Sennocol Egypte zal geen oorlog voeren om J ordaanwater DE NIEUWE ELISABETH BAS Êk 'STABIEL' 22 ct. Amerikaanse senaat voor meer buitenlandse hulp Laatste rouwdag voor Kennedy wordt een dag van inkeer Europa geheel in de greep van sneeuw, ijs en storm Ollenhauer in Bonn begraven Frans parlement in voltallige zitting bijeen in Versailles rif BECCARI WERELDNIEUWS r Van dag tot dag Geen militair optreden tegen Israel zonder eenheid van de Arabieren Duitsers weigeren anti-nazi toegang Spaans-Guinee voor zelfbestuur Politieschandaal in Zuid-Afrika Ballon in ruimte ^Praatótoel Russen lanceren speciale kunstmaan JEE BEAUJOLAIS VILLAGES 2 VRIJDAG 20 DECEMBER 1963 iim wèg... verstopping Iw Inderdaad, stabiel in z'n verfijnde smaak en geur! iedere doos „Stabiel'' bevat een fraaie sigarenband in groot formaat met een reproductie van schilderijen van Ferdinand Bol Financiële hulp voor Rusland bij graanaankoop Zondag herdenking bij het monument voor Lincoln Symboliek Scherp venijn Angstig verlangen Groot vertoon voor een bijkomstige formaliteit Linkse concentratie Op de M. Mok nnnn f: •A* van 1823 J D De nieuwe staatssecretaris voor land machtzaken bij het ministerie van Defen sie heeft de moed opgegeven ten aanzien van de „militairen met aanpassingsmoei lijkheden." Hij heeft beslist dat het leger niet langer moeite en kosten zal besteden aan de „herscholing" van deze mislukte soldaten en hen liever meteen naar de bur germaatschappij moet terugsturen. Als consequentie daarvan is het „Aanpassings centrum" te Austerlitz op de lijst van te liquideren instellingen geplaatst. „Mislukte soldaten" klinkt misschien een beetje misprijzend, maar dat komt omdat deze term volkomen subjectief van afkomst is. Men zou een deel van deze jongelieden ook „tè goede burgers" kun nen noemen, ofschoon daarbij haastig moet worden aangetekend dat zich in de ze categorie ook jongens bevinden die noch voor het uniform, noch voor de bur gersamenleving geschikt zijn. Het is bekend dat recruten met gewe tensbezwaren tegen de militaire dienst on der de gesaneerde wetgeving een zeer re delijke kans krijgen op een behoorlijke en met de waardigheid hunner persoonlijkhe den overeenkomende behandeling. Dat zijn danook niet de jongelieden, die in Austerlitz terechtkwamen. Het „Aanpas singscentrum" nam die recruten onder zijn hoede, die in het kazerneleven uit de toon bleken te vallen en zich niet of moei lijk konden schikken in de praktijk van het militaire gemeenschapsleven. Uiter aard waren daarbij een groot aantal ge vallen, die bij 'n doeltreffender vóórselectie al zouden zijn uitgeschift, zodat staatsse cretaris Haex wellicht door de mislukking van de aanpassing nu zal overwegen de voorselectie scherper en strenger te stel len. Over het percentage gevallen die in Austerlitz „genezen" konden worden, zijn geen gegevens verstrekt, maar dat zal wel een zo laag gemiddelde hebben dat het geen zin had ermee door te gaan. Het is echter de vraag, of de nadere gegevens die op deze manier over een aantal jon gelieden zijn verkregen, niet op een of an dere manier nuttig gebruikt zouden kun nen worden ten bate van de toekomst de zer mensen in de burgermaatschappij en dus ten bate van die burgermaatschap pij in het bijzonder. De niet aan te pas sen jongens kunnen immers ook in die burgerlijke samenleving de a-sociale kant op drijven, met alle gevolgen voor henzelf en voor de samenleving. Een doorgangs instituut van deze" afgestoten recruten naar de burgersamenleving zou wellicht een coördinatiecentrum kunnen zijn, dat zowel van militaire als van burgerlijke zij de met de nodige zorg en invloed kan wor den beheerd. Want tenslotte kunnen leger èn burgerij alleen maar baat hebben bij een zo groot mogalijke gezondheid van beide. Ook goed voor bejaarden en in hardnekkige gevallen dragees herstellen uw natuurlijke stofwisseling Bankbiljetten. In Kopenhagen maken val semunters van de kerstdrukte gebruik om valse biljetten van kronen in om loop te brengen. Volgens de politie heb ben de biljetten geen watermerk. Ove rigens zien zij er zo goed uit, dat zelfs bankbedienden geen argwaan koesteren. BEIROET (AFP) Een artikel in het Egyptische tijdschrift „Rosa el Joessef" over „de bevrijding van bezet Palestina" heeft in de Arabische wereld grote op schudding gewekt. Het artikel zegt dat Egypte niet van plan is om het omleiden van het water van de Jordaan oorlog te gaan voeren en „zich het recht voorbe houdt het uur van de definitieve strijd zelf te bepalen." „In ieder geval zal de Ver enigde Arabische Republiek geen enkele militaire actie tegen Israel voeren zolang de Arabische eenheid geen feit is gewor den." MüNCHEN (AP) Een Franse publi cist en anti-nazi die op weg was naar Frankfort om verslag uit te brengen over het Auschwitz-proces, is de toegang tot West-Duitsland ontzegd. Professor Paul Rassinier werd door de Duitse politie aan de grens tegengehouden. Hem werd meegedeeld dat hem de toe gang tot het land verboden werd. Later deelde het ministerie van Binnenlandse Zaken in Bonn mee dat Rassinier behoort tot een „internationale fascistische groep". Rassinier, een vooraanstaand Frans ver zetsstrijder, heeft zelf de Duitse concen tratiekampen overleefd. Toen hem werd verteld wat het West- duitse ministerie van Binnenlandse Zaken in Bonn had gezegd, verklaarde Rassinier met stomheid geslagen te zijn. „Ik behoor bij geen enkele politieke par tij en de enige organisatie die ik aanhang is de internationale tegen de oorlog, een pacifistische organisatie die in Engeland is gevestigd", aldus Rassinier. Hij wees er op, dat hij dit jaar vijf maal een bezoek aan West-Duitsland had gebracht om er een serie lezingen te hou den en dat hij daarbij geen moeilijkheden had ondervonden. Voor de oorlog was Rassinier professor in de geschiedenis. Hij wijdt zich nu ge heel aan het onderzoek naar de oorzaken van de tweede wereldoorlog en vooral naar de rol die de nazi's gespeeld hebben. Hij heeft vele werken gepubliceerd in Frankrijk, Spanje, West-Duitsland Ame rika, waarin hij zich bezighield met de ge tuigenissen tijdens het proces van Neuren berg. SANTA ISABEL (AFP) Uit de uitslag van het dezer dagen in Spaans-Guinee in Wést-Afrika gehouden 'referendum blijkt dat het grootste deel van dé bevolking voor Zelfbestuur is. De „ja-stemmers" hadden met 59.280 stemmen een meerderehid van bijna 24.000 stemmen. Het voorstel tot zelf bestuur werd gedaan door de Spaanse regering. Het blad beschuldigt de Arabische lan den ervan „president Nasser in een mili tair avontuur te willen storten, want deze landen willen liever dat Israel blijft be staan en dat de V.A.R. verdwijnt." „De militaire eenheid waarover wordt gespro ken is niets waard zolang deze niet steunt op een volledige en hechte politieke een heid," aldus het blad. In Bagdad, Damascus, Amman en Bei roet heeft de pers op dit standpunt met onverholen verbazing gereageerd. In Nas- ser-gezinde Arabische kringen verwachtte men tenminste een verbetering, zo niet een tegenspraak. Dat kwam echter niet, zodat men nu aanneemt, dat dit artikel, geschre ven door de hoofdredacteur Ihsan Abdoel- Koedoess beschouwd moet worden als een juiste weergave van de diepste gedachten van president Nasser ten aanzien van Pa lestina." De commentaren in de Libanese Nasser-gezinde kranten zijn vooral lezens waard. „Al Moharrer" schrijft dat „de kwestie van de Jordaan nu ten slotte toch niet tot een totale Arabische oorlog tegen Israel leidt. Strategisch is de zaak alleen voor Jordanië en Syrië van belang. „Al baath" in Damascus vindt dat „de strijd tegen Israel niet kan worden beperkt tot het verhinderen van het ombuigen van de loop van de Jordaan." WASHINGTON (AP). - De Ameri kaanse Senaat heeft donderdag met 60 tegen 25 stemmen een wetsontwerp goedgekeurd waardoor voor de buiten landse hulpverlening een bedrag van 3.272.500.000 dollar wordt beschikbaar gesteld. Voordat dit wetsontwerp in stemming gebracht werd, verwierp de Senaat een verbod van bet Huis van Afgevaardig den om garanties te geven voor de finan ciering van tarwe en andere goederen, die aan communistische landen verkocht worden. Door deze besluiten van de Senaat zal het omstreden wetsontwerp thans behan deld moeten worden door een commissie van senatoren en leden van het Huis van Afgevaardigden. Deze commissie moet proberen de verschillen tussen beide lezin gen van de wetsontwerpen uit de weg te ruimen. De Senaat besloot de kredietbeperking ongedaan te maken, nadat president John son op het allerlaatste ogenblik verzocht had de desbetreffende clausule uit het wetsontwerp te verwijderen. Van onze correspondent) WASHINGTON Zondag 22 december zal de laatste officiële rouwdag zijn na Kennedy's dood. President Johnson zal dan tegen de avond spreken bij het mo nument voor Lincoln. Een toorts, ontstoken aan de vlam op Kennedy's graf. zal over de brug worden gedragen en de kaarsen van allen, die naar het Lincoln-monument komen, zullen met dit vuur worden aan gestoken. De symboliek is overduidelijk: tussen de grote republikein Lincoln, die honderd jaar geleden door een fanatieke tegenstander vermoord werd, nadat hij de slaven had bevrijd en met grote moeite de eenheid van zijn land had gered ligt een brug naar het graf van hem, die het werk van Lincoln heeft willen voltooien en die even eens werd vermoord. De brug over Poto mac naar de heuvel waar Kennedy werd begraven is er en de kaarsvlammetjes zullen symboliseren, dat miljoenen Ame rikanen (ook elders zijn vele kaarsdien sten) het vuur van de nationale eenheid brandende willen houden. Dit zullen rouw- LONDEN Europa zit in de greep van de winter. In vele delen van ons we relddeel heeft het gesneeuwd, gehageld, vriest het flink en zijn de wegen glad. Zelfs het zuiden van Spanje is bedekt met een laag sneeuw. De eerste sneeuwstorm van dit seizoen woedde in Zweden, waar de wegen wer den geblokkeerd, auto's insneeuwden en het trein- en luchtverkeer werden ont wricht. De laatste negen jaar zou het in Zweden niet zo hard gesneeuwd hebben, n Stockholm viel dertig centimeter. 1.300 nan met 450 voertuigen werden opgetrom- neld om de straten sneeuwvrij te maken. In het plaatsje Sodankylae in Noord-Fin and, was het 43 graden onder nul. In rote delen van West-Duitsland viel neeuw en hagel en in de Deense fjorden Aapelt het ijs zich op. In de midden-Franse plaats Limoges slipte een bus met arbeiders op een spiegelgladde brug, verdween door de brugleuning en stortte in een zes meter lager gelegen meer. Vijftien man werden gewond. Op de Belgische wegen kwamen hier en daar kettingbotsingen voor. In Oostenrijk vroor het tussen de twaalf en 25 graden. Uit Hongarije wordt gemeld dat 4.800 kilometer van het wegennet door sneeuw geblokkeerd is. Ook in Noord-Italië kwamen zeer lage temperaturen voor, soms zelfs tot twintig of meer graden onder nul. Vissersschepen op de Adriatische zee werden gedwongen naar de haven terug te keren door zwa re storm en hoge zee. In West-Turkije werden door de zware regenval overstromingen veroorzaakt. Na bij Bandirma werden 25 woningen ver nield. Elders kwamen als gevolg van de overstromingen zes personen om het leven, Zes anderen werden gewond. In Groot-Brittannië is het al even koud. Bijna geheel Noord-Engeland is met sneeuw bedekt. Sneeuwploegen werken met man en macht om de wegen schoon te houden. In Schotland ten slotte sneeuw de het donderdagavond nog. Men noem de de omstandigheden er „IJslands". diensten zijn maar tevens bijeenkomsten, waarin men zich vastbesloten zal tonen door te gaan met het wieden van voort woekerend onkruid: de kruipplanten van onverdraagzaamheid, van haat en van ge weld. Drew Pearson, een bekend Amerikaans kroniekschrijver, heeft dezer dagen enige krasse staaltjes gepubliceerd van het ve nijn, dat men hier soms in de kranten aan treft. Niet in de kolommen van de beste Amerikaanse dagbladen, maar toch in lo kale kranten, die dikwijls grote oplagen bereiken. Pearson ontleende zijn schokken de citaten niet aan een blad in het conser vatieve zuid-oosten, maar aan de Man chester Union Leader, de grootste krant in de deelstaat New Hampshire in New Eng land. Als er nog iemand der Amerikaanse politici door de beugel kan bij dit blad, dan moet het Goldwater zijn. Zie hier wat deze courant schreef over belangrijke fi guren, zowel in de Democratische als in de Republikeinse partij: oud-president Eisenhower werd een „stinkende schijn heilige" genoemd.wijlen president Ken nedy „leugenaar nummer één in de Ver enigde Staten", Rockefeller een „volko men mislukkeling" en oud-president Tru man „de kleine dictator".Een uitste kend en door en door fatsoenlijk blad als de Washington Post schrijft redactioneel heel anders, maar de advertentie-pagina's staan voor iedereen open. Zo bevatte deze courant op 16 december een advertentie over een hele pagina van de ultra conser vatieve „John Birch Society". Daarin werd gezegd, dat president Kennedy vermoord was door een communist en dat een com munist wanneer hij een moord begaat daarvoor zijn instructies heeft ontvan gen. Het argeloze publiek krijgt wellicht de indruk, dat de John Birch Society het opneemt voor de vermoorde president, maar in feite zet deze groep haar actie voort tegen Kennedy en diens streven naar ontspanning in de wereld een zeer bedenkelijk verschijnsel. Juist omdat de besten in de Verenigde Staten in deze dagen met schrik zijn gaan beseffen, hoe rauw hun civilisatie vlak on der de oppervlakte nog kan zijn, zullen die bijeenkomsten op 22 december getui gen van een angstig verlangen om voor oordeel en haat met wortel en tak uit te roeien. En om ook symbolisch te eindi gen die, taaie honderd jaar oude wor tels bevinden zich in Amerika's grond, zo wel ten zuiden als ten noorden van de Potomac. Johnson's standpunt werd uiteengezet in een brief, die kort voor de stemming voor gelezen werd door de democratische frac tieleider Mike Mansfield. De president betoogde, dat de verkoop van tarwe en andere landbouwprodukten aan communistische staten goed voor het land was BONN (Reuter) Donderdag is in Bonn de zaterdag op 62-jarige leeftijd overleden voorzitter van de Westduitse sociaal-democratische partij, Erich Ollen hauer, begraven. In de Bondsdag, waarin Ollenhauer sinds 1952 optrad als fractieleider, werd een speciale plechtigheid gehouden, waarbij president Heinrich Lübke, kanselier Lud- wig Erhard, buitenlandse diplomatieke en regeringsvertegenwoordigers aanwezig wa ren. De begrafenis werd door de vele be kende socialistische leiders bijgewoond, onder wie de Zweedse premier, Tage Er- lander, dr. Bruno Pittermann, vice-kan- selier van Oostenrijk, Torsten Nilsson, Zweeds minister van Buitenlandse Zaken, diens Noorse ambtenoot Halvard Lange, Per Haekkerup, de Deense minister van buitenlandse Zaken en de vice-president van het Europese parlement, Jean Fohr- manns. BLOEMFONTEIN (Reuter) Een rechtbank in Bloemfontein heeft zich don derdag beziggehouden met een openbaar vooronderzoek tegen vier politiemannen, een griffieklerk en een landbouwer uit Buitfontein, die van moord en mishande ling worden beschuldigd. Het gaat om vier negers, die werden ge arresteerd, nadat een vrouwelijk perso neelslid van het café waar zij werkten aangifte had gedaan van vermissing van een bedrag van bijna zeventig gulden. Volgens getuigen zou een van hen op het politiebureau tijdens het verhoor zo lang zijn mishandeld, dat hij aan de ge volgen overleed. Ook de anderen zouden met een zweep zijn afgeranseld, met de vuist geslagen en vervolgens op de grond zijn geworpen, waarna een van de politie mannen boven op hen sprong. Voorts zou een politieman hebben geprobeerd een van de negers met een lap te wurgen. Tijdens de zitting gaf een van de slacht offers, die beweerde door de vier politie mannen met een zweep te zijn afgeran seld, een foto aan de rechtbank waarop 23 striemen op zijn rug te zien waren. POINT ARGUELLO (AP) Een Scout raket van 22,5 meter lengte is donderdag gelanceerd met in de;neuskegel een opge vouwen gespikkelde ballon, die als een kerstsatelliet om de aarde moet gaan cir kelen. Twee uur na de lancering werd betwij feld of de ballon werkelijk een kerstsatel liet zal worden. Bij het passeren van Point Arguello aan het einde van de eerste omwenteling werd geen radiobood schap ontvangen van het deel van de sa telliet van waaruit de ballon zich moest ontplooien tot een radiosignalen weerkaat sende bol. (Van onze correspondent) PARIJS Voor het eerst sinds pre cies tien jaar, toen in Versailles (na der tien stemmingsronden) René Coty als staatshoofd voor de vierde republiek ge kozen werd, zijn de beide kamers van het Franse parlement vandaag in de voor malige paleizen van de zonnekoning op nieuw bijeengekomen. De huidige presi dent der republiek, generaal De Gaulle, heeft dit congres door een decreet, dat gisteren door de staatscourant werd af gedrukt, niet bijeen geroepen om een op volger voor hem aan te wijzen die tegenwoordig trouwens door het hele volk moet worden gekozen maar voor een formaliteit van aanzienlijk geringer draagwijdte. De kleine duizend parlementariërs zijn naar Versailles ontboden om een bijkom stig artikel in de grondwet, waarover ze bovendien ook al in Parijs hebben ge stemd, te wijzigen en waardoor hun zit tingsperioden in het vervolg weer wat worden verkort. Aangezien het staatshoofd het vorige jaar, ondanks de dwingende letter van de constitutie, een grondwetswijziging van werkelijk groot gewicht buiten het par lement om door het volk liet beslissen, vraagt men zich af waarom hij de bei de kamers zich voor deze sinecure spe ciaal heeft laten verplaatsen. De socialisten en de communisten, die vandaag in Versailles door afwezigheid geschitterd hebben, beschuldigen generaal De Gaulle dan ook openlijk van de be doeling de parlementariërs voor het gan se volk weer eens voor schut te willen zetten. In ieder geval wist vanmorgen nog bijna niemand in Versailles zelf waar aan de stad de eer van dit massale par lementaire bezoek te danken had. Aanmerkelijk meer belangstelling dan de zonderlinge parlementaire bijeenkomst in Versailles, trekt in politieke kringen de kandidatuur van de socialistische bur gemeester van Marseille, Gaston Deffer- re als rivaal van De Gaulle bij de komen de presidentsverkiezingen. De keuze,die formeel nog op 1 februari door het socia listische partijcongres moet worden be krachtigd, wordt over het algemeen toe gejuicht, al hadden de communisten dan ook liever eerst een programma opge steld dat alle linkse krachten zouden heb ben kunnen onderschrijven. Toch zullen ook zij te zijner tijd Deferre hun stem men zeker niet onthouden. Zijn kansen op een overwinning op De Gaulle worden niettemin door weinig waarnemers hoog aangeslagen. Maar de grote winst, die voor de linkse oppositie blijkt te zijn weg gelegd, is dat ze in het vervolg een offi ciële en bovendien talentvolle en unaniem gerespecteerde woordvoerder tegenover de generaal kan plaatsen, waardoor de monoloog zich in de toekomst tot een vruchtbare dialoog zou kunnen ontwikke len. De onttnaskeraar Sommige mensen hebben er plezier in al tijd onplezierige dingen te zeggen. Er zijn maar weinig mensen die daar nooit ple zier in hebben. Ik wil echter over de eer ste soort spreken, degenen die van het uiten van onaangename opmerkingen een levensvervulling maken. Men kan niet al len over één kam scheren. Er zijn kleine, benepen kankeraars onder, maar ook spit se geesten die op de een of andere manier geschonden zijn en nu overal het geschon- dene en gebrekkige zoeken en soms met pijnlijke raakheid aanwijzen. Wanneer ik me enige treden boven het dagelijks gewoel verhef, wanneer ik dus geen rekening houd met het ogenblik waa.r- op ook ik tot hun slachtoffers kan beho ren, zeg ik dat zij, deze eeuwige fouten- aanwijzers, een nuttige functie vervullen. Zij kunnen onrechtvaardig zijn, maar te gen de gezapigheid en zoetsappigheid waarin iedere samenleving dreigt te ver vallen, leveren zij een onontbeerlijk te gengif. Hun afbrekende houding moge er gernis wekken, men kan deze ergernis be perken door te overwegen dat afbreken no dig kan zijn om op te bouwen. Zo ben ik dan ook niet geschrokken van een interview dat de auteur W. F. Her mans zich heeft laten afnemen en, waarin deze begaafde, maar venijnige man veel onvriendelijk heeft gespuid. Diverse met name genoemde figuren, waar onder ministers en publicisten kregen van hem het predikaat dom, schadelijk of onbelangrijk toebedeeld. Ik acht me niet geroepen de aangevallenen te verdedigen. Het gaat mij hier trouwens niet om gelijk of ongelijk. Wat mij bij het lezen van deze uitlatingen vooral heeft getroffen, is het feit dat de criticus nergens zinspeelt op zijn eigen domheid, dat wil zeggen de beperkt heid die iedere menselijke zienswijze, en zeker een welbewust negatieve, eigen is. Had hij deze beperktheid voor ogen ge houden, dan was zijn gal wellicht met eni ge humor vermengd geweest en zou hij bepaalde, als vernietigend bedoelde uit spraken hebben ingeslikt. Tot die uitspraken reken ik deze: „De democratie is in Nederland voornamelijk een maskerade". Enig nadenken leidt tot het inzicht dat men hetzelfde niet alleen van uitheemse democratieën kan beweren, maar ook van alle religieuze en humani taire stelsels. Tussen de leer en de toe passing gaapt altijd een afgrond, zeker wanneer deze toepassing op grote schaal beproefd wordt en er dus allerlei mensen bij betrokken zijn. De vraag is nu maar of men het hoge beginsel overboord moet zetten, omdat het in onze onvolmaakte ivereld steeds als een „maskerade" verschijnt, dan wel of men, bij alle critiek, dankbaar mag zijn voor het weinig, al te weinige dat er na aftrek van alle gebrekkigheid overblijft. Feitelijk ligt hier geen probleem. De mens kan niet leven zonder een geloof of een ideaal dat hem uitzicht biedt op genezing van alles waaronder hij te lij den heeft. Ook de beroepsontmaskeraaront komt niet aan deze wet; andere zou hij zich de moeite van het ontmaskeren, ja van te leven besparen. I 1 t V, n;'/r) Zomer in december, glazen vol zon 4.40 PER FLES licht en soepel, fris en feestelijk. W ij n h a n d e I Kleine Houtstraat 57 (hoek Ged. Oude Gracht) Tel. 10078. Snelle bezorging c Schooljongen. Een vijftienjarige Ameri kaanse schooljongen heeft woensdag op twee van zijn onderwijzers geschoten, omdat hij een berisping had gekregen. De ene onderwijzer moest met een schot in de buik in een ziekenhuis worden op genomen. De ander werd niet ernstig aan een been gewond. Honden. In de Grote St. Bernardpas, in Zwitserland, is donderdag een merk waardige oefening gehouden. Vijfentwin tig van de beste voor het opsporen on der lawines bedolven mensen afgerichte honden, waaronder drie St. Bernards, zochten in de sneeuw naar mannen, die zich hadden ingegraven. Kleinste man. Don Paquito, de kleinste man ter wereld hij was zestig centi meter lang is op vijftigjarige leeftijd te Alicante in Spanje overleden. Hij ge noot internationale bekendheid als cir cusartiest. Zijn drie dochters hebben een normaal postuur. MOSKOU (AFP) De Sovjet-Unie heeft donderdag een kunstmaan gelanceerd, die speciaal is uitgerust voor de bestude ring van de ruimte. Dit heeft het Russi sche persbureau Tass bekendgemaakt. De satelliet heeft de naam Kosmos-24 gekre gen. De afstand tot de aarde varieert van 211 tot 408 kilometer Rassenhaat. Het Amerikaanse passagiers schip „America", dat sinds veertien sep tember langs de kade heeft gelegen, om dat de bemanning niet meer wilde wer ken onder een officier die blijk zou heb ben gegeven van rassenhaat, zal zeven februari weer zee kunnen kiezen. Het conflict is opgelost. Van rassenhaat bij de betrokken officier is niets gebleken. Hij zal niet van het schip worden ver wijderd. Soldaten. West-Duitsland heeft thans onge veer 404.000 militairen onder de wape nen. De Bondsrepubliek levert na de Verenigde Staten de grootste bijdrage aan de NAVO. Proces. Het proces tegen Jack Ruby, die de vermoedelijke moordenaar van presi dent Kennedy, Lee Oswald, doodschoot, zal niet door radio of televisie worden uitgezonden. Ook zullen geen fototoestel len in de zaal worden toegelaten. Dupont. Irenée Dupont, een van de drie broers Dupont die een kruitfabriekje uit bouwden tot een van de grootste che mische concerns ter wereld is te Wil mington in de staat Delaware overleden. Hij was 86 jaar en de laatste van de drie die nog in leven was. Medelijden In Stockholm is uit het ge bouw „Berg van Medelijden" een grote hoeveelheid geld, edelstenen, en andere kostbaarheden ter waarde van ongeveer een miljoen gulden gestolen. De inbre kers hebben er rustig de tijd voor ge nomen. Dat bewijst het boterhampapier en de talrijke lege bierflesjes, die zij achterlieten.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3