De Ruyters recordgemiddelde goed voor de driebandentitel Olympische wielerkandidaten in Antwerpse sportpaleis Manchester United is weer eens van slag Spurs en Blackbum Rovers leidende duo in Engeland Vooruitgang heel duidelijk in spannend toernooi Biljart ar biters deden examen in de nacht Thea Beimer en Joost Blits de winnaars van Steenwedstrijd Verlies voor team van de Wolves Walter Hollandia bleef Yankee Maid verrassend vóór Real Madrid won ruim: 93-69 Jaap Oudkerk reed zelfs naar record Kennemer gaarde eerste bij Fit Njord-dames niet opgewassen tegen sterk DWR: 0-13 Zoete troost voor Mimoun Ben Ali Zaal Abrahams is kampioen van Nederland Winst en verlies voor selectie basketbal MAANDAG 23 DECEMBER 1963 14 Invloed Caroite Hoge trio-bedragen DONDERDAG 2e KERSTDAG - 2 UUR R.C.H.BE QUICK (Groningen) R.C.H, 2Laakkwartier I (Den Haag) minnm Met het prachtige recordgemiddelde van precies 1 000 heeft Henny de Ruyter de driebandentitei, die hij in februari van dit jaar in Hilversum aan Herman Po- peyus moest afstaan, in zijn woonplaats Waalwijk heroverd. In een aanvankelijk spannend verlopen finale tegen de 45-jari- ge Westbrabander Jan Doggen gaven de routine en de vechtlust van De Ruyter ten slotte de doorslag. Toen hij in de 67ste beurt de 60ste carambole scoorde, stond de zege van De Ruyter praktisch vast. Want alleen een superprestatie van Dog gen, die daartoe in de nastoot een nieuwe recordserie van 16 moest maken om re mise tot stand te brengen, kon De Ruyter nog van zijn voetstuk stoten. Dan had bo vendien Popevus, op de andere tafel in een bitter gevecht met Van Oosterhout ge wikkeld, zijn laatste partij moeten win nen. Doggen deed zijn best en maakte in de nastoot een mooie serie van vijf, te weinig dus en De Ruyter was kampioen. Want inmiddels was Van Oosterhout op de andere tafel het eerst aan de finish ge komen en niets kon De Ruyter meer in de weg gelegd worden. Door de nederlaag van Popevus bleef Doggen, de revelatie van dit toernooi, met een algemeen gemiddelde van 0.937 op de tweede plaats terwijl de onttroonde titel houder met een gelijk aantal matchpunten, maar een beduidend lager gemiddelde (0.849) als derde eindigde. Achter dit drietal eindigden Teegelaar, Van Oosterhout en de kleine Brosens met gemiddelden van resp. 0.886, 0.833 en 0.800 waarmee de geweldige vooruitgang in het driebandenspel duidelijk wordt ge demonstreerd. Alleen de 73-jarige nestor Jan Broekhuizen (0.656) en de debuteren de hoofdklasser Van Essen (0.629), die het achttal op uitnodiging had gecompleteerd, bleven beneden de maat. Maar deson danks werd dit prachtige en perfect ge organiseerde kampioenschap afgesloten met het fantastisch hoge toernooigemid- delde van 0.819, hoger dan ooit in de lange driebandenhistorie in ons land is bereikt. De partijen van zaterdag zijn van grote invloed op de strijd geweest Allereerst was daar de nederlaag van Doggen, zijn eerste, tegen Popeyus, waardoor De Ruy ter. die in 55 beurten korte metten had gemaakt met de illussies van Teegelaar met het schitterende gemiddelde van 1.020 de ranglijst ging aanvoeren. Doggen en Popeyus hadden evenveel winstpunten als de Waalwijker, maar hun gemiddel de lagen beduidend lager. Elke misstap zou nu voor het leidende drietal fataal worden. Popeyus had het gemakkelijkst tegen de vergeefs tegen degradatie vech tende Broekhuizen. Maar hoewel hij twee winstpunten boekte, raakte Popeyus toch weer verder achterop omdat door 79 beur ten zijn gemiddelde te ver beneden dat van De Ruyter en Doggen daalde. Deze versloegen resp. Van Oosterhout (60-52 in 59 beurten) en Teegelaar (48-60 in 61 beurten). Popeyus had nu alleen nog een kans op prolongatie van de titel als hijzelf van Van Oosterhout won en de fi nale tussen De Ruyter en Doggen in re mise eindigde. Lang heeft er zondagmid dag een dergelijke afloop nog ingezeten ook. In de propvolle biljart-arena van de „Gecroonde Leersse" speelden de zenu wen een voorname rol. Zowel De Ruyter als Doggen hadden last van finalekoorts. Er stond dan ook niet weinig op het spel, want de titel betekende tevens een aan trekkelijk reisje naar de Europese drie- bandenstrijd, die in januari voor het eerst in de geschiedenis van de biljartsport in Kopenhagen gehouden wordt. Daaraan me- De Koninklijke Nederlandse Biljartbond is een van de weinige sportbonden in ons land die niet met een scheidsrech- terstekort te kampen heeft. Integendeel, de animo van de leden voor dit vaak ondankbare baantje is in 'het verleden zo groot geweest, dat, men tenslotte een lijst had met niet minder dan 150 na tionale arbiters. Nu kon men voorheen onder meer op deze lijst komen op voorstel van een districtsbestuur en niet ten onrechte mocht wel eens aan de kwaliteit van sommige rechtsprekers worden getwij feld. Om daar resoluut een einde aan te maken heeft de KNBB onlangs be sloten alle nationale arbiters het pre dikaat te ontnemen en hen in staat te stellen zich aan een examen te onder werpen, zodat men een select arbiters korps overhoudt. Een beoordelingscommissie van drie werd ingesteld, die de vorige week bij het kampioenschap 71/2 in Eersel voor het eerst aan het werk ging. In Waalwijk bij het driebandenkampioenschap wa ren de heren weer present om vijf kandidaten uit de Langstraat te testen. Maar terwijl in Eersel alles goéd ver liep is het in Waalwijk tot een merk waardige samenloop gekomen. Het unieke feit heeft zich hier namelijk voorgedaan dat het theoretische examen, dat na de prakijtkproef op wens van de KNBB slechts kort diende te zijn, in de nacht van zaterdag op zondag moest worden afgenomen. Tegen drie uur 's nachts kwam de laatste kandi daat uit het zweetkamertje. Waarom dit merkwaardige uur voor een examen? Een van de leden van de commissie moest zondagochtend in Til burg al de trein halen en dus kon het examen toen tenzij men het zeer vroeg hield niet doorgaan. Maar tegen dat vroege uur hadden de kandidaten uit de Langstraat bezwaar, omdat zij hun kerkelijke plichten dan niet zouden kunnen vervullen en daar om kwam het tot het compromis na de partijen van zaterdag maar meteen door te gaan. de dacht De Ruyter, toen hij van start ging Natuurlijk was hij er ook op ge brand om de Nederlandse droomgrens van 1.000 algemeen gemiddelde te doorbreken, maar in de allereerste plaats wilde hij winnen. Van het begin af speelde De Ruyter dan ook carotte om te trachten Doggen op de knieën tè krijgen. Deze nuchtere Westbra- bandèr echter hield 't hoofd koel en slaag de er lange tijd in zij aan zij met de ge routineerde Waalwijker te blijven. Af en toe liep De Ruyter wel een paar punten uit, maar steeds bleef Doggen het ant woord niet schuldig. En na 42 beurten was de strijd nog volkomen open (34-34). Toen begon De Ruyter, gesteund door vrijwel alle toeschouwers, die zijn wel en wee in tens mee beleefden, weg te lopen met kleine series. Na 62 beurten had hij een voorsprong van negen punten bereikt (48- 39) en in de volgende beurt viel praktisch de beslissing. Met een serie van vijf sterk te De Ruyter zijn moreel en was niet meer te houden. Toen hij in de 67ste beurt met een serie van vier de zestig vol maakte, was hij in dubbel opzicht ge slaagd: want kort daarna verloor Po peyus, die in de nastoot de kans op re mise miste, van Van Oosterhout en was De Ruyter dus kampioen met een prach tig gemiddelde van 1.000. De eindstand luidt als volgt: 1. De Ruyter 12 matchp.. 415 car.. 415 hrt., h. serie 10, alg. gem. 1.000; 2. Doggen 10, 403, 431, 6, 0.937; 3. Popeyus 10, 400, 471, 15, 0.849: 4. Teegelaar 8, 381, 430, 9, 0.886; 5. Van Oosterhout 7, 391, 469, 6, 0.833; 6. Brosens 7, 369, 461, 6, 0,800; 7. Broekhuizen 2, 313, 477, 10, 0.656; 8. Van Essen 0, 291, 462. 6, 0.629. Broekhuizen en Van Essen zijn beneden de minimumgrens van 0.700 gebleven. Voor Broekhuizen betekent dit degradatie naar de hoofdklasse. Van Essen was geen ere- klasser en kan dus ook niet degraderen. Thea Belmer ls weer onbetwist de beste turnster geweest in de 63ste „Steenwed strijd" in de Amsterdamse turnhal. Toch heeft de Nederlandse kampioene niet zo sterk geturnd als men wel van haar ge wend is, doch de tegenstand was er ook wel naar. Hierdoor deed Thea het kenne lijk kalmer aan. Bij de heren heeft het er lange tijd naar uitgezien dat de Olympiaan Joost Blits door zijn rivaal Cees Ppuys van DOS ge passeerd zou worden. Een foutje echter van de bij het laatste onderdeel leidende DOS-man schonk Joost zijn achtste zege op de Steenwedstrijden. Het was jammer voor Pruys. dat dit nu juist op „zijn" toe stel het rek moest gebeuren. De uitslagen luiden: dames: 1. Thea Bel mer (KDO) 36.65 pnt. (sprong 9,4, balk 9.1, vrije oefening 8.9, brug 8.95); 2. Greetje Holter (DOS) 34.80; 3. Truus Gnade (Her cules) 33,50; 4. Anneke van der Horst (DOS) 32.15; 5. Jannie Lukkens (DTS) 32,00. Bui ten mededingingen Riek ProperLeib- brandt 34,40 pnt. Heren: 1. Joost Blits (Olympia) 54,10 pnt. (sprong 9.15. ringen 9.05, vrije oefening 8.80, paard 8.65. rek 9.25, brug 9.20); 2. Cees Pruys (DOS) 53.80; 3. Ger Praamstra (DOS) 51.45; 4. Ad van Noord (Olympia) 51,30; 5. Jan Koopman (DOS) 47.50. Hennie de Ruyter, de kampioen drie banden met een recordaemiddelde van 1 precies. De Amsterdamse basketbalvereniging The Wolves heeft zondag in Karlskova met 62-60 verloren van het plaatselijk Lokomo- tiva. Ofschoon de Amsterdammers ver zwakt uitkwamen boden zij de tegenstan ders goed partij en de bij de rust opge lopen achterstand van acht punten (34- 26) werd bijna geheel ingelopen. De bes te spelers bij de Wolves waren Cees Smit (12 punten) en Jan Schappert (15 punten). „Is er soms een dokter in de zaal?" Natuurlijk heeft deze turner geen tijd dat te zeggen, maar het lijkt wel of hij het zeggen wil, nadat hij zo juist had gezien dat men vergeten was een stevige mat neer te leggen achter het. t.urntoestel. Het liep alle maal met een sisser af. maar een treffer was deze plaat ongetwijfeld. Tijdens de zondag in Hilversum gehou- houden draverijen zijn in twee lopen aan zienlijke trio-bedragen genoteerd. Voor de Korfbalprjjs over 2900 meter plaatsten zich Yoga Hollandia, Ballerina en Yankee Ere bus resp. als één, twee en drie, wat dege nen, die deze volgorde juist op het totali- sator-formulier hadden ingevuld, een be drag van f 2-738.90 opleverde. Bij de volleybalprijs was het de winnen de combinatie in volgorde van aankomst Woudsnip S., Winny Cliff en Alkestis van E., die 2.107,20 voor iedere gulden bracht. Bij het kampioenschap voor leerling pi keurs en rijders met een B-vergunning zorgde Th. L. Oudshoorn voor een verras sing door met Walter Hollandia op een gladde baan de eerste plaats te bezetten vóór de als favoriet getipte Yankee Maid. De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Voetbalprijs (2000 m.): 1. Angelo Spencer; 2. Avlrt Scotch; 3. Arminius. Winn. 2.50; pl. 1.40, 1.60, 2.90; gek. 3.50: cov. 4.00. Handbalprijs (2040 m.): 1. Anitra; 2. Alchimist; 3. Buck Kinley. Winn. 29.80: pl. 5.50, 1.70, 1.80; gek. 61.10; cov. 3.40. Korfbalprijs (2900 m.): 1. Yoga Hollandia; 2. Ballerine; 3. Yankee Erebus. Winn. 10.00; pl. 2.90, 2.30, 3.40; gek. 8.60; cov. 8.50; trio 2738.90. Hockeyprijs (2040 m.): 1 Adeltraut M; 2. Bo naire; 3. Astrid van Peterhof. Winn. 4.10; pl. 1.30, 1.40, 1.50; gek. 3.50; cov. 5.70. Honkbalprijs (2000 m.): 1 Wodan: 2, Zephyr Magowan: 3. Anna Scotch. Winn. 14.40; pl. 2.50, 2.10, 1.90; gek. 50.60; cov. 6.80. Kampioenschap leerling-pikeurs (2400 m.) voor leerling-pikeurs en rijders met een B-verg.: 1. Walter Hollandia'. 2. Yankee Maid: 3. Yewel Boy. Winn. t 2.20: pl. 2.40, 2.60; gek. 5.60; cov. 3.30. Volleybalprijs (2020 m.), eerste afdeling: 1. Woudsnip S; 2. Winny Cliff: 3. Alkestis van E. Winn. 6.80; pl. 2.40, 13.70, 2.20; gek. 19.60; cov. 34.00: trio 2107.20. Basketbalprijs (1600 m.): 1. Walnut Erebus; 2. Wiebeline Wip; 3, Victor Hollandia. Winn. 3.90; pl. 1.40, 1.50, 1 80; gek. 3.90; cov. 4.80. Volleybalprijs (2020 m.), tweede afdeling: 1. Zion B: 2. Un Gamin; 3. Zingavo. Winn. 1.70; pl. 1.40. 4.50, 1.80; gek 8.80; cov. 17.60. Totalisator-omzet: 161.077. Real Madrid, tweevoudig finalist, heeft Alemannia Aken in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese basketbalbeker geen kans gegeven. De Spanjaarden, die bij de rust al met 54-27 leidden, wonnen de ontmoe ting met 93-69. De tweede wedstrijd wordt zaterdag 4 januari in Madrid gespeeld. In Istanbul versloeg voorts de Turkse kampioen Galatasaray het team van Steaua Boekarest met 69-51. De ruststand was 25-20 in het voordeel van de Roeme nen. De ploegen komen 18 januari in de Roemeense hoofdstad voor de tweede maal tegen elkaar uit. De belangrijke wedstrijd 12 UUR Voorwedstrtld Laakkwartier is een prominente le klas amateurclub. De leden van de selectiegroep voor de Olympische Spelen van 1964 namen zon dagmiddag deel aan wedstrijden in het Antwerpse sportpaleis. Een afvalwedstrijd werd een geheel Ne derlandse aangelegenheid. Gerard Koel won voor Piet van der Touw, Chris Kipping en Ad de Graaf, Voor een goede prestatie zorgde voorts Jaap Oudkerk, die in een wedstrijd achter derny-motoren over 15 km o.a. de Belgen Jean Walschaerts en Romain de Loof achter zich liet. De tijd van Oudkerk, 14 min. 50,4 sec, was de snelste ooit door een amateur over deze af stand in het sportpaleis gemaakt. Bij de professionals eindigden Peter Post en zijn Zwitserse koppelgenoot Fritz Pfenninger als tweede in een omnium achter de Belg Rik van Steenbergen en Onder grote publieke belangstelling vond zondag de jaarlijkse Interclubale van de jeugdrijvereniging „Fit" (Heemstede) in de Hollandsche Manege in Amsterdam plaats. Deze samengestelde wedstrijd, bestaande uit dressuur en springen en verreden in equipeverband, brengt ieder jaar weer een groot aantal jeugdige ruiters uit het hele land bij elkaar om in een sportieve ontmoe ting te strijden om de fraaie door het be stuur van de Hollandsche Manege beschik baar gestelde zilveren wisselbeker. De equipe van de Rijschool Kennemer- gaarde uit Santpoort, bestaande uit Astrid Sander, Liesbeth de Wilde, Harro Goud smit en Margo Reyenga, toonde zich deze keer het sterkste. De dressuurverrichtingen waren over het algemeen bevredigend. Een g-oot aantal deelnemers leverde een knappe prestatie door het niet eenvoudige spring concours zonder fouten te rijden. De belangrijkste resultaten waren: Inter clubale: 1. Rijschool Kennemergaarde 661Vs punt; 2. „Fit"-Amsterdam B 628,/ï p.; 3. „Fit"-Haarlem 625 p.; 4. Domruiters A - Utrecht 617K p.; 5. Manege Heidepark A 613 p. Dressuur individueel: 1. Harro Goudsmit- Panda 129K p.; 2. Margo Reyenga-Cepa 127!4 p.; 3. Chris Jörg-Reine Astrid 1261/» p.; 4. Sylvia Bronwasser-Marco Polo 125'/2 p.; 5. Peter Breman-Boitar 124 p. Everton verkleinde zaterdag in Engeland de kansen van Manchester United op het Leaguekampioenschap weer wat meer door de Mancunians in Liverpool met 40 te verslaan. Manchester kwam de eerste helft nog zonder kleurscheuren door, maar het bezweek na de rust voor een reeks bril jante aanvallen van de thuisclub, die o.a. drie goals in tien minuten opleverden. Blackburn Rovers en Tottenham Hotspur behielden samen de leiding door overwin ningen op respectievelijk Aston Villa en Nottingham Forest- Fred Pickering, de beweeglijke midden voor van Blackbum, scoorde beide doel punten dié zijn olub aan de 20 zege op de Villa hielpen. Tottenham won in Notting ham volkomen tegen de verhouding in. De thuisclub had het beste van het spel, maar moest bij een 10 voorsprong binnen 120 seconden twee doelpunten incasseren. In de tweede helft dreigden de Londenaren onder de voet te worden gelopen tijdens een heftig Nottingham-offensief, maar met enorm veel geluk (doelman Bill Brown kreeg assistentie van paal en lat) kon de met tien man aanvallende thuisclub van doelpunten worden afgehouden. Tottenham en Blackbum hebben nu elk 32 punten, maar de Spurs hebben twee wedstrijden minder gespeeld. Liverpool nam door een 10 zege op Blackpool en een 01 thuisnederlaag van Arsenal tegen Leicester City de derde plaats over van de Londense club. Een onprettig slot kreeg de ontmoeting Birmi-nigham-Fulham, doordat Bertie Auld van de thuisclub acht minuten voor het einde slaags raakte met Johnny Haynes, oud-aanvoerder van het Engels elftal. Zo wel Auld als Haynes werd voortijdig naar de kleedkamer gestuurd. De ontmoe ting eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. De uitslagen waren eerste divisie: Ar senal—Leicester City 01; Birmingham CityFulham 00; Blackbum Rovers- Aston Villa 20; BlackpoolLiverpool 01; ChelseaSheffield United 32; EvertonManchester United 40; Not tingham ForestTottenham Hotspur 12; Sheffield WednesdayBurnley 31; Stoke CityWolverhampton Wanderers 02; West Bromwich AlbionBolton Wanderers 1—1. Tweede divisie: BuryLeeds United 12; Huddersfield TownDerby County 00; Leyton OrientNorwhich City 11; Man chester CityRotherham United 61; MiddlesbroughCharlton Athletic 23; Newcastle UnitedPlymouth Argyle 11; Northampton TownSunderland 51; SouthamptonGrimsby Town 60; Swin don TownPortsmouth 20. diens schoonzoon Palle Lykke (Dene marken). Post won een rit over 10 km achter dernies voor Lykke en werd met Pfenninger samen eerste in een Austra lische achtervolging over 5 km. De uitslag van h"t omnium was: 1. Van Steenbergen-Lykke (België-Denemarken), 5 pnt., 3. Post-Pfenninger (Nederland- Zwitserland), 7 pnt., 3. Bigdahl-Renz (Duitsland) 12 pnt. Henk Nijdam leed in een achtervolgings wedstrijd over 5 km een verpletterende nederlaag tegen de Zwitser Roland Zöffel. De Helveet, die een tijd maakte van 6 min 14,4 sec., haalde Nijdam kort voor het einde in Piet Rentmeester moest zich met een vijfde plaats tevreden stellen in een wed strijd achter dernies voor professionals over twee manches. De Belg Edward Seis werd winnaar. De Nederlandse kampioen cyclo-cross Huub Harings werd zondag tweede in een veldrit in Zelzate (België). Harings had 30 seconden achterstand op de winnaar, de Belg De Rey, die de 21 km aflegde in precies één uur. Onze landgenoot liet o.a. de bekende Belgen Daniel van Damme en Willy Declercq achter zich. In het Haarlemse Sportfondsenbacl heb ben zaterdagavond tijdens de wekelijkse polo-ontmoeting de bezoekende ploegen veruit de beste papieren op tafel gelegd. Zij zorgden in zes wedstrijden voor niet minder dan veertig doelpunten, waar te genover de thuisclubs er maar 2 stelden. Bij de dames was Njord 59 tegen DWR geheel niet opgewassen. De gastvrouwen faalden over de gehele linie en het was dan ook begrijpelijk dat DWR met 13-0 het bad verliet. In de bekerwedstrijd tussen de dames teams van HPC en Robben 2 kon men bij tijden goede combinaties zien. Het bezoe kende team kwam daaruit het best voor de dag, zodat al bij de rust een 3-0 voor sprong werd bereikt. Toch was HPC niet zo onproductief als de 8-0 eindstand doet vermoeden, maar de aanvallen strandden steeds op een hechte Robbenverdediging. Het Amsterdamse ADZ was de gast van NV A en ook in deze wedstrijd schoot de thuisclub tekort. Bij de stand 0-2 zou NVA kunnen profiteren van een spelersmeerder heid, maar de gastvrouwen lieten deze kans verloren gaan en tegen de verhou ding in werd het toen 0-3. Na de rust werden aan dit totaal door ADZ nog twee doelpunten toegevoegd, zodat met de score 0-5 naar Amsterdam werd terug gereisd. Slordig spel "zag rhenTn dé wedsfrijd vóór' heren tussen NVA en De Ham. Het was reeds 0-3, toen Heilker voor NVA de eer redde (1-3). Njord 2 verloor met 1-6 van HPC 4 en DWT 2 moest met 0-5 de winst aan HPC 3 laten. Het eerste team van DWT liet voor de wedstrijd tegen Het Zwet in Zaandam verstek gaan en verloor reglementair met 0-5. Mimoun Ben Ali, die begin december in Helsinki zijn Europese titel in het bantam- gewicht kwijtraakte door 'n puntenneder- laag tegen de Fin Risto Luukkonen, hoeft niet meer getroost te worden. De Span jaard, die zich in Helsinki tekort gedaan voelde, won zondag tijdens de Spaanse kerstloterij een prijs van een half miljoen peseta's, een bedrag dat aanmerkelijk ho ger lag dan zijn beurs voor het titelge vecht. De Haagse zaal Abrahams heeft zondag in Utrecht het derde nationale kampioen schap van dit jaar gewonnen. Ditmaal legden Kardolus en zijn teamgenoten be- élag op de nationale sabeltitel voor equi pes door in de finale de Amsterdamse zaal Van den Berg te verslaan. Weliswaar was de eindstand 8-8, maar het grotere aantal treffers van de Hagenaars besliste tenslotte. Kardolus leed overigens in d- finale zijn enige nederlaag van het toernooi tegen Boudewijn Heidenrijk. De jonge Jan Dijksman leverde met drie over winningen een opvallende prestatie. De persoonlijke resultaten in de finale luiden: (Abrahams) Dijksman 3 overw., Kardolus 3 overw., Prager 0 overw., Sauer- bier 2 overw., Van den Berg: Heidenrijk 4 overw., Baay 1 overw., Crawford 1 over- w., Dwinger 2 overw. Er namen zeven equipes aan het toernooi deel. Zaal Bela (Utrecht) en Parade et Ri poste (Den Haag) eindigden ex aequo als derde. De coach van het Nederlands basketbal team, de heer Janbroers, heeft enkele ver anderingen aangebracht in de selectie- ploeg. De Hagenaar Jan Tideman (Argus) heeft zich wegens studieredenen moeten te rugtrekken, maar de Amsterdammers Ton Boot (Wolves) en Jan Schappert (Agon) zijn aan de groep toegevoegd. Het ligt in de bedoeling, dat de geselec teerde spelers, na de wekelijkse maandag- avond-training in de Apollo-hal in Amster dam, ook op zondagmorgen gaan trainen. Met ingang van januari zal de heer Jan broers gebruik kunnen maken van het Am sterdamse Bos, waar gelegenheid is tot conditietraining en tot het spelen van wed strijden op een normaal basketbalveld.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 14