„De Burgemeester" maakt iets goed bij Jan van Nijlen ^UITGAAN IN HAARLEM» DE PROGRAMMA'S QjJJQ Gezellig winkelen en dan... Rijksmuseum voor moderne kunst in Rotterdam Frans Vasen zakelijk leider van De Nieuwe Romedie Béjart's „Lustige Witwe" NEGEN MUZEN Bladmuziek A/phenaar A/phenaar VRIJDAG 2 0 DECEMBER 1963 17 Uitreiking Haagse literatuurprijzen Sir Alan Gardiner te Oxford overleden Laatste kopie van film „Jud Süss" uit de handel Combinatie van toneel, dans en muziek 'N WARM KERSTGESCHENK KRUISWEG 50 - HAARLEM Toneelpremière in Haarlem Dr. F. Sierksma ontving prijs voor „Testbeeld" 1 W na beschouwingen „Talenfverspilling' Gitaren Piano's Blaasinstrumenten Grammofoonplaten TENTOONSTELLINGEN Damshuizer De radio geeft zaterdag ■JLJ-JI Restaurant TER BURG Beverwijk T elevisieprogramma „De burgemeester heeft ons iets mis daan" dichtte de Vlaming Jan van Nijlen indertijd. Eén burgemeester kreeg althans de kans weer iets goed te maken, consta teerde de Haagse burgervader, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, donderdagavond in de Haagse Raadzaal toen hij daar de Con- stantijn Huygens-prijs, groot drieduizend gulden aan een vriend van de bekroonde Belgische dichter, Albert Besnard, kon overhandigen. Z'n gezondheidstoestand liet de bijna tachtigjarige Jan van Nijlen niet toe zelf te komen. De burgemeester herinnerde eraan hoe Jan van Nijlen behoorde tot de grote stroom vluchtelingen uit Antwerpen, die in het begin van de eerste wereldoorlog naar ons land kwamen. Zijn dochter werd in 1916 in Den Haag geboren. In de ge dichten van Jan van Nijlen herkende bur gemeester Kolfschoten op enkele plaatsen een nostalgie naar de tijdelijke woonplaats van de dichter. Hij was blij een letter- Tijdens de begrotingsdebatten in de Rot terdamse gemeenteraad heeft de wethou der voor Kunstzaken, mej. mr. J. Zeelen- berg meegedeeld, dat met de regering overeenstemming is bereikt om te komen tot de stichting van een Rijksmuseum voor Moderne Kunst in Rotterdam. Als plaats voor dit museum is genoemd het huidige ronde gebouw van het Bouwcentrum aan het Weena. Het Bouwcentrum zal aanzienlijk wor den uitgebreid, o.a. met een groot toren gebouw. Het zal dan kunnen dienen voor een museum van kunstwerken van levende Nederlandse kunstenaars. In Rotterdam werd reeds lang gesproken over een mu seum voor moderne kunst. Bij het Bouw centrum bestond de behoefte te komen tot een ruimte, waar alle aspecten van de es thetische kant van alles wat met bouwen te maken heeft, zou kunnen worden geëx poseerd. Deze beide zaken bleken te com bineren, terwijl hiervoor tevens op het de partement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen in Den Haag zowel onder de vorige, als de huidige minister grote be langstelling bleek te bestaan. Er is een commissie gevormd die onder meer mo gelijkheden tot nauwe samenwerking met het museum Boymans Van Beuningen zal onderzoeken. Frans Vasen, tot nu toe als administra teur verbonden aan de staf van de toneel groep Ensemble, is met ingang van 1 ja nuari benoemd tot lid van de directie van De Nieuwe Komedie-Toneelgroep Are na. Hij is in deze functie de opvolger van Aad Greidanus, die directeur wordt van de Twentse Schouwburg in Enschede. De drieëndertigjarige Frans Vasen, die in 1951 de toneelschool verliet en daarna onder meer verbonden is geweest aan De Toneelvereniging, het Nieuw Nederlands Toneel Gezelschap en het cabaret van Wim Sonneveld, heeft van 1957 tot 1959 met een aantal free lance acteurs onder de naam De Speelkamer een vijftal toneel produkties uitgebracht. Hij is getrouwd met de cabaretière Maya Bouma. De heer Vasen aanvaardt zijn functie bij de Nieuwe Komedie-Toneelgroep Arena op een voor dit gezelschap kritiek moment. Na acht jaar reizen en trekken, moest artistiek lei der Erik Vos gisteren op een in Den Haag gehouden persconferentie bekennen er geen gat meer in te zien als niet spoe dig een oplossing wordt gevonden voor het brandende probleem van een eigen thea ter, waardoor althans een soort continuï teit gewaarborgd is. Sir Alan Gardiner, een van de vijf Egyp tologen die het graf van Toetankhamen ge opend hebben, is donderdagavond te Ox ford in de ouderdom van 84 jaar over leden. Hij heeft „de vloek van de farao' 40 jaar overleefd. Sir Alan was een van 's werelds grootste deskundigen op het gebied van het oude Sgypte en zijn taal. De titels van zijn oublikaties over dit onderwerp bestaan een halve kolom in „Who's Who". In 1923 be hoorde hij tot de expeditie van de Earl of Carnarvon, die een van de grootste gyptische archeologische vondsten deed et graf van Toetankhamen en zijn schat- en. Een opschrift op het graf zegt: „De 'ood zal op de snelste vleugelen hem be keken die het graf van de farao aan- aakt." De Earl of Carnarvon stierf vijf naanden na de ontdekking van het ko ningsgraf. Sir Alan, die te Oxford en aan -•"e Sorbonne studeerde, heeft zijn ganse -ven aan de egyptologie gewijd. kundige te kunnen eren, die in zijn schroom er immer op uit was de aandacht van zich af te leiden. Het juryrapport van mr. A. Mout, Bert Bakker, Pierre H. Dubois en Gerrit Kamp huis haalt de karakteristiek van Bittre- mieux aan, die Van Nijlen beschrijft als de dichter van de ballingschap. „Het we zen van zijn poëzie is tragisch, maar de tragiek wordt er meestal slechts vermomd in prijsgegeven. Men moet haar niet mis verstaan door de verraderlijkheid van het idyllische en vriendelijke, van de humor en de ironie". En verder noemt het jury rapport zijn verzen van een steeds groter wordende zuiverheid, „een poëzie zonder litteraire franje, zonder pose, zonder ande re pathetiek dan die van de directe, vol komen ontwapenende eerlijkheid". De Jan Campert-prijs werd uitgereikt aan Ed. Hoornik, die zoals de burgemees ter het uitdrukte „de vervreemding van de aardse werkelijkheid ongedaan tracht te maken in zijn poëzie". Het juryrapport spreekt met betrekking tot de bekroonde dichtbundel „De Vis", gevolgd door „In den Vreemde" van een authentiek en sterk persoonlijk dichterschap. Harry Mulisch kreeg de Vijverbergprijs voor „De Zaak 40-61", reportage over het proces Eich- mann. „Naar de taal koel en met een observatie die onbewogen lijkt, heeft het boek een wijsgerige fundering en is met grote deernis geschreven" zegt de jury erover. De essayprijs werd dit jaar aan Arthur Lehning verleend. Burgemeester Kolfscho ten sprak over hem als een bezieler van internationale allure, het juryrapport leg de nog eens de nadruk op de studies van Lehning over zijn jeugdvriend Marsman. Zelf zei de bekroonde met een variatie op een uitspraak van Marsman: „Wij zijn aan de litteratuur ontbrand". Het hof van Karlsruhe heeft tot inbe slagneming besloten van de laatste kopie van de geruchtmakende antisemitische film Jud Süss, die Göhbels indertijd door de regisseur Veit Harlan liet vervaardi gen. Het hof hield zich met deze kwestie be zig, omdat een Westduitse filmonderne ming, een handelaar uit Baden-Baden en een Zwitserse advocaat elkaar de eigen dom van de film betwistten. Het hof was ervan overtuigd, dat de handelaar getracht had de film in de bondsrepubliek en daar buiten te verkopen. Hij had o.a. aanbie dingen gehad uit Saoedi-Arabië, Egypte, Argentinië en verscheidene Afrikaanse staten, die maximaal 150.000 dollar had den geboden. MEVROUW FISCHER-DIESKAU OVERLEDEN De vrouw van de Westduitse bariton Dietrich Fischer-Dieskau, de celliste Irm- gard Poppen, is dezer dagen in Berlijn overleden nadat zij het leven had ge schonken aan een derde zoon. Zij was 39 jaar. Wellicht in Holland Festival (Van onze correspondent) De Nieuwe Komedie, het Nederlands Dans Theater en het Residentie-Orkest hebben bij de leiding van het Holland Fes tival een voorstel ingediend om gezamen lijk een avond te verzorgen, waar op een samengaan van gesproken woord, muziek, pantomime en dans kan worden beproefd. In dit programma zou in elk geval „Le Renard" van Strawinsky worden opgeno men, een stuk dat een mimisch ensemble, een orkest en solozangers vergt. Voorts is met de schrijver Anton Koolhaas contact opgenomen om een van zijn dierenverha len te lenen voor een collectieve bewer king tot een stuk, waarin dansers, spre kers en orkest een rol kunnen vervullen. Na de pauze zou dan het Dans Theater een in het kader van dit programma pas send ballet kunnen uitvoeren. De Nieuwe Komedie zal aan het komen de Holland Festival in elk geval een kluchtenprogramma bijdragen, dat als wa genspel wordt gebracht in plaatsen die een daartoe geschikt historisch kader bezitten, zoals Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Haarlem en Maastricht. Daarnaast heeft men bij de leiding van het festival nog een voorstel ingediend om Bertolt Brechts leerstuk „Der Jasager" als Ne derlandse première ten tonele te brengen. ftf/lui BEVERWIJK GOUDA Lehar's „Lustige Witwe" in de regie van de Franse regisseur-choreograaf Maurice Béjart zal tot 31 december volgens het programma in de Muntschouwburg in Brussel kunnen worden opgevóerd. De Brusselse rechter heeft donderdag gewei gerd in te gaan op een verzoek van de erfgenamen van de componist om de di rectie van de schouwburg te gelasten de opvoeringen te staken. Zij hadden grote bezwaren van artistieke aard tegen de wij ze, waarop het werk op de planken werd gebracht. Donderdag 26 december: Haagse Come- die met „Tot elke prijs", toneelspel van David Turner in de regie van Pim Dik kers. Voornaamste medespelenden: Bob de Lange, Bas ten Batenburg, Georgette Ha- gedoorn en Jan van Ees. Dr. F. Sierksma heeft voor zijn boek „Testbeeld" (essays over mens en televi sie) de Henriëtte Roland Holstprijs 1963 in ontvangst genomen. De prijs werd hem gisteren in het gebouw van n.v. de Arbei derspers te Amsterdam uitgereikt door de voorzitter van de Henriëtte Roland Holst stichting, prof. dr. Garmt Stuiveling. De jury, die bestond uit mevrouw dr. A. Romein-Verschoor, prof. dr. F. de Jong Edzn en drs. J. J. Voogd, had tot taak een „litterair verantwoord en leesbaar boek uit de sociologische sfeer" ter bekroning voor te dragen. Over het litterair verant woorde en leesbare in dr. Sierksma's boek zegt het juryrapport o.a.: „Op een wijze die de beste stijlvormen van het bespro ken medium zelf nabij komt, brengt de schrijver zijn denkbeelden over op de lezer. Deze wordt tijdens het lezen tot meedenken gedwongen". Wat de sociologische sfeer be treft merkt het rapport op „dat het boek een kritische waarschuwing is tegen het testbeeld van een wereldbeschaving, waar in de menselijke vrijheid dreigt verloren te gaan, indien nieuws, amusement, sex en sport voor winstgevende praktijken worden misbruikt." Kerstfeest bij Rembrandt. Het muse um „Het Rembrandthuis" aan de Joden- breestraat te Amsterdam zal traditiege trouw tweede kerstdagmiddag met kaarsen worden verlicht. Een zilverbehangen kerstboom zal het huis van Rembrandt sieren en er zal passende muziek weer klinken. Het museum is die middag van één tot vier uur open. Kandelaars voor 40 mille geveild. Een paar rijk bewerkte Nederlandse zilveren penkandelaars van groot formaat, met Leeuwarder keuren uit 1728, hebben 40.000 gld. opgebracht in de bij Paul Brandt te Amsterdam gehouden twee daagse veiling. De 75 cm. hoge kandelaars uit de collectie antiek Nederlands zilver van mevrouw A. Vincent kwamen in het bezit van een Nederlandse particulier. Dit was ook het geval met een klein duin landschap van Salomon van Ruysdael (uit de collectie Van Leeuwen Boomkamp te Laren), dat voor 29.000 gld werd geveild. Britse toneelgroep. Binnen het kader van het Shakespearejaar 1964, de herden king van de geboorte, 400 jaar geleden van de auteur, zal een speelgroep van 16 eerste jaarsstudenten van The London Academy of Music and Dramatic Art in vier plaat sen opvoeringen geven van „A Midsum- memight's Dream". De voorstellingen wor den geregisseerd door Norman Ayrton, die ook de decors ontwierp, in de kostumering van Peter Rose. Zij hebben plaats in de Stadsschouwburg te Heerlen op 5, de Stadsschouwburg te Maastricht op 8 en 9, de Stadsschouwburg te Enschede op 10 en het Kurhaus Paviljoen te Scheveningen op 11 januari. Robeson terug naar V.S. De Ameri kaanse zanger Paul Robeson en zijn echt genote Eslanda zijn naar de Verenigde Staten onderweg om daar met familie het kerstfeest te vieren, zo berichtte gisteren het Oostduitse persbureau ADN. Zij zijn vertrokken van het Oostduitse vliegveld Schönfeld. Een opvallende vrijheid genoot het filmteam, dat voor de VARA-rubriek „Ach ter het Nieuws" een reportage over de fa lende landbouwpolitiek van de Tsjechoslo- waakse Volksrepubliek maakte. Wat ge forceerd misschien zelfs ongepast was de verbinding die de redactie van dit programma legde tussen de tentoonstel ling „World Press Photo" en het niets ont ziende werk van de fotowolven van de Via Veneto. Wim Sonneveld, Haanstra's „Alleman," Soeur Sourire, „Holiday on Ice," de „Bea tles" en „Kiss me Kate" leverden Berend Boudewijn en Ellen Blazer genoeg moge lijkheden voor een gezellige aflevering van „Uit"; die kansen werden, zij het ken nelijk in voor film slechte lichtomstandig heden ten volle benut. De non, die on der het pseudoniem „Soeur Sourire" voor al in Amerika zo'n enorm succes met haar liedjes heeft, bleek zo gevat en intelligent, dat Boudewijn als ondervrager het onder spit moest delven. Op de vraag, of ons Middelbaar Onder wijs verouderd is, heeft eigenlijk de Mam moetwet al een bevestigend antwoord ge geven; in zoverre kwam het programma „Talentverspilling," kundig samengesteld door Henk Barnard, wel wat achterop. Niettemin was het goed, dat ouders en opvoeders zich aan de hand van dr. Tans eens konden bezinnen op de oorzaken van deze achterstand, zoals de onmogelijke toe latingsexamens, het intellectualistische karakter van het onderwijs, de negatieve beoordeling van de leerlingen (Wat zij niet kennén, weegt altijd nog zwaarder dan wat zij wel kennen, zo zei de heer Tans) en de gebrekkige pedagogische kwalitei ten van een deel van het docentenkorps. Hieraan werden nog toegevoegd de proble men, waarvoor arbeiderskinderen (en hun onvermogende ouders) gesteld worden, wanneer zij middelbaar onderwijs willen (blijven) volgen. Al met al was dit pro gramma zo rijk van inhoud, dat men er beter twee uitzendingen van had kunnen maken. Gegoten in de bekende t.v.-vorm (een paar filmscènes, een praatje, weer wat filmscènes, weer een praatje en daar onder altijd weer de opjagende muziek van een combootje) bood het nu wel wat teveel van het goede. De onwaardige, wanstaltige verhouding, die tussen een oudere vrouw en een gigolo kan groeien, was het onderwerp van de éénakter, die Jean Cocteau destijds schreef voor Edith Piaf. En wij kunnen wel zeg gen: uitsluitend voor Edith Piaf, die naast een grote chansonnière ook een begaafd toneelspeelster geweest moet zijn. Aldus ontstond een monoloog, getiteld „Le bel indifférent," die wel een zeer toegespitst, zwart-wit voorbeeld van zo'n verhouding geeft. De figuur van de ontredderde zan geres, die met haar kapotte zenuwen van de ene in de andere gemoedsstemming te recht komt en die voor haar Adonis kruipt leverde Caro van Eyck, met haar grote acteertalenten, niet zoveel moeilijkheden op. In deze creatie deed zij ons vaak aan Piaf zelf denken. Moeilijker eigenlijk had het Tom van Beek, die als een „stomme KRUISWEG 47-49 HAARLEM KRUISWEG 47-49 HAARLEM MUZIEK Vrijdag 20 december. Concertgebouw, 20.15 u.: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solisten: Klaas Boon, altviool; Teddy Scholten, declamatie. Programma: Smetana, Prokojef, Henkemans, De Fal- la. Maandag 23 december, Grote of Sint Bavo- kerk, 20 u.: Volkskerstzangdienst o.l.v. Jos de Klerk. M.m.v. de Koorschool en het jnannenkoor „Cantemus Domino" o.l.v. Jan Valkestijn, en het Haarlems Fanfarekorps „Arti et Religioni" o.l.v. H. N. van Ossenbrugge Orgel: Teke Bijlsma. Sprekers: ds. A J. van Rijn en drs. J. C. M. Hutjens OESA. Schriftlezing door Els Buitendijk. Donderdag 26 december, Concertgebouw, 14.15 u.: Het „Weihnachtsoratorium" van Bach. Uit te voeren door het Haarlems Gemengd Koor en het Toonkunstkoor uit Beverwijk o.l.v. Anton de Beer. So listen: Ans Philippo (sopraan), Wilhel- mina Matthes (alt), Han Le Fèvre (tenor), Herman Scheij (bas), Klaas Bolt (orgel). Orkest: Het Noordhollands Philharmo nisch Orkest. 20 u.: Bonte avond door het Nederlands Theaterbureau. M.m.v. Anneke Grönloh, De Mounties, Rob de Nijs en The Lords e.v.a. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 2122 u. Tot en met 22 december: Schu bert. Tot en met 29 december: Handel. Kunstcentrum „De Ark" Nieuw Heilig land no. 1: Dagelijks van 2022.30: Klas siek grammofoonplatenconcert: vrijdag: volksliedjes door Madeion Michel met gitaarbegeleiding; zaterdag: Mozart; zon dag: Bach; maandag: Vivaldi; dinsdag: oude meesters; woensdag en donderdag: diverse orkestwerken. JAZZ Zondag 22 december, Jazzsociëteit Ekestos, Stationsplein 2, 14 u.: Trio Arend Nijen- huis (bas), Chris Jones (drums) en Loek Dikker (piano); 20 u.: Kwartet Hans Felderhoff met Hans Felderhoff (bas), Rob Hoffmann (drums). Roelof Kloete (piano) en John Floor (sax). Woensdag 25 december, 20 u.: Workshop Kwartet met Theo Loevendie (sax), Nedley Elstak (trompet en piano), Maarten van Reg- teren Altena (bas) en Leo de Ruyter (drums). TONEEL Vrjjdag 20 december. Stadsschouwburg, 20 u.: De Nederlandsche Comedie met „Op hoop van zegen" van H. Heijermans. Regie: Han Bentz van den Berg. M.m.v. Kitty Courbois, Mimi Boesnach, Liana Saalborn, Hetty Verhoogt, Riek Schagen, Philippe La Chapelle, John Violet, Pierre Myin, Hans Boswinkel, Lex Schorel, Rien van Nuenen e.v.a. Zaterdag 21 december, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Studio met „De Ba- bel" van Jan Wolkers. Regie: Albert Ab- spoel. M.m.v. Ad Noyons, Ad van Ges- sel, Bram v. d. Vlugt, Herman Lutgerink en Herman Voges. Zondag 22 december, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De opvolger" van Reinhard Raffalt. Regie: Karl Guttmann. M.m.v. Ko van Dijk, Ko Arnoldi, Max Croiset, Ton van Duin hoven, Otto Sterman, Lex Goudsmit, Tom van Beek e.v.a. Maandag 23 december, Stadsschouwburg, 19.30 u.: De Nederlandsche Comedie met „Anthonius en Cleopatra" (Schoolvoor stelling). Woensdag 25 december, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep- Studio met „De Ba- bel" van Jan Wolkers. Regie: Albert Ab- spoel. M.m.v. Ad Noyons. Ad van Gessel, Bram v. d. Vlugt, Herman Lutgerink en Herman Voges. Donderdag 26 december. Stadsschouwburg, 20 u.: Haagsche Comedie met „Tot elke prijs" van David Turner. Regie: Pim Dikkers. M.m.v. Georgette Hagedoom, Bob de Lange, Bas ten Batenburg, Jan van Ees, Annie Leenders Trins Snijders, e.v.a. Vrijdag 27 december. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Terug naar Warschau" van Jan Staal. Regie: Jurg Molenaar. M.m.v. Loudi Nijhoff, Mia Goossen, Petra Verbeek, Annie Langenaken, Bernard Droog, Jan Ver hoeven e.v.a. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 1017 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Prentenkabinet, tentoonstelling van teke ningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 9 januari. Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van „De groep". Tot en met 12 januari. Dagelijks van 1017 uur. 's Zondags en beide kerstdagen van 1317 uur. Nieuw jaarsdag gesloten. Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103, ingang Kamperlaan: Ten toonstelling Kunst Zij Ons Doel. Tot 30 december. Geopend dagelijks van 10 17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon en feestdagen van 1417 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe Kerksplein: Tentoonstel ling van tekeningen van Herman Dijk stra. Tot en met 31 december. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Eerste kerstdag en oude jaarsavond van 18 uur af gesloten. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: Expositie „5 tot 500 (gulden)": schil derijen, tekeningen, aquarellen en gra vures. Vanaf 16 december dagelijks van 10-20 uur. Teylers Museum, Spaarne 16: Tentoonstel ling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, hist, natuurkundige instru menten, mineralen, 31-toons Fokker orgel. Geopend (behalve maandag) van 11-15 uur, de eerste zondag van de maand van 13-15 uur Kunstzaal „Bartcljoris'', Barteljorisstraat 32: Tentoonstelling van werken van Arie Schouten: Aquarellen, schilderijen en tekeningen. Tot en met 4 januari. Ge opend op maandag van 13-18 uur en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Beide kerstdagen gesloten. Wandelgangen Stadsschouwburg: Decem ber: Els Boven. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 79: Van 21 december tot en met 26 januari: Ten toonstelling van kerstvoorstellingen uit eigen bezit waaronder grafiek, beeld houwwerken, schilderijen, miniaturen, etc. Verder: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijver heid. Geopend op werkdagen (behalve maandag) van 10-12.30 en van 13.30- 17 uur. Zon- en feestdagen van 14- 17 uur. Eerste kerstdag en nieuwjaars dag gesloten. Marius Bauerlaan 7: Aerdenhout: Ten toonstelling van schilderijen van Hugo Landheer. Geopend 's zaterdags van 14- 17 uur. Grote of St. Bavokerk: Te bezichtigen op werkdagen van 917 uur. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 uur. Daarna melden bij de portier. R.-K. Kathedrale Basiliek: Voor bezichti ging melden bij de portier. CABARET Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Fiet Koster in haar kostelijke parodie op Yma Sumac „Yma in Artis". (Cabaret Adam en Eva). Iedere avond cabaret van 21-23.15 u Iedere maandag besloten voorstelling Medewerkenden: Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Oyen en En rico Neckheim. Geopend van 20 u. af, AMATEURTONEEL Vrijdag 27 december, Concertgebouw, 14 u.: Kindervoorstelling: „De avonturen van Jan Klaassen in Capalonië". (Haar lemse Katholieke Vereniging voor het Gezin). DIVERSEN Vrijdag 20 december, Restaurant Brink- mann, 20 u.: Contact- en praatavond van de afdeling Kennemerland van de Ge nealogische Vereniging Zaterdag 21 december, Concertgebouw, 14 u. en 19.30 u.: Kerstfeest door het Leger des Heils voor de bejaarden. Maandag 23 december, Gebouw Vrijzinnig Hervormden, Jacobstraat/Vestestraat, 20 u.: Kerstlezing door het echtpaar Hin- lopen-Nanninga met dia's over het Hei lige Land. (Vereniging Weten en Wer ken). Dinsdag 24 december, Grote of Sint Bavo kerk, 22.30 u.: Kerstnachtdienst. Voor ganger ds. D. ter Steege. M.m.v. Piet Halsema, orgel en christelijk fanfare korps „Arti et Religioni" o.l.v. H. N. van Ossenbrugge en het Oosterkerkkoor o.l.v. Henk van der Velde. Haarlems Kegelhuis, Tempeliersstraat, 14 tot 18 u.: Iedere middag (behalve zon dag): kegelen. Hildebrandzaal. Smedestraat, 20 u.: Iedere zondag dansen. gigolo een maximum aan wrede onver schilligheid jegens haar aan de dag moest leggen. De bescheiden taak, die voor de Nederlandse BBC-regisseur Herman For tuin was weggelegd, werd vakkundig ver vuld. Iets teveel van het kwade was het, dat de zangeres na de einde-titels nog even op het balkon verscheen, om de on achtzame nog eens terug te roepen. HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 940 HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO: 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon muziek. 9.00 Loon naar werken, uitzen ding in samenwerking met het NVV. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Water standen. VPRO: 9.40 Wijsheid en dwaas heid, lezing. 9.55 De kerk en het nieu we weekend, lezing. VARA: 10.00 Buiten lands overzicht. 10.15 Geknipt voor her haling. 11.25 Populair wetenschappelijke uitzending: Techniek en leven (3) - Ver ontreiniging van het water, discussie. 12.00 Musetteorkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tussen start en finish: actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Lichte grammo foonmuziek voor de jeugd. 14.10 Program ma voor twintigers. 14.45 Artistieke Staal kaart. 15.15 Radio Jazzclub. 15.45 Van de wieg tot het graf, vragenbeantwoording op het gebied van de Sociale Wetgeving. 16.00 Operaprogramma. 17.10 Boekenwijs heid. 17.30 Salon-orkest en zangsolist. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lich te grammofoonmuziek. 18.30 Weerklank: muziekrevue. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Radioraad: beantwoording van telefoni sche vragen van luisteraars. 20.00 Nws. 20.05 En nu.Amsterdam, amusements programma. 21.00 Socialistisch commen taar. 21.15 Metropole orkest. 22.00 Langs vergeten wegen, hoorspel, (dl. 6). 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de actualiteit. 22.50 Te waar om mooi te zijn, cabaretprogramma. 23.20 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Grammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevari eerd programma. 12.00 Angelus. 12.04 Liedjes over het verre Westen. 12.25 Pla- tennieuws. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal kwartet en zangsoliste. 12.50 Regerings uitzending: Meer verstand, minder brand. 13.00 Nieuws. 13.15 Musicerende dilettan ten. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Promenade-orkest en bariton: amu sementsmuziek. 15.40 Reisbureau Musica: lichte muziek. 16.00 Grensland, uitzending voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuziek met commentaar. 16.40 De Springplank. 17.00 Leiding geven, lezing. (11). 17.10 Muziek periodiek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 In- 18.30 Lichte orkestmuziek. 18.50 Lichtba ken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Brabants orkest: klassieke muziek. 20.20 Negro Spirituals (gr.) 20.30 Rieleksen: amuse mentsprogramma. 21.30 Buurman's krant: berichten van buitenlandse corresponden ten. 21.50 Bric a Brac, cabaret. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt, religieuze discussie. 23.10 Moderne kamermuziek. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte orkestmu ziek. 12.30 Weerbericht en scheepvaartbe- 12.55 Programmaoverzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Amusementspro gramma. 14.03 Musicarama: filmmuziek. 14.45 Grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Variétémuz. 17.00 Nieuws en weer bericht. 17.15 Gregoriaanse gezangen. 17.25 Koorzang. 17.45 Engelse les. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport- berichten. 18.30 Orgelspel. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Cabaretprogramma. 21.00 Muzikaal pro gramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.30 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hier voelt n zich „thuis"! VOOR VRIJDAG KRO: 19.30 Met hand en verstand, do cumentaire over het Lager Technisch On derwijs. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 kansspel. 21.30 Stadhuis op stelten, tv- feuilleton: Als er één schaap over de dam is.22.00 Een alleen is maar ver drietig: 3. Communicatieproblemen bin nen de Kerk. NTS: 22.30-22.35 Journaal. VOOR ZATERDAG AVRO: 15.00 Jazz scene USA. 15.30 Uit de voeten, gevarieerd programma. 16.30 In het TV-lab: documentair programma. 17.00-1745 Voor de kinderen. 19.30 Lui paard op schoot, TV-film. 19.58 't Man neke. NTS: 20.00 Journaal en wee'rover- zicht. AVRO: 20.20 Pinky en Perky. 20.35 Dick van Dyke Show (5). 21.00 AVRO's quiz-uur. 22.00 Kijk die Rijk: amusements programma. 22.50 In AVRO's televizier. NTS: 23.10-23.15 Journaal. „Acht-en-een-half". De Italiaanse filmindustrie heeft woensdag besloten Fe- derico Fellini's nieuwste film „Acht-en- een-half" in 1964 kandidaat te stellen voor een Hollywoodse Oscar. De film zal inge schreven worden voor de categorie bui tenlandse films.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17