Y Stelende jongelui gepakt in 's Hertogenbosch AGENDA 3 Suiker vandaag 5 ct duurder Melkhandelaar veroordeeld wegens te hoge prijzen POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig TRESLONG Stor en Fips in het land van Zjoezoe mm U kj^ Café en woonhuis uitgebrand Prins Bernhard geen commissaris KLM Verdachten van de moord op Colombo zullen in Rome terechtstaan tnaagzuurklachten verdwijnen met norac Woensdag gaan de onderwijzers in Utrecht protesteren Principiële uitspraak in Haarlem: Zeven doden in het verkeer Vrije boeren zenden request naar de Raad van Europa Plaatselijk regen ,f \m il MAANDAG 6 JANUARI 1964 2 Èt H$>- v HILLEGOM Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk „Schelde" verhaald naar de Waalhaven \t DOKTER Dik) kunt u hik natuurhjk 6BNEZ6M 2 j EERST MOET IK DE OORZAAK WETEN IK7AU "ZUN PIJP PROBEREN Bijprodukten pousseren? Kerkelijk nieuws WEERRAPPORTEN m* n ji j j Jwww Slim-,3T*?. sfe •■•- - De foto's geven een beeld van de problemen waarvoor men zich ge steld zag toen het Belgische schip „Schelde" op de Nieuwe Waterweg na een aanvaring met de Frangois LD" in zinkende toestand kwam te verkeren. De foto links toont het gat van 1,5 bij 4 meter aan stuurboord zijde, de foto rechts laat zien hoe elf sleepboten de Belg tegen de noorde lijke oever gedrukt hadden om te voorkomen dat het schip dieper zal zinken. De „Schelde" is nu naar de Waalhaven verhaald. Zondagmorgen is door een korte felle brand het café en woonhuis van de fa milie Oosterman aan de Stationsstraat te Uithoorn geheel uitgebrand. De bewoners, een gezin met vier kinde ren waarvan er twee thuis waren, zijn ter nauwernood aan de vlammen ontkomen. Toen de ouders gewekt werden door de sterke rookontwikkeling konden zij met veel moeite hun kinderen van vijf jaar en negen maanden in veiligheid brengen. Zelf liepen zij daarbij brandwonden op. uitgebreide SPUSKAART onb.KIP ETEN 6.'° Y dagelijks DINER.en SOIREE- DANSANTE res:02520.53H7 De fotohandelaar W. de Greef in 's-Hertogenbosch is erin geslaagd met be hulp van de Bossche recherche twee jon gemannen achter slot en grendel te krij gen, Eén van hen had uit zijn fotohandel voor een bedrag van vijfduizend gulden aan geld en goederen gestolen. Sinds oktober werden er uit de fotozaak herhaaldelijk artikelen en geld vermist, waaronder een camera ter waarde van 2500 gulden en een loonzakje met twee honderd gulden. Vrijdagavond kreeg de heer De Greef een telefonisch verzoek te komen onder handelen over het terugkopen van bedoel de camera. Hij ging daarop in, maar waar schuwde eerst de politie. Er was een afspraak gemaakt in een café op de Parade in 's-Hertoger.bosch, doch de dieven bleken bijzonder voorzich tig en kwamen niet opdagen. Een uur la ter kwam er opnieuw een telefoontje, nu met het verzoek om naar een punt op de Boxtelseweg te Vught te komen ter hoogte van de psychiatrische inrichting Voorburg. Ook hieraan werd geyolg gege ven, doch doordat de Bossche recherche zich te snel liet zien reed de auto met de beide jongelui in volle vaart door en kon niet achterhaald worden. Omstreeks middernacht kwam er op nieuw een uitnodiging om naar hetzelfde punt te komen, thans met een bedreiging c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, 14 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Misdaad uit wanhoop", 18 j. Lido. 14, 19 en 21.15 u.: „De deugd en de ondeugd", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Wedren met de-ooievaarV14 j. Minerva, 20.15 u.: „Caterina en de zeven dwazen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Jouw beurt, schatje", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De doods klok luidt", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De avond- maalgasten", 18 j. Monopole (Zandvoort). Tot en met woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. PrentenkabinetTentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 19 januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rüeter Da gelijks geopend van 10-18 uur en van 20- 24 uur. Tot 1 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3); Tentoonstelling ..5 tot 500". Da gelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Wandelgangen StadsschouwburgIn januari: werken van de schilder-tekenaar Henk Kleijn Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift, facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 januari. Geopend dagelijks, zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Tot en met 26 ja nuari: Tentoonstelling van kerstvoorstel lingen uit eigen bezit Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van ,,De Groep" Dageliiks geopend van 10-17 uur. zondag van 13-17 uur. Tot en met 12 januari. Huize Bloemenheuvel, (Bloemeildaalse- weg 158, Overveen): Tentoonstelling van bekroonde inzendingen van ,.Talens-Prijs 1963-1964". Geopend van 10-17 u. en zon dag van 14-17 u. Tot en met 18 januari. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raarrt- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano) Dage lijks geopend (beh. maandag) van 20 u. af, cabaret van 21-23.15 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 januari). MAANDAG 6 JANUARI City, 20 u.: „Misdaad in Cairo". Stadsschouwburg, 20 u.. „Mr. Stanislas, geheim agent". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiMarVelSën-Noord) 14 tóf 17 u':; Tiliaa"! aSntpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; parochiezaal Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 7 JANUARI City, 20 u.: „Misdaad in Cairo". Stadsschouwburg, 20 u.: Velser kunst kring „Voor Allen", concert Noordhollands Philharmonisch Orkest. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 19.30 u.: Filmavond VVIJ-jeugd. in samen werking met SVIJ en Stormvogels. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Raadhuis Heemskerk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. MAANDAG 6 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De kanonnen van Navarone". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Op een hete namiddag. W.B -Theater, 20 u.: „Krankzinnige be geerte" DINSDAG 7 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De kanonnen van Navarone". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Op een hetê namiddag. Prins Bernhard heeft zijn mandaat als lid van de raad van commissarissen van de K.L.M. ter beschikking gesteld. Of hij in een andere hoedanigheid aan de K.L.M. zal blijven verbonden, vormt nog onder werp van overleg. voor het geval de heer De Greef de po litie in kennis zou stellen. Deze keer ging alles echter volgens plan en werden de bei de jongelui ingerekend. Het wjaren een achttienjarige leerling fotograaf uit Gemonde (bij Boxtel) en een negentien-jarige automonteur uit 's-Herto genbosch De leerlingfotograaf had tot voor enkele maanden in de zaak van de heer De Graaf gewerkt en de sleutels van de zaak laten namaken. ROME (AP) Enrico Frisco en Sergio Squazzardi zullen op 23 maart worden be recht op beschuldiging van moord op de Italiaanse industrieel Bruno Colombo in Nederland in november 1961. De vaststel ling van de datum van het proces kwam na een langdurig vooronderzoek waarbij zowel Prisco als Squazzardi door een psychiater zijn onderzocht. De twee beklaagden zouden met vakan tie in Nederland zijn geweest toen zij Co lombo ontmoetten die voor zaken in Ne derland was. Colombo verdween en in de cember 1961 deelde zijn familie mee dat hij werd vermist. Ongeveer tegelijkertijd werd zijn lichaam in het Amsterdamse bos gevonden. De politie beschuldigde Prisco en Squaz zardi er toen van dat zij Colombo op 12 november in Rotterdam hadden doodge schoten en hem hadden beroofd van on geveer 5800 gulden in verschillende valu ta. De autoriteiten verklaarden dat Prisco en Squazzardi het lijk van Colombo in het Amsterdamse bos hadden verborgen. Behalve van moord worden zij ook be schuldigd van het verborgen houden van een lijk. Als zij schuldig worden bevonden jkurinen Zij tot tevenslarig tvórdéfi veróoT- deeld. In Italië bestaat de doodstraf niet. Eb zullen ongeveer dertig getuigen wor den gehoord tijdens het proces. Verklaard is dat twaalf daarvan Nederlanders zijn: politie-agenten en meisjes die hebben ver klaard dat zij Prisco, Squazzardi of Co lombo hebben gekend. Vier slepers van L. Smit en co hebben zaterdagavond omstreeks halftien het Bel gische motorschip „Schelde" de Waalha ven binnengesleept. De 35 bemanningsle den waren nog aan boord. Het schip was vrijdag na een aanva ring op de Nieuwe Waterweg ter hoogte van de werf van Wilton-Fijenoord in Schie dam met een Frans schip „Frangois L. D." bij het zogenoemde Sterrenbos aan de grond gezet. Nadat de Schelde nabij pier 1 van de Waalhaven had afgemeerd is men onmid dellijk begonnen met het lossen van de lading stukgoed. Een zegsman van de Rot terdamse agent van de Schelde heeft ver klaard dat de schade, die het schip ten gevolge van de aanvaring heeft opgelopen, erg meevalt. Geen last meer van j hinderlijk maag- zuur. Eén tabletje na het eten is al vol- doende. Uw apotheker of drogist heeft Uw doosje Norac klaar staan. j Doosje met 50 tabletjes nu f 1,60. I l en produkt van de N.V. Algemeene NORIT Maatschappij Het hoofdbestuur van de N.O.V. heeft uit verschillende plaatsen bericht ontvan gen, dat de overheid de onderwijzers te genwerkt, die woensdag willen deelnemen aan de demonstratieve bijeenkomst van de A.N.O.F. in Utrecht, gericht tegen hêt sa- larisbeleid van de regering. Dit deelde de nieuwe voorzitter van de N.O.V. de heer W. van der Gevel zaterdagmiddag tijdens sluiting van de jaarvergadering van de N.O.V. in Amsterdam in aanwezigheid van talrijke overheidsfunctionarissen mede. De heer Van der Gevel vond het treurig dat op deze wijze het democratische recht van de onderwijzers wordt beknot. „Om het onderwijs zo min mogelijk te schaden, hebben wij het aanvangsuur van de demonstratieve bijeenkomst in de Ju- lianahal in Utrecht juist gesteld op 5 uur 's middags, aldus de heer Van der Ge vel, die met name de derde hoofdinspec tie van het onderwijs in het noorden des lands noemde. Deze inspectie heeft op ad vies van de hoofdinspecteur geweigerd op 8 januari af te wijken van het werkroos- ter, hetgeen in dit geval betekende dat een paar lesuren zouden moeten verval len. „Dit is een verkeerde wijze om een or ganisatie tegemoet te treden, die zich van haar verantwoordelijkheid bewust is en slechts noodgedwongen heeft gemeend te gen de regering te gaan demonstreren", aldus de heer Van der Gevel. In hoofdzaak op grond van de nieuwe voor suikerbieten vastgestelde garantie prijs van 65 en de daarmee verband houdende Industriële suikerprijs is de prijs van de suiker voor de consument vandaag met vijf cent gestegen van 1,02 tot 1,07 per kilogram. De garantieprijs voor suikerbieten van de oogst-1964 is bepaald op f 65 per dui zend kilogram suikerbieten met een sui kergehalte van 16 percent. In deze prijs is ter bevordering van een uitbreiding van de met suikerbieten beteelde oppervlakte landbouwgrond een premie begrepen van f 6, die in de oude garantieprijs van 54 niet was opgenomen. In de nieuwe garan tieprijs is tevens rekening gehouden met de loonstijging in de landbouw. Voor het aanmoedigen van de nationale suikerproduktie heeft de regering naar het ministerie van landbouw en visserij meedeelt twee gegronde redenen: 1. Het sterk gestegen prijspeil op de internatio nale suikermarkt met een veel hogere prijs van de importsuiker dan de binnen landse bietsuiker. 2. De onderbezetting van het verwerkingsapparaat der suikerfabrie ken, die het gevolg is van de sedert 1960 sterk verminderde met suikerbieten be teelde oppervlakte. Deze onderbezetting veroorzaakt hogere verwerkingskosten en dus duurdere suiker. De Haarlemse melkhandelaar die zich vorige maand liet bekeuren teneinde bij de politierechter een uitspraak uit te lokken over zijn te hoge prijzen, heeft vanmorgen aan het kortste eind getrok ken: hij werd veroordeeld tot 260 boete, waarvan 200 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Voor de voortgezette behandeling van deze zaak was een referendaris van het ministerie van Economische Zaken als ge- tuige-deskundige naar Haarlem gekomen. Op grond van de prijzenwet bedrijft de overheid een „prijsbewaking", die verloopt volgens de spelregels van het overleg met de handel, zo vertelde hij. Kleine prijsver schillen werden echter wel getolereerd. In zijn beschikking van 6 december (die in middels al weer door een nieuwe is achter haald) stelde de minister de adviesprijzen echter als een dwingende norm. omdat hij vreesde dat de toestand uit de hand zou lopen, aldus de deskundige. De verdediger, mr. J. C. Smithuijsen, meende dat de ministeriële prijsbeschik- king geen verbindende kracht heeft, omdat zij berust op een onjuiste toepassing van de prijzenwet, jegens welke de Tweede Kamer zich trouwens zeer gereserveerd heeft getoond. De „stok achter de deur" voor een „slagvaardig beleid" is door de minister nu ineens tevoorschijn gehaald, zeer ten nadele van de Haarlemse melk handelaren, die hun prijzen nu plotseling moestén verlagen, aldus de verdediger. De melkhandelaar in kwestie verdedigde de wat hogere Haarlemse prijzen nogmaals met een beroep op de extra kosten van moeilijke bezorging in de uitgestrekte, dun- bevolkde wijken van Bloemendaal en Aer- 40-41. De maaltijd begon. Stor en Fips kregen de lekkerste hapjes op hun bord; hun gastheren vonden, dat ze 't echt naar hun zin moesten hebben. Smaakt het goed? vroeg Blib. Nou! knikten Stor en Fips. Ze smulden, want het eten was heerlijk. Onder de maaltijd klom één der manne tjes op een verhoging; hij had een Jluit en zorgde voor vrolijke muziek onder het eten J3ÏT-C. NU HEBBEN ze 8GIDEN DACHT IK H6T NIET HIK - HET IS DE PIJP denhout en van het service-apparaat met onder meer reservebezorgers in het ge saneerde gebied Haarlem. Hij wees op de kosten, en soms ook omzetdaling, die deze sanering met zich heeft meegebracht. De verdediger vertelde, dat de winstmarges voor de handelaren de laatste jaren ge leidelijk zijn gedaald. Op het argument van de Haagse naar, dat de melkhandelaren dan maar bij produkten moeten pousseren teneinde hun omzet te vergroten, repliceerde de hande laar, dat deze bijprodukten de melkhande laren over het hoofd groeien, terwijl deze bjjhandel bovendien ten koste gaat van de arbeid van vrouw en kinderen. Werkweken van 60 uur zijn geen uitzondering, zo zei hjj De politierechter achtte de Haarlemse omstandigheden echter onvoldoende af wijkend om de prijzenbeschikking haar verbindende kracht te ontzeggen en kwam tot de hierboven genoemde veroordeling. De officier van Justitie had f 600 boete, waarvan 400 voorwaardelijk geëist. Op de niet-beveiligde overweg in de Dalwagen in de gemeente Hemmen is zaterdag een personenauto in botsing ge komen met een trein, die van Geldermal- sen op weg was naar Arnhem. De chauf feur, de 51-jarige J. Jansen uit Ochten, kwam om het leven. Zaterdagavond verloor de zestienjarige motorrijder K. B. uit St. Oedenroede, waar schijnlijk tengevolge van ondeskundigheid en van te hoge snelheid, op de weg naar Schijndel de macht over 't stuur. Na eerst een bermpaaltje te hebben geraakt, vloog de motor tegen een boom op. Hij werd zeer ernstig gewond. De duorijder, de vijftien jarige P. van de Loo, kwam om het leven. In het ziekenhuis in Sittard is zondag avond de 25-jarige mevrouw Arets uit Geleen overleden. Op nieuwjaarsdag werd. mevrouw Arets, toen zij met haar man en driejarig zoontje Theo bij een bushalte in Geleen stond, aangereden door een per sonenauto, waarvan de bestuurder tijdens een inhaalmanoeuvre de macht over het stuur verloor. Het driejarig kind was daar bij op slag gedood. De driejarige Harmina Wentink uit Zelhem, die donderdag ernstig werd ge wond bij een verkeersongeluk in Gaan deren, is vrijdag in het ziekenhuis in Doe- tinchem overleden. Zondagmorgen is de heer J. M. Danen uit Bergen op Zoom in Wouwse Plantage (gem. Wouw) verongelukt. Hij reed met zijn auto over de Plantagebaan aldaar en is vermoe delijk door de gladheid in een bocht van de weg geslipt en tegen een boom gereden. Zaterdagnacht is in Koedijk de 32-jarige ongehuwde timmerman E. B. Geerkens uit Wieringerwaard verdronken, toen zijn auto in een bocht van de weg geraakte en in het Noordhollands kanaal stortte. In het ziekenhuis de Sionsberg te Dok- kum is overleden mevrouw T. Loonstra- Postma uit Burum. Op 24 september was zij betrokken bij een ongeval op de rijks straatweg onder Burum, Geref, Kerken (Vrijgem.) Bedankt voor Goes en voor Middelstum D. Berghuis te Grootegast-Gerkeklooster- Stroobos voor Rouveen K. B. Holwerda te Zalk en Veecaten. Biggen verbrand. Zondag is er brand uitgebroken in de varkensstallen van de landbouwer Hendriks op de Laagheidse- weg te Venraij; 53 zware biggen kwamen in de vlammen op. Aan de grond. Het 955 ton metende Spaanse vrachtschip „Sibeles" is vrijdag avond omstreeks zeven uur op de Nieuwe Waterweg aan de Noordwal nabij de Poortershaven aan de grond gelopen. Anderhalf uur later wist de sleepboot Schelde van L. Smit en Co. dé Spanjaard vlot te krijgen. De „Sibeles" geladen met stukgoed heeft daarna de reis naar Bremen voortgezet. Brand in Heerlen. Het magazijn en de werkplaats van een bromfiets- en rij wielhandel aan de Emmastraat in Heerlen zijn grotendeels uitgebrand. Varkenspest. In Wierden is een geval van varkenspest geconstateerd. De var kensstapel van de landbouwer J. Mokke- lencate, totaal 55 varkens, is afgemaakt. Nieuwe voorzitter. Dr. G. Schalij, specialist te Rotterdam, is voor 1964 ge kozen tot voorzitter der Koninklijke Ne- derlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, als opvolger van dr. C. L. van Woelderen uit Den Haag. Kind verdronken. In de insteekhaven van de firma Broekhoven aan het Am sterdam-Rijnkanaal onder Maarssen is het stoffelijk overschot gevonden van de 2V2 jaar oude Hermanus Johannes van der Meyden uit Utrecht, die sinds 25 oktober werd vermist. Het kind woonde met zijn ouders op een woonschuit in de Vecht en is vermoedelijk toen reeds te water geraakt. Vele boeren, die wegens het niet voldoen aan de verordeningen van het Land bouwschap door de Nederlandse strafrech ter zijn veroordeeld, zullen een request zenden aan de secretaris-generaal van de Raad van Europa. Als eersten zullen de heren Hartman en Nijmeijer, die in maart 1953 in Hollandse Veld uit hun boerderijen werden gezet, dit doen. In het request wordt betoogd dat het systeem, waarbij strafrechtelijke vervol ging wordt ingesteld wegens het niet ver strekken van bedrijfsgegevens aan het Landbouwschap en waarbij beslag wordt gelegd op geld en goederen van boeren die zich tegen dit schap verzetten, in strijd is met een achttal artikelen van ge noemd verdrag. Het K.N.M.I. deelt mee: Er bevindt zich boven Europa een om vangrijk hogedrukgebied waaromheen oceaandepressies in een wijde boog over IJsland naar de JPoolzee koersen en daar naar Rusland afzwenken. Opmerkelijk Is dat midden in het hogedrukgebied eën kleine depressie is ontstaan, waarvan het centrum zich maandagochtend in de Duit se Bocht bevond. Door deze storing is in ons land de vorst tijdelijk verdreven. Ach ter een front, dat het gehele land passeer de, stroomde zachtere lucht van de Noord zee binnen. Boven Denemarken en Slees- wijk-Holstein valt sneeuw, in ons land plaatselijk wat regen. De storing verplaatst zich langzaam in zuidelijke richting en vuit langzaam op. Voor morgen wordt ver wacht dat de aanvoerd van Noordzeelucht voortduurt, terwijl ook plaatselijk nog wat regen zal vallen. De temperaturen zullen in het binnenland 's nachts tot dicht bij het vriespunt dalen. Overdag lopen ze tot ongeveer dezelfde waarden op als van daag. Maximum-temperaturen se c binnen- en buitenland. es a £2 £2 Den Helder zwaar bew. nnw 6 4 Ypenburg regenbui wnw 5 3 Vlissingen zwaar bew. w 5 4 Eelde motregen w 1 3 De Bilt geheel bew. wzw 0 0 Twente geheel bew. zw 1 3 Eindhoven zwaar bew. wzw 0 0 Z.-Limburg mist zzw 1 1 Helsinki zwaar bew. wnw 1 4 Stockholm onbewolkt w.stil 2 9 Oslo onbewolkt w.stil 4 6 Kopenhagen sneeuw O 1 1 Aberdeen onbewolkt w.stil 5 1 Londen zwaar bew. w.stil 7 2 Amsterdam regen w 4 1 Brussel zwaar bew. w.stil 1 2 Luxemburg licht bew. nno —4 3 Parijs mist w.stil —2 2 Bordeaux mist w.stil 3 2 Grenoble mist w.stil —3 5 Nice onbewolkt nnw 12 4 Berlijn mist zzw 0 5 Frankfort geheel bew. zw —3 3 München mist nw —3 7 Ztirich mist w.stil —3 6 Genève geheel bew. zzo —2 3 Locarno onbewolkt O 5 9 Wenen mist z 1 —11 Innsbruck onbewolkt w.stil 2 —15 Belgrado geheel bew. no r—4 —10 Athene onbewolkt n 10 7 Rome onbewolkt w.stit 12 8 Ajaccio onbewolkt ono 13 2 Madrid mist w.stil 11 4 Mallorca licht bew. w.stil 14 0 Lissabon onbewolkt no 12 6 Dinsdag 7 januari Zon Op 8.47 uur, onder 16.45 uur. Maan op 1.13 uur, onder 12.51 uur. Maanstanden 6 januari 16.58 uur laatste kwartier 14 januari 21.43 uur nieuwe maan 22 januari 06.29 uur eerste kwartier 29 januari 00.23 uur volle maan Hoog en laag water te IJmuiden Maandag 6 januari Hoog water 0.11 uur en 12.48 uur. Laag water 8.08 uur en 20.48 uur. Dinsdag 7 Januari Hoog water 1.14 uur en 13.48 uur. Laag water 9.11 uur en 21.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2