LENSTRA: in het team geniale veteraan van oud-oranje Verkerk bleef op 5000 meter in Gjoevik Liebrechts de baas Onder regen van vuurpijlen snelde Clerckx naar zege FC ■m Japans blad bepleit deelneming van Anton Geesink aan de Olympische Spelen Gouden Onafhankelijkheidsbeker na vijftig jaar definitief in bezit van „Rotterdam" HFC-ers moesten voorsprong van 3-0 prijsgeven Geen Roozen Gelijkmaker Kandidaten voor driebandentitel Vijf leden van kernploeg vielen op maar met Zee wilde het nog niet Fitte Portugees op zeker 200 meter Nederland schreef in voor zondag Algerije: land voor sterke opponenten Maar strafschoppen wezen dat uit Koersen Hilversum DONDERDAG 2 JANUARI 1964 15 In de lange reeks wedstrijden tussen HFC en de Old Internationals zijn er heel wat voetbalfiguren geweest die de show hebben gestolen. Puck van Heel deed dat tal van jarenLeo Halle, Kick Smit en noemt u ze maar op. Gistermid dag op het overvolle terrein van de Good Old aan de Spanjaardslaan in Haarlem was dat Ahe Lenstra. Jawel, Abe zelf. Een anderhalf plezierig uur lang liet hij een menigte van zesduizend kijkers genieten van het aloude virtuoze spel dat hem zo'n speciale plaats heeft verschaft in de geschiedenis van het Ne derlandse voetbal anderhalf uur lang was juist hij de man om wie alles draaide in het elftal van de oude garde. Rabotnicki (Skoplje) doet het goed in Nederland TWEEDE BELGISCHE ZEGE IN SAO PAULO - Mk s®\3, - -n Kansloos Van der Lans-Oudkerk op derde plaats in Keulen Fred A. Maier Wedstrijden in Hamar Kankkonen sprong 86 m West-Duitsland leed een sensationele nederlaag Opnieuw Spaans clubteam tegenstander van Juventus Vier uitvallers Hayes evenaarde record Een heerlijke show dus van Abe in een wedstrijd die aanvankelijk lang niet zo veel plezierige en grappige momenten had als in vorige jaren, maar die daar entegen een slotperiode had die alles goed maakte. Want nu mocht HFC een kwar tier voor het einde nog met 3-1 voorstaan, toen scheidsrechter Kloppers' fluitje voor de laatste maal knerpte, stond er 'n 3-3 stand op het scorebord. Dit uiteraard tot groot genoegen van de menigte rond de witte lijnen die het maar allesbehalve plezierig vond dat de jeugd het zo lange tijd leek te gaan winnen van de oude glo rie. Voor de rust vooral was het duidelijk dat op het „trage" en uiterst zware veld de verdedigingen een dominerende rol zouden gaan spelen. En mocht het eerste applaus vooral voor de Old Internationals zijn, naarmate de zuigende grasmat zijn slopende werk beter ging verrichten kwam het uiteraard heel veel jeugdiger HFC als de beste ploeg naar voren. En Abe Len stra kon goochelen wat hij wilde, na een kwartier had hij nota bene al een vuile broek Appel, Groeneveld, Bies- broeck noch Heinen konden zijn geniale vondsten in de score tot uitdrukking bren gen. HFC speelde weliswaar onder het motto „eenvoud is het kenmerk van wa re," maar dat bleek onder deze omstan digheden het beste. Getuige althans de rustscore van 2-0, die was verkregen door Molenaar en Peter Thole. De enige zet die de Old Internationals in de rust hadden moeten doen was het promoveren van reserve Roozen tot spe lend midvoor. Roozen toch is tal van jaren matchwinnaar geweest;voor de -oude- -gar de en het lijkt ons sterk dat er een wed strijd waarin hij meedeed is geweest waarbij hij zonder treffers het veld ver liet. Maar Roozen bleef in trainingspak en dus bleef het team van de gasten onpro- duktief. HFC kwam in de tiende minuut zelfs op 3-0 toen Koenders een strafschop achter zijn vroegere clubgenoot Van der Lee (na de rust ingevallen voor Steiger) mocht schieten nadat spil Kuys hands had gemaakt om een doorbraak van HFC-ers te voorkomen. Al mag Abe Lenstra dan op leeftijd zijn gekomen, bij tijden dwarrelt hij nog even gemakkelijk als vroeger door de defensie van de tegenpartij. Rechtshalf E. Tholen strekt dan ook tevergeefs een been. Heinen (7) kijkt rustig toe. Geen verstandige ziel die de Old Inter nationals daarna nog een schijn van kans gaf. Want wat wil men als niemand het genie Lenstra wil of kan begrijpen of doorgronden? Ook toen Biesbrouck in de twintigste minuut een pass van Appel in een doelpunt omzette leefde bij niemand nog de gedachte dat het ook dit keer een echt nieuwjaarswedstrijd dat wil dus zeggen een wedstrijd met onverwachte wendingen zou worden. En toch gebeur de dat. Jongelieden van een leeftijdsgroep die Abe nooit in zijn grote tijd heeft kunnen zien voetballen begonnen met Abe Abe- geroep sfeer te brengen en men hoorde de oude garde als het ware denken: wel, waarom zullen we het niet eens echt pro beren. En daar veerde het elftal van de Old Internationals plotseling op als was er zojuist een donderspeech afgestoken inplaats van vele tientallen „rotjes". En weer onder leiding van Lenstra. De oude maestro zwaaide eens wat met de armen en deelde vervolgens de verrukkelijkste passes uit. En tóen met nog een kwartier te spelen Heinen Abe's meesterlijke werk eindelijk eens afwerkte, heerste er langs de lijnen een stemming als in de span nendste Nederland-België-match. Men weet het, de gelijkmaker waar een ieder naar had uitgezien, kwam. De oud ste speler van de oude garde, Van Staf felen, drong ver door in de wankelende defensie van HFC, er volgde een scrim mage zonder weerga waarbij uiteindelijk Biesbrouck het genoegen smaakte het glibberige leer achter Van der Meulen te deponeren. Binnen een minuut was er van een grasveld nagenoeg niets meer te zien, zo enthousiast waren honderden jeugdige kijkertjes in hun huldebetuigingen voor de oude garde. Want nu mogen veel van de namen van de Old Internationals de jeugd niets of weinig zeggen, ze weet duvels goed dat veteranen favoriet dienen te zijn als het gaat in de strijd tegen de jongeren. En terecht. Vandaar ook dat die uitslag van 3-3 zo plezierig aandeed zondagmid dag aan de Spanjaardslaan. Een lachertje in de wedstrijd HFC Old Internationals. G. Koenders neemt in glijvlucht de rug van Schaap. De oudgediende zal hem pal daarop nog verder van de grasmat opheffen. Bouwman (geheel links) glimlacht breed, Kuys (5) denkt meer aan het spel. De deelnemers voor het Europese biljart- kampioenschap driebanden, dat van 22 tot en met 26 januari in Kopenhagen wordt gehouden, zijn: de Belgische titelhouder Ceulemans, Scherz (Oostenrijk), Steijlaerts (België), Hanoun (Frankrijk), Hennie de Ruyter (Nederland), Rudolph (Duitsland), Soegaard (Denemarken), Leal (Portugal) en Blanc (Zwitserland). In de Alkmaarse veilinghal is ö'p nieuw jaarsdag voor 2000 toeschouwers een in ternationaal zaalhandbaltöernooi gehou den, dat bij de heren werd gewonnen door Rabotnicki uit Skoplje. De Joegoslavische ploeg versloeg Niloc Amsterdam met 159 en IJmond Velsen met 2210. Niloc ein digde als tweede door IJmond met 224 te verslaan. AVA uit Alkmaar toonde zich de sterk ste damesploeg. Tegen Niloc werd met 33 gelijkgespeeld en van VZV ('t Veld) werd met 75 gewonnen. Niloc kwam ook tegen VZV niet verder dan een gelijk spel (44), hetgeen echter voldoende was voor de tweede plaats. Voor vijf leden van de in Noorwegen verblijvende schaatskernploeg is 1964 goed begonnen. Liebrechts, Verkerk, Nottet, Schenk en Van der Grift droegen op de openingsdag van de tweedaagse wedstrij den in Gjoevik (Noorwegen) het hunne bij tot de voortreffelijke prestaties. Slechts met de zesde Nederlander, die in Gjoevik aan de start verscheen, ging (nog?) niet alles naar wens. Zee draaide nog niet zo als hij dat zelf zou willen en bleef niet alleen op de 500 meter zijn zwakste af stand maar ook op de 5000 meter on der de maat. Op deze laatste afstand vielen trouwens ook Van der Grift en in iets mindere ma te de jonge Schenk tegen, doch beiden stelden daar een goede verrichting op de 500 meter tegenover. Van der Grift won deze afstand zelfs in 42,5 sec, zijn beste tijd van dit nog jonge seizoen. Henri Clerckx, de 27-jarige Belgische cross-specialist heeft op oudejaarsnacht de klassieke Silvesterloop van Sao Paulo ge wonnen. De Belg, die in 1962 derde werd, legde het 7400 meter lange parkoers door de nauwe straten van Sao Paulo af in 21 min. 55,4 sec. en finishte met zeker 200 ineter voorsprong op zijn voornaam ste concurrent, de Portugees Manuel Mar ques. Het is de tweede Belgische zege in de geschiedenis van de stratenloop; in 1950 zegevierde Clerckx landgenoot Theys. [s «j ó-tr.riHjmiliiil l! >ia. jSji «giHÜS op. I: n- :4 Het beeld was als van ouds: vele dui zenden toeschouwers waren getuige van de race die vaak meer een spektakel dan een wedstrijd leek. Onder een regen van vuur pijlen en „raketten" liepen de ruim 200 deelnemers hun parkoers. De ongunstige weersomstandigheden de straten waren glad door de nattigheid maakte dat het record, door de Portugees Faria op 21 min. 37,4 sec. gebracht, niet in gevaar kwam. De eerste kilometer was voor de Portu gezen Marques en Oliveira, die met de Braziliaan Nogueira een verwoed gevecht om de leiding voerden. De Belg, die na 1.000 meter het groepje van drie had in gehaald. hield zich aanvankelijk opvallend kalm in deze race-zonder-favorieten. Vier kilometer waren er afgelegd toen Clerckx zijn aanval inzette. Met een prach tige regelmaat liep hij van zijn achter volgers weg, zodat in de laatste fase van de strijd slechts de strijd om de tweede plaats de toeschouwers kon boeien, De Portugezen Marques en Oliveira voer den dat duel. Een lange sprint van de plotseling opvallend fitte Marques maak te er echter een eind aan. Hij poogde zelfs nog een aanval op de Belg te lanceren. Marques zag echter een kilometer voor de finish dat zijn poging kahÉpas z6u zijn waarna hij zich heperkte tot'^lf^'fcöhsoluSi&en van de tweede plabfs. De uitslag was: 1. Clerckx (België) 21.55,4, 2. Marques (Portugal) 22.18,0, Oliveira (Portugal) 22.30,0, 4. Nogueira (Brazilië) 2.35.0, 5. Taylor (Engeland) 22.37.0. Alain Mimoun, de Olympische mara thon-kampioen van 1956, heeft op nieuw jaarsdag zijn 43ste verjaardag gevierd met een overwinning in het Franse plaatsje Saintes. De Algerijnse veteraan legde het 4600 meter lange straten-circuit af in 14 min. bö sec. Zijn landgenoot Donneau werd met een achterstand van 26 sec. tweede, Een Japans sportdagblad heeft in een ar tikel onder de kop „de moed van het Nederlands Olympisch Comité" gepleit voor de deelneming van Anton Geesink aan de Olympische Spelen. Zoals bekend wordt Geesink door het internationale Olympische Comité (IOC) en de interna tionale judofederatie (IJK) niet meer als amateur beschouwd omdat hij judo-leraar is. Het Japanse dagblad schrijft dat het zinloos is wereldkampioenschappen te hou den de Olympische kampioen wordt In Tokio tegelijkertijd wereldkampioen wanneer de kampioen zijn titel niet kan verdedigen. Het artikel prijst de moed van het Nederlandse Olympische Comité om zijn „judoreus" die praktisch zeker is van de gouden medaille, als prof te beschou wen. Maar als Geesink wordt geweerd van de Olympische Spelen omdat hij een judoschool heeft dan mag ook Isao Inoku- ma, de Japanse kampioen, die volgens in siders de enige is, die de wereldkampioen redelijk partij kan geven om dezelfde reden niet deelnemen. Het blad besluit het artikel met: „Als Japan de gouden medaille wint tijdens de Olympische Spelen zal..het alleen dan een eer zijn wanneer Geesink wordt, ver slagen. Het IOC en de IJF moeten Gee sink uitnodigen om deel te nemen aan de Olympische Spelen. Wat het laatste betreft kan de IJF rroch het IOC Geesink uitnodigen om deel te ne men, omdat alleen het Nederlands Olym- psch Comité bepaalt wie worden afgevaar digd. Lothar Claesges en Ernst Streng, beiden afkomstig uit Keulen, hebben door alle zes etappes te winnen, de „wieier zesdaagse van de toekomst", in de Keulse sporthal gehouden, op hun naam gebracht. Het Westduitse koppel zegevierde in deze wed strijd voor amateurs met grote over macht. Hun landgenoten Wondratsch en Kobusch, die tweede werden, hadden elf ronden achterstand. De Nederlandse com binatie Van der Lans-Oudkerk bezette met dertien ronden achterstand de derde plaats De grote man van de Nederlandse ploeg was ongetwijfeld Verkerk, die, na op de 500 m zijn persoonlijk record van 44,6 sec op 44,1 sec te hebben gebracht, met de allure van een routinier de 5000 m reed. De klokken stopten voor Verkerk na 7 min 57,8 sec, waarmee Verkerk ruim onder het op naam van de Noor Ivar Eriksen staande baanrecord bleef. De man uit Put- tershoek, wiens snelste tijd tot dusver 8 min 08,3 sec bedroeg, toonde zich zelfs sneller dan Liebrechts (7.58.6) en werd derde achter de Russen Matusevitch (7.53.9) en Yumashev (7.55.8). De vierde plaats was voor Liebrechts in 58.6 en daarna kwam wat de Neder landers betreft althans Nottet, die zijn persoonlijk record 2,7 sec scherper stelde en in 8.11.3 de achtste plaats voor zich opeiste. Tevoren hadden behalve Verkerk ook Liebrechts (43,1), Schenk (44,7) en Nottet (43,1) de 500 m in nieuwe persoon lijke recordtijder gereden. De beste Nederlander in het klassement na de eerste dag is Liebrechts, die de derde plaats bezet met een kleine achter stand op de Russen Yumashev en Shaba- v. In Oslo in het Bisletstadion, bewees Fred A. Maier momenteel de Noorse 5000 m specialist bij uitstek te zijn door deze af stand te winnen in 7 min 50,7 sec, de beste tijd tot dusver van het seizoen 1963-1964. Slechts Per Ivar Mö kwam met 7.53.8 nog enigszins in de buurt. Knut Johannesen be reikte met 7.57.6 de derde plaats, zij het dan dat hij deze positie moest delen met Stiansen. Van de Noren, die in 1963 de strijd om de Europese titel zo volledig beheersten, stelde vooral Nils Aaness op de 5000 m teleur. Hij werd in 8.07.8 acht ste. De 500 m in het Bisletstadion was een prooi voor Thomassen, die met 42 sec rond meer dan een seconde sneller was dan al zijn tegenstanders. Nils Aaness en Eriksen deelden de tweede plaats met elk 43,4 sec. Aan de grote internationale wedstrijden, die zondag in Hamar zullen worden ge houden, neemt ook een Nederlandse ploeg deel. In verband met de grote en bijzon dere sterke inschrijving, onder andere van de Russen, Zweden onder wie wereld kampioen Jonny Nilsson en de Noorse topploeg is het aantal deelnemers gelimi teerd. In de sprintersklasse kunnen twee Nederlanders uitkomen (naar alle waar schijnlijkheid zullen dit Klaas Renes en Henk van der Grift zijn), terwijl in de klassementswedstrijd over 500 en 5000 me ter vier Nederlanders zijn toegelaten. De •kétïs zfal hiétvoor waarschijnlijk vallen op Rudi Liebrechts, Verkerk, Nottet en Zee of Schenk. Op 8 en 9 januari worden de traditione le wedstrijden om de Elisabethsbeker ge houden, in welk kader tevens een wed strijd NederlandHamar zal zijn. Het ligt in de bedoeling na deze wedstrijden de selectie te maken voor de Olympische Win terspelen van Innsbruck. De ontmoeting op de Olympische ski schans van Garmisch Partenkirchen le verde woensdag een overwinning op voor de 24-jarige Finse sportleraar Kankkonen. De 29-jarige Noor Yggeseth voert na twee wedstrijden het algemene klassement aan. De uitslag van de wedstrijd in Garmisch, die door ruim 20.000 toeschouwers werd bijgewoond, luidt: 1. Kankkonen (Finland) sprongen 85 m en 86 m, 221 punten; 2. Ha- lonen (Finland) 83 m en 83,5 m, 215,8 pnt.; 3. Przybyla (Polen) 84,5 m en 86,5 m, 212,6 punten; 4. Hyytiae (Finland) 82 m en 82 m, 210,5 punten. Yggeseth werd met 78 m en 82 m (203.2 punten) negende. Het algemene klassement na twee wed strijden ziet er als volgt uit: 1. Yggeseth (Noorwegen) 423 punten; 2. Przybyla (Po len) 421 punten; 3. Immonen (Finl.) 420,7 p. Op 3 en 4 januari wordt in het gebouw van de studentensportstichting in Delft een internationaal studentensporttoernooi gehouden, waaraan studenten uit verschil lende landen, die in Nederland studeren zullen deelnemen. Naast basketbal, volley bal, zaalvoetbal en tafeltennis worden tevens wedstrijden in bridge, biljarten dammen en schaken gehouden. Van der Lee omarmt de bol. terwijl Kuys vaderlijk op hem neer blikt. Een niet eens in zijn sterkste opstelling spelend Algerijns voetbalelftal behaalde op nieuwjaarsdag in Algiers een sensationele 2-0 overwinning op West-Duitsland. De eindstand van deze ontmoeting, die voor 17.000 toeschouwers in het uitverkochte El Anasser-stadion werd gespeeld, was al bij de rust bereikt. Het was de eerste maal dat Algerije tegen een Westeuropees land speelde. Juventus Turijn heeft zich op nieuw jaarsdag geplaatst in de kwartfinales van het toernooi van Jaarbeurssteden door de tweede wedstrijd tegen Atletico Madrid met 2-1 te winnen. De ruststand van deze ontmoeting, in Madrid gespeeld, was 2-0 De eerste wedstrijd tussen beide teams leverde een 1-0 zege voor Juventus op. In de kwartfinales zullen de Italianen opnieuw een Spaanse club ontmoeten: Real Saragossa. De traditionele wedstrijd om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker (in 1913 uitge loofd bij de herdenking van de 100-jarige onafhankelijkheid van Nederland) is woensdag in Rotterdam historie geworden. Voor het laatst speelde het Rotterdamse voetbalelftal tegen een Nederlands bonds- team om dit kostbare kleinood. De Maas stedelingen wonnen tenslotte, omdat zij beter strafschoppen namen dan de bonds- ploeg. Door die strafschoppen kreeg de wedstrijd nog een sensationeel slot. Het zag er in het begin helemaal niet naar uit dat het bondsteam Rotterdam re delijk partij kon geven. De over het alge meen lichtere Rotterdammers bewogen zich vooral in de eerste helft veel gemak kelijker over het bijzonder zware Sparta- veld en het wekte dan ook geen verwon dering dat de Rotterdamse ploeg bij rust al met 2-0 leidde. De ruim 9.000 toëschouwers zagen in de eerste helft een dominerende Rotterdamse ploeg, die na een kwartier de leiding nam door 'n doelpunt van linksbinnen De Vries die na een combinatie met Bouman en Van Dijk doelman Van der Merwe geen kans gaf (1-0). Na deze treffer beheersten de Rotterdammers het spel volkomen en met vlotte combinaties werd de verdediging van het bondsteam telkens voor problemen gesteld. In de 27ste minuut was 't opnieuw raak, Linksbuiten Moulijn speelde zich in een kluwen van spelers met enkele fraaie schijnbewegingen vrij en toen was doel man Van der Merwe kansloos (2-0). Nau welijks een minuut later kwam Rotterdam opnieuw dicht bij een doelpunt toen de fel doorzettende midvoor Bouman vallend de bal hard inkopte doch Van der Merwe red de fraai. Bouman kreeg kort voor de rust nog een mooie kans toen hij alleen was doorge broken, Van der Merwe over het schot heen dook doch de bal via de paal weer in het veld stuitte. De enige reële kans, die 't bondsteam kreeg was voor de PSV- er Theunissen toen hij uit een throughpass van Nuninga naast schoot. Na de hervatting raakte de bondsploeg beter ingespeeld en dat kwam al snel tot uitdrukking in een treffer van Theunissen die doelman Pieters Graafland met een fraaie boogbal passeerde (2-1). Hoewel de bonds vertegenwoordigers nu steeds meer greep op het spel kregen yiel het doelpunt aan de andere kant. In de 63ste minuut werd Bergholtz eindelijk weer eens in het spel betrokken." De fel sprintende rechts buiten trok de bal naar de go.ed meege komen Moulijn die op zijn beurt Bou man een fraaie kans bood. De Rotterdam se middenvoor schoot echter te zacht, maar de bal belandde toen de bondsach- terhoede in paniek raakte toch achter Van der Merwe (3-1). De Rotterdammers geloofden het daarna wel. Toch zou er nog het een en ander gebeuren. Eerst raakten Van der Merwe en Bergholtz beiden bij een botsing ge wond. Zij werden vervangen door Jong bloed en Schouten. Ook Kraay, die even tevoren een bal in het gezicht had gekre gen, verliet het veld waardoor de Rotter damse achterhoede, die voor rust al Ver hoeven bij een botsing was kwijtgeraakt, opnieuw aan kracht verloor. Dat was de kans voor het bondsteam en in de 81ste minuut viel het mooiste doel punt van de wedstrijd. Sjouwer Bosveld gleed langs invaller Romeijn en met een prachtig schot van de rand van het straf schopgebied was het 3-2. Drie minuten voor tijd werd het nog 3-3 toen Romeijn grandioos miste en Nu ninga vrij voor Pieters Graafland kwam Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen. Een serie van drie was niet vol doende omdat beide doelverdedigers slechts eenmaal gepasseerd werden. In tweede instantie deden de Rotterdammers het beter toen De Vries en Kreijermaat beiden doel troffen, terwijl voor het bonds team alleen Nuninga kon scoren. De uitslagen van de draverijen, woens dagmiddag in Hilversum gehouden, luiden: Edel Hollandiaprijs (afstand 2000 m.): 1. Avirt Scotch 1.29.-; 2. Belle Amie B; 3. Bingen Magowan Winn. 6.10, PI. 2.90, ƒ2.90, ƒ3.10, K. 9.Cov. ƒ11.80. Eniopile Hollandiaprijs (afstand 2000 m.): 1. Bold Mac 1.29.6; 2. Bergleeuwerik S; 3. Buck Kinley; Winn. 4.30, PI. 3.10, 3.—, K. 30.20, Cov. 6.50. Eros Hollandiaprijs (afstand 2000 m.): 1. Zola S 1.26.7; 2. «Lihir B; 3. Ydolius. Winn. f 4.40, PI. 1.70, 1.70, 5.—, K. 9.10, Cov. 3.60, Tr. 153.40. Enterprise Hollandiaprijs (afstand 2000 m.): 1. Zwalper S 1.26.9; 2. Atie van der Lente; 3. Zora W. Winn. 3.20, PI. 2.10, ƒ1.70, ƒ2.50, K. ƒ9.90, Cov. ƒ5.60. Eric Hollandiaprijs (afstand 2000 m.): 1. Zevenklapper 1.29.1; 2. Atoom; 3. Zeno Md. Winn. 2 40, PI. 1.60, 1.70, ƒ3.—, K. 4, Cov. 4.20. Elegance Hollandiaprijs (afstand 2000 m.): 1. X Bond 1.25.3; 2. Anna Scotch; 3. Zelda's Happiness. Winn. ƒ2.30, PI. f 1.50, ƒ1.60 ƒ3—, ƒ5.20, Cov. ƒ3.90, Tr. 59.20. Edith Hollandiaprijs (afstand 2020 m.): 1. Triton Erebus (buitenweddensch.)) 1.25.1 dead heat; 2. Vlite Rose; 3. Yewel Boy. Winn. ƒ2.90, 8.10, PI. 1.80, ƒ3.40, 2.10, K. 50—, Cov. 2.60, 3.80. Elisabeth Hollandiaprijs (afstand 2030 m.): 1. Ylbode B 1.25.6; 2. Zeeadelaar S; S. Hx Hanover Winn. 7.60, P. 1.80, 1.70, ƒ2.30. Ko. ƒ12.60, Cov. 4-50. Totalisator-omzet 133.859,50. De Amerikaanse sprinter Hayes heeft woensdag in Miami (Florida) het al in zijn bezit zijnde wereldrecord op de 100 yards geëvenaard. De Amerikaan, wiens grote ambitie het is de afstand binnen de 9 seconden te lopen, evenaarde in 9,1 sec. een tijd die hij ook op 21 juni j.l. in St. Louis maakte. Hayes had veel last van de zijwind die een snelheid van bijna 15 ki lometer per uur had.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15