Tweetal brandstichtingen voor Haarlemse rechtbank Tien maanden gevangenisstraf geëist voor diefstal van kolbertkostuum en laarzen Jager en stropers beschoten elkaar in Oud-Gast el Gewaarschuwde telde ditmaal niet voor twee Nieuw gebouw van CINDU geopend Conferentie in Moskou over het dialectisch materialisme FIKSE STRAFEN GEËIST Tilburgse aannemer zou Risicofonds hebben opgelicht Twee doden in het verkeer Student gepakt die dreigde Kennedy te zullen doden T eraardebestelling van mr. Th. F. Raedt het zeer zuinig aan Ir. Bosma volgt dr. Bölger bij het CSWV op Finse regering doet VRIJDAG 20 DECEMBER 1963 11 Onbegrijpelijk Ir. Van Delden pleit voor een T.H. bij Haarlem De Arnhemse Toneelschool Geen geld W raak gevoelens Gangster van veertien jaar Kort nieuws Een 22-jarige tuinder uit Badhoevedorp die reeds diverse malen veroordeeld was moest donderdagmorgen voor de Haarlem se arrondissementsrechtbank terecht staan omdat hij in de maand augustus van dit jaar in zijn woonplaats diverse diefstal len en een inbraak had gepleegd. Op vijf en twintig augustus ontvreemdde hij een colbertkostuum en een dag later een paar rubber laarzen. Op 31 augustus brak hij een woning binnen. Hierbij werd hij op heterdaad betrapt. De president van de rechtbank, mr. H J. Ferwerda wilde de reden van de her haalde ontsporingen weten. De verdachte liet het bij een onverschillig schouderop halen. „U weet toch wel dat u na deze vergrijpen weer gevangenisstraf krijgt? De verdachte knikte. Een zenuwarts die als getuige-deskundige was opgeroepen verklaarde dat de verdachte verminderd toerekeningsvatbaar was. Het bleek dat hij tijdens zijn hechte nis zijn raadsman niet had willen ont vangen. „Waarom niet" vroeg de presi dent. „Ik moest mijn jasje uittrekken, dus dan maar niet" was het antwoord van de verdachte. De officier van justitie stelde dat de ze verdachte al van zijn tiende jaar af in inrichtingen had doorgebracht. Hij eis te een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek en onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering. Verdachte vroeg zelf zo snel mogelijk naar de Van der Hoevekliniek in Utrecht te mogen. „Met gevangenisstraf schiet ik niets op, het doet me niets", zei hij. „Andere mensen wel, die zijn dan even veilig voor u" meende de president. „Dat zijn ze ook als ik in Utrecht zit" was het antwoord. De rechtbank zal in de ze zaak op donderdag 2 januari uitspraak doen. „Onbegrijpelijk dat daar nog mensen in trappen" was de uitroep van mr. Ferwer da. De president toonde zijn verbazing over het feit dat een garagehouder uit Haarlemmermeer een wagen van tiendui zend gulden had meegegeven aan een autohandelaar op een ongedekte cheque. De autohandelaar moest voor flessentrek kerij terecht staan. Met zijn „compagnon" verscheen hij voor de rechtbank. De 34-jarige autohandelaar uit Amster dam was op 26 juni van dit jaar bij de garagehouder in Hoofddorp gekomen. Hij vroeg of hij een bepaalde auto mocht meenemen. Hij zou daar een koper voor hebben. Hij gaf daarbij een ongedekte cheque ter grootte van negenduizend gul den af. Deze cheque stond op naam van zijn compagnon, een taxichauffeur uit Am sterdam. De garagehouder vermoedde geen frau de omdat zoals hij zelf verklaarde „de man op de afgesproken tijd de wa gen terugbracht en vertelde dat de koper niet toegehapt had". „Dan houdt alles op" had de Hoofddor per gezegd, maar de verdachte informeer- De staatssecretaris van O. K. en W. drs. L. J. M. van de Laar, heeft vanochtend het nieuwe vijf verdiepingen tellende hoofd kantoor van de Cindu Chemische In dustrie Uithoorn n.v. in Uithoorn offi cieel geopend in aanwezigheid van o.m. de commissaris der koningin in de pro vincie .Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen. Over dit nieuwe gebouw, ontworpen door architect J. Abma uit Amsterdam en uitgevoerd door het bouwbedrijf P. Rijnierse en Zn. n.v. te Overveen, heb ben wij in ons blad van donderdag reeds bijzonderheden medegedeeld. Voordat de staatssecretaris tot de offi ciële opening overging wees de voorzit ter van de raad van bestuur, ir. P. van Delden, op de grote behoefte van het be drijfsleven aan goede academici. Nauwe re relaties tussen onderwijs en industrie achtte hij van wezenlijk belang. Een klem mende wens die bij de industrie leeft is een vervroeging van het tijdstip waarop de afgestudeerde het bedrijfsleven binnen treedt. Deze leeftijd achtte ir. Van Delden in Nederland hoog na het 25ste levens jaar en aanmerkelijk hoger dan in de ons omringende landen. Ir. Van Delden was voortstander van het stichten van een vierde technische hogeschool bij Haarlem, bij voorbeeld aan de noordwestrand van de Haarlemmer meer, dicht bij de hoofdstad van de pro vincie en in het gezicht van Amsterdam. Staatssecretaris Van de Laar zette even eens uitvoerig uiteen welk belang de Ne derlandse industrie heeft bij ontwikke ling van onderwijs en wetenschap. Er kunnen ook bepaalde banden tussen in dustrie en kunst bestaan en de heer Van de Laar doelde hierbij op de vele kunst werken die in het nieuwe kantoor zijn aangebracht. Hij zei dat meer dan ooit thans de erkenning van de waarden van de geest noodzakelijk is als component van de materiële vooruitgang en achtte het van groot belang dat in het nieuwe ge bouw de kunst de haar toekomende plaats heeft gekregen. Het voortbestaan van de Arnhemse To neelschool is voorlopig verzekerd nu de ge meenteraad van Arnhem akkoord is ge gaan met het voorstel om de gemeente lijke subsidiegrondslag vast te stellen op driekwart van het netto-exploitatietekort 150.000 voor het schooljaar 1963-1964) op voorwaarde dat het tekort na aftrek van de rijkssubsidie voortaan ten hoogste 60.000 zal mogen bedragen, eventueel vermeerderd met de kosten voortvloeien de uit algemeen toegepaste loonsverhogin gen. In het tekort zal het Rijk bijdragen met 90.000 en de provincie Gelderland met 15,000. de of hij nog wat anders te koop had. Er werd een nieuwe transactie gesloten. Onderwijl wees de garagehouder de han delaar op een aan de muur geprikte waar schuwing van de BOVAG waarin nota be ne gewaarschuwd werd voor flessentrek kerij. De garagehouder vertrouwde de handelaar nu volkomen. Hij had immers de dure auto ook teruggebracht? De wagens werden opgehaald maar de Hoofddorper zag geen geld. Een zelfde grapje haalde het duo in Zandvoort uit. De taxichauffeur hield zich gedurende de transacties wat op de achtergrond. Zijn banksaldo bedroeg. bijna twee gulden. De officier van Justitie eiste tegen de handelaar een gevangenisstraf van een jaar met aftrek. De raadsman bepleitte een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Hij toonde aan dat verdachte niet met opzet oneerlijk was geweest. Hij had al eerder op een der gelijke wiize auto's gekocht die hij na dat hij deze had doorverkocht, ook eer lijk betaald had. De raadsman stelde dat de autohandel echter kredietwaardigheid eist. Daarom was het misgegaan. Tegen de compagnon eiste de officier van justitie een gevangenisstraf van drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De uitspraak is donderdag 2 januari 1964. MOSKOU (AFP) Het Sovjettijdschrift „Wijsgerige vraagstukken" meldt dat er in oktober 1964 een conferentie van Rus sische wijsgeren gehouden zal worden, ge wijd aan het dialectisch materialisme. Het zal de belangrijkste filosofische con ferentie worden die ooi tin de Sovjet-Unie is gehouden. Leonid Iljitsjef, de voorzitter van de ideologische commissie van het centrale comité van de Sovjetrussische communis tische partij, heeft er in dit verband op 18 oktober een rapport over de denkmetho de van het dialectisch-materialisme inge diend bij het presikdium van de Sovjet russische academie van wetenschappen, zo meldt het tijdschrift. Hierin wordt voorts beklemtoond, dat h loutere gebruik van de feiten als bewij zen voor de juistheid van de theorie, de grondfout van de huidige Sovjet-filosofie is. Men moet, aldus het blad, de omge keerde weg volgen en uitgaan van de realiteit. In „wijsgerige vraagstukken" wordt dan voorts een heftige aanval ge daan op de dogmatische afwijkingen van de leer en de persoonsverheerlijking, die de Sovjetfilosofie veel kwaad heeft ge daan. Sluiting overweg. De Nederlandse Spoorwegen zullen een overweg in de spoorlijn Wolvega-Heerenveen bij het dorpje Nijlamer voor het wegverkeer slui ten. als er niet op korte termijn een auto matische knipperlichtinstallatie komt. Aangezien niemand bereid is deze instal latie te betalen ziet het er naar uit dat het wegverkeer en vooral de schoolkinderen en het melkvervoer binnenkort in grote moeilijkheden komen. Voor de Haarlemse rechtbank stonden donderdagmiddag achtereenvolgens een 30-jarige kelner zonder vaste woon- of ver blijfplaats en een 33-jarige hulp in de huis houding uit Haarlem terecht, die beiden verdacht werden van brandstichting. De kelner zou uit een drang tot zelfvernie tiging hebben gehandeld, de hulp in de huishouding zou meer door wraakgevoe lens zijn gedreven. De kelner had in de late avond van 21 juli van dit jaar na het vieren van de verjaardag van zijn moeder haar huis in Zaandam in brand gestoken. De man zou volkomen dronken zijn geweest. Hij zou teleurgesteld zijn en een soort bevlieging hebben gekregen, die resulteerde in een drang tot zelfvernietiging. De officier van justitie noemde de daad van de man een ernstig gevaar voor de omgeving. Tal van huizen in de binnen stad van Zaandam zijn geheel of voor een deel uit hout opgetrokken. Hij meen de de drang tot zelfvernietiging van de kelner met een korreltje zout te moeten nemen en dacht dat de drank van grote invloed was geweest. Mede gelet op de geestestoestand van de man eiste de of ficier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en een voor waardelijk ter beschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. Ook wilde de officier de kelner graag on der toezicht stellen van een door de recht bank aan te wijzen instelling. De raadsman van verdachte meende dat de kelner tijdig de anderen gewaar schuwd had, zodat men de brand tijdig had kunnen bedwingen. Hij vroeg de man niet te lang meer in hechtenis te houden. Hij was het met de voorwaardelijke ter beschikkingstelling eens. Toezicht zag de raadsman graag door het medisch consul tatiebureau voor alcoholisme. Ook wilde hij graag een psychiatrische behandeling. Vervolgens had zich een 33-jarige hulp in de huishouding te verantwoorden, die ervan verdacht werd op 26 januari van dit jaar een schuurtje achter een pand in de Julianastraat in Haarlem opzette lijk in brand gestoken te hebben met de bedoeling het huis te doen verbranden. Uit voerig ging de rechtbank in op de vraag of verdachte allerlei brandbare spullen op zettelijk in het schuurtje bijeen had ge bracht om als grondslag voor de brand te dienen. De verdachte ontkende dit. Ze gaf slechts toe een theedoek die aan een rekje hing, in brand gestoken te hebben. Zij zou uit een soort wraak gehandeld hebben, omdat de vrouw des huizes haar juist die dag voor de tweede maal overigens had ontslagen. De officier van justitie zei de indruk te hebben dat de rechtbank in dit geval Een Tilburgse aannemer wordt ver dacht van oplichting van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid en het Risicofonds voor de Bouwnijverheid in Amsterdam. Het zou gaan om ongeveer 50.000. De aannemer zou over 1961 en 1962 van het Risicofonds voor de Bouwnijverheid diverse malen uitkeringen hebben ontvan gen wegens vorstverlet van werknemers, die volgens de aanmelding „uitgevroren" waren, maar die in werkelijkheid nog werkten. Het Risicofonds is volgens de aangifte de grootste benadeelde. Minder groot zou het n .deel zijn voor het Sociaal Fonds Bouwnijverheid, dat aan de aanne mer uitkeringen heeft verstrekt op grond van de Wachtgeld- en Werkloosheidsverze kering voor werknemers die echter nog niet een jaar bij het Tilburgse bouwbe drijf in dienst waren. Voor deze categorie werknemers geldt de vorstverletregeling van het Risicofonds namelijk niet. met een zeer kwaadaardig schepsel te doen had, die tot enkele maanden ge leden steeds haar vroegere mevrouw las tig was gevallen. Hij zei een moment over wogen te hebben haar tijdens de zitting gevangen te laten nemen, maar wilde dit nu niet doen omdat ze zelf geen pogingen tot brandstichten meer had ondernomen, ondanks het feit dat ze dit bij haar aan houding had aangekondigd. Hij eiste te gen haar zes maanden gevangenisstraf en een voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. Tijdens deze proeftijd wil de mr. Van der Valk Bouman haar onder toezicht zien van de r.-k. reclassering. De rechtbank zal in beide zaken op don derdag 2 januari uitspraak doen. Gistermorgen omstreeks half elf is op rijksweg 4 a in Rijswijk, ter hoogte van de vliegbasis Ypenburg. de 29-jarige heer V. Kerzten uit Delft bij een verkeerson geval om het leven gekomen. Met zijn personenauto komend uit de richting Amsterdam raakte de heer Ker sten door de gladheid van de weg aan het slippen en kwam op de linkerweghelft terecht. Daarbij kwam hij in botsing met een vrachtauto. In het Sint Antoniusziekenhuis te Horst is overleden de 24-jarige uit Grubbenvorst afkomstige tekenaar Th. van de Bereken. De jongeman was in het begin van de avond van 27 september met zijn motor op de Venloseweg te Horst in botsing ge komen met een voor hem rijdende wagen. Hij is niet meer bij kennis geweest. FORT WORTH (Reuter) Op beschul diging het leven van wijlen president Ken nedy te hebben bedreigd is donderdag in Fort Worth in Texas gearresteerd de 21- jarige student van het Arlington college, Russell Wence McLarry. Hij had een gedeeltelijke dagtaak in een gebouw in Dallas nabij de plaats waar president Kennedy op de dag van zijn overlijden, 22 november zou spreken. Alvorens in staat van beschuldiging te worden gesteld was McLarry door agen ten van de geheime diénst en onderminis ter van Justitie Hughes verhoord. Volgens de aanklacht tegen de student, onderte kend door de agent van de geheime dienst Kunkel, had McLarry op 21 november ge dreigd het leven te nemen van en licha melijke letsel toe te brengen aan John F. Kennedy. Hij zou gezegd hebben dat hij werkzaam was nabij de plaats in Dallas waar de pre sident het woord zou voeren en dat hij met een geweer op de president zou wach ten teneinde hem te doden. McLarry zou deze bedreigingen in aan wezigheid van getuigen hebben geuit. Bij zijn arrestatie gaf hij als zijn beroep mon*- teur op. Hij bezocht 's avonds het college. De politie zoekt naar een 14-jarige jon gen uit Weert, die al een week op stap is. Hij verruilde in Roermond zijn fiets voor een bromfiets en trok het land in. De knaap houdt er ware gangster-manie- ren op na en deinst er niet voor terug oudere mensen te bedreigen met een mes en hen aldus te bewegen tot afgifte van hun geld. Dat deed hij in Horn, waar hij een 53-jarige vrouw 30 afhandig maakte. Ook stapte hij daar een winkel binnen en overhandigde de 68-jarige winkelierster een briefje, waarin hij 85 eiste. „Als je het niet geeft staat je huis er morgen niet meer en van je leven zal je niet meer zeker zijn." De vrouw liet het briefje aan haar man zien. Deze vroeg de jongen in de achterkamer te komen en verzocht hem vervolgens, naam en adres op te ge ven. Dat deed de jongen prompt. De gege vens bleken naderhand ook nog te kloppen. De winkelier wist de knaap de deur uit te krijgen en waarschuwde de politie, die de jeugdige gangster tot dusverre niet heeft opgespoord. Gistermorgen is op de scheepswerf „De Rietpol" te Spaarndam de kotter Antoinette te water gelaten. Het schip is bestemd voor de rederij Derijcken in Oostende. De afmetingen bedragen 27 m, bij 6.30 m. bij 3.40 m. Voor de aandrijving zorgt een 300 pk. 6 cyl. Bolnesmotor. Vergald jachtgenot enerzijds en brood nijd anderzijds waren er de oorzaak van dat op 11 oktober in een jachtveld onder Oud-Gastel schoten werden gewisseld tus sen de rechtmatige jager en twee zeer onrechtmatige' stropeg^. In hoeverre het daarbij de bedoeling 'Was elkaar te raken kwam voor de rechtbank te Breda, waar voor gisteren dit voorbeeld van de oeroude vete jager-stroper diende, niet geheel uit de verf. Volgens de jager zou hij alleen maar in de lucht hebben geschoten om de stro pers, die hij betrapte toen ze met een lichtbak bezig waren, schrik aan te jagen. Hij verklaarde zelf echter met hagel in zijn been geschoten te zijn door de stro pers. Dezen vertelden de rechters drie maal een kogel van de jager rakelings over hun hoofden te hebben horen fluiten. Zelf hadden ze respectievelijk in een knol- lenveld en in de lucht geschoten. De toedracht werd als volgt gerecon strueerd: de twee stropers werden door de Prins Rainier van M-onaco zit einde lijk op zijn jacht „Albercaro", waarop bij de eerste proefvaart brand was ontstaan. Het schip is gistermiddag uit Delfzijl naar Vlissingen vertrokken. jager ontdekt, die van vijftig meter af stand zijn waarschuwingsschoten loste. De stropers wisten niet zeker wie de jager was maar hadden wel een vermoeden. Ze besloten hun verdachte aan te h(ouden langs de oude Roosendaalse Baan waarlangs hij. huiswaarts moest kéren. Gewapend méf een jachtgeweer en: een - Flaubertgeweer wachtten ze hem op mot de bedoelinjfThët wapen van de jager te onderzoeken of er mee was geschoten. Het resultaat was echter dat er schoten knalden. „In de lucht", zeiden stropers, „raak" zei de ja ger en toonde een Flaubertkogeltje dat hij later tussen zijn kleren vond. De stropers, die bij de politie hadden bekend de jager schoten te hebben nage zonden, ontkenden voor de rechtbank. De officier van Justitie hield zich echter aan de eerste verklaringen en eiste wegens po ging tot zware mishandeling negen maan den gevangenisstraf, waarvan drie maan den voorwaardelijk met vier jaar proef tijd. De officier eiste vrijspraak jegens de 62- jarige jager uit Roosendaal, omdat hij de verklaringen van de stropers onbe trouwbaar achtte. Een wapendeskundige had namelijk uitgemaakt, dat de stropers onmogelijk kogels van de jager over hun hoofden hadden kunnen horen fluiten, daar deze met hagel had geschoten, wat geen fluitend geluid maakt. De jager kon ook niet drie maal achter elkaar geschoten hebben, zo meende de deskundige. Velen waren donderdagmiddag op de be graafplaats Westerveld bijeengekomen om de laatste eer te bewijzen aan het stof felijk overschot van de oudste kantonrech ter van Haarlem, mr. Th. F. Raedt, die zaterdagavond onverwacht is overleden. In de aula van de begraafplaats heeft de president van de Haarlemse rechtbank, mr. F. P. E. Bloemarts, een afscheids woord gesproken namens de rechtbank, waarvan de overledene van oktober 1930 tot januari 1936 een scherpzinnig en ge waardeerd lid was, het arrondissements parket, de kantonrechters, de griffie van het kantongerecht, de Haarlemse balie en de Kamer van Toezicht op de notarissen en kandidaat-notarissen. Hoewel mr. Raedt een vruchtbare interesse had voor alle verschijnselen in het maatschappelijk le ven heeft hij zich zelf toch het meest als de Haarlemse kantonrechter beschouwd. Het rechtswezen van Haarlem heeft een zwaar verlies geleden, want mr. Raedt was een rechterlijke magistraat, een man van karakter, ging recht door zee en hij was een uitzonderlijk bekwaam jurist die zijn beslissingen met duidelijke taal ken baar maakte. Namens de Haarlemse Rotary Club zei- de de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, dat de leden binnen enkele maan den voor de derde keer aan de groeve van een mede-lid staan. Het onverwachte overlijden van mr. Raedt heeft hen zeer getroffen. Vervolgens richtte dr. Prinsen zich tot mevrouw Raedt, die in haar man een gelovig mens verliest; hij had een krachtig en doopsgezind geloof en ging gesterkt met een oecumenische ge dachte door het leven. Als voorzitter van de Stichting Kenne- mer Scholengemeenschap schetste mr. W. B. J. Aberson het verlies dat het Kenne- mer Lyceum, het dr. Jac. P. Thijsse-ly- ceum en de Middelbare Meisjesschool „Het Kopje" geleden hebben door het overlijden van mr. Raedt die curator en bestuurslid was. Namens de Nederlandse reclassering in de ruimste zin van het woord herinnerde de officier van Justitie bij de rechtbank te Utrecht en tevens voorzitter van het Ne derlands Genootschap tot Reclassering, mr. W. H. Overbeek, aan het vele werk van mr. Raedt ten behoeve van het be stuur der afdeling Haarlem en het hoofd bestuur van het Nederlands Genootschap tot Reclassering, de Reclasseringsraad te Haarlem, de Vereniging van Reclasse- ringsinstellingen en de Militaire Broeder schap voor Reclassering verricht. „Voor velen is mr. Raedt iets geweest; in stilte heeft hij troost gegeven aan hen die daar aan behoefte hebben. Moge die troost over gaan op de nabestaanden," aldus mr. Over beek. De doopsgezinde predikant ds. S. M. A. Daalder las gedeelten uit Psalm 103 en uit de brief aan de Romeinen, hoofdstuk 8, waarna hij dank bracht aan mr. Raedt voor hetgeen deze gedaan heeft als lid van de kerkeraad en van fondsen en commis sies van de Doopsgezinde Gemeente te Haarlem. Vervolgens richtte de predi kant zich tot de nabestaanden met woor den van troost. Onder orgelspel werd de baar graf waarts gedragen en aan de groeve heeft mevrouw Raedt woorden van dank ge sproken voor de blijken van deelneming. Vertalers bekroond. De Belgische minister van Cultuur, R. van Elslande, heeft zijn goedkeuring verleend aan het voorstel van de jury om de prijs voor vertalingen van Vlaams litterair werk in vreemde talen te verlenen aan twee Spanjaarden, verbonden aan Radio- Wereldomroep in Hilversum. Het zijn Francesco Carasquer, voor zijn bloem lezing .Poesia modema Flamenca" en zijn vertalingen van gedichten van Wil lem Elschot, en S. M. Lorda Alain voor zijn werk „Teatro Flamenco", dat een vertaling bevat van volledige toneelstuk ken van Belgische auteurs Z;i zidlen de prijs van 75.000 Belgische Lm' -leien. HELSINKI (Reuter) Het zakenkabinet van Reino Ragner Lehto, dat nu in Finland regeert zal een strakke zuinigheidspoli- tiek" volgens om de inkomsten en uit gaven in 1984 met elkaar in evenwicht te houden. De traditionele neutraliteit van het land zal worden gehandhaafd. Het kabinet zal de gewone zaken be hartigen in afwachting van de vorming van een parlementaire regering. Men ver wacht dat de invloedrijke financiële com missie uit het Parlement, waarin dertien niet-socialisten en tien socialisten en com munisten zitting hebben, als een sqort schaduwkabinet zal optreden. Het kabinet-Lehto volgt de regering- Karjalainen op, die aftrad nadat leden yan de coalitie waren afgetreden wegens een verschil van mening met de agrarische partij van de premier, die de komende be groting in evenwicht wilde brengen door belastingverhogingen. Ir. J. Bosma, directeur van de N. V. Spanjaard in Borne, zal dr. ir. B. Boelger als voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond (C.S.W.V.) opvolgen. Ir. W. H. Kruyff had ir. Bosma reeds in het begin van dit jaar als zijn opvolger beschouwd. Daar de heer Bosma zich toen nog niet voldoende vrij kon maken van zijn bedrijf heeft dr. ir. Bölger tijdelijk het voorzitterschap van het C.S.W.V. op zich genomen. Tijdens de recente loon onderhandelingen was ir. Bosma die 55 jaar is woordvoerder van de werk gevers in de Stichting van de Arbeid.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11