Doodkalme Popeyus stootte het record net niet naar de historie Aad Jansen en Schaay bedanken voor selectieploeg van boksers „Ik roep hoera om een andere reden R.C. H.-X.F.C. ZWAAR WEEKEINDE VOOR LEIDER DOGGEN „Dead heat" ligt in het verschiet Beiden willen niet onder Van Sinderen voor Tokio trainen Huismoeder nimmer meer bij voetbal De opstellingen Schaatskalender Leerlingpikeurs in kampioensstrijd ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 13 Heerlense caféhouder ontmoet nog nummers tzvee, drie en vier thans ook in voordelige f a m i I i e f I e s v\ Voor mensen die kwaliteit verlangen ZONDAG 2 UUR Zal R.C.H. de oersterks K.F.C.- verdediging kunnen doorbreken Toptennissers erkennen 't gezag van de commissie BETAALD VOETBAL ZAALHANDBAL Se mi-profs 99 Perioden 1 Hoera Reserve PAARDRIJDEN Het Nederlands serierecord driebanden, dat met vijftien caramboles op naam van Popeyus en De Ruyter hoger staat dan het officiële wereldrecord (13 van Johan Scherz) heeft vrijdagmiddag tijdens het Nederlands biljartkampioenschap in Waal wijk aan de bekende zijden draad gehan gen. Want nadat Popeyus in zijn partij tegen Brosens de dertigste beurt al vijf tien punten op een rij had gescoord bleef er een vrjj redelijke positie op het biljart liggen. Juist op dergelijke momenten ple gen de zenuwen een grote rol te gaan spelen maar dat was nu met Popeyus niet het geval. De Zwijndrechter moest zijn speelbal Van Oosterhout: teleurstellend dun intrekken. Zorgvuldig legde hij aan en loste het schot, dat aan het bestaande record een einde moest maken. Als een projectiel zoefde de speelbal over het groene laken en kwam na drie banden dicht in de buurt van de derde bal in de verste hoek, diichtbij, want op een centi meter afstand liep de bal langs het be geerde doel. Het record had dus stand gehouden. Po peyus, tevreden met deze superproduktie, dié hem zover van Brosens bracht, dat diens eerste nederlaag onvermijdelijk werd, ging toch enigszins teleurgesteld terug naar zijn stoel. Want de Zwijndrech ter had in deze serie tal van moeilijkheden moeten overwinnen en had dat ondermeer gedaan met drie fenomenale doorschiet- stoten. Brosens, die voor deze krachtex plosie nog lang niet kansloos was geweest, raakte twintig punten achter en verloor in 45 beurten. In de schittering van dit glansstuk ver bleekte enigszins de prachtige partij van De Ruyter, die in 55 beurten de maar niet op toeren komende Broekhuizen verplet terde (29-60). Doggen, constant iets meer dan zestig beurten nodig hebbend voor de zestig caramboles, boekte een nieuwe zege in 61 beurten op de wat meer tegenstrib belende Van Essen en staat na vier partij en met het fraaie gemiddelde van 0.987 aan het hoofd van de ranglijst. De Ruyter speelde 's avonds tegen Van Essen, die speeltechnisch en moreel nog niet in de ereklasse thuishoort, weer met CE LU CT Z D vaste hand naar een overwinning 60-30 in 48 beurten. De Waalwijker blijft met twee verliespunten toch een van de favorieten. Hij heeft trouwens zijn kansen in eigen hand want De Ruyter moet nog spelen tegen Van Oosterhout, Doggen en Teege- laar. Dat er in dit kampioenschap meer dere spelers in matchpunten gelijk eindi gen is zeker niet denkbeeldig en daarom is het voor De Ruyter zo belangrijk dat hij ondanks zijn slechte beginpartij tegen Brosens zijn algemeen gemiddelde inmid dels heeft kunnen opvoeren tot 1.004, ruim boven het Nederlands record dat met 0.910 op zijn naam staat. Bepaald teleurstellend verloopt het toer nooi voor Van Oosterhout. Hij won nu weliswaar van Broekhuizen (49-60) maar had er 74 beurten voor nodig om de eind streep te bereiken. In het begin van deze partij hadden beiden zeer sterk gespeeld. Na veertien beurten stonden zij elk op twintig caramboles, maar dit hoge gemid delde konden zij niet vasthouden. De papieren van de Heerlense caféhou der Doggen stegen in de laatste partijen van vrijdag tot ver boven pari, doordat Doggen zelf in 54 beurten van Brosens won en Popeyus in 64 beurten Teegelaar ver sloeg. Doggen, die in zijn partij tegen Brosens niet minder dan acht series van drie en meer scoorde, bleef dus als enige ongeslagen met het prachtige gemiddelde van 0,987. Hij krijgt echter een zwaar weekeinde, want hij moet nog tegen De Ruyter, Popeyus en Teegelaar spelen. De laatste trof een bijzonder vastbera den Popeyus, die moest winnen om in de running te blijven. De beslissing viel pas tegen het einde, toen Popeyus met een serie van zes in de 55ste beurt uitliep tot 54-45. Na twee dagen luidt de stand: 1. Doggen, 8 punten, 0.987 alg. gem.; 2. De Ruyter, 6 - 1.004; 3. Teegelaar 6 - 0 885; 4. Popeyus 6 - 0.870; 5. Van Oosterhout 3 - 0.782; 6. Bro sens 3 - 0.757; 7. Broekhuizen 0 - 0.605; 8. Van Essen 0 - 0.569. Aad Jansen, de Nederlandse bokskam pioen in het weltergewicht, en Rienus Schaay hebben officieel bedankt voor de Nederlandse selectieploeg die zaterdag in Amsterdam begint met de voorbereiding op de Olympische Spelen. Beide boksers hebben bezwaar tegen het feit dat de trai ning o.a. zal worden geleid door de heer Van Sinderen uit Vlaardingen. Tijdens de voorbereiding op de Europese bokskampioenschappen, die begin juni van dit jaar in Moskou werden gehouden heeft zich een dergelijk incident afgespeeld. De Rotterdamse amateurs bedankten toen om dezelfde reden voor de eer. De Nederland se boksbond heeft Jansen later echter op nieuw gevraagd om deel uit te maken van de trainingsploeg en de Rotterdammer is ook afgevaardigd. De heer Van Sinderen maakte toen geen deel meer uit van de leiding van de ploeg. De heer Kregel, de nieuwe voorzitter van de N.B.B., gaf als commentaar: „Hoewel mij officieel nog niets bekend is over het bedanken, had ik dit wel verwacht. Wij hadden misschien de moeilijkheden kun nen voorkomen door een andere trainer aan te wijzen. Maar het is toch eenmaal ook zo, dat het bestuur van een bond zich niet de wet hoeft laten voorschrijven door twee leden". Theo Huizenaar, trainer van Jansen en Schaay, verklaarde het besluit van zijn pu pillen als volgt: „De boksvereniging Huize naar heeft al jaren lang onenigheid met de heer Van Sinderen en wij willen niet dat onze leden iets met deze man te ma ken hebben. Daarom hebben Jansen en Schaay zich dan ook teruggetrokken. Wan neer een ander de leiding krijgt over de selectieploeg zullen zij beiden gaarne de training willen volgen". De afdeling Limburg van de KNVB heeft een vrouwelijke supporter van de voetbal club Huls (een plaatsje bij Simpelveld) verboden ooit nog een voet te zetten op een Nederlands voetbalveld. Tijdens de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen op 8 september van Huls tegen Wahlwiller in de tweede klasse E. van de afdeling Limburg was het publiek het onderling oneens over de prestaties van de thuisclub, die de wedstrijd verloor met 1-3 en over de verrichtingen van de scheidsrechter. Die onenigheid ontaardde in een vrou welijke scheld- en vechtpartij waarin de bond gisteren het vonnis velde Voor de vrouw, een huismoeder met een groot ge zin, die haar hart heeft verpand aan de voetbalsport, was het vonnis een harde slag. De vereniging Huls werd bovendien ge straft met het spelen van zes thuiswed strijden zonder publiek. Tussen de commissie speltechniek van de Koninklijke Nederlandsche Lawnten- nisbond en de vier topspelers, Piet van Eijsden, Jan Hajer, Willem Maris en Evert Schneider, is onder leiding van de bondsvoorzitter, mr. C. H. Muntz, een bespreking gehouden, waarin de basis is gelegd voor een herstel van de breuk tussen de commissie en de spelers. Het bestuur van de tennisbond heeft uitvoering gegeven aan een sinds gerui me tijd bestaand voornemen de heer Lij- sen te benoemen tot lid van de commis sie. De spelers hebben het gezag van de ze commissie erkend en zich bereid ver klaard de richtlijnen voor de training, door de gehele commissie te geven, na te le ven. Coach Henk Lamberts Sport tijdens het weekeinde Haarlems hoogst geklasseerde vereniging RCH, behoeft zondag haar derde plaats niet te verspelen. Op bezoek komt na melijk het wat teleurstellende KFC, vori ge week een willoos slachtoffer van Be Quick. De Rogers maken bij tijd en wij le gebruik van hun specialiteit: hard, soms keihard, maar zelden unfair spel. .Never change a winning team" geldt ook voor de Racing. EDO's defensie groeit zo langzamerhand uit tot een geduchte struikelblok voor me nig opponent. De voorwaartsen daarente gen bouwen veelal aardige en vooral vlot uitgevoerde combinaties op, maar juist dat belangrijke afwerken laat veel te wen sen. In die linie betreedt Jonker met rug nummer 8 de grasmat. Tegenstander Leeuwarden boog vorige week op eigen terrein voor RCH. Hoogst waarschijnlijk doet EDO voor zijn stadgenoot niet on der. Bij Leeuwarden speelt de ex-EDO-er Koster spil. Rond de wedstrijd Heerenveen—Haar lem sluimeren nu nog meer onzekerheden dan tot woensdag het geval was. De thuisclub boekt de laatste zes weken niets 'anders dan overwinningen. Haarlem ech ter stokte diverse malen in zijn zegereeks. Jaski ligt, zoals al eerder bericht, met een lichte hersenschudding ziek te bed. De gewezen mid voor en rechtsbuiten Vree ken vervangt hem. Het ziet er dus niet erg hoopvol voor de roodbroeken uit. DHC, zondag naar Velsen, komt pal na Telstar op de ranglijst van de eerste divisie. Maar beide teams verschillen in één opzicht wel heel sterk van elkaar: het aantal tegentreffers. De Delftse kee per liet zich niet minder dan 22 maal verschalken, Stuy slechts 10 keer. Tel star beschikt over voldoende kwaliteiten de zege tot zich te nemen, al munt de voorhoede dan niet (hoe vaak is dat nu al te berde gebracht) in produktiviteit uit. De stand in de eerste en tweede divisie A luidt: Velox 14 20 Alkmaar 14 25 Elinkwijk 14 19 Zwartemeer 14 21 Sittardia 14 18 RCH 14 17 Volewijckers 14 18 PEC 14 14 SHS 14 18 Leeuwarden 14 14 Excelsior 14 17 Tubantia 14 14 Eindhoven 14 17 Heerenveen 14 14 Telstar 14 16 Haarlem 14 13 DHC 14 14 IIVC 14 13 Willem II 14 12 't Gooi 14 13 RBC 14 12 Zwolse Boj's 14 13 Ensch. Boys 14 12 Hilversum 14 12 Fortuna (VI.) 14 11 KFC 14 12 Veendam 14 9 EDO 14 11 VVV 14 9 Be Quick 14 9 BW 14 2 ZFC 14 9 De damesploeg van de Blinkert krijgt zondag in Heemskerk bezoek van het zwakkere Borger. Een overwinning voor de Haarlemse dames ligt in de lijn der verwachtingen. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Voor deze hoofdklasse-ontmoe ting komen de dames van Full Speed en RCH (thuis tegen KFC)' Van det Voort; Wullems en Honout; Nanai. Koning en Euwes; Doesselaar, Dahrs, Engels- ma, Maslo en Meyer. EDO (thuis tegen Leeuwarden): Ama- ma; Disselköter en Berends; Nijman, Krooder en Spiers; Van Beekum, Jonker. Breeuwer, Wiertz en Hopman. Haarlem (uit tegen Heerenveen): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Wentink, Be- rendregt en Clavan; Vreeken, Boom, Van Vegten, Van den Berg en Jonker. Telstar (thuis tegen DHC): Stuy; Van Kampen en Pirovano; Daniëls, Kort en Brom; Van Dolder, Allart, Van Wooning, André en Dikstaal. „Wat meer coquetteren, Willekeï" Die opmerking schalde dinsdagavond onder andere over de Deventer kunst ijsbaan, waar toen de schaatsstreken Van onze ijverige kernploegleden het enige regelmatige geluid waren in de kille verlatenheid. Die streken en de kreten van trainer Henk Lamberts zijn er nu niet meer. De ploeg is vanmorgen vertrokken naar Hamar om zich daar verder voor te bereiden op de Europese en wereldkampioenschappen en op de Olympische Spelen. „In ons trainingsschema is weer een periode afgesloten, een periode die ons vol vertrouwen en met optimisme doet beginnen aan het volgende werkstuk. De selectiewedstrijden van het afgelo pen weekeinde wettigen dat optimisme, tenminste als men zo reëel is nu niet te denken dat wij rechtstreeks op titels aanrijden. Op de komende grote ont moetingen willen we aantonen dat we de top weer dicht genaderd zijn, dat we ons weer tussen de cracks willen indringen, dat we een woordje mee spreken al is het niet direct het hoogste woord", zei Henk Lamberts ons op de avond voor het vertrek. We hebben de Arnhemse leraar licha melijke opvoeding de laatste dagen op de Deventer kunstijsbaan bezig gezien. Achter onze nationale kampioene op vol le snelheid rijdend riep hij haar toe: „Wat meer coquetteren, Willeke" en liet haar zien dat hij met coquetteren be doelde dat ze soepeler haar bovenlichaam moest bewegen. „Wat draai je?", riep hij even later. „Precies 41', was het antwoord van de voorbijglijdende Peter Nottet. Onvermoeibaar sprintte Henk Lamberts achter zijn pupillen aan, reed een ronde of wat achter hen, corrigeer de kleine bewegingsfoutjes en informeer de naar hun tijden. Elke rijdster en rij der werkte zelfstandig met het klokje in de hand het trainingsschema af en verdween daarna zonder op verlof van de trainer te wachten. „Waarom zouden ze me toestemming moeten vragen om op te houden?" ant woordde trainer Lamberts „Als ze niet zouden begrijpen dat marchanderen met het hun opgegeven schema alleen maar zichzelf bedriegen is, dan waren ze niet zover gekomen, dan zouden ze niet het tijdgevoel hebben dat ze nu bezitten. Dat is voor mij het belangrijkste resultaat van de laatste selectiewedstrijden ge weest, dat ze weten wat ze doen, hun eigen snelheid, eigen beweging en eigen vermogen kennen." „Schaatsenrijden is een individuele sport, waarin je alleen tegen jezelf en tegen de klok moet rijden. Ik heb ze allemaal hun tegenstander in de hand gegeven: de stopwatch. Tegen dat ding hebben ze zich gewapend. Ze weten, ze voelen nu in de benen hoe die seconden- wijzei gaat, hoe ze die wijzer hun wil kunnen opleggen. Dat geeft een gevoel van onafhankelijkheid, van vertrouwen in eigen kunnen, dat kweekt niet al leen lichamelijke, maar ook mentale con ditie". „Die lichamelijke conditie kregen ze voor een groot deel al bij Ben Holleboom op het CIOS deze zomer. Dat kun je als de eerste trainingsperiode beschouwen. Daarna kwam de tweede periode op de Amsterdamse kunstijsbaan, waarin we het accent gingen verleggen naar gewen ning aan het ijs: gewoon rijden, thuis gaan voelen op het ijs, technische prin cipes van de beweging bespreken en uit voeren. Met Zwanenburg en Ekelschot voor de meisjes hebben we daar opmerkingen of aanmerkingen op de be wegingen van de rijdsters en rijders ge maakt, maar alleen als ze beslist nood zakelijk waren. Je moet namelijk niet direkt beginnen met op alle slakken zout te leggen, dan kweek je complexen, krij gen ze teveel tegelijk te verwerken en rijden ze niet meer met plezier. Uit deze technische basis komt dan vanzelf de persoonlijke stijl naar voren, zoekt de rijder de beweging die hem het minste moeite en energie kost. Bij de derde trainingspériode verlegden we de condi tietraining van het land naar het ijs, eisten we meer inspanning op het ijs, Willie de Beer waar het uiteindelijk gebeuren moet." „De nu afgesloten vierde periode was zonder landtraining, alles geconcentreerd op het Deventer ijs én.met de stop watch in de hand. Methodisch zijn we de laatste weken die tegenstander te lijf gegaan zowel bij de sprint als bij de duurtraining. Daar tussendoor draai den we trainingswedstrijden om de rij ders zelf te laten toetsen of hun tech niek een zodanig peil had gekregen dat ze tijden konden maken die er op leken. Om te zien of. conditie en techniek zo harmonisch samen te bundelen waren dat ze tijden haalden waar ze zelf blij mee konden zijn. Dat is gelukt. Dat is ook het allerbelangrijkste geweest op de laat ste wedstrijden, waarop iedereen persoon lijke records heeft gebroken. Dat er toen ook nog baan- en Nederlandse records werden gebroken was alleen maar 'n ge lukkige bijkomstigheid, die meehelpt het zelfvertrouwen van iedereeen afzonder lijk en de binding, de gevoelssfeer van het team beter te maken." „Vanzelfsprekend was ik als trainer ook blij met die goede tijden, blij om dat KNSB en NOC hieruit conclusies konden trekken. Dat hebben die beide „bazen" als ik het zo mag uitdruk ken gelukkig ook gedaan. Vooral het feit, dat de niet voor Noorwegen gese lecteerden naar Oost-Berlijn gaan om te rijden is heel fijn. Dat betekent dat ze mee blijven draaien, het volgend jaar zo weer kunnen aansluiten en een nieuwe en betere kans krijgen". „Van diverse kanten heb ik een hoera- stemming gepeild na die laatste wed strijden in Deventer. Ik roep ook hoera, maar niet met de gedachte aan Europe se of andere titels. Ik roep hoera omdat de in deze periode gemaakte tijden gun stig vergelijkbaar zijn met de door cracks van wereldformaat in het buiten land gemaakte tijden. Ik ben niet behept met dat minderwaardigheidsgevoel dat we als klein land minder in staat zijn toptijden te maken. Dat ligt niet aan de grootte van het land, maar aan een se rieuze aanpak van de training. Wie die training geeft zal me een zorg zijn. Het belangrijkste is een methode van trai ning te vinden die aansluit op wat uit eindelijk gevraagd wordt en dat is het naderen van en indringen in de topsport. Zoiets vereist een methodische aanpak, die gefundeerd moet zijn op een verant woorde basis. Waartoe is een mense lijk organisme in staat, hoever reiken zijn capaciteiten, hoever kunnen we die capaciteiten opvoeren zonder schade aan dat lichaam te berokkenen, beter gezegd nog door een gezond lichaam nog ge zonder te maken. Alleen een kerngezond lichaam is tot topprestaties in staat. Weet je die methodiek te vinden dan ben je op de goede weg. Die weg von den de Zweden vorig jaar. Die weg den ken wij nu ook te bewandelen". „Ik vérbaas me wat dat betreft een beetje over de Russen, die het vorig sei zoen niet op de bovenste treden stonden. Ik vermoed dat die knapen zich veel meer ingesteld hebben op de Olympische Spelen, dat die veel meer op specialisa tie zijn overgegaan dan op het kweken van klassementsrijders. Let op! Die Rus sen plaatsen ons op de komende Spelen voor verrassingen!" „Als ik de tijden van onze jongens ver gelijk nu met die van de buitenlandse cracks dan durf ik rustig te zeggen dat we met één man en iedereen weet wie ik bedoel al in de top zitten en dat de anderen er vlakbij zijn. Vergeet niet dat onze tijden gemaakt zijn in „zuur" weer: wind, sneeuw en heel wat zwaardere lucht dan daar ginds in Noor wegen. Ons groepje doet het niet zo gek Vergeet namelijk ook niet dat wij geen arsenaal van klasserijders hebben waar we uit kunnen putten. Wat zou ik ook graag een kernploeg van veertig man hebben. Daar moeten we de komende jaren naar toe bouwen. Dan kun je naast je ploeg voor de Europese en wereld kampioenschappen een apart team vor men van specialisten voor de Spelen. Is dat eigenlijk zo'n abnormale wens? Bij atletiek laat men toch ook geen 100 me ter-sprinter meedoen aan een 1500 me ter. Wij moeten als schaatsers allemaal meerkampers zijn zoals bijvoorbeeld Eef Kamerbeek. Op zichzelf is dat onlogisch hoewel het heel interessant is te bewij zen dat het onlogische ook mogelijk is". „De reis naar Hamar is een onprettige, maar nu eenmaal noodzakelijke onder breking van ons trainingsschema. Zondag middag zullen we arriveren. Diezelfde avond nog zal ik zo vrij zijn de meisjes en jongens tot een lichte conditietrai ning uit te nodigen om de spieren wat los te maken en om ons direct weer in te stellen op: Nou zijn we er, nou be gint de ernst van de zaak weer. Maan dagochtend voor het ontbijt, zo uit het bed, zul je ons in de sneeuw kunnen zien stoeien. Vervolgens wassen, ontbij ten, schaatsspullen in orde maken, con tact zoeken met de baanmeester en dan de eerste ijstraining beginnen. Die zal eerst weer bestaan uit ijsvast heidstraining. De klokken blijven de eerste dagen in het hotel. Eerst weer wennen aan het hardere ijs, aan de glad dere bochten. De eerste vereiste is het zelfvertrouwen en het technisch kunnen van de leden weer op peil brengen. Want als je daar ineens door de gladdere boch ten gaat wankelen krijgt je moreel een flinke opdoffer. Pas als we die klappen verwerkt hebben gaan we door op 't punt waar we in Deventer mee zijn opgehou den. En dan zullen ze merken dat ze zon der extra moeite snellere tijden op het hardere ijs maken. Dan groeit het zelf vertrouwen ineens met stukken. Daar in Noorwegen zullen we ook deelnemen aan wedstrijden. Van de tegenstanders zal af hangen welke rondetijden ik mijn pupil len zal geven, maar nooit zullen die tijden zo zijn dat ze niet zonder een behoorlijke portie reserve over de finish komen, li chamelijke en geestelijke reserve. Op 18 en 19 januari zullen de zaken heel an ders liggen. Hoe? Dat zullen we maar afwachten". Jan Dassen Vriendschap uit Amsterdam in het veld. In deze wedstrijd zal er aanzienlijk min der krachtsverschil zijn dan in de wed strijd de Blinkert—Borger. Wij geven de dames van Full Speed de beste kans op de zege. Ook voor de Blinkert-heren liggen er winstkansen in het verschiet, nu er in Utrecht wordt aangetreden tegen UD. De ze ploeg behoort tot de zwakkere ploe gen en wanneer de Blinkert dezelfde strijdlust kan opbrengen als in de wed strijd tegen Blauw Wit, dan zijn er zeker mogelijkheden om de eerste winst te be halen. Voor de afdeling Haarlem zullen de he ren van Ymond niet veel moeite hebben met de Blinkert-reserves (14.20 uur). Ra- piditasConcordia (15.25) wordt een vol komen open strijd. Bij de dames is er de zeer belangrijke ontmoeting Ymond- Rapiditas, die de bovenste plaats als in zet heeft. Een voorspelling is uiteraard zeer moeilijk. Deze wedstrijd begint om 11.55 uur. In de wedstrijd ADOConcordia om 16.30 uur geven wij de Haarlemse dames de beste kansen. Voor de onderste plaats is van belang de ontmoeting IEVTYBB (17.20 uur) en wij geloven dat hier TYBB aan het langste eind zal trekken. De jeugdrijvereniging „Fit" houdt zon dag in de Hollandsche Manege aan de Vondelstraat in Amsterdam voor de twaalfde maal de Interclubale. Deze be staat uit een dressuurproef en een licht springconcours. Het eerste nummer (dres suur) begint zondagmorgen om negen uur. De prijsuitreiking is ongeveer om 6 uur. Aan de Interclubale mag worden deelge nomen door hen die de 18-jarige leeftijd nog niet hebben bereikt. Op de schaatskalender van de KNSB staan voor zondag nog de volgende evene menten: IJlandpolder, toertocht, start 9 uur, over 40 km. Start toertocht in De Rijf, Graft (NH), Oost- en Westgraftdijk, Grootscher mer, Schermerhorn en Driehuizen. Bots- holtoertocht 35 km. Start van 10 uur af in Ouderkerk aan de Amstel: bij café Vrije Handel en café Keja en in Waver: café Het Dorstige Hert". Ruurlo: gewestelijk kampioenschap langebaan dames junioren en senioren (aanvang 12 uur). Berken- woude: duinrelrace (aanvang 12 uur). Zondagmiddag in het sportpark in Hil versum hebben de leerlingpikeurs hun kampioenschap. Door de ruime marge in de uitschrijving staan de klassepaarden zeer gunstig, waardoor Walter Hollandia opnieuw een eerste kans heeft." Dit snelle paard voelde zich afgelopen zondag op de harde baan niet thuis, waardoor 'n ervaren rijder als Eerenberg een 2-tal fouten niet kon vermijden, hetgeen hem dan ook prompt een nederlaag bezorgde. Op een zeer harde baan zal een leerling dit paard moeilijk naar een overwinning kunnen brengen, zodat eerder aan een zege van Yankee Maid mag worden gedacht, vóór Zsa Zsa du Commerce en X Tello. De rest van de .crack zoekt het in een sprintersnummer, waarin Walnut Erebus zich de meerdere kan tonen over Ylite Rose en Victor Hollandia, waarbij Wiebeline Wip de rol als outsider op zich neemt. In d'e °erste afdeling van de Volleybal- prijs kan Windy Hanover, die in zeer grote vorm loopt, opnieuw winnen van Yellow- bird en Zilverfazant. Zampa is een moge lijk outsider. De tweede afdeling brengt Zion B als de favoriet aan de start, daar Zola S en Zita Belwin niet voldoende snel zijn zijn tweede zege te verhinderen. Van Zingaro kan een verrasing komen. In de Honkbal-prijs treft een heel stel rivalen elkaar voor de derde keer achter een. Het verschil is zeer gering, maar Zilo kan zijn gunstige positie aan de start uit buiten door Apollo H en Anna Scotch thans een nederlaag te bezorgen. Uit drie starts één tweede en twee eerste prijzen is de prachtige recente start van dienst van Arctic van 's Gravenhof. Hoewel zijn han dicap zwaarder wordt mag toch weer wor den aangenomen dat hij zal winnen en deze keer dan van Bonaire en Annemarie Cato. Van Adeltraut M is een surprise mogelijk. Bij zijn laatste optreden ontging Breaze Hanover met minimaal verschil de zege, die hij nu echter kan behalen in de Voet bal-prijs over Angelo Spencer en Avirt Scotch. Outsider is Balios. In het beschei den veld van de Handbal-prijs kan Buck Kinley eerder aan de finish zijn dan Alchimist en Black Lady. De vooruitgaande Alie Belwin zou kunnen verrassen, indien haar haast wel traditionele fouten achter wege zouden blijven. Een goed veld paarden waagt zich in de Korfbal-prijs over een 2900 meter lange afstand, waaraan zelfs twee 3-jarigen zullen deelnemen. Yoga Hollandia heeft capaciteiten voldoende Astra T en Brome- lia te kloppen. Outsiders zijn Acrobaat (zachte baan) en Ballerine. De uitslagen van de vrijdagavond voor de Engelse league gespeelde voetbalwed strijden luiden: Eerste divisie: Ipswich TownWest Ham United 32. Tweede di visie: Swansea Town—Preston North End 5—1.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13