ALBATROS TAVEERNE" w* m*r* m Defensieiasten worden in Oost en West verminderd Opnieuw een coup de théatre in het proces tegen Argoud GEZELLIG UIT Acht doden bij vliegtuigramp WERELDNIEUWS iOSRAM V an dag tot dag Nachtkaars uit Vijftien Afrikanen in Pretoria veroordeeld Ruimtevaarders verdienen ruim HallestraaS 26 - Zandvoort - TeL 02507-2524 Kroesjtsjev pleit voor vreedzame coëxistentie mat Verenigde Staten Tsjoe-En-Lai vindt oorlog* niet onvermijdelijk Bemanning Lakonia treft geen blaam Patriarch stelt de paus christelijk topoverleg voor ^Praatótoel een Akkertje geen tablet mag zijn "if ff P Waarom DINSDAG 31 DECEMBER 1963 3 Bondskanselier Erhard zet Franse minister van Buitenlandse Zaken in openhaar voor leugenaar MOLENDIJK jaitmtroö" tEabcerne AAL in IQfid Bewijs SPijïS* m Herrie 't£jp de Lizzy Sara May AKKERTJES In politiek opzicht is het jaar 1963 ge ëindigd als een nachtkaars. Wanneer mgn de resultaten van het laatste overleg tussen Washington en Bonn beschouwt, moet wor den geconstateerd dat in deze laatste we ken van het jaar geen enkel nieuw denk beeld naar voren is gekomen, dat ook maar in het geringste zou kunnen bijdragen tot een verfrissing van de „grote" internatio nale politiek in het komende jaar. Het zou ook te optimistisch zijn geweest, dergelijke nieuwe denkbeelden te verwach ten van het bezoek, dat Bondskanselier Erhard aan de Amerikaanse president Johnson heeft gebracht. De Duitse dele gatie heeft in Texas geen andere indruk gevestigd dan zij daarvóór in Bonn heeft gedaan. Zij heeft nog eens (voor de zo veelste maal!) verklaard dat zij geen heil zag in het zoeken van toenadering tot de Sovjet-Unie. Toen de Amerikanen daar kennelijk een beetje ontdaan van waren, hebben de Duitsers zich gehaast de pil te vergulden door een nadere toelichting, waarin werd verklaard dat zij geen heil zien in een gesprek met Moskou over de Duitse hereniging en Berlijn. Ofschoon dat niet dadelijk blijkt, vertel den de Duitse delegatieleden hier twee heel verschillende dingen. Ten eerste: dat zij geen heil zien in toenadering. Ten tweede, dat zij geen hoop hebben op Russische in stemming met een eventuele Duitse her eniging. Het eerste dekt het tweede allerminst, sterker nog, het staat lijnrecht tegenover het tweede. Iedere Duitse politicus weet nu langzamerhand immers wel, dat er geen sprake meer kan zijn van een Duitse hereniging, zolang er nog een machtige en doelbewust geleide Sovjet-Unie bestaat. Gegeven deze feitelijkheid, is de basis van iedere toenadering tussen Oost en West dus: de erkenning van de Duitse deling en de bevestiging daarvan. Zolang het Wes ten deze basis niet erkent, kan het pro beren ondergeschikte problemen met de Sovjet-Unie te regelen, maar tot een ak koord over Duitsland en Berlijn komt het dan zeker niet. De toenadering die Washington en de rest van de „vrije wereld" voor ogen staat, is een andere dan die, welke de Duitsers nog steeds als een soort uithangbord hun kiezers voorhouden. Dat zij nu erkennen, geen heil te zien in een gesprek met Mos kou over „hereniging", is al een stap na der tot de erkenning van de realiteit. Eer lang zullen zij zich moeten neerleggen bij het bestaan van twee zelfstandige Duits- landen, waarvan het ene stevig onder voogdij van de Sovjet-Unie staat. In die situatie is een oplossing van de Berlijnse kwestie slechts mogelijk, wanneer men zich aan weerskanten neerlegt bij een nieuwe status van deze stad, gewaarborgd door de grote machten. Dit alles tekent voor de Duitsers en de Berlijners een bijzonder naargeestig pers pectief. Maar een alternatief is er niet. Het alternatief dat aanvankelijk bij velen in Duitsland en ook in Amerika in het achterhoofd leefde, namelijk het te vuur en te zwaard verwoesten van alles en al len dat en die een herrijzenis der Duitse grootheid in de weg stond(en), met tege lijk een herstel van het Duitse leiderschap in Europa, is intussen ook als een nacht kaars uitgebrand, behalve in die krin gen waar het extremisme uit vroeger da gen hoogtij kon blijven vieren. Dat Duitse leiderschap in Europa is nu juist het kwade ding, waarmee de Sovjet- Unie voorgoed heeft afgerekend. En geen zinnig mens in het Westen zou het nog een keer willen riskeren. Maar daarmee is het uitzicht op de Duitse toekomst niet zonnig en veelbelovend. Het is echter de vraag of er na 1945 ooit enige reden is geweest om die toekomst zó optimistisch tegemoet te zien. Haute Coiffure - Salon de beauté Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. B0643 p.f PRETORIA (AP) Vijftien Afrikanen zijn tot in totaal 155 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het recruteren van mensen voor een guerrilla-opleiding bui ten Zuid-Afrika. Het feit, dat de recruten nooit een op leiding hebben gekregen, werd niet ten gunste van de verdachten gerekend. Het was alleen aan snel optreden van de poli tie te danken geweest, dat zij het land niet konden verlaten, zo zei de president van de rechtbank. COCOA BEACH (AFP) De eerste zes leden van het Amerikaanse corps ruim tevaarders, die hun geld hadden belegd in een bij Cape Kennedy, gelegen luxueus motel, hebben hun aandelen verkocht. Hun winst bedroeg bijna honderd percent. Zij besloten de aandelen van de hand te doen, omdat dagbladen kritiek hadden geuit dat ruimtevaarders commercieel voordeel trekken uit hun activiteiten. Ie der van de zes had 7500 dollar in het mo tel gestoken en kreeg er thans 13.500 voor terug. (Van onze correspondent) PARIJS Het Franse hof voor de Staatsveiligheid heeft de ex-kolonel An- toine Argoud tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld, conform de eis. Het Hof negeerde een diplomatieke strijd die zich rondom het geval-Argoud heeft ont wikkeld. Argoud werd schuldig bevonden aan deelneming aan de kortstondige opstand van de Franse generaals in Algiers in april 1961. Ook was het Hof van mening dat hij leider is geweest van het Franse geheime leger, de O.A.S. De president van het Franse hof voor de staatsveiligheid, die het vonnis voorlas, verwees naar het Westduitse verzoek om Argoud naar West-Duitsland terug te zen den. Hij zei dat het vonnis geen belem mering vormt voor een eventuele overeen komst tot uitlevering. Coup de théatre in het fort van Vmcen- nes, waar gedurende een week het pro ces is gevoerd tegen Argoud. Coup de théatre, waarvoor niemand minder dan kanselier Erhard in Bonn maandag enkele uren voor de vierde zit ting het initiatief en de aansprakelijkheid aanvaardde. Want hij was het die toen op een pers conferentie de president van het bijzonde re tribunaal in Vincennes tegensprak door te verklaren dat de Duitse Bondsrepubliek op twaalf december j.l. wel degelijk via de diplomatieke kanalen de Franse rege ring om de uitlevering of de teruggave had verzocht van de beruchte OAS-chef, dei in februari van dit jaar door geheime agenten of politieke tegenstanders uit München naar Parijs was ontvoerd. Weliswaar deelde kanselier Erhard mee, dat het verzoek niet als een officiële dé marche moctit worden beschouwd en daar om mondeling was overgebracht. Niette min blijft het feit bestaan dat op gezag van de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, zaterdag tij dens het proces officieel was meegedeeld dat de Westduitse regering zich tot dat moment generlei officiële inmenging ver oorloofd had en dus blijkbaar ook geen prijs stelde op de terugkomst in West- Duitsland van Argoud. Op die vermeende onverschilligheid van Duitse officiële zijde had het tribunaal dan ook zijn verwerping van net verzoek van de verdediging het proces te onderbreken gebaseerd. vallen is over Argoud, wiens persoon en verleden elk normaal mens slechts de hoog ste afkeer kunnen inboezemen, vermag, zacht gezegd, het rechtsgevoel evenmin geheel te bevredigen. De gangstermethodes die gevolgd zijn om zich van de persoon van Argoud in München meester te maken moesten wel een zware smet werpen op zijn proces, waarover het laatste woord vermoedelijk dan ook nog niet zal zijn gesproken. Zo druk was het gistermorgen bij de grenspost Chausséstrasse aan de muur in Berlijn. Lange rijen auto's stonden te wachten op doortocht naar Oost-Berlijn. Het was de drukste dag van de Westberlijnse bezoeken aan Oost-Berlijn sinds de grens werd opengesteld voor houders van een dagpasje. (Telejoto). itmrtamer San ZanSSoort) in de intiem boekje in (et restaurant ■fr Een apéritief in de Bodega of aan de gezellige Bar ■fc Een heerlijk kopje koffie En natuurlijk onze beroemd geworden SATÉ Beschaafde achtergrondmuziek Politiek gesproken levert de verklaring of de eis van Erhard uiteraard een nieuw bewijs van de weinig hartelijke betrekkin gen die momenteel heersen tussen Bonn en Périjs. - cmv Men kan zich tenminste nauwelijks voor- Stellen dat-dr. Konrad Adenauer-ip deatijd- van zijn kanselierschap zich eenzelfde -ge dragslijn tegenover Parijs gepermitteerd zou hebben. Vooral omdat de hele procedure aan het lot van Argoud, voor wie Bonn bovendien weinig sympathie kan voelen, naar alle waarschijnlijkheid toch niets zal kunnen veranderen. Het antwoord van de Franse regering op het Duitse verzoek om terug gave van Argoud is nog niet bekend. Doch wanneer Frankrijk het verzoek wel inwilligt zou op grond van een Frans- Duitse overeenkomst West-Duitsland Ar goud onmiddellijk daarna toch weer aan Parijs moeten uitleveren. De enige condi tie die Bonn dan stellen kan is dat Ar goud niet ter dood mag worden veroor deeld, een straf die in Duitsland is afge schaft. Met zijn eis voor levenslange gevangenis straf, die de procureur-generaal gisteren in Vincennes deed is aan die voorwaarde van Bonn dus bij voorbaat al voldaan. Doch het proces Argoud belooft ook nog een ander dan dit politiek diplomatie ke staartje te zullen krijgen. Terwijl de ex-kolonel dinsdag, volgens zijn aanvankelijke plan en niettegenstaan de de krachtdadige aandrang van vijftien gendarmes weigerde zijn cel in de Fres- nes-gevangenis voor de gerechtszaal in Vincennes te verwisselen, betuigde hij ook nog langs andere weg zijn ongenoegen met de inderdaad ietwat vreemde procedures die bij zijn berechting worden gevolgd. In twee brieven die hij richtte tot de presidenten van de beide Kamers van het Parlement verwisselde Argoud, naar het voorbeeld van zijn vindingrijke advocaat, mr. Tixier-Vignancour, weer eens en na tuurlijk in zijn eigen voordeel de rollen van beklaagde en aanklager. In die brieven stelde Argoud, of beter zijn impulsieve raadsman, nu de minister van Buitenlandse Zaken in staat van be schuldiging vanwege het feit dat hij diplo matieke documenten, in casu het verslag van de Duitse démarche zou hebben ver donkeremaand. De rechters van het Bijzondere Tribu naal in Vincennes hadden zaterdag dus wel gemeend iets te hard van stapel te kun nen lopen. Het vonnis dat nu formeel ge-' PARIJS (AFP) Een Canadees mili tair transportvliegtuig van het type Bris tol, dat met een bemanning van vijf kop pen en zes passagiers militairen en hun gezinsleden uit Gatwick bij Londen, naar de luchtbasis Marville, in Noordoost- Frankrijk, was vertrokken, is maandag avond in de omgeving van laatstgenoemde plaats omlaag gestort. Hierbij zijn acht inzittenden om het le ven gekomen. De drie andere werden ge wond. Het toestel is verongelukt, toen het wil de landen. Het zicht was slecht. Het kwam in de bossen bij Marville neer. Het vliegtuig is niet in brand gevlogen. Lr® i M Zowel van Russische als van Amerikaan se zijde is te kennen gegeven dat een ver mindering van de defensie wordt overwo gen. In Moskou publiceerden radio-Mos kou en het persbureau Tass een vraag gesprek van het Amerikaanse persbureau UPI met premier Kroesjtsjev, waarin deze zei: „Wij bestuderen op het ogenblik de mogelijkheid van zekere nieuwe verminde ringen in onze strijdkrachten". IJe Ameri kaanse minister van Defensie McNamara maakte op een persconferentie een ver mindering van de defensie-uitgaven met ongeveer een miljard dollar bekend. Deze verlaging geldt voor het belastingjaar 1964. Om te beginnen worden uit Japan 3.590 man personeel en 2.000 gezinsleden van de luchtmacht teruggetrokken. Premier Kroesjtsjev, die ook in een nieuwjaarsboodschap aan president John son de hóóp uitspreekt dat 1954 verdere vooruitgang zal brengen bij het verbete ren van de Russisch-Amerikaanse betrek kingen, verklaarde in het vraaggesprek dat nog onlangs de mogelijkheid van ver betering in de internationale toestand was aangetoond. Hij voegde daaraan toe: „Waarom zouden we niet op die weg voortgaan, het succes tegemoet?" Hij zei in het nieuwe jaar een ontwikkeling te wensen van vreedzame samenwerking, goede nabuurschap en vriendschap tussen de volkeren van de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Als deze twee landen zich met anderen gezamenlijk inspannen voor de vrede, kan 1964 een jaar van een be slissende ommekeer ten goede in de in ternationale toestand worden. De Sovjet- Unie wil alle voorstellen tot ontwikkeling van de goede betrekkingen tussen beide landen bestuderen. Er zijn mogelijk rede lijk goede vooruitzichten voor overeen stemming in het komende jaar over kwes ties als beperking van de strijdkrachten en de militaire uitgaven, een niet-aanvals- verdrag tussen NAVO en pact van War schau, het niet verder verspreiden van kernwapens en instelling van kernwapen- vrije zones. Terugtrekking van alle bui- PARIJS (AFP) De premier van com munistisch China, Tsjoe-En-Lai, heeft in een gefilmd vraaggesprek voor de Franse televisie gezegd dat „een wereldoorlog tussen het socialistische kamp en de im perialisten niet onvermijdelijk is." Tsjoe-En-Lai zei dat de Chinese rege ring zich heeft ingespannen voor de verwezenlijking van het vreedzaam naast elkaar bestaan van alle landen ter wereld, de westere inbegrepen. „Ik geloof dat door gezamenlijke inspan ning en door de normalisering van de Chi nees-Franse betrekkingen, de economische en culturele banden tussen onze twee lan den zich verder zullen ontwikkelen", al dus de premier. Volgens hem zijn het de Verenigde Staten, en niet China, die hin derpalen scheppen voor een vreedzame co- existentie. Hij noemde daarbij de „voort gaande bezetting van Taiwan", Formosa. tenlandse troepen binnen de grenzen van de eigen staat zou een grote overwinning voor alle landen betekenen. Als eerste onder de in 1964 op te los sen dringende problemen noemde Kroesjt sjev het „verwijderen van de overblijfse len van de tweede wereldoorlog in Euro pa". Het zou onverstandig en gevaarlijk zijn dit uit te stellen. Verder sprak hij er zijn tevredenheid over uit dat het Ameri kaanse congres een besluit had genomen dat beschouwd kon worden als „het be gin van opheffing van discriminatie in be paalde kwesties van handelsakkoorden tussen de Verenigde Staten en socialisti sche landen". WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse senaat heeft het wetsontwerp voor de hulpverlening aan het buitenland tot een bedrag van 3 miljard dollar met 56 tegen 14 stemmen goedgekeurd De wet machtigt president Johnson overheidsga- ranties te verlenen voor de particuliere graanverkopen aan de Sovjet-Unie en an dere Oosteuropese landen. De aanvaar ding kwam aan het einde van de langste zitting in vredestijd van het Congres, na melijk llVs maand. PIRAEUS (AP) Het Griekse ministe rie van Justitie zegt dat een voorlopig on derzoek naar de ramp van de Lakonia heeft uitgewezen, dat de bemanning fout loos en in overeenstemming met de Griek se traditie is opgetreden. Tot nu toe zijn in het geheime onder zoek kapitein Mathios Zarbis en een der tigtal leden van de bemanning gehoord. Het ministerie zei dat de klachten van de passagiers op zijn minst enigszins over dreven zijn als gevolg van de paniek. Een aantal passagiers heeft de klacht geuit dat de bemanning in haar plicht om de passagiers te helpen te kort was gescho ten. Het ministerie haalt een aantal voorbeel den aan van moedig gedrag door de be manning. In de bekendmaking van het mi nisterie werd voorts gezegd dat uit de ver klaringen van de bemanningsleden de con clusie kan worden getrokken dat: het ver lies aan mensenlevens kan worden toege schreven aan het feit dat de reddingssche pen niet dichter bij het brandende schip kwamen en niet minder dan acht kilome ter uit de buurt bleven, waardoor de over levenden werden gedwongen op zeer moei lijke wijze de schepen te bereiken. Een Londense employé van de Greek Line heeft een klap in zijn gezicht gekre gen. Andere functionarissen van de maat schappij zijn uitgescholden. Dit gebeurde maandagavond in het Londense kantoor van de maatschappij tijdens een woorden wisseling over de ramp met de Lakonia. Het tumult ontstond, doordat bezorgde familieleden nieuws probeerden te krijgen over Britse passagiers die vermist worden. De politie werd gewaarschuwd. De men sen werden in een van de privé kantoren gelaten, waar hun een kop thee werd aan geboden. ROME De patriarch van Constanti- nppel Athenagoras heeft een verzoek aan de paus gericht om een bijeenkomst te beleggen. va,n de hoofden van alle christe lijke kerken, zo werd gisteren vermeld ih de eerste uitgave van de Osservatore Romano onder het hoofd „Ter documenta tie." In dat stukje, dat in de tweede uitga ve van het Vaticaanse dagblad niet meer verschijnt, werd de tekst weergegeven van een brief die paus Paulus VI zater dag heeft ontvangen van de aartsbisschop Athenagoras van Thiatira, de metropoliet voor Groot-Brittannië die in Londen woont en die officieel door de patriarch van Con- stantinopel naar het Vaticaan was gezon den om te spreken over de mogelijkhe den van een ontmoeting tussen de paus en de patriarch zelf in Palestina. In die boodschap staat het volgende: Uw voor ganger Joannes XXIII heeft 't tweede Va ticaanse concilie gewenst om de kerk van het Westen te verdelen. Uwe heiligheid als eerste bisschop van die kerk en met 't goedvinden van de andere patriarchen der kerk en met de hoofden van het Oosten en van het Westen, is misschien voorbe stemd om een algemeen christelijke bijeen komst bijeen te roepen van alle vertegen woordigers van christelijke kerken om ge zamenlijk in vriendschap en in volle over tuiging te kunnen praten over de wijze waarop de zonde moet worden bestreden en waarop de kerk, de vrede en de vrij heid in de wereld moeten worden be schermd, die bedreigd worden door ge meenschappelijke vijanden, door de godde loosheid en door tirannie". Deze bood schap staat in de eerste uitgave van de Osservatore in het Engels en er staat geen vertaling bij. Voorstel Geen medium stempelt de mens meer tot een massamens, dan televisie. Huis aan huis wordt er elke avond gekeken en iedereen ziet hetzelfde. We worden alle maal op precies dezelfde manier volge stouwd met beelden, politiek en opvattin gen. En iedereen reageert alsof hij elke avond een extra maaltijd te verwerken heeft. Zit je in een bus, tram of trein, altijd wordt er wel door mensen een gesprek gevoerd over het programma van de vo rige avond. Ja, dat was leuk en dit was minder leuk, maar die, o die was toch zó leuk.' Misschien zouden we bij de keu ze tussen drie programma's iets gediffe rentieerder gaan denken, maar toch. We vergaren tegenwoordig allemaal onze kennis via de televisie. Vroeger, ja vroeger was dat anders. Toen hadden we de keuze. We konden onze avonden geheel naar eigen inzich ten indelen: de krant, uitgaan, visite ont vangen, knutselen, handwerken en lezen. En als we lazen hadden we nog een enor me keuze uit een veelheid van boeken. Die keuze kon je maken tot een uniek mens. Maar nu, het lijkt waarachtig wel of we allemaal afhankelijk geworden zijn van de televisie zoals vroeger van het weer. Want de melkboer zegt niet meer: „Mooi weertje, vandaag, mevrouw!" Maar „Leuk programma gisteravond, mevrouw! Nee, zelfs voor ons Nederlanders is het weer helemaal door de televisie op de achtergrond geraakt. En dat wil wat zeg gen. Alleen als het beeld ons overstro mingen in de Achterhoek toont zeggen we: „Gut, het regent!" Nu denkt u, dat ik antitelevisionisle ben. Niks hoor! Fijn, elke avond naar de tele visie! Want wroeging houdt levend. Wist u dat? De wroeging dat daar op de plank zeker vijfentwintig boeken met verwijten de titels naar mij liggen te staren. En die wroeging doet mij dan ook over een oplossing van dit probleem piekeren. Zou het niet geweldig zijn, denk. ik, om een half uur te kijken, een half uur te lezen, enz.? Maar nee, dan zou je de wekker af moeten stellen. Veel te omslachtig. De enige goede oplossing lijkt mij de volgen de: Een avond per week projecteren de gezamenlijke omroepen een levensgroot boek op het scherm. Elke twee a drie minuten slaat er automatisch een blad zijde om en het tweede nieuws journaal verschijnt pas als het boek uit is. Des noods duurt het dan maar tot één of twee uur 's nachts. Maar nu komt natuurlijk, de vraag: welk boek? Een vraag die zoveel strubbelingen zal opleveren dat ze waarschijnlijk leidt tot een kamerontbinding. Want, de VARA wil: Ik kan timmeren, de AVRO: Ik kan knutselen, de NCRV: Ik kan tuinieren, de VPRO: Ik kan naaien en de KRO: Ik kan koken. Toch blijf ik bij m'n voorstel, want het idee is goed. Alleen jammer dat de melk boer dan 's ochtends zegt: „Leuk boek gisteravond". 't Zou minder snel en minder veilig helpen! Onze 4 geneeskrachtige micropoeders zijn zo fijn verdeeld dat ze de maagwand ontzien. Zo fijn dat ze metéén opgenomen worden, metéén beginnen te wer ken. En ze kunnen alleen in een cachet zo microscopisch fijn bij u komen. Daarom mag een AKKERTJE nooit een tablet zijn. Daarom helpt een AKKER instant cachet zo "instant" onmiddel lijk) bij pijn, kou en griep. Slik daarom uw pijn weg met een AKKERTJE. Veilig, vliegensvlug I C Botsing. Acht personen zijn om het leven gekomen en twee gewond door een bot sing tussen een met zakken rijst gela den vrachtauto en een passagiersbus bij Achmedabad in India Maanreis. De generaal van de Amerikaan se luchtmacht Samuel Phillips is be noemd lot adjunct-directeur van het maanreisproject „Apollo" Generaal Phillips leidde voordien het „minute- man"-programma. Vrijheid. De Griekse regering heeft twaalf politieke gevangenen vrijgelaten. Bij de genen die amnestie kregen was niet de voorzitter van de Griekse zeeliedenbond, Tony Ambatielos, die in 1947 wegens hulp aan de communistische opstand ter dood werd veroordeeld doch later le venslang kreeg. Lichtjaren. Russische specialisten hebben methoden ontdekt om radiosignalen over een afstand van dertig lichtjaren de ruimte in te zenden. Op deze wijze zou men contact kunnen krijgen met even tuele bewoners van andere werelden. Vo rig jaar werd over een recordafstand van 104 miljoen kilometer contact onder houden met het Russische interplanetaire station Mars-1. Politie. Het hoofd van de politiemacht in Indonesië, Djojonegoro, is van zijn func tie ontheven na berichten over onrust onder de hoge politiefunctionarissen. Hij behoudt de rang van minister en wordt adviseur van president Soekarno voor de binnenlandse veiligheid. Omkoperij. De 42-jarigg Duitse fabrikant Erwin Backus jr. is in Koblenz wegens omkoping tot het verkrijgen van mili taire orders in de periode maart 1957 tot einde 1959 veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een boete van vijftigduizend mark. Vergoeding. Oostenrijk heeft maandag de vergoedingsleveranties aan de Sovjet- Unie volgens het verdrag van na de oor log voltooid met de levering van de laatste partij van vijfhonderd ton ruwe olie. De in totaal op een waarde van vijf-a-zeshonderd miljoen gulden geschat te leveranties ook van andere indus- trieprodukten vormden een vergoe ding voor de voormalige Duitse bezittin gen die de Sovjet-Unie aan Oostenrijk heeft gelaten. Correspondenten. Een Amerikaanse corres pondent van een Newyorks blad, die maandag uit Phnom Penh in Saigon is aangekomen, heeft verklaard dat alle westerse journalisten op last van de re gering in Phnom Penh Cambodja zo spoedig mogelijk moeten verlaten.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3