Van Krimpen, scheidende man bij stadion Feijenoord, geridderd Doggen velde vrijdag „reuzen Piet van de Pol en Teegelaar Ouwe jongens kunnen Sparta redden De Jong heeft zege nu in eigen hand Hockey afgelast Vultink troont na 4 ronden bovenaan Ziganita kan de competitie het beste beginnen zondag De opstellingen R.C.H.-BE QUICK ZATERDAG 4 JANUARI 1964 Baba Sy liep punt in Eerste beslissingen gevallen bij bandstoten Twee jeugd-skikampioenen Annette van Zyl bedwong Maria Esther Bueno ZONDAG 2 UUR BETAALD VOETBAL AM A TEURVOETBAL 99 99 Het moet Niet bang Waar zijn ze Andere trainer Semi-profs Amateurs ZAALHANDBAL KORFBAL WA TERPOLO BA DMINTON De Senegalese dammer Baba Sy is een punt ingelopen op leider Wim de Jong in het internationaal toernooi dat in Hooge- zand wordt gehouden. Vandaag zitten Ba ba Sy en De Jong in de laatste ronde te genover elkaar. Overigens kroop Baba Sy dankzij een blufoffer door het oog van de naald, want in zijn partij tegen Bergsma overzag laatstgenoemde een combinatie, die hem een winnende stelling zou hebben bezorgd. De uitslagen eregroep 10de ronde: Mul derVan Dijk 1-1, Baba SyBergsma 2-0, RoozenburgKouate 1-1, SlabyHisard 0-2, VerleeneGournier 2-0, De Jong Dallinga 1-1. De stand: 1. De Jong 16, 2. Baba Sy 15; 3., 4. en 5. Roozenburg, Van Dijk en Kouate allen 13; 6. Dallinga 12; 7. Bergsma 11; 8. Hisard 9; 9. en 10. Mulder en Verleene 6; 11. Gournier 5; 12. Slaby 1. Hoofdgroep 10de ronde: LaportaVan Beek 0-2, AeilkemaMaes 2-0, LandSi- monata 1-1, CazemierVan Boven 2-0, IvensDe Kluyver 1-1, SteensmaCoppo la 1-1. De stand: 1. Cazemier 16; 2. en 3. Steensma en De Kluyver 15; 4. Van Beek 14 punten. In verband met de slechte gesteldheid van de terreinen is het gehele hockeypro- gramma voor zondag afgelast. De eerste wedstrijd tussen Irak en Iran voor het Olympisch kwalificatietoernooi, die in Bagdad werd gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 00. Bas van Krimpen is vrijdagmiddag on der overweldigende belangstelling op een receptie in het Rotterdamse Hiltonhotel uitgeluid als directeur van het stadion Feijenoord, welke functie hij officieel 1 ja nuari heeft overgedragen aan zijn opvol ger, de heer De Kimpe. Als eerste voerde Rotterdams burgemeester mr. G. E. van Walsum, het woord. Na zijn toespraak maakte de burgemeester de benoeming be kend tot ridder in de orde van Oran.je- Nassau, waarna hij de heer Van Krim pen. die gedurende een periode van ze- De 45-jarige caféhouder Doggen uit het Westbrabantse Heerle straalde vrijdag tij dens het Nederlands kampioenschap- bandstoten in Amsterdam van trots. Voor het eerst in zijn biljartloopbaan was hij tegen grootmeester Piet van de Pol uit gekomen en hij had meteen maar gewon nen ook. Die nederlaag van de, na de eer ste dag nog ongeslagen Rotterdammer was echter slechts een van de verrassin gen van de derde ronde, waarin alleen Teegelaar door een ruime zege op Van Loon het blazoen ongeschonden hield. Van te voren had een zeer sterk spelende Ligt- hart in 22 beurten de door een gebrek aan trainingsmogelijkheid te wisselvaftigë De Kleine naar de middenmoot gehaald. Vultink heeft tegen Popeyus heel lang de kans gehad het partijgemiddelde te kraken, maar bleek tenslotte nog twee beurten te veel nodig te hebben om ook dit record in zijn bezit te krijgen. Doggen ging tot halverwege de partij gelijk op met Van de Pol (76-75 in 16 beurten). Toen liep de vast carambolerende Doggen in twee beurten plotseling 34 punten uit (82- 116). De gedachte echter, zo ver voor te staan maakte Doggen hypernerveus. Dat was de kans voor Van de Pol, die wel eens meer uit ogenschijnlijk hopeloze positie is teruggekomen. De oud-wereld- kampioen naderde langzaam maar zeker en toen hij na 31 beurten op 142-144 was genaderd, wees nog niets op zijn komende nederlaag. In de volgende beurt werd het vonnis echter voltrokken. Van de Pol miste na vier caramboles en toen snelde Dog gen met een serie van zes ineens naar het eind van de partij. Hoe moeilijk het is een record te breken bleek bij Vultink, die in zijn eerste twee beurten tegen Popeyus met series van 24 en 51, al halfweg de partij was gevorderd. Er volgde een lichte inzinking, maar toen Vultink met nieuwe series van 18 en 22 naar 9 beurten tot 131 was gekomen, had hij nog zeven beurten over om de laatste 19 caramboles te maken. Met het vooruit zicht van een nieuw record echter strom pelde de vlotte caramboleur ineen tot een stuntelend mannetje dat nu keer op keer eenvoudige stoten miste. En toen Vultink dan eindelijk de finish haalde, wees het scorebord een totaal van 19 beurten aan, drie teveel. Vrijdagavond vielen de eerste beslissin gen, zij het in negatieve zin Door neder lagen tegen Van de Pol en De Kleine werden respectievelijk Popeyus en Van Loon, die overigens al geen kampioensas piraties meer hadden, definitief uitgescha keld. Dat gebeurde later ook met Ligthart, die tegen een in vorm zijnde Vultink kans loos was. Doggen verdiende vrijdag zeker Janny Kets de Vries bij de meisjes en Rob Eschauzier bij de jongens zijn de nieuwe Nederlandse jeugdkampioenen ski geworden. Bij de meisjes zegevierde Jan ny Kets de Vries in de slalom, zij het met bijzonder klein verschil op René Palm, die in twee manches slechts een tiende seconde achter haar bleef. René Palm was de snelste in de reuzenslalom. Bij de herenjunioren won Otto Zoetelief de slalom en Peter Kruit de reuzesla lom, maar Nederlands kampioen werd de zoon van de Nederlandse gezant in We nen, Rob Eschauzier, die tweemaal twee de werd. Annette van Zyl, de Zuidafrikaanse en kelspelkampioene, heeft tijdens de halve finales van een internationaal tennistoer nooi in Port Elisabeth voor een verras sing gezorgd door de Braziliaanse Maria Esther Bueno, in 1959 en 1960 Wimbledon- kampioene, in twee sets te verslaan. An nette van Zyl zegevierde met 6-2 7-5 en zal nu in de eindstrijd de Amerikaanse Darlene Hard ontmoeten. de ere-titel „kampioenendoder". Want na Van de Pol werd ook Teegelaar het slacht offer van de nuchter en robuust scorende Doggen, die Teegelaar met een slotserie van zestien velde. Daardoor bleven er maar liefst vijf kanshebbers over: Vultink, Van de Pol en Teegelaar, elk met 6 winst punten, De Kleine met 5 en Doggen met vier punten. De stand na vier ronden: pnt alg. gem. 1. Vultink 6 6.28 2. Van de Pol 6 5.22 3. Teegelaar 6 4.50 4. De Kleine5 5.04 5. Doggen 4 4.35 6. Ligthart 2 4.41 7. Van Loon 2 4.03 8. Popeijus 1 3.85 Namen s de prof spelers van Feijen oord overhandigt Hans Kraay de scheidende directeur van het stadion Feijenoord, Bas van Krimpen, een aktentas. ventien jaar het directeurschap heeft be kleed, de bij de orde behorende versier selen op de revers spelde. Daarna een dankwoord van de heer Van Krimpen tot de burgemeester, waarin hij het belang van het stadion Feijenoord re leveerde voor de Rotterdamse schatkist jaarlijks draagt het stadion zo'n be drag van 350 a 400 duizend gulden af aan vermakelijkheidsbelasting en dan te weten, dat in de beginjaren de clau sule bestond, dat het stadion per, jaar 15.000 gulden moest afdragen aan de ste delijke belasting. Vervolgens spraken dr. ir. L G. Ver- steege, president-commissaris van de nv stadion Feijenoord (de heer Van Krimpen is al eerder opgenomen in het college van commissarissen), de heer C. R. J. Kieboom, voorzitter van de sportclub Feije noord, waarvan de heer Van Krimpen be stuurslid is geweest en thans lid van ver dienste is, Jan Cottaar namens het „af- scheidscomite Bas van Krimpen" en de Nederlandse- en de Rotterdamse sportpers, K.N.V.B.'s voorzitter, de heer A. L. M. Schroder, de heer J. Bijloo, voorzitter van de afdeling Rotterdam van de K.N.V B., de heer Dick Bessem namens de vereni ging van stadion- en sportparkdirecteuren, Kraay namens de contractspelers van Feijenoord en als laatste de arts van het stadion, de heer Vuylsteke. De sprekers deden hun woorden verge zeld gaan van enveloppes met de traditio nele inhoud of geschenken, die ook daar na nog tijdens de receptie door talrijken werden aangedragen. Voor de amateurrijders in de drafsport is in de komende maanden een competitie ontworpen, waaraan na een zestal num mers een kampioenschap is verbonden. Voor het eerste deel, zondag in Hilversum, bestaat al grote belangstelling. In het grote veld gaat het meeste vertrouwen uit naar de regelmatige Ziganita, die met een goede amateur Anna Scotch en Zephyr Magowan wel kan kloppen. Outsider is Zilo temeer daar dit paard voor een ama teur zeer moeilijk is. Het verdwijnen van de 8-jarige merriën heeft een slechte invloed op de bezetting van de internationale nummers. Stal Geer- sen is in een veld van zeven met drie paar den vertegenwoordigd, een verschijnsel dat in vele landen niet is toegestaan. Hij kan met Walter Hollandia en Midas G de eerste en tweede plaats bezetten. L'Espoir B kan derde worden. Meer strijd en spanning is te verwachten in het sprintersnummer, waarin de weer in vorm komende X Hanover eindelijk weer eens een zege kan boeken over Victor Hollandia en Yellow Six, met daarbij ech ter als gevaarlijke outsider Un Gamin. Weer in vorm is ook Zola S, die in het negende nummer zijn tweede zege kan boêken, daar hij betrouwbaarder is dan Zingano en Alkestis. Ook Zahir B zal zijn klasse kunnen be wijzen met een zege in de tweede afdeling van deze draverij, waarin Zoon van Kievit en Un Gamin met vrijwel gelijke kansen staan. De laatste goede verrichting van Yonker Hanover maakt hem tot de favoriet in een groot veld om de Emberiza-prijs. De grote concurrentie komt van Buffalo Bill en de opkomende Atoom. Outsider is Zora W, die bij haar laatste optreden zeer sterk ein digde. Niet minder groot is het veld in de twee de autostartkoers. De verbeterde IJssel geniet hierin meer vertrouwen dan Zippy en Art Erebus. De snelste is echter Alpen raaf, doch zijn slechte positie aan de start geeft hem niet meer dan een outsiderskans. Voor Geersen liggen er nog twee over winningen in het verschiet. De eerste met Barbarossa in een groot veld, echter van zeer bescheiden klasse. Wie de minste fouten maakt kan winnen. Amora Guy en Athos the Saint lijken de gevaarlijkste concurrenten. Angelo Spencer kan zijn tweede achtereenvolgende zege boeken, tenzij Bergleeuwerik S en Azuro Pluto voor een verrassing zouden zorgen. Ten slotte kan Alchimist worden genoemd als de kanshebber in de Edelreiger-prijs, waarin van Blauwe Druif en Zambina nog enige tegenstand is te verwachten. DE BELANGRIJKE WEDSTRIJD (GRONINGEN) Sport tijdens het weekeinde Het gerecht, oorspronkelijk te serveren op (een verregende) tweede kerstdag, ver volgens gepland maar weer afgelast op vorige week zondag, staat morgen dus voor de derde maal op de voetbalspjjs- kaart. Voor de thuis spelende clubs uit Haarlem wekt de maaltjjd eerder de in druk van een licht te verteren toetje, al kent een dergelijke boute mening altijd zijn gevaarlijke zijde. Be Quick duelleert met RCH in Heem stede. De Racing veranderde niet van aangezicht sinds het duel tegen KFC. De Groningse combattant klimt de laatste tijd gestadig, wellicht een uitvloeisel van de beloofde aantrekkelijke extra-premies. Haarlem ziet zich tegenover „sluitstuk" ZFC geplaatst. „Geen al te moeilijke wed strijd", zegt wellicht de Haarlemsuppor ter. Maar een kat in nood maakt rare sprongen, voeren de Zaankanters ditmaal ongewild mee in hun blazoen. De Haar lemmers haspelden hun voorhoede wat door elkaar: Jaski (hersteld) rechtsbuiten, de jeugdige Pijs midvoor. KFC en EDO reiken elkaar zondag in Koog de hand, gelijktijdig beseffende dat een nederlaag nog meer zorgen baart. De rood-zwarten betreden met Wiertz als midvoor en Jonker (weer) als linksbinnen de grasmat. Op een laag in cijfers uit te drukken gelijkspel mag het thuisfront toch wel rekenen. Telstar staat voor de derde keer op het punt naar Eindhoven te toeren, waar de IJmuiders een niet al te licht karwei wacht want de zuiderlingen laten zich niet gauw op eigen veld afschrikken. Ge schraagd door de kracht van de hechtste betaalde defensie, vermogen de witte Vel- senaren zeker een punt te vergaren. De stand in de eerste en tweede divisie A luidt: Velox 15 21 Alkmaar 15 27 Sittardia 15 20 Zwartemeer 15 23 Volewijckers 15 20 RCH 15 19 Elinkwijk 15 20 Leeuwarden 15 16 SHS 15 20 Heerenveen 15 16 Eindhoven 15 19 Tubantia 15 15 Excelsior 15 17 PEC 15 14 Telstar 15 16 HVC 15 14 DHC 15 16 't Gooi 15 14 Willem II 15 14 Zwolse Boys 15 14 RBC 15 12 Haarlem 15 13 Ensch. Boys 15 12 Hilversum 15 12 Fortuna (VI.) 15 11 KFC 15 12 Veendam 14 9 Be Quick 15 11 VVV 15 9 EDO 15 11 BW 14 2 ZFC 15 9 Voor de amateur-voetballers staan zon dag inhaalwedstrijden op het programma voor de tweede ronde om de districts beker en daarbij komen ook enkele clubs uit Haarlem en omgeving in het veld. Al leen Hillegom en ETO hebben zich al voortmeeuwen, Bloemendaal, Hoofddorp Boys, THB en Onze Gezellen zijn inmid dels al uitgebekerd. Ripperda krijgt het voor eigen publiek op te nemen tegen De Kennemers en - .1'! „Naar Spangen, meneer?" De taxi chauffeur voor het Rotterdams Cen traal Station taxeert me. „Weet u wat van voetballen?" Als ik schuchter knik per slot ben ik op dat moment in Rotterdam zegt hij grinnikend: „Van af zondag kraait de Sparta-piet weer Koning, hoor meneer!" Zijn lach is luid boven het diep motorgebrom van de wegschietende wagen. De man, die reden tot dit opmerkelijke optimisme geeft is de 29-jarige Hans de Koning, die zondag tegen Blauw Wit voor het eerst dit seizoen weer de linkshalfplaats zal bezetten in het team van ere- divisie-hekkesluiter Sparta. „Ik probeer er niet aan te denken. Doe ik het, dan breekt het koude zweet me uit", zegt heilgymnast-masseur De Koning in Couda. „Het moet nou maar gebeuren. Hoepla, 't water in en dan maar zwem men". Men weet het, het gaat slecht met het roemruchte Sparta dit seizoen. Dat de Rotterdamse rood-witten nu op de helft van dit seizoen met Volendam de laatste twee plaatsen bezetten met een achter stand van zes volle punten op de rest van teams. „Rotterdammers zijn altijd optimisten," zegt Hans de Koning op het dakkamertje in zijn ouderlijk huis. „Ze willen gewoonweg niet beseffen, dat het met Sparta wel eens fout kon gaan. Ze vinden steeds weer excuses. Ze klampen zich vast aan iedere strohalm die ze maar in de gaten krijgen. Ben ik eigen lijk ook niet zo'n strohalm? Eerlijk ik krijg het benauwd als ik bij de training mensen langs de kant hoor zeggen: als die De Koning weer meedoet vliegen we omhoog. Wat denken die mensen wel! Dat één speler ineens een heel elftal op kan krikken? Ik zal in de eerste wedstrij den genoeg werk hebben om mezelf op te krikken tot een behoorlijk ere-divisie- peil. Van 12 mei af heb ik niet meer in het eerste gespeeld. Dat is een tijd!" „Een klassespeler kan misschien direct weer volop meedraaien, kan direct een team weer inspireren, maar niet zo'n ge wone doorsnee-voetballer als ik ben. Waar of niet? Ik ben maar een eenvoudig spelertje, zoals er tientallen rondlopen. Denk nou niet, dat ik overdreven beschei den doe, of dat ik een zwartkijker ben. Ik mag me toch wel een dagje ouder noe men dan de gemiddelde voetballer met mijn negenentwintig jaren. Dan weet je, dan heb je het vele keren meegemaakt, dat een voetbal heel raar kan rollen. Dat je kunt theoretiseren, maar dat de doel punten net kunnen vallen waar je ze niet verwacht. Nooit vergeet ik die oefenwed strijd tegen VUC, toen we stonden te schutteren als een stelletje schoolknapen en met 1-0 verloren. Enkele dagen later wonnen we in Glasgow van de Rangers in de Europabekerstrijd. Je kan er nooit wat van zeggen". „Vanzelfsprekend heb ik wel vertrou wen, dat we de degradatie kunnen ont springen. Maar dan niet omdat de een of andere speler weer opgesteld staat, maar omdat vanaf dit moment elf kna pen in het Sparta-shirt elke wedstrijd als een cupmatch gaan beschouwen, elke wedstrijd gaan en willen vechten voor elke meter gras. Het moet! Het is de enige manier. Geen mooi voetbal probe ren ten koste van resultaten. Dat kun je doen als je er beter voorstaat. Nu is het alleen een kwestie van lijfsbehoud". „Ik ben nooit een speler geweest, die zich drukte. Ik ging er altijd voor de volle honderd percent tegenaan. Dat heb ben ze me wel eens verweten. Ze hebben wel eens gezegd, dat ik te onbesuisd speelde. Misschien hebben die mensen wel eens gelijk gehad. Vroeger. Nu niet meer. Je wordt een dagje ouder. Maar laat men niet denken, dat ik na dat gescheurde scheenbeen en die lange af wezigheid bang geworden ben. Zondag ga ik er wéér voor de volle honderd percent tegenaan. Dat mag men van mij verwachten. Er staan te grote belangen op het spel. Wat dat betreft ben ik blij geen jong spelertje te zijn. Mijns inziens kunnen de „ouwe jongens" Sparta nu nog het beste redden. Ik bedoel de jon gens met cupervaring, met zenuwen die al eerder enerverende duels hebben ge- De Sparta-speler Hans de Koning, die zondag na een lange afwezigheid tegen Blauw Wit weer in het veld komt, heeft op het ogenblik heel wat aan zijn hoofd. Niet alleen de pre caire positie van zijn club geeft hem te denken, ook het kersverse vaderschap. voeld. Een man als Tonny van Ede moet terugkomen. Kom es op de training kijken. Iedereen kan op de twintig meter nog twee meter van hem voor krijgen en dan loopt hij nog iedereen er uit. Tonny is een vent met ervaring en met inzet. Inzet, schrijf dat maar rustig met hoofdletters, inzet alleen kan Sparta red den." „Waar zijn ze, de jongeren die hun kans grepen? Eerlijk, vroeger hoe gek het mag klinken zat ik te wachten op het moment dat een speler uit het eerste geblesseerd werd. Daar zat ik op te ho pen. Dat immers geeft je een gulle ge legenheid je in het eerste team te spelen. Toen ik die kans kreeg heb ik 'm ge grepen met mijn hele lichaam. Ik heb iedereen laten weten dat ik er was. Ook op de training ging ik er steeds keihard tegenaan, leunde ik net zo fel tegen Ri- nus Terlouw aan als 's zondags in een wedstrijd tegen mijn tegenstander. Dat brengt je alleen tot je beste prestaties: rivaliteit, zelfs op de training. Je moet knokken voor je plaats. En knokken wil len! Waar zijn ze de jongeren van Spar ta die in dit seizoen al die gulle kansen kregen? Ze hadden mij toch geen schijn van kans moeten geven om in het eerste terug te komen! Weet u wat het is? Die jonge knanen denken er te makkelijk over, hebben het te makkelijk, menen er alleen met praten en spelletjes doen te komen. Dat zal wel niet alleen in Sparta zo zijn. Geef mij daarom de „ouderen" maar om Sparta uit het slijk te tillen. Als die er toe gebracht kunnen worden met volle inzet elke wedstrijd in de nog resterende competitie te spelen, dan lukt het Sparta in de ere-divisie te houden". „Vanzelfsprekend is het feit dat we dit seizoen een andere trainer hebben, ook een factor. Versta me goed, dat is geen verwijt aan de huidige trainer. Die man heeft het ontzettend moeilijk. Hij heeft een andere stijl van trainen en met ons omgaan dan Denis Neville. Daar moeten wij aan wennen. En hij moet aan ons wennen. Neville kon je in het Nederlands de les lezen. Thompson probeert dat in het Engels, waarmee hij natuurlijk lang niet zo dichtbij komt. Onze huidige trainer is een gentleman, die het in vriendschap en beleefdheid zoekt. Hij doet alles voor ons. Voor hem hopen wij, spelers, dat we gauw in de lift komen. Dat die man geen grijze haren krijgt! Zouden ze hem houden? Wat een vooruitzicht, wat een baan eigenlijk hè?!... 't Is natuur lijk klinkklare onzin om die man de schuld te geven van ons falen. Dat heeft een groep van oorzaken: blesures, spel- pech. mentale zwakheid en wie weet wat nog meer. Wist je het maar, dan kon je het direct verbeteren." „Verscheidene factoren zijn het, die Sparta onderaan drukken. Factoren ech ter die we allemaal weg kunnen drukken door ons volledig in te zetten. Dat kan het Sparta-publiek zondag tegen Blauw Wit van mij verwachten, volledige inzet. Misschien dat ik door mijn voorbeeld de andere spelers kan inspireren hetzelfde te doen. Ik hoop het. Maar datzelfde pu bliek moet er ook op rekenen dat ik na er zoveel maanden naast te hebben gestaan met de zenuwen in de keel het veld op zal komen. Lukt het en dat merk je al na vijf minuten spelen dan heb ik geluk gehad. Ik ben fit, heb er hard voor gewerkt. Train elke dag. IVjaar of ik het goede gevoel, de juist timing, de sfeer direct weer kan pakken...? Ik zou zeggen: kom over een week of vier pas naar me kijken. Mis schien dat dan die Rotterdamse taxi-, chauffeur, waar u over sprak, gelijk krijgt dat ons Sparta-vogeltje van louter plezier gaat kraaien, maar dan vast niet alleen omdat De Koning weer meespeelt, maar omdat we met z'n elven het zelf vertrouwen terug hebben. Want dat staat bij mij als een paal boven water: we hebben de spelers ervoor om van die laatste plaatsen af te komen, al staan we nog zes punten beneden de fatale streep." Jan Dassen RCH (thuis tegen Be Quick): Van der Voort; Wullems en Honout; Nanai, Koning en Euwes; Doesselaar, Dahrs, Engelsma, Maslo en Meijer. Haarlem (thuis tegen ZFC): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Boom, Be- rendregt en Clavan; Jaski, Vreeken, Pijs, Van den Berg en Jonker. EDO (uit tegen KFC): Amama; Dissel- köter en Berends; Nijman, Krooder en Spiers; Van Beekum, Van der Putten, Wiertz, Jonker en Breeuwer. Telstar (uit tegen Eindhoven): Stuy; Van Kampen en Pirovano; Hendrikse, Kort en Brom; Van Dolder, Daniëls, Allart, Van Wooning en Dikstaal. Ripperda (thuis tegen De Kennemers): Gerritse; Heesemans en Bouman; Boekelaar, Van der Sluis en Las- schuit; De Vries, Pieterse, Houtkamp, Kuyer en Hazeth. Schoten (uit tegen Neerlandia): Hoo ning; Buter en Verschure; Kossen, Van Elk en Kollaard; Dinkelberg, Flader, Beringen, Blom en Kops. TYBB (uit tegen Renova): Woonings; Van Honschoten en Nunnik; Riet vink, Veldhuizen en Pebesma; Jan sen, Blom, Van der Klugt, Van Dijk en Meyer. Schoten gaat op bezoek bij Neerlandia. Voor beide Haarlemse clubs zitten er winstkansen in deze ontmoetingen. In Haarlem-Noord zullen Renova (4de klasse) en TYBB (2de klasse) gaan uitmaken wie naar de derde ronde over gaat. Ondanks het klasseverschil kan dit een interessan te wedstrijd worden. Verder worden on der meer nog gespeeld de wedstrijden: DEM-Stormvogels, Beverwijk-WB, Vi- tesse'22-Alcmaria Victrix en Assendelft- NFC. Bloemendaal heeft in de vierde klas C van West I een inhaalwedstrijd voor de competitie af te werken tegen hekkeslui- ter Wijk aan Zee. Deze ontmoeting al enkele keren afgelast moeten de „whi tes" in volle winst omzetten, want anders komen zij zelf in de verdrukking. De tweedeklasser Hillegom gaat zondag naar Driehuis voor het spelen van een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen de vierdeklasser Waterloo. De opstelling van Hillegom luidt: Van der Waal; Blok ker en Duyzers; Tol, Amoldi en Stroom - bergen; Van der Berg, Snoeks, Van Braam, Dirk de Jong en Bob de Jong. Zondag wacht de handballiefhebber in de sporthal in Heemskerk een interessant programma. De dames van Niloc komen op bezoek bij de Blinkert en hoewel wij de Haarlemse dames beter achten dan de gas ten, verwachten wij een spannend duel omdat Niloc na de grote 10-3 nederlaag tegen de Blinkert geen wedstrijd meer ver loor en duidelijk in de running is. (Aan vang 13.30 uur). Om 12.40 uur ontmoet Full Speed de kam pioenskandidaat SEW. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen eindigde in een klei ne zege voor SEW. Ook nu voorspellen wij een kleine overwinning voor de gas ten. Het zal voor Full Speed de laatste kans zijn bij de kanshebbers te blijven be horen, hoewel de achterstand vijf punten bedraagt. De Blinkert-heren krijgen het Utrechtse Attila op bezoek en moeten toch in staat worden geacht voor een enthousiast eigen publiek een of meer punten te veroveren. (Aanvang 14.20 uur). In de afdeling Haarlem begint er teke ning in de strijd om de bovenste plaats te komen. Bij de heren wordt IJmond on getwijfeld kampioen, al is de weg nog lang, en ook Concordia zal IJmond zon dag niet van de overwinning kunnen af houden. Ook de tweede plaats is belang rijk en hiervoor komen Zandvoortmeeu- wen en Concordia het meest in aan merking. Maar dan moeten de Zandvoor- ters zondag van de Rapidianen winnen. Bij de dames gaat Rapiditas ongeslagen aan de leiding en zal deze positie ook tegen Concordia niet prijsgeven. IJmond volgt met enige punten achterstand en kan die achterstand door een zege op TYBB ongewijzgd laten. IEV is het zwakke zus je en zal ook na zondag na de wed strijd tegen ADO puntloos onderaan bengelen. De competitieleider van de KNKB heeft voor de eerste zondag in 1964 een in haalprogramma vastgesteld, waardoor Haarlem en Watervliet nog een vrije zon dag hebben. In de tweede klasse krijgt Animo Ready bezoek van MEO, waarin de thuisclub niet kansloos is. Stadgenoot Aurora krijgt het sterke KCO op bezoek. Een zege van de bezoekers ligt in de lijn der verwachting. Een zeer interessante wedstrijd is O'- kwartierSVK. De thuisclub is momenteel zeer goed in vorm, zodat topploeg SVK op een warme ontvangst kan rekenen. Staartploeg Nieuw Flora gaat op bezoek bij OKV in Oostzaan en die reis zal wel geen winstpunt opleveren. Met de heren-wedstrijd HPCPSV wordt vanavond om acht uur in het Sportfond- senbad in Haarlem de wekelijkse water- polocompetitie-avond geopend. Kroosdui kers uit Westzaan is vervolgens de gast van Njord '59. De dameswedstrijd NVA2- Haarlem wisselt de herenwedstrijden af. waarna de reserves van Haarlem het op nemen tegen HVGB 3 en als laatste wed strijd gaat een treffen tussen HVGB 2 en DWR. Velsen speelt zondagmiddag in de Bad- mintonhal in Haarlem voor het behoud van zijn plaats in de badmintonhoofdklas- se. De tegenstander van Velsen komt voort uit de ontmoeting tussen de eersteklasse- kampioenen „Badhoevedorp" en het Til- burgse Ragazzi, die elkaar zaterdagavond in de Badmintonhal zullen ontmoeten.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9