepeling vgn de arbeidsmarkt niet doorgaat met alle gevolgen daaraan ver bonden. jMemywYmYYmYii'iNv dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE rmorxic

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13