IJmond zat vijf kwartier zonder elektriciteit LANGS SLUIZEN EN HAVENS - Aanmeldingsformulier Menselijke fout was de oorzaak Opvarende van de Marcella" vermist Bloemenveiling als halve eeuw geleden m Kleine kerstboompjes achter auto-voorruit Zes doden in het verkeer Havenberichten Kort IJmondnieuws Yerkeersdeskimdke ziet kansen voor een „watertram" „Lawine" door „Getosa" Teraardebestelling van mr. Th. F. Raedt Sport in IJmond „Hoge prijzen voor landbouwgrond" Omwisseling van giro-stortingskaarten Oud-directeur van platen maatschappij beschuldigd IJmuider Courant KERSTBOOMVERLIGHTSNG ein WISKER Mar Betaling abonnementsgeld per giro DiNSDAG 17 DECEMBER 1963 5 KERST - RECLAME verjarmgs-kalender HAPPY NEW YEAR Z 3 MAGYAR POSTA f X *C HOBbfM T040M HAPPY NEW YEAR O MAGYAR POSTA Z C WÖ8WM T04OM YAR C HOBbJM TQ40M 3 MAGYAR POSTA Z'CHOBSIM fÖJOM Politie in Kerkrade acht ze misleidend voor het verkeer Nieuwe sporthal voor muziekconcours Noorse „Spervik" vlotgetrokken ln Amsterdam Kort nieuws Arie van der Veer Ten gevolge van een defect aan de stroomrails in de Centrale Velsen van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Holland is maandagmiddag om half twee voor een groot deel van Noord- Holland een stroomloze periode begon nen. Deze storing strekte zich uit over de IJmond, Haarlem en Noord-Holland ten noorden van het Noordzeekanaal. De storing is veroorzaakt door een men selijke fout. In de Centrale Velsen heeft iemand een verkeerde schakelaar omge zet, waardoor kortsluiting ontstond. On danks uitgebreide controlemaatregelen blijft een dergelijke foutschakeling altijd mogelijk in een centrale waar dagelijks honderden schakelaars worden omgezet. De directie van het P.E.N. is nog bezig met het onderzoek. De IJmond is het langst zonder stroom geweest. Om kwart voor drie was het euvel weer hersteld. Uiteraard is geduren de deze vijf kwartier van het nodige on gerief sprake geweest. In talrijke winkels moest men zich met kaarsen en andere noodverlichting behelpen. Bij contante aankoop van 10 gulden of meer ontvangt u gratis een blijvende mooie U kunt de cassabonnen ook sparen. Ziet onze speciale Kerstetalages. TEXTIEL en WONINGINRICHTING Lange Nieuwstraat - Marktplein Telefoon 5205 - IJmuiden JV In de afgelopen nacht omstreeks drie uur is ter hoogte van Egmond aan Zee een opvarende van het Nederlandse mo torschip Marcella" overboord gévallen Hij wordt vermist. De reddingboot van de KNZHRM te I.Jmuiden, de „Neeltje Jacoba" is onmiddellijk na het eerste be richt te hebben ontvangen naar de plaats gevaren, waar de man het laatst was ge zien, namelijk op 52 graden 42 minuten noord en 4 graden 16 oost, ongeveer 15 mijl noordwest van IJmuiden. Het zoe ken naar de vermiste is zonder resultaat gebleven. De „Marcella" heeft de r voortgezet. GROTE KEUZF, In de Stadsschouwburg, waar juist over een half uur de tweede voorstelling van het Vestzaktheater voor de Velsense schooljeugd zou beginnen, werd na enig onderling beraad van de onderwijzers en de artiesten besloten de voorstelling tot de volgende dag uit te stellen, zodat van daag drie opvoeringen zouden worden ge geven. Bij de Hoogovens werden onmiddellijk na het uitvallen van de stroom eigen ag gregaten in werking gezet, zodat hier slechts in beperkte mate van storing spra ke is 'geweest. Ook bij het Antoniuszie- kenhuis kwamen onmiddellijk de automa tische aggregaten in werking, zodat de voorzorgsmaatregelen hier eveneens af doende bleken. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129225 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 9.75, post- abonnees f 10.25. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor vol doende saldo op de giro-rekening zorg te zorgen. DE ADMINISTRATIE Op de Beverwijkse bloemenveiling werd de tjjd maandagmiddag een halve eeuw terug gezet, want juist toen men om half- twee wilde gaan veilen viel de elektrische stroom uit en stond de klok van het af- mijntoestel stil. Dat zo iets nu juist gebeuren moest tijdens een vrije grote veiling van bol- bloemen, waarbij wel honderd kisten hya cinten waren, terwijl ook het aantal kopers, met het oog op de komende kerstdagen, zeer groot was. Maar veilingmeester Geert van der Wel hield het hoofd koel: hij besloot toch maar cm halftwee te beginnen en deed het nu met de mond. Hij ging voor de klok staan en sloeg de bloemen weer net zo af als men dat een halve eeuw geleden deed, toen het elektrisch afmjjntoestel er nog niet was. De sfeer was er bepaald niet minder om, integendeel: het werd een gezellige ouder wetse veiling, waar vooral de ouderen on der de aanwezigen, kennelijk van genoten. Voor de jongere generatie was dit veilen op de oude manier totaal nieuw, maar het ging toch heel best. Wel ging er een hoe raatje op. toen om even over halfdrie de lampjes weer begonnen te lichten en men weer op de gebruikelijke wijze door kon gaan met het veilen. Hoezeer men onder producenten en ko pers gezelligheid ook weet te waarderen tijd is geld, een waarheid die heden zich nog sterker doet gelden dan een halve eeuw geleden. Er bestaat nu eenmaal geen vlugger systeem dan met het afmijntoestel; daar kan geen afslager tegenop. De bloemen waren duur. hoewel de grote aanvoer van hyacinten de prijzen iets deed teruglopen. Het grote kwaliteitsver schil in aanmerking nemende, werd er voor de witte soorten van 20 tot 50 cent per stuk betaald, de rose en rode hyacinten lagen rond de 30 cent oer stuk. Narcissen varieer den van 100 tot 145 cent per bos. Bij de tulpen ging de grootste belangstelling uit naar de lange tulpen. Lustige Witwe no teerde 3.30 per bos en Tommy kwam tot f 3.60 per bos. De kleine rode kersttulpjes (Brillant Star) ging van 13 tot 19 cent per stuk. m 4U HAPPY NEW z z Ui De gemeentepolitie in Kerkrade vindt de miniatuur-kerstboompjes in auto's ge vaarlijk voor het verkeer en heeft een procëS-verbaal opgemaakt tegen een in woner van deze plaats, die zoals velen gedaan hebben in zijn auto voor de voorruit een miniatuur-kerstboompje had geplaatst. Deze gewoonte is overgewaaid uit Duits land. Ook het vorig jaar waren er al auto mobilisten, die op deze wijze kerstsfeer in het verkeer wilden brengen. Dit jaar is het aantal auto-kerstbomen sterk toege nomen. Vele tankstations verkopen ze. De boompjes worden meestal achter de voorruit geplaatst, soms staan ze ook voor de achterruit. Zij zijn vaak verlicht met rode, groene en witte lampjes. De politie wil een proefproces Over de autoboompjes uitlokken, omdat zij deze misleidend vindt voor tegenliggers. De stichting „Sporthal Kerkrade" wil De Hongaarse posterijen hebben een, serie nieuwjaarspostzegels uitgege ven, waarvan deze foto er vier toont. Op deze zegels staat een Nieuw jaarswens in het Hongaars, Russisch, Duits, Frans en Engels en een bijpassende tekening. In Baarn reed gisteravond een auto te gen een boom. Het 17-jarige mêisje B. Riksen uit Amersfoort kwam daarbij om het leven. Haar moeder en de 22-jarige bestuurder werden ernstig gewond. 1 De noteringen op de Beverwijkse groen- Bij Delden werd een auto aangereden i teveiling waren maandag: andijvie 25—63, door een trekker met oplegger. De auto- waspeen 1652, witlof 34—63, spruiten 53 bestuurder, J. O. uit Rotterdam, kwam 1134, prei 1856, selderij knollen 14 38, GROENTEVEILING boerenkool 20—32, groenekool 1225, rode kool 815, uiten 1927. De zeeslepers „Elbe" en „Barentszee" van L. Smit en Co'S Internationale Sleep- om het leven. De 55-jarige timmerman P. J. de Waal uit Sint Jansteen in Zeeuws Vlaanderen is toen hij per fiets de rijksweg wilde over steken, door een auto aangereden, naar de andere weghelft geslingerd en door een andere auto dertig meter meegesleurd. Hij is korte tijd later overleden. In Den Haag is bij een autobotsing del diénst zijn behulpzaam geweest bij het 18-.iarige Aretta Meijering om het vlotbrengen van de Noorse tanker „Sper- leven gekomen. De botsing ontstond toen vik" (11.356 brt.), die bij Mona Island in de een van de personenauto's slipte en dwars Caraibische Zee aan de grond was gelopen, over de weg kwam te staan. De berging werd uitgevoerd in samenwer king met een lokale sleepdienst, die een Bi.i Broek op Langendijk is gisteravond bergingsanker had uitgezet en een ge- de 23-jarige heer C. J. den B. uit Mid- Ljeelte van fje lading ruwe olie in lichters denmeer met zijn auto vermoedelijk door Had gelost, het springen van een band op de linker weghelft gekomen en tegen een busje ge- De „jibe" en de „Barentszee" waren op botst. Hij was pp slag dood. het moment van de stranding respectieve- In Hengelo is gisteren de 26-jarige BIJjk op Curasao en Trinidad gestationeerd. M. Spoolder uit Stad Delden door een per- bergingsinspecteur C. J. Hom Colthoff sonenauto aangereden. Hij werd zwaar ge- §ing uit Nederland per vliegtuig naar de i wond en is in de loop van de nacht in I strandingsplaats. Na vier dagen hadden Hulst varieerde van 1.23 tot f 4.50 per voor het wereldmuziekconcours van 1966 j,on ziekenhuis overleden. De heer Spool- j de^gezamenlijke inspanningen succes. ^Een kilo (deze laatste prijs voor huist zonder een nieuwe sporthal gereed hebben. jer wjide per bromfiets de weg overste -- jj-i- een enkel besje) Tot nu toe ontbreken de verzilverde takjes, wel ziet men wat sparregroen en kerstboomkruizen. Het plan van de Heerlense architect ken Bischeroux werd drie jaar geleden reeds ingediend en houdt een combinatie in van sport en cultuur in n huis. In septem ber 1964 hoopt de stichting rijksgoedkeu ring op het definitieve plan te verkrijgen en dan in anderhalf jaar de bouw te rea liseren. De kosten van het project worden ge schat op 2.7 miljoen gulden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Idanel van Par. Baden, Halden: Minos, Helsinki: Rugard, Stocka: Hoegh Aigrette, Lorient; Frigg, Hamina, naar Zaandam: Zaanstroom, Liverpool; Köln, Bremen: Senatorc G. Bibolini, PortArthur; Tra- viata, Immingham; Hada 2, Par; Dido, Aarhus; Hammelwarden, Noordzee, naar Buitenhuizen: Harrogate, Goole; Brage, Pitea; Leliegracht, Ulu; Allsund, Koge: Ruby, Londen; Imke, Kopenha gen. Accres, Oporto; Hoc Vinces, Rotterdam; Hildegard, Rotterdam; Delfzijl, Rotterdam, naar Zaandam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Danaland naar Noordzee, proefvaart; Zeemeeuw, Ham burg: Timo, Leith, van IJmuiden; Lobito Palm, Hamburg; Alletta, Londen, van IJmuiden; Freya. Le Havre; Peregrine, Felixtowe; Gré, Rotterdam; Neth. Coast, Rotterdam; Virgilia, Hamburg; Pial, Antwerpen; Deborah, Londen; Stad Maastricht. Hampton Roads; Windsor Queen, Leith; Wexford. Boston, van Koog a. d Zaan; Thorwald, Emden. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Ardetta van Liverpool; World Marine, Hampton Roads; Ruhr, Stettin; Kulmerland, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Amasus naar Rotterdam; Medon, Antwerpen; Uskbridge. Tu nis; Eiderhoeft. Brake; Merweborg, Delfzijl; Waalborg, Delfzijl; Yewarch, Gravesend; Athel- laird, Cardiff. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Plaatwellerij. De sluitingsavond van de personeelsvereniging „De Plaatwelle rij" Velsen zal voor de eerste maal in de geschiedenis van deze personeelsver eniging niet in Veisen-Noord, maar in IJ muiden worden gehouden en wel op vrij dag 20 december in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen. Kerstavond. De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Beverwijk houdt Op vrijdag 20 december een kerstavond in gebouw „De Opgang", aan de Flora straat, in het kader van de solidariteits actie. Mevrouw Van Gelder-Droste zal iets vertellen over dit werk. Aanvang acht uur. De N.V.V.-Vrouwenbond, afdeling Be verwijk, belegt een kerstavond op woens dag 18 december in „Grapy", om acht uur. Mevrouw M. Backer-Breed voor voordrachtkunstenares, zal haar medewer king verlenen. Weggelopen. Op het hoofdbureau van politie te Velsen meldde zich vannacht om vier uur een vijftienjarige jongen uit Zand voort, die na een ruzie thuis was wegge lopen. Hij was langs het strand naar IJ muiden gelopen. Snelheidsmaniakken. Door de politie te Velsen zijn maandag vijftien bestuur' ders van motorvoertuigen bekeurd, omdat zij op de'Stationsweg de maximumsnelheid hadden overschreden. HET SCHIP op de foto is de Ascania. die dertig jaar voor de Cunard Lijn heeft gevaren. Het was een fraai passagiers schip van 14.013 bruto reg.ton, in 1925 af geleverd door Armstrong Whitworth te Newcastle en op 22 mei van dat jaar dc eerste reis aanvaardde van Londen via Southampton en Quebec naar Montreal. De Andania. Antonia. Ausonia, Aurania en Alaunia waren identiek aan de Asca nia en de zes schepen kwamen gereed in de jaren 1922 tot 1925. Het waren niet de enige nieuwe schepen, die de Cunard er in de twintiger jaren bij kreeg; de Cunardvloot werd nog uitgebreid met de Scythia, de Samaria en de Laconia, elk bijna 20.000 ton, zodat de maatschap pij in het bezit kwam van een aantal flin ke passagiersschepen. In de jaren dertig deed men het wat kalmer aan, doch het duurde niet lang of er werd weer een bestelling ge daan en wel voor de bouw van de groot ste passagiersschepen ter wereld: de Queen Mary, de Mauretania en de Queen Elizabeth. Van laatstgenoemd schip, groot 83673 bruto reg.ton, werd de kiel gelegd in december van het jaar 1936. Van 1940 tot 1946 deed het dienst als troepenschip; het maakte de eerste reis als passagiers schip eerst in oktober 1946. De Cunard Lijn loopt al „enige" jaar tjes mee in de scheepvaartwereld. Het was in 1839, dat Samuel Cunard, David Mclver en George Burns een rederij begonnen, die als naam de British North Ameri can Royal Mail Steam Packet Co had. Het eerste schip was de Britannia, een houten raderboot van 1154 ton, dié in 1840 was gebouwd bij R. Duncan Co. De Britannia had accommodatie voor 115 hutpassagiers. Op 4 juli 1840 vertrok het schip voor de eerste reis van Liverpool, via Halifax, naar Boston in de Verenig de Staten van Noord-Amerika. Een maand later, op 4 augustus, werd het tweede schip in dienst gesteld, de Acadia, die eveneens van Liverpool naar Boston ver trok. Op 19 september kwam de Caledo nia nieuw in bedrijf. Na negen jaar dienst te hebben gedaan werden er twee vèr- gedeelte van de geloste olie is inmiddels in de tanker teruggepompt. (Van onze redacteur in Amsterdam) ■""wSSIlPf JHwi.i ï%'i Sr iggp'"ww* i t, De teraardebestelling van de zaterdag avond overleden kantonrechter mr. Th. F. Raedt is bepaald op donderdag 19 decem ber op de begraafplaats Westerveld, na aankomst van trein 13.31 uur. Woensdagmiddag om twaalf uur zal in het kantongerechtsgebouw aan de Jans straat' 46 in Haarlem tijdens een speciale zitting de overleden kantonrechter her dacht worden. Maandag woei de vlag van het Kenne- mer Lyceum in Overveen halfstok ter na gedachtenis van mr. Raedt die president curator was van de Vereniging Kennemer Scholengemeenschap. DCIJ heeft een goede 12-8 overwinning behaald op damleider Gezellig Samenzijn Door deze nederlaag zijn de kampioens kansen van de Amsterdamse ploeg aan merkelijk gedaald. DCIJ kon de punten goed gebruiken om de onderste plaats te verlaten in de Noordhollandse hoofdklas sgcompetitie. De uitslag luidt als volgt: DCIJ—Gezellig Samenzijn: LarosBeeke 1-1, Van den BergVan Weerloo 1-1, Du- kel—De Schaap 2-0, Pippel—Snijbrands 1-1, BinkhorstJanssen 1-1, SwierDe Ruiter 1-1, BeukemaPalmer 2-0, Van StratenVan Hout, 1-1, BosmaEislman 1-1, Van der SteenVan Utteren 1-1. To taal 12-8 voor DCIJ. De laatste wedstrijd gaat tegen Haar lemse Damclub, die 6 punten heeft. DCIJ speelt met: Laros, Van den Berg, Dukel, Pippel, Swier, Van Straten, Van der Steen De Boer, Van der Does en De Jong. kocht aan de Duitse marine. Dc Britan nia kreeg de naam Barbarossa en is in 1880 gezonken. De Acadia werd herdoopt in Erzherzog Johann, werd in 1853 de Ger- mania en is in 1858 afgevoerd. Steeds meer nieuwe schepen werden in de vaart gebracht. De houten schepen werden langzamerhand door ijzeren ver vangen. Het eerste ijzeren stoomschip van de maatschappij was de Persia, die in 1856 werd gebouwd en zes jaar la ter veroverde de Scotia alle records door de overtocht tussen New York en Liver pool af te leggen in 8 dagen en 22 uur. Dit was de laatste raderboot; de daarna volgende stoomschepen China, Russia en Gallia waren alle schroefstoomschepen. De naam Ascania is al eerder bij de Cunard voorgekomen. In 1911 werd een voor Thomson in aanbouw zijnd schip, dat reeds de naam Cerona had ontvan gen, overgenomen door de Cunard. Het schip vertrok op 23 mei 1911 onder de In Noord-Holland voor los grasland 10.000 per ha De secretaris van de commissie grondge bruik van het Landbouwschap, mr. N. M. Zijp, heeft op de vergadering van de Zeeuwse landbouwmaatschappij in Middel burg verklaard dat de prijzen van land bouwgrond sinds het loslaten van de prijs- beheersing per 1 januari 1963 fors zijn ge stegen. Vooral in Noord- en Zuid-Holland en in Zeeland zijn de prijzen zeer hoog ge worden. Zo wordt in Noord- en Zuid-Hol land voor los grasland wel tienduizend gul den per hectare betaald. Weiland dat ge schikt is voor tuinbouw brengt 20 tot 30.000 gulden op. In Zeeland worden prij zen gemaakt die de prijzen in Holland dicht benaderen. De meest gangbare prijs voor een hectare vrij los bouwland of weiland is hier 6 tot 8.000 gulden aldus mr. Zijp. Maar 144 miljoen. Rotterdam zal als gevolg van de ministeriële temporisering van de overheidsinvesteringen voorlopig niet meer mogen lenen dan 144 miljoen gulden per jaar, 52 miljoen gulden minder dan waarop men in de Maasstad had ge rekend. Burgemeester. Tot burgemeester der gemeente Borgharen is benoemd de heer J. G. T. Bouwens, sinds 1 januari 1963 burgemeester der gemeente Itteren. De heer Bouwens is 36 jaar. Hij is lid van de De „Asccnea" van de Cunard Line. naam Ascania van Londen via Southamp ton, Quebec naar Montreal. Dit was een Het bestuur van de katholieke toneel vereniging „Getosa" uit Santpoort blijkt zulke goede relaties te onderhouden met de studenten van het missiehuis in Drie huis, dat zij bereid zijn geweest voor de opvoeringen van Marcel Dupuis' toneel spel „Lawine" in zaal „Zomerlust" een bijzonder fraai decor te vervaardigen. De Schepen kunnen een belangrijke rol I sobere blokhut, met op de achtergrond het gaan spelen bij het personenvervoer in imposante bergmassief, verleende de han- Amsterdam". Dat is de conclusie van een deling van dit stuk een buitengewoon sug- rapport, dat is opgemaakt over de „Ope- gestieve entourage. ratie Watergeus", een proef van een groep textielhandelaren, die op 3 oktober enke- De intrige van „Lawine" heeft betrek- Ie honderden mensen per boot van de Am- king op de spanningen in de kleine samen- sterdamse buitenwijken naar de binnen- leving van ingenieurs en arbeiders, die stad vervoerden om zodoende het parkeer- i werkzaam zijn aan een autotunnel tussen probleem in die binnenstad te verlichten. Italië en Frankrijk. Met volkomen ver- Er is op die derdp oktober veel gelachen onachtzaming van elke andere mogelijk- om die „Operatie Watergeus", waaraan heid, doet auteur Marcel Dupuis(?) het door de meeste deelnemers meer voor de voorkomen alsof het enige probleem hier grap dan om het praktische nut werd uit de liefde bestaat, zodat de meeste con- meegedaan Maar het rapport, dat is sa- flicten het gevolg zijn van de bestaande mengesteld door de verkeersdeskundige dr rivaliteit tussen de beide ingenieurs Geor- -J. M. Fuchs, behandelt de proef als een ge Brassau en Wladimir Protofski, bij hun serieuze zaak. pogingen de gunsten te verwerven van de verpleegster Lucienne Bernit. Het is alle- Dr. Fuchs meent dat het plan om het maal vrij doorzichtig wat er gebeurt, me- personenvervoer via de waterwegen te doen de omdat een louche arbeider in het spel plaatsvinden, snel kan worden gerealiseerd wordt betrokken die van geen enkele en dat de kosten slechts een fractie bedra- schurkenstreek afkerig blijkt, wanneer het gen van hetgeen voor de bouw van par- erom gaat de sympathieke Wladimir een keergarages nodig is. Het rapport veröor- hak te zetten. De technische constructie deelt de gedachte aan een watertram met van het stuk is evenmin waterdicht, ge- diverse halteplaatsen, omdat dit systeem let bijvoorbeeld op de onlogische manier teveel oponthoud zou geven en spreekt zich waarop de spelers geregeld via de tele- uit voor vervoer van punt naar punt, f0on van het toneel worden weggeroepen, waarbij differentiatie kan worden gebracht om de scène weer voor anderen vrij te in het aantal eindbestemmingen in de maken. Het beste wat de schrijver kan stad. Hoewel dit stadsvervoer zou kunnen wordênn nagegaan, zijn enige pakkende geschieden met de rondvaartboten, die dan taferelen, döor de acteurs even graag ge schip van 9111 bruto reg.ton. Het heeft j voor enkele vaarten tijdens de spitsuren speeld als dóór het publiek bekeken, slechts korte tijd dienst gedaan. Op 13 juni zouden kunnen worden gehuurd, wordt op- Onder regie van de heer C. Jóngemans 1918 werd de Ascania wrak geslagen na- gemerkt dat de tijd van ruim vijf minuten heeft de werkende kring van „Getosa" bij Cape Ray. De tweede kwam in 1925 in bedrijf en is in de vaart gebleven tot 1956. Op 30 december vertrok het schip voor het laatst uit Southampton. De Cunard Lijn is echter geen zelfstan dige maatschappij meer. Na onderhande lingen met de Britse regering en- met. de White Star Line werd de Cunard White Star Line opgericht. Wegens de verhoging van het stortings- recht per 1 januari 1964 van 0,15 op f 0,20 zal tot 1 maart gelegenheid be staan om de girostortingskaarten met op- drukzegel van 15 cent tegen bijbetaling van 5 cent bij alle postkantoren om te wisselen tegen stortingskaarten met op- drukzegel van 20 cent. Zij kunnen ook ingeleverd worden met terugbetaling van 0,16. Na 1 maart kan inwisseling alleen geschieden bij de girokantoren in Arnhem en 's-Gravenhage. Na 1 maart 1964 wor den de stortingskaarten met opdruk van 15 rent ongeldig. Inwisseling van de vroegere driedelige stortingsformulieren kan nog tot uiterlijk 1 februari 1964 bij de postkantoren ge schieden. De Amsterdamse grammofoonplaten maatschappij Dureco beschuldigt haar voormalige directeur ervan de belangen der firma te hebben benadeeld. Omdat men meent dat er mogelijk een strafbaar feit is gepleegd, is bij de Justitie een klacht ingediend. In mei van dit jaar werd de thans be schuldigde van zijn post ontheven. Sinds dien is een accountants-onderzoek gaande dat gezien de onoverzichtelijkheid van de boekhouding nog niet kon worden afgeslo ten. Toen bleek dat geldbedragen tot een totaal van meer dan f 25.0000 niet in de boekhouding zouden zij nverantwoord, is de zaak voorgelegd aan de Justitie. De Amsterdamse recherche is inmiddels met het onderzoek begonnen. voor het ontschepen van een rondvaart- vooral van deze mogelijkheden een dank- boot te lang is, hetgeen verbeterd zou kun- baar gebruik gemaakt, om de toeschou- nen worden door de schepen van meer wers tweemaal een boeiende toneelavond uitgangen te voorzien. Ook zouden er stei- te bezorgen De inzet van deze opvoering, gers moeten komen om het in- en uitstap- met de scène tussen Riet Tervoort en H. pen tè vergemakkelijken. Stuvel als de gedecideerde vrouwelijke De groep textielhandelaren zal zich na- al-ts en de nerveuze George Brassau le der over het rapport beraden. Een even- verde al direct de nódige spanning, me- tuele exploitatie van dergelijke bootdien- <}e doordat deze figuren zo aannemelijk sten zal uit particulier initiatief moeten werden uitgebeeld. Bijzonder goed was ook voortkomen. Van de zijde van het Gemeen- j Bol, die met zijn rustige Wladimir telijk Vervoerbedrijf dat de mogelijk- a]S ^it nodig was, de scène volkomen be- heden reeds eerder bestudeerde is reeds heerste. Voorts legde W. Hogewerf vol- meermalen verzekerd dat de overheid geen doende autoriteit in zijn typering van voordelen ziet in een dergelijke water-1 hoofdingenieur Debrelle en was C. van ♦ram. I der Bos een behoorlijke toneelschurk; al- leen had deze intrigant iets geslepener Kerkelijk nieuws kunnen worden uitgebeeld. Van de da mes hebben wij Riet Tervoort reeds in Geref. Kerken gunstige zin vermeld; naast haar stonden Beroepen te Beilen C. H. van den Berg mevrouw Van Noordt, Tiny Rem en te Lollum; te Grijpskerke (Zld.) P. G. den Afra Liefting, die eveneens als voldoende Hengst, kand. te Amersfoort. Bedankt voor kunnen worden aangemerkt. In totaal een Wieringerwerf B. Koekkoek te Heusden. soede opvoering van een niet bijzonder Beroepen te Wapenveld H Koetsveld, kand. sterk stuk. te Naarden. I Jdn van Dam Ondergetekende. Naam: Straat. Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op a f 9.75 per kwartaal of f 0.75 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij. die zich met ingang van 2 januari 1964 per kwartaal abonneren» ontvangen de num mers tot en met 31 december 1963 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen,

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5