Laatste hand wordt gelegd aan nieuwe Verkeerswet AGENDA J Concurrentiestrijd tussen onze havens is gezond POLLE, PELLI EN PINGO en 1 OSRAM ADLER mr PHILIC0RDA KOOT PIANO'S Stor en Fips in het land van Zjoezoe KOSTUUMS Breda krijgt voor continu-bouwplan 568 huizen toe Een nieuw leervak: computerkunde Strafmaxima zullen hoger worden Nederlandse zeelieden in Italië veroordeeld MINISTER VAN AARTSEN: Amsterdams havengilde hield weer kerstdiner Er wonen meer timmerlieden in Delftse flats Veel ijs bij Urk Strenge vorst in het binnenland Fa. B. J. VAN UEMT naaimachines VRIJDAG 20 DECEMBER 196 3 Kamer akkoord met verkeersbeleid Haarlem Aa-Be PLAIDS Zaalberg V elsen-IJ muiden Beverwijk Nog geen lid PHILIPS ORGEL ~o Bouwfonds verklaart: Overleg over het tweede televisienet ƒ5.per week ■d'J Burgemeester R. Guljans van Breda heeft in het uitbreidingsplan De Hoge Vlucht een officieel begin gemaakt met een continu-bouwplan voor 1820 woningen. De arbeidsbesparende bouwmethoden, toe te passen in dit vierjarige bouwplan, zijn van overheidswege gehonoreerd met e extra contingent van 568 woningen. De eengezinswoningen zullen mecha nisch worden gemetseld naar een vinding van het uitvoerende bouwbedrijf Zeebregts uit Tilburg dat inmiddels octrooi op deze vinding heeft aangevraagd. Computerkunde, de kennis van de tech niek, het gebruik en het nut van electro- nische machines, wordt ook in ons land een leervak in het middelbaar beroeps onderwijs. Van 1 september 1964 af zal computerkunde als proef gedurende een jaar worden gedoceerd op 15 openbare, prot.-christelijke en r.k. scholen voor middelbaar economisch en administratief onderwijs. De stichting Studiecentrum voor Admini stratieve Automatisering is bij de opzet en voorbereiding van deze proef betrokken. Het centrum leidt ook de leerkrachten op. Dr. M. Euwe, lid van het directorium van dit centrum, schrijft het te gebruiken leerboek. Ook de drie landelijke pedago gische centra werken samen mede aan de invoering van het nieuwe leervak. Zij zul len de scholen kiezen waar het begin ge maakt wordt. (Van onze parlementaire redacteur) De minister van Verkeer en Waterstaat maakt zich zorgen over de grote bedragen die in de toekomst nodig zullen zijn voor de uitbreiding van ons wegennet. Hij zei dat in de Tweede Kamer waar vele le den hun ongerustheid hadden geuit over het achterblijven van de wegenbouw bij de toeneming van de verkeersintensiteit, In antwoord op suggesties zei de minister dat hij niet erg enthousiast was voor de instelling van een Wegenraad. Hij achtte de kans op verstarring door de instelling van een dergelijke raad groot. Het over leg dat nu tussen de verschillende wegen bouwende diensten wordt gevoerd is vol doende. Over de instelling van een we genfonds voor de financiering van de we genbouw had de minister nog geen afge rond oordeel. Hij vroeg zich af of er wel voldoende redenen waren om juist voor de wegenbouw een andere financierings wijze te volgen. Tegen de suggesties van mevrouw Van Someren Downer (V.V.D.) om meer oeververbindingen met tolheffing in te stellen, had de bewindsman nogal wat bezwaren. Het rijk blijft verantwoor delijk voor de kosten van de aanleg van de aansluitende wegen en ook de bouw van tolverbindingen gaat ten koste van de totale capaciteit van de wegenbouw. Nu de tolbrug nabij Numansdorp over het Ha ringvliet gereedkomt moet het rijk voor de aansluitende wegen een veelvoud van het bedrag uitgeven dat besteed wordt aan de bouw van deze tolbrug zelf. De suggestie van de heer Assman (K.V.P.) om de spoorwegen meer in te schakelen bij de toenemende verkeerscon- gestie viel bij de bewindsman niet in goe de aarde. Hij was van mening dat een c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Op hoop van zegen" v. H. Heijermans. Regie: Han Bentz van den Berg. Zaterdag 20 u.: Toneelgroep Studio met „De babel" van Jan Wolkers. Regie: Albert Abspoel. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Het N.Ph.O. o.l. v. Henri Arends. Solisten: Klaas Boon, altviool, en Teddy Scholten, declamatie. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De in specteur-generaal", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: ,De lefschopper", a.l. - Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Wedren met de ooievaar", a.l. Minerva, vandaag. 20.15 en zaterdag 19 en 21.30 u.: „Op kamers bij die vrouw", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De prin ses van Kleef", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: Geronimo, de laatste der Apachen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De onweer staanbare lady", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. PrentenkabinetTentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 9 januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Herman Dijkstra, Dage lijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 december, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uv Schubert. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling „5 tot 500". Ge opend van 10-20 u. Dagelijks geopend van 10-20 uur Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-22.30 uur. Wandelgangen StadsschouwburgIn december werken van Els Boven. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 en van 13.30-17 u- Zon en feestdagen van 14-17 uur. Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel" tot en met 30 december. Geopend van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Vishal: Tentoonstelling van „De Groep". Dagelijks geopend van 10-17 uur, zondag van 13-17 uur. Tot en met 12 januari. Kunstzaal „Barteljoris", Barteljorisstr. 32: Tentoonstelling van werken van Arie Schouten. Tot en met 4 januari. Geopend op maandag van 13-18 uur en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af. cabaret van 21-23.00 uur. Waagtaveerne: iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 201 uur het programma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. Raadhuis Bloemendaal, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Halfweg: zaterdag 9.30 uur Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede en Spaarnwoude. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). 195x 145 100 WOL 29.75 en 43.75 Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12539 VRIJDAG 20 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De onoverwinnelij ke gladiator". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Viering tien jarig bestaan Muziekschool Velsen. Cultureel Centrum, 20 u.: Vergadering „Fauna Felisenum". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. f Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag); 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 21 DECEMBER City, 20 u.: „De onoverwinnelijke gla diator". Stadsschouwburg, 20 u.: „Zorro, de ge maskerde wreker". Gebouw Snelliusstraat 41: Dansavond „Criterion", met muziek van „The Silver Kings". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. VRIJDAG 20 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The V.I.P.'s". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De doden lijst van A.M." W.B. Theater, 20 u.: „Geen tijd om te sterven". ZATERDAG 21 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The V.I.P.'s"; 23.30 uur: „De zonde van Molly". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De doden lijst van A.M." W.B.-Theater, 20 u.: „Geen tijd om te sterven". ADLERETTE de werke lijk lichtgewicht machine met Sterna door en door service. Alleenverkoop voor Haarlem en omstreken dergelijke ombuiging van het vervoersbe leid een grote terugslag voor andere ver- voertakken zou hebben. Over het nieuwe verkeersreglement dat door prof. Belinfante wordt ontworpen, zei de minister dat het de bedoeling is zo veel mogelijk teksten op borden te ver vangen door borden alleen. Er wordt over wogen het opnieuw afleggen van een rij examen als bijkomende straf in te voe ren. In de nieuwe verkeerswet zullen ho gere strafmaxima voorkomen. Prof. Bel infante legt op het ogenblik de laatste hand aan de nieuwe wet. De minister zei geen voorstander te zijn van het invoeren van maximumsnelheden voor bepaalde typen van wegen. De minis ter wees erop dat ook dezelfde typen van wegen onderling veel kunnen ver schillen, dat invoering van een bepaalde maximumsnelheid niet dienstig is. De bewindsman had in beginsel geen bezwaar tegen de invoering van een minimum snelheid, maar wees er wel op dat een dergelijke invoering nog veel studie zal vereisen. Een speciale aanduiding voor het weg verkeer bij nadering van een voetgangers oversteekplaats achtte minister Van Aart- sen niet nodig. De automobilisten kunnen in de bebouwde kom nu langzamerhand wel weten wanneer zij een zebra nade ren, zei hij. De knipperbollen zijn inder tijd geen succes geweest en het weer in voeren van een dergelijke waarschuwing zou het terugzetten van de klok betekenen. Staatssecretaris Keyzer is aan het debat nauwelijks te pas gekomen. Zijn rol be stond drie dagen lang vooral uit luisteren naar de Kamer en naar de minister. Al leen'ir. Posthumus (P.v.d.A.) maakte het hem een beetje lastig. Hij wilde preceis weten of de staatssecretaris nu wèl of geen lid is van de V.V.D. De staatssecretaris zette uiteen dat hij in zijn vorige functie lid was van de bui tenlandse dient. „Het komt hoogst zelden voor dat leden van de buitenlandse dienst lid zijn van een politieke partij. Zij heb ben ook geen stemrecht. Maar als ik had mogen stemmen dan zou het beginselpro gramma van de V.V.D. voor mij volko men aanvaardbaar zijn geweest," zei de heer Keyzer. Het was een mooie volzin, maar ir. Posthumus wilde duidelijkheid: „Bent u nou lid of niet?" „Neen", was het ant woord. „Maar ik sluit niet uit dat ik lid zal worden." Als dus de heer M. J. Keyzer binnen kort lid wordt van de V.V.D. komt aan ir. Posthumus eigenlijk wel een ledenwerfpre mie toe.... Na re- en dupliek werd de begroting voor Verkeer en Waterstaat zonder hoof delijke stemming door de Kamer aan vaard, Mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.) had nog een verrassing voor de minister: een exemplaar van de Amerikaanse code voor het wegverkeer. De minister was er erg mee ingenomen. Zes Nederlandse zeelieden zijn door de rechtbank te Livorno veroordeeld wegens weerspannigheid tegen politie-ambtenaren. Bovendien zyn de zeelieden wegens openbare dronkenschap tot boetes van veertigduizend lire (240 gulden) veroor deeld Het betreft vijf inwoners van Amster dam en een 22-jarige inwoner van Haar lem. Zij waren op 13 december gearres teerd. Volgens de aanklacht hadden de zeelie den een aantal café's in de havenwijk bezocht. Toen twee politie-agenten hen verzochten wat minder lawaai te maken vielen de zes de beide agenten onmiddel lijk aan. Dezen vroegen via hun mobilo foon om versterking en daarop werden de zeelieden gearresteerd. CHAMPAGNE vB «a De minister van Verkeer en Water staat, mr. J. van Aartsen, heeft gister avond tijdens het Havengilde-diner in Amsterdam de onderlinge concurrentie strijd tussen de Amsterdamse en Rotter damse haven „gezond" genoemd, omdat deze een stimulans is geweest voor de gunstige ontwikkeling van beide haven steden. Deze woorden vormen olie op de gol ven van onenigheid tussen de burgemees ters van Rotterdam en Amsterdam, die tijdens de begrotingsdebatten in de res pectieve gemeenteraden de oude twee strijd hebben doen oplaaien als gevolg van het niet tot overeenstemming komen over een gelijkschakeling van de haven tarieven. Minister van Aartsen was gisteravond gast op het traditionele kerstdiner in het grand hotel Krasnapolsky, waaraan 450 hoofden van havenbedrijven en -industrie- en en hun voornaamste medewerkers deel namen. De minister mocht dan gelukkig zijn met de gunstige ontwikkeling van.de Neder landse zeehavens, hij legde er tevens de nadruk op dat de ontwikkeling in de na- met onvermoede mogelijkheden van klankkleur en expressie. Uit voorraad leverbaar. HAARLEM Telefoon (02500) ZIJLWEG 57 11036 18-19. Ze waren nu met het bootje bij de kant gekomen. Stor keek 'n beetje aar zelend rond. Zouden we 't wel doen? vroeg hij. Welja, waarom niet? vond Fips. Stor knikte. Och ja, laten we 't maar wagen zei hij. Wacht, ik zal het bootje tegen de kant sturen! Met de lange stok bracht hij het bootje tegen de oever van het eiland. Ziezo, zei hij. Nu kunnen we aan land gaan en wat rondkijken. Ik ben benieuwd wat we zullen vinden! HI6R IS HET VAST 60ED VISSEN -\k) Y 6001 HET ANKER UIT.' i EEN PRACHT ANKER HEEFT POtl/E ME ÓE66V6N ER IS IETS NIET IN ORDE -OF HET ANKER IS TE ZWAAR-OF D5U4N IS TG KORT,,,, ?t©pib p-O- ^Kcomoicik buurlanden eenzelfde tendens vertoont en dat Nederland dus op zijn quivive moet zijn. De voorzitter van de vereniging „De Amsterdamsche Haven", jhr. H. van Len nep, constateerde in zijn rede met ge noegen, dat Amsterdam dit jaar 8500 schepen in zijn haven heeft ontvangen, meer dan in de jongste geschiedenis ooit het geval is geweest. Statistisch gezien groeit de Amsterdamse haven sterker dan de meeste andere Europese havens. Er komen niet alleen meer schepen, maar ook steeds grotere schepen. Jhr. van Lennep herinnerde aan het trieste feit dat Nederland in de acht tiende eeuw zijn vooraanstaande positie als zeevarende natie heeft verloren, door dat de toegangswegen van onze havens, met name die naar Amsterdam, niet diep genoeg meer waren voor de moderne schepen van die tijd. „Wij mogen bij de groei van de scheepsafmetingen in onze tijd nimmer meer in zulk een nadelige positie komen". Jhr. van Lennep, die zo als gewoonlijk zijn speech doorspekte met humor, besloot onder bijval met: „Geen woorden maar daden, meer kranen, meer kaden, meer lading meer boten, heen en terug, en tot slot onverdroten: weg met de Hembrug!" Daarmee deed hij zijn jaren geleden ge dane belofte gestand om iedere toespraak te beëindigen met de wens dat de Hem brug, het grote obstakel in de Amsterdam se haven, spoedig zal verdwijnen. Jhr, van Lennep, die directeur is van de K.N.S.M.. houdt vele toespraken en nim mer hebben wij hem er op betrapt dat hij die Hemburg vergat. Onder de gasten aan het diner bevon den zich naast de minister de secreta ris-generaal van Economische Zaken, di recteuren-generaal van diverse departe menten, het voltallige gemeentebestuur van Amsterdam, de burgemeesters van Zaandam en Velsen en vele autoriteiten uit de scheepvaartwereld. Het is beslist onjuist de flats In Delft waaruit een timmerman werd geweerd te betitelen als „intellectuelenflats". Slechts een kwart van de eigenaren zijn academi ci. Het merendeel van de overige bewo ners is werkzaam als hoofdarbeider. Daar naast zijn echter ook verschillende wonin gen in eigendom bij ambachtslieden, o.a. bij timmerlieden! De n.v. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten deelt dit mee, omdat naar het zeSt de rol van het Bouwfonds veelal onjuist is weergegeven. Toelating mag al leen worden geweigerd indien naar rede lijkheid en billijkheid van de overige be woners niet mag worden verwacht dat zij de gegadigde in hun midden toelaten. Deze bepaling dient om de mogelijkheid te bie den a-sociale elementen te weren. Aange zien deze bepaling in het algemeen regle ment van het Bouwfonds nimmer aanlei ding heeft gegeven tot moeilijkheden, be houdens het gebeurde in Delft, is het Bouwfonds van mening, dat dit algemeen reglement niet veranderd behoeft te wor den. Of in Delft de betrokken bepaling juist is toegepast, kan het Bouwfonds niet beoordelen. Daar de hoogste macht in het flatgebouw wordt uitgeoefend door de ver gadering van eigenaren, is het Bouwfonds niet bevoegd in te grijpen. De flats zijn in 1957 gebouwd met bemiddeling van het Bouwfonds. Hoewel het nog niet hard heeft gevro ren is toch het IJselmeer bij Urk be dekt met ijs. In de richting Enkhuizen komen al ijsheuvels voor. De vrachtboot „Insula", die de dienst onderhoudt tussen Urk en Enkhuizen, heeft tevergeefs getracht Enkhuizen te be reiken. Naar het zich laat aanzien is Urk dus voorlopig aan de zeezijde geïsoleerd. Via de noord-oostpolder blijft Urk in contact met de rest van de wereld. Niet alleen Duitsers. Minister Bo- gaers heeft maatregelen getroffen opdat het overgrote deel van de in de gemeente Vaals te bouwen bungalows door Neder landse gezinnen zal worden betrokken. Hij deelt dit mee in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Oele (P.v.d.A.), over de verkoop aan Duitsers van in Vaals gebouwde bungalows. Voor 14 van de 23 gereedgekomen wo ningen zijn vergunningen afgegeven voor Nederlandse gezinnenl voor de overige 9 woningen voor Duitse gezinnen. Huurders kregen geld terug. Een aantal huurders van gemeentewoningen in Oss hebben van het woningbedrijf 13,50 teruggekregen omdat zij naar het oordeel van de minister te veel huur hebben be taald. In hun duplexwoningen is een twee de rookkanaal gemaakt, nadat zich in een huis een verstikkingsgeval had voorge daan. De kosten werden op de 124 huur ders verhaald door een huurverhoging van vijftig cent. De Osse raad vond het onjuist dat de huurders het herstel van een verzuim moesten betalen. De minister was het daarmee eens. De gemeente betaalt nu de teveel betaalde huur terug. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Th. H. Bot, heeft in Hilversum met het bestuur van de Ne derlandse Televisie Stichting onder meer de bezetting van het tweede t.v.-net be sproken. Minister Bot bracht een werkbe zoek aan de besturen van de Nederlandse Radio Unie en de Nederlandse Televisie Stichting. Tijdens het werkbezoek heeft de minister alle Hilversumse studio's bezocht. of 20.— per maand (tot 150.- geen vooruitbetaling). Weinig geld in portemonnaie Toch goed gekleed door ZIET ONZE ETALAGES Jansstraat 51 - Jansstraat 63 Haarlem 20 - 21 - 23 -dec. tot 21 uur GEOPEND Het K.N.M.I. deelt mee: De wind rond om een lagedrukgebied, waarvan het cen trum bij Stockholm ligt, neemt voortdu rend in kracht af. De komende nacht zal het in ons land dan ook vrijwel windstil zijn zodat er weer een sterke temperatuur daling kan optreden. Daarbij kan plaatse- lik in het binnenland strenge vorst voor komen. Tengevolge van de afkoeling zal de mist zich in de namiddag en avond weer uitbreiden. Overdag blijft de tempe ratuur in het algemeen beneden het vries punt. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen M c binnen- en buitenland. j d a Sf £S Den Helder licht bew. wnw 5 4 Ypenburg licht bew. nno 3 4 Vlissingen onbewolkt w.stil 4 0 Eelde mist w 0 9 De Bilt onbewolkt verand. 2 —10 Twente mist zzw 0 6 Eindhoven mist w.st. 0 5 Z.-Limburg mist w.st. 0 4 Helsinki sneeuw zzo 6 8 Stockholm onbewolkt nw 1 —19 Oslo onbewolkt w 4 7 Kopenhagen onbewolkt w 1 8 Aberdeen sneeuwbui wnw 0 3 Londen onnewolkt n 2 Amsterdam half bew. w 2 6 Brussel mist w.st. 0 4 Luxemburg zwaar bew. no 3 8 Parijs zwaar bew. no 2 5 Bordeaux geheel bew. w 11 4 Grenoble geheel bew. w.st. 2 1 Nice regen nnw 9 5 Berlijn geheel bew. zw 2 7 Frankfort geheel bew. w.st. 7 7 München mist w.st. 1 —14 Zurich zwaar bew. nno 3 4 Genève sneeuw n 0 2 Locarno geheel bew. w.st. 3 6 Wenen geheel bew. w.st —12 —14 •nsbruck zwaar bew. w.st. 5 —15 Athene half bew. zw 20 17 Rome regen zzo 13 8 Ajaccio regen ono 12 7 Madrid geheel bew. w.st. 6 3 Vlallorca motregen w.st. 15 7 Lissabon half bew. zzw 13 7 Zaterdag 21 december Zon op 8.46 uur, onder 16.30 uur. Maan op 12.19 uur, onder 22.04 uur. Maanstanden 23 dec. 20.55 uur eerste kwartier 30 dec. 12.04 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 20 november Hoog water 6.14 uur en 18.29 uur. Laag water 1.51 uur en 14.09 uur. Zaterdag 21 december Hoog water 6.53 uur en 19.13 uur. Laag water 2.27 uur en 14.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2