Centrum speelt moderne „Judith" TONEEL IN HAARLEM VELO SLIJTERIJ SWIER Tweemaal de Zeeweg Tegen alle regels in A.R. de BOER Haarlemse Halsen" spreken nieuwjaarswensen uit Faillissementen MOOI WEER OF STORM? Medische verzorging tijdens het weekeinde Oktober-overzicht van produktschap Gevonden voorwerpen Reünie 3-3 12 R.l. Kort IJmondnieuws Alweer een schip op de zuidpier VRIJDAG 3 JANUARI 1964 Mosselen Zoetwatervis Geschiedenisonderwijs vroeger en nu CONSTANT - verlovingsringen Veilingen in Aalsmeer hadden een goed jaar *9 De nieuwjaarsvoorstelling in de Haarlemse Stadsschouwburg begon deze keer in mineur: staande luisterden de toeschouwers naar de woorden van herdenking die de directeur, H. Deinum, uitsprak naar aanleiding van het overlijden van Rika Hopper. De heer Deinum beschreef de overleden actrice in gevoelige bewoor dingen als een vrouw die niet alleen een groot kunstenares was maar die ook grote menselijke kwaliteiten had door haar eenvoud en door haar vriendschap voor allen die, ook achter de coulissen, meewerken aan het totstandkomen van toneelkunst. Hij herinnerde er aan dat als de mooiste periode van Rika Hoppers carrière haar „Haarlemse tijd" mag worden beschouwd, namelijk de tijd toen zij als lid van het gezelschap Comedia nauw verbonden was met de Haarlemse schouwburg. Enige ogenblikken stilte besloten deze korte herdenking. DE TONEELGROEP CENTRUM (die juist nu langzamerhand de vroeger door Comedia in Haarlem ingenomen plaats be gint te veroveren) had voor deze nieuw jaarsavond haar Haarlemse première van het toneelspel „Judith" van Charles de Peyret-Chappuis bewaard. De nationale première van dit stuk had reeds half ok tober in Amsterdam plaats gehad, hetgeen het voordeel meebracht dat wij nu een voortreffelijk ingespeelde voorstelling te zien hebben gekregen. Deze nieuwste der vele dramatiseringen van het bekende ver haal uit de apokriefe boeken van het Oude Testament ademt sterk de geest van de tijd waarin ze is ontstaan: de tijd waar in Frankrijk door de legers van Hitler was bezet. Al heeft het stuk dan, zoals het pro gramma ons verzekert, geen politieke strekking, het heeft wel degelijk een poli tiek uitgangspunt; want deze nieuwe Ho- lofernes is onmiskenbaar een moderne veroveraar-dictator van hitleriaanse ma kelij en zijn houding ten aanzien van ver overde volken lijkt als twee druppels wa ter op die van de Duitsers in de tweede wereldoorlog. De verklaring van de schrij ver zelf, dat zijn Holofernes slechts een incarnatie is van „de brute mannelijkheid van een man die zich niet door mense lijkheid laat matigen" is in dat opzicht een nogal onbeholpen excuus. Want in zijn stuk kan men bepaald niet louter een uit beelding van de universele strijd der sexen zien; daarvoor zijn deze man en deze vrouw in veel te uitzonderlijke posities ge plaatst. HET IS DUS onloochenbaar de strijd tussen een usurpator en de vertegenwoor digster van een ten dode opgeschreven be volking, die zich in dit stuk afspeelt, ook al vervult het liefdesthema daarbij een be langrijke functie. Het is de auteur gelukt, die strijd op zo boeiende wijze te dramati seren dat het de toeschouwer geen ogen blik verveelt slechts twee mensen op het toneel te zien. De scènes zijn knap opge bouwd en de dialoog is voortdurend span nend. Als we desondanks door het drama niet helemaal worden gegrepen is dat te wijten aan psychologische onwaarschijn lijkheden vnora! ten aanzien van de Hoto- fernes-figuur. Zelfs al neemt men aan dat deze onmenselijke wreedaard al dadelijk zo zeer onder de indruk van Judiths verschij ning is dat hij haar de kans geeft, een half uur lang niet te antwoorden op zijn vraag, wat zij midden in de nacht in zijn legertent komt doen, dan nog is het onge loofwaardig dat hij zich zo lang gewillig aan haar „psychoanalyse" onderwerpt en daarna uit spontane zelfverachting een eind aan zijn leven maakt. Realistisch ge zien is dit onaanvaardbaar; hoogstens als een allegorie van de overwinning van rechtvaardigheid en moed over geweten loosheid en geweld. WAT DEZE voorstelling haar grote waarde gaf was echter de voortreffelijke wijze waarop het stuk onder regie van de Pool Vladek Sheybal (in een zeer sugges tief decor van Roger Chailloux) ten tonele was gebracht. Henny Orri gaf een sublie me vertolking van Judith, waarmee zij eens te meer, maar duidelijker dan ooit, heeft getoond een actrice van waarlijk groot formaat te zijn. Zij speelde de rol van het eerste tot het laatste moment met een fascinerende dramatische kracht, elk psychologisch detail van de figuur volle dig onthullend, waardoor deze Judith prachtig tot leven kwam. Naast haar was André van den Heuvel, als Holofernes, in een nogal ondankbare positie omdat uit zijn rol de onwaarschijnlijkheden nu een maal niet weg te spelen waren. Maar toch gaf ook hij een zeer mooie creatie te zien die op zichzelf boeiend genoeg was om ons .de tekortkomingen van de schrijver met betrekking tot deze rol te laten ver en toen THUIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5108 De arrondissementsrechtbank in Haar lem, heeft op dinsdag 31 december 1963 in staat van faillissement verklaard: Aart Cornelius de Jong, metsel- en aannemings bedrijf, wonende in Halfweg, Kanaalweg 2. Rechter-Commissaris mr. J. Ph. Muile meister. Curator mr. J. H. A. M. van Son, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 31 december 1963 geëindigd het faillissement van: Klaas Gornelis Booy, manégehouder, wonende in Assendelft, Provincialeweg 57. uitgespro ken dd. 12 februari 1963, curator mr D Aten, advocaat en procureur in Zaandam geten. Het ovationele applaus dat de beide spelers aan het slot ten deel viel, was dan ook volkomen verdiend. DE NIEUWJAARSWENS „Haarlemse Halsen", die na de pauze volgde (de drie bedrijven „Judith" waren gelukkig zonder lange onderbreking gespeeld), was dit jaar van de hand van L. J. Breure. Deze had de aardige gedachte gehad, de ge beurtenissen van het afgelopen jaar te la ten commentariëren door een uit zijn lijst gestapte Frans Hals, diens vrouw en enige van zijn bekendste modellen. Hun grapjes op het hedendaagse leven waren niet al tijd even puntig geformuleerd (de passage over een aanstaand aftreden van burge meester Cremers, dat intussen reeds lang officieel is tegengesproken, was zelfs mis plaatst), maar het geheel was door Theo Kling smaakvol en geestig geregisseerd. Piet Römer was een ronde, ietwat boerse Hals, Bep Dekker een charmante Lysbeth; Nel Knoop, als regentes, leek rechtstreeks uit het museum aan het Heiligland wegge lopen. Ook Elle de Thouars als Malle Babbe, Jan Grefe als Regent en Jaap van Donselaar als schutter waren figuren, de stad van Frans Hals waardig. Leen Jon- gewaard, als „jongen", zong met veel hu mor en élan enige liedjes, waarbij de adjunct-directeur van de schouwburg, de heer H. Meesters, zich aan de piano een vaardig begeleider toonde. Na afloop van de voorstelling was er in de bovenfoyer een gezellig samenzijn waarbij de directeur van Centrum, Egbert van Paridon, de voorzitter van de Vereni ging Vrienden van Centrum, W. G. Bit ter, in gezelschap van burgemeester Cre mers en andere leden van het gemeente bestuur, de spelers van het gezelschap en vele officiële en niet-officiële „Vrienden" van Centrum, hartelijke nieuwjaarswen sen uitwisselden. Simon Koster Ook in het winterseizoen is een wandeling langs het IJMUIDER STRAND en op de in aanbouw zijnde nieuwe pier een boeiende vrijetijdsbesteding. Een bezoek aan één der vier verwarmde STRANDPAVILJOENS is daarbij een gezellige onderbreking. Ruime parkeergelegenheid IJMUIDEN Artsen: H. Paleari, Pegasusstraat 25, tel. no. 8085; P. J. W. van der Toorn, Frans Naerebcutstraat 70, tel. 4084; W. A. Oepts, Zeeweg 295, t 1. 4023. Apotheek: Apotheek Ledeboer. Kenne- merlaan 80. Wijkverpleging: zuster M. v. d. Meulen- v. Gelder, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. no. 02550-4378, voor IJmuiden. en IJmui- den-oost; zuster A. N. Enklaar, Burg. Rambonnetlaan 19, IJmuiden, tel. 02550- 8163, voor IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560-6054, voor IJmui- den-oost en Driehuis; zuster K. Lange- jan, Irissenstraat 14, Santpoort, telefoon no. 02560-7477, voor Santpoort-noord en Santpoort-zuid; zuster I. Bovenkerk, '-**7 De garnalenvangsten zijn in oktober 1963 uitzonderlijk hoog geweest. Ruim 1.463 ton garnalen kon tegen een gemiddelde prijs van f 0,77 per kg voor menselijke consumptie worden afgezet. 227 ton con sumptiegarnalen draaide door wegens het niet behalen van de minimumverkoopprij- zen. De uitvoer van garnalen verliep be vredigend. In oktober 1963 waren de uit- voertotalen voor gepelde garnalen 179 ton en f 1,1 miljoen tegen 150 ton voor een zelfde waarde in de overeenkomstige maand van 1962. Verzending vond onder meer plaats naar België (164 ton) en Frankrijk (10 ton). In ongepelde toestand werd 385 ton garnalen uitgevoerd voor een waarde van f 671.000,-. In oktober 1962 waren deze totalen res pectievelijk 309 ton en f 605.000,-. De visconservenindustrie had een rede lijke toevoer van verse haring. De export van visconserven (inclusief marinades) bereikte in oktober 1963 het totaal van 1.112 ton voor een waarde van f 1,6 mil joen (marinades: 254 ton voor een waarde van f 338.000,-). In de overeenkomstige maand van 1962 waren de exporttotalen respectievelijk 948 ton en 1,2 miljoen. Er werd een vrij ruime hoeveelheid vis conserven geïmporteerd namelijk 626 ton voor een waarde van f 2.3 miljoen; de im porttotalen in oktober 1962 waren respec tievelijk 390 ton en 1.1 miljoen. De mosselverwerkende industrie nam in oktober 1963 ruim 1.500 ton mosselen op; de export van mosselconserven bedroeg 135 ton voor een waarde van f 310.000,- tegen 146 ton voor een waarde van 299.000,- in dezelfde maand van 1962. Afnemers waren België (100 ton). West- Duitsland (10 ton) en Frankrijk (19 ton). In oktober bereikte de aanvoer van mos selen een grote hoogte. Aangevoerd werd 18.876 ton voor een waarde van 2,2 mil joen; het Waddenzeegebied leverde 15.398 ton en Zeeland 3.478 ton. Het vleesgewicht van de mosselen bleef hoog. De uitvoer van mosselen bedroeg 11.838 ton voor een waarde van f 2.7 miljoen te gen 10.141 ton voor een waarde van f 2,3 miljoen in oktober 1962. Afnemers waren België (4.751 ton) en Frankrijk (6.739 ton). Op 8 oktober wer den de mosselzaadbanken in de Zeeuwse Stromen opengesteld voor de mosselzaad visserij. Met uitzondering van de visserij op de Westerschelde, vielen de resultaten tegen. Op het IJsselmeer leverde de hoekwant- visserij bevredigende resultaten op. De aanvoer van paling bedroeg 109 ton. welke gemiddeld 2.86 per kg. opbracht. Het aan bod van andere zoetwatervissoorten was gering. In de verslagmaand werd 174 ton zoet watervis uitgevoerd voor een waarde van 521.000; de uitvoertotalen in oktober 1962 waren respectievelijk 165 ton en 423.000. Uitgevoerd werd naar België (17 ton), West-Duitsland (54 ton), Frankrijk (65 ton) Italië (14 ton) en Zwitserland (10 ton). Al dus het produktschap voor vis en visprO' dukten. Huis ter Wissenlaan 17, Santpoort, voor Velsen-noord en Velsen-zuid. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: B. H. Smeenk, Mid denduinweg 10, Santpoort, tel. 02560-8657 SANTPOORT Arts: Ph. Haselager, Hoofdstraat no. 135, Santpoort-Dorp, telefoon 02560-8570. Apotheek: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-noord, tel. 02500- 52956. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef no. 3, Beverwijk, tel.,4234; zondag van 9 tot. 24 uur: G. J. Vos, Arehdsweg 124, Bever wijk, tel. 02510-3586. Tanda*-'.sendlenst: Velsen, Beverwijk en Heemskerk: B. H. Smeenk, Middendul nerweg 10, Santpoort, tel. 02560-8657. Apotheek: Van zaterdagmiddag 12.30 uur tot zondag 24 uur: Apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 02510-3150. Voor uw wijnen en qedistilleerd uw gezelligheidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente De leden van de Nederlandse Jeugdbond ter Bestudering van de Geschiedenis vie. ren in Den Haag het eerste lustrum, waar aan een tentoonstelling in het Gemeente museum is verbonden. „Geschiedenisonderwijs in verleden, he den en toekomst" is de titel van deze expositie, die door de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, drs. L. J. M. van de Laar, is geopend De tentoonstelling, die tot 20 januari voor het publiek geopend is, geeft een beeld van de ontwikkeling van het onderwijs in de geschiedenis. Op de -expositie zijn schoolboeken uit de negentiende en twin tigste eeuw te zien naast een aantal bui tenlandse leerboeken. De resultaten van de zelfwerkzaamheid van de leerlingen vindt men verspreid over de gehele ten toonstellingsruimte. Verder wordt getoond hoe archieven, het Penningkabinet, kleu rendia's en grammofoonplaten kunnen bij dragen om een les over een bepaald the ma te verlevendigen Staatssecretaris Van de Laar had voor de bond nog een prettige verrassing door een subsidie van ruim duizend gulden toe te zeggen, nodig om een jubileumuitga ve te financieren. BURGERIJJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Martinus L. F., z. v. G. C. Willems en M. J. Lammerse; Petra, d. v. A. L. Trappenburg en J. Hoogeveen; Moni que H., d. v. H. A. Post en W G. Boer; Thomas N„ z. v. C. A. Zuurbier en C. Th. M. Bakker; Martinus A., z. v. C. A. Zuur bier en C. Th. M. Bakker; Jonathan, z. v. J. de Wijs en G. Steenkamp; Joannes H. M. z. v A. J. Veldhuis en A. J. M. Freijee; Robert J., z. v. P. C. Castricum en A. M. de Wit; Margaretha H. M., d. v. H. N. Hamers en C E. M. Rooijmans; Jan H., z. v. C. Hil- gers en C. Jansen; Richard, z. v. H. Steeg- man en J. C. Hühl'; Irma M., d .v. R. Been tjes en L. E. Duin; Maria C. C., d. v. A. J. Dam en C. M. Koper; Ronny, z. v. G. Kok en S. M. de Meij; Robertus, z. v. R. M. E. J, van Lith en A. M. Kuyl; Johannes, z. v. R. M. E. J. van Lith en A. M. Kuyl; Eric H., z. v. H. Kneefel en F. A. Lohr; Patricia V D., d. v. J. van Haasen en C. D. H. Jellema; Johannes, z. v. A. Priester en I. Vellekoop ONDERTROUWD: A. de Jong en H. Wiersema; W. Nat en T. van Someren. GETROUWD: J. Wisker en T. M. Bleyen daal; J. P. Groen en J. KI. Groot: C. A. de Boer en J. C. Putter. OVERLEDEN: C. J. Duineveld, 60 jr. vr-- V" •>- Kennemer Kruimels Van het IJmuiden van 40 50 jaar terug is nog maar slechts weinig in het IJmui den van nu overgebleven Moderne woon- en winkel straten hebben het gezicht van het vroegere dorp in grijpend veranderd. Tal van oude straten zijn alleen nog op vergeelde foto's terug te vinden. Het is daarom wel eens aardig om heden en verleden met elkaar te ver gelijken. De twee hierbij af gedrukte foto's zijn van de zelfde plaats af genomen, namelijk op het kruispunt Zeeweg-Willemsbeekweg in IJmuiden-Oost, in de rich- 'ing van Plein 1945, waarvan natuurlijk omstreeks 1920, toen de bovenste foto werd genomen, nog geen sprake was. Waar nu de super market van Albert Heijn aan het Plein 1945 staat, stond vroeger een sigaren winkel. Aan de overzijde, in het hoekpand met het bal konnetje, was een schoen- handel en -makerij geves tigd. Op deze plaats wordt nu de laatste hand gelegd aan een nieuw pand voor een autobedrijf. Op de oude foto kan men goed zien hoe de bebouwing aan de Zee weg later het veld heeft moeten ruimen voor de aan leg van de Lange Nieuw- straat en het Plein 1945 met het in aanbouw zijnde raad huis van Velsen. We ge loven dat vooral de oude afbeelding van de Zeeweg bij tal van oudere IJmui- denaren herinneringen wak ker zal roepen. Een duivenpaar in IJmui den heeft zich niets aange trokken van de kalender. Alle winterse kou ten spijt gingen ze enige weken ge leden op het balkon van de heer en mevrouw Remmers, Reggestraat 82, van takjes- een nestje bouwen alsof het het mooiste lenteweer van de wereld was. Terwijl het vroor dat het kraakte deed mevrouw Duif haar plicht en op zekere dag lagen er twee eitjes in het nest. Het mannetje week alleen van haar zijde om voedsel te zoeken. Zo nu en dan nam hij de broedende taak van de duivin over. Met enige spanning wachtten de heer en mevrouw Remmers op het resultaat En zie, niet zo lang geleden kropen twee naakte duivejongen bibbe- lend uit hun ei. De kou van de afgelopen dagen heeft hen blijkbaar niet kunnen deren, want de diertjes groeiden als kool. Hun eet lust houdt daarmee gelijke tred. Moeder Duif moet ten minste alle zeilen bijzetten om verscheidene malen per dag de wijdopen gesperde bekjes te kunnen vullen. Zo speelt zich op dat koude balkon in de Reggestraat een idylle af waar mensen hun hoofd over schudden. Wat blijft er op die manier nog over van het lesje dat we vroeger op school leer den waarin ons werd voor gehouden dat alle vogels in mei een ei leggen? In het tijdvak van 14 de cember tot en met 27 de cember 1963 werden in de gemeente Velsen de volgen de voorwerpen als gevonden aangegeven: Zwarte lederen damespor- lemonnee inh. 1,45; kinder schoentje (1.); paar grijze lederen handschoenen, sjaal, kinderwantje, paar kinder wantjes, herenportemonnee met inh.; vulpen; wieldop; 2 bankbiljetten; muilkorf; honderiempje; speelgoed ted dybeer; blauw dekzeil van kinderwagen; dameshorloge; autoped; akten tas inh. ge reedschap en brood; crick; kinderschaats; bril in groen étui; sjaal; sleutel: paar kin derschoenen; pakje soep vlees; medaille; witte kra len ketting; laadbakopener; muts; paar suède handschoe nen; schaats (1.); portemon nee inh. francs; wollen sjaal; sleuteltjes aan ring; speel goedpop je; herenpol shorlo- ,e; zilveren gulden; paar glacé lichtbruine dames- nandschoenen; Yale sleutel; wollen sok; dubbeltje; sleu tel; bruine want; blauwe want; kinderwanten; honde halsband; bruin kinder schoentje (1.); kastsleutel; weekendtas met inhoud; iing met sleutels; gele sjaal; «jaalschaatsriem; heren- bril; jongensjack; sleutel; paar wanten; muts; want nh geld; zwarte damestas nh. geld en 2 leg.bewijzen Soc. verz.; bril in étui; leren nandschox (r.)wandelwa gentje; zwart hondje; rub berlaars (r.); rozenkrans; portemonnee; poes; huis sleutel in étui; honderiem; plastic handschoen; paar grijze wanten; paar bruine kinderhandschoenen; wiel scooter; regencape; heren sjaal; bril met donker mon- 'uur; paar glacé handschoe nen; ring met sleutels; zon nebril; leesboek; zwart-wit hondje; zilver bedelarm- geld en zegels; doos inh. 6 pakken celstofluiers en 20 sinaasappelen; zwarte da- j meshandschoen (1.). Inlichtingen betreffende 'eze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van Het zal volgend jaar 25 jaar geleden zijn dat velen werden opgeroepen voor de mobilisatie. Onder dezen waren ook de manschappen van het voormalige 3-3-12 R.l. Menigmaal zullen zi^, terugdenken aan die tijd" van spanning en ontspan ning,' vooral bij het bekij ken van oude foto's of als men oude kameraden ont moet. Oude herinneringen worden alsdan weer opge haald en er wordt geïnfor meerd naar deze of gene. Om deze reden heeft zich een comité van actie ge vormd om oude herinnerin gen op te halen en oude vriendschapsbanden te ver nieuwen, door op een nader te bepalen dag samen te komen. Er zijn reeds plan nen gemaakt, maar om deze te verwezenlijken, hebben wij alle adressen nodig, zo dat wij diegenen, die ge legerd waren in school K te Velsen, uitnodigen hun adres bekend te maken bij onderstaand contact-adres. Wellicht hebben ook enke len contact met anderen er gens in Nederland; ook deze adressen willen wij gaarne in ons bezit hebben Raad pleeg uw oude mobilisatie foto's eens. Misschien gaat het u evenals diegene, die ons het volgende uit Den Haag schreef: „Mijn enthou siasme voor een reünie van 3-3-12 R.l. heeft mij enkele uren nachtrust gekost, aan gezien ik druk in allerlei oude correspondentie heb zitten snuffelen om adres sen!" Wellicht is dit enthousias me bij meerderen te vinden, zodgt wij vol verwachting blijven uitzien naar reacties. Namens het comité van actie S. DIJKHUIZEN. Couperusstraat 132, Groningen. politie te IJmuiden. De ge deponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan genoemd hoofdbureau van politie. ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 4X3 - TELEF. 6321 SUOMI. Het bestuur van de atletiek vereniging SUOMI gaat het nieuwe jaar zaterdagavond in het Statenhuis aan de Velserweg beginnen met een bijzondere clubbijeenkomst. In deze bijeenkomst zal met spel, zang en dans en andere attrac ties de leden veel gezelligheid worden ge boden door de feestcommissie. Opnieuw is een schip vastgelopen op het zich nog onder water bevindende gedeel te van de IJmuidense zuidpier in opbouw. Het was gistermiddag de Duitse kusttan- ker „Fehmarn", uit Flitsburg en op weg naar Amsterdam, die zich. ondanks alle waarschuwingen, vergiste en prompt op de stenen zat. Naar alle waarschijnlijkheid heeft ook de mist hierbij een rol gespeeld. Na enkele uren is de Duitser, bij hoog wa ter op eiger, kracht weer vlot gekomen. De „Fehmarn" is daarna naar de bijleg gershaven gedirigeerd voor onderzoek. Na dat was gebleken, dat het schip niet lek- gestoten was, mocht het de reis naar Am sterdam vervolgen. Beide Aalsmeerse bloemenveilingen. „Bloemenlust" en „De Centrale Aals meerse Veiling", hebben volgens de di recties een goed jaar achter de rug. De totale omzet bedroeg ongeveer 75 mil joen. Bloemenlust bereikte in 1963 een omzet van 39.175.776. wat 4.713.393 meer is dan het jaar ervoor. In deze veiling worden uitsluitend snijbloemen geveild. De aanvoer van rozen bedroeg verleden jaar 104 miljoen stuks tegen een gemiddelde prijs van 20,3 ct. De omzet van de Centrale Aalsmeerse Veiling, waar zowel snijbloemen als pot planten worden aangevoerd, bedroeg per 24 december 39.420.654, wat 3.625.346 meer was dan in 1962.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5