Tweede Kamer wil nu opening van zaken over de K.L.M. Scherpe critiek op beleid van directie en raad van commissarissen AGENDA POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Stor en Fips in het land van Zjoezoe r „Kinderachtig" Radio-actief materiaal voor militaire oefeningen Beesel is boos op minister Bogaers Waterschappen willen minder bijdragen aan Deltawerken Schipper van de „Voorloper" beboet Verdubbeling van straf tegen majoor geëist Plan-Kiikduin wordt - na dertig jaar - uitgevoerd Russen vissen vaak in marine-water Kans op neerslag 2 TRESLONG - HILLEG0M 1 WOENSDAG 18 DECEMBER 1963 Samengaan met wief Haarlem Beverwijk Velsen-IJ midden Nieuwjaarsdiner - dansant - cabaret f 15.— p. c Groot Nieuwjaarsbal en cabaret ENTREE ƒ3.50 Vakbonden Verkoudheidsbacillen protektie tegen infektie Met uw vrouw in de stad eerst wat eten, Daarna in de stalles gezeten En moog'lijk nadien Nog een dansje misschien, Zou een UITJE-COMPLEETkunnen heten ...CAT IS EEN MOOI WERWE VOOR JOU, SCHILDPADJE Jf ALLEEN MAAR TOT D5 BLOEMEN OPKOMEN Netten en vangst verbeurd verklaard IN DICHTE RIJ... .SS (Van onze parlementaire redacteur) De moeilijkheden bij de K.L.M. hebben gisteren in de Tweede Kamer tot grote en dikwijls heftige critiek geleid. Geen van de woordvoerders had bij het debat over onze nationale luchtvaartmaatschappij een goed woord over voor de ontwikkelingen van de laatste tijd en de geheimzinnig heid, waarmee deze gepaard gingen. De Tweede Kamer verwacht dan ook van de minister van Verkeer en Waterstaat volledig opening van zaken. Het optreden van de minister van Verkeer en Waterstaat in het conflict werd door de meerderheid van de Kamer gebillijkt Men bleek er vrede mee te hebben dat de be windsman tenslotte koos voor het vertrek van de heer Larive als directeur van de K.L.M. Wèl kreeg de minister te horen dat hij te veel geruststellende woorden heeft geuit. Scherper was de critiek op het beleid van directie en raad van commissarissen van de K.L.M. De meeste sprekers waren van oordeel dat alle leden van de raad hnn zetels ter beschikking moeten stellen na het vertrek van de president-commis saris, ir. Den Hollander. ,.Het is verbijsterend hoe volwassen mensen elkaar zo klein en kinderachtig het leven zuur hebben gemaakt," zei ir. Postumus (P.v.d.A.) aan het begin van het debat. „De Vliegende Hollander is een operette geworden," aldus deze afgevaar digde, die meende dat er nogal wat heeft ontbroken aan de introductie van „de nieu we jongens" in de K.L.M. Ir. Posthumus meende dat er een betere scheiding moet komen tussen de werkzaamheden van de raad van commissarissen en de directie. Ook mogen K.L.M.-directeuren geen ne venfuncties hebben, betoogde hij. Ir. Posthumus wil de nieuwe directie een redelijke kans geven, maar wees er ook op dat zijn fractie niet bereid was om zich in elk geval te verplichten de K.L.M. in stand te houden. Hij gaf de re gering de raad, voor de K.L.M. een plaats in de Air Union te reserveren. Misschien ook zou de K.L.M. kunnen samengaan met een Amerikaanse luchtvaartmaatschappij of „onderduiken in een aantal buitenland se maatschappijen zoals de Venezolaanse maatschappij Viasa, waarin de K.L.M. reeds een zeer groot aandeel heeft." De heer Zegering Hadders (V.V.D.) meende dat het voor de overgebleven di rectieleden nu wel erg moeilijk zal zijn om de goede koers aan te houden. Hij meende dat er door de grote verdeeldheid van de voorgenomen reorganisatie niet veel terecht is gekomen. De heer Zegering Hadders vroeg aan de minister een dui delijk antwoord op de vraag of het ver trek van de heer Larive het gevolg is van een actie van de vakbeweging. De heer Mellema (C.H.) meende dat de voorlichting door regering en K.L.M.-di- rectie beslist onvoldoende is geweest. Hij meende dat de president-commissaris zijn positie onmogelijk heeft gemaakt als hij werkelijk de vertegenwoordigers van de categorale bonden zonder voorkennis van de president-directeur en de minister thuis heeft ontvangen. Hij meende voorts dat het aantal van veertien commissarissen best terug gebracht kan worden tot acht; vier gedelegeerde en vier gewone commis sarissen. Ook de heer Mellema was van mening dat de zelfstandigheid van de K.L.M. niet langer te handhaven is, maar hij vroeg zich af of de Air Union nu wel de beste partij is voor een samenwerking, gezien de moeilijkheden die Nederland op ande re vervoersgebieden met zijn E.E.G.-part ners heeft. Ook hij dacht aan innige sa menwerking met buitenlandse maatschap pijen en vroeg de minister hoe de contac ten met de Garuda Indonesian Airways zijn. „Ontslagen aan de voet, stoelendans aan de top". Zo omschreef mr. Aantjes (A.R.) de situatie bij de K.L.M. „De men- c Concertgebouw, vandaag 19.30 u.: „De Messiah" vair Handel door „Door zang en vriendschap" onder leiding van Jan Pas veer, m.m.v. het N.Ph.O.; Simon Jansen, orgel; Rudolf Jansen, clavecimbel. Solis ten: Annette de la Bije, sopraan; Wilhel- mina Matthès, alt; Gerard Honig, tenor; Herman Scheij, bas. Donderdag 20 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. Minerva-Theater, vandaag 20.15 u.: Voordracht door Charlotte Kohier van „Het Ravijn" van Tsjechov. (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema. Palace, 14 en 20 u.: „The great escape", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De nozem", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Konvooi als lokaas", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Wedren met de ooievaar", 14 j. Minerva, vandaag en donderdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Requiem voor een zwaargewicht", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De pels jagers van de slangenrivier", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „II bell' Antonio", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: Tentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 9 januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Herman Dijkstra. Dage lijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 december, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Schubert. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling „5 tot 500". Ge opend van 10-20 u. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-22.30 uur Wandelgangen Stadsschouwburg: In de cember werken van Els Boven. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 uur. Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel" tot en met 30 december. Geopend van 10- 17 uur en zondag van 14-17 uur. Kunstzaal „Bartel.joris", Barteljorisstr. 32: Tentoonstelling van werken van Arie Schouten. Tot en met 4 januari. Geopend op maandag van 1318 uur en van dins dag tot en met zaterdag van 918 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af, cabaret van 21-23.00 uur. Raadhuis Bloemendaal, donderdag 9 u.: Begrotingsvergadering. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, donderdag 20 u.: Begrotingsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 december). WOENSDAG 18 .DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 „De man met de wassen beelden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Universo di notte". DONDERDAG 19 DECEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Universo di notte". WOENSDAG 18 DECEMBER Citj', 20 u.: „Zij die met levens spelen". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Grote Kerk, Beverwijk, 20 u.: Kerst concert Hoogoven Harmonie. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Wiilemsbeekweg 96: 1430 tot 17.30 u.; Jozefhuiss, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 19 DECEMBER City, 20 u.: „Blitzmadels an die Front". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u. R.K. leeszaal, donderdag gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Anneke Grönloh Willy van Drunninck Het Cocktail-Trio Radio-orkest Freddy Hull Orkest The Bouncers KERSTDINERS VOLGEBOEKT Res. 02520-5347 sen aan de top hebben het ons wel bij zonder moeilijk gemaakt om nog sympa thie voor de K.L.M. te hebben," aldus deze afgevaardigde, die er op wees dat betuigingen van eensgezindheid afgewis seld zijn met het vertrek van directeuren wegens meningsverschillen. „Laat men nu eens ophouden met deze K.L.M.-wint- op-alle-fronten-stijl," zei hij. Mr. Aantjes vroeg zich af of de ont slagen van de leden van de vorige direc tie in het licht van de jongste ontwikke lingen wel billijk zijn te achten. Hij wilde weten of de heer Larive grote vrijheid had om de K.L.M. gezond te maken. De heer Aantjes had nogal wat critiek op de houding van de categorale bonden, die de samenwerking blijven opzeggen ook nu de eenheid in de directie is hersteld. De houding van de vakbonden kon hij niet waarderen, omdat deze door hun ver klaring over het ontslag van de heer Lari ve zo duidelijk stelling hebben genomen. Naast de gezondmaking van de K.L.M. („Velen hopen het, steeds minder geven er krediet op") achtte de heer Aantjes de positie van de personeelsorganisaties en de samenwerking tussen deze organisaties met de directie een van de belangrijkste en moeilijkste vraagstukken. De heer Van den Heuvel (K.V.P.) drong aan op een spoedige uitvoering van het Mckinsey-rapport. Hij meende dat de mi nister met een openhartige uiteenzetting en een „duidelijke doorkijk" op de moge lijkheden van de K.L.M. een einde moet maken aan de fabeltjes en geheimzinnig heden. Vandaag antwoordt minister Van Aart- sen op al deze opmerkingen. De Nederlandse soldaat zal binnenkort bij militaire oefeningen „echte" radio-ac tiviteit kunnen uitstralen. Een klein geel doosje in zijn borstzak zal de reeds langer in gebruik zijnde besmettingsmeter, die tot dusver bij oefeningen werd gehanteerd, straks werkelijk doen uitslaan. De sectie van de genie, die zich bezig houdt met atomaire, biologische en che mische oorlogsvoering, heeft de radio-ac tieve oefenbesmettingsbron in eigen beheer ontwikkeld en vervaardigd. Een kleine hoeveelheid radio-actief materiaal wordt ingekapseld in plastic en opgeborgen in een geel gekleurd metalen doosje, dat pre cies in een borstzak van het veldtenue past. Op het doosje wordt aan de ene zijde het internationaal gebruikelijke te ken voor radio-actief gevaar gedrukt en op de andere kant een waarschuwing voor hét gebruik van dit oefenhulpmiddel.. Het mag alleen worden gehanteerd onder toe zicht en verantwoordelijkheid van een des kundige -officier. De gamma's'traling fs van zeer lage intensiteit en is bij stipte na leving van de instructies ongevaarlijk. Nooit mag een militair meer dan één doos je tegelijk bij zich dragen. Het nieuwe oefenhulpmiddel zal ter beschikking ko men van de parate onderdelen, enkele op leidingsinstituten en de ondersteunings strijdkrachten. zijn als de dood voor_ Beschermt fcioncViK' Dit doosje betekent: snGni6A:&dt&d:Oa>6diGd:Gd;G«>i i63i6i)iGi1i6di6>')i6di6di0i)i6ui6ui6üiGdif<«liG')iödiMl60iGi):6«)iGi)i6 tekening DOEVE Alexander rolt 9ÊC0.C01CQSC .eoTcoicD co e Www^i Tfovcoico co »?o:eo:coico;eo:co coic -4? V -.$? 4? De gemeenteraad van Beesel heeft met algemene stemmen een motie aangeno men, waarin afkeuring wordt uitgesproken over de beslissing van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, waar door de gemeente de bevoegdheid wordt ontnomen voortaan vergunningen te ver lenen voor bouwwerken tot f 10.000. Minis ter Bogaers ging tot deze maatregel over, nadat burgemeester en wethouders ver gunning hadden verleend voor de bouw van een zomerbungalow in het recreatie centrum Lommerbergen. De gemeenteraad was unaniem van me ning, dat het optreden van de minister „een gevoelige knauw aan het rechtsge voel" heeft gegeven. „Kan men nog op een ministeriële toezegging vertrouwen?" zo werd gevraagd. De raad was van oordeel dat minister Bogaers „de rechtvaardigheid aan zijn laars lapt en de goede naam van de gemeente in qpspraak_ heeft gebracht". De raad vond het voorts een pijnlijke zaak dat de minister met geen woord rept over eventuele schadeloosstelling. De waterschappen verlangen dat het rijk 95 percent in de kosten zal bijdragen voor de Deltawerken. In het ontwerp-bij- dragenwet Deltawerken wordt een rijks bijdrage van 75 percent voorgesteld. De Unie van Waterschapsbonden, die de on geveer 2000 waterschappen in ons land privaatrechtelijk vertegenwoordigt is van oordeel, dat deze Deltawerken niet uitsluitend in het belang van de waterschappen en hun ingelanden zijn. Het is bovenal een nationaal belang: een maximale zekerheid van waterkering. De waterschappen worden gedwongen tot uit gaven, waarop zij niet gerekend hebben en die hun begrotingen ver te boven gaan, zo wordt gezegd. JZ' 14 - 14-15. De jongens vonden het prachtig, zo in het bootje op het meer te dobberen en ze waren er zo mee ingenomen, dat ze niet eens merkten, hoe snel de wind het bootje eigenlijk voortdreef. Opeens kreeg Fips er erg in. Zeg, Stor, kijk 'es! zei hij. We zijn dicht bij het eiland. Warempel, je hebt gelijk! zei Stor Wat zijn we ver afgedreven! Dat moet dan het Land van Zjoezoe zijn, waarvan de oude meneer Valdor ons zo vaak heeft verteld! Nieuwsgierig keken ze naar het eiland, dat nu al heel dichtbij was. DE V06ELS ZIJN NIET BAN6 VOOR MIJN KLEINE VERSCHRIKKER, ZE ZUN VEEL TE SUM»» HOE LAN6 DUÜRT HET? Schipper Johannes Spaans van de alt Vlaardingen afkomstige trawler „Voor loper" is dinsdag in Cork veroordeeld tot 50 pond 500) boete wegens vissen in de Ierse territoriale wateren. Z|jn netten, warvan de waarde wordt geschat op veer tienduizend gulden, alsmede de vangst, werden verbeurd verklaard. De „Voorloper" werd maandag door een Iers marinevaartuig aangehouden, nadat het een schot voor de boeg van de trawler had gegeven. Schipper Spaans ontkende voor de rechtbank dat hij in de Ierse territoriale wateren had gevist. Hij had zijn positie elke vijf minuten met de andere vissers in zijn omgeving vergéleken. Een officier van het Ierse marineschip zei dat hij hét Nederlandse vaartuig tekens had gegeven dat het moest bijdraaien. De Nederlander probeerde er echter van door te gaan om buiten de territoriale wateren te komen, aldus de marine-officier. De advocaat-fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof heeft tegen een 45-jarige ma joor van de luchtmacht uit Rijswijk twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid geëist; het dub bele van de straf die de krijgsraad had opgelegd. De majoor was er van beschul digd in de nacht van 2 op 3 juli onder in vloed van sterkedrank zijn autr te heb ben bestuurd- De majoor was op 2 juli met een groot aantal collega's in een autobus van Den Haag naar Soesterberg was ver trokken om daar aan te zitten aan een korpsmaaltijd die gegeven werd ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van de luchtmacht. Reeds in de bus had hij drank gebruikt. Hij was met drinken doorgegaan in Soesterberg. In de nacht was de bus teruggereden naar Den Haag. De majoor was overgestapt in zijn eigen auto en werd korte tijd later aangehouden door de po litie omdat de lampen van de auto niet brandden. De agenten vonden toen dat de majoor niet in staat was behoorlijk te rij den. De advocaat-fiscaal vond het vooral ergerlijk dat de majoor ook in de bus al drank had gebruikt. De raadsman betoogde dat de drank bij het diner in Soesterberg .van rijkswege was versterkt en de drank in de autobus door het mess-bestuur. Hij vroeg de uiterste clementie. Het hof zal op 14 januari uit spraak doen. Den Haag kan het plan-Kijkduin voor een „tweede badplaats" gaan uitvoeren nu de rijksgoedkeuring op dit plan is ont vangen. Het nieuwe Kijkduin, waaraan al bijna dertig jaar op de tekentafels wordt gewerkt, krijgt een boulevard, een prome nade, een gezelligheidscentrum, drie ho tels en 300 weningen. Met de bouw van deze woningen, 44 patiobungalows, wordt begonnen. Ook is rijksgoedkeuring ver leend voor zes torenflats, waarin ook 400 woningen komen. De flats liggen niet in het plan-Kijkduin maar sluiten erop aan. De uitvoering is verder een kwestie van geld, tijd, beleggers cn ook nog rijksgoed keuringen voor de afzonderlijke gebouwen. LONDONDERRY (Reuter) In de toe komst zal minder publiciteit worden gege ven aan Britse vlootoefeningen „zulks met het oog op de aanwezigheid van Russische treilers". Dit heeft de opperbevelhebber van de Britse thuisvloot, admiraal Sir Charles Madden, in Londonderry meege deeld. Hij zei dat de Russen altijd vissen in gebieden waar de Britse marine oefent.' Dodelijk ongeluk. De 32-jarige vracht autochauffeur M. J. W. Krousen uit Ter- winselen is op een bouwwerk in Eygels- hoven door de bak van een dragline ge raakt en overleden. Hij was in dienst van een aannemersbedrijf dat grondwerkzaam heden uitvoert voor de bouw van de elek trische centrale te Eygelshoven. Schijven en meters. De raad van de gemeente Groningen heeft besloten bin nenkort bij wijze van proef parkeermeters en parkeerschijven in te voeren. Totaal komen er 77 parkeermeters in het centrum. Op de Grote Markt en de Vismarkt zullen parkeerders gebri moeten maken van parkeerschijven. Gilles Holstmedaille. Het bestuur van de stichting Gilles Holst-Fonds van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen heeft aan prof. dr. W. G. Burgers, hoogleraar in de fysische chemie aan de technische hogeschool te Delft, de gouden Gilles Holst-medaille toegekend. Het is de eerste keer, dat deze medaille wórdt uitgereikt. Ingenieur veroordeeld. De rechtbank in Zwolle heeft een ingenieur uit Hattem tot twee maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens uitlokking van diefstal van tekeningen en produktie-onderdelen bij een apparatenfabriek, heling van dit ma teriaal alsmede verduistering van teke ningen, die hij uit zijn vroegere dienstbe trekking bij deze fabriek nog in bezit had. Twee employés van de fabriek hadden verklaard dat de ingenieur hen met be loften voor een goede baan in een fabriek die hij wilde oprichten had bewogen con structietekeningen en onderdelen van pro- dukten te stelen. Hij nam die zogenaamd ten geschenke aan. In het hol van de leeuw. De recht bank in Rotterdam heeft een 26-jarige typiste, werkzaam bij deze rechtbank, ver oordeeld tot 7 maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk wegens diefstal van enige honderden gul dens uit de kantine van 't gerechtsgebouw. Nu de kollektie kostuums en herenmodes voor de komende (vele) feestdagen volledig is, zal het u weinig moeite kosten, hieruit naar wens te slagen. Ook voor u hangt, In dichte rij, het kostuum er wel bij. mr Betere konfektie en herenmode ZIJLSTRAAT 71 (t.o. Twentsche Bank) Het K.N.M.I. deelt mee: Een kleine depressie in ortze omgeving veroorzaakte de afgelopen nacht veel be wolking, waaruit plaatselijk sneeuw viel. Tengevolge van de bewolking was de vorst in ons land de afgelopen nacht slechts licht. Elders in Europa kwam op vele plaatsen matige tot strenge vorst voor. In het zeegebied ten westen van Scan dinavië kwam gisteren een actieve de pressie tot ontwikkeling, die zijn invloed naar het zuiden uitbreidt. In verband hiermee neemt de wind in ons land toe uit noordwestelijke richtingen. Daardoor kan in hoofdzaak in de kustprovincies tij delijk lichte dooi voorkomen. Elders in het land blijft de temperatuur om het vriespunt. De mist neemt af, maar ds kans op sneeuw, mogelijk voorafgegaan door regen of ijzel, wordt groter. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. •c u' d. d SB 5'C SS BS Den Helder mist zo 4 1 Ypenburg mist o 3 2 Vlissingen onbewolkt zzw 4 1 Eelde mist ozo 1 3 De Bilt mist w.st. 2 2 Twente sneeuw verand. 0 3 Eindhoven mist w.st. 1 1 Z.-Limburg geheel bew. zzw 1 2 Helsinki onbewolkt ono —11 —21 Stockholm zwaar bew. zw 6 —14 Oslo geheel bew. w.st. - 6 —11 Kopenhagen onbewolkt w 1 8 Aberdeen sneeuwbui wnw 3 0 Londen geheel bew. n 4 1 Amsterdam mist zzo 1 2 Brussel sneeuw zzw 1 0 Luxemburg mist z 7 Parijs sneeuw zo 2 0 Bordeaux onbewolkt ono 1 7 Grenoble onbewolkt w.st. 2 —11 Nice zwaar bew. nnw 9 3 Berlijn half bew. w 4 6 Frankfort geheel bew. w.st. 4 —11 München zwaar bew. z 5 —14 Zürich mist o 4 —11 Genève zwaar bew. w.st. 2 —11 Locarno onbewolkt o 4 8 Wenen onbewolkt nw 5 —17 Innsbruck mist w.st. 8 —22 Belgrado mist zzo 4 —16 Athene geheel bew. ozo 15 Rome zwaar bew. w.st 12 2 Ajaccio licht bew. no 8 2 Madrid geheel bew. zzw 3 0 Mallorca regen oon 12 2 Lissabon onbewolkt w 6 donderdag 19 december Zon op 8.44 uur, onder 16.29 uur. Maan op 11.19 uur, onder 19.41 uur. Maanstanden 23 dec. 20.55 uur eerste kwartier 30 dec. 12.04 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 18 december Hoog water 5.04 uur en 17.15 uur. Laag water 0.43 uur en 13.02 uur. donderdag 19 december Hoog water 5.38 uur en 17.51 uur. Laag water 1.18 uur en 13.35 uur.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2