Beker van Velser Gemeenschap voor de Volksmuziekschool Zilveren legpenningen voor J. Huizinga en P. Bosua Groente- en bloemenveiling van Beverwijk 't Goud- en Zilverwinkeltje KERSTFEEST Bogaers-woningen kosten veel meer dan f 14.000.- SEMI-PROFS IN DE IJMOND In de vishal en op zee Tweede hek-kotter in de vaart Expositie in Walserij-Oost Ruim 200 bejaarden vierden kerstfeest met Leger des Heils requiescat in pace Adverteert in dit blad Uitvaartcentrum „Kennemerland" ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 6 W ensdroom Geestdrift Klad in Afscheid J. G. Kerkhof f Pioniers van Kennemers in Beverwijk gehuldigd N.V. Begraafplaats „Westerveld" Oriehuls-Velsen tel. 02550-8448/8449 DICK OUWEHAND DICK OUWEHAND JAN MEIJER MARIJTJE DEKKER HARMANNE ZUIDEMA J. H. C. STEINMEIJER Min. van Houtenlaan 29 KUNSTGEBITTEN REPARATIES BEGRAFENIS - TRANSPORT - CREMATIE waar jong en oud hartelijk welkom zijn Op WOENSDAG 25 DEC. (1e kerstdag) in het CULTUREEL CENTRUM, Moerbergplantsoen 22. - Aanvang 15.30 uur Zang - declamatie en een Blijde Boodschap ZONDAG 22 DEC., 15 uur: ZONDAGSSCHOOLKERSTFEEST PINKSTERGEMEENTE - IJmuiden f De volksmuziekschool Velsen heeft de beker van de Velser Gemeenschap voor 1963 gewonnen. Overigens is de volks muziekschool nu geen volksmuziekschool meer. Sinds donderdag is de commissie volksmuziekschool van de Velser Ge meenschap omgezet in de Stichting Mu ziekschool Velsen. Voorzitter Van Os van de Abeelen heeft gisteravond in de Stads schouwburg te IJmuiden-Oost de beker voor betoonde burgerzin aan voorzitter Algera, secretaris De Man en directeur Waanders van de VMS overhandigd. Hij deed dat tijdens een zangavond ter ge legenheid van het tienjarig bestaan. Tijdens deze avond maakte wethouder H. de Boer bekend, dat er binnenkort een nieuw gebouw voor de muziekschool ter beschikking zal zijn. Het ligt in de lijn der verwachting, dat er na de iristelling van de blaasmuziekschool en de vakopleiding binnenkort ook een balletklas zal worden gesticht. Hoe sterk de volksmuziekschool in de afgelopen tien jaar is gegroeid werd be klemtoond door voorzitter J. Algera. In 1953 waren er 134 leerlingen, met twee docenten, nu 1300 met 27 docenten. In 1953 gaf men 1936 uit, nu 100.000, het lesgeld bedroeg toen 936, nu 35.000. De twee eerste docenten waren de heren Huizinga en Bosua, waarvan de eerste ais directeur optrad. Ze werden gisteren bei den onderscheiden met de zilveren legpen ning van de Velser Gemeenschap. „Eigen lijk had de heer De Man die penning ook verdiend, maar hij zou het zelf een beetje gek hebben gevonden" veronderstelde de heer Van Os van de Abeelen van de secre taris van de Velser Gemeenschap. „Maar er komen in de toekomst nog gelegenhe den genoeg om van onze waardering te getuigen". De heer Algera, die er op had gewezen, dat het idee voor de oprichting van de VMS was uitgegaan van ds. Van den Berg en de heer J. W. F. de Man, legde er de nadruk op dat de methode van lesgeven sterk is veranderd. Naast de methode- Gehrels is de methode-Orff gekomen. Wethouder De Boer zei, dat hij als wensdroom koestert dat op alle scholen elementair muziekonderwijs zal worden gegeven. Voorlopig zal dit echter inder daad wel een vrome wens blijven. De rijksinspecteur van het muziekonderwijs, drs. John Daniskas, noemde het sociale element in het musiceren zeer belangrijk. Hij wees op de grote spreiding van het muziekonderwi js-over Vrijwel ■'•het gehele land, en zei dat het muziekonderwijs in Velsen een goede, naam heeft. Zeer ver- .heugd was hij erover dat door de tot standkoming van de stichting muziek school Velsen voor het personeel een semi- ambtelijke status is verkregen. Nadat de heer Van Os van de Abeelen de beker voor burgerzin had uitgereikt verschenen ook de vertegenwoordigers van circus Bas, winnaars van vorig jaar, nog op het podium om een legpenning in ont- Naar aanleiding van berichten met be trekking tot de realisering van een aan tal z.g. „Bogaers-woningen" in de gemeen te Heemskerk wijst de stichting „Eigen Woningbezit" te Heemskerk op enkele misverstanden die er ten aanzien van de ze woningen gerezen zijn. De „Bogaers-woning" wordt namelijk ook wel aangeduid met de naam 14.000 woning". Deze betiteling wordt in bouwkringen gebruikt doch heeft slechts betrekking op de bouwkosten en wil niet meer zeggen dan dat de Provinciale Directie van Volks huisvesting de bevoegdheid heeft voor de ze woningen goedkeuring te verstrekken buiten het jaarlijks toe te wijzen contin gent van de provincie en gemeente. De totale stichtingskosten van deze wo ningen liggen namelijk belangrijk ho ger dan 14.000.- omdat dit bedrag nog vermeerderd moet worden met o.a. de grondkosten, overdrachtkosten, aansluit kosten en eventueel bijzondere funderings- kosten. De totale kosten kunnen echter van ge meente tot gemeente variëren in verband met het verschil in grondprijzen en de kosten van het bouwrijp maken en is voorts nog afhankelijk van de gemeente lijke voorschriften ten aanzien van de ver eiste grootte van het te bebouwen per ceel grond. In het algemeen kan gesteld worden, dat de totale stichtingskosten dus in clusief de aankoop van de grond en bij komende kosten kunnen variëren tus sen de 20.000,- en 24.000,-. Voorts is het niet de bedoeling van de minister, dat in elke plaats een groot aan tal van deze woningen gebouwd zullen worden. Een en ander is namelijk afhankelijk van de bouwcapaciteit ter plaatse en van de mogelijkheid de kleinere aannemers in te schakelen. Tenslotte dient nog de aandacht geves tigd te worden op het feit, dat wanneer de gemeentebesturen de mogelijkheden openen tot realisering van een aantal wo ningen, deze woningen ook op de eerste plaats zullen worden toegewezen aan de woningzoekenden van de betreffende ge meente. De „Stichting Eigen Woningbezit Heemskerk" heeft thans een z.g. „Bogaers- eengezinswoning" laten ontwerpen waan voor reeds de goedkeuring werd toege zegd en beschikt voorts ook over een aan tal ontwerpen van bungalows die aan de ministeriële voorschriften voldoen. Belangstellenden voor deze woningen die nen zich echter, ter verkrijging van me dewerking en de benodigde grond, te wen den tot het gemeentebestuur van hun woonplaats. vangst te nemen ter herinnering aan de beker, die men een jaar in bezit heeft gehad. De heer Van Os van de Abeelen wees er op, dat de jongens van het jeugd- circus ook dit jaar weer enkele invaliden aan de nodige werktuigen hebben gehol pen. Het applaus voor deze jongens was even stormachtig als dat voor het bestuur en de directeur van de VMS. Dit alles werd echter nog overtroffen door de geestdrift waarmee men aan het slot van de avond directeur, docenten en leerlingen van de muziekschool bedankte voor een prachtige uitvoering van Orff's „Weihnachtsgeschichte" op tekst van Gu- nild Keetman. Blazers, strijkers, zangers en bespelers van Orff-instrumenten volg den de intenties van dirigent Hans Waan ders zeer getrouw en wisten zodoende een fijnzinnige sfeer te scheppen waarin de geestige teksten van de herders goed tot hun recht kwamen. Een belangrijk aan deel in deze uitvoering hadden mevrouw Van der Vis en haar echtgenoot, die voor de regie van herders en koningen hadden gezorgd. De partituur van Orff is zeer doorzich tig en melodieus, en een belangrijk plus punt is dat er zo'n grote eenheid bestaat tussen tekst en muziek. Steeds weerkeren de motieven versterken deze compactheid nog. Dat de jonge docent Jan van Wijk in „De Os" naar een oude Franse vertelling daarin niet geheel is geslaagd valt te be grijpen, want er is een meesterhand no dig om een werk als de „Weihnachtsge schichte" te componeren. In „De Os" zit ten voortreffelijke muzikale gedeelten, en de behandeling van de orkest-instrumen ten is die van een vakman. Maar het werk maakt toch naarmate het vordert een vlakke indruk, omdat er te weinig stij gingen en dalingen in zitten. Ook is het verband tussen muziek en tekst niet altijd even overtuigend. De zang- en speelgroep van de VMS Alkmaar zorgde onder leiding van de com ponist voor een meeslepende uitvoering van dit oeuvre. Marjan Couvée was een goede declamatrice, maar met al haar overtuiging kon zij de tekst niet geheel redden. Hoewel de inhoud van het verhaal van de os en de ezel heel aardig is, is de stijl van de teksten toch wel beneden het peil van de muziek. Van Wijk had zich beter aan Orff kunnen spiegelen, die het schrijven van de tekst aan een ander over liet. De blokfluitgroep van de VMS Zaan dam gaf onder leiding van mejuffrouw J. Kwaad vrijwel vlekkeloze uitvoeringen van werkjes van Franck, de Sermismy, Fux, Susato en Poser. Vooral het laatste (moderne) werk, waarin het trio werd uit gevoerd door een concertino, waarin ook de dirigente meespeelde, oogstte veel bij val door de virtuoze wijze, waarop de moeilijkheden werden overwonnen. K. M. Onze voorspelling, dat er voor Telstar in de ontmoeting tegen Volewijckers toch in ieder geval wel een gelijkspel zou zitten, is door de feiten bevestigd. Op zichzelf ge nomen, mag dit gelijke spel zeker geen onverdienstelijk resultaat worden genoemd maar het feit, dat de overwinning ook nu weer voor het grijpen heeft gelegen, als de voorhoede maar één schutter van im portantie had gehad, zette toch weer enigs zins een domper op dit overigens dan niet onverdienstelijke resultaat. „En toch hebben we ze gehad," merkte een al niet zo jonge IJmuidense supporter tijdens de wedstrijd op. En toen we hem de namen hoorden noemen van Wout Zwanenburg, Jan Blinkhoff, Sijb Sterk, Adrie van Onselen, Henk Ketting, Gerrit van der Lugt, Wim Struys, Arie Schoorl en nog vele anderen hij had met het opnoemen absoluut geen moeite begre pen we aanstonds, wie hij met die „ze" bedoelde, n.l. de befaamde IJmuider kanonniers uit vOorbijjaren. Toen zeer onlangs de voorhoede van het 'tweede team - waaFin-vele ex-eerste elf- tallers waren opgenomen - tegen 't Gooi 2 niet minder dan acht doelpunten scoorde, hoorden we meermalen de mening ver kondigen nu maar weer één of twee van de naar het tweede elftal verwezenen o.a. Bakker, die toen 5 goals scoorde in het eerste team op te nemen. Maar toen dezelfde voorhoede een week later tegen Alkmaar 2 in 't veld kwam, kon ze slechts met moeite één doelpunt produceren. En wat kan men dan verwachten tegen een verdediging van een club uit de eerste divisie? Neen, laat men de voorhoede nu maar eens enige tijd in deze samenstelling spelen. loren (13) en de week daarop van For- tuna (21). In de periode van 13 oktober tot nu toe werd met afwisselend succes gestreden, maar de drie wedstrijden in december leverden slechts één punt op. In 2 wed strijden, n.l. tegen Eindhoven en Willem II, toonde de DHC-defensie zich al van een heel zwakke zijde. Ze werd toen vijf maal gepasseerd en daar DHG's voor hoede in de meeste andere wedstrijden alleen tegen Eindhoven en Elinkwijk was zij met 4 goals uit haar slof gescho ten niet bepaald opviel door produkti- viteit. is het Delftse doelsaldo negatief: 20 vóór en 22 tegen. Het komt ons dan ook voor. dat Telstar een redelijke kans maakt op beide punten beslag te leggen. Maar zoals reeds meer malen betoogd: alles zal afhangen van de schotvaardigheid van André c.s. Vrijdag In IJmuiden werden vrijdag in totaal aangevoerd 3730 kisten vis, waarvan 503 kisten tong en tarbot, 1111 schol, 5 schar, 1250 haring, 164 makreel, 205 schelvis, 310 wijting, 84 kabeljauw en gul, 3 leng, 25 haai, 2 ham, 2 poon, 39 koolvis en 27 diversen. Prijzen per kilo, in guldens: grote tong 6.405.60, grootmiddel tong 5.704.80, kleinmiddel tong 5.705.20, kleine tong één 6.905.80, idem twee 5.505, tarbot I 4.10—3.40, zalm 6—5.40. Per 50 kilo: tarbot twee 180—160, idem drie 154146, idem vier 14086, grote schol 2219, grootmiddel schol 2321, klemmiddel schol 2519, kleine schol I 2619, idem II 3115, schar 5026, verse haring 3515.60, makreel 4310.80, grote schelvis 5150, grootmiddel schelvis 61 50, kleinmiddel schelvis 6050, kleine schelvis I 6150, idem II 3311, wijting 2512.50, grote gul 4744, middel gul 37, kleine gul 2624, kleine haai 168, ham 124112, poontjes 25, kleine koolvis zwart 31, kleine koolvis wit 42. Per 125 kilo: grote kabeljauw 16886, grote koolvis zwart 9688, idem wit 114, grote leng 68. In IJmuiden werden vrijdag de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 39—19.100, 201—11.840, 202—12.900, 195—11.000, 162—9.340, 46—8140, 57— 11.740, IJM 55—2270, IJM 73—10.000. Een nieuw type vissersschip is gisteren door de Breskense scheepsbouwers ge broeders Van de Sande na een geslaagde proefvaart officieel overgedragen aan de opdrachtgever, de heer J. Molensteeg uit Ouddorp op Goeree. Het schip de „Tini Cornelia" is een zo genoemde hek-kotter de tweede die in Nederland in de vaart komt. Dit schip wordt in scheepsbouw kringen revolutionair genoemd. In tegen stelling tot de traditionele kotters is op de hek-kotter bijvoorbeeld het stuurhuis op het voorschip geplaatst. De mast bevindt zich niet meer vóór het stuurhuis, maar midden op het schip achter het stuurhuis. Deze „tweepootsmast" is dwars over het schip geplaatst. De bokken of visgieken zijn zodanig aangebracht dat er vrijwel geen kans is dat het schip kapseist wan neer de netten vastraken. Dit is bij de traditionele kotters nog altijd een groot ge vaar bij de visserij. De veiligheid, de be trouwbaarheid en de snelheid van de nieuwe hek-kotter worden als de voor naamste voordelen gezien. Bovendien is door het plaatsen van de mast op het mid denschip een bijzonder grote werkruimte op het achterschip ontstaan, waarbij alles zo efficiënt mogelijk is ingericht. De winch is in het stuurhuis ingebouwd en wordt vandaar uit bediend. De stuurhut is uitgerust met de modern ste apparatuur. De totale bouwprijs be draagt ruim 300.000. In het middenschip is het automatisch gekoelde visruim ge bouwd met een inhoud van 47 kubieke me ter, waarin naar schatting 30 ton vis kan worden opgeborgen. De volgende tegenpartij van Telstar is DHC. Deze Delftse club zette de compe- tie bepaald veelbelovend in, want na vier wedstrijden kon men wijzen op zeven winstpunten. Toen kwam er echter de klad in. Eerst werd van Excelsior ver- In restaurant Walserij Oost, IJmuiden is op zondag 22 december een tentoonstelling te bezichtigen van schilderijen, tekeningen, aquarellen en etsen van Jan Ponstijn. Jan Ponstijn woont en werkt in Bergen. Hij is geboren in Amsterdam, waar hij op zijn veertiende jaar leerling werd van de ..Rijksnormaalschool voor Tekenonderwij zers". Jan Ponstijn's vader schoolde intus sen zijn zoon in het meubelmaken, meu beltekenen en bouwkundig tekenen. Na de studie aan de Normaalschool werd Jan Ponstijn achtereenvolgens bouwkundig te kenaar, meubeltekenaar en tekenleraar. Weer later wijdde hij zich onder leiding van zijn vriend, de schilder en etser Jac. Koeman aan het etsen. In de tentoonstel ling is getracht een overzicht te geven van de voorbereidende werkzaamheden die het etsen vraagt. Het overige werk dat wordt geëxposeerd is in verschillende perioden in de jaren 1907 tot 1963 ontstaan. Directie en personeel van het Staatsvis- sershavenbedrijf in IJmuiden waren vrij dagmiddag in het directiegebouw bijeen om afscheid te riemen van de chef van de halpolitie, de heer J. G. Kerkhoff, die 1 januari a.s. met pensioen gaat. De direc teur van het Staatsvissershavenbedrijf, mr. J. R. van Eerde, getuigde in zijn toespraak van de uitstekende staat van dienst van de heer Kerkhoff. Als stoffelijk blijk van erkentelijkheid bood mr. Van Eerden namens directie en personeel de scheidende politiechef een fototoestel aan. 's Avonds heeft de heer Kerkhoff in zijn woning aan de Ericsonstraat te IJmuiden afscheid genomen van tal van relaties en vrienden. Onder hen waren de heren P. Krab, voorzitter van het bestuur van de Zeevisgroothandel, de heer J. Meilof van de Redersvereniging te IJmuiden, de heer Koelemeyer van de vereniging Vlaggetjes dag en verder tal van vishandelaren. Aan de groenteveiling waren de aan voeren ondanks het koude weer nog vrij groot. Zo kwamen vrijdag nog 2500 kisten andijvie aan, waarvoor veel animo be stond. Er werd tot 59 cent per kilo voor betaald. Ook de vraag naar prei was groot. De prijzen liepen tot 64 cent per kilo op. Waspeen ging grif weg en varieerde in prijs van 16 tot 54 cent per kilo. In het be gin van de week waren er nog een paar koopjes bospeen die tot 60 cent per bos kwamen. De aanvoer van witlof is voor de tijd van het jaar groot te noemen. Men betaalde tot 70 cent per kilo. De spruiten- handel had een vlot verloop waarbij de geschoonde partijen het tot 1,68 per kilo brachten. Ongeschoonde spruiten draai den rond de gulden per kilo. Voor selderij- knollen werd van 14 tot 36 cent per stuk genoteerd, bij een matig aanbod. De boe renkool gaf voor de tijd van het jaar maar een matige prijs te zien, want boven de 30 cent per kilo ging er niet veel weg. Ook de andere koolsoorten trokken nog niet die belangstelling die men om deze tijd van het jaar zou verwachten, want behoudens de groene kool die tot 26 cent per kilo kwam, was er geen soort die hoger dan 18 Dank zij het werk en de voorbereiding van het korps IJmuiden van het Leger des Heils, onder leiding van de nieuwe kapi tein J. Jaspers en de bijzondere medewer king van de directie van de Kon. Papier fabrieken Van Gelder Zonen n v. hebben ruim 200 bejaarden vrijdagavond in ge bouw Concordia te Velsen-Noord weer een sfeervol kerstfeest mogen vieren. De directie van v. Gelder had niet alleen de mooie zaal beschikbaar gesteld, maar bovendien zorg gedragen voor een voor treffelijke broodmaaltijd, koffie met gebak en versnaperingen. Alle aanwezigen waren uit Velsen-Zuid en IJmuiden met bussen heen en terug ver voerd. Aan de kerstviering werkten mee de zangbrigade en het muziekkorps van het Leger en een vocaal kwartet. Allen kregen ten slotte bij het afscheid een welgevuld pakket met levensmiddelen van het Legerkorps, dat in de komende da gen ook nog ruim honderd zieken zal ver rassen met een dergelijk pakket. Beverwijkse Muziekschool In tegenstelling tot de berichten als zou de heer André Kaart met ingang van 1 januari 1964 zijn benoemd tot directeur van de Beverwijkse Muziekschool, deelt de Sociaal Culturele Raad in Beverwijk mee, dat van een definitieve benoeming nog geen sprake is. Wel is de heer Kaart kandidaat voor het directeurschap, maar in overleg met de Muziekschool Velsen wordt gestreefd naar een oplossing over het tijdstip van zijn indiensttreding. Door het bestuur van de Muziekschool Velsen was, zoals be kend is, de heer Waanders beschikbaar gesteld tot in Beverwijk een directeur zou zijn benoemd, cent per kilo noteerde. Uien varieerden van 14 tot 26 cent per kilo. Glassla van 12 tot 19 cent per stuk. Voor de laatste to maten werd van 30 tot 86 cent per kilo be taald. Noteringen, andijvie 3259; waspeen 16 54; witlof 3470; spruiten 70168; prei 3264; selderijknollen 1436; boerenkool 1426; groene kool 1227; rode kool 8 15; uien 1426; sla 1219; tomaten 3087; peen 613. Aan de bloemenveiling leek het deze week wel voorjaar. Vrijdag kwamen een honderd karren met bloemen aan, waar van zeker een tachtig met bolbloemen. De hyacinten speelden hierbij een grote rol, terwijl er ook grote partijen tulpen en nar cissen waren. De hyacinten varieerden van 12 tot 36 cent per stuk, terwijl er voor de zware witte of rose nog tot 43 cent per stuk werd betaald. Voor de tulpen bestond een grote belangstelling, waarbij de lange tulpen, zoals Lustige Witwe, Pink Trophy en Yel low Triumph het van 2.tot 3.40 per bos brachten. De boltulpjes brachten van 6 tot 15 cent per stuk op. Voor de nar cissen bestond veel animo. Voor soorten als Yellow Sun, Golden Harvest, Carlton en Earlv Glorie werd 1.10 tot 1.45 per bos betaald. Blauwe druifjes komen in flinke partijen aan de veiling en kwamen in het begin der week nog tot 67 cent per bosje. Woensdag gingen de anjers tot 70 cent per stuk en de rozen tot 98 cent. De aanvoer van fresia's is vrij groot. Hier liepen de prijzen op tot 1,25 per bosje. De witte fresia was nog duurder. Ook de kerstartikelen gingen grif weg. De hulst, zonder bes, was nog duur. De prijs hier van kwam vele malen boven de drie gul den per kilo. De aanvoer van potplanten was niet zo groot. Er was veel vraag naar witte cyclamen. Tijdens een drukbezochte bijeenkomst in café Promenade te Beverwijk zijn twee pioniers van de voetbalvereniging De Ken- nemers op hartelijke wijze gehuldigd. Na mens de supportersvereniging Rood Zwart heeft de heer Chr. Belterman deze „man nen van het eerste uur", de heren D. Honig en M. Metselaar, flink in het zonnetje ge zet. De heer Honig speelde in de eerste jaren van de Kennemers in het eerste elf tal. Later werd hij bestuurslid, een func tie die hij 36 jaar heeft vervuld. De heer Metselaar diende de vereniging als jeugd leider. Hij was gedurende zes jaar voor zitter van Rood Zwart. De heren Honig en Metselaar zijn wegens hun verdiensten voor de Kennemers op een vergadering van de supportersvereniging tot erelid be noemd. Als blijk van erkentelijkheid bood de heer Belterman namens Rood Zwart elk van hen een grote fruitmand aan. De heer M. Lindner, voorzitter van de Kennemers, stelde „Dirk en Martho" aan de hele vereniging ten voorbeeld. De Ken nemers is trots op deze mensen op wie de club nimmer vergeefs een beroep heeft gedaan, aldus de heer Lindner. Hij bood de heren Honig en Metselaar elk een grote kerstkrans met daarin het Kenne- mersembleem aan. Getrouwd: H. E. G. M. GEMMEKE en JENNIFER S. F. BACK Heemstede 21 dec. 1963. Amsterdam H. E. G. M. GEMMEKE Plastisch chirurg AFWEZIG TOT 6 JANUARI Op 19 december overleed nog zeer plotseling onze lieve en zorgzame echt genoot, vader en groot vader ABRAHAM PIETER JOPPE geboren te IJmuiden op 20 februari 1897. Rotterdam: G. Joppe-Scholder Rhoon: P. A. C. Joppe W. Joppe-Dooren Amsterdam: J. H. Joppe M. Joppe-Groen Schiedam: A. P. Joppe L. Joppe-Tillemans - Rhoon: C. Joppe E. Joppe-De Jong Irma en Kees Rotterdam, 19 dec. 1963. Da Costastraat 22a. Geen bloemen. De overledene ligt opge baard in de rouwkamer van de Onderlinge Rouw- véreniging aan de Mathe- nesserlaan 470 te Rotter dam. Gelegenheid tot con doleren op zaterdag 21 december en maandag 23 december a.s. in bovenge noemde rouwkamer van 20.30 tot 21 uur. De bijzet ting in het familiegraf zal in alle stilte, op verzoek van de overledene plaats vinden op dinsdag 24 de cember a.s. te Rijswijk. In volle vrede is, na een kortstondig lijden van ons heengegaan, gesterkt door het H. Sacrament van de Zalving der Zieken, mijn beste man, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ARIE ZWART in de leeftijd van 76 jaar. IJmuiden: C. Zwart-Stam Amsterdam: K. Zwart C. Zwart-von Boltof Beverwijk: K. Dekker-Zwart Rutten: A. Zwart G. Zwart-Vlig Utrecht: N. Alink-Zwart D. Alink Beverwijk: C. van Iren-Zwart D. P. van Iren Kleinkinderen en Achterkleinkind. IJmuiden, 20 dec. 1963. Kanaalstraat 180. De overledene is opge baard in het Ant. Zieken huis, bezoek van 10 tot 11 en van 19 tot 20 uur. Zon dagmorgen geen bezoek Bidstond maandagavonr 23 dec. van 20.45 tot 21 uu- in de Oud-Kath. Kerk Kon. Wilhelminakade 39 De H. Uitvaartdienst, ge volgd door de beaarding wordt aldaar gehouden op dinsdag 24 dec. om 11 uur waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de be graafplaats „Duinhof" orr 12.45 uur. Na de begra fenis is er gelegenheid to< condoleren in het Oud- Kath. verenigingsgebouw Kanaalstraat 2-52, inganr Kon. Wilh.kade. Geen bezoek. Vrijwel nergens ln Ne derland kunt ge Uw dierbare overledene een zo waardige laatste rustplaats verschaffen als op de Begraafplaats „Westerveld" te Velsen. Op deze, temidden van een grootse natuur ge legen begraafplaats met zijn nieuwe, stemmige uitvaartzalen, zijn o.a. graven met eeuwig durende grafrechten be schikbaar. Uitvoerige inlichtingen en bro chure met gedetailleer de gegevens worden U gaarne kosteloos ver strekt op aanvraag bij Heden behaagde het de Heere tot zich te nemen, onze lieve zoon, broer, zwager en oom op de leeftijd van 33 jaar. M. OUWEHAND J. OUWEHAND-VAN DER PLAS A. D. OUWEHAND I. K. E. OUWEHAND-FISCHER A. OUWEHAND M. OUWEHAND-VAN DER BENT IJmuiden, 20 december 1963. Linnaeusstraat 10. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen, geheel onverwacht, mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame papa op de leeftijd van 33 jaar. H. P. OUWEHAND-MENSING ANNEKE avian MARJOLEINTJE IJmuiden, 20 december 1963. Celsiusstraat 36. De begrafenis zal D.V. plaats hebben dinsdag 24 decem ber a.s. op de begraafplaats „Westerveld" te Driehuis na aankomst van trein 15.01 uur halte Driehuis-Wester- veld. Liever geen bezoek. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig ziek bed. onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgroot vader Weduwnaar van ANTJE STAAL op de leeftijd van 79 jaar. Heemskerk J. M. MEIJER W. A. MEIJER-SCHUIT Velsen H. MEIJER A. H. MEIJER-SCHOONAARD H. DE WIT J. DE WIT-MEIJER IJmuiden J. MEIJER A. H. MEIJER-VAN DUIN Zwanenburg A. MEIJER C. L. MEIJER-VREDENBURG IJmuiden J. ULENDORP-WISSINK Klein- en Achterkleinkinderen IJmuiden, 20 december 1963. Velserduinweg 272. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Antonius-ziekenhuis te IJmuiden-Oost. Bezoek van 10— 11 en van 1920 uur. De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 24 decem ber a.s. om 13 uur op de begraafplaats „De Biezen" te Santpoort. Hiermede betuigen wij onze hartelijke en welgemeende dank aan allen die hun medeleven en deelneming hebben betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder weduwe van KLAAS WIJKER. In het bijzonder onze dank aan de weled. gel. heer Dr. Brouwer voor de medische hulp, de zusters van het Witte Kruis voor de hulp tijdens de ziekte en de weleerw. heer pastoor Glazemaker voor de geestelijke bijstand en troostvolle woorden. Uit aller naam: J. WIJKER IJmuiden, december 1963. Pr. Krugerstraat 94. Voor de vele bewijzen van medeleven ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder geb. Westra betuigen wij u onze oprechte dank, in het bijzonder H.H. doktoren en verpleegsters van het Antonius- ziekenhuis. J. ZUIDEMA kinderen, klein- en achterkleinkinderen. IJmuiden-Oost, 21 december 1963. Groeneweg 53. Oogarts Velsen-Zuid AFWEZIG TOT 2 JANUARI Spoedgevallen: Antonius Ziekenhuis. Tel. 4444 Spoedreparaties in 1 uur Duinoordstraat 36. Tel. 57817 Haarlem TH. v. RAVESTEIN - Ridderstraat 5 - Tel. 20586 14 kar. ovaal gouden gegraveerd medaillon 42.50; 14 kar. gouden hanger met handbeschilderd miniatuur 70.grote sortering gouden munten o.a. naslag gouden vijfje 23.50; zeer oude 20 Franse Frcs (1819) 42.50; 14 kar. gouden dames- ring met gouden vijfje 82.50; 14 kar. gouden damesring met grote ronde granaat 78.50; 14 kar. antieke grote broche met camée 89.50; 14 kar. massief gouden herenzegelring met vierkante rode steen (carneool) 90.14 kar. witgouden damesring met 5 witte briljantjes in rij gezet 200.14 kar. gouden oorknopjes, met zeer mooie cultivé parels 40.J 14 kar. gouden damesring met één klein vurig briljantje 89.50; 14 kar. gouden herenpinkring met saffier 30.antiek gouden Engels pondstuk (Kon. Victoria 1882) met gouden bewerkte rand 75.14 kar. gouden damesring met klein briljantje 59.50; 12 zilveren gebaksvorkjes, gedraaide steel met knopje 75. Wö kopen ALLES in op gebied van goud, zilver en juwelen en geven beslist goede prpzen. KENNEMERLAAN 149 - TELEFOON 4952 Rouw- en Ontvangkamers te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6