Tros ballonnen ontplofte in gezicht van vrouwen Exporteurs hebben het met hun eigen belangen te druk I Lanser kwam tegen Warnez niet tot sterke spel van laatste tijd Medische verzorging tijdens het weekeinde en de kerstdagen Aanmeldingsformulier I I I I I I I I I I 1 J. N. TROMP VELO SLIJTERIJ SWIER Profiteer voor de Feestdagen Costuums Jassen Sportcombinaties A. R. de BOER Grappenmaker die lucifer afstreek voor de rechter Faillissementen Defensie beloont goed idee van kapitein met 3000,- Betaling abonnementsgeld per giro Winkels open Havenberichten Proefschrift over het zeerecht Nieuwe aanvoerder in groep twee IJmuider Courant 6 VRIJDAG 20 DECEMBER 196 3 7 Steekvlam Baldadigheid Gezelligheid Feestelijkheid BANKETBAKKERIJ Voorzitter Bond van Bollenhandelaren EEG werkt door Uitspraken HAARLEMSE RECHTBANK T cflc 2 A CONSTANTverlovingsringen KENNEMERLAAN 24 Schuldige Kort nieuws Een slecht afgelopen grapje waarbij tot schrik van de bedrijver ongeveer 250 met waterstofgas gevulde ballonnetjes ontploften, waardoor twee vrouwen brand wonden tot in de tweede graad opliepen vond gisteren voor de Haarlemse politie rechter zijn afsluiting. Op 6 mei van dit jaar, toen Haarlem de bevrijdingsdag vierde, reed langs het Spaarne een open rode sportauto, "waar achteraan de trossen ballonnetjes waren bevestigd. Er tussenin zaten twee dames, wier uitzicht vrijwel geheel werd ontno men door de ballonnetjes. De auto was op weg naar de Grote Markt, waar kinderen de ballonnetjes zouden oplaten. Achter de wagen reed een vrachtauto, waarvan de bijrijder een grapje wilde uit halen. Toen zijn auto de sportauto pas seerde, streek hij een lucifer aan en hield die bij de ballonnetjes, met de bedoeling er één te laten springen. Met een harde klap en een reusachtige steekvlam explo deerde echter de hele tros. De vrouwen die er tussen zaten kregen brandwonden aan gezicht en handen en verbrande kle ding. Zij hebben resp. een maand en tien dagen niet kunnen werken. Ook de grappenmaker, een 22-jarige chauffeur uit Haarlem, kreeg brandwon den aan handen en gezicht. Voor de poli tierechter verzekerde hij gisteren, dat de mogelijkheid niet bij hem was opgeko men, dat de ballonnetjes wel eens met een explosief gas gevuld hadden kunnen Zijn. Een hoofdbrandmeester van de Haar lemse brandweer vertelde als getuige, dat de met waterstof gevulde ballonnetjes zo veel mogelijk door de overheid worden ge weerd. In winkels mogen zij niet verkocht worden en ventvergunningen geeft men liever niet af. Alleen bij mas sale ballonopstijgingen wordt eigenlijk nog waterstofgas toegepast, zo zei hij. De deskundige deelde de verwondering van de politierechter over het feit, dat bal lonnen met dit zeer explosieve gas zo maar over de openbare weg mogen wor den vervoerd. De officier van Justitie wilde wel aan nemen dat de verdachte de gevolgen van zijn „grapje" niet heeft voorzien, maar vond dat er niettemin sprake was van gro ve schuld aan het veroorzaken van licha melijk letsel. Hij. eiste f 100 boete. De jon geman had kunnen zien dat de ballonne tjes niet gevuld waren geweest met gewo ne lucht, meende hij. BIJ KAARSLICHT GEDEKTE TAFEL met een Kerstkrans Weihnachtsstol Kersttaart Kerst Petit Fours Kerstgebak Boteikransjes Bestelt s.v.p. vroegtijdig bij PLANETENWEG 4 - TELEFOON 4008 Bij beschikking van de arrondissements rechtbank in Haarlem van 17 december 1963 is de aan J. C. Wijnberg, wonende in Haarlem, Maasstraat 9, voorlopig ver leende surséance van betaling ingetrok ken, en J. C. Wijnberg voornoemd in staat van faillissement verklaard met benoe ming van mr. J Ph. Muilemeister, tot rechter-commissaris en van mr. H. Jon ker, advocaat en procureur in Haarlem tot curator. De verdediger, mr. M. D. Proper, be streed dit laatste en concludeerde derhal ve tot vrijspraak. Ook ten aanzien van de subsidiair ten laste gelegde baldadigheid (m de wet heet dit „straatschenderij") zou zijns inziens vrijspraak kunnen vol gen. Mr. Proper wees op de onvoorzich tigheid van het feestcomité bij het ver voer (dat overigens op advies van de brandweer was geschied in een open auto). De politierechter vond, dat er inderdaad geen sprake was van grove schuld, maar kwam tot een boete van 30 wegens bal dadigheid. en toch THUIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5108 Voor uw wij'nen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente De plaatsvervangend secretaris-generaal van het ministerie van Defensie heeft aan kapitein A. Warmelink 3.000 uitgereikt, de beloning voor een idee dat kapitein Warmelink had ingezonden. De kapitein heeft namelijk door het samenstellen van een controlelijst, een foutzoekkaart en het opstellen van afregelingsvoorschriften de controle op en het zoeken van storingen bij radartoestellen bij de veldartillerie bij zonder eenvoudig gemaakt. Daarvoor zijn nu niet meer nodig een werkplaats met deskundig personeel en dure instrumepten. Volstaan kan worden met één meetinstru ment en minder technisch geschoold per soneel. Jaarlijks wordt bij Defensie voor onge veer f 2 miljoen bespaard door het uitvoe ren van ideeën. Per jaar komen er bij Defensie 800 ideeën binnen, waarvan er ongeveer 500 worden beloond. Kapitein Warmelink, die 32 jaar is, stu deert electrotechniek aan de technische ho geschool in Delft. De voorzitter van de Bond van Bloem bollenhandelaren, de heer F. J. v. d. Kolk, heeft woensdagmiddag de algemene ver gadering geopend met de volgende woor den: „la maak mij over de toekomst van het vak ernstige zorgen. Niet omdat er geen mogelijkheden zijn, want we ver kopen een pracht-artikel. Hiervoor zjjn in de gehele wereld verkoopmogelijkheden. De wereld wordt wel kleiner, de moeilijk heden groter, maar de mogelijkheden even eens. Men mist echter de visie en de be reidheid om eensgezind en dan in vrijheid zonder beperkingen en verordeningen van boven af gezamenlijk de moeilijkheden te overwinnen en de mogelijkheden uit te buiten. Iedereen probeert net als vroeger zijn eigen belangetjes veilig te stellen". De heer Van der Kolk fulmineerde ver der heftig tegen de versnippering op ieder gebied, waaronder de schakelcursussen en gaf verder richtlijnen aan tot goedkoper produktie en een rationeler afzet. Hi| wees er op, dat de Bond de laatste jaren' in kracht en aanzien is gestegen, po^ mede dank zij het werk van de "eersté'- secretaris, mr. Nederveen. Deze heeft kor telings een aanbod afgeslagen om een betere positie in te nemen in de agrarische sector. Hij duidde er op, dat de heer Ne derveen zo langzamerhand wel een andere titel zal moeten krijgen. Men denkt aan directeur. Uit woorden van de uit het dagelijks bestuur tredende heer B. D. Arentshorst die later een tot hem gerichte speech be antwoordde, bleek, dat men tracht de Bond te reorganiseren. Het is volgens hem niet meer mogelijk een voorzitter te vinden, die bereid is het vele werk aan deze functie verbonden er als „bijbaantje" bij te ne men. Hij waarschuwde de voorzitter voor zijn overbeladen programma. De voorzitter had een lange lijst mede delingen. Het moeizame en bijna onbegon nen procederen in de V.S. is achter de rug, doordat een arbitrageclausule is ge vonden Er is er ook een voor Zweden. De strijd om de uitvoermachtigingen is ook gewonnen. Vanaf 1 juli 1964 zullen geen uitvoermachtigingen meer nodig zijn. Wel zal er controle blijven op de uitvoer- meldingen en de 25 percent vooruitbeta ling uit Duitsland. Het betalingsbemiddelingsbureau in Fin land gaat aan het werk. Dat in Zweden volgt spoedig. De heer Nederveen bracht het gebrui kelijke verslag uit over de stand van de onderhandelingen in de E.E.G. Voor zover nu te bezien valt zullen in de aanstaande lente of zomer de eerste gemeenschappe lijke maatregelen bekend worden. Men mag op niet meer dan een zeer lichte marktregeling rekenen, zoals bij groente en fruit het geval is. Men zoekt naar kwaliteitsnormen. Alle berichten over on enigheid in de top ten spijt moet men toch wel weten, dat deze E.E.G. doorgaat en nu al doorwerkt. Hij noemde enkele voor beelden over Nederlandse heffingen en gesloten perioden voor de export van bloemen. De Europese commissie is het er niet helemaal mee eens zodat deze wel zullen vervallen. Het waren Nederlandse maatregelen, die de Duitse bloemisten te gen de Nederlandse concurrentie moesten beschermen om de afzet van bloembollen niet in gevaar te brengen. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129228 ten name van de IJ muider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het'te gireren bedrag is f JL75, pbst» abonnees f 10.25. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor vol doende saldo op de giro-rekening zorg te zorgen. DE ADMINISTRATIE van de grote kortingen in onze Opheffings uitverkoop Geen stijging van prijzen maar kortingen van 10-50 pet. In deze opheffings-uitverkoop artikelen vart prima kwaliteit van dit seizoen. SPECIALE AANBIEDINGEN in PULLOVERS - VESTEN enz. Verkoop uitsluitend a contant. Ph. de Konin Ook hedenavond zijn de winkels in de gemeente Velsen open tot negen uur. Eer der was door de Velser Middenstandscen trale geadviseerd de winkels alleen zater dag- en maandagavond tot negen uur open te houden. ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Soli Deo Gloria van Goresby: Yewcroft, Swansea; IJ- stroom, Dagenham; Córtia, Gothenburg; Medon. Antwerpen; Atlantide, Rotterdam; Aagtekerk, Rotterdam; Berkelstroom, Londen; Doric, Rotter dam; Mercurius H., Dagenham, Karimun, Ant werpen: Margriet L., Teignemouth; Kreon, Abt- werpen; Mare Bonum. Par; Ruegen, Aarhus; Alja V., Fuer; Angolakust, Antwerpen; Rijn stroom, Huil; Hoorneboeg, Jacobstad: Luise Emi- lie, Vistavaerf; Alfonso Terceiver, Bilbao; Nagu- sena, Stettin; Wexford, Boston. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Claus Jo- german naar Rotterdam, van Alkmaar; Hoegh Aigrette, Brevik; Ubbergen. Klaipeda; Theodore Laurent, Rotterdam; Leliegracht, Rotterdam; lin ke, Rotterdam; Ilsabe Oldendorff, Mantyluoto; Andy, Rotterdam, van IJmuiden; Willy, Cardiff, slabs van IJmuiden; Senatore G. B. Bibolini, U.S.A. Gulf; Pygmalion, Algiers; Prinsenbeek. Antwerpen; Maria W., Rotterdam; Embla. Rot terdam; Hammelwarden, Den Helder, explosje- ven van IJmuiden: Allsund, Brunsbüttel; Brage, Hull, van Velsen; Rheinstahl, Pepel; Kulmerlapd, Bremèn; Baden, Oxelosund; Valiant, Harlingen; Quo Vadis, Kopenhagen; Mynias, Ceuta; Accres, Bordeaux; Rijnborg, Delfzijl; Kaap Falga, Dor drecht; Batavier, Havprins; Hilversum, Bremen; Birdwood, Immingham; Hanne Moeller, Odense. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Aruba van Dagenham; Editha, Hamina, bijlegger IJmuiden; Dorine, Wasklot, props voor Velsen; Badagry Palm, Dakar; Heriot. Leith; Markab. Yarmouth; Despatch, Londen: Najade, Dakar; Calchas, Rot terdam: Atlas, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Urania naar Saloniki; Metropole, Norwich; Editha. Southamp ton. bijlegger IJmuiden; Minos, Helsinki: Ladon, Hamburg; Bakala, Hamburg; Jongkind, Lissabon. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Mr. L. J. Bouchez uit Utrêcht is aan de rijksuniversiteit in Utrecht gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid óp het proefschrift: „The regime of bays in inter national law". Na de tweede wereldoorlog is de hand having van het beginsel van de vrije zee een uitermate actueel probleem. Vele sta ten hebben de vrijheid van de zee beperkt, enerzijds door een uitbreiding van de breedte van de territoriale wateren, ander zijds door het zeewaarts verplaatsen van de basislijn van waar de territoriale zee wordt berekend. In het volkenrecht geldt als algemene regel dat de territoriale zee wordt berekend vanaf de laagwaterlijn. Daarnaast wordt echter algemeen erkend dat in het geval van baaien omgeven door het gebied van één staat de territoriale zee wordt berekend vanaf een rechte basislijn getrokken door de toegang Van de baai. Op de zeerechtconferentie van Genève in .1958 zijn bepaalde voorzieningen getroffen voor het rechtsregyne van deze baaien. Hierbij is onder meer vastgesteld, dat de oeverstaten gerechtigd zijn souvereiniteit over deze wateren uit te oefenen, mits de toegangsbreedte de 24-mijlslimiet niet overtreft. Een uitzondering op deze alge mene regel is slechts toegestaan, indien er sprake is van historische baaien. Dit laat ste begrip werd echter niet nader gedefi nieerd, terwijl bovendien geen regeling werd gemaakt voor baaien omgeven door het gebied van meer dan één staat. De behandeling van deze twee proble men, alsmede een critische beschouwing van de resultaten van de Geneêfse zee rechtconferentie vormen de hoofdbestand delen van het proefschrift De Haarlemse rechtbank heeft donder dag een 27-jarige Rotterdammer, die zich In een door oplichting verkregen stuur- mansuniform bij een makelaar in Lisse een kredietwaardig voorkomen had ver schaft, conform de eis van de officier ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek. De man had verteld dat hij in dienst van een rederij was en dat hij dringend een auto nodig had, die hij de volgende dag zou betalen. De makelaar had de auto misleid door het uniform afgegeven. De Rotterdammer was al vier maal voor flessetrekkerij en verduis tering veroordeeld. Een 20-jarige los-arbeider uit Beverwijk werd wegens poging tot inbraak veroor deeld tot tien maanden met aftrek. Veer tien dagen geleden eiste de officier een jaar met aftrek. De jongen wilde op 30 juli inbreken bij de machinefabriek C. Maters in de Havenstraat in Beverwijk. Op 1 juli werd van een huis in de Zee straat in Beverwijk een ruit vernield. Het huis werd overhoop gehaald maar er was niets gestolen. Bij een sorteerproef werd de Beverwijker als de dader aangewezen. Hij blijft echter ontkennen. Vijf bemanningsleden van de zeesleep boot „Friesland" van Bureau Wijsmuller in IJmuiden werden wegens dienstweige ring veroordeeld tot straffen variërend van drie tot zes weken. Tegen de vijf runners was veertien dagen geleden een maand gevangenisstraf geëist. De mannen hadden zich aan dienstwei gering schuldig gemaakt op 11 februari 1962 in de haven van Sint Vincent op de Kaap Verdische Eilanden. De „Friesland" zou drie grote pontons naar Nigeria sle pen. De kapitein besliste dat twee ervan door een havenslepertje naar buiten zou den worden gebracht om buitengaats aan de sleper te worden vastgemaakt. Twee runners weigerden aan boord van een van de pontons te gaan, waarop de kapitein hen ontsloeg. Drie andere bemanningsle den betuigden hun solidariteit door te wei geren dienst te doen. IJMUIDEN Artsen: R. J. Hauer, Genestètlaan no. 4, Driehuis, tel. 4203; J. J. Wuite, Röntgen- straat 1, tel. 4953; J. F. A. Pietêrse, Orionweg 126, tel. 8365. Va 25 december 0 uur tot 27 december 08 uur: J. Noorda, M. K. Hofstedestr. 48, tel. 5652; A, J. G. Wermenbol, Maas straat 15, tel. 6388; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058. Op tweede kerstdag bij deze artsen spreekuur voor noodzakelijke gevallen van 13 uur tot 13.30 uur. Wijkverpleging: zuster M. v. d. Meulen- v. Gelder, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. no. 02550-4378, voor IJmuiden en IJmui- den-oost; zuster A. N. Enklaar, Burg. Rambonnetlaan 19, IJmuiden, tel. 02550- 8163, voor IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster A. de Ruijter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560-6054, voor IJmui den-oost en Driehuis; zuster K. Lange- jan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. no. 02560-7477, voor Santpoort-zuid en Santpoort-noord; zuster I. Bovenkerk, Huis te Wissenlaan 17, Santpoort, voor Velsen-noord en Velsen-zuid. Op 25 en 26 december: zuster Zw. Kui per, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. no. 02550-6504, voor IJmuiden en IJmui den-oost; zuster C. Nap, Rembrandtlaan no. 5, IJmuiden, tel. 02550-6195, voor IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster G. Kolkman, Brederodestraat 2, Haarlem, tel. 02500-62044, voor IJmuiden-oost en Driehuis; zuster J. Markerink, Geel- vinckstraat 27, Velsen-noord, tel. 02510- 3936, voor Velsen-noord en Velsen-zuid; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, tel. 02560-8756, voor Sant poort-noord en Santpoort-zuid. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat no. 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259. Apotheek: Op 22, 25 en 26 december, Apotheek Pleyler, Planetenweg 52. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: W. van Willigen, Beneluxlaan 186, Beverwijk, tel. 02510- 6079. Woensdag en donderdag: J. Diekman, Plantage 156, Beverwijk, tel. 02510-4604. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat no. 165, Santpoort-dorp, tel. 02560-8310. 25 december: J. J. Hekman, Hoofdstraat no. 236, Santnoort-dorp, tel. 02.560-8510 26 december: D. Mansholt, Vinkenbaan no. 23, Santpoort-station, tel. 02560-8320. Apotheek: 22 december tot en met 25 december 18 uur: Apotheek De Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-noord, tel. 02560-8284. 26 december (vanaf 25 december 18 uur): Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-zuid, tel. 02560- 8249. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, Beverwijk, tel. 02510- 5300; zondag van 9 tot 24 uur: J. Zijl mans, Van der Hoopstraat 187, Bever wijk, tel. 5666. Tandartsendienst: Velsen, Beverwijk en Heemskerk: W. van Willigen, Benelux laan 186, Beverwijk, tel. 02510-6079. Apotheken: zaterdag en zondag: Huis man en Duinwijk-apotheek, Wijker- straatweg 164, Velsen-noord, tel. 02510- 3883 en Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 02510-3388. Op 25 en 26 december is de medische verzorging als volgt: Artsen: Van dinsdag 12 tot woensdag 9 u. J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, telefoon no. 02510-4234; van woensdag 9 uur tot donderdag 9 uur: M. ten Harmsen van den Beek, Lessestraat 1, Beverwijk, tel no. 02510-5365; van donderdag 9 uur tot 24 uur: C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, Beverwijk, tel. 02510-3969 Tandartsendienst: Voor Velsen. Bever wijk en Heemskerk, woensdag en don derdag: J. Diekman, Plantage no. 156 Beverwijk, tel. 02510-4604. Apotheken: Velsen. Beverwijk en Heems kerk, beide kerstdagen: Apotheek Van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, telef, no. 02510-3820. De eerste groep in de onderlinge com petitie bjj de IJmuider schaakclub K(jk Uit telde de afgelopen speelavond slechts twee partijen. Dit als gevolg van de bonds wedstrijd Kijk UitSchaaklust. De be treffende partijen waren WarnezLanser en WijdoogenSchelhaas. Met uitzonde ring van Schelhaas nemen deze spelers een plaats in het tweede deel van de rang lijst in. Wijdoogen kreeg weinig kans tegen Schelhaas. Hij verzuimde een hechte ver- dedingslinie te leggen voor de oprukkende troepen van zijn rivaal. Het gevolg was dat Wijdogen al spoedig voor de keus stond belangrijk materiaal te verliezen of met een mat te gaan. Hij capituleerde echter direct. Lanser kwam tegen Warnez niet tot zijn sterke spel van 'de laatste tijd. Warnez nam van meet af het initiatief in handen en in de afgebróken stelling met een pion meer beschikt hij wellicht over de beste kansen. Groep 2 kreeg een nieuwe leider in de persoon van Beekhuis. Deze speler ont wikkelt zich snel tot een sterk schaker. Hij kwam ditmaal uit tegen Bontenbal die het tot nu toe overigens oók verras send goed doet. Tegen Beekhuis bleek hij echter niet opgewassen en zakte daaardoor naar de vijfde plaats in de rangschikking. Van Maanen zag zich van de eerste plaats verdreven omdat zijn duel met Zeijlmans nog niet tot een beslissing kwam. Laatstgenoemde speelde ditmaal lange tijd bijzonder sterk en manoeuvreer de Van Maanen in een uitzichtloze po sitie. Hij miste de gelegenheid tot snelle winst maar de afgebroken positie is nog dermate gunstig voor Zeijlmans dat Van Maanens eerste nederlaag nabij lijkt. Door nenbal voegde zich bij de leidende groep ten kostè van de wat tegenvallende Kra mer jr. Vis werkte zich uit de gevaren zone dankzij eennuttige zege op Ver- koöyen. In groep 3 haalde lijstaanvoerder Lan- gedijk jr. bakzeil. De steeds beter in vorm komendè Slager sr. was de ..schuldige" en Laat je toekomst niet in rook opgaan SPAAR Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen zag daarmee zijn eigen kansen stijgen. Koomen en Van der Doel kwamen beiden tot winst en delen nu de eerste plaats, zo als uit de rangschikking van deze groep blijkt: 8 4 2 2 5 8 5 0 3 5 Langedijk jr 7 4 1 2 iVz Van Niekerken 7 4 1 2 4 Vf. Slager sr 7 4 0 3 4 8 4 0 4 4 7 3 0 4 3 5 2 0 3 2 Slager jr 6 2 0 4 2 1 1 0 1 6 1 0 5 1 Van Alfen 2 0 0 2 0 Robben, won in de vierde groep oók zijn zesde partij en blijft ondanks het moedig volgen van de gebroeders Arisz nog steeds de onbetwiste leider. De uitslagen zijn: Groep 1: WarnezLanser afg.; Wijd oogenSchelhaas 0-1. Groep 2: Doornen balKramer jr. 1-0; BeekhuisBontenbal 1-0; VisVerkooyen 1-0; ZeylmansVan Maanen afg. Groep 3: Langedijk jr.—Sla ger sr. 0-1; KoomenZonderman 1-0; De NietWolthuizen 1-0; Van der DoelVan Maanen 1-0; Van AlfenVan Niekerken 0-1. Groep 4: BruintjesL. Arisz 0-1; Van Zwieten sr.Kramer sr. 0-1; Robben Bakker 1-0. Documenten vervalst. De rechtbartk in Amsterdam heeft 2 veememplóyés we géns valshèid 'in geschrifte veroordeeld tot boeten van 200 en 100 en de direc teur en drie procuratiehouders van een koffiehandel in de hoofdstad vrijgespro ken van het ten laste gelegde gebruik maken van vervalste documenten om de Franse douane te misleiden bij de invoer van Braziliaanse ongebrande koffie. Dure snoepjes. Moortje, een hondje van een Nijmeegs echtpaar, heeft enkele weken geleden een dasspeld met briljant van zijn b'aós verorberd. De eigenaar vond het wel jammer, maar wilde er Moortje verder niet over lastig vallen. Toen de viervoeter echter twee oorbellen ter waar de van 2500 doorslikte, werd het de baas echt te bar. Hij ging met Moortje naar een dierenarts, die het keffertje een fiks laxeermiddel gaf en daarna hoopvol af wachtte. Met succes, want ditmaal retour neerde Moortje de oorbellen. De gouden zetting bleek enigszins tussen de honde- kiezen te zijn vermalen, maar de briljan ten waren onbeschadigd. Mijnwerker omgekomen. In het zie kenhuis te Sittard is in de afgelopen rtacht overleden de 23-jarige mijnwerker P. de Lijs uit Sittard Op 11 december geraak te hij op de 548 meter verdieping van de Staatsmijn Maurits op de laadplaats be kneld onder een wagen met vuistenen. Hij liep daarbij zeer ernstige schedel- wonden op. De man was gehuwd en vader van één kind Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zieh met ingang van te abonneren op 4 9.75 per kwartaal of 0.75 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Ztj die zich met ingang van 2 januari 1964 per kwartaal abonneren, ontvangen de num mers tot en met 31 december 1963 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7