Ernstige bezorgdheid over tong en makreel, naast vreugde over haring Zeevisgroothandel IJmuiden hoopvol over verrevisserij Aanvoerders van zeevis kregen minder geld voor meer vis L ederland "bS?j sssseseses$ IJmuider visserijvloot in 1963 Sport in IJmond 5 mm#* voor huisgezinnen met kinderen FILM EN FILMWERELD MOOI WEER OF STORM? VRIJDAG 20 DECEMBER 196 3 DAMESHOEDEN Export DE ZEEVISGROOTHANDEL in IJmuiden is ernstig bezorgd over de onbevredigen de voorziening van de markt met tong en makreel. Na een voortdurende vermindering in dfe laatste jaren en een uitzonderlijk geringe aanvoer in 1962, heeft de aanvoer van verse haring in 1963 gelukkig weer een belang rijke toeneming te zien gegeven. Vergeleken met het jaar 1962, nam de aanvoer van haring namelijk toe met niet minder dan 55 percent; in vergelijking met het gemiddelde van de aanvoeren in de vier jaren 1959-1962 bedroeg de toeneming circa 23 percent. De kwaliteit van de verse haring was in het algemeen redelijk. Daarentegen was de aanvoer van ma kreel in 1963 zeer teleurstellend. Verge leken met het jaar 1962, nam de aanvoer van dit artikel af met niet minder dan 45 pet. In vergelijking met het gemid delde van de aanvoer in de vorengenoem de vier jaren, was de vermindering nog belangrijker, namelijk 54 pet. Een vermindering vertoonde eveneefis de aanvoer van kabeljauw, namelijk van 7 pet. vergeleken met het jaar 1962 en van 9 pet. in vergelijking tot het ge middelde van de aanvoeren in de laatste vier jaren. Een verheugende toeneming, vergeleken met 1962, toonde de aanvoer van schelvis, kool vis, wijting en schol, namelijk schel vis met 34 pet., koolvis met 54 pet., wij ting met 7 pet. en schol eveneens met 7 pet. In vergelijking met het gemiddelde van de aanvoer in genoemde vier jaren bedreog de vermeerdering van gemelde vier soorten resp. 13 pet., 21 pet., 19 pet. en 19 pet. Verrevisserij De handel heeft het toegejuicht dat, met medewerking van de overheid, in de eer ste helft van het jaar een aantal reizen ter verre visserij zijn gemaakt. De ver wachting, dat 80 pet, van deze vangsten door het binnenland zou worden opge nomen en de rest door het buitenland, is helaas (nog) niet in vervulling gegaan. Vooral de afzet in het binnenland van het toch zo smakelijke en voedzame artikel roodbaars, afkomstig van deze visgronden, bleef zeer beneden de verwachtingen. Ondanks de wellicht min of meer te leurgestelde ervaringen met deze visserij in het nu vrijwel afgelopen jaar, hoopt de handel, dat de proefnemingen in de komende jaren zullen kunnen worden voortgezet. Minder tong Kon gedurende de laatste jaren een voortdurende en zeer belangrijke stijging in de aanvoer van tong worden gecon stateerd, oplopende in IJmuiden van 3.380.000 kg in 1957 tot 9.942.000 kg in 1962, zo moet over 1963 helaas een ge voelige achteruitgang in de aanvoer van dit voor de export zo waardevolle produkt worden vastgesteld, namelijk ca. 8.300.000 kilogram. Daarbij is vermeldenswaard, dat de aanvoer van tong in het eerste halfjaar van 1963 nog 7.022.000 kg bedroeg, het geen er derhalve op wijst dat aan de ruime vangsten in het tweede halfjaar een ab rupt einde is gekomen. Ofschoon sommigen deze plotseling ver minderde tong-aanvoer aan de strenge Krab, voorzitter van de Neder landse Zeevisgroothandelaren- vereniging in IJmuiden. RECTIFICATIE In onze advertentie van gisteren betreffende stond als adres abusievelijk vermeld Velserduinweg 5 Dit dient echter te zijn VELSERDUINPLEIN 5 - Tel. 8065 In een terugblik over 1963 kan met dank baarheid worden vastgesteld, dat de IJ muider visserijvloot gespaard bleef voor grote rampen. Belangrijk mindere op brengst, zowel voor de trawlers als voor de kotterseigenaren, alsmede de personeels voorziening van de vloot geven echter be paald geen reden tot enthousiasme. Het mag dan juist zijn, dat het bijna af gelopen jaar zich vooral wat de vang sten van haring betreft een royaal jaar heeft getoond, wat de prijzen tot dusver te zien hebben gegeven, duidt op een bij zonder mager jaar. In hoeveelheid steeg de aanvoer van verse haring met ongeveer 70 percent, de totale opbrengst slechts met enkele procenten. Deze tendentie was ook aanwezig bij gezouten haring. Makreelaanvoeren waren ongeveer 50 percent van 1962, met een belangrijk ho gere gemiddelde prijs. De aanvoer van rondvis steeg met 20 percent en de opbrengst met 3 percent. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de trawlervloot die IJmuiden als aanvoer- haven gebruikt belangrijk minder op brengst had. Een steeds stijgend percentage van de aanvoer van verse haring wordt verzorgd door in span vissende kotters die, met de tegenwoordige elektrische apparatuur over nog niet te overziene mogelijkheden be schikken. De grootste hoeveelheid verse haring werd aangevoerd in augustus, september en oktober. Het bleek toen duidelijk, dat het bedrijf niet opgewassen was tegen schoksgewijze opvoering van de vangsten. Zelfs de vismeelfabrieken konden de over schotten niet verwerken; deze moesten ten dele naar West-Duitsland worden af gevoerd. Kotters, EEG, experiment Door de sterk groeiende kottervloot wer den belangrijke hoeveelheden meer plat vis aangevoerd (vooral schol). De totale opbrengst daalde echter. Dooreengenomen waren de resultaten van de kottervloot belangrijk minder dan in het jaar 1962. De sterk groeiende vloot en de trek naar de wal hebben teweeg gebracht dat de personeelsvoorziening grote zorgen baar de, en het ziet er naar uit dat in 1964 deze zorgen niet geringer zullen worden. Wel is het met opdrachten aan de scheeps- bouwwerven zeer rustig geworden, maar er zijn nog schepen in aanbouw, die in de loop van 1964 aan de varende vloot zullen worden toegevoegd. Van overheidswege is dit jaar belang stelling gebleken voor de visserij, onder andere door medewerking met over heidssubsidie aan de pogingen van een coöperatie van reders om de visserij in verre wateren te gaan uitoefenen. Deze medewerking, alsmede de prin cipiële uitspraak van de minister van Landbouw en Visserij, dat aan de nationa le visserij binnen de E.E.G. een gelijke start dient te worden gewaarborgd, en de belangstelling van de nieuwe bewinds man voor dit bedrijf, zouden een matig optimisme voor de toekomst mogen recht vaardigen. Het experiment van de verre visserij heeft in het eerste jaar, ondanks subsi die, nog belangrijke verliezen opgeleverd. Haven van IJ muiden Wat de haven van IJmuiden betreft, nog altijd wordt hier sléchts 5 dagen per week gewerkt, in tegenstelling met vele andere vissershavens, in het bijzon der Scheveningen. Welke gevolgen dit zal hebben, wanneer volgend jaar de accom modatie van de vishal in Scheveningen belangrijk vergroot en verbeterd zal zijn, valt niet moeilijk te raden. Verder vervullen de vage plannen voor het bouwen van een handelshaven aan de zuidzijde van de zuiderpier te IJmui den het visserijbedrijf met grote zorg. Duidelijkheid omtrent de positie van het visserijbedrijf, indien deze plannen tot uitvoer komen, is spoedig gewenst, opdat overheid en bedrijfsleven de daardoor ontstane toestand onder ogen kunnen Zien. Het feit, dat de gronden van het Staats- vissershavenbedrijf een enclave vormen in de gemeente Velsen en dat het minis terie van Verkeer en Waterstaat in IJ muiden een vis veiling exploiteert, blijft voor vele zeevisaanvoerders een onver teerbare zaak. Wel heeft de minister van Verkeer en Waterstaat medegedeeld dat een andere beheersvorm voor de veiling niet bij voorbaat wordt afgewezen. De Commissie Ontwikkeling Zeevisserij heeft in 1963 haar rapport nog niet vol tooid. Het is te hopen, dat dit spoedig ge schieden zal, aangezien de uitspraken van dit rapport voor de overheid onmisbaar zijn voor een oordeelvorming. winter 1962/'63 menen te moeten toe schrijven (eenzelfde verschijnsel deed zich namelijk voor na de strenge winter 1928/ 1929) is ten dele ook als oorzaak aan te wijzen de omstandigheid dat een aantal kotters in 1963 hun tongvangsten in andere havens dan IJmuiden aangevoerd en ver kocht hebben. Industrie en prijzen Hoewel de grondstoffenvoorziening van de visconservenindustrie door de belang rijk toegenomen aanvoer van verse haring een verbetering te zien gaf, ondervond deze sector van bedrijf anderzijds moei lijkheden door de sterk afgenomen aan voer van makreel. Door de zeer geringe aanvoer van tong in het tweede halfjaar bereikte de markt prijs dezer vissoort een hoogte als nimmer tevoren. Hetzelfde geldt ten aanzien van makreel gedurende een groot gedeelte van het jaar. Ondanks het feit, dat de bevoorrading van het binnenland, door ruimere aanvoer van schelvis, koolvis, wijting en schol, enige verbetering te zien gaf, moesten ter voorziening in bestaande tekorten aan bepaalde gevraagde vissoorten (onder an dere de grotere soorten kabeljauw en koolvis en filets daarvan) toch nog be langrijke hoeveelheden verse zeevis wor den geïmporteerd. Over het geheel waren alle aangevoerde Noordzeevissoorten zeer prijshoudend en zij vonden gerede afzet in binnen- en buitenland. Vrije zaterdag Vastgesteld moet worden, dat de vis handel ernstige moeilijkheden ondervond door het begin 1962 genomen besluit van werknemersszijde te IJmuiden (vislossers en visknechts) om niet meer op zaterdag te werken, in tegenstelling tot de andere visaanvoerplaatsen in ons land, waar wèl op zaterdag gewerkt wordt. Ondanks de belangrijk toegenomen aan voer van verse haring, kan helaas niet gezegd worden, dat dit een fikse uitbrei ding van de totale Nederlandse export van dit produkt ten gevolge heeft gehad. De uitvoer van verse haring naar West- Duitsland liep dit jaar zelfs terug. (In 1962 10.713 ton tegenover in 1963 waar schijnlijk circa 9.000 ton). Ongetwijfeld is dit in hoofdzaak toe te schrijven aan concurrentie van de Deense verse haring, mede mogelijk gemaakt door aan West-Duitsland verleende faciliteiten voor invoer van verse haring uit andere dan E.E.G.-landen. De export van verse haring naar België, die in 1962 6.1Ó8 ton beliep, zal in 1963 vermoedelijk ongeveer 6.800 ton bedragen. Een belangrijke uitbreiding kan ver wacht worden van onze export van verse haring naar Frankrijk, namelijk van 4491 ton in 1962 tot circa 6000 ton in 1963. De export naar Oostenrijk zal waar schijnlijk vrijwel gelijk zijn aan die van 1962 (552 ton). Naar Oost-Duitsland en Tsjechoslowa- kije, voorheen vrij belangrijke afnemers, werd dit jaar geen verse haring uitge voerd. Resumerende kan derhalve verwacht worden dat de totale export van verse haring dit iaar niet veel zal afwijken van die in 1962 (22.163 ton). De totale export van verse en bevroren zeevis vertoont de laatste jaren een con stant toenemend en derhalve opwekkend beeld. Ondanks de terugslag in de aan voer van tong heeft deze lijn zich ook in 1963 voortgezet. De totale uitvoer van genoemde produkten zal over 1963 naar schatting circa 32.000 ton bedragen, tegen over 30.392 ton in 1962. Als onbetwistbaar grootste onzer bui tenlandse afnemers van zeevis staat ook thans weer Frankrijk geboekt, dat naar schatting circa 12.000 ton zal afnemen, tegenover 10.765 ton in 1962. De export naar dit land bestaat voor namelijk uit tong, doch sedert de aanvoer van deze vissoort zo sterk is teruggelopen, is er ook veel schol, wijting, roodbaars enzovoort naar dit afzetgebied uitgevoerd. Hopelijk zal er spoedig weer een ver betering in de aanvoer van tong intreden. Een zeer belangrijke verhoging heeft de export van zeevis naar West-Duitsland dit jaar te zien gegeven, namelijk van 4366 ton in 1962 tot naar schatting circa 7000 ton in 1963. Ook België nam weer belangrijk meer zeevis af dan in het voorgaande jaar. Bedroeg de uitvoer daarheen in 1962 7187 ton, in 1963 zal vermoedelijk de 8000 ton bereikt worden. Tegenover de toeneming in de export van zeevis naar bovengenoemde drie lan den staat helaas een niet onbelangrijk afgenomen uitvoer naar Engeland, Italië en de Verenigde Staten. Terwijl de afzet naar deze drie landen in 1962 tezamen nog 6361 ton bedroeg, zal het totaalcijfer in 1963 waarschijnlijk de 5500 ton niet overschrijden. Dit moet in hoofdzaak aan de in het tweede halfjaar van 1963 sterk afgenomen aanvoer van tong op onze markt worden toegeschreven. Ernstig bezorgd Gelet op de omstandigheid dat uitbrei ding der Nederlandse vissersvloot met de meest moderne eenheden nog steeds voort gaat, zou een zeker optimisme ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling van de zeevisgroothandel gewettigd schijnen, ware het niet dat de zeer onbevredigende voor ziening van de markt met tong en makreel momenteel ernstige zorgen baart. Dat het jaar 1964 hierin spoedig ver betering moge brengen, is de wens van de zeevisgroothandel in IJmuiden. Een bankstel moet mooi én prak tisch zijn! Europa Meubel combi neerde beiden. Let u maar op de vormgeving en de bekleding. Arm leuningen van kunstleder. Al even onverslijtbaar en ideaal voor grijp grage kinderhandjes. Waarom Europa Meubel? Omdat de fabri kant, de organisatie en wijzelf achter de kwaliteit staan. WONINGINRICHTING Marktplein 29 - Telefoon 7541 IJmuiden (C i t y). De biosooopliefhebbers in de IJ mond hebben voor de komende kerstweek niet over een gebrek aan keuze te klagen, want in de gezamenlijke theaters worden dan welgeteld niet minder dan drieëntwintig verschillende films gedraaid. Hiervan begint City zijn programma van vrijdag tot en met zondag met „De onoverwinnelijke gladiator", een nieuw produkt in de serie Romeinse heldensagen, met zwaardge- veohten, wagenrennen en arenaspektakels. De held van dit antieke avontuur heet Retius en de acteur Richard Harrison leent aan deze onoverwinnelijke figuur zijn indrukwekkende fysiek, terwijl Isabell Corey zorgt voor een onder alle omstandig heden fraai gekapte Sira, de veel begeerde Romeinse schone. Zondagmiddag blijven wij dan met „Goliath en de barbaren" enige uren in dezelfde sfeer; hier is Chelo Alonso de legendarische krachtpatser, die sterker blijkt dan twee paarden en vijftien stoere soldaten, waarbij door zijn kracht en list hele legers tot wanhoop worden ge bracht. Maandag en dinsdag kan men zich dan desgewenst gaan „amuseren" met de thriller „Het spookhuis op de heuvel", waar volgens de reclame van het verhuur kantoor „het bloed van het plafond druipt, terwijl de geesten rondwaren en de toe schouwer zich met beide handen aan zijn stoel vastklampt". Sterkte' MET DE REGELMAAT van de klok worden er nog steeds nieuwe Eddie Con- stantinefilms in roulatie gebracht, waar uit blijkt dat de populariteit van deze sym pathieke vechtersbaas voorlopig is verze kerd. Ditmaal is hij in „Eddie zet zich schrap" een Amerikaanse romanschrijver die het in Madrid niet erg naar den vleze gaat, zodat hij zich maar weer eens in een reeks gevaarlijke avonturen stort. Beide kerstdagen wordt er in City dus niet op een knokpartijtje meer of minder gekeken. Deze lijn wordt woensdagmiddag enigszins voortgezet met „Winchester '73", een avontuurlijke wildwest-geschiedenis, met als inzet een voor het jaar 1873 waar de film zich in afspeelt nieuw mo del geweer. Deze Winchester '73 is de pri.is van een schietwedstrijd, door James Stewart als Lin McAdam gewonnen, maar door Stephen McNally als Dutch Henry aan de rechtmatige eigenaar ontstolen. Van dat ogenblik af wisselt het beroemde geweer voortdurend van bezitter, om ten slotte. na in talrijke gevechten een hartig woordje te hebben meegesproken, weer bij de oorspronkelijke eigenaar terug te keren. Voor de liefhebbers van de gulle lach is donderdagmiddag gezorgd met „Tante's laatste stunt," een Duitse klucht met de prominente uitblinkers op dit ge bied Theo Lingen en Hans Moser. (Stadsschouwbu rg). Zaterdag .en zondag wordt hier „Zorro, de gemas kerde wreker" vertoond, een film over de gelijknamige heldenfiguur, die moet hebben -geleefd onder de Spaanse bevol king van Californië ten tijde van de Ame rikaanse bezetting van die provincie, zo omstreeks 1830. Bij zijn verzet tegen de overweldigers van het land beleeft Zorro (Frank Latimore) een reeks nieuwe avon turen, ditmaal zelfs in Cinemascope. VOOR DE MATINEES van beide kerst dagen heeft men dan met „Kolder op zol der" nog eens een oude bekende tevoor schijn gehaald. Aangezien Stan Laurel en Oliver Hardy daarin hun beste beentje hebben voorgezet, is er onzerzijds reden genoeg om te spreken van een genoeglij ke amusementsfilm, waarin de komische talenten van dit tweetal voldoende bijval garanderen. TOCH IS DE HUMOR in de avondvoor stellingen van een beter gehalte, hetgeen moet worden toegeschreven aan „Liever lusten dan lasten," een opgewekte film die regisseur Norman Jewison rond de be minnelijke acteur Tony Curtis heeft opge bouwd. Het resultaat is een verzorgd soort amusement, waardoor de vertoningsduur van de film aangenaam kan worden door gebracht, zonder dat men zich na afloop nog lang het hoofd zal breken over wat men heeft gezien. Tony Curtis speelt in „Liever lusten dan lasten" de dynamieke manager van een enorme speelgelegen- heid, een complex van zalen en vertrek ken, waar men zijn geld op alle mogelijke manieren kan vergokken. Bij de moeilijk- Ook in het winterseizoen is een wandeling langs het IJMUIDER STRAND en op de in aanbouw zijnde nieuwe pier een boeiende vrijetijdsbesteding. Een bezoek aan één der vier verwarmde STRANDPAVILJOENS is daarbij een gezellige onderbreking. Ruime parkeergelegenheid. heden welke Tony reeds heeft met zijn ge scheiden vrouw, voegen zich nieuwe com plicaties, als een der bezoekers zijn doch tertje van zes iaar in het bijbehorende ho tel heeft achtergelaten en dan niet meer terugkeert. Tony trekt zich het lot van het meisje aan en komt daardoor in conflict met allerlei autoriteiten en instanties, die voor alleenstaande kinderen in het leven zijn geroepen. Maar voor het tot een rechtzitting komt, kan de manager met het gouden hart nog een lievelingswens van het kind in vervulling brengen. Hij gaat met haar naar Disneyland en dit uit stapje wordt voor beiden een dol avontuur en tegelijk het hoogtepunt van deze amu sante film. Beverwijk (Kennemer Theater). Over de „V.I.P.'s, zoals de film „Internationaal Hotel" oorspronkelijk werd genoemd, hebben wij naar aanleiding van de Am sterdamse première destijds al het een en ander verteld. Nu draait hij van vrijdag tot en met dinsdag in Beverwijk. Waar schijnlijk om het veelbesproken duo Eli zabeth Taylor-Richard Burton nog een keer in dezelfde film tezamen te brengen, heeft M.G.M. snel gezorgd voor een so- ciëty-drama, naar een scenario van Te rence Rattigan, dat door Anthony Asquith met bekwame spoed in de Engelse studio's op de filmband is vastgelegd. Plaats van handeling is London Airport, waar een ge zelschap reizigers voor New York door een dichte mist wordt opgehouden. Onder hen zijn er enigen die alle reden hebben deze gedwongen pauze te betreuren, onder andere Frances Andros (Elizabeth Tay lor) die van plan is met haar minnaar (Louis Jordan) het land en haar echtge noot (Richard Burton) te verlaten. Nu krijgt de man alle gelegenheid om zijn vrouw van een onberaden stap terug te houden, wat hem op het laatste ogenblik met veel overredingskracht gelukt. Rond deze centrale intrige spelen zich nog enige kleinere drama's en kluchtige voorvallen af, waarbij acteurs als Orson Welles, El- sa Martinelli, Rod Taylor en in het bij zonder de uitzonderlijk goede Margareth Rutherford zijn betrokken. Alles bij el kaar een handige en onderhoudende ver filming van een verhaal, dat in geen da mesweekblad zou misstaan. OP DE BEIDE KERSTDAGEN wordt vervolgens „Pa krijgt de klappen" ver toond; een kleurige en kleurrijke Ameri kaanse familieroman, die twee oude be kenden van het witte doek tezamen brengt: de geestige Britse acteur David Niven en de temperamentvolle showfilm- vedette Doris Day. Beiden zijn niet meer zo jong en qua filmtype eikaars tegenvoe ters, maar dat maakt hen geknipt voor deze rolprent, waarin zij de vader en de moeder van een Amerikaans Doorsnee-ge zin uitbeelden. Tien jaar getrouwd, rede lijk tevreden en gelukkig en omgeven door alle modem comfort en een bijzonder roerige kinderschaar. Alles is dus pais en vree, totdat David Niven als de pater fa- milias de weg naar het succes betreedt. Hoe het allemaal na veel geharrewar toch nog op z'n pootjes terecht komt vermoed de u reeds: de despoot komt tot inkeer en iedereen leeft nog lang en gelukkig. Mede door de spitse dialogen en het effi ciënte spel der hoofdrolvertolkers kan men aan dit geval een massa plezier beleven. In hetzelfde programma is tevens opgeno men „Het koninkrijk der humor", al lerlei oude herinneringen aan Charley Chaplin, Stan Laurel, Oliver Hardy en an dere gerenommeerde filmkomieken. Ten slotte voor de voorstelling van zaterdag nacht het „realistische drama" De zonde van Molly X," zondagmiddag gevolgd door de western „Rokende revolvers" met Ro bert Taylor en Julie London. (L u x o r). De beginletters in de titel „De dodenlijst van A.M." staan voor Adrian Messenger, een romanschrijver die bij het opstellen van zijn oorlogsmemoi- res tot de ontdekking komt, dat van zijn makkers uit een Birmees gevangenkamp de meesten vroegtijdig in Engeland zijn gestorven, meestal naar aanleiding van een toevallig ongeluk. Zijn vage argwaan die door deze ongewone gang van zaken wordt opgeroepen, brengt hem ertoe zijn vriend Anthony Gethryn, een voormalig lid van de Britse Geheime Dienst een vol ledige lijst van zijn kampvrienden te over handigen, met het verzoek na te gaan of zij nog in leven zijn en zo niet, op welke manier ze zijn gestorven. Terwijl Gethryn nog met dit onderzoek bezig is, komt ook Messenger om het leven door een bom explosie in het vliegtuig, waarmee hij reist en dit versterkt bij de detective het ver moeden, dat hier kwaad opzet in het spel is en de massa-moordenaar, om welke re den dan ook, bezig is systematisch de groep mensen uit de weg te ruimen, wier namen voorkomen op de lijst van Mes senger. WIE IS DE MOORDENAAR en wat is zijn motief, dit zijn de vragen waarmee de film van John Huston ons bijna twee uur bezighoudt. Men zal ongetwijfeld ge boeid de vreemde en vaak verrassende gebeurtenissen volgen, die oorspronkelijk door Philip Macdonald in zijn roman „The list of Adrian Messenger" werden beschre ven en vervolgens door Anthony Veiller in een filmscript werden verwerkt. Wel zal men dan ontdekken dat de intrige zo ge compliceerd is dat er veel gepraat en uit gelegd moet worden, waardoor handeling en actie wel wat in het gedrang zijn ge komen. John Huston heeft dit euvel trach ten te ondervangen door enige jachtpar tijen in zijn film op te nemen, die ten minste vol beweging zijn en hem de ge legenheid bieden met zijn camera buiten de studio-decors te komen, maar hij heeft toch niet kunnen voorkomen dat over het algemeen zijn film wat traag is uitgeval len en soms moeite heeft op gang te ko men. Vandaar dat „De dodenlijst van A.M." zeker geen hoogtepunt in zijn werk betekent, wat intussen niet wegneemt dat de film boeiend genoeg is om de bezoeker in spanning te houden omtrent de afloop en de identiteit van de zwaar geschmink te acteurs, die zich aan het einde onthul len als Tony Curtis, Kirk Douglas, Burt Lancaster, Robert Michum en Frank Sina tra. Van vrijdag tot en met zondag. Dit weekprogramma wordt dan verder aangevuld met de oorlogsfilm „Alarm voor Squadron 904!" (voor de beide kerst dagen, plus maandag en dinsdag), „Cae sar de veroveraar" (voor zondagmiddag) en „De nieuwe avonturen van Dik Trom", een Nederlandse kinderfilm, waarmee de jeugd op de matinees van de beide kerst dagen een plezierige middag kan worden bezorgd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De laatste ontmoeting voor de Noord hollandse hoofdklasse-damcompetitie, die DCY speelde tegen de Haarlemse dam club, is in een 9-9 stand afgebroken. De partij aan bord 3 tussen Van den Berg en Zeeuwe staat echter gunstig voor DCY. Aangenomen dat het tenminste een ge lijkspel wordt heeft DCY een uitstekende kans nog juist de onderste plaats aan Alkmaar over te doen. De uitslagen luiden: DCYHDC: La- ros—Bus 0-2; TielrooySluiter 1-1; Van den BergZeeuwe afg.; DukelDe Groot 2-0; Pippel—Blom 2-0; SwierMeure 1-1; Van Straten—Teunisse 2-0; Van der Steen Luif 1-1; Van der Does-Van Kesteren 0-2; De Jong—Busma 0-2. Totaal 9-9. Dankzij fraaie winstpartijen van Van Straten. Pippel en Dukel verkreeg DCY een 6-0 voorsprong. Remisepartijen van Swier, Tielrooy en Van der Steen brach ten zelfs de stand op 9-3. Toen kwam echter de inzinking.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5