Nederlandse zeeslepers kwamen drie schepen te hulp AGENDA Szilagyi Sekt ?OLLE, PELLI EN PINGG en bondig^) t Stor en Fips in het land van Zjoezoe Jacht van prins Rainier overwintert in Vlissingen Expositie over de historie van de Hollanders over zee Echtpaar door kolendamp omgekomen Opvarende van de „Willem Ruys sprong overboord Directeur G.G.D. in Vlaardingen geschorst Schade in het Westland na de brand in Vlaardingen Verdachte van gif- moord trekt haar bekentenis in Automatisch bestuurde tram Twee jaar voor „miljoenen Dick" Treinverkeer in de war na botsing op overweg Rustig winterweer Antieke meubelen houden waarde ZATERDAG 21 DECEMBER 196 3 2 Zweedse kustvaarder voor stranding behoed Stuurdefect Haarlem V eisend J muiden Beverwijk Vrees voor injectie Waarom kost jrajM# mijn heerlijke maar 6.95 per feestelijke fles f" Daarom: ik importeer zelf de kostelijke witte basis-wijn uit Saumur in FrankrijkIn hyper moderne installaties gist deze dan op NATUURlijke wijze tot Nederlands eerste en énige sekt. Vullen, kurken, capsuleren en luisterrijk „aankleden" van de fles gaat met vernuftige machi nes VOL-automatischZó kan ik u deze prachtige klassieke feestdronk aanbieden voor zulk een verrassende prijs! Giftige dampen hebben hoofdzakelijk de spruiten aangetast In Amsterdam ZO ZIJN ONZE MANIEREN •Sfl Drie zeesleepboten van Wijsmuller wa ren vrijdag in het Engels Kanaal, op de Atlantische Oceaan en op de Noordzee in actie bij de hulpverlening aan drie zee schepen. De zeesleepboot „Groningen" le verde een strijd met de tijd om de Zweed se kustvaarder „Dagny" (500 ton) voor een stranding op de Franse kust te behoeden. De „Dagny" kwam van donderdag op vrij dag in nood te verkeren doordat het schip op 20 mijl ten noorden van Perros Guirec in Normandie machineschade opliep en in slecht weer met een noord-noord-ooster storm naar de Franse kust dreef. De ge zagvoerder vroeg om sleepboothulp die ter stond door de „Groningen", werd aange boden. De „Groningen" voer toen onder de Britse zuid-oostkust. Het veranderen van de windrichting deed de „Dagny" niet onmiddellijk naar de Franse kust drijven, maar vrijdagmorgen was de sleep nog slechts twaalf mijl van de kust verwij derd. De „Groningen" bereikte de „Dag ny" vrijdagmiddag laat en maakte on middellijk vast. De afstand tot de kust was toen nog slechts 8 mijl. De „Dagny" was in totaal over een afstand van 38 mijl afgedreven. De „Groningen" zal de „Dag ny" naar een reparatiehaven slepen. In de nabijheid van IJmuiden was de zeesleepboot. „Titan" in actie. De „Pygma lion" (1848 ton) die ter hoogte van IJmui den veer en de thuishaven Amsterdam donderdag had verlaten, verzocht vrijdag morgen omstreeks acht uur om sleepboot- hulp wegens een defect aan de stuurinrich ting. De door de „Titan" aangeboden hulp werd geaccepteerd, waarna werd vastge maakt en de „Pygmalion" sleept naar Amsterdam. werd terugge' In de Atlantische Oceaan is Wijsmullers nieuwe „Gelderland" sinds vrijdag 13 de cember in actie om het Britse vracht schip „Leadenhall" (14.180 ton) geladen met graan en onderweg van de Verenig' de Staten naar Polen, naar Rotterdam te slepen. De „Gelderland" maakte de „Lea denhall" vast op 15 december, daar de Brit machineschade had. In de afgelopen vijf dagen doorstond het transport een oosterstorm met windkracht acht tot ne gen. De sleep was vrijdag in een positie 550 mijl ten westen van Landsend en wordt in de loop van volgende week in Rotter dam verwacht. Gistermiddag is het jacht „Albecaro' van prins Rainier van Monaco de bin nenhaven van Vlissingen binnengelopen. Het jacht zal in Vlissingen overwinteren, Het risico om in deze tijd van het jaar een reis door de Golf van Biskaye te on dernemen was prins Rainier een reden om het schip achter te laten. Hij keert per vliegtuig naar Monaco terug. In april wil hij terugkomen om zijn boot op te ha len. Hij neemt dan zijn vrouw en kinde ren mee voor deze eerste grote reis met de „Albecaro". Tijdens de tocht van Delfzijl naar Vlissingen heeft hij uren lang aan het roer gestaan. Nadat de boot in Vlissingen was over gedragen, werd op het achterdek de Mo negaskische vlag gehesen. De prins ver trok daarna per trein naar Amsterdam. Vandaag vloog hij naar Monaco terug. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: TO' neelgroep Studio met „De Babel" van Jan Wolkers. Regie: Alb. Abspoel. Zondag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De opvol ger" van Reinhard Raffalt. Regie: Karl Guttmann. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Alleman", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.30 u.: „De inspecteur-generaal", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De lefschopper", a.l. Zondag 11 u.: „Das Dreimadlerhaus", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Wedren met de ooievaar", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.30 u. en maandag 20.15 u.: „Op kamers bij die vrouw", 14 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Spanky en zijn vriendjes", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De prinses van Kleef", 14 j. Zondag 11 u.: „Népal, troon der goden a.L Van maandag af 10.30 u.: „Ali Baba en de 40 rovers", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Geronimo, de laatste der Apachen", 14 j. Van maan dag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Goliath en de Barbaren", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De onweerstaan bare Lady", a.l. Zondag 11 u.: „De grote Caruso", a.l. Van maandag af 10.30 u.: „Niets dan pech", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. PrentenkabinetTentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 9 januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Herman Dijkstra. Dage lijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot en met 31 december, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uv- Schubert. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling „5 tot 500". Ge opend van 10-20 u. Dagelijks geopend van 10-20 uur Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-22.30 uur. Wandelgangen StadsschouwburgIn december werken van Els Boven. Woonhuis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14- 17 uur. Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103, in gang Kamperlaan): Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel" tot en met 30 december. Geopend van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van „De Groep". Dagelijks geopend van 10-17 uur, zondag van 13-17 uur. Tot en met 12 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Tot en met 26 januari: Tentoonstelling van kerstvoor stellingen uit eigen bezit. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Kunstzaal „Bartel.joris", Barteljorisstr. 32: Tentoonstelling van werken van Arie Schouten. Tot en met 4 januari. Geopend op maandag van 13-18 uur en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af. cabaret van 21-23.00 uur. Waagtaveerne: iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20—1 uur het programma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. Grote of St. Bavokerk, maandag 20 u.: Volkskerstzang o.l.v. Jos de Klerk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 december). ZATERDAG 21 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De onoverwinnelijke gladiator". Stadsschouwburg, 20 u.: „Zorro, de ge maskerde wreker". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek van „The Silver Kings". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Vel- sen-noord: 14 tot 17 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Wiliemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-noord: 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 22 DECEMBER City, 14.30 u.: „Goliath en de barbaren"; 19 en 21.15 u.: „De onoverwinnelijke gladiator". Stadsschouwburg, 15 en 20 u.: „Zorro, de gen.askerde wreker". MAANDAG 23 DECEMBER City, 20 u.: „Het spookhuis op de heuvel". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Wiliemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. ZATERDAG 21 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The V.I.P.'s"; 23.30 u.: „De zonde van Molly". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De do denlijst van A.M." W.B. Theater, 20 u.: „Geen tijd om te sterven". ZONDAG 22 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Rokende revolvers"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „The V.I.P.'s". Luxor Theater, 14.30 uj „Caesar de ver overaar"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De doden lijst van A.M." W.B. Theater, 14.30 u.: „Het teken van de Heiden"; 16.30 en 20 u.: „Gangsters en minnaars". MAANDAG 23 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Thê V.I.P.'s". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Alarm voor squadron 904". W.B. Theater, 20 u.: „Het teken van de Heiden". Staatssecretaris Van de Laar van O. K en W. heeft in het Tropenmuseum in Amsterdam de tentoonstelling Wonen in de Wijde Wereld geopend. Deze expositie is samengesteld door de Stichting Cul tuurgeschiedenis van de Nederlanders Overzee. In 1961 heeft een aantal museum deskundigen, historici, en particulieren de ze stichting in het leven geroepen met het doel het behouden en het bevorderen van de kennis van de voorwerpen, monumen ten en documenten, die herinneren aan Jiet verblijf van de Nederlanders en aan de Nederlandse vestigingen buiten Europa of aan vestigingen welke onder invloed van Nederlanders zijn ontstaan. Meer dan drie eeuwen lang hebben de Nederlanders de wereldzeeën bevaren en zich op vele plaatsen ver buiten Europa gevestigd. Van sommigen zijn namen en daden geboekstaafd. Omtrent hun dagelijk leven is echter weinig bekend. Voor de aanvulling der geschiedschrijving, die daarvoor nodig is, is het van veel waar de, het milieu te leren kennen waarin zij leefden. Veel daarvan is te vinden in openbare musea, maar aan de bestude ring daarvan is tot nu toe weinig gedaan. Veel bevindt zich in familiebezit en dit dreigt in deze tijd verloren te gaan nu zo dikwijls plaatsruimte ontbreekt en jonge re generaties geneigd zijn weg te doen uit ouderlijke boedels wat zij niet kunnen ge> bruiken. De stukken verhuizen dan vaak via de kunsthandel naar het buitenland Als dit proces zo voortgaat zal over en kele decennia zeer veel van dit materiaal verdwenen zijn. Dit zou volgens de stich ting zeer te betreuren zijn. Nu reeds zijn door haar bemoeienissen merkwaardige vondsten gedaan, die bij kunsthistorici on bekend waren. De expositie moet gezien worden als een experiment. De stichting zal proberen een soort aankoopfonds te vormen. Er is met het Rijksmuseum een afspraak gemaakt dat wanneer de nieuwe historische afde ling daar gereed zal zijn er een gedeelte zal worden bestemd voor de „koloniale" geschiedenis. Ander materiaal zal waar schijnlijk in beheer worden gegeven aan het Rijksarchief en het Scheepvaartmu seum. De tentoonstelling blijft tot 16 maart geopend. In hun woning in Rotterdam-Zuid zijn gisteren de 69-jarige heer.D. Holswilder en zijn 68-jarige vrouw R. Holswilder-Visser levenloos aangetroffen. Zij bleken door ko lendampvergiftiging om het leven te zijn gekomen. De politie was gewaarschuwd door een buurvrouw die het vreemd vond dat de gordijnen vrijdag gesloten bleven en dat op haar bellen niet werd openge daan. De 20-jarige vijfde machinist van de „Willem Ruys", die van de scheepsdokter een injectie zou krijgen, is vrijdagavond op de rede van Southampton over boord gesprongen. De halve kilometer tussen het schip en de wal legde hij zwemmend af. Zonder merkbare gevolgen van dit koude karweitje stapte hij aan wal. Hij werd in een ziekenhuis opgenomen en is vanmor gen naar zijn schip, dat op thuisreis is van Australië naar Rotterdam, terug gebracht. Scheepsdokter A. J. L. Katte zou de jongeman in de ziekenafdeling van het schip een injectie geven. De dokter moest even weg om wat te halen. Toen hij terug kwam zag hij nog net de voeten van zijn patiënt door de patrijspoort verdwijnen. Hij sloeg alarm en bij het schijnsel van een zoeklicht zag men de jongeman korte tijd later aan wal klimmen. .99 Een bruiloft t Gun bruid en bruidegom de glorie van de aloude galadrank by uitstek klink met SZILAGY1 BEKT! NAAR DE OUDE BEPROEFDE METHODEI VERRUKKELIJK, EN.. BETAALBAAR I Szilagyi Sekt DE NEDERLANDSE ECHTE SEKT VOOR HOOGTIJDAGEN! PER FLES 6.95 ROSE SEKT 7.95 Weet u nog wel. van de televisie t B. en W- van Vlaardingen hebben de di recteur van de Gemeentelijke Geneeskun dige Dienst met onmiddellijke ingang ge' schorst uit zijn functie met behoud van bezoldiging. Burgemeester Heusdens, die dit vrijdagavond in de raadsvergadering meedeelde, gaf als motivering dat de di recteur „in ernstige mate de geschiktheid mist die nodig is voor het uitoefenen van zijn betrekking". De minister van Landbouw, mr. Bies heuvel, heeft in een brief aan de voor zitter van de Tweede Kamer meegedeeld dat de schade in de land- en tuinbouw als gevolg van de brand bij de n.v. Del ta-Chemie in Vlaardingen beperkt is ge bleven. De giftige dampen hebben in het Westland slechts enkele gewassen aange tast. Ernstige schade trad op bij spruiten Op percelen van een 70-tal spruitentelers is op een oppervlakte van ongeveer 50 ha een min of meer ernstige aantasting ge constateerd, waardoor een deel van de oogst onverkoopbaar is geworden. Een an der deel was niet meer voor export ge schikt en bracht daardoor op de veiling een aanzienlijk lagere prijs op. Slechts enkele percelen zullen ook in december nog een produkt van een afwij kende kwaliteit opleveren. In de tuinbouw sector heeft zich in één geval belangrijke schade voorgedaan. Het betrof hier een oppervlakte van ongeveer 1400 vierkante meter. Op enkele andere bedrijven werd de meestal jonge sla aangetast, maar het verdere verloop van de groei is bevredi gend. Tot nu toe laat het zich niet aan zien, dat hier oogstverliezen zullen optre den. Ook hebben enkele kassen met fre sia's schade geleden. Het is echter niet waarschijnlijk, dat hiervan bij de oogst nog schade van betekenis het gevolg zal zijn. aldus minister Biesheuvel. Kaarslicht 'n zinvolle traditie vffg\ GOUDA KAARSEN SS Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout Ook kleinmeubelen Canapé's Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Telef. 12223. Groot Heiligland 64. A. Mudde, Gasthuisvest 45. 20-21. Stor en Fips hadden het bootje aan de kant gelegd en klommen aan land. Toen liepen ze samen verder en keken nieuwsgierig rond. Kijk 'es.wat een vreemde bomen groeien hier! zei Stor. Ja, zei Fips. Heel anders dan bij ge ons; zulke bomen heb ik nog nooit zien! Ze liepen verder en kwamen in een bos, met allemaal van die vreemdsoortige bo men. Raar, hè? zei Fips. Erg raar, zei Stor. Ik geloof, dat we hier wel iets vreemds zullen beleven! DAT IS EEN SLECHT ANKER, POLI/6 - DE LIJN IS TE KORT 1 r VOEL JE DAAR 6R0ND? DAN 8AAD IK OOK ZEEROB 8AADT - IK DACHT DAT HIJ'ólNÖ VISSEN 1367-8. Een zestigjarige vrouw uit Goirle, die ervan wordt verdacht haar 68-jarige echt genoot te hebben vergiftigd, heeft haar be kentenis ingetrokken. De vrouw werd on langs samen met haar dochter en schoon zoon gearresteerd nadat haar man op een drukkerij in Tilburg, waar hij werkzaam was, na een slok uit zijn koffiefles ziek was geworden. Tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis overleed hij. Na de be kentenis van de vrouw werden haar doch ter en schoonzoon vrijgelaten. Zowel te genover de politie als tegenover de offi cier van Justitie en de rechtercommissa ris in Breda legde zij een bekentenis af. Thans heeft zij deze bekentenis echter in getrokken. Zij beweert bekend te hebben met het doel haar dochter en schoonzoon op vrije voeten te krijgen. Over enkele weken gaat het Gemeen te-Vervoersbedrijf van Amsterdam een proef van een half jaar nemen met elek tronische trambesturing. De tram waarin het systeem is aangebracht gaat rijden op lijn 7. Amsterdam heeft hiermee een Europese primeur. Wel wordt in enkele andere Europese steden een dergelijke trambesturing toegepast, maar niet met een zover doorgevoerd systeem. De besturing is er zo eenvoudig door geworden dat leken de besturing tijdelijk kunnen overnemen. Het voordeel isdat de bestuurders veel meer aandacht aan het verkeer kunnen schenken. De oplei ding tot trambestuurder wordt er met zes weken door bekort. De elektronische be> sturing heeft men reeds na enkele ritten onder de knie. Het nieuwe systeem neemt bij het op trekken en remmen de taak van de be stuurder over. Hierdoor wordt ook het schokken van de tram sterk gereduceerd Bovendien wordt de materiaal-slijtage door het remmen minder. De bestuurder zorgt bij het optrekken en het remmen alleen voor de stroomtoevoer, de automaat doet de rest. Als de proef slaagt zal worden nage gaan of toepassing van het systeem op de andere tramstellen financieel mogelijk is. Wegens heling van een grote partij in Wiesbaden gestolen gouden sieraden heeft de rechtbank in Amsterdam een 30-jarige Amsterdammer, die bekend staat als „Miljoenen Dick" veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en verbeurdverklaring van zijn sportauto, waarin de sieraden waren verborgen. Er was anderhalf jaar tegen hem geëist. „Miljoenen Dick" werd op 22 oktober door de politie aangehouden toen hij in z|jn auto de enorme hoeveelheid gouden sieraden en juwelen vervoerde. De partij had een waarde van 150.000 gulden en was kort tevoren bij een juwelier in Wiesbaden gestolen. Twee Duitsers had den hem gevraagd de partij voor hen te verkopen. Een trein die onderweg was van Den Haag naar Utrecht is gisteravond om zes uur op een overweg in Bleiswijk in bot sing gekomen met een oplegger. De op legger die op de met automatische halve overwegbomen beveiligde spoorwegover gang was blijven steken, werd in een sloot geduwd. Het voorste treinstel werd zoda nig beschadigd, dat de trein niet meer op eigen kracht kon rijden. Hij werd door door een andere trein langzaam terugge sleept naar Voorburg. De gestrande pas sagiers konden daar om kwart over acht in de trein naar Utrecht stappen. Het gebeurde had tot gevolg, dat zich op het traject Den Haag-Utrecht op de drukke vrijdagavond grote vertragingen voorde den. De vrachtautochauffeur, die geen let sel opliep, verklaarde dat de alarminstal latie begon te werken toen hij nog maar tien meter vóór de overweg was. Hij remde, maar schoot door op de gladde weg, ramde een overwegboom en kwam op de overweg tot stilstand. Een poging om de aanhangwagen nog los te koppelen mislukte. De machinist van de trein werd door glasscherven licht gewond. Gestikt. In het Brabantse plaatsje Veldhoven is de tien maanden oude baby van het negen leden tellende gezin Stafleu in zijn bedje gestikt. Waarschijnlijk heeft het jongetje de dekens over zijn gezichtje getrokken. Rotterdamse wethouders: 27.000 De gemeenteraad van Rotterdam heeft met de stemmen van de C.P.N. en de P.S.P. tegen een verhoging van de wethouderswedde tot 27.000 gulden met terugwerkende kracht tot 1 januari 1963 goedgekeurd. Indien deze verhogng door Gedeputeerde Staten goedgekeurd wordt zal de vergoeding voor het ambt van wethouder in Rotterdam in de tijd van zeven jaar met 11.000 gulden zijn verhoogd. Nieuwer-Amstei wordt Amstelveen. De wet waarbij de grens tussen de ge meente Nieuwer-Amstei en de gemeente Uithoorn wordt gewijzigd en waarbij de naam van Nieuwer-Amstei wordt veran derd in Amstelveen, is thans in het Staats blad verschenen. Van 1 januari af heet Nieuwer-Amstei Amstelveen. De grens wijziging gaat op 1 maart in. Onderscheiding. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd mevrouw M. B. Houtsmuller-Wilbrink, directrice van het meisjesinternaat „Pavia" te Zeist. Negen uur gewond gelegen. In Den Haag heeft een 67-jarige man in zijn woning na een val negen uur op de vloer van de woonkamer gelegen zonder zich te kunnen bewegen. Bij zijn val had hij ernstig letsel aan de rug opgelopen. Pas negen uren later wist hij de aandacht van voorbijgangers te trekken. Deze waar schuwden de politie, die zich toegang tot het huis verschafte en de gewonde naar een ziekenhuis liet vervoeren. Smit van Rijsbergen kent maar één manier om u tot volle tevredenheid te stemmen. Op de meest prettige ma nier uw keus te laten bepalen uit een zeer ruime kollektie kostuums in de betaalbare prijsklasse. Zo zijn onze manierenI Betere konfektie en herenmode ZIJLSTRAAT 71 (t.o. Twentsche Bank) Het K.N.M.I. deelt mee: Boven West- Europa komt een hogedrukgebied tot ont wikkeling. Daarom moet verwacht worden dat het rustige winterweer aanhoudt. Wel iswaar beweegt er nog een kleine storing over de Noordzee naar het zuidoosten, maar deze veroorzaakt niet veel wind. Wel kan deze storing nog aanleiding geven tot enkele lokale sneeuwbuien, in hoofdzaak in de kustprovincies. In de afgelopen nacht v. iG de vorst in ons land licht tot matig, maar in het zuiden van België en in Noord- Frankrijk kwam ongeveer 15 graden vorst voor. Ook de komend nacht zal het in ons land waarschijnlijk niet meer dan matig vriezen. De mist kan plaatselijk erg hard nekkig zijn. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen «0 l d binnen- en buitenland. ■otS -.a z EB BS SS Den Helder sneeuwbui nnw 4 -2 Ypenburg onbewolkt zw 4 -2 Vlissingen sneeuwbui wzw 3 -1 Eelde mist zw -1 -8 De Bilt mist zzw -4 -4 Twente mist windst. -3 -4 Eindhoven mist zzw -2 -4 Z.-Limburg mist zzw -3 -9 Helsinki geheel bew. n -5 "12 Stockholm sneeuw nnw -8 -10 Oslo onbewolkt nw -6 -15 Kopenhagen mist windst. -1 -12 Aberdeen zwaar bew. wnw 1 -1 Londen onbewolkt wnw 2 -6 Amsterdam mist z 2 -4 Luxemburg mist no -6 -9 Parijs mist n -1 -5 Bordeaux geheel bew. n 6 -1 Grenoble mist nw 2 -1 Nice half bew. nnw 8 5 Berlijn motsneeuw z -2 -7 Frankfort mist windst. -3 -4 München mist no -8 -8 Zurich geheel bew. no -2 -5 Genève geheel bew. nno 0 -2 Locarno geheel bew. ono 3 -2 Wenen sneeuw nnw -7 -8 .nsbruck sneeuw windst. -3 -8 Athene half bew. zzo 23 18 Rome regen zzo 15 10 Ajaccio half bew. ono 15 3 Madrid onbewolkt windst. 8 -1 Mailorca half bew. no 14 8 Lissabon onbewolkt nnw 13 7 Zondag 22 december Zon op 8.46 uur, onder 16.30 uur. Maan op 12.42 uur, onder 23.19 uur. Maandag 23 december Zon op 8.47 uur, onder 16.31 uur. Maan op 13.03 uur, onder 0.00 uur. Maanstanden 23 dec. 20.55 t ir eerste kwartier 30 dec. 12.04 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 21 december Hoog water 6.53 uur .in 19.13 uur. Laag water 2.27 uur en 14.50 uur. Zondag 22 december Hoog water 7.40 en 20,03 uur. Laag water 3.07 en 15.30 uur. Maandag 23 december Hoog water 8.33 en 21.01 uur. Laag water 3.50 en 16.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 10 tot 15 min. vroeger dan te IJnvr

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2