IJmuidense vishandel opnieuw bij de Haarlemse politierechter ter sprake LANGS SLUIZEN EN HAVENS Koninklijke onderscheiding voor adjudant C. Kulk Burgerlijke stand Beverwijk Kolenconvectors Loenaersloot Directeur Prijzen antwoord bestuur van „De Schakel" Betaling abonnementsgeld per giro Record omzet van veilingen Beverwijk In IJmond fusie van uitvaartverenigingen „Hadji Agus SalinT was in IJmuiden Ook IJmond-atleten op de ere-lijsten Hoogovens goed van opdrachten voorzien Blok kwam tot een goede overwinning Havenberichten DINSDAG 31 DECEMBER 1963 7 OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Burenruzie Geen heren in 't verkeer Dertig flessen bier! SS Goed vaderlander Uit het bedrijfsnieuws WASAUTOMATEN WISKER Tijdens de behandeling door de Haarlemse politierechter, mr. J. D. Vink, van de zaak tegen twee chauffeurs uit Velsen, die ervan werden beschuldigd enige hoeveelheden zout te hebben ontvreemd ten einde deze bij een plaatselijke vis- ïoker te kunnen afleveren, is maandag door mr. J. Wiarda als officier van justitie opnieuw de gang van zaken bij de IJmuidense vishandel ter sprake gebracht. Mr. Wiarda meende namelijk dat het hier over het algemeen niet al te nauw met het „mijn en dijn wordt genomen, welke uitspraak hij concludeerde uit het feit dat de patroon van eén der van diefstal beschuldigde chauffeurs hem niet nn C f Q nnrln unn; hn/1 ^«1.11 lil op staande voet had ontslagen, zoals overal elders stellig zou zijn gebeurd. In plaats daarvan had hij zelfs een schrijven tc' 1 op grond van de goede antecedente mild mogelijk vonnis werd verzocht. tot de politierechter gericht waarin, ,i 'j uv |yi/m.i^ivviuvi waaixxi, op grond van de goede antecedenten van de betrokken chauffeur, om een zo Veel voordeel hadden deze manipulaties de chauffeurs overigens niet opgeleverd. De een verklaarde dat het slechts spora dische gevallen waren dat hij zich tot de visroker had gewend met de vraag: „Moet je nog een kwakkie zout," terwijl de twee de beschuldigde wenste vast te stellen dat hij eenmaal een kleine hoeveelheid zout had afgegeven, welke in zijn auto was achtergebleven en anders bij het reinigen van de wagen toch zou zijn weggespoeld. Als tegenprestatie had de visroker hen af en toe enige makrelen aangeboden. Deze laatste moest wegens schuldheling terechtstaan, waarbij hij van de politie rechter een scherpe terechtwijzing in ont vangst mocht nemen, omdat deze hem als een der voornaamste schuldigen beschouw de. Deze mening kwam ook in het vonnis tot uitdrukking, waarbij de uitspraak con form de eis geschiedde: vijftig gulden boe- KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 ,.Ik heb volledig begrip voor Uw stel ling dat de lagere inkomensgroepen het meest worden getroffen door prijsverho gingen, ongeacht of deze acceptabel zijn- Door het invoeren van een minimumloon wordt hiervoor echter enige compensa tie gegeven". Dit zegt de directeur Prij zen van het ministerie van Economische Zaken drs. YV. Dreschcl in antwoord op een brief van het bestuur van de perso neelsvereniging van Hoogovens „De Scha kel", waarin onder meer werd gesteld dat de huidige prijsstijgingen steeds gro tere vormen aannemen en de lagere in komens de grote klappen krijgen zonder compensatie hiertegenover. De directeur van de Prijzen zegt verder dat er met uitzondering van eep agnt^l prijsverhogingen in bepaalde voedings middelen sectoren, samenhangende met gestegen prijzen van agrarische produk- ten en grondstoffen, er geen sprake is van een tendentie tot prijsverhoging over de gehele linie. Van prijsverhogingen, vooruitlopende op loonkostenstijgingen in het volgend jaar, is op zeer incidentele uitzonderingen na waartegen een prijs maatregel is genomen, of waarin betrok kenen hun prijs hebben aangepast niet gebleken. Tenslotte aldus drs. Dreschel dient wel bedacht te worden dat over een wat lan gere periode bezien de loonsverhogingen de prijsverhogingen hebben overtroffen. De regelingslonen van volwassen werk nemers per week en per maand stegen sinds 1960 met gemiddeld circa 30 pet, terwijl het prijsindexcijfer voor het le vensonderhoud met slechts 9 pet steeg. Dit houdt in aldus de directeur Prijzen dat over langere termijn bezien de ont wikkeling van de lonen en prijzen heb ben geresulteerd in een reëele welvaarts toename. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 9.75, post- abonnees 10.25. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. DE ADMINISTRATIE te en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf, met een proeftijd van drie jaar voor elk der chauffeurs. De visroker werd tot eenzelfde straf veroordeeld, alleen werd zijn boete op honderd gulden vastgesteld. Tijdens een ruzie tussen twee bewoon sters van een flat in Velsen waren enige maanden geleden zulke beledigende woor den gevallen, dat de beide betrokken da mes maandag eveneens voor de politie rechter moesten verschijnen. Zij het dan ook dat de een nu als beklaagde en de ander als getuige fungeerde. Bijna werd de twist hier weer voortgezet en als de politierechter niet telkens had ingegrepen, zouden de dames eikaars verklaringen ge regeld door heftige interrupties hebben on derbroken. Mr. Vink had dan ook weinig vertrouwen in haar toekomstige onderlin ge verhoudingen en hij waarschuwde de dames ervoor, dat wanneer haar menings verschillen op dezelfde wijze worden voor gezet zij binnenkort opnieuw terecht zul len moeten staan. De van belediging be schuldigde huisvrouw werd aldus veroor deeld tot een boete van vijftig gulden, met als stok achter de deur een voorwaarde lijke gevangenisstraf van veertien dagen, met een proeftijd van drie jaar. „Een misselijk en kinderachtig gedoe," kwalificeerde de politierechter voorts de houding van twee automobilisten, die el kaar op de rijksweg bij Velsen opzette lijk hadden gehinderd, omdat de een zich naar het oordeel van de ander niet naar behoren op de weg had ingevoegd. Een hunner, een 27-jarige koopman uit Velsen had zich daarbij niet kunnen beheersen en zijn rivaal, na hem te hebben klem gereden, enige stompen in het gezicht toe- De totaalomzet aan de twee Beverwijkse veilingen (voor groenten en fruit de vei ling Kennemerland en voor bloemen da veiling Het Centrum) heeft dit jaar, hex eerste jaar dat men op het nieuwe veiling complex veilde, een record bereikt: even boven de acht miljoen gulden. Er werd dit jaar een totaalomzet bereikt van 8.015.390,56 tegenover een omzet in 1962 van ƒ7.940.693,03 Of 74.697,53 meer dan in het voorgaande jaar. De bloemenveiling had een totaalomzet van ruim een half miljoen meer dan het voorgaande jaar en men bleef een krappe ton onder de drie miljoen gulden. Bij de veiling Kennemerland lagen de cijfers heel anders, want de omzet was bij na een half miljoen gulden minder. De bloemenveiling ving deze teruggang ruim schoots op. gediend. „Automobilisten met zo weinig zelfbeheersing zijn levensgevaarlijk op de weg," meende de politierechter en hij sloot zich onmiddellijk aan bij de eis van de officier, die veertien dagen gevan genisstraf vroeg. De twee jeugdige Duitse matrozen, die ervan werden beschuldigd van een winkel in Velsen de etalageruit te hebben ver brijzeld, om zich aldus in het bezit van twee draagbare radio's te kunnen stellen, hoorden zowel de aanklacht als de woor den van hun verdedigers, mr. L. A. Cohen en mr. W. Boers, enigszins verwezen aan. Begrijpelijk, want zij verstonden geen woord Nederlands en waren dus geheel op de hulp van de vrouwelijke tolk aangewe zen. Op deze manier verklaarden zij zich niets meer van de diefstal te kunnen her inneren, omdat zij die avond ieder dertig flessen bier naar binnen hadden ge werkt. Hun verdedigers meenden dit tot hun verontschuldiging te kunnen aanvoe ren, omdat zij hierdoor naar het oordeel van mr. Cohen niet voor hun daad ver antwoordelijk konden worden gesteld. Met deze opvatting was de officier het abso luut oneens, omdat dronkenschap nimmer als excuus voor wangedrag mag gelden. Hij eiste dus drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarna zij door de politierechter conform werden ver oordeeld. De Duitsers beloofden nog de door hen veroorzaakte schade te zullen vergoeden, zodra zij in hun land zijn terug gekeerd. BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: A. Holtslag-van Stipriaan, z., Edisonstraat 20, IJmuiden; M. Th. G. Hosper-van Alphen, d., Paramaribostr. 80, Santpoort; A. G. van Petegem-van der Zwan, z., Planetenweg 18, IJmuiden; R. van Eck-Kulk, z., Hoofdstraat 230, Santpoort; E. P. Hoogland-Fröhlich, z., Patriciuslaan 24, Santpoort. OVERLEDEN: J. van der Meule, 88 jr., weduwn. v. M. W. van Beukering, Da Cos- talaan 4, Driehuis; B. van der Vossen, 59 jr., echtgen. v. J. Paardekooper Meidoomstraat 11, IJmuiden-Oost; D. Chr. Smit, 75 jr., echtgen. v. P. Bos, Jac. Catslaan 17, Drie huis. In de IJmond bestaan sinds jaren twee coöperatieve verenigingen voor uitvaart verzorging. Beide verenigingen, die de zelfde ethische en stoffelijke belangen van hun leden behartigen, hebben besloten om door bundeling van hun krachten, tot gro tere mogelijkheden te komen om deze doelstelling te verwezenlijken. Zowel in de ledenvergadering van de Coöperatieve Vereniging voor Uitvaartver zorging „IJmuiden-Velsen" U.A., als in de ledenracdsvergadering van de Coöpera tieve Vereniging U.A. „Kennemer Uit vaart Verzorging", zijn de bestuursvoor stellen om tot een fusie van beide ver enigingen te komen aanvaard. Met ingang van 1 januari 1964 zal de samenwerking een feit zijn en zullen dê werkzaamheden worden voortgezet onder de naam: Coöperatieve Vereniging U.A. „Uitvaart Verzórging IJmond e.ó." Het secretariaat van de vereniging is gevestigd Meerweidenlaan 15 te Velsen- Noord. Door dit samengaan is een vereniging ontstaan waarbij meer dan 10.000 gezin nen zijn aangesloten. Gisteravond arriveerde in IJmuiden het Indonesische vracht-passagiersschip „Had ji Agus Salim". Dit schip heeft een lading produkten, onder andere tabak, aan boord. De „Hadji Agus Salim" liep als laatste In donesische haven Belawan, de haven van Medan op Sumatra, aan. De „Hadji Agus Salim" is inmiddels in Amsterdam aan gekomen. »mi(mm«myOTm)oriooo«mMiooenw WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE GROENTEVEILING Op de groenteveiling in Beverwijk waren de noteringen maandag: andijviè 56-98, waspeen 16-61, witlof 67-121, sla 12-19, spruiten 61-126, prei 22-47, selderijknollen 11-25, bOerekool 12-26, groenekool 14-32, rodekool 8-14, uien 9-20. BLOEMENVEILING Op de laatste bloemenveiling van het jaar in Beverwijk was een ruim aanbod van narcissen. Er was veel vraag. Voor een goed bos narcissen was de hóógste note ring 1,23. De meest aangevoerde soorten waren de Golden Harvest. Yellow Sun, Early Glorie en Carlton. Bij dê tulpen gingen vele soorten boven de twee gulden per bos. Er waren prima partijen Lustige Witwe. Preludium, Olga, Ralf, White Sail en Krelage Triumph. Minder vlot ging het met het nog al ruime aanbod van hyacinten; een goede kist gekleurde hyacinten noteerde boven de 20 cent per stuk. Anjers en rózen waren schaars en duur, terwijl fresia's in prijs aantrokken. Menige IJmuidcnaar werd er even stil van, toen het bericht ons bereikte, dat er in de 'avond van de 22ste december brand was uitgebroken aan boord van de gewe zen Johan van Oldenbarnevelt, welke ramp tot gevolg heeft gehad dat het schip een week later is gezonken. Er zijn tientallen doden te betreuren. Op de foto ligt het schip gemeerd aan de IJmuidense toeristensteiger en dat is op 20 maart 1959 geweest, toen het schip die dag en de volgende een Noordzeereis heeft gemaakt met gepensioneerden van de maatschappij en enige bemanningen van reddingboten. Na op 19 december 1958 van de laatste emigrantenreis te zijn binnengekomen, had het schip een grote verbouwing, in record tijd, ondergaan bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij. Het bekende pas sagiersschip had een geheel ander aan- zien gekregen door het wijzigen van de beide schoorstenen en ook wat het inte rieur betreft was er veel veranderd en verbeterd. Na deze verbouwing was de bruto in houd 20314 reg. ton geworden, bij een ilepgte cpfer al^es van 185,68 m., lengte tus sen de Jbodlffnen 176,72" m., breedte van 22,79 m., holte 10.99 m-, en een diepgang van 8,86 m. De Johan van Oldenbarne velt had twee schroeven, aangedreven door twee Sulzer Dieselmotoren elk 7.000 pk. voor een vaart van 16 knoop. De Johan van Oldenbarnevelt behoor de tot een serie van twee schepen, die gebouwd werd bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam. Van dit 9de mailschip, dat door deze werf voor de Mij. Nederland werd gebouwd, werd op 28 juni onder bouwnummer 194 de eerste kielplaat gelegd. Mevrouw YV. Te gelberg-Hooft doopte het schip op 3 augus tus 1939. waarna het met goed gevolg te water liep. De afbouw vorderde gestadig en op 26 april 1930 was het grote moment De Johan van Oldenbarnevelt aan de toeristensteiger in IJmuiden. De erelijsten van de beste atletiekpres- taties, zoals die ieder jaar door de heer J. H. Moerman, secretaris van de tech nische commissie van de KNAU, worden samengesteld, vermelden ook atleten uit de IJmond. Onder de IJmond-verenigin- gen neemt de damesafdeling van het Be- verwijkse DEM de meest vooraanstaande plaats in, dankzij de prachtige presaties van de hoogspringster Marjan Thomas en het kogelstoten van Corrie van Wijk. Ook van de vereniging Suomi behoren de atleten Ilja Laman en Ton Blok uit IJmuiden tot de prominenten. Ilja Laman heeft dit jaar haar kracht bewezen op de 400 meter en 800 meter. Anton W. Blok poogt thans in militaire dienst „bij" te blijven. Overigens is bij DEM Ackermans óp de goede weg. Op de sprint maakte hij al tijden van rond 11 seconden. r Burgemeester Bruinsma van Bever wijk speldt adjudant Kulk het ere metaal op de borst. De loopbaan van de Beverwijkse adju dant van gemeentepolitie C. Kulk is maan dagmiddag met goud bekroond. Uit han den van burgemeester J. G. S. Bruinsma mocht hij de gouden eremedaille verbon den aan de orde van Oranje-Nassau ont vangen als koninklijke erkenning van zijn trouwe plichtsvervulling gedurende 35 jaar politiedienst. Adjudant Kulk gaat 1 januari het Beverwijkse politiekorps verlaten we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Hij had de wens te kennen gegeven geen „officiële drukte" van zijn vertrek te maken, maar er de voorkeur aan gegeven het afscheid in de huiselijke kring te vieren. De drukte in zijn woning aan de Lijsterbeslaan 44 in Beverwijk was er daarom niet minder om. Burgemeester Bruinsma stak zijn waar dering voor de wijze waarop de heer Kulk politie en gemeenschap heeft gediend niet onder stoelen of banken. Hij noemde de adjudant een voortreffelijk politieman die zich in en buiten diensttijd veel achting heeft verworven. In 1903 te Heemstede ge boren was de heer Kulk eerst met korte onderbrekingen van 1922 tot 1928 bij de P.T.T. werkzaam. In die periode was hij als tijdelijke strandagent in dienst van de gemeentepolitie in Zandvoort. In 1928 werd de heer Kulk aangesteld bij de rijksveld- wacht in Wijk aan Zee en Duin. Daarna volgden standplaatsen in Berkhout (1935) en Castricum (1939). Op 1 januari 1941 werd de heer Kulk bevorderd tot briga dier bij de rijksveldwacht en twee maan den later ging hij als opperwachtmeester over naar de marechaussee. Gedurende de bezettingsjaren heeft de heer Kulk zich een uitnemend vaderlander getoond door zijn grote activiteit in het verzet. Hij verstrekte, daarbij geholpen door zijn uitgebreide kennis van de Noord-Hollandse kuststreek, de geallieer den waardevolle inlichtingen over Duitse troepenverplaatsingen, geschutsstellingen, mijnenvelden, commandoposten en derge lijke. Voor dit illegale werk kreeg de heer Kulk na de bevrijding een persoonlijke dankbetuiging van prins Bernhard. Op 15 november 1945 kwam de heer Kulk als agent eerste klas bij de Bever wijkse gemeentepolitie in dienst. Namens burgemeester en wethouders en de Be verwijkse burgerij bracht burgemeester Bruinsma adjudant Kulk hartelijk dank voor zijn werk. Hij wenste hem veel geluk met de welverdiende koninklijke onder scheiding. Na burgemeester Bruinsma heeft de korpschef van de Beverwijkse politie, hoofdinspecteur L. M. Molenaar de heer Kulk toegesproken en hem als afscheids geschenk van het korps een polshorloge aangeboden. Vervolgens hebben nog woor den van dank en waai dering gesproken de heer J. Meij. voorzitter van de Christe lijke Politiebond, en de heer G. van YVeel, voorzitter van de Katholieke Politiebond. 8arigebrökenjg;dat de Mij. ^Nederland het passagiersschip naar volletevredenheid overnam. Dé maeling" van "de passagiersaccommo datie was, toen het schip nieuw was af geleverd: 366 passagiers in de 1ste klasse. 281 in de 2de, 64 in de 3de en 60 in de 4de klasse, zodat, indien het schip was volgeboekt, zich 771 passagiers aan boord bevonden, terwijl de bemanning uit 344 personen bestond. Enkele dagen na de overdracht was het nieuwe schip al in het nieuws namelijk, toen het op 29 april '30 met de koninklijke familie en vele genodigden van Amster dam naar IJmuiden voer voor de opening van de Noordersluis. Ter gelegenheid van dit feit lag de Johan van Oldenbarnevelt gemeerd in de sluis en vanaf de comman dobrug stelde H.M. Koningin Wilheimina de sluisdeur in werking. Op 6 mei 1930 begon de eerste reis, die reeds in het Noordzeekanaal moest wor den beëindigd door een aanvaring met het s.s. Reggestroom van de H.S.M. De schade was spoedig hersteld en weldra kon het schip in gebruik genomen wor den. Tussen 1930 en 1939 werd een groot aantal rondreizen gemaakt tussen Amster dam en Java, met een overtochtsduur van 29 dagen in oostwaartse richting en 27 dagen thuiskomend. De oorlog onderbrak de geregelde pas- sagiersdienst naar Indië. In 1939 maakte het schip een reis naar New York om Amerikaanse toeristen thuis te brengen Niet lang daarna werd Genua in plaats van Amsterdam de eindhaven in Europa Na de bezetting van Nederland voer de „Johan" nog een aantal maanden als vrij schip, maar nog voor het einde van 1940 werd het verhuurd aan het Britse Ministry of Shipping, teneinde voor de oorlogvoering te worden ingezet en wel als troepentrans- sportschip. Hoewel de bemanning het niet gemakkelijk heeft gehad, werd er over het algemeen gelukkig mee gevaren. In geal lieerd verband werden er 43 reizen gemaakt en in totaal 325.000 zeemijlen afgelegd. Na de oorlog voer het schip nog ruim een jaar als troepenschip en daarna werd de Johan door de Nederlandse regering ge charterd voor het passagiersverkeer met Indonesië; van 1950 af voor het uitbren gen van emigranten naar, voornamelijk, Australië. Na de verbouwingen in 1950 maakte de Johan van Oldenbarnevelt twee proef vaarten met gepensionneerden (op 8 en 10 januari 1952). Ook de Noordzeereizen (eind juli begin augustus 1957) ter gele genheid van het 60-jarig bestaan van de Bruynzeel-fabrieken in Zaandam zullen velen zich herinneren. Een historisch mo ment is de opening van de tunnel onder het Noordzeekanaal bij Velsen op 28 sep tember 1957, toen de Johan van Olden barnevelt gepavoiseerd naar zee vertrok. En zo zijn er nog enkele evenementen die het schip in buitenlandse havens meemaakte. In 1962 werd medegedeeld, dat het be kende passagiersschip zou worden verkocht en op zaterdag 29 september vertrok het voor het laatst onder Nederlandse vlag uit Amsterdam welke reis, de laatste als Johan van Oldenbarnevelt, eindigde in Ge nua, waar op 8 maart 1963 de overdracht plaats vond aan de Greek Line, welke maatschappij het de naam Lakonia gaf. Nog één keer* was de oJhan daarna in Amsterdam en wel van 22 tot 23 april 1963 om daarna aan de cruisereizen te begin nen. Met de Johan van Oldenbarnevelt is een bekend passagiersschip van de zeeën verdwenen. Arie van der Veer Hoogovens is goed van opdrachten vóór zien, maar wegens de verscherpte concur rentie is van de winstmarges wel iets af gegaan Deze gegevens zijn gisteren van directiezijde verstrekt tijdens buitengewo ne algemene vergaderingen van aandeel houders van Hoogovens en Breedband. De heren W. Bakker en ir. W. H. Schoenma ker werden genoemd tot directeur respec tievelijk met ingang van 1 januari en 1 juli 1964. Machinefabriek v.h Jansen en Sutorius wordt opgenomen in het concern van de N.V. Stork en haar dochterondernemingen. Hiertoe is gisteren besloten in een bijzon dere algemene aandeelhoudersvergadering. De statuten worden gewijzigd. Tot nieuwe commissarissen werden benoemd ir. J. N. G. D. Baron van Slingelandt, directeur van de V.M.F., J. YV. van YVijk en ir. C. H. de Ridder, directeuren van Gebr. Stork en Co's Apparatenfabriek te Amsterdam. Chas Macintosh (Confectie-Ateliers) heeft over 1963 een 22 pet. hogere omzet behaald. De winst zal zeker niet achter blijven bij die van 1962. Alle ateliers zijn voor het voorjaar ruim van orders vóór zien. voor de goedkoopste antraciet ia»-;. A\ ETNA BAGDAD haard290.— ETNA con vector 345.— BOCAL convector418.— LINCO super convector435.— VROLING convector 445.— PELGRIM convector 465.— JAN JAARSMA convector 478.— DAVONETTE 485.— SELECTA convector 498.— FABER convector 498. - E.M.J CLAUDIUS 525.- BRONCO PASJA 535.- Tevens grote sortering oliehaarden. Voor vakkundige voorlichting, plaat sing en service, uw vertrouwenszaak 1 - m Lange Nieuwstr. 433 IJmuiden Centrum GalerU Telefoon 4654 Een bescheiden programma in de in terne competitie van de IJmuider schaak club Kijk Uit heeft enkele belangrijke resultaten opgeleverd. In de eerste groep kwamen slechts twee duels tot een beslis sing. Clubkampioen Blok kwam na lange tijd ook weer eens achter het bord en hij toonde in zijn duel met Wijdoogen het spel allerminst te zijn verleerd. Hij kwam tot een goede zege en steeg daardoor weer in de rangschikking. YVijdogen kwam dieper in de put en staat er relatief het slechtste voor. De tot tweemaal toe afgebroken partij tussen De Jong en YVolters kreeg geen derde voortzetting, toen bij analyse bleek dat YVolters geforceerd een stuk ging ver liezen ep daardoor zijn toch al moeilijke positie geheel in elkaar zou zien storten. Hij gaf derhalve het duel gewonnen. Aan de kop gaan nu de vólgende spelers; 1. Steljn 7 6 0 1 6 2. Mees/Schelhaas 8 4 2 2 5 3. De Jong 6 3 2 1 4 4. YVolters 8 3 2 3 4 5. Walda 5 3 11 SVz Deze week worden de volgende partijen gespeeld: BlokYVolters, Kistemaker Gordijn, SchelhaasDe Jong, Hölscher Walda en WarnezLanser. In de tweede groep nam Van Maanen het heft nog steviger in handen. Hjj ver sloeg de altijd lastig te bestrijden De Haas en staat voorlopig onaantastbaar aan het hoofd van de ranglijst. Zoals was te ver wachten kon Heidenreich het in zijn af gebroken partij met Van Nieuwenhuizen niet meer redden. De overige partijen kwamen nog niet tot een beslissing. 1. Van Maanen 7 6 0 1 6 2. Beekhuis 7 4 1 2 4Vi 3/5. Bontenbal 7 3 2 2 4 Doornenbal 7 3 2 2 4 Heidenreich 7 4 0 3 4 De grote vèrrassing in groep 3 was de remise die Van Alfen lijstaanvoerder Lan- gedijk afdwong. Er vielen trouwens meer rake klappen want ook Van Niekerken had het zwaar te verduren. Tegen Fr. van Maanen moest hij het afleggen en 2ag zich meteen door deze speler in de rang schikking gepasseerd. De Niet ondervond hier de kracht van Goedhart. De uitslagen zijn: Groep 1: BlokWijd oogen 10. WoltersDe Jong 01. Groep 2: Van NieuwenhuizenHeidenreich 1—0, Van MaanenDe Haas 10, VisZeijl- mans afgebroken, BontenbalVan Pelt afgebroken. Groep 3: De NietGoedhart 01, Van AlfenLangedijk remise, Van NiekerkenVan Maanen 01. Groep 4: BaasL. Arisz 01, J. van VuureVan Zwieten sr. 01. AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER Dagelijks demonstratie MARKTPLEIN TELEFOON 4262 GEBOREN: Jacoba d. v. H. J. van Veen en M. Sikkink; Willebrordus C. H. z. v. C. de Graaff en G. C. Bierman; Catharina G. H. M. d. v. J. Kooiman en H. M. H. J. v. den Ham; Meggelina J. J. d v E Boontjes en L. Vogel; Marcel E z. v. H. J. Reinders en A. G. Weiten; Johanna S. C. d. v. P. Wit en E. Rietvink; Robbrecht z. v. C. Kievit en W. van Heemst; Jeltje d. v. B. Herder en J. de Vries; Elisabeth K. A. d.' v. K. den Hartog en K. A. van Vessem; Gretha d. v. J. Wgenaar en F. Pieterman; Paul z. v. H. Wolzak en E. W. Jongerling; Jacoba F. d. v. J. Pepping en C. A. de Winter; Marinus z. v. M. van Veelen en R. Kleinman; Frederik J. z. v. H. Boom en H. A. Venus; Jeroen z. v. N. J. Betjes en M. van der Wal; Johan nes C. z. v. J. C. v. Suntenmaartensdijk en C. C. Tromp; Antonia P. T. d. v. J. de Ruijter en L. de Bouvré; Hans z. v. H R. J. Stieltjes en L. de Lijster; Johan nes G. P. z. v. G. W. van den Bos en A. van Eerden; Linda J. d. v. H. Sikkema en D. Veldman; Gerardus J P. z. v. G. J. v. der Kolk en C. A. Zoontjes; Francisca P. W. d. v. H. Winkelaar en C. M. Dek ker; Ingrid C. M. d. v. S. Bijman en C. M. M. van der Eng; René T. M. z. v C Schavemaker en W. J. Castricum. GETROUWD: H. D. Zonjee en A. Schel- levis; J. Clots en M. Nijman; T. J. van der Steen en A. Bakker; K. van Tol en J. van Doorn; J. Veermen en G. Groen; J. K. Metzelaar en A. T. Zwart; H. J. de Ruiter en H. M. J. Koelman; A. A. Hom burg en M. S. Osendorp; G. F. Bregonje en M. J. de Boer; M. Blanken en M. C. Voorn; J. J. Lubbers en J. A. L. Brantjes; J. M. Zonneveld en A. B. M. Dijkman Dul- kes. ONDERTROUYVD; A. Groot en A. Otte; J. R. Brandsma en M. van der Laart. OVERLEDEN: J. H. Bernard, oud 77 jaren, geh. m. J. Broers; B. .J van Ba len. oud 84 jaren, geh. m. N. Zonneveld; B. Bosman, oud 76 jaren, geh. gewe. m. T. van Strien; W. Kluft, oud 82 jaren, geh. gew. m. G. Grootes; J. YVarners, oud 79 jaren, geh. gew. m. S. Hittema; C. Bes teman, oud 67 jaren, geh. m. J. Kaandorp; G. Sipkes. oud 69 jaren, ongehuwd; A. De- lis, oud 91 jaren, geh. gew. m. G. van Stijn; J. Valk, oud 70 jaren, geh. gew. m. F. G. Zwart; A. van Neste, oud 92 jaren, ongehuwd; D. Wester, oud 91 jaren geh gew. m. K. H. Bruijns; E. Groot, oud 42 jaren, geh. m. M. Groenveld; IJ. Tesse- laar, oud 69 jaren, ongeh.; H. Stokman, oud 56 jaren, geh. m. G. Tabak; A. D. Cuperus, oud 6 mnd. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Lille van Antwerpen: Oranje Nassau, Southampton. Cate Broevig, Tuapse; British Coast, Newport, coils voor IJmuiden: Annenkerk. Antwerpen. Staven hagen. Wtsmar: Dongeborg. Horneboeg; Alderd L. Teignemouth: Baden, Kristiansarid; Didn, Aarhus: Flevo, Kopenhagen: Anna Henny. BarrV; Lasbek, Antwerpen; Harrogate. Goole: Bureert- stein, Bremerhaven: Jutland. Norrsundet: Mer cator. Antwerpen: Weserstein. Antwerpen: Ala- tyrles. Archangel; Hadji Agus Salim. Belawan. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Arkadia naar Bremerhaven; Delft. Trinidad: Donau. Bre men: Herm Kiepo. Hamburg; Norfolk Trader, Harlingen: Neth. Coast, Rotterdam: Colette. Rot terdam: Corvus. Bremen; Blanc Fignon, Smak; Skauvann, Monrovia, van IJmuiden. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Unitas H van Ronneby, hout voor Haarlem: Equateuf. Hamburg; Labotas. Rotterdam: Avanti, Rouaan. bijlegger IJmuiden; Inze. Monrovia, erts voor IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Frieda Buss naar Stralesund; Catharina K Karlshamn, wals- materiaal van IJmuiden: Virgilia. La Guaira (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nacie e aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van cf naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7