Bram Appel: „Loting is gunstig maar ook erg gevaarlijk Het Oosten en VHS wisselden van plaats in landelijke bond Hotac-ers lopen twee punten uit op rode-lantaarndrager VTC „Zuignappen" onder zijn uitsparingen in schoenen de zolen LExiMém Sporttotalisator is bang voor tweede voetballoze winter PSV wellicht pas in maart tegen team van Zürich Kostenbedrag nog hoger bij Heracles Kampioenen staan hoog genoteerd Anton Verhoeven is geschorst Schaatskalender Max Euwe/Morphy tussen tweetal in Afscheid van Deventer Prowano wees z'n concurrent terug Bijvalskreten van Telstarspelers Koersen Hilversum WOENSDAG 18 DECEMBER 1963 19 WOL IWemCk) Jeugdelftal versloeg team van Velox dat zich spaarde Nog onbekend Tennisranglijsten 1963 Tiny van Dijk kampioene van Overijssel op de korte baan Russische legerploeg trekt zich terug Nog beter Geen nieuwtje meer Handen vol De stichting nationale sporttotalisator heeft maatregelen genomen, zodat men bij een strenge winter niet meer voor een totoloos tijdperk komt te staan, zoals in het vorige seizoen het geval is geweest. De bedoeling is wanneer de wedstrijden in Nederland uitvallen zo snel mogelijk over te schakelen op buitenlandse wed strijden. Hiertoe heeft de stichting meer dan een miljoen blanco totoformulieren verspreid over de afdelingsbureaus van de KNVB. Zodra de wedstrijden in Nederland wor den afgelast zullen deze formulieren op normale wijze worden verspreid en per advertentie in de dagbladen zullen dan 13 buitenlandse wedstrijden worden be kend gemaakt, die de deelnemers aan de toto zelf op hun formulier moeten aan brengen. Hierdoor zal de sporttoto ten hoogste een week kunnen uitvallen. De volgende sport- toto's worden dan bedrukt met buiten landse wedstrijden. Vallen ook de wed strijden in de nabuurlanden, zoals Enge land en W.-Duitsland uit, dan zal de sport toto wedstrijden uit de zuidelijke landen op het programma zetten, zodat het door gaan van de sporttoto voortaan is ver zekerd. Het voetbalelftal van Denemarken, dat vanavond in Amsterdam tegen Luxemburg speelt, is als volgt samengesteld: Sbrensen; Johansen en Jens Jdrgen Hansen; Bent Hansen, John Madsen en Pe tersen; Berthelsen, Thorst, Ole Madsen, Enoksen en Danielsen. Reserves: Möller, Larsen, Kaj Hansen en Bjerregaard. MÉf» v. - W -V: PSV-secretaris Ben van Gelder was bij de loting voor de kwartfinales van het Europa-cuptoernooi aanwezig. Hij zal zo spoedig mogelijk met de vertegen woordigers van Zürich onderhandelen over de wedstrijddata. Trainer Bram Appel wil de beide wedstrijden pas in maart spelen. PSV stelde als data de woensdagen 4, 11 en 18 maart voor; de eerste twee data zijn het geworden: 4 maart in Eindhoven, 11 maart in Zürich. Trainer Appel was uiteraard verheugd over de loting, waarin de op papier al thans minst sterke tegenstander voor de Eindhovenaren uit de bus kwam. Maar Appel zou Appel niet geweest zijn als hij niet in één adem erop had gewezen dat het tegen Zwitserse ploegen altijd moeilijk voetballen is voor Nederlanders. „Ik ken het Zwitserse voetbal maar al te goed. In 1954 ben ik een jaar speler trainer van Lausanne geweest. Ik weet hoe moeilijk het voor ons vaak is tegen die clubs een goede wedstrijd te spelen. Het grendel-systeem ligt ons niet en je mag geen fout maken, want dan is het meestal gebeurd. Natuurlijk, het is op papier de minst-sterke tegenstander en de loting is gunstig, maar ook gevaar lijk. Dat zullen de spelers in de komende maanden dan ook steeds horen. Iedere dag. Van vandaag af Zürich, dat in de eerste ronde het Ierse Dunfalk uitschakelde en dankzij het lot de kwartfinales bereikte nadat drie wed strijden tegen de Turkse kampioen Ga- latasaray geen beslissing hadden opge leverd, toonde zich al even enthousiast over de loting. „We hadden het heel wat slechter kunnen treffen", zei een be stuurslid van de Zwitserse ploeg. „Ik De ledenvergadering van de ere-divisie- club Heracles heeft het bestuur machtiging verleend de begonnen besprekingen met het gemeentebestuur en de fabrikanten kring Almelo voort te zetten, die moeten leiden tot het omzetten van de club in een stichting. „Op de bestaande basis zal het nauwelijks mogelijk zijn nog langer verder te gaan," zei voorzitter Molenaar. „Vijf jaren lang heeft de fabrikanten kring ons nu door belangrijke bijdragen draaiende gehouden, maar met een jaar lijks kostenbedrag van bijna vier ton, een kostenbedrag, dat nog steeds hoger wordt, moeten we naar een andere constructie." Door zijn fiat te geven aan het bestuurs voorstel, gaf de algemene vergadering op hetzelfde moment zijn zeggenschap prijs. „Want," aldus mr. Molenaar, „we kunnen natuurlijk niet alles voorbereiden en dan de ledenvergadering vragen of die ermee akkoord gaat, waarbij we de kans lopen dat men nee zegt. Om het heel eerlijk te zeggen, er zal alleen nog een ledenver gadering komen om Heracles ten grave te dragen en te zeggen „De koning is dood, leve de koning." Hoe de stichting er precies uit zal zien, kon het bestuur nog niet meedelen. Dat hangt onder andere af van de mate waarin de gemeente en de industrie zullen kun nen en willen bijdragen. Het voorlopig Nederlands jeugdelftal 16-18) heeft dinsdagavond in een oefen wedstrijd op het sportcentrum van de KNVB in Zeist met 5-0 gewonnen van een met drie invallers uitkomend Velox. De eindstand was bij de rust reeds bereikt. Voor de jeugd scoorden rechtsbuiten Koens (SVV) driemaal en midvoor Bro kamp (Chèvremont) twee keer. In ver band met de wedstrijd tegen stadgenoot Elinkwijk zondag voor de competitie speel de de Utrechtse ploeg voorzichtig, waar door de jeugd gelegenheid kreeg zich te ontplooien. geloof dat we gelijkwaardige tegenstan ders ^ijn, zodat de strijd om een plaats in de halve eindstrijden spannend kan worden". Slechts de tegenstanders van Milan, hou der van de Europese beker voor lands kampioenen, en van Olympic Lyon in het toernooi der bekerwinnaars zijn nog niet bekend. In beide gevallen kan ech ter vandaag de beslissing vallen. Milan zal waarschijnlijk tegen Real Ma drid, dat al vijfmaal het toernooi won, moeten aantreden. Op 13 november ver sloegen de Spanjaarden in Boekarest de ploeg van Dynamo met 3-1 zodat Real de ontmoeting van vanavond in feite met twee doelpunten voorsprong begint. Olympic krijgt de winnaar van de derde wedstrijd tussen Hamburger SV en Bar celona, die vandaag in Lausanne wordt gespeeld, tot tegenstander. De eerste ont moetingen eindigden beide in een ge lijkspel (4-4 en 0-0). Hét resultaat van de loting voor de kwart finales van de Europese beker voor bekerwinnaars was Manchester UnitedSporting Lissabonr Celtic (Schotland)Slovan Bratislava (Tsj.sl.); Hamburger SV of Barcelona Olympic Lyon; BoedapestFenerbahce Istanbul. Voor beide bekers geldt dat de wedstrijden vóór 20 maart 1964 moeten worden ge speeld. De Europese voetbalunie (UEFA) heeft de clubs veertien dagen de tijd gegeven om over de speeldata overeen stemming te bereiken. De eerstgenoemde clubs zullen tenzij onderling anders wordt overeengekomen de eerste ont moeting op eigen terrein moeten spelen. De nationale tenniskampioenen in dames en heren enkelspel, Jenny Ridderhof-Seven en Jan Hajer, zijn als, eersten geplaatst op de tennisranglijsten, die de Koninklijke Nederlandse Lawntennisbond heeft samen gesteld naar aanleiding van de prestaties in het seizoen 1963. Deze luiden: (met tus sen haakjes de plaatsing van vorig jaar). Heren: 1. Hajer (4); 2. Van Eysden (5); 3- 5. Maris (1), Okker (3) en Schneider (2); 6-7. Van Gelder en Goris; 8. Karamoy; 9-10. De Kort en Scholtz (6). Dames: 1. mevrouw Jenny Ridderhof (3); 2. Trudy Groenman (6); 3. Anja Lepoutre (7); 4. Betty Stöve; 5. mevrouw Eva de Jong (1); 6. Patricia van der Heuvel (8); 7. Els Krocke; 8. Koosje de Jongh: 9. Henny van Rijn (5). De bekende elfsteden-crack Anton Ver hoeven is met nog twee rijders door het gewest Noordbrabant-Limburg geschorst wegens het rijden om geld op een niet bij de KNSB aangesloten baan. Het is nog niet bekend hoe lang de schorsing, die door de KNSB is overgenomen, zal duren. De schaatskalender van de KNSB is uit gebreid met de volgende evenementen. 19 december: Graft: gewestelijk kam pioenschap dames junioren lange baan en dames senioren; Oud-Beijerland: lange- baanwedstrijd heren; Sleeuwijk: lange- afstandwedstrijd over 40 km; Berkenwou- de: gewestelijk kampioenschap korte baan junioren 14 en 15 jaar en 16, 17 en 18 jaar; Albergen: gewestelijk kampioenschap lange baan junioren dames. Tiny van Dijk uit Kamperland, die nog maar kortgeleden van de langebaansport is overgestapt op het kortebaanrijden, heeft uit zestien deelneemsters in Kampen het gewestelijke kampioenschap van Óverijsel op de kortebaan gewonnen Dina van Brug gen uit Kampen werd tweede, Detje Voet- berg uit Marknesse plaatste zich derde, ter wijl de kampioene van het vorige jaar, Femmy Groen uit Giethoorn, nu niet ver der kwam dan de vierde plaats. De uitslagen van de lange-baanwedstrij- den voor dames, die dinsdag in Albergen zijn gehouden, luiden: 500 meter: 1. Van der Aa (Albergen) 55.7, 2. Bekkema (Borne) 56.4, 3. Eertink (Almelo) 57.1; 1000: 1. T. Bekkema 1.55.5, 2. Van der Aa 1.56.4, 3. Eertink 2.01.3; 1500: 1. Van der Aa 2.58.1, 2. Bekkema 2.58.5, 3. Eertink 3.06.7; totaal: 1. Van der Aa 173.267 pnt., 2. Bekkema 173.650, 3. Eertink 197.83. Dinsdag zijn in Dodewaard de geweste lijke kampioenschappen schoonrijden van Gelderland gehouden. De uitslagen luidden: dames: 1. mevr. Rommelaar-Timmerman (Enschede), 2.vmej. B. Kuit (Schagerbrug), 3. mevrouw Schenk-Renz (Wieringerwerf). Heren: 1. Haverbach (Strijen), 2. Keizer (Lutjewinkel), 3. Nicolai (Berkhout). Paren: 1. mevr. Rommelaar-Timmermans en de heer Haverbach, 2. mej. B. Kuit en de heer De Graaf (Schagerbrug), 3. mevr. Schenk-Renz en de heer Mooy (Midden- meer). De basketbalploeg van het Russische le ger, houder van de Europese beker, heeft zich teruggetrokken voor het toernooi om de Europese beker 1964. De Russische basketbalbond verklaarde dat voorbereiding op de Olympische Spelen in Tokio en een tournee door Amerika de reden was dat dit jaar niet zal worden deelgenomen aan dit evenement. De beide Haarlemse clubs Het Oosten en V.II.S. hebben van plaats verwisseld in de competitie van de landelijke schaak bond. In de derde ronde bracht Het Oos ten het tot een fraaie 63 zege op De Pion (A'dam), terwijl VHS tegen Water graafsmeer voorlopig niet verder kwam dan een 43 voorsprong. Meer dan een gelijkspel zit er waarschijnlijk voor de volgelingen van Spinhoven niet in, zodal Het Oosten tenminste een gelijk aantal matchpunten maar tevens een beter bord gemiddelde heeft. Bovendien ziet het er naar uit dat ook de resterende partij tegen De Pion tot winst zal leiden. Het hoofdstedelijke team van Max Euwe/Morphy blijft de Haarlemse ploegen goed volgen. Ditmaal zegevierden Apking c.s. over A.S.C. 2, hetgeen hen in match- punten al naast Het Oo9ten bracht. De in januari te spelen wedstrijd van de vier de ronde Max Euwe/MorphyHet Oosten wordt dus wel de wedstrijd van de maand. Het uit de Noordhollandse schaakbond gepromoveerde V.V.V. (Alkmaar) heeft zich snel aangepast. Na de goede zege op A.S C. 2 werd nu winst behaald op Zaandam dat hard op weg is na een jaren lang verblijft in de K.N.S.B. terug te keren tot de onderbond. Eén en ander blijkt wel uit de ranglijst: 1. Het Oosten 1) 3 2 1 2. Max Euwe/Morphy 3 2 1 3. VHS 3) 2 2- 4. VVV 3 2- 5. ASC 2 3 1- 18 —11 17 —13 16'/i—lO'/i 15 —15 13'/t16Vi 12 —15 12'/»16'/« ll'/ï18l/t Watergr.meer 3) 2 - 1 1 De Pion 1) 3-12 8. Zaandam 3 - - 3 is een onbesliste wedstrijd. 1) geeft het aantal onbesliste partijen aan. In de volgende ronde zullen worden ge speeld de wedstrijden A.S.C. 2Zaandam, WatergraafsmeerV.V.V., De PionV.H.S. en Max Euwe/MorphyHet Oosten. V.H.S.Watergraafsmeer: 1. Spinhoven De Jong 0-1; 2. Van der TakTraut- wein 1-0; 3 Van DrielPlukker afg.; 4. BlokkerVan Rhoon remise; 5. Brom merDiks 1-0; 6. MolVan Waardenburg remise; 7. Van der VeldeGeerts afg.; 8. MulderVan Maaren afg.; 9. De Vries Van Eenennaam 1-0; 10. GrünfeldVan Vaart 0-1. Totaal 4-3 voorlopig. Het OostenDe Pion: 1. FaaseBaauw afg.; 2. HovinghC. Struylaart 1-0; 3. Van MaanehVan Kleef remise; 4. Wolff J. Struylaart 1-0; 5. RoubosTen Bosch remise; 6. Van KampenH. Struylaart 1-0; 7. A. HerfstBruinsma 0-1; 8. Hons- beekE. Struylaart 0-1; 9. KosterVan Doornik 1-0; 10. NabbenColard 1-0. To taal 6-3 voorlopig. De leden van de Nederlandse schaats ploeg hebebn dinsdag de laatste ge zamenlijke trainingsdag gehouden voor het vertrek naar Hamar. Ze maakten er een vrolijk feestje van op de Deventer kunstijsbaan. Rudie Lie- brechts en Willy de Beer laten zich op een werkslee voorttrekken door v.l.n.r. Kievit, Halfweeg en Van Heyst. In de overgangsklasse van de tafelten- niscompetitie krjjgt Hotac een beetje lucht, al ging ^it dan ten koste van „afdelings- genoot" VTC, die met 6-4 de Beverwjjkers de eer moest laten. Togido speelde een prachtige wedstrijd tegen TTB, won met 8-2 en kon hierdoor 'n gedeelde 3de plaats gaan Innemen. TYBB schoot juist iets te kort tegen Nedllyod 3 en verloor een beetje geflatteerd met 6-4. In de afdeling heeft Prowano de eerste plaats in 1 B alleen ver overd door HBC 3 met 6-4 terug te wijzen. Spinneweb viel op door Doko met 8-2 te kraken. Rapidity werkte zich verder uit de zorgen door Heemskerk te bedwingen. In A gingen de leidende ploegen TYBB 2 en Togido 2 door met winnen. Onderaan boekte Oranje Zwart een uiterst belang rijke zege op GTTC 2. VTCHotac was weinig minder dan een vreemde ontmoeting. Bij de gasten bleek Boers plotseling in stralende vorm te ver keren. Dit betekende drie punten. Bij VTC won Dekker echter tweemaal. Hij had in het gehele seizoen nog geen punt ge maaktOOrt verloor al zijn partijen kansloos en omdat Vijfhuizen dus ook in Boers zijn meerdere moest erkennen (21-19, 14-21, 16-21) en het dubbel naar Hotac ging (11-21, 11-21) werd het 6-4 voor de Bever wij kers. Togido in stralende vorm blijkt tot forse dingen in staat te zijn. Bij TTB kreeg Cor Bakker eindelijk zijn zo lang gemiste vorm terug en dat betekende drie punten. Hui dekoper en Huybens deden met ieder twee overwinningen weinig voor hem onder en daardoor werd het na ook nog een zege in het dubbel 8-2 voor de Haarlemmers. Minder goed verging het TYBB tegen Nedlloyd 3. Schoof was weer eens van de partij, maar kon in zijn eentje de partij toch niet redden. Hij won driemaal. Van Neste zorgde voor één punt en daarbij bleef het. Een beetje onverdiend overigens (Van een onzer verslaggevers) Geljjk een komeet zo snel stjjgt ge durende de laatste dagen de populari teit van het nieuwe voetbalschoeisel: de zool met zuignappen. Fejjenoord bond ze als eerste in Nederland aan de voeten. Gevolg: 10-0 tegen NAC. Aha, dacht men bij ADO, dan schaffen ook wij ze met de meeste spoed aan. De Hagenaars hielden zich afgelopen zon dag verbijsterend eenvoudig op de ef fectvolle (bevroren) grasmat staande, zoals Feijenoord twee weken geleden. Inmiddels vlogen de aanvragen naar dit wondermiddel tegen keiharde vel den bij de betreffende zakenlieden bin nen. Ook Telstars trainer Toon van den Enden had het onwrikbare idee „zijn" pupillen op een dergelijke (geschoeide) manier tegen Volewijckers uit te rusten. In de late nacht van zaterdag op zon dag daalden de laatste (Duitse) paren volgens order in Nederland. En inderdaad met effect: de elf witte Telstarspelers repten zich zondag zon der zichtbare moeite over de beijzelde sprei van het Mosveld. Volewijckers niet. Maar een Amsterdammer kwam na afloop eens belangstellend bij Van den Enden informeren „waar je die tof fe schoenen nou wel kon krijgen?" De jongens van de Velser semi-prof- club strijken nu nog met respect over hun nieuwe schoenen (al toverden en kelen reeds vorig jaar precies dezelfde uit hun voetbaltas). Unaniem klinkt hun bewonderend oordeel: „Op een kei hard veld glij je er beslist niet mee uit". Snedig commentaar van Toon van den Enden: „Natuurlijk zijn ze prima. Maar bekijk nu eens even mijn voet balschoenen. Geen zolen met gaten of noppen, meneer. Niets. Alleen maar 'n geribbelde, stroeve rubberlaag. Deze schoen is volgens mij nog beter dan die schoenen met zuignappen. Jammer, maar ik kon ze niet voor de jongens krijgen. Die andere wel". Het belangrijkste aan 't „Feijenoord- schoeisel" zit aan de onderkant: de zool, een dikke, geprofileerde rubberlaag. Daarin gaapt een aantal gaten, bij het ene merk iets groter van vorm en wat meer in getal. Zuignappen vallen er echter beslist niet te bespeuren. Wel functioneren de openingen op steen harde velden als licht zuigende vlakjes. Uiteraard komen de schoenen alleen tot hun recht op bevroren graszoden, klei- of zandstroken. Bij nattige of „normale" speeldagen vullen de gaten zich binnen een mum van tijd met klei, zand, gras of steentjes. Feijenoords sportschoenen verkopen de doelman Pieters Graafland ontdekte het schoeisel ruim een jaar geleden tij dens een (zaken-)verblijf in Duitsland. Zonder te aarzelen bemachtigde hij er een stel en schotelde het na zijn terug komst de overige Feijenoorders voor. Tegen Reims (in Parijs) veerden de Rotterdammers met zijn „vondst" wendbaar als danseressen over de ijs korst van het Pare des Princes. Na de NAC-afstraffing verspreidde 't nieuw tje zich deze winter in een zucht over den lande. Pieters Graafland verwerkte als importeur nauwelijks de vraag. Vele verenigingen richtten (en richten) zich dan ook tot andere (schoen- of sport-) bedrijven. Wellicht wanneer de vorst ten minste het oude terrein herovert is het zondag al een algemeen doorgevoerd verschijnsel geworden in de arena's van de semi-profs. Per slot van reke ning heeft het schoeisel zo langzamer hand zijn deugdzaamheid ruimschoots i«wezen. omdat het dubbel op matchpoint aan de Haarlemse neuzen voorbij ging. E H Gossima 8 16 Victory '55 8 15 D D C 3 8 12 S V E 8 15 the Victory 7 9 Victory '55 2 8 10 Treffers 8 9 Togido 8 10 StH-TSB 7 6 Smash 4 7 7 A V G A 2 6 5 Povac 2 7 4 Dito 7 5 TTB 8 4 Nedlloyd 3 7 5 Hotac 8 4 Scylla 3 7 4 VTC 8 1 TYBB 7 1 In de afdeling had Prowano in 1 B de handen vol aan HBC 2, dat tot het uiterste streed voor zijn kansen. Kievit echter was niet te genaken, Swart verloor alleen van Janmaat en ook het dubbel was voor de gastheren. Spinneweb was bepaald op dreef tegen Doko. Koelemeijer bleek toch wel een versterking te zijn, hij won drie maal. Voorts zorgden Amand en Kok voor twee punten en samen boekten deze spelers ook nog de achtste zege in het dubbelspel. Rapidity boekte belangrijke winst tegen Heemskerk, voornamelijk dankzij Voogt, die al zijn partijen won. Burger en Sap wonnen voor de thuisclub tweemaal. Dat GTTC nog geenszins het hoofd in de schoot heeft gelegd moest DSB 2 onder vinden. Met maar even 8-2 bleven de ge zellen heer en meester. Sleper en Oostdam wonnen driemaal en alleen Jansen verloor van Blokhuizen. In A wonnen de leidende teams beide met 8-2. TYBB 2 nam HBC fiks over de knie. Alleen Rietvink moest Loeffen en Hageman een punt toestaan. Eenzelfde beeld bij DSB—Togido 2. Daar wonnen Luining en Hart driemaal en verloor Kooi- stra van Mantel en Vermolen. Oranje Zwart vergaarde belangrijke punten tegen GTTC 2. Bitter en Blom wonnen beiden tweemaal en Bauer zorgde voor één punt je. In de strijd om de rode lantaarn streed DSS-Winfried tevergeefs tegen Togido 3. Alleen Van Honschoten kon voor behoor lijk verzet zorgen. Hij scoorde tweemaal. Nog erger echter is VGZ eraan toe, dat tot dusverre nog niet kon winnen. Tegen TOG werd het zelfs 8-2. Alleen Ales won van Rijpma en ook het dubbel ging naar Vel- sen-noord. 1 A Togido 2 T Y B B 2 Togido 3 TOG DSB HBC Oranie Zwart G T T C 2 DSS-Winfried VGZ 13 13 12 12 6 6 4 2 2 0 1 B Prowano H B C 2 Oranje Zw. GTTC Rapidity Spinneweb D S B 2 Togido 4 Doko Heemskerk 7 13 7 11 6 10 7 7 7 7 6 7 7 10 7 6 5 3 2 1 Bij de tweedeklassers haalde DHC in A een stevig uit tegen Spinneweb 2 en ver stevigde door met 10-0 te winnen zijn fraaie positie. VTC 2 echter handhaafde zich met een krappe zege op HBC 4 als ge vaarlijke tweede. In B kwam RKTVU alleen op de eerste plaats. De Uitgeeste naren wonnen zelf royaal van DSB 3 en zagen voorts met genoegen HBC 3 een punt verspelen aan VTC 3. In C veranderde weinig omdat leider Velsen ook Prowano 3 de baas werd. CTTC handhaafde zich op de 2de plaats. Overgangsklasse E: A VGA 2Dito 5-5, GossimaDDC 3 9-1, TreffersThe Vic tory 8-2, Nedlloyd 3—TYBB 6-4, HSVE 2Victory '55 5-5, TTBTogido 2-8, Vic tory '55 2Povac 2 7-3, VTCHotac 4-6. IA: TOG—VGZ 8-2, DSB—Togido 2 2-8, HBC—TYBB 2 2-8, Togdio 3—DSS-Win fried 7-3, GTTC 2Oranje Zwart 4-6. 1B: GTTC—DSB 2 8-2, Heemskerk— Rapidity 4-6, ProwanoHBC 2 6-4, Doko Spinneweb 2-8. 2A: VTC 2—HBC 4 6-4, Spinneweb 2— DHC 0-10. 2B: RKTVU—DSB 3 8-2, Bloemendaal —TOG 3 9-1, TYBB 3—Shot 4-6, Hotac 2—Prowano 2 5-5, HBC 3VTC 3 5-5. 2C: Rapidity 2—CTTC 1-10, Velsen— Prowano 3 7-3, DHC 2—TOG 2 4-6, Hotac 3Togido 5 7-3. 3A: VGZ 3—CSV 3 9-1, DSB 4—Drose 2 2-8, TOG 5—HTC 2 3-7, DSS-W. 2—Sido 1-9, DHC 4—VTC 6 6-4. 3B: RKTVU 3—TYBB 4 4-6, Spinne web 3Doko 2 6-4, Heemskerk 3HTC 2-8, DrosteOranje Zwart 3 9-1, Shot 2 Johez 2 8-2. 3C: Alliance—DHC 3 4-6, TOG 4—Geel Wit 4-6, Togido 7Bloemendaal 2 3-7, GTTC 4—Te Zaanen 2 7-3. 3D: Fusia—RKTVU 2 8-2. 4A: Spinneweb 5Johez 5 9-1, Droste 6—HBC 7 1-9, TOG 6—Bloemendaal 3 3-7, GTTC 6—DHC 5 2-8. 4B: Spinneweg 4Johez 4 4-6, TFS Droste 3 4-6. 4C: VTC 7—Sneeuwbal 3-7, Alliance 2 —HBC 5 2-8, TYBB 6—TCD 1-9. 4D: VTC 8—TCD 2 2-8, DSB 5—GTTC 5 9-1, Droste 4Spinneweg 6 5-5, Prowano 5—HBC 6 1-9. 4E: VTC 10—Sido 4 7-3, CTTC 4—CSV 4 10-0, Fusia 2VGZ 4 9-1, Sido 2Doko 5 7-3. 4F: CTTC 5—RKTVU 4 8-2. Sido 5— VTC 9 8-2, Fusia 4Meertr. 3 0-10; Sido 3Fusia 3 7-3. Dames 2: VGZ—Fusia 2-8, HBC—TOG 5-5; 3: VTC 2Doko 5-5, Bloemendaal Rapidity 3-7, CSV 2—Togido 8-2, TCD— Spinneweb 7-3; 4: VTC 3—TFS 2-8, DSB 2—Prowano 2 5-5, TYBB—CSV 3 7-3, HBC 2—VTC 4 7-3, GTTC—DSS-W 10-0. De uitslagen van de dinsdagavond In Hilver sum gehouden draverijen luiden: Offenbachprijs (2040 m.): 1. Amor Hollandla 1.32.4; 2. Bianco T; 3. Zeal Erebus. Winn. I 2.90; pl. 1.00, 2.80, 15.00: cov. 8.10; kopp. 5.00 Hoffmanns Vertellingenprijs (2000 m), eerste afdeling: 1. Astrijd 1.30.-; 2. Alie Belwin: 3. Ber- tus van Zelda. Winn. I 18.60; pl. 3.10, 4.90, 2.10; cov. 13.30; kopp 6.70. Hans en Grietjeprijs (2020 m.): 1. Turdus Musi- ca S 1.24.8; 2. Winston Spencer: 3. Midas G. Winn. 32.20; pl. 2.60, 1.60, 1.40; cov. 3.20; kopp. 25.90; trio 561.00. Hoffmanns Vertellingenprijs (2000 m.), tweede afdeling: 1. Baronesse Hollo VS 1.30.9: 2. Anita; 3. Zampa van JZ: Winn. ƒ3.80; pl. 2.90, 3.20: cov. 4.00; kopp. 5.80. Bloemen van Hawaiprijs (2000 m.), voor ama- teurrijders: 1. Zion B 1.29.1; 2, Woudsnip S; 3. Wally Parisien. Winn. 3.80; pl. 3.70, 5.60; cov. 10.00: kopp. 28.00. Paul Abrahamprijs (2000 m eerste afdeling: 1. Zwalper S 1.26 9; 2. Zondagskind: 3. Y van Hol- landia. Winn. 1.60; pl. 1.30, 3.00; cov. 6.10: kopp 10.60. Der VogelhSndlerprijs (2020 m.): 1. Youthful Nora Spencer 1.25.2; 2. Zsa Zsa du Commerce; 3. Yewel Boy. winn. 3.90: pl. 1.40, 1.90. 1.80; cov. 7.50: kopp. 10.50; trio 78.80. Humperdinckprijs (2420 m.): 1. Yoga Hollandia 1.26.6: 2. Astra T; 3. Zephyr Magowan. Winn. 10.10; pl. 3.60, 1.30; cov. 3.10; kopp. 9.60 Paul Abrahamprijs (2000 m.). tweede afdeling: 1. Arctic van 's-Gravenhof 1.26.8; 2. Adeltraut M: 3. Yolige Miss. Winn. 2.20; pl. 1.30, 1.30. 1.50; cov, 3.70; kopp. 5.50. Totalisatoromzetƒ110.281. I

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19