DHC verplaatste zich beter op besneeuwde veld dan Telstar WilmS Fleet i Schipper van Koraalbank schuldig aan aanvaring met m.s. Tuskar GASFORNUIZEN oendersloot In IJmuiden gebouwde kotter aan eigenaars overgedragen SPEL VAN THUISCLUB VIEL BITTER TEGEN V an Egmond maakte debuut in voorste linie: enige goal VVB-ers oefenden tegen De Meteoor Kort IJmosidnieuws Bevoegdheid voor 1 week ontnomen Busdiensten op oudejaarsavond Reisduif organiseert expositie in januari Meisjes en jongens op de korte baan Suomi sloot 't jaar met veldloop af Schoolzwemwedstrijden in Veiser Bad Drie jubilarissen bij Hoogovens SCHAATSEN en schaatsen slijpen cïe Ér 1 MAANDAG 23 DECEMBER 1963 5 Even terug SPORTHUIS Prijsuitreiking bij Rennersclub Kennemerland I Op haar post Visser de beste renner van „Kennemerland" STOFZUIGERS Zeven knopen in mist, zonder radar JL Zaterdag is de Belgische rederij van de gebroeders Frans en Louis Maes uit Oostende eèn fraaie Kotter rijker geworden: de O 159 „Avondster", die na een proefvaart op het Noordzeekanaal met het gebruikelijke ceremonieel aan de nieuwe eigenaars werd overgedragen. Het schip is gebouwd door de machine fabriek en technische handel H. Zwart te IJmuiden; de romp op de scheepswerf „De Rietpol" in Spaarnam en verder in IJmuiden afgebouwd. Dit schip is het negende uit de Belgische seriè en de scheepsbouwer heeft zich in dit land een uitstekende reputatie verworven, ómdat hij na lang zoeken stabiliteit met een hógê snelheden wist te combineren. Dóór deze eigenschappen worden zij door de Belgische vissers wel eens „kerken öp zee" genoemd. De overdracht A Alles was triest gisteren in het sport park „Schoonenberg". Er hing een dikke «list, die het volgen van het spel dik wijls zeer bemoeilijkte, het terrein was uiterst lastig te bespelen, de belangstel ling was heel wat minder dan we de laatste tijd waren gewend en last, but not least, viel het door Telstar vertoonde spel ontzettend tegen. Ons verhaal dreigt een tonig te worden, maar het is nu eenmaal een feit, dat er deze middag van de voor hoede al heel weinig uitging. Het had er de schijn van, of men absoluut geen ver trouwen in eigen kunnen had. Bovendien liet ook de opbouw van uit de achterhoe de en middenlinie meermalen te wensen. DHC paste zich aan de terreinomstan digheden beter aan. Bovendien zaten de Delftenaren enthousiaster op de bal en be zaten ze in hun links buitenspeler Van Buuren later ging Rijnvis op deze plaats spelen en deed het lang niet slecht en midvoor Verhagen spelers, die wis ten, hoe het spel gespeeld moest worden. De overwinning kwam hun dan ook zeker ten volle toe. Na een gelijkopgaand begin, dat over het geheel echter nog het meest op krachtverkennen en op ietwat wennen aan de moeilijke terreinomstandigheden was gebaseerd, kwam DHC in de 13de minuut goed voor de dag. Toen gaf Van Buuren, die aanvankelijk nogal eens langs Van Kampen glipte, een afgemeten pass naar Den Engelse, die royaal de tijd nam om te richten en toen doelman Stuy met een zuiver schot onhoudbaar passeerde (0-1). Telstar sloeg even terug. Van Dolders voorzet leverde een behoorlijke kans, maar er was niemand om haar te benut ten en een schot van Dikstaal stopte doel man Jense die zich al spoedig hierna na een botsing door Brinkhof moest la ten vervangen uitstekend. Over het geheel echter had de DHC-ver- dediging (waarin later rechtsback Van der Velden zich moest laten vervangen door Rijnvis, hetgeen een hele omzetting in de DHC-ploeg ten gevolge had) de Telstar voorhoede, waarin André ontbrak en door Van Egmond werd vervangen, „in haar zak". De Delftse voorhoede speelde door tastender, maar vooral Kort en Daniels maakten het de DHC-aanvallers verre van gemakkelijk. Zodoende bleef de stand tot de rust ongewijzigd. Na rust zat al spoedig een tweede doel punt in de lucht. Door een misgreep van Breestra&t 158 - Beverwijk - Tel. 3851 Het afgelasten van het amateurprogram ma gaf VVB een goede gelegenheid op het Koningsveld zondagmiddag een vriend schappelijke wedstri.id te spelen tegen De Meteoor, de Amsterdamse derdeklasser. Op het besneeuwde veld, dat uiteraard geen mooi voetbal toeliet, kwam VVB be ter uit de voeten dan De Meteoor, hoe wel dit team door zijn enthousiasme het de VVB-verdediging niet gemakkelijk maakte. Na 5 minuten opende Luitjes voor VVB de score (1-0). maar spoedig had Voet ook aan de andere kant succes (1-1). Het overwicht van VVB kwam pas tegen de rust tot uitdrukking toen Kooimans de stand op 2-1 bracht. Niet lang na de hervatting was het Luit jes, die met een goed schot de doelman van De Metoor opnieuw passeerde (3-1), doch toen kwamen de gasten terug door Schooneveld (3-2). Opnieuw zorgde Luitjes voor een voorsprong (4-2), waarna links buiten Bakker via de spil van De Metoor de stand op 5-2 bracht. De Metoor gaf zich nog niet gewonnen. De tijd was ech ter te kort om De Metoor verder té laten komen dan 5-3, welk doelpunt Simons voor de gasten maakte. Onder zeer grote belangstelling zijn za terdagavond in Café Sport te Beverwijk de prijzen uitgereikt, die in de laatste maan den van het jaar zijn gewonnen door le den van de Rennersclub Kennemerland. Het middelpunt van de avond was Coen Visser, winnaar van de groene trui voor de Olympia toer en vele andere wedstrij den, onder andere in Canada. Uit handen van voorzitter Sj. Davidson ontving Visser de grote wisseltrofee, die vorig jaar werd gewonnen door Ab Gel dermans. Voor de rit naar Bergen kregep beker? de amateurs Chr. Duiker, J. van Rijn en L. Zonneveld. Bij de nieuwelingen waren de winnaars: G. van der Winden. Sj. de Goede, J. Serpenti; bij de adspiranten vie len in de prijzen H. Welp, J. Bobeldijk, J. van Hooff; bij de unioren C. Durge en C. Pekel. Penningmeester Henk Slootjes ontving eveneens een beker, omdat hij dit jaar het verdienstelijkste lid van de Renners club is. Na het uitreiken van de prijzen werd enthousiast gekiend en de winnaars gingen naar huis met een kalkoen, een kip of een kerstkrans. Bavelaar (DHC, rechts) trapt met een hoge zwaai van het been de bal weg voor Van Dolder. Kort kreeg al gauw midvoor Verhagen een uitstekende kans om de voorsprong te ver groten, maar hij schrok blijkbaar zo van de onverwachte unieke gelegenheid, dat Stuy uitlopend nog juist redding kon brengen. Kort hierna werd Brom door de actieve Verhagen zo in 't nauw gebracht, dat hij zeer gevaarlijk op zijn doelman terug speelde, maar ook nu liep het nog met een sisser af. Na 10 minuten was het echter raak. Toen stelde rechtsbuiten Van Galen dank zij een magnifieke voorzet z;'n medeaan valler Zeegers in staat mei een uitste kende kopbal doelman Stuy kansloos te passeren (0-2). Met het tot nu door de Telstar-aanval gedemonstreerde onsamenhangende en de DHC-defensie maar zelden in moeilijkhe den brengende spel voor ogen, geloofde nie mand meer in een door Telstar inlopen van de achterstand. De IJmuider aanval lers blijkbaar zelf ook niet, want al kre gen zij, doordat DHC hét acceht meer op de verdediging ging leggen, een zeker veldoverwicht, hun aanvallen misten over tuiging en intelligentie, zodat de Delftse defensie zich betrekkelijk gemakkelijk staande kon houden. En werd ër al eens o.m. doOr Van Wooning en Van Dolder een schot ge lost, dan was het zo recht op invaller- doelman Brinkhof af gericht, dat deze er niet de minste moeite mee had. DHC be- pèrkte zich in deze periode tot hét onder nemen van enkele onder leiding van Ver hagen staande gevaarlijke uitvallen, maar nu stond de IJmuider defensie steeds op haar post. Kort voor het einde, juist nadat Allart na een zeer behoorlijke kans de bal non chalant naast het doel geschoten had, zorg de André's plaatsvervanger, Van Eg mond, ervoor, dat althans de traditio nele eer werd gered. Maar tot de gelijk maker lieten de Delftenaren het niet ko men. Hij zou ook trouwens niet verdiend zijn geweest. DHC-doelman Jense wordt bewuste loos van het veld gedragen. Het is van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" een goede gewoonte om aan het eind van elk jaar de meest suc cesvolle renner te eren met de „Chris de Nijs"-prestatiebeker. Voor het seizoen 1963 heeft men daartoe zijn keus bepaald op de Santpoorter Coen Visser. Hij was niet alleen succesvol in straatkoersen, „klassiekers" en buitenlandse wedstrij den, maar gedroeg zich bovendien zeer sportief. Tijdens een feestavondje in het clublo kaal „Sport" in Beverwijk heeft voorzit ter Sjaak Davidson de kolossale beker aan Visser overhandigd. „Hij is je van harte gegund", sprak de praeses van de Kennemer wielerclub, „en we hopen dat je deze beker ook volgend jaar weer zult winnen". Tweemaal eerder had Tour de Francerijder Ab Geldermans de beker ge wonnen. De ,,'P. Klumper"-beker voor het meest verdienstelijke lid werd toegekend aan penningmeester Henk Slootjes. Hij is niet alleen een goed oppasser van de pennin gen, maar heeft bovendien steeds weer een belangrijk aandeel in de organisatie van de verschillende evenementen. Ook de bekers van de tijdrit naar Ber gen werden op deze avond aan de ver schillende winaars uitgereikt en de ver deling daarvan was als volgt: A-klasse: 1 C. Duyker, 2 J. van Rijn, 3 L. Zonne veld. B-klasse: 1 G. v. d. Winden, 2 S. de Goede, 3 J. Serpenti. C-klasse: 1 H. Welp, 2 J. Bobeldijk. Jeugdklasse' 1 C. Durge. 2 C. Pekel. De overige prijzen zullen tijdens de jaarvergadering in ja nuari worden uitgereikt. Zeven leden van de rennersclub hebben zondag op de schaats met succes de zes tig kilometer lange dorpentocht van Aker sloot volbracht. Het waren: Jan Groot, Han Wester, H. Borre, Gé v. d. Winden, Peter Slotemaker, Jan Muis en Jan v. d. Winden. Als herinnering aan deze presta tie ontvingen zij een medaille. P.v.d.A.-avond. De afdeling Velsen- Noord van de Partij van de Arbeid houdt haar jaarwisselingsbijeenkomst op vrijdag 3 januari in het Gem. ontspanningslokaal aan de Smidt van Gelderstraat. Electrolux. Excelsior. Erres. Holland Electro Ruton. AEG. Fhilips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERBUIN1VEG 173 - TELEFOON 4402 De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam acht de schipper van de Koraal bank KW 3, J.Z. schuldig aan dé aanva ring. die op 4 januari van dit jaar heeft plaatsgehad bij het neorderhoofd te IJmuiden tussen genoemd vissersvaartuig en het Nederlandse motorschip Tuskar: schipper J. Z. is voor de tijd van een week de bevoegdheid ontnomen om als schipper te varen op zeevissersvaartuigen. De raad sprak de kapitein van de Tuskar P. W. S. vrij van schuld. De aanvaring was hevig: eèn deel van de verschansing en huid van de Katwij- ker werd naar binnen gezet. Het schip maakte voor en achter water, maar kon mêt pompen voorgehouden worden. Nie mand werd gewond. Op eigen kracht werd teruggestoomd naar de vissershaven te IJmuiden. De, IJmuiden binnenlopende, Tuskar had een zeèloods aan boord. De raad oordeelt het gelijk aan de zijde van kapitein S. De Tuskar gaat vrij uit. Dit schip kreeg, de buitenhaven binnen vallende, van de Semafoor opdracht het noorderbuitenkanaal aan te lopen en ging daartoe naar bakboord, hetgeen reglemen tair vrijstond. De schipper van de Koraal bank behoorde dit te weten, maar hij heeft bovendien geen acht geslagen op de sei nen op de Semafoor. Hij heeft hiér geen rekening mee gehouden bij de bepaling van zijn beleid en door zijn verkeerde ma noeuvre is de aanvaring ontstaan. Ter zitting is gebleken, dat op de brug van de Tuskar (bij de loods) wel bekend heid bestond met de voor de beide sche pen geldende reglementsbepaling; de raad betreurt het wel, dat geconstateerd moet worden, dat die kennis bij de kapitein niet bestond. Aan de zijde van de Koraalbank ontbrak die kennis geheel. Schipper Z. wist niet, dat de Tuskar bakboord houden mocht. Dat is hem, nu hij schuld heeft aan de aanvaring, toe te rekenen. Meer in het algemeen betreurt de raad dit tekort aan belangstelling voor de re glementen. Een degelijke kennis, ook van de voor andere soorten van schepen toepas selijke bepalingen is een onmisbare voor waarde voor de veiligheid van de vaart op het Noordzeekanaal. Omdat hij schuldig moet worden geacht voor het aan de grond lopen van het Ne derlandse motorschip Silvaplana in het Kattegat bij Aarhus, op 20 april van dit jaar, heeft de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam de gezagvoerder van dit schip. J. v. D. gestraft door hem de be voegdheid om als kapitein te varen op zee schepen ontnomen voor de tijd van twee weken. De Silvaplana kwam na tien minuten op eigen kracht weer vlot. Er werd geen lekkage geconstateerd. Volgens de raad heeft kapitein J. v. D. onverantwoordelijk gehandeld door na Sletterhage met een gemiddelde snelheid van meer dan 7 knopen in de mist op deze kust aan te lopen. Daarbij heeft hij ver zuimd gebruik te maken van de hem na het uitvallen van de radar tén diénste staande navigatiemiddelen; van het echo lood heeft hij onvoldoende partij getrok ken; hij had kunnen trachten een beter bestek te krijgen doör zo lang mogelijk het voor hem waarneembare radiobaken tc Sletterhage te blijven peilen, doch dat heeft hij ook nagelaten; hij heeft ten slotte in het geheel geen acht geslagen op zijn snelheid en het verloop van tijd. Evenals andere jaren heeft de directie van de. N.Z.H. besloten het personeel zo veel mogelijk in de gelegenheid te stellen de oudejaarsavond in de huiselijke kring door te brengen. Daarom zullen op dinsdagavond 31 de cember op het gehele net na 21.00 geen bussen meer van de beginpunten vertrek ken. De diensten welke tot en met 21.00 van de beginpunten vertrekken, zullen de rit volgens dienstregeling volledig uit voeren. In een bijeenkomst te Beverwijk heeft de pöstduivenhöudersvereniging de Reis duif de plannen besproken van de op 13 en 19 januari te höuden tentoonstelling, waar ook de duiven van Het Atöom en Ons Genoegen tentoongesteld zullen wor den. De voorzitter, de heer G. van der Win den heeft de plannen hader toegelicht. Ieder lid mag met vier van zijn besté vogels uitkömèn. In dè prestatieklasse mogen alleen duiven uitkomen, die dit jaar minstens 2000 km in de prijsklasse hebben gevlogen. AIS keurmeester heeft men aangezocht de heer A. Langenberg uit Rotterdam, voorzitter van de Nederlandse vereniging van keurmeesters. De Reisduif mag zich als een der grootste verenigingen in dit district beschouwen: de 58 leden bezitten 2000 duiven. Hieronder bevindt zich uitste kend materiaal, onder meer een doffer, die kampioen van Noord-Holland is. Deze vogel, eigendom van de heer C. Smit, won onlangs de St. Vincentius-prijs, voOr een wedvlucht over 1100 km. De Reisduif bestaat ruim veertig jaar. De heer Van der Winden is al 40 jaar voorzitter. De Schaatsvereniging Velsen hield za terdagmiddag in de Velserbroekpolder de jeugdschaatswedstrijden op de kortebaan voor meisjes en jongens. De jongste meisjes reden 60 meter. Tachtig meter moesten de oudste meisjes en de jongste jongens afleggen. De oudste (tot 16 jaar) bekampten elkaar op de sneeuwvrije ijsbaan over 100 meter. Alle deelnemertjes kregen een versnapering De waardebonnen gingen bij de oudste meisjes naar Helma van der Vlis, die in de finale Sandra van Opbergen versloeg. Bij de jongste jongens was het Jan Boon, die na een enerverende strijd in de finale Gerard Beetstra achter zich liet. Bij de jongste lichting won Piet Rens met grote overmacht. Jan van Tuyl was de mede finalist. Bij de jongere meisjes was het de dochter van de SV-voorzitter die de eer ste prijs won. Annemarie van der Linden liet in de finale Jeanine Burger achter zich. De wedstrijden hadden een viot verloop, waarbij het publiek bijzonder genoot van de enthousiaste verrichtingen van de schaatsertjes. Zondag heeft een aantal leden van de SV gezamenlijk deelgenomen over een toertocht over 40 km in de Schermer. Tweede kerstdag zal wederom een geza menlijke schaatstocht worden gehouden. Men möet hiervoor om 10 uur aanwezig zijn op het Plein 1945. De Velsénse atletiekvereniging Suomi heeft zondagmorgen het jaar afgesloten met een voor alle leden traditionele wed strijd in de waterledingduinen in V/ijk aan Zee. Het aantal deelnemers was niet groot. De wedstrijd bestond uit een pijlenloop. Daarnaast stond er een hardloop wedstrijd op het programma. Als beste herenkoppel kwam het duo Leo Langendoen-Rob Dek ker uit de bus, dat daardoor het laagste puntental verzamelde. De uitslagen waren: meisjes: 1. Nicolat- te Laman-Lida van der Oord 87 pnt., 2. Martine Oorthuis-Jansje Soorsma 99 pnt., 3. Corrie Timmerman-Trudi Rijkeboer 115 pnt. dames: 1. Ilja Laman-Dick van der Velde 63 pnt., 2. Erna en Yvonne de Gel der 116 pnt., 3. dames L. Adelaar-Hurk- mans-J. Koeten-Bleeker en mevr. A. van der Werff 128 pnt. Jongens: 1. Wim van der Werff-Rob J. van der Eseh 59 pnt., 2. Kees Dekker-Rob de Vilder 77 pnt., 3 Rob Schmitz-Bert Vlietstra 81 pnt., 4. Casper Smit-Frans Dekker 115 pnt. Heren 1. Leo Langendoen-Rob Dekker 38 pnt., 2. Harry van Willigen-Henk Witvoet 88 pnt.. 3. Rob Numan-Jan Roemer 154 pnt. IEV-FAMILIE BIJEEN Bij de r.k. sportvereniging IEV in Vel- sen-Noord. met afdelingen voor voetbal, handbal en gymnastiek is zondag een grotê bijeenkomst gehouden. Er werd gekiend en gedanst en zo nu en dan vroegen Bart en Barendje even aandacht voor hun wijs heden. ETNA met thermometer 240. DORDRECHT met glasruit 360.— NESTOR MARTIN met thermo staat296. Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbusch. Wij regelen de betaling op prettige wijze Voor vakkundige voorlichting en olaateing: Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 De gehele vorige week was het rooster van het gemeentelijk overdekte zwembad „Velserbad" gewijzigd ten behoeve van de jaarlijkse zwemwedstrijden voor de la gere scholen. Van maandag tot en met vrijdag gingen de oudste scholieren sehoolsgewijze naar het Velserbad. De jongens en meisjes moesten in de drie ele mentaire zwemslagen de gehele bassin lengte van 25 meter afleggen. De finalis ten uit de bijna 1100 jongelui kwamen zaterdag aan bod. Het zwembad leek een heksenketel. De tribunes waren bezet door supporters en ouders, die hun aanmoedi gingen zo luid aanhieven, dat het uiterst moeilijk was eikaar te verstaan. De uitslagen van dit bijzonder geslaag de zwemtoernóoi waren als volgt. Individueel, meisjes: 1. Mar ja Stravers (Bredorodeschool); 2. Ingrid van Waard; 3. Clara van der Harst. Jongens: 1. Guus Uiterwijk-Winkel (Ossendörp); 2. Gerrit van de Brink; 3. Harry Nonhebel. Estafette (4 x 25 meter) meisjes: 1. Bethlehemschoöl; 2. Brederodeschóol; 3. Jan Campertschool. Jongens: 1. Jan Ligt- hartschool; 2. Watervlietschool; 3. Grim- mingschool. Schoolkampioenschap meisjes: 1. Bethle- hemschool; 2. Brederodeschool; 3. Adolf van Nassauschool; 4. Theo Thijssenschool; 5. Jan Ligthartschool. Jongens: 1. Jan Ligthartschool; 2. Watervlietschool; 3. MI- VO-schoöl; 4. Grimmingschool; 5. Ossen- darpschool. Doordat de Jan Ligthartschool een betere klassering verwierf in de halve finales, werd deze school winnaar bij de jongens met een gelijk puntentotaal als de Velsenoordse Watervlietschool. De „Avondster" is uitgerust met een 6 Ci"n*or BcEn^--motor van 396 pk, plus een Brevo-keerkoppeling met ingebouwde reductie. Er kan een snelheid van 10V» ir mce worden bereikt. De afmetingen zijn 27,20 m. lang. 6,30 m. breed en 3,40 m hól. De visruimte heeft een capaci teit van zevenhonderd kisten en is voor zien van een koelinstallatie. Voorts kan 22,600 liter brandstof worden ingenomen. Ook zijn op de „Avondster" alle moder ne navigatiemiddelen aangebracht, zoals een vis nep. tlecca, radiotelefoon en een hydraulische stuurinrichting. Behalve cen trale verwarming en toiletinrichtingen, beschikt deze kotter ook over twee com fortabele verblijven voor de bemanning. Het schip is bestemd voor de Kanaalvis serij. Na de voorspoedig verlopen proefvaart werd de „Avondster" op zijn terugreis naar de steiger éven stilgelegd, waarbij de genodigden en de nieuwe eigenaars zich öp het dek verzamelden. De heer H. Zwart richtte zich daarbij tot de heren Frans en Louis Maes, om hun in de eer ste plaats dank te betuigen voor het door de verleende Opdracht, in hem gestelde vertrouwen. Niet minder erkentelijk was spreker echter ten opzichte van de uit- De O 159 „Avondster" bij zijn proef vaart op het Noordzeekanaal. voerders, zoals de scheepswerf en de schilders, die in een voorbeeldige com binatie hebben samengewerkt. Vooral de laatste veertien dagen was het werkelijk niet mooi meer geweest, maar allen heb ben zich „prima jóngens" getoond, waar mee een resultaat kon worden bereikt, dat tot grote tevredenheid stemt. Wat de Belgische reders betreft zei de heer Zwart, dat hij ook voor hen bijna van de gewenste resultaten overtuigd meen de te kunnen zijn. Hij wenste de „Avond ster" dan ook veel voorspoed en zegen op zijn werk en een altijd behouden thuis komst. Met het traditionele verwisselen van de Nederlandse voor de Belgische vlag was deze overdracht een feit en werd dit fraaie schip aan de belgische vissersvloot toe gevoegd. Dinsdag 24 december zal de heer J. L. Schouten uit Driehuis, werkzaam bij de afdeling Personeelszaken beambten, veer tig jaar in dienst van Hoogovens zijn. De heer Schouten zal 's morgens door de directie worden ontvangen, 's Middags zal de jubilaris óm 15.45 in het Statenhuis te Beverwijk recipiëren. De heer Schouten trad in 1923 bij de afdeling Loonadmini stratie in dienst. In 1946 werd hij eerste assistent bij de afdeling Boekhouding; twee jaar later ging hij over naar de on der de afdeling Personeelszaken ressorte rende Administratie Sociale Ondersteu ningsfondsen. De jubilaris is al vele jaren lid van de Hoogovenharmonie. Vrijdag 27 december zal de heer T. L. Wouters uit Velsen-Noord, opzichter eerste klasse bij de afdeling Kooksovens, jubile ren Hij is dan veertig jaar bij het be drijf. De jubilaris zal op die dag, nadat hij door de directie is ontvangen om 16.00 in het Statenhuis te Beverwijk recipiëren. Dé heer Wouters trad in 1923 als hulpsto ker bij de afdeling Kooksovens in dienst. In 1940 werd hij ovenbaas in 1948 opzich ter en in 1958 opzichter eerste klasse. In sanatorium „Berg en Bosch" te Bilt- hoven, waar hij voor zijn gezondheid ver blijft. zal de heer P. van Woen6el uit Be verwijk, van de afdeling Kooksovens, het feit herdenken dat hij veertig jaar geleden bij Hoogovens in dienst kwam. Enige af gevaardigden van het bedrijf, onder wie ir. A. K. Vroege, hoofd sector IJzer, zullen die dag naar Bilthoven gaan om de jubi laris te huldigen. De heer Van Woensel kwam in 1923 als hulpstoker in dienst. Sindsdien vervulde hij tal van functies: teerschuiver, smeerder, deurafnemer, kooksverlader, eerste kookswerker en al gemeen arbeider.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5