Drie minuten gaf Telstar voor eindsignaal overwinning prijs WilmS floel Pater Leo vertelde over Borneo op Internationale KAJ-dag IN DE VISHAL EN OP ZEE Pas in tweede verlenging wipte Stormvogels tegenstander DEM SCHAATSEN Linksbuiten zorgde voor enige goal van Velsenaren Betere eerste helft van Eindhovenaren Full Speed raakte geïntimideerd: 4-1 VSY demonstreerde onproduktiviteit Kinheim klaarde 't op het nippertje Hillegom sloeg pas na hervatting toe Volksdansfeest van IJmond-clubs Logeergelegenheid in Velsen Dodental stijgt in Belgradose botsing Overheid ziet nut van missie duidelijk Brood in Velsen Werktuigkundige uit Velsen ingesloten Vergeefse inbraak in Santpoort-Zuid V erkeer sambtenaar in Velsen VVB werkte grote achterstand weg St. Eloy had beste volleybalteam Alle zomerhuisjes in IJmuiden verhuurd Havenberichten en schaatsen slijpen MAANDAG 6 JANUARI 1964 10 IEV versloeg ADO: 5-4 Voor Wijk aan Zee wordt toekomst erg somber STOFZUIGERS Nederlaag tegen SEW Van Kampen matchwinnaar bij Telstar-reserves Onhoudbare dreun Tegen Waterloo 5-2 SPORTHUIS Kerkelijk nieuws Ripper da-Kennemers B ever wijk- VVB Indien er iemand gistermiddag kort voor het einde van de wedstrijd Eind hoven—Telstar een weddenschap had af willen sluiten en dan van zijn kant zou hebben gesteld dat toch nog een punt ten deel zou vallen aan de thuisclub, zou hij onder de 11.000 toeschouwers heel weinig partners hebben gevonden. Door een doelpunt van linksbuiten Dikstaal in de negende minuut na de hervatting was Telstar op 0—1 gekomen en het zag er in de verste verte niet naar uit dat Eind hoven ondanks een toenemende hoeveel heid aanvallen voorbij doelman Stuy zou komen. Maar drie minuten voor het einde ge schiedde dan toch het „wonder". Soers kreeg wat meer ruimte en slaagde erin te scoren (11). De eerste kans voor Telstar ontstond al in de tiende minuut na een fout van stop per Sloos. Midvoor Allart kon daardoor een aanvankelijk ongehinderde rush in de richting van doelman Heyink inzetten, maar back Van Kessel spurtte nog harder. Plotseling werd de geest vaardig over de Eindhovenaren. De onverzettelijke stopper Kort hield Soers van een doelpunt af en Stuy keerde op spectaculaire wijze schoten Op het Rooswijkterrein ontmoetten IEV en de derdeklasser ADO uit Heemskerk elkaar in een vriendschappelijke wedstrijd. IEV-er Beentjes sloeg in de zevende mi nuut toe (1-0). De ADO-achterhoede ver oorzaakte een strafschop, die door Been tjes werd benut (2-0). Na de hervatting was het meteen raak voor ADO (2-1). Na 20 minuten vergrootte L. de Reus de mar ge voor IEV (3-1) en 2 minuten later schoot ook J. de Reus raak (4-1). Toen Vink in het strafschopgebied haakte bracht van Tunen de stand op 4-2 en 5 minuten later schoot ook Beentjes de bal langs Flipsen (4-3). In het laatste kwar tier kwam ADO zelfs gelijk (4-4) doch tegen het einde zag Beentjes nog een gaatje (5-4). Het begint er voor Wijk aan Zee. na de 4-0 nederlaag in de competitiewedstrijd te gen Bloemendaal, wel erg somber uit te zien. Het eerste tegendoelpunt kwam via 'n strafschop tot stand. Wijk aan Zee-doel man Schelvis had de gevaarlijke midvoor De Groot aan zijn benen vastgehouden. Tot even voor de rust hielden de bezoekers zich nog staande. Toen viel de tweede goal (2-0). Na de hervatting liep het voor Bloemendaal allemaal nog beter. Numan en Beidschat voerden de stand tot 4-0 op. Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton. AEG, Philips ei VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 In de Heemskerkse sporthal speelde een geïntimideerd zaalhandbalteam van Full Speed tegen leider SEW. Deze matheid droeg er toe bij, dat de Nibbixwoudse speelsters binnen 10 minuten met 30 voorstonden. In de 2de en 5de minuut gaf Van Koomen doelvrouwe Rina Voogt geen schijn van kans. In de 9de minuut trof Koopman met een achterwaarts schot doel. Full Speed schudde daarna de matheid van zich af en speelde duidelijk beter. De doelvrouwe van SEW verrichtte de mooiste reddingen, maar moest in het prille begin van de tweede helft zwichten voor Nel Toon. Doch verder konden de IJmuider voorwaartsen niet komen. Toen in de 7de minuut Huisman met een ach terwaartse worp 41 scoorde en kort daarop Van Koomen wederom raak schoot, ging de strijd als een nachtkaars uit. De stand van de eerste klasse West A van de dames-zaalhandbalcompetitie is: SEW - 6 6 0 0 2910 12 AVA 5 3 0 2 31—24 6 Full Speed 6 2 1 3 23—27 5 Sagitta 6 2 1 3 2631 5 At'nleta4 2 0 2 1012 4 Vriendschap 5 0 0 5 1731 0 De Telstar-reserves hebben tegen Vole- wijckers II hun leidende positie in de re serve tweede klasse A behouden. Voor de hervatting was Volewijckers II op 't glad de hoofdveld van Schoonenberg onbetwist de betere ploeg. Nadat de hoofdstedelin gen alleszins verdiend de leiding namen, deponeerde Van Kampen de gelijkmaker voor Telstar in het net. Hoewel Volewijckers II na rust weder om een voorsprong (1-2) nam, maakte Fa- renhorst direct na de aftrap gelijk (2-2). De 1000 toeschouwers zagen Van Kampen matchwinnaar voor Telstar II worden Met nog 14 minuten te spelen plaatste hij de bal met een boog over de te ver uit gelopen Volewijckers-doelman (3-2). van de uitstekend spelende Van Lint en Van Diessen. Het overwicht van de thuis club werd zo groot dat de eerste symp tomen van een paniek in de Telstar-ver dediging zichtbaar werden. Van Diessen brandde opnieuw los, twee keer zelfs, maar zijn eerste schot was veel te hoog gericht en het tweede boezemde Stuy geen angst in. Vlak voor rust gaf Al lart een voorzet, maar Dikstaal faalde in schitterende positie. Telstar had zich overigens in de laatste minuten voor rust al enigszins hersteld en trok deze lijn ook na de hervatting door, terwijl Eindhoven toen volledig van slag scheen te zijn. In de negende minuut kwam het doelpunt van Dikstaal. De linksbuiten scoorde met een keihard, diagonaal, on houdbaar schot na een voorzet van links binnen Van Wooning: 01. Twee minuten later vergat Allart een voorzet van Dikstaal op de juiste wijze af te ronden. En na een kwartier faalde Al lart opnieuw toen hij in vrije positie voor Heyink verscheen. Met nog een kwartier te spelen begon Eindhoven aan een wanhopig slotoffensief waaraan vrijwel iedereen deelnam. Overi gens kreeg ook nu Telstar de beste sco- ringsmogelijkheid. maar Van Wooning liet ze ongebruikt liggen. De muur voor het doel van Stuy scheen tot het laatste mo ment zonder hiaten te blijven, totdat in de 87ste minuut dus Soers toch nog een ope ning vond (11). VSV heeft in de competitiewedstrijd op zijn Driehuizer veldencomplex een duide lijk tekort een produktiviteit gedemon streerd. Vliegende Hollander won dit duel doordat zijn voorhoede wel fouten kon af straffen. Alleen in het begin van de eer ste helft waren de KLM-ers opgewassen tegen het technisch superieure VSV. In de 16de minuir aarzelde rechtsbuiten Hooge- veen echter niet tijdens een verwarde si tuatie voor het heiligdom van Klaasen de bal over de doellijn te drukken. VSV was niet gedëprimeerd door deze tegenslag, maar nam het initiatief volle dig in handen. Linksback Veldman dach ten wij VSV de volkomen verdiende gelijk maker te zien scoren, maar zijn kopbal uit een corner van linksbuiten Voet werd meesterlijk door doelman Van Veen over de lat getikt. Na de hervatting heeft VSV steeds ge probeerd op gelijke hoogte met Vliegende Hollander te komen. Langbroek, Kramer en vooral Huider weigerden evenwel te scoren. Nadat rechtshalf Gravemaker (VSV) zijn doelman vakkundig op de doel lijn had geassisteerd, schoot linkshalf Van Oeveren ineens een vrije trap in, die doelman Van Veen keurig stopte. Het offensief van VSV resulteerde slechts in 6 corners. In de 40ste minuut viel de de finitieve beslissing. Rechtsback Schoon Een fiks gedrang voor het doel van Vliegende Hollander, waar Kramer van VSV een vergeefse poging doet zijn ploeg een doelpunt te bezorgen. Kinheim heeft met 3-2 over DSOV uit Vijfhuizen kunnen zegevieren. Kinheim miste door Snijders 5 minuten voor het einde een strafschop, terwijl DSOV aan de andere kant een strafschop benutte. In de eerste helft had Kinheim geluk toen Smit voorzette en Van Doorn na 10 minuten raak schoot (1-0). Een minuut later zette dezelfde speler goed door en had opnieuw succes (2-0). Na de hervatting werd DSOV veel ster ker. Na 18 min. schoot de DSOV-rechts- binnen via de paal raak (2-1). Pas na 35 minuten maakte Smit uit een fraaie pass van Snijders er 3-1 van. Niettemin vocht DSOV verwoed verder en kwam via een strafschop toch nog op 3-2. Hillegom heeft het in een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het twee klassen lager spelende Waterloo vooral in de eerste helft bijzonder moeilijk gehad. De IJmuidenaren, die Bruisschaart, Bannink en Mulder misten, kwamen in de 26ste minuut aan de leiding. De beste speler van het veld, Van der Zwan, kopte een corner van rechtsbuiten Boekhout in. Wa terloo had met 2-0 voor kunnen staan in dien midvoor Demmers niet in de 10de mi nuut zo had gefaald. In een naar buiten spel ruikende positie schoot Bob de Jong Hillegom naar 1-1. Na de hervatting kwam het klassever- schil duidelijker tot uiting. In de 47ste, 58ste, 61ste en 75ste minuut plaatste top scoorder Bob de Jong de bal achter vete raan-doelman Kok van Waterloo. Van Don gen miste in de tweede helft nog een strafschop voor Waterloo. Demmers schoot in de 82ste minuut een voorzet op maat van Van der Zwan in (5-2). (VSV) bewerkstelligde in samenwerking met linksbuiten Van Buuren de tweede treffer van de Amselveners, die meer kre gen dan zij verdienden (0-2). Zaterdagavond waren velen bijeen in de kantine van de Hoogovens-bedrijfs- school aan de Staalhavenweg in Velsen- Noord voor Volksdansdemonstraties en „nieuwjaarsbal". Volksdansen uit verscheidene landen waren ingestudeerd door de verenigingen Assumburg, Kesta (Kennemerstaten), Ko ningsbosch (Bakkum). Tarantella en Zo is er maar eentje (Zieme) uit Velsen- Noord. De leiding bij de uitvoering be rustte bij Zus Harten en Fred van Al- tena. De muziek werd verzorgd door het ensemble Ivans Ivaf Ozeh. Het volks dansen heeft in de loop van de laatste jaren sterk aan belangstelling bij de jongelui gewonnen. Het ziet er naar uit, dat de samenwerking tussen de verschil lende volksdansgroepen ook in de toe komst tot succesvolle uitvoeringen zal leiden. Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 3854 In de gemeente Velsen zullen in de zo mermaanden van dit jaar vakantiegangers terecht kunnen in negen hotels en zestig particuliere adressen; 22 adressen geven gelegenheid tot het huren van kamers met gebruik van keuken en bij zestien adressen kan men terecht voor een gemeubileerde woning, of kamers met vrije keuken. Bij het verkeershuis, op het Marktplein in IJmuiden, is een logieslijst 1964 versche nen, waar men alle overige bijzonder heden op aantreft. BELGRADO (AP). Dertig mensen zijn zaterdag omgekomen en meer dan honderd werden gewond toen een volle forensen trein op het spoorwegstation Jajinci bij Belgrado op een stilstaande trein reed. Van vele gewonden is de toestand ernstig. De forensentrein was voller dan nor maal na de feestdagen. Acht wagons wer den bij de botsing in elkaar gedrukt. Arbei ders van een nabijgelegen fabriek arriveer den als eersten op de plaats van het on geluk en begonnen met de reddingswerk zaamheden. Veertig ziekenwagens werden naar de plaats van het ongeluk gezonden. De ziekenhuizen uit de omgeving hebben op de bevolking een beroep gedaan om bloed af te staan. Ter gelegenheid van de K.A.J. Interna tionale Dag die elke eerste zondag van het jaar wordt gehouden, hield gisteren pater Leo een causerie voor leden van de K.A.J. in IJmuiden-Oost in het jonge rencentrum „Het Trefpunt". De zestigjari ge missionaris, die meer dan dertig jaar werkzaam was op (Indonesisch) Borneo, verhaalde op een boeiende wijze van de moeilijkheden in dit missie- en ontwikke lingsgebied, dat een oppervlakte heeft van 25 x Nederland. Zijn belangwekkende causerie bestond uit drie delen: het ani misme onder de inlanders, de verhouding tussen mohammedanen en christenen en de verhouding tussen Indonesiërs en Ne derlanders. Het animisme leidt tot koppensnellen, dat nog voorkomt, ook in West-Borneo. Overigens zijn deze mensen bijzonder gast vrij en fatsoenlijk. De invloed van doe- koens (medicijnmannen) is nog bijzonder groot. Zeer prettige herinneringen heeft pater Leo aan de mohammedanen op Zuid Borneo. Toen hij in Japanse gevangen schap geraakte, beheerde de moefti en de imam de door hem gestichte polikli niek op een voortreffelijke wijze. In de moskee werd voor de rooms-katholieke geestelijken voor een behouden terugkeer gebeden, aldus pater Leo. Indien een Ne derlander van plan was zich te gaan ves- Aanvoer van maandag In IJmuiden werden maandagmorgen door 65 vaartuigen aangevoerd: 2140 kisten vis, 780 stuks gladde kabeljauw en 15.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 200 kisten wijting. 10 gul en kabeljauw, 1480 schol, 40 tarbot, 110 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: tarbot 6.50 5,10, grote tong 6,846,65, grootmiddel tong 5,75—5,69, kleinmiddel tong 7,967,44, tong I 9,04—8,52, tong II 7,80—7,38. Per tien stuks: grote kabeljauw 170 140, middel kabeljauw 7468. Per 50 kilogram: grote schol 4133. mid del schol 4033, kleinmiddel schol 3927, In aansluiting op het bericht over de nieuwe broodprijzen, met ingang van aan staande donderdag (zie IJ.Crt. van 4 dezer) moge er op gewezen worden, dat in Velsen de prjjzen voor „grote steden" gelden. Een 26-jarige in Velsen wonende werk tuigkundige is zaterdag in het hoofdbureau van politie t.e IJmuiden ingesloten, Hij wordt er van verdacht op nieuwsjaarsdag 400 te hebben ontvreemd ten nadele van zijn kostbaas in Santpoort. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in het nieuwe kantoor van een kolenhandel op het stationsemplacement in Santpoort-Zuid. Nadat een buitendeur was opengebroken werden laden en kas ten in het kantoor overhoop gehaald. Ver moedelijk was het om geld te doen, maar dit was niet aanwezig. Tot dusver wordt er niets vermist. De gemeente Velsen heeft een verkeers- ambtenaar. Als zodanig is benoemd de heer P. van Deenen. De taak van de heer Van Deenen is in de eerste plaats gericht op het verbreiden en bevorderen van de kennis van het ver keer en van de verkeersregels onder alle groepen van de bevolking, doch wel zeer in het bijzonder van de jeugd. Intern zal bij het voorbereiden van maatregelen op het gebied van het verkeer profijt kunnen worden getrokken van zijn ervaring. De heer Van Deenen was tot voor kort werkzaam bij de gemeentepolitie in Haar lem, waar hij de laatste jaren als brigadier speciaal was belast met de verkeersopvoe- ding en verkeerspropaganda. schol I 42—37, schol II 43—36. schol III 4133, wijting 5545, haai 4538, gul 77 65, tarbot 212—140. Besommingen van maandag In IJmuiden werden maandagmorgen de volgende besommingen, in guldens, ge maakt: KW 10—1480, KW 166—3950, KW 26—2700, KW 29—3450, KW 200—5000, KW 172—4800, KW 146-^4620, KW 195 6120, KW 164—4150, KW 205—5160, KW 143—4650, KW 213—6700. KW 77—5820, KW 384340, KW 190—4820, KW 28—4950, IJM 30—3420. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 100 kisten wijting. 15 gul en kabeljauw, 150 schol en 1000 kilo gram tong. Op zee De schepen, die zaterdag in de Ierse Zee zijn aangekomen, hebben onmiddellijk de netten uitgezet. De VL 73 Elly arriveerde daar het eerst en maakte na enkele trekken 18 last buit. De VL 131 Petronella, die later kwam, ving 10 last, de VL 121 Willem ver speelde een net, maar maakte toch nog twee mooie trekken. De VL 110, Michiel Jan, die pas bij het vallen van de duister nis arriveerde, deed een trek van 6 last. Er is veel haring waargenomen. Maan dagmorgen omstreeks negen uur waren alle schepen op het vangstterrein in actie. TfZ 1 1 t Ned. Herv. Kerk Beroepen te IJlst J. de Hartogh te Wels- rijp-Bayum te Achlum en Hitzum N. Warns te Nieuw-Dordrecht te Barneveld (2 vac.) J. v. Rootselaar te Delft en C. den Boer te Sliedrecht te Schiedam (vac. J. D. Smits) R. H. Wissink te Schipluiden. Aangenomen naar Pijnacker (vac. H. K. Stauttener) J. G. N. Cupedo te Sluiskil. Beroepen te Kortenhoef (toez.) B. F. C. de Groot te Nijkerk. Geref. Kerken Beroepen te Terzooi R. v. d. Berg, kand. te Emmeloord. Aangenomen naar Campen (Did.) H. Wanink, kand. te Hoogeveen, die bedankte voor Laar (Did.). Bedankt voor Hilversum (7e pred.pl.) A Trapman te Velp. Beroepen te Harderwijk (vac. wijlen ds. A. Dercksen) A. ter Hoeve te Heerlen. Beroepen te Beilen D. Passchier te Zwar tebroek. Bedankt voor Beilen C. H. van den Berg te Lollum. Beroepen te Maassluis (vac. C. Mak) J. Bovenberg te Geesteren-Gelselaar te Warns R. v. d. Berg, kand. te Emmeloord. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-Charlois C. Ver- hage te Hilversum-C. Beroepen te Westzaan M. Vlietstra te IJmuiden. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Utrecht Ph. Lindeman te Veendam. Geref. Gemeenten Bedankt voor Hardinxveld-Giessendam H van Gilst te Lisse. De bekerwedstrijd tussen de tweede klasser DEM en de vierdeklasser Storm vogels leverde een verrassend resultaat op, omdat de IJmuidenaren in de tweede verlenging het pleit in hun voordeel be slechtten (2-3). De blauwwitten namen in de 15de minuut de leiding. Kiewiet plaat ste de bal op de schoen van rechtsbinnen Maarieveld, die Aardenburg het nakijken gaf (0-1). Voorhoedespeler Aardenburg bekroonde in de 29ste minuut doeltreffend een goed opgezette aanval. DEM kwam daarna in de 41ste minuut aan een voor sprong, toen doelman Van Gooi te laat reageerde op een schot van Aardenburg. In de 43ste minuut bracht Wortel de par tijen op geljjke hoogte (2-2). Was Stormvogels in de eerste helft dui delijk sterker dan een nonchalant spelend DEM, in de tweede helft ging de strijd gelijk op. DEM-speler De Boer leek in de 42ste minuut een doelpunt te gaan scoren, doch Van Gooi redde fraai door de hard ingeschoten bal over de lat te werken. In de noodzakelijk geworden eerste ver lenging werd niet gescoord, ondanks een licht DEM-overwicht. Stormvogels speelde beter in de tweede verlenging. Het ver wonderde dan ook weinigen onder de 700 toeschouwers toen Stormvogels in de 38ste minuut van de verlenging de strijd beslis te. Midvoor Wortel wipte een vrije trap even buiten het strafschopgebied tegen de lat, waardoor Maarieveld een unieke kans kreeg dit sportieve bekerduel een ver rassend resultaat te geven (2-3). Ripperda voelde zich in de bekerwed strijd beter thuis op het harde en vrij gladde veld dan het bezoekende Kenne- mers. De gasten speelden bovendien voor zichtiger. De thuisclub scoorde in de eerste helft twee goals, bewerkstelligd door Hout kamp en Hazet. Kennemers gaf echter in de tweede helft de toon. Jonker bracht door twee goede doelpunten de stand in evenwicht. Pas in de derde verlenging ge lukte het Hazet het zo belangrijke doel punt op het scorebord aan te brengen (3-2). Ripperda gaat door dit resultaat over naar de derde ronde. VVB, te gast bij Beverwijk, stond tot een kwartier na de wisseling met niet min der dan 4-1 achter. Een kleine omzetting in de VVB-ploeg bracht wonderen tot stand De bezoekers kwamen naast Be verwijk om in de verlenging nog te zege vieren. Plezier deed al na twee minu ten van zich spreken (1-0). Na 20 minu ten konden beide partijen evenwel op nieuw beginnen (Kooyman 1-1). Kluft strafte even voor het rustsignaal een fout in de VVB-defensie doeltreffend af. Beverwijk drukte ogenblikkelijk na de pauze door. Minnebo en Kluft droegen zorg voor 4-1. Op dat moment trok VVB-er Van der Horst naar voren. Er kwam meer leven in de brouwerij. Boere en Luitjes brachten gezamenlijk de stand op 4-2, Boe- re voegde nummer drie aan het totaal toe. In de slotfase werd Luitjes tegen de grond gelopen. Hij voltrok zelf, door mid del van een goed gerichte strafschop, het vonnis (4-4). In de verlenging werkten liefst drie VVB-ers de bal over de doel lijn (4-5). tigen in Indonesië dan zou pater Leo (die de Indonesische nationaliteit heeft aange nomen, zoals alle Nederlandse missiona rissen) hem adviseren, om deze stap niet te zetten, alvorens hierover grondig te heb ben nagedacht. De oude generatie heeft beslist geen antipathie tegen Nederland. Zij zouden een veel inniger band tussen beide volkeren wensen. Dit ligt wel an ders bij de jongeren. De missie, die voor een groot deel vroeger in Nederlandse han den was, geniet bijzondere voorrechten bij de Indonesische overheid, omdat de Ne derlandse missionarissen en bloc de Indo nesische nationaliteit aangenomen hebben. Alle goederen, die door de missie ingevoerd worden, zijn belastingvrij, daar de rege ring het opbouwende werk van de missie zeer duidelijk inziet. Ten slotte had pa ter Leo een bijzonder goed woord over voor president Soekarno. „Al mag hij dan geen econoom zijn, hij werkt hard, van de vroege ochtend tot de late avond, voor zijn land, dat een moeilijke periode doormaakt," aldus besloot pater Leo. Zaterdagmorgen werd er in het tumlo- kaal Harmonie het jaarlijks school-volley- baltoernooi gehouden, dat werd gewonnen door het team van de r.k. lts „St. Eloy". De eerste partij werd 's morgens om 8 uur al gespeeld tussen twee teams van de lste en 2de openbare ulo-school. In twee sets ging de winst naar de 2de openbare ulo uit Meerestein. In de partij tegen de r.k. ulo liet de chr. lts zien dat deze over betere kwaliteiten beschikte dan het vo rige jaar. De lts won tweemaal met 15-7. In de wedstrijd Oosterwijl uloDuinwijk ulo gaven de Duinwijkers beter spel te zien. Zij wonnen tweemaal met 15-13 en 15-6. De winnaar van vorig jaar, de r.k. lts, wees rnet twee keer 15-11 de eerste openbare ulo van de Plantage definitief terug. De Oosterwijk ulo won in twee sets (15-11 en 15-9) van de r.k. ulo. In een spannende en vaak goed gespeel de wedstrijd liet de r.k. lts zien dat deze schobl ook dit jaar goed voor de dag kwam. De lts won met 15-7 en 15-4 van de Oosterwijk ulo. De vier finalisten waren de tweede open bare ulo, chr. lts, Duinwijk ulo en r.k, lts. De eerste wedstrijd tussen de tweede openbare ulo en chr. lts gaf een eerste setwinst van 15-3 voor eerstgenoemde school. De chr. lts won met 16-14 de twee de set, maar door een beter gemiddelde ging de tweede openbare ulo naar de vol gende ronde. De Duinwijk ulo gaf goed partij tegen bekerhouder r.k. lts. Het werd een puntenverdeling 11-11. De r.k. lts be reikte met 15-11 de volgende ronde. Om de derde en vierde plaats bonden de chr. lts en de Duinwijk ulo de strijd aan. Beide scholen wonnen met 15-13 een set. Ten slotte zegevierde de Duinwijk ulo met 10-7 in de derde set. De twee finalisten lieten goed spel zien. De r.k. lts won met 15-6. In de tweede set kwam de tegenpartij nog met 9-7 voor te staan, maar daarna gaf de r.k. lts geen kans meer weg en won met 15-9. De totaaluitslag luidde: 1. r.k. lts, 2. 2de openbare ulo Mpergstein, 3. Duinwijk ulo, 4. chr. lts, 5. lste openbare ulo Plantage, 6. Oosterwijk ulo en 7. r.k. ulo. Wie van plan zou zijn in de komende zomermaanden een zomerhuisje op het IJmuidense strand te huren zal teleurge steld zijn te vernemen, dat hij nu al te laat is: alles is verhuurd. De ervaring heeft echter geleerd, dat er hier of daar nog wel een huisje voor kortere of langere tijd vrij komt. Natuurlijk zal bij een slechte zomer het nog wel anders worden; vorige zomer waren er zelfs in het hoogseizoen nog heel wat strandhuisjes te huur, omdat vele huurders voortijdig hun huisje hadden ver laten. SPAARNBERGKLEUTERSCHOOL Als de-gemeenteraad van Velsen akkoord gaat met het voorstel van B. en W., dan zal met ingang van medio februari aan staande mevrouw J. van Rijswijk-Den Tuinder worden benoemd tot hoofdleid ster, in vaste dienst, van de openbare Spaarnbergkleuterschool in Santpoort. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Frans W. van Delfzijl: Antilope, Rotterdam, voor IJmuiden. Adelheid Sibum. Kaskö; Ludwigshafen, Bremen; Bore 8, Kotka, cellulose voor Velsen; Michael M., Kingsnorth; Servaaskerk, Bremerhaven; Texel- stroom, Huil; Balticborg, Hamina, hout voor Zaandam: Brandaris, Malmö; Laarderkerk, Ham burg: Hinde, Londen; Hoe Vinces, Londen; Lek- nes, Moh I Rana, slabs voor IJmuiden; Korsnes, Rotterdam; Magula, Bergumerdam, voor IJmui den; Buka, Londén; Cornet, Kramfors, cellulose voor IJmuiden; Yewarch, Swansea; Andra K, Halmstad; Tagri, Harlingen, voor IJmuiden; Wexford, Londen, vaten voor Zaandam; Johan Fritzen, Vitoria, erts voor IJmuiden: Hoogvliet, Par; Tim, Bergen, Stenen voor Zaandam; Sea- raven, Novorossisk; Neth Coaste Newcastle; To go, Le Havre Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Clothilda M. naar Simrishamn, kunstmest van IJmuiden; Barbate Swi 184, West-Afrika, bijlegger IJmuiden; Beatrice, Norfolk, van IJmuiden; Unitas H., Rot terdam, van Haarlem; Lillevan, Port of Spain; Yorkshire Coast, Hamburg; Koyan, Bremen; Ad miraal Nelson, Londen, zemelen van Zaandam; Hammelswarden, Den Htlder, van Buitenhuizen; Merak, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Hercules, Rotterdam; Jean E., Londen; Thetis, Rotterdam, van Alkmaar; Thea Daniëlsen, Felix stowe, van Zaandam; Someri, Emden, van IJmui den; Edith Joerg, Antwerpen; Cortia, Gothen burg; Burgenstein, Antwerpen; Jonrix, Rotter dam: Canopus, Rotterdam; Asta, Kotka; Jean Guiton, Antwerpen; Jubience, Leith; Tor, Mal mö; Kulmerland, Leixoes; Lindisfarne, Pepel, van IJmuiden; Wiebold Böhmer, Koege; Jaguar, Marine; Rijnstroom, Hull; Victress, Londen, wals materiaal van IJmuiden; Bestik, Sandefjord, walsmateriaal van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Hada 2 van Par; Berkelstroom, Londen; Hontestroom, Gran gemouth; John M., Antwerpen; Nordlicht, Lon- !den; Othania, Londen, voor IJmuiden: Rigoletto, Immingham; Basildon, Fowey; Ubbergen, Klai peda; Harrogate, Goole; Rudolf Oetker, Constan- za; Iris, Kotka; Freddy, Hamburg; Torness, Hamburg; Baltic, Oosterhamn; Lebu, Hamburg; Draco, Kopenhagen; Amorgos, Houston; Zaan- stroom, Portsmouth; Stella Maris, Hamburg; Lui- se Bergmann, Karlshamn; Dudinka, Liepaja; Sandenburgh. Malmö. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Josef Joham naar Antwerpen; Wilpo, Delfzijl van Zaandam; IJstroom, Shoreham; Vliestroom, Londen: Mi chael M., Emden; Hadji Agus Salim, Bremen; Athelmonarch, La Skhirra; Archimedes, Antwer pen; Rigoletto, Dagenham; John M.. Antwerpen, Maandag kwamen in IJmuiden aan: Embla van Gefle; Kroonborg, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Morguerra, Burla. Maandag vertrok uit IJmuiden: Kroonborg naar Noordzee, bijlegger IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10