K.L.M. heeft in 1965 een nieuw vermogen nodig HAV Prijsmaatregelen worden tamelijk goed nageleefd - DE BEURS - K.L.M.-commissarissen zwijgen Financieel directeur Van Gelder Resultaat bij Demka is teleurstellend De Wits Textiel weer 10 percent Indonesië kocht drie KPM schepen Regeling schade bi j leggen van aardgasleidingen Autoverkopen met 20 pet omhoog De vertrouwen Belgische tramtarieven met 10 pet omhoog Spanje bouwt meer dan 100 schepen voor Cuba Prof. de Quay commissaris bij Noury v. d. Lande Economische Zaken Bestuur van Philips Nieuwe CAO in de vleeswarenindustrie Na een middag van vergaderen: Wij zijn gebonden Nieuwe CAO suikerwerk- chocolade industrie Het jaar 1963 was gunstig voor NS SCHEEPVAARTBERICHTEN Uitvoer 81 (vm 85) pet van de invoer IS uw VRIJDAG 20 DECEMBER 1963 21 .HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 693 04 HAV.LEVENSVERZEKERINGEN Mutaties bij Hoogovens Ir. J. Lohmann - In november De laatste maanden van het afgelopen jaar zijn voor de K.L.M. aanzienlijk be ter geweest dan in de gelijke maanden van 1962. Dit heeft gisteren de bedrijfsdirecteur van de K.L.M., mr. A. H. van Gelder aan de pers meegedeeld. De vermogenspositie is echter veel slech ter geworden. Als in 1963 het verlies 55 miljoen zal bedragen, zal het eigen ver mogen nog 30 miljoen groot zijn Dat is te weinig, en er zal dus meer eigen vermogen in de zaak moeten komen. Van het rijk, dat met 70 percent van het ka pitaal aandeelhouder is, zal in 1965 een nieuwe financiële deelname moeten ko men. Maar welke vorm deze zal aannemen, weet men nu nog niet. Al met al beteke nen de verliezen voor de K.L.M. toch, dat zij niet meer in de mate als vroeger haar eigen uitbreidingen van de vloot kan finan cieren, maar dank zij de rijksgaranties geniet zij nog wel krediet. Uit eigen middelen kunnen leningen wor den afgelost die de maatschappij heeft af gesloten nadat het Rijk garanties had ver strekt. Ook in de toekomst zal de K.L.M. waarschijnlijk geen beroep op het rijk behoeven te doen. Wel heeft de staat als voornaamste aandeelhouder grote verliezen geleden en die verliezen zullen moeten worden aangevuld als over ruim een jaar De directie van de Koninklijke Demka Staalfabrieken n.v. deelt mede, dat de produktie in de eerste helft van dit jaar nog nadelig is beïnvloed door de in het jaarverslag over 1962 vermelde aanloop moeilijkheden in de nieuwe staaf- en draadwalserij. De produktie van deze in stallatie is thans wel hoger dan die van de oude walserij, maar de normale pro duktie wordt nog niet geheel bereikt, mede door een tekort aan vakbekwaam perso neel. Tegenover een daling van de grondstof- fenprijzen staat een stijging van de ver werkingskosten door hogere arbeidskosten en de verdere technische en commerciële voorbereidingskosten voor de produktie en afzet van speciaal staal. Bovendien zijn voor de meeste produkten de verkoopprij zen gedaald door verscherpte concurrentie als gevolg van de overheidscapaciteit in de gehele staalindustrie. De resultaten over 1963 zijn dan ook teleurstellend. De Wits textielnijverheid stelt over het boekjaar 1962/1963 een onveranderd divi dend voor van 10 percent. De plaatsvervangende voorzitter van de Indonesische economische missie naar West-Europa, ambassadeur dr. Harsono Reksoamodjo, heeft gisteren op een pers conferentie in Den Haag gezegd optimis tisch te zijn over de resultaten van het be zoek aan 4e vier bezochte landen, namelijk Nederland, West-Duitsland, België en Frankrijk. In deze landen heeft de missie veel weerklank gevonden en in Nederland nog wel wat meer dan in de andere landen, aldus dr. Harsono in antwoord op 'n vraag. Dr. Harsono heeft meegedeeld dat de Indonesiërs drie schepen van de KPM tegen contante betaling hebben gekocht en dat van deze maatschappij verder een aantal schepen op huurkoopcontracten worden aangeschaft. Indonesië heeft aldus de hand gelegd op een tonnage van 26.000. Van de zijde van de Nederlandse scheep vaart en scheepsbouw is belangstelling ge toond voor samenwerking met Indonesië bij het opvullen van een lacune van 80.000 ton waarin vroeger door reders te Singa pore werd voorzien. Hieraan is een einde gekomen doordat Indonesië de handelsbe trekkingen met Maleisië heeft verbroken. De missie die op 16 november in Neder land aankwam en daarna de andere landen heeft bezocht, is thans in ons land terug. Zij zal morgen van Schiphol naar Djakarta vertrekken. Voorwaarden zijn opgesteld voor het regelen van de verlening van een zakelijk recht aan de Gasunie om buizen in de grond van particulieren te leggen. De gas unie gaat de grondeigenaar 3 per strek kende meter van het tracé betalen. De schade zal afzonderlijk worden geregeld. De bovenkant van de hoofdtransportlei dingen van het Gronings aardgas-win- ningsgebied komt in cultuurgrond tenmin ste één meter diep te liggen. De leidingen, die een doorsnede hebben van zestig centi meter of meer, worden dieper gelegd in die gevallen, waarin de cultuurtechnische dienst dit noodzakelijk acht. Het zakelijk recht houdt ook in, dat op een strook van zeventien meter breedte zekere beperkin gen gelden, maar die laten b.v. akker- of weidebouw geheel onverlet. Bij de vergoeding voor gewassenschade gelden normen, die gebaseerd zijn op de bruto-opbrengst van de verschillende ge wassen over de breedte van de wereld- strook. Als door de werkzaamheden de onder en bovengrond worden vermengd, wordt bij regeling vooraf per strekkende meter van het tracé een rijksdaalder vergoed. Een aanvullende vergoeding is mogelijk als blijkt, dat do structuur van de grond duidelijk minder is dan voorheen. De ge wassenschade en de structuurschade kun nen desgewenst ook achteraf worden ge regeld. de regeling ten einde loopt die de K.L.M. met het rijk heeft getroffen. Mr. Van Gelder vertelde verder dat er in feite geen kastekorten bestaan omdat de benodigde gelden al jaren geleden door de K.L.M. op dé internationale kapitaal markt zijn verworven. Op grond van staatsgaranties van vorig jaar augustus kon men 275 miljoen aantrekken en de aflossing daarvan kan de maatschappij uit eigen liquiditeiten financieren. Wel verloor de K.L.M. vorig jaar f 75 miljoen, maar de kaspositie ontwikkelde zich in 1962 niet ongunstig en aan het eind van het jaar was er nog 59 miljoen in de kas. In 196! was dat f 114 miljoen. In totaal is de kas in 1962 niet met het volle verlies van 75 miljoen gedaald, maar met 55 miljoen. De verkopen van personenauto's zijn op nieuw met zo'n 20 percent gestegen, een tendens die nu al sinds 1960 aanhoudt. Ook bij de bedrijfsauto's was enige verkoopstij ging ten opzichte van 1962 te zien. Aldus een terugblik over dit jaar in het decembernummer van de Nederlandse Ver eniging de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI). Over de hele linie hebben de prijzen in de rijwiel- en automobielbranche de af gelopen jaren meer een dalende dan een stijgende tendens te zien gegeven, wat mede beïnvloed is door de toenemende con currentie. VERZEKERD KAPITAAL: MÉÉR DAN 11/2 MILJARD GULDEN! De tramtarieven in België zullen met ingang van 1 januari met 10 percent wor den verhoogd. De vakbonden van het tram wegpersoneel zijn van oordeel dat deze verhoging een loonsverhoging van meer dan de 2 percent welke de werknemers thans voorstellen motiveert. Daags voor Kerstmis zal de kwestie ter sprake ge bracht worden in de gemengde commissie van vakbonden en tramwegmaatschap pijen. Mocht de eerstgenoemde geen voldoening krijgen, zullen zij waarschijn lijk een staking van het tramwegperso neel aankondigen. De directeur-generaal van de scheeps bouw in Spanje, Rodrigo, heeft meegedeeld, dat op Spaanse werven meer dan 100 sche pen ter gezamenlijke waarde van 500 mil joen dollar voor Cuba zullen worden ge bouwd. De Cubaanse regering zal deze bouw financieren door de verkoop van suiker aan Spanje. Volgens Rodrigo zullen de Spaanse wer ven allereerst schepen van 13.000 ton bou wen en vervolgens visserschepen van 2.000 ton. De oud-minister-president prof. dr. J. E. de Quay en het directielid van de Amster- damsche Bank mr. O. Vogelenzang, zijn donderdag in een buitengewone vergade ring van aandeelhouders benoemd tot com missarissen van de Kon. Industriële Mij Noury Van der Lande in Deventer. De directie van de n.v. Maatschappij tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen „Prudentta" maakt bekwend, dat zij haar aanbod aan hou ders van aandelen n.v. Rotterdamsche Vennoot schap voor belegging in huizen gestand doet. Nagenoeg alle houders van aandelen van de Rot terdamsche Vennootschap hebben hun stukken ter omwisseling aangeboden, Het ministerie van Economische Zaken gelooft dat de recente prijsmaatregelen van minister Andriessen door fabrikanten en handel in het algemeen goed worden nageleefd. Er behoefden tot op heden in het hele land met betrekking tot de prij zen van melk-bijprodukten, houten meube len, bouwmaterialen, witwas en celstof- luiers neg maar enkele tientallen pro cessen-verbaal te worden opgemaakt. De ca. 200 ambtenaren die voor econo misch controlewerk in de buitendienst zijn, hebben de laatste tijd als hoofdtaak het toezicht op de prijzen. Hun controle is de laatste tijd scherper dan voorheen toen werd nog wel gewaarschuwd in geval van overtreding, nu moet een overtreder waar maken dat hij al van plan was terug te keren tot het door de minister opgelegde prijsniveau wil hij aan een proces-verbaal ontsnappen. Van één prijsgebonden arti kel is evenwel nog geen controleresultaat te geven. Dat zijn de kolen, waarop per periode van twee maanden controles plaatsvinden. De volgende controle is in de eerste da gen van januari. Dan zal moeten blijken of de kolenhandel zich aan de prijzen heeft gehouden, vooral ten aanzien van de men ging van verschillende soorten, die juist in de boeken moet zijn genoteerd. Bij eco nomische zaken is men van mening dat het verkeerd is uit enkele recente veroor delingen te concluderen dat overtreders van de prijsbepalingen er toch maar met hooguit een tientje boete afkomen. Men wijst erop dat, naarmate de ernst van de overtreding hoge boetes kunnen worden op gelegd en dat, als bij voorbeeld een over treding in een misdrijf ontaardt, door ge knoei in de administratie, gevangenisstraf fen en zelfs sluiting van bedrijven niet on mogelijk zijn. Op de vraag of op korte termijn nieuwe artikelen voor prijsmaat regelen in aanmerking komen, wenste men op het departement geen uitsluitsel te ge ven. Philips stelt aandeelhouders voor de he ren P. C. Breek en drs. P. H. Ie Clercx te benoemen tot lid van de raad van be stuur. De vergadering is 23 april 1964. De heer Breek is sedert 1 mei 1962 directeur bij htt concern. De heer L e Clercx is sinds 1959 voorzitter van de directie van de Duitse Philips ondernemingen. Als gevolg van het trek van ir. Lansink naar Demka hebben er bij Hoogovens enkele mutaties plaats gehad. Ir. B. de Jonge tot dusver hoofd van de walse- rijen is benoemd tot hoofd produktie van Hoogovens en Breedband. Ir. H. C. Patoir zal voortaan ook hoofd zijn van de tech nische diensten van de produktie. Werkgevers en werknemers in de vlees waren en vleesconservenindustrie zijn tot overeenstemming gekomen over wijzigin gen voor 1964 in CAO voor de produktie- arbeiders en de technische arbeiders. De basisuurlonen zullen met 9.2 percent worden verhoogd, de totale vakantieduur van 2week wordt gebracht op drie we ken. nl de nieuwe CAO komen thans drie, tegenover vroeger vijf gemeenteklassen voor. Een bepaling terzake van een minimum loon van 100 per week werd vastgesteld; ondernemingsgewijs differentiatie zal vol gens door partijen overeengekomen richt lijnen mogelijk zijn. PHILIPS GEVRAAGD OP LAGER NIVEAU Ondanks flinke vraag heeft het Philips- aandeel gisteren toch nog een koersver lies moeten incasseren. De koers steeg van 147.50 tot 148, tegen woensdag 149 Dit koersverlies ligt hoofdzakelijk aan Wall Street, waar Philips lager was gisteren, evenals Kon. Olies. AKU no teerde 514, ex 4 percent interim-dividend. Hoogovens daalden twee punten op 550. na een opening op 552. Unilever kón zich goed handhaven op 138.10 (onv.), na een paar dubbeltjes hoger te zijn geopend. Kon. Olie stelde wat teleur met een ver lies van zestig cent. bij een notering op 177.10. Niettegenstaande Wall Street ti (Van onze correspondent) Zonder ook maar enige aanwijzing over wat er was besloten aan de publiciteit prijs te geven is de raad van commissarissen van de K.L.M. gisteren na een middagver gadering, die van twee uur tot half zes heeft geduurd, uiteengegaan. „Wij zqn ge bonden" en „er is niets mee te delen", dat was alles wat de heren aan de wachtende verslaggevers hadden te zeggen. Ook de voorlichtingsdienst en in feite op dat mo ment de gehele K.L.M., inclusief de direc tie, verkeerde in het onzekere of het col lege nu wel of niet gevolg had gegeven aan het ministeriële verzoek om af te treden. Van de veertien commissarissen hebben er drie de vergadering niet bijgewoond; Prins Bernhard, jhr. mr. E van Lennep en de heer W. H. de Monchy. Om half vier reeds, twee uur voor de anderen dus, ver liet staatsraad M. Ruppert de vergader zaal. Om tien over vier ging Philipsdirec- teur ir. Th. P. Tromp weg. Tegen half zes kwamen de heren S. J. van den Bergh, mr. J. Burgerhout, dr. F. J. M. A. H. Hou- ben, H. P. Rahusen en prof. dr. J. Tin bergen naar buiten, terwijl de vier nog niet genoemden, te weten dr ir. F. Q. den Hollander, prof. mr. P. Lieftinck, mr. A H. C. Gieben en mr. C. J. G. J. Vinkesteyn Tussen werkgevers- en werknemersor ganisaties in de suikerwerk- en de choco lade-verwerkende industrie is overeen stemming bereikt over een wijziging van de C.A.O., die behoudens goedkeuring door de bevoegde instanties neerkomt op een loonsverhoging van 9,2 percent per 1 januari en voorts een verlenging der vakantie met twee dagen en optrekking van enkele jeugdlonen. in de vergaderzaal achterbleven, naar ons werd meegedeeld echter niet meer voor zaken. De gehele middag hing boven de wach tende journalisten het gerucht, dat na af loop van de vergadering een verklaring zou worden afgelegd. Kennelijk hebben de commissarissen echter eerst de regering, in casu de minister van Verkeer en Water staat, op de hoogte willen stellen van hun beslissing, zo die gistermiddag al genomen is. Het jaar 1963 is voor de Nederlandse Spoorwegen als geheel een gunstig jaar geweest. Dit zegt de president-directeur van N.S., ir. J. Lohmann, in een korte oudej aarsoverdenking in „De Koppeling". Hef reizigersvervoer is ondanks de tariefsverhoging met een half percent toe genomen. terwijl het goederenvervoer (waarvoor sinds september 1962 eveneens hogere tarieven moeten worden betaald) gemeten naar 't aantal tonkilometers z?lfs. met veertien percent steeg. Voor hét bin nenlandse goederenvervoer was het stij gingspercentage 8. voor het 'grênsöveV- schrijdende 23. Een deel van deze groei is het gevolg van de strenge winter, maar een nog groter deel kan men zo zegt ir. Lohmann „natuurlijke groei" noemen, al is er voor deze uitbreiding bij de spoor wegen hard gewerkt. Van 1963 kan verder worden gezegd, dat dé verliessituatie van het bedrijf vrijwel is overwonnen, ondermeer dank zij 't streveft bij exploitatie en onderhóud om „met min der meer te doen". Nieuwbouw, moderni sering (zowel van gebouwen en installaties als van rollend materieel) en beveiliging namen ook dit jaar een belangrijke plaats in onder de N.S.-activiteiten. Achilles 19 te Rotterdam. Aemaea 19 v. Rotterdam n. St ockholm. Agamemnon 18 v. Puerto Cabello n. Guanta. Alblasserdijk 19 380 m. n.o. Porto Rlco n. R'dam. Alcor 19 750 m. z.z.w. Cocos ell. n. Aden. Alkes 19 200 m. z.z.o. New York n. New York. Almkerk 19 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Aludra 19 270 m. n.w Kp. Verde n. Rlo de Jan. Amerskerk 19 250 m. o. Socotra n. Aden. Ammon 19 te Charleston. Amstelsluis 19 290 m. z. Kobe n. Zuld-Australië. Amstelveld 19 50 m. o. Wight n. Golf v Mexico. Angolakust pass. 19 Vluissingen n. Amsterdam. Annenkerk 19 te Bremen v. Hamburg. Archimedes 19 170 m. w.n.w. Flores n. A'dam. Argos pass. 19 Vlissingen n. Ventspils. Aristoteles 19 v. Le Havre n. Amsterdam. Asmidiske 19 480 m. n.w. Flnisterre n. Huil. Attis 18 430 m. w.z.w. Ushant n. Le Havre. Atys 19 te Stanlow. Avedrecht 19 250 m. o.n.o. Gibraltar n. Le Havre. Baarn 19 v. Cartagena n. Las Minasbay. Banda 19 230 m. z. Hongkong n. Hongkong. Barendrecht 19 vc. Tripoli n. Tenrieffe. Bawean 19 v. Beyrouth n. Alexandrië. Bennekom 19 v. Porto Cabello n. Curasao. Blitar 19 v. Aden n. Suez. Breda 17 te Port of Spain. Calamares 19 v. Cortez n. New York. Calt, Amsterd. 19 120 m. n.n.o. Massawa n. Suez. Caltex Arnhem 19 240 m. o. Bahrein n. Bahrein. Caltex Delfzijl 19 v. Rotterdam n. Vasteras. Calt. Eindhoven 19 85 m. n.o. Ouessant n. Stockh. Caltex Madrid 19 v. Slndon n. Europoort. Caltex Nederl. 19 95 m. z. Lissabon n. Europoort. Caltex Pernis 19 v. Aden n. Port Sudan. Camphuys 19 te Port Elisabeth. Carrillo 19 200 m. z.o. Hatteras n. New York Casamance 19 130 m. z.z.o. Las Palmas n. Dakar. Charis 19 540 m n.o. Puerto Rico n Amsterdam. Chiron 18 v. Bridgetown n. Paramaribo. Cradle of Lib 19 v. Port Said n. Thameshaven. Crania 19 11 m. n.o. Kp. Gris Nez n. Stanlow. Delphina 19 v. Monrovia n. IJmuiden. Doelwijk 19 60 m. o.n.o. Tunis n. Port Said, Dongedijk 19 te Antwerpen v. Londen. Dorestad 19 v. Thameshaven n. Curasao. Elizab, Broere 19 40 m. n.w. Cochin n. Calcutta. Fina Nederl. 19 60 m. n.n.w. Alexandr. n. L'end. Forest Lake 19 240 m. z.o. Muscat n. Kwlnana. Forest Town 19 v. Venetië n. Ravenna. Friesland SSM 19 te Horsens. Gaasterdijk pass. 19 Startpoint n. Le Havre. Gaasterland 19 40 m. n. Kp. Vlllano n. Tenerife, Garoet 19 te Marseille. Geeststar 19 v. Dominica n. Preston. Goeree 10 te Corpus Christ! v. Hamburg. Gooiland 19 v Las Palmas n. Santos. Gorredijk 19 600 m. o. Kp. Race n. Boston, Graveland 19 260 m. z.z.w. Madeira n. Amsterdam Grebbedijk pass. 19 Kp. Hatteras n. Savannah. Grote Dijk 19 te Le Havre. Gulf Hansa 19 te Wilhèlmshaven. Gulf Hollander 19 55 m. n.o. Algiers n. Landsend. Gulf Italian 19 120 m. o. Gibraltar n. Port Said. Hector 19 te Bremen, Helicon 19 te Port Lirnon. Hercules 19 20 m. z. Haiti n. Port Au Prince. Hermes 19 v. Puerto Limon n. Matanzas. Hollands Diep 19 120 m. z. Dublin n. Belfast. Hoogkerk 19 200 m. n. Port Sudan n. Aden. Houtman 19 v. Sydney n. Brisbane. Irazu 19 te New Orleans v. Houston. Isis 19 te Sint Vincent v. Grenada. Ivoorkust pass. 19 Kp. Lopez n. Pointe Noire. Izalco 19 v. Valparaiso n. Ilo. Jagersfontein 19 v. Bremen n. Hamburg. Japara 19 v. Rotterdam n. Marseille. Jason 17 v. Georgetown n. Ciudad Bollvar. Kabylia 19 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Karakorum 19 600 m o.z.o. New York n. Tripoli. Karimun pass. 19 Vlissingen n. Amsterdam. Keizerswaard 19 300 m. o. Natal n. Pta. Cardon. Kenia 19 1000 m. o z.o. Bermuda n. Curasao. Kermia 19 v. Sue/, n. Singapore. Kinderdijk 19 te New Orleans v. Brownsville. Kloosterdijk 19 450 m. n Azoren n. Antwerpen. Kosicia 19 95 m. z.o. Huil n. Teesport. Kreon pass. 19 Vlissingen n. Amsterdam. Laarderkerk 19 te Antwerpen. Laga 19 10 m. z. Majorca n. Genua. Langkoeas 19 30 m. z.o. Ceylon n. Penang. Leersum 19 v. Avonmouth n. Glasgow. Leiderkerk 19 225 m. w.n.w. Pt. Said n. Pt. Said. Lelykerk 19 te Ummsaid v. Kuwait. Liberiakust 19 v. Sapele n. Lagos. Loosdrecht 19 te Marseille. Loppersum 13 t.e Antwerpen. Maasdam 19 100 m. z.w. Miquelon eil. li. N. York Maaskerk 19 330 m. z.z.w. Calcutta n. Colombo Maaslloyd verm. 19 v Beira n. Dar es Salaam. Mainlloyd 19 80 m. z. St. Eustatlus n. Curacjao. Mariekerk 19 270 m. w. Goa n. Aden. Maron 18 v. St. Croix n. Sint Thomas. Mediterranean Sprinter 19 te Rotterdam Medon 19 te Amsterdam. Meliskerk 19 te Kuwait. Merseylloyd 15 loo m. o. Galapagos n. Cristobal. Moh. Reza Shah 19 120 m. n Ouess. n. Duinkerk. Moordrecht 19 v. Philadelphia n. Curacao. Musilloyd 19 75 m. z. Goa n. Chittagong. Mlidrecht 19 65 m. z.z.o. Rhodos n. Yokohama. Naess Comm. 19 120 m. w.z.w. Ouess. n. Tranmere. Naess Tiger 19 300 m. n. Dakar n. Kp. Lopez. Nashira 19 te Rotterdam. Neder-Eems 19 330 m. n.n.o. Singap. n. Tj. Manl. Nieuw Amsterdam 19 te New York. Nista 19 v. Tuapse n. Antwerpen. Noordwijk 19 95 m. w.n.w. Kp. S. Leone n. Pepel. Oberon 19 te Charleston. Ommenkerk 19 v. Sydney n. Newcastle N.S.W. Ondina 19 240 m. o.z o. Saigon n. Singapore. Onoba 19 40 m. o.n.o. Malta n. Le Havre. Oranje Nassau 18 v. Barbados n. Soton. Oranjestad 19 v. Madeira n. Southampton. Ouwerkerk 19 v. Hamburg n. Bremen. Parkhaven 19 100 m. o.z.o. Salvador n. Santos. Parthenon 19 te Curapao v. Amsterdam. Pericles 19 v. Talcahuano n. Antofagasta. P. G, Thulin 18 315 m. n.w. Lima n, Quintero. Phlltne 19 110 m. n.n.o. Flnisterre n. Thameshav. Philippia 19 150 m, n.n.o. Port Sudan n. Mena. PolydoruS 19 160 m. n Kp. Vlllano n. Liverpool. Prins Alexander 19 v Lissabon n. Lelxous. Prins Fred. Hendrik 19 te Valencia v. Alicante Prins der Nederlanden 19 570 m. z.w. Flores naar Barbados. Prins Willem van Oranje pass. 19 Vliss. n. Antw. Prins Willem III 19 te Castellon. Prins Willem IV 19 65 m. w. Gibralt. n. Alicante. Prins Willem V 19 te Antwerpen. Provenierssingel 19 v. Muroran n. San Pledro. Randfontein 19 370 m n.w Luderltzb. n. Kaapst. Reza Shah the Great 19 65 m. o.z.o. Malta naar Tripolis. Rotterdam 19 te New York. Saloum 19 v. Rouaan n. Dakar. Sarpedon 19 545 m. o.z.o. Auxcayes n Auxcayes. Scherpendr. 19 300 m. z.w. Karachi n. Abadan Schiedijk 19 68 m. z.w. Sable eil. n. Antwerpen Selnelloyd 19 te Kopenhagen. Sepia 19 30 m. z.o. Wight n. Es Sider. Serooskerk 19 150 m. o. Ceylon n, Penang. Servaaskerk 19 v. Hamburg n. Antwerpen. Sinon 19 8 m. z. Bonaire n. Port of'Spain. Stnoutskerk 19 90 m. z.o. Minicoy n. Aden. Skadi 19 v. Napels n Marseille. Sloterkerk 19 170 m. z.o. Madeira n. Kaapstad Socrates 19 v. Hamburg n. Antwerpen. Spaarnekerk 19 te Suez. Stad Alkmaar pass. 19 Carthagena n. IJmuiden Stad Gouda pass. 19 Kp. Palos n Savona. Stad Den Haag 19 10 m. n. Hebriden n. U.S.A. Stad Utrecht 19 135 m z.w. Ouessant n. Pepel Stad Vlaard. 19 300 m. z.w. Bermuda n. Barbados Stad Zwolle 19 45 m, w. IJmuiden n. Kopenhag. Steenkerk 19 te Marseille. Steven 19 te Bremen. Straat Banka 19 370 m. n.o. Formosa n. H'kong. Straat Franklin 19 120 m. n.w Mecca n. Aden. Straat Lombok 19 v. Beira n. Zanzibar. Straat Madeira 19 450 m. w. Fr'mantle n P. Louis. Straat Mozambique 19 250 m. n.o. Mauritius naar Singapore. Straat Rio 19 100 m. z.o. Kp. Town n. Kp. Town. Straat Singapore 19 te Kaapstad. Sumatra 19 750 m. o.n.o. Bermudas n. Malta Tahama 19 95 m. w. Oporto n. Palermo. Tamara 19 200 m. o. Gibraltar n. Sint Vincent. Theron 19 v. Curacao n. Aruba. Tjimanuk 19 80 Om z.z.o. Madagasc. n. M'bourne. Togokust 19 78 m. n.n.o. Flnisterre n. Antwerpen. Van Riebeeck 19 220 m. z.z.w Ras Hafun naar Mombasa. Vasum 19 v. New York n. Maracaibo. Videna 19 te Portland (Maine) n, Cardon. Vitrea 19 50 m. z.o. Kp. Leeuwin n. Geelong. Vlvipara 19 50 m. z.o. Straaat Messina n. Genua. Vlieland 19 v. Madras n. Calcutta. Vlist pass. 19 Ouessant n. Port Said. W. Alton Jones 19 240 m. w. Ftnist. n. Landsend. Witmarsum 19 350 m, n.w. Flores n. Le Havre Wonosarl 19 v. Tripoli n. Genua. Zaankerk 19 45 m. o.z.o Agulhas n. Kaapstad. Zaanland 19 v. Buenos Aires n. Santos. Zwijndr. 19 200 m. o z o. N. York n. WUftüngton. Zafra pass. 19 Ras Fartak n. Lavëra KLEINE VAART Aeneas 19 20 m o Kp Bengut n Haifa. Alcetas 18 v. Izmir n, Antwerpen. Amyntas 19 rede Vlissingen n. Antwerpen. Ank T. 18 te Skoghall. Areas 19 20 m. w.n.w. Malta n Burrians. Audacia 19 te Flamboröughhead n. Newcastle. Bab T 18 te Delfzijl. Binnenhaven 19 35 m. z.w. K St vine n Kenitra Cöccinelle 19 v. Kenitra n Duinkerken. Corrie Broere 19 te Smithknoll n. Huil Driebergen verm. 21 v. Gruvon n. Kristlnehamn Eddystone 19 op Thames n Felixstowe Geestdam 19 40 m. n.w. Waterweg n Maassluis Gramsbergen verm. 19 v. Agadir n. Kenitra. Heemskerk 16 v. Ceuta n Gênua Joost 18 te Delfzijl. Kerksingel 19 te Casquels n. Southampton. Leonidas 19 20 m. n. Sicilië n. Palermo Libertas 19 5 m. n. Kp. Tenes n Tripoll. Lingeborg 19 te Royal Sovereign n IJmuider, Maarsbergen verm. 20 v. Le Havre n Obk Marie Christine 17 v. Rauma n. Obk. Markab 19 te Kp. Da Gata n. Las Palmas. Mathllde 17 v. Skogby n, Obk Midas 18 v. Tarragona n Valencia. Mithras 19 15 m. z.o. Alicante n Barcelona Netta 19 10 m. O. Terschelling n. Avonmouth Nushaba 19 100 m. n.w. Lissabon n. Santander Patricia 19 n Thamesmonding n Vlissingen Quo Vadis 10 v. Folkestone n. Newport. R dam Ri.isbergen verm. 19 v. Antwerpen n. Sevilla. Spaarneborg 19 80 m. o wismar n Huil. Spolanda 19 100 m. n. Villano n. Lelxous. Statenlaan 22 te Agadir verwacht. Steenbergen verm. 19 v. Bordeaux n. Bremen Stella Maris 19 10 m. z.o. Tyne n. Newcastle. Stella Polaris 19 dwars Brlndisi n Venetië. Taras 19 30 m. w. Gibraltar n. Cadiz. Tjamme 19 10 m. z. Cork n. Swansea Triton 19 t. ank. op Humber n. Middlesborough. Vechtborg 19 op Fehmarnbelt n Wisbeck Willy 19 15 m. n.o. Noordhinder n. Cardiff. Willy Böhmer 19 25 m. n.o. Dudgeon n R'dam Wilpo 18 te Vlfstavarf. Zevenbergen verm. 19 v. Antwerpen n. Sevilla SLEEPV AART Oostzee 16 te Ceuta v. Malta. Rode Zee 12 te Papeete Willem Barendsz pass. 16 Panamakanaal n Obk. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,04 —10,14, Amerikaanse dollar 3.57' i—3.61' Canadese dollar 3,29' 3,34"!, Franse frank (100) 73,30—73,80, Belgische frank (100) 7,15—7,20, Duitse mark (100) 90,25—90,75: Zweedse kroon (100) 66,80—69,80, Deen se kroon (100) 51,70—52,70. Noorse kroon (100) 49.70 —50,70, Zwitserse frank (lOo) 83.35—83.85. Italiaan se lire (10 000) 57,os 59,70 C-'-stenrijkse schilling (100) 13.96—14,06. Po l-i— -ir'o (100) 12,45—12 60 Spaanse peseta (103 gi .-aupuics) 3.95--6,10. vast gestemd was voor alle oliewaarden, moest Kon. Olie er koersverlies incas seren. Dit feit weerspiegelde zich in de stemming voor aandelen Kon. Olie op het Damrak. Behalve in de Philipshoek, was de handel in de hoofdfondsen wederom zeer kalm. Voor Kon. Olie kwam plotse ling enige belangstelling waardoor de prijs steeg van 176.70 tot 177.20. VERHANDELDE FONDSEN 19 dec. 18 dec. Totaal 449 444 Hoger 123 (27,4%) 135 (30,4%) Lager 230 (51,2%) 207 (46,6%) Gelijk 96(21,4%) 102 (23,0%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot AKU. Hoogovens Kon Olie 177,— gl Philips 146,11 gb-147 Unielever137,50 gb-138 Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. AKU, 514 Hoogovens Kon Olie 176,70 176,60 Philips 146,20—147 g, 146,90 Unielever138138,20 138,40 Vorige alotkoers A'dam Rubber 117% H VA 169 A.K.U 514 De!) Mij 137, Hoogovens 547 Philips Gem. Bez 147.80 Unilever 138,10 Dordtsche Petr. 836% K Ned Petr. Mij 177,10 Holl. Am. Lijn 116% K.L.M 49,80 K.N.S.M 150Vs Ned. Stoomv Mij 139 Ommeren. Phs v 278% Scheepv. Un Ned 136% 200,— 113,50 - - ixobeco •237, Unitas 503,— -Ven Bezit v.-189,4 130,50 Amsterd. Bank 363 Ned. Handel Mij 341 Rotterd. Bank... 332 Twentsche Bank. 297 Albert Heijn 615 1 Amstel Brouwerij 404 Berkel's Patent 232 Bols 995 Bü h rm-Tetterode 692 Fokker 352 Ford 915 Gelder Kon. Pap 215% Gist Spir.f. Kon 334% Var. der Heem 290 1' Heineken's Bier 460% Hoogenbosch Scb 342 Indola 477 Kon. Zout-Ketjen 773 Müller Nat. Bezit 309 Ned Kabelfabr. 417 Philips Pref 56,— Stokvis 180 Thorr. sen Dr. 780 Ver. Machinefabr 210% Wessanen 410 Wilton Fijenoord 257% Zwanenberg-Org. 895 Billiton Mij. II 438% Aluminium Ltd.. 26% American Motors 19% Anaconda - 44% Bethlehem Steel. 32 Cities Service.... 63% General Motors 79 Kennecott Copper 70% Republic Steel 40% Shell Oil 44% U.S Steel 55 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsehe Bank) De stemming in Wall Street is gisteren plotseling om geslagen in mineur. Alhoewel bij opening de markt verdeeld lag, ging het daarna als gevolg van winstaanbod snel bergafwaarts, waarbij voor sommige be langrijke groepen forse verliezen werden geleden Van de 1329 verhandelde fondsen waren 692 hoger en 352 lager. Xerox ver loor 11K, Control Data 5 1/8 en Radio Corp 2 punten. De totale omzet beliep 4.42 mil joen shares tegen 6.Ö7 miljoen shares woensdag. De Dow Jones indices: industrie 763.86 3.55), sporen 178 22 1.24) en open bare nutsbedrijven 138.12 0.02). Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voor lopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in november 1963 1.988 (v.m. 2.062) miljoen, terwijl voor een waarde van 1.605 (v.m. 1.745) miljoen werd uitgevoerd. De uitvoer bedroeg 81 percent van de invoer (v.m. 85 percent). De invoer is in november 1963 ten op zichte van november 1962 toegenomen met 283 miljoen of 17 percent en de uitvoer met 171 miljoen of 12 percent. Bij het maandgemiddelde over januari/november waren de stijgingspercentages in 1963 ten opzichte van 1962 bij de invoer 11 en bij de uitvoer negen. Het invoersaldo be droeg sedert het begin van het jaar ƒ3.200 miljoen (januari/november 1962 2.628 miljoen).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 21