Zuiver water schaars in wordt tamelijk W est-Europa De voornaamste leverancier, de Rijn, is verworden tot een „open riool" 2 t Koningin en prinses bij herdenking op 9 januari Badhotel Zamdvoort Honderden in leger jeeps Op een Er staan geen „belasting gelden te verroesten" MANTELS Een Spijker uit 1902 dreigt voor Nederland verloren te gaan K R E M E R 7 Finse regering afgetreden Koffie hee Duitsland gaat vervuiling bestrijden Australisch kabinet telt 25 ministers uw handen lopen nu gevaar Amsterdam neemt schoolmelksubsidie niet over Amsterdam krijgt standbeeld van koningin Wilhelmina Amerikaans bod van een balve ton VIJFHONDERD JAAR STATEN-GENERAAL DINSDAG 17 DECEMBER 1963 Directe bescherming is nodig tegen afwashanden, ruwe en schrale han den. Ze vragen de tederheid van Clipp crème met de verzachtende citroen-olie. Clipp crème met de beschermende siliconen en het huid- vernieuwende allantoïne, grote doos f.1,35 royale tube f.1,25 na elke afwas ClippX. uw handen altijd fluweel-fcacht KERST- en OUDEJAARSAVONDFEEST OUDEJAARSAVONDFEEST met souper 15.- Munga vervangt de jeep ƒ4.- per week of 16.— per maand Jansstraat 51 - Jansstraat 63 Haarlem Het is een merkwaardige keerzijde van onze welvaartsmedaille, dat er in West-Europa en zeker in Nederland, nauwelijks meer een druppel schoon water is te vinden, water dat goed smaakt en gezond is voor mens, plant en dier. De oorzaak is, dat onze waterleveran cier bij uitstek, de Rijn, als gevolg van de toenemende industrialisatie, de mijn bouw en de bevolkingsaanwas en het ontbreken van tijdig genomen maat regelen verworden is tot wat een inter nationale commissie eens noemde „een open riool". Nu is dat misschien wat sterk uitgedrukt maar het is een feit dat er geen zalm meer in de rivier zwemt en dat het vorige jaar een lange-afstand- zwemster, die van Rotterdam naar Hoek van Holland wilde zwemmen, in haar eigen belang van de gezondheidsautori teiten geen toestemming voor die pres tatietocht kon krijgen. Dit water, waar nauwelijks meer vis in leeft en waar niet meer in gezwommen mag worden, moet in de Randstad Hol land de basis zijn voor de drinkwater voorziening, voor de irrigatie voor land en tuinbouw en voor het industriewater, dat veelal aan hoge eisen moet voldoen. Er zijn plaatsen in West-Nederland waar de huisvrouw maar geen thee meer zet, omdat deze ondrinkbaar is. Langs de Rijn wonen rond 50 miljoen mensen. Het is een van de dichtstbevolk te gebieden van de wereld en bovendien een uitgesproken industrie- en mijnbouw- centrum. De vervuiling van de Rijn heeft zich in een verrassend tempo voltrokken. In 1920 kookten de schippersvrouwen hun voedsel nog met rivierwater. In 1930 mocht de vaat al niet meer met dit water wor den gewassen. In 1948 begon in Duitsland door het „Wirtschaftswunder" een gewel dige uitbreiding van de chemische indus trie, de mijnbouw en het aantal olieraffi naderijen. In 1950 moest op initiatief van Nederland een internationale commissie itófrQen ingesteld om te bezien wat ermog gedaan kon worden om aan de toenemen- .de vervuiling van het Rijnwater een halt toe te roepen. Zo ver is het namelijk al. Men streeft er niet rpeer naar om de ri vier weer „schoon" te krijgen, het pro bleem is hoe een verdere vervuiling kan worden voorkomen. Duits probleem Dit probleem is in de eerste plaats een Duits probleem, omdat de Rijn voor het grootste deel door dat land stroomt. In de Bondsrepubliek is men er zich van be wust geworden, dat verdere vervuiling niet toelaatbaar is en dat het probleem fors moet worden aangepakt. De toenmalige Duitse minister van Ver keer, Seebohm, verklaarde in augustus 1962: „Binnen 12 jaar zullen de wateren van de Rijn, voor zover onder Duits be heer, weer zuiver zijn." Op het ministerie voor Volksgezondheid in Bonn is men daar niet van overtuigd. „De achterstand die wij hebben is zo groot, de uitbreiding van de industrie en de be volking gaat zo snel, dat wij in feite, ondanks zeer belangrijke investeringen van ruim twee miljard mark, hijgend achter de feiten aanrennen." zo zegt men daar. Elders is men optimistischer. De zes Lan der die langs de Rijn liggen hebben een commissie van deskundigen ingesteld en hebben de technische maar ook de juri dische problemen ter hand genomen. De In Amsterdam raakte gisteravond in de Leidsestraat, op de brug over de Prinsengracht, een tram in brand door kortsluiting in de bestuurders cabine. Een achteropkomende tram heeft de wagen opgeduwd naar een zijspoor bij het Leidsebosje waar de brandweer het vuur heeft geblust. De wagen liep vrij veel schade op. nieuwste industrieën in deze Lander zijn alle voorzien van zuiveringsinstallaties, zo dat zij geen verdere verontreiniging ver oorzaken. Verscheidene grote steden zui veren reeds hun rioolwater of zijn doende zuiveringsinstallaties te bouwen. Nieuwe wetten dwingen verontreinigers maatregelen te treffen. Na 1 oktober 1964 zullen in Duitsland geen wasmiddelen meer worden verkocht of geïmporteerd van een zodanige chemische samenstelling dat zij vrijwel niet uit het water te ver wijderen „detergenten" achterlaten. Belangrijk is ook, in het bijzonder voor Nederland, dat het er naar uitziet dat uit internationaal overleg een akkoord gebo ren zal worden met de Franse kalimijnen in de Elzas, die hun overtollige natrium- zouten plegen te lozen in de Moesel en daardoor het Rijnwater ernstig verzilten. Deze industrie zal dan internationaal ge subsidieerd worden, opdat middelen aan wezig zijn om de onrendabele zouten als nog te verwerken. Dit akkoord als het tot stand komt zal betekenen dat het zoutgehalte van de Nederrijn met één-der de wordt verminderd. Men heeft er wel eens over gedacht evenwijdig met de Rijn een kanaal te graven, dat óf gebruikt zou kunnen wor den om vuil water naar zee te transpor teren, of en dan zou men de Rijn rustig verder laten vervuilen om schoon water door te voeren. Dit plan heeft men echter om verschillende rede nen laten varen. Ten eerste is het erg kostbaar, ten tweede zou het toch ver moedelijk geen afdoende oplossing bie den. De conclusie waartoe men na uitvoeri ge studie is gekomen is, dat de vervui ling bij de bron moet worden bestreden. Dit betekent de bouw van honderden zui veringsinstallaties, niet alleen in Duits land, maar ook in Zwitserland, Frankrijk, Luxemburg en Nederland. In de Duitse Bondsrepubliek zal tussen 1963 en 1968 een saneringsplan worden uit gevoerd dat 2,5 miljard Mark zal eisen. Dit is een bedrag dat gelijk staat aan dat wat Nederland heeft uitgetrokken, over 25 jaar verdeeld, voor de Deltawerken. Er komen drie zuiveringsinstallaties voor het rioolwater van Düsseldorf en een zeer gro te zuiveringsinstallatie, de grootste van Europa, die het water van de Emscher, een zijrivier van de Rijn die als het riool van het Ruhrgebied geldt, biochemisch zal zuiveren. Hoe noodzakelijk deze installatie overi gens is mag blijken uit het feit, dat een reeds bestaande installatie die alleen me chanisch reinigt, dagelijks 8.000 kubieke meter slijk uit die rivier haalt. Er zijn vier treinen van ieder vijftig wagens voor nodig om dit slik te transporteren. Bij de biochemische zuivering komt men tot een veel ingrijpender reiniging. Deze methode wordt in Duitsland reeds veel gebruikt voor het fabriceren van drinkwater. Ook langs de Ruhr, welke rivier voor de drinkwatervoorziening van een gebied van vijf miljoen inwoners wordt ge bruikt, heeft men vele zuiveringsinstal laties. Het gevolg is dat het water van de Ruhr helder blijft en deze rivier de visrijkste rivier van Europa is. Het kan dus, zelfs in een zo industrierijk gebied als het Ruhrgebied. Dat mag voor de Nederlandse bloemenkwekers en thee- schenkerijen een troost zijn. Of echter de Rijn ooit weer zo schoon zal worden dat men er weer in kan zwem men? Onze stijgende welvaart, onze stij gende bevolking en onze snel-stijdende technische en industriële ontwikkeling vor men een zeer zware hindernis, ondanks de miljarden die er thans in Duitsland voor worden uitgegeven. Er is geen leven denkbaar zonder water. Maar er is ook nauwelijks een produktie- proces denkbaar waaraan geen water te pas komt. Het is duidelijk dat er alleen met goed water goede resultaten kunnen worden bereikt, om het even of dit resul taat nu de menselijke gezondheid, een bos rode rozen of het eindprodukt van een tex tielfabriek is. Daarom is de verontreini ging van het water een zaak die iedereen aangaat. Overigens is in Duitsland ook een begin gemaakt met de praktische bestrijding van de luchtverontreiniging. Op 12 december is in Essen een instituut voor dit doel opgericht. Het hoopt er in te slagen in 1967 een einde te hebben gemaakt aan de luchtverontreiniging door de staalbe drijven en hoogovens in het Ruhrgebied. CANBERRA (Reuter) De Australische eerste minister Sir Robert Menzies heeft wijzigingen bekend gemaakt in de rege ring, die hij na de jongste algemene ver kiezingen, welke door zijn liberale par- tijd zijn gewonnen, heeft gevormd. Het aantal ministers wordt van 22 op 25 gebracht. Negentien ministers zijn li beralen, terwijl zes lid zijn van de boeren partij. De liberale kandidaat heeft de verkie zing voor de Senaatszetel van Queensland gewonnen. De coalitie van Liberalen en Boerenpartij heeft hierdoor ook in de Se naat een duidelijke meerderheid gekregen. In de Senaat hebben nu 31 liberale en 27 socialistische senatoren zitting, alsme de een onafhankelijke en een democratisch socialistische senator. (Van onze parlementaire redacteur) Op 9 januari 1964 zal het vijfhonderd jaar geleden zijn, dat de staten van Vlaanderen, Brabant. Henegouwen, Ar- tois, Holland en Zeeland in liet stadhuis van Brugge bijeen kwamen om een ver zoening tot stand te brengen tussen hertog Philips de Goede en zijn zoon Karei de Stoute. Deze bijeenkomst wordt beschouwd als de eerste belang rijke vergadering van de Staten-Gene- raal. Ter herdenking van dit feit zal op 9 januari in de Ridderzaal in Den Haag een gezamenlijke bijeenkomst van de Eerste en Tweede Kamer gehouden wor den, waarbij ook koningin Juliana en VOOR EEN GEZELLIG naar het BOULEVARD PAULUS LOOT 1 - TEL. 02507-4941 -4541 KERSTDINER 25.- TAFELRESERVERING Stemming in de WIENER BONBONNIÊRE en BIERKELDER h-'AA" gr mixI In Soesterberg staan lange rijen oude jeeps keurig in het gelid, als soldaten aangetreden voor het appèl. Zij hebben een lange loopbaan achter de rug. De meeste van hen hebben nog de acties van de afgelopen oorlog meegemaakt en zijn met de geallieerde troepen ons land binnengereden. Hun staat van dienst is af te lezen aan hun geschonden uiter lijk. Zij staan daar als afgeleefde krijgs makkers in een verweerde, versleten wapenrusting. Het is voor hen het laat ste appèl. Zij staan op de grote terreinen van de verzamelcompagnie te Soester berg en wachten op een koper. Soester berg is voor hen het eindstation van hun militaire loopbaan. Zij zijn nu koop waar. De handel maakt zich van hen meester, verkoopt ze voor allerlei doel einden of sloopt ze voor onderdelen. De verzamelcompagnie is het eindpunt van alle legermaterieel, dat of niet meer te repareren is dan wel zodanig ver ouderd, dat het moet worden vervangen. Tanks, trucks, rupsvoertuigen in alle ma ten, soorten en uitvoeringen rollen er dagelijks binnen, al is het meestal niet od eigen kracht. Wat daar wordt aange- voerfl verkeert in zulk een staat dat her stel niet mogelijk is. Op het ogenblik staan er zo'n 2500 voertuigen en dat is nog niet eens veel. Enkele jaren geleden waren het er enige duizenden meer. Het terrein is groot genoeg om alle vehikels soort bij soort te zetten, netjes in rijen. Wel staan er langs ae openeare weg naast het ter rein bordjes met „Verboden te fotografe ren", maar dat verhindert niemand een blik over het landschap te werpen en de rijen voertuigen daar in weer en wind te zien staan. Menig voorbijganger denkt: „Daar staan onze belastingcenten te ver roesten uergenjKe opmermngen woraen •s zomers vaak gemaakt door mensen, die per bus een dagtocht door deze heerlijke omgeving maken en langs de terreinen van de verzamelcompagnie worden ge voerd. De verzamelcompagnie is teleurge steld over dergelijke uitlatingen. Want zij besteedt juist extra zorg om van het be lastinggeld een behoorlijk rendement te krijgen. „Laten we eerst afrekenen met de me ning dat we de voertuigen maar buiten laten roesten", zegt de commandant van de compagnie. Legervoertuigen kunnen te gen een stootje. Motoren die werkelijk te lijden zouden hebben worden beschermd met een conserveringsmiddel. Voor het stallen van de voertuigen zouden reusach tige loodsen nodig zijn. Dat zou pas goed geld weggooien zijn. En bij vérkoop zou den de oude wagens geen cent meer op brengen dan nu. Temeer trekt de verza melcompagnie zich zulks verwijten aan, omdat zij bijzonder nauwkeurig op alle onderdelen let, die in grote hoeveelheden binnenkomen. Keuring, sortering en con servering van die onderdelen, die weer ge bruikt worden, geschiedt met gote zorg. Van het oude materieel is veel voor ver koop bestemd. Dat regelt de Dienst der Domeinen van het ministerie van Finan ciën. Domeinen heeft eigen kanalen voor deze verkoop. Zij gooit niet te veel en niet te gauw achtereen materieel op de ge heimzinnige markt van oude voertuigen en schroot. Domeinen handelt ook niet in wapens. Afgedankte tanks, die als schroot naar de hoogovens gaan, moeten ter plaatse met branders in stukken gesneden worden, evenals lopen van kanonnen, pantserplaten van pantservoertuigen en oude geweren. Oud Amerikaans materieel, dat indertijd onder 'het militair hulpprogramma aan Nederland is gegeven, gaat naar de Ame rikanen terug. Die beslissen wat er mee gebeuren moet. Het wordt soms verkocht en soms ter beschikking gesteld van ande re NAVO-landen. Dergelijke beslissingen vragen natuurlijk tijd. Dan lijkt het of de voertuigen er maar „eeuwig staan". In werkelijkheid is de „omzet" vlot genoeg. De beslissing over ieder voertuig wordt meestal binnen een maand genomen. De jeep is het symbool van het ge allieerd bevrijdingsleger geweest, een vierwielige terrier die alles kon en alles durfde. In de naoorlogse opbouw van ons leger heeft de jeep een grote rol gespeeld. Haar plaats wordt nu inge nomen door een voertuig van Duitse makelij, waarvan de naam „Munga" ons weinig aanspreekt. Die naam 'is afgeleid uit de Duits-grondige om schrijving „Mehr-Zweck universal Ge- landefahrzeug mit allradantrieb", wat zoiets wil zeggen als „algemeen ter reinvoertuig voor verschillende doel einden met vier wielaandrijving". De „Munga" komt uit de DKW-fabrieken. Zij is moderner, economischer en vaar diger dan de oude jeep. Alleen uiterlijk lijkt zij wel iets op haar voorgangster prinses Beatrix aanwezig zullen zijn. Het denkbeeld om aan dit bijzondere jubi leum luister bij te zetten is van de Eerste-Kamervoorzitter, mr. J. A. Jonk man. Mr. Jonkman zal een rede houden over de plaats die de Staten-Generaal in het staatsbestel van 1964 innemen. De heer Algra, historicus en lid van de Eerste Ka mer, zal een blik in het verleden wer pen. De Tweede-Kamervoorzitter, mr. Van Thiel, zal zich vermoedelijk aan een visie in de toekomst wagen. Een gedenk boek, dat van die dag af voor alle Ne derlanders verkrijgbaar zal zijn, zal aan koningin Juliana en prinses Beatrix wor den aangeboden door mevrouw Stoffels- Van Haaften. lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D. Ook zal mevrouw Stoffels aan de koningin en de prinses de herden kingspostzegel aanbieden, die ter gelegen heid van deze gebeurtenis wordt uitgege ven. Voordat de bijeenkomst in de Ridderzaal begint zal koningin Juliana een bezoek brengen aan de Eerste Kamer. Daarna, tussen 1 en 3 uur, bezoekt zij de Tweede Kamer. Trompetgeschal uit de transen van het gebouw van de Raad van State zal haar begeleiden bij haar gang over het Binnenhof. In de bibliotheek van de Twee de Kamer zal zij aan het daar verzamel de personeel van de Kamer draagmedail- les uitreiken. Ook in België is er feest: op 29 mei zal er een groot ridderfeest op de Grote Markt in Brussel worden gehouden, zoals Philips de Goede vijf eeuwen geleden er een heeft aangeboden aan de afgevaardig den van de Staten-Generaal. De aanwezigheid in de Ridderzaal van geven. der middeleeuwen zijn de Staten-Ge neraal nooit een collége geweest dat ge acht kon worden de gezamenlijke onder danen van de vorst te vertegenwoordigen. Zij werden opgeroepen door de vorst als die het nodig achtte. Op eigen initiatief mochten zij niet bijeenkomen. Maar de vorst noch de gewestelijke staten waren erg gesteld op gezamenlijke bijeenkomsten. De vorst niet omdat hij meer heil zag in een verdeel-en-heers-politiek en de sta ten niet omdat zij bang waren aan macht te zullen inboeten als zij zouden toegeven aan mogelijke neigingen tot centralisatie bij het landsbestuur. Karei de Vijfde daar entegen heeft zich steeds zeer beijverd om de gewesten tot eenheid te bewegen, maar positief resultaat bleef uit. Ook zijn zoon Filips de Tweede ergerde zich eraan dat de staten zo weinig voelden voor eenheid. Hij verbood daarom de landvoogdes de Staten-Generaal bijeen te roepen. Pas later toen Alva alles in toom hield, heeft hij weer toegestemd in een bijeenkomst van de Staten-Generaal. Ook de samenstelling van de gewestelij ke vertegenwoordigingen verschilde sterk van de tegenwoordige Kamers. Die ver tegenwoordigingen werden gevormd door edelen, steden en geestelijkheid, voorzo ver deze over geldelijke middelen beschik ten. Van kiesrecht was geen sprake. Deze provinciale lichamen hadden tegenover het centrale gezag drie bevoegdheden: ze mochten belasting heffen en adviseren over „plakkaten". De Staten-Generaal van tegenwoordig is dus wel een geheel andere instelling dan de middeleeuwse naamgenoot. B. en W. van Amsterdam zijn niet van plan de subsidiering van de schoolmelk van het rijk over te nemen. „De rege ring heeft over ons maar zonder ons be slist. Ook om principiële redenen wil Am sterdam niet alles voor zijn rekening ne men. Het is niet zo, dat de taken die de rijksoverheid afschuift automatisch door de gemeente moeten worden overgeno men", zei de Amsterdamse wethouder van Onderwijs, dr. P. J. Koets, tijdens de be handeling van de begroting in de gemeen teraad. De nieuwe regeling betekent dat het ge bruik van schoolmelk tien cent per week meer kost. Dr. Koets verklaarde echter dat de gemeente bereid is deze prijsstij ging voor haar rekening te nemen als het voor de ouders bezwaarlijk mocht zijn. Tijdens de begrotingsbehandeling heeft de Amsterdamse wethouder voor Kunstza ken, mr. R. van den Bergh, medegedeeld, dat in Amsterdam een standbeeld van wij len konigin Wilhelmina zal worden opge richt. Waarschijnlijk zal het beeld op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam- West komen. Een suggestie van de heer G. Brinkgreve (K.V.P.) om een ruiterstandbeeld van ko ning Willem I op de Dam te plaatsen ter gelegenheid van 150 jaar koninkrijk, ook omdat Amsterdam geen enkel ruiterstand beeld rijk is, wilde de wethouder niet di rect van de hand wijzen. Hij zei echter niets te voelen voor beelden op de Dam nu daar het nationale monument staat. Overigens was mr- Van den Bergh van me ning dat de viering van 150 jaar koninkrijk de bevolking nu niet zo heeft beroerd, dat er plotseling een beeld van Willem I in Amsterdam moet komen. (tot f 150.- geen vooruitbetaling). Weinig geld in portemonnaie Toch goed gekleed door ZIET ONZE ETALAGES 20 21 23 -dec. tot 21 uur GEOPEND (Van onze correspondent) Een pionier uit de vaderlandse auto-in dustrie, een Spijker uit 1002, de eerste automobiel ter wereld met zes cylinders, dreigt voor Nederland en voor het na tionaal musuem van de automobiel in Driebergen verloren te gaan. Sinds de heer G. Riemer in 1953 met dit museum begonnen is, is de Spijker met zijn mach tig motorblok (8 liter), zijn aandrijving en remsysteem op vier wielen en zijn heel bijzondere versnellingsbak, een van de pronkstukken uit de collectie, en tege lijk voor een steeds groeiend aantal Neder landers en buitenlanders een herinnering aan een roemruchte periode uit de Ne derlandse auto-industrie. Via de ANWB heeft de heer Riemer de Spijker in bruikleen gekregen van ir. Springer, oud-directeur van de Spijkerfa- briek uit de faillissementsperiode van dit bedrijf in de jaren '20. Ir. Springer heeft nu laten weten dat hij uit Amerika een bod van 15.000 dollar op deze wagen heeft gekregen, voor 50.000 wil hij de wagen aan het museum verkopen. „Ik wil dit unicum graag voor Neder land bewaren", aldus de heer Riemer, „maar 50.000 ervoor neertellen is me te machtig. O. K. en W. geeft voor mijn soort museum geen subsidie, ik moet dus een beroep doen op het bedrijfsleven en op particulieren. Een oliemaatschappij is wel genegen iets te doen. Het Prins Bern- hardfonds wellicht ook, maar er is meer geld nodig." Daarom start de heer Riemer met een museumaankoopfonds. „Schenkers van 1000 of meer zullen hun naam tot in lengte van dagen vermeld zien bij deze Nederlandse prestatie, als die van hen die in de bres stonden toen het gevaar dreigde", kondigt hij aan. Ir. Springer, die tegenwoordig in Parijs gevestigd is en als directeur of commissaris aan ver scheidene ondernemingen verbonden is, zit niet, om het geld te springen en heeft het automuseum een royale optietermijn gegeven. De heer Riemer, die behalve stichter van het museum ook grondlegger van het instituut voor de autohandel in Drie bergen is geweest, wil van zijn automu seum nu een stichting maken. Vaak ziet het publiek een particuliere onderneming als te zeer gericht op het maken van win sten. Men zal daarom eerder een interes sant object schenken aan een stichting dan aan een particulier, is zijn redenering. Voorlopig is hét behoud van de Spijker zijn grootste zorg. „Niet zo zeer voor me zelf, maar omdat ik vind dat dit pracht stuk niet voor ons land verloren mag gaan", zegt deze 74-jarige automobiel enthousiast. ,„Voor mijn museum zal ik het jammer vinden als hij weg is, maar alleen de echte kenners zouden hem mis sen, de grote stroom blijft toch wei ko men". Die stroom wordt jaarlijks groter. Dit jaar is voor het eerst (op 8 december) de 100.000. Dit voorjaar verwacht de heer Riemer de bouwvergunning voor een hal van 25 meter lengte om nieuwe ruimte te scheppen voor wagens en ook voor aspec ten als veilig verkeer. Voorlopig probeert hij met een speciale Spijker-expositie van 175 catalogussen, foto's en documenten uit de historie van de Spijker-automobiel fabrieken Trompenburg, extra belangstel ling te wekken voor „zijn" Spijker. HELSINKI (Reuter) De Finse coali tieregering van premier Karjalainen van de Boerenpartij, is afgetreden wegens een meningsverschil over voorstellen om het grotingstekort van 215.500.000 Finse mar ken weg te werken. De minister van Financiën Karttunen van de Boerenpartij had voorgesteld in 1964 de grond- en inkomstenbelasting te verhogen. Het plan werd door de Conserva tieve en de Boerenpartij gesteund, doch het werd verworpen door de Zweedse en de Finse Volkspartij. Daarop bood eerste minister Karjalainen president Kekkonen het ontslag van zijn regering aan.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4