Floyd Patterson had niet de minste moeite met Amonti Dorothy Hyman is haar vader twee Olympische titels schuldig Topduel in komend weekeinde: Max Euwe tegen Het Oosten Olympisch ereteken in Tokio Officiële competities NIET verwarren met aardigheidjes SPOP Oudlid wil dwaling nu goed maken... Bedrieglijk duel voor VHS-ploeg Hartoch staat iets beter dan Sloth Loting wedstrijden Engelse beker Atlete oefent bij kaarslicht' Bezetting valt mee op avondmeeting Dames uit Haarlem en Utrecht kijken elkaar kwaad aan DINSDAG 7 JANUARI 1964 13 - Italiaan maakte tamelijk onbehouwen indruk Broer Ray verloor Oostenrijkse skiër Preiml stal show in Bisehofshofen Jeugdschaken in Groningen Dooyes en Swaab niet in Rallye de Monte Carlo Slalom was voor Bonlieu u' Beloning Programma bokswedstrijd België tegen Nederland Amstel Tigers zegevierden in Antwerpen met 8-5 Toonaangevende clubs Commissie van beroep bij bridgers concludeerde: De Amerikaanse bok ser Floyd Patterson, ;x-wereldkampioen rwaargewicht, heeft maandagavond in Stockholm door k.o. in de achtste ronde gewonnen van de Ita liaan Santé Amonti. Het gevecht was af gesloten op tien ron den. Het was de eer ste maai, dat Patter son na zijn vergeefse poging om de wereld titel te herwinnen op sijn landgenoot Sonny Liston, weer in de ring kwam. Er stond geen titel op het spel. De soepel boksende Patterson speelde met de 26-jarige Italiaan, die een tamelijk on behouwen indruk naakte. De net 29 jaar geworden Patterson bracht met groot vak manschap de eerste zeven ronden op zijn naam. Amonti, een imateur-beeldhouwer uit Brescia, begon de ichtste ronde met zwaar hangen. Floyd Patterson lanceerde daarop een harde rechtse op de kin van zijn tegenstander. Amonti, die voordien al driemaal neerging, viel naar het canvas. Voordat de acht tel len voorbij waren, stond de Italiaan weer in bokshouding, maar hij was kenne lijk toch aangeslagen. Enkele seconden later gaf Amonti een teken dat hij de partij wenste te stoppen. Scheidsrechter Smythe, een Ier, wees toen Patterson als winnaar aan. Amonti bokste zijn 35ste gevecht als prof, waarvan hij er nu drie heeft ver loren; 25 maal won hij door knock-out. Floyd Patterson stapte volkomen fris en „vrij" van treffers uit de ring. De Ameri kaan, die voor het gevecht beweerde, zich bij een eventuele nederlaag definitief uit de bokssport te zullen terugtrekken, bleef kijken hoe zijn jongere broer Ray het er afbracht tegen de Zweed Norling. De ge baarde broer van Floyd Patterson verloor echter op punten in een levendige partij. De jongere Patterson won als amateur tweemaal de Golden Gloves. Het was zijn vijfde partij als prof. Santé Amonti, toen hij Floyd Patter son nog niet had ontmoet. Op de nieuwjaarsreceptie van de Delftse voetbal- en cricketvereniging Concordia kwam een merkwaardig stuk ter tafel. Het was een brief van het oud-Concor- dialid de heer G- Joh. Ranneft, gedateerd 1 januari 1964 en afkomstig uit Bussum, de woonplaats van de afzender. De heer Ranneft deelde daarin mee, dat hij in 1911 had bedankt als lid van de vereni ging, althans als werkend lid. Hij was toen zeventien jaar en verhuisde naar Den Haag, waar hij lid van HVV werd. Het lidmaatschap van twee ver enigingen was hem financieel te zwaar. Hij vindt nu echter dat hij een vergissing heeft begaan door voor zijn eerste liefde, Concordia, te hebben bedankt. Op zijn verzoek heeft de penningmeester van de Delftse vereniging een, uiteraard diep gaand onderzoek ingesteld naar het al wat grijze verleden om daarna vast te stellen dat de contributie van de heer Ranneft over bijna een halve eeuw ge rekend (medio 1911 tot medio 1960) rond 882 zou hebben bedragen. Dit bedrag nu wil de heer Ranneft aan Concordia overmaken om de ontstane kloof van 49 jaar althans financieel te overbruggen. Hij motiveert dit in zijn brief met de opmerking, dat Concordia voor hem als jongen meer heeft betekend dan dit bedrag kan uitdrukken. Kankkonen, de 23-jarige Finse student skiër die al twee onderdelen op zijn naam bracht, heeft volkomen volgens de ver wachtingen de zo genoemde vierschansen- wedstrijd gewonnen. De grote verrassing was echter niet Kankkonen ,doch de 21- jarige Oostenrijkse nieuweling Preiml die maandag het laatste onderdeel, de wed strijd op de springschans van Bisehofs hofen, volkomen beheerste. Met twee sprongen van 99 meter werd de blonde Oostenrijker eerste. Kankkonen eindigde met 92,5 meter en 97,5 meter op de tweede plaats. De eindstand van het vierschansentoer- nooi luidt: 1. Kankkonen (Finl.) 867.2 pnt., 2. Yggeseth (Noorw.) 851,1 pnt., 3. Preiml (Oost.) 837.0 pnt. In de zesde ronde van het internationale jeugdschaaktoernooi In Groningen kwa men Hartoch (Ned.) en Sloth (Zweden) te gen elkaar uit. Sloth, die met wit speelde, offerde een stuk voor twee pionnen en kreeg daardoor enig initiatief. Hartoch of ferde echter op tijd terug en wikkelde af naar een eindspel waarin hij iets sterker staat. De partij werd afgebroken. De uitslagen waren: Harris (G.B.)Ce- derquist (Zweden) afgebroken; Sloth (Zwe den)Hartoch (Ned.) afgebroken; Scholl (Ned.)Eichhorn (Zwits.) 1-0; Noorda (Ned.)Antunac (Joegosl.) remise; Van Herck (Belg.)—Hubner (W.-Dld.) 0-1. Stand: 1. Hubner 4 pnt., 2. en 3. Sloth en Hartoch 3Vt pnt. en 1 afg. partij, 4. Scholl 3 pnt., 5. Noorda 2Vs pnt., 6. Harris 2 pnt. en 1 afg. partij, 7. Antunac 2 pnt., 8. Ce- derquist l'/i pnt. en 1 afg. partij, 9. Eich horn 1 pnt., 10. Van Herck 0 punten. De loting voor de wedstrijden in de vier de ronde van de Engelse voetbalbeker, die 25 januari zullen worden gehouden, ziet er als volgt uit: Leeds UnitedHull City of Everton, Scunthorpe United of BarnsleyBury Leyton OrientWest Ham United, Bath of Bolton WanderersNottingham Forest of Preston North End, LiverpoolPort Vale, BedfordCarlisle United, Manchester Uni tedBristol Rovers, Oxford United Brentford, Tottenham Hotspur of Chelsea Huddersfield Town. West Bromwich Al bion of Blackpool—Arsenal, Ipswich Town Stoke City, SunderlandDoncaster Ro vers of Bristol City, Burnley of Rother- ham UnitedNewport County, Blackburn RoversFulham, Aston Villa of Aldershot Swindon Town, Sheffield United Swansea Town. Niet elf, doch tien Nederlandse équipes zullen deelnemen aan de 33ste Rallye de Monte Carlo, waarvoor het startsein vol gende week zaterdag in negen Europese steden wordt, gegeven. Rob Dooyes, die sa men met de Amsterdammer John Swaab in een Renault R-8 uit Warschau zou star ten, heeft zich namelijk te elfder ure te ruggetrokken. Bonlieu, Frans slalom-specialist, heeft maandag de speciale slalom van de inter nationale Alpine-skiwedstrijden in Hin delang gewonnen. Wel was in de eerste manche de Amerikaan Billy Kidd de snel ste, doch deze moest de Fransman in de tweede manche bijna anderhalve seconde winst toestaan. De uitslag luidt: 1. Bonlieu (Fr.) totale tijd 89,25 sec. (1ste manche 44,07 sec., 2de manche: 45,18 sec.); 2. Stiegler (Oost.) 89,82 sec. (44.60 sec., 45,22 sec.); 3. Kidd (Ver Staten) 90,24 sec. (43,60 sec., 46,64 sec.). De schaakwedstrijd VHSWatergraafs meer is in een 5-5 score geëindigd. De voortgezette ontmoeting werd gespeeld in de competitie van de landelijke schaak bond. Door deze uitslag zijn de Haarlem 's met plaatsgenoot Het Oosten in matchpunten gelijk gekomen, maar staan door een iets minder bordgemiddelde toch op de tweede plaats. De laatste party uit de wedstrijd Het OostenDe Pion werd remise verklaard. Het Oosten is het met de arbitrale uitspraak helemaal niet eens. Men is van mening dat de party van eerste bordspeler Faase gewonnen staat. Daar by gelyk aantal matchpunten het bordge middelde bepalend is voor de rangschik king is elk halve punt belangryk. Tegen de remise-uitspraak zal dan ook beroep worden aangetekend. Ongeacht het resul taat ervan neemt Het Oosten nu de eerste plaats in: Het Oosten 3 VHS 3 M. Euwe/Morphy 3 VVV 3 Watergraafsmeer 3 ASC 2 3 De Pion 3 Zaandam 3 2 1 2 1 2 1 2 - - 2 17Vt-12V* 17 -13 15 -15 14 -16 I3V2-I6V2 13 -17 llVï—I8V2 Bij het begin van de 2de helft van de competitie zijn de ranglijsten: Overgangski.: Eerste kl. A: Eerste kl. B Heemstede 36 Purmerend 34 Bloem.daal 36 KijkUit 36 Castricum 23 Oosten 2 24 Pat Mat 3—4 Schaakmat 3—3 Aalsmeer 2—3 Kijk Uit 2.. 32 Oppositie 22 Rolland 2—! Schaaklust 3—0 MSC2—2 Santpoort 3—2 Zaanstr.-N. 3—0 KTV 3—2 Weenink3—1 Zaandam 2 32 VHS 2 3—0 Tweede kl. A: Caïssa 35 VVV 23—5 MSC 22—3 Wier.meer 23 KTV 21—0 Magnus 20 Tweede kl. B: Oppositie 2 36 W. Paard 3—4 Saende34 Westzaen 33 Zaandam 3 22 Bergen31 Caïssa 230 De Pion 30 Tweede kl. C: Santpoort2 35 Bloem.d. 2 24 HWP3—4 Kijk Uit 3 2—3 Pat Mat 2 2—2 VHS 3 3—0 Weenink 2 30 Tweede kl. D: Derde kl. A: Derde kl. B: Het Oosten 3 2—4 VVV 3 2—4 Edam 3—6 Hoofddorp 3—4 Schaakl. 2 3—4 W. Paard 2 3—4 Zandvoort 3—4 Aartswoud 2—2 Assendelft 2-r-2 Heemst. 2 22 Oppositie 3 32 Purrmend2 22 KSC 2—2 Schaakm. 2 1—0 Rolland 2 32 Schoorl 10 De Uil 3—0 Derde kl. C: Derde kl. D: Het Oosten 4 2—4 Aalsmeer 2 35 Pat Mat 3 34 Driehuis 35 Weenink 3 33 Santpoort 3 33 Heemst. 4 22 Bloemend. 3 3—1 Castricum 3 31 De Pion 2 32 Castric. 2 10 Saende 2 20 Vierde kl. A: Wier.m, 2 2—3 A. de Heer 2—3 Zandvrt. 2 3—4 DOS 2—2 t Oosten 5 4^-4 Caïssa 3 22 2—2 2—0 3—0 Purm.end3 22 KTV 3 2—0 Heemst. 3 HWP 2 Hoofdd. 2 Vierde kl. B: Vierde kl. C: Lasker 36 Bloem.d. 4 58 Zaandam 4 24 Aalsmeer 3 36 Kijk Uit 4 3—4 't Ooscten6 3—6 Rolland 3.2—0 Saende 3 3—3 HWP 3 2—2 Vier Tor. 2—0 Assendelft 2 2—2 Weenink 4 3—2 Driehuis 2.. 31 Castricum 4 30 't Oosten 7 42 Hoofdd. 3 1—0 Aalsmeer 4 20 Dorothy Hyman (rechts) in gesprek met Gerda Kraan. „Houd vol meid", glunderde een mijn werker tegen zijn slanke dochter, ter wijl hij de dikke laag kolenstof van zijn gezicht borstelde. „Op de komende Olympische Spelen in Tokio kan je zeker twee gouden medailles winnen". Dorothy Hyman zette door. Haar vader legde elke shilling opzij om haar te hel pen bij dé zo intensieve training. De mijnwerker is nu dood. Dorothy Hyman, Europees kampioene op de 100 en 200 meter en Engelands hope in de damesatletiek, oefent ijveriger dan ooit tevoren verder. „In Tokio zal ik die twee gouden medailles winnen. Dat ben ik mijn vader wel verschuldigd". De 22-jarige brunette was in 1963 het snelste meisje ter wereld: 11.3 sec. op de 100 meter en 23.2 sec. op de 200 me ter. En dat na een hardnekkige bles sure, die bijna haar loopbaan ruineerde. Het noodlot sloeg een paar maanden, nadat zij zilver en brons op de Olym pische Spelen in Rome had gewonnen, toe. Zij verwondde een dijspier en moest daardoor een heel seizoen missen. Tot overmaat van ramp overleed in dat jaar op 53-jarige leeftijd haar vader aan trombose. Ze besloot zich uit de sport terug te trekken. Maar toen de eerste schok van vaders dood voorbij was, realiseerde Dorothy zich wat hij haar in de loop der jaren zo allemaal had gezegd en voor speld. Op 12-jarige leeftijd zag hij in zim dochtertje al e.en toekomstige kam- tiioene.'7,Blijf hardlopen, meid", 'raadde hij haar aan. Hij betaalde de contribu tie voor de plaatselijke atletiekclub en hij bekostigde haar training. Als tiener was zij al de snelste sprintster van Groot-Brittannië. Ze besloot opnieuw haar vorm te gaan opbouwen. Het kostte haar een jaar. Dokters schreven haar zwemoefeningen voor. „Die genezen jouw dij". Lang zaam, stapje voor stapje, kwam het in orde, haar blessure genas. Haar eerste grote beloning voor haar volharding kreeg zij in 1962 in Bel grado tijdens de Europese atletiekkam- pioenschappen. Zij versloeg toen haar grootste rivale, Duitslands pronkstuk Jutta Heine, op de 100 en 200 meter. Na de 200 meter was haar eerste commen taar: „Wat zou pap daar verschrikkelijk blij mee zijn geweest". Op de internatio nale sportweek van Tokio (1963) won zij de 100 meter in 11.6 en de 200 meter in 23.6. Beide keren wees Dorothy Hyman de Russin Galina Popova gedecideerd terug. In het knusse mijnwerkersdorp Cud- worth, gelegen in Yorkshire waar de familie Hyman woont, steekt de bevol king elke keer als Dorothy van een internationale triomf terugkomt, de vlaggen uit. Na haar vermoeiende werk als win kelmeisje, traint zij iedere dag trouw twee uur op de baan van de atletiekclub van Hickleton, een plaats in de buurt van Cudworth. Ze rent, blaast stoom af, etc. bij het flauwe schijnsel van één enkele lamp. Een betere verlichting kan de club niet bekostigen. Dorothy Hyman meent, dat zij, omdat :e een langzame starter is, op de 200 me ter in Tokio de beste kans heeft. Maar Britse 'atletiekinsfders rekenen op twee gouden medailles. Haar vader destijds ook. De eerste avondmeeting in het nieuwe jaar had beter bezet kunnen zijn, doch na de overvloed van koersen en de moeilijk heden die verscheidene trainers door de weersomstandigheden met de training hebben ondervonden, valt het nog alles zins mee. Een bijzonderheid is dat de serie-draverij reeds vooruit in series is in gedeeld, zodat niet langer op de baan ge puzzeld behoeft te worden wie de kans paarden zijn. In de eerste serie kan de sterk verbeterde Astrid van Peterhof haar grote vorm met een nieuwe zege bewij zen, zij het onder ernstige bedreiging van Y van Hollandia, die met de week even eens beter wordt en zondag jl. vlak vóór de finish werd gepasseerd. De derde ge gadigde is Baronesse Hollo VS. De tweede serie wordt een zekere prooi van de jonge crack Zwalper S, die Zeven klapper en Xandover gemakkelijk achter zich kan laten. Ook in de finale zal dit veelbelovende paard onvoldoende tegen stand ondervinden. Hoewel het nummer voor de sprinters maar matig is bezet is het toch moeilijk te voorspellen. Indien Yankee Maid geen fouten maakt zal zij kunnen winnen van Le Volccn en Fred. Outsider is de trouwe Upper Ten. Niet minder verbeten zal het toegaan ;n de autostartkoers over 2000 meter, waar in vijf paarden met vrijwel gelijke kansen staan. Vertrouwend op de vorm van Wo- dan valt de keuze op hem, gevolgd door Ziganita en Apollo H, met als outsider Zilo. Hoewel Woudsnip S steeds in de voorhoede eindigt mist hij voldoende stootkracht om door te zetten. Nu echter gereden met twintig meter ontheffing zou hij Windy Hanover en Ydolius kunnen kloppen. De weer in vorm komende Weer licht B zou op een harde baan kunnen ver- rassen. In het goed bezette openingsnummer is de taak van Amor Hollandia zwaar, maar niet onmogelijk. Indien hij niet te veel op onthoud krijgt kan hij winnen_ van Zeal Erebus en Baltimore. Outsider is de wis selvallige Beachcomber. Zaterdag 11 januari wordt in De Kring in Antwerpen een interland-bokswedstrijd gehouden tussen België en Nederland. Het programma ziet er als volgt uit: Bantamgewicht: Abspoel (Belg.) tegen Huppen (Ned.); vedergewicht: Lebon (Big.) —De Rooy (Ned.); lichtgewicht: Meganck (Belg.)—Bisschop (Ned.); lichtwelterge- wicht: Nielandt (Belg.)—Gerlach (Ned.)", weltergewicht: Wallemacq (Belg.)Tack Roossien (Ned.); zwaarweltergewicht; Leenaerts (Belg.)—Netten (Ned.): midden gewicht: Van Laere (Belg.)Jacobs (Ned.); middengewicht: Van Mechelen (Belg.) Mommers (Ned.); halfzwaargewicht: Fre- diani (Belg.)—Lubbers (Ned.); zwaarge wicht: Vervaeren (Belg.)Van Lieshout (Ned.). VAN OVERAL1 Het Belgische tafeltennishteam, dat don derdag 23 januari in Alkmaar tegen Neder land uitkomt, bestaat uit Norbert van de Walle, Maurice Cornil en Pierre Juliens. Eerstgenoemde won zondag j.l. heit DTTC- toemooi in Deventer. In een wedstrijd om de Coupe der lage landen heeft het Amsterdamse ijshockey- team, de Amstel Tigers, maandagavond in Antwerpen met 8-5 gewonnen van Olympia Antwerpen. De tussenstanden waren: 0-2, 3-4, 2-2. Het komende weekeinde gaat Het Oos ten in Amsterdam bij Max Euwe/Morphy op bezoek. Een blik op de ranglijst is vol doende om het belang van deze wedstrijd aan te tonen. Een gelijkspel lijkt ons niet uitgesloten. VHS gaat tegelijkertijd naar de hoofdstad om De Pion te bestrijden. In het verleden hebben de Haarlemmers te gen De Pion niet hun beste prestaties ge leverd. Nu De Pion ver beneden zijn mo gelijkheden staat wordt het dubbel oppas sen voor Spinhoven c.s. In de Noordhollandse schaakbond kwam in de eerste klasse B de ploeg van Bloe- mendaal weer alleen aan de leiding. Van VHS 2 werd met 4-6 gewonnen. In de tweede klasse lijkt in groep B een toe komstig kampioenschap van Oppositie 2 (Heiloo) wel zeker. Overwinningen op Het Witte Paard en De Pion wijzen er duide lijk op. In groep C staat Kijk Uit 3 (IJmui- den) bij een 5-4 voorsprong op Weenink 2 (Beverwijk) pp het punt zich naast Sant poort 2 aan de leiding te plaatsen. Het Oosten 3 overwon in groep D het sterke Zandvoort en beschikt daardoor zelf over de beste papieren. Bij de derdeklassers was in groep D de wedstrijd Aalsmeer 2 Driehuis de wedstrijd van de dag. Na veel spanning werd een 5-5 uitslag behaald. Aalsmeer 2 won vervolgens met groot ver schil van Het Oosten 5. Met elk 5 match punten en 21 bordpunten gaan Aalsmeer en Driehuis nu broederlijk aan de lei ding. Bloemendaal 4 kreeg in 4C na een zege op Het Oosten 7 weer de eerste plaats in bezit. Het ongelijk aantal gespeelde wed strijden in deze afdeling geeft echter een nogal verwrongen beeld. De uitslagen zijn: KNSB, 2de kl. B: Het Oosten—De Pion (bord 1. FaaseBaauw remise) 6V2-3VJ; VHSWatergraafsmeer (bord 3. Van Driel Plukker remise; bord 8. MulderVan Maaren 0-1) 5-5. NHSB, overgangski.: HeemstedeKijk Uit 2 (bord 2. J. BonkenburgBeekhuis remise) 7,/2-2,/s. 1ste kl. B: VHS 2—Bloemendaal 4-6. 2de kl. B: Oppositie 2Witte Paard 6-4; De Pion—Oppositie 2 3-7. 2de kl. C: Kijk Uit 3Weenink 2 5-4 voorlopig. 2de kl. D: Het Oosten 3Zandvoort 6-4. 3de kl. A: Oppo sitie 3Aartswoud 41/t-51/», 3de kl. C: Bloemendaal 3Santpoort 3 5-5. 3de kl. D: Aalsmeer 2Driehuis 5-5; Het Oosten 5 Aalsmeer 2 2-8. 4de kl. C: Het Oosten 7j Bloemendaa1 4 4-6. In een winkelcentrum in Tokio prijkt I de lucht in priemt. Overigens wemelt een Olympisch ereteken: een acht m. I het er in de Oosterse metropool van hoge „boom", die zijn lauwertakken de Olympische ringen. De Spelen be ginnen zoals bekend in oktober. Het is eigenlijk een koddige geschiede nis: een commissie van de Nederlandse Bridge Bond heeft uitgemaakt, dat de damescompetitie - hoofdklasse voor duo's (A en B) feitelijk helemaal geen hoofd klasse is. De NBB kent namelijk drie soor ten bekerwedstrijden voor clubs. Spelers die willen meedoen aan de wedstrijden om de „Elffersbeker", mogen in de normale competities niet hoger geklasseerd staan dan de „eerste klasse". (Voor nict-ingewij- den zij vermeld, dat de 1ste en 2de klasse de laagste zijn uit de NBB. Er is ook nog een 3de, maar daar wil practisch niemand in spelen.) In de finale van het toernooi om de fel begeerde Elffersbeker kwamen de clubs Damiate (Haarlem) en Star (Utrecht) te gen elkaar uit. Na afloop werd het een administratieve „bonje", want Haarlem beweerde dat Utrecht speelsters uit te ho ge klasse had opgesteld. Drie Utrechtse speelsters hadden kort tevoren nl. deelge nomen aan de bondshoofdklasse voor da mesduo's en volgens een vluchtige Haar lemse berekening betekende dit, dat deze speelsters dus hóger moesten worden aan geslagen dan de eerste klasse. Van de kant van de Utrechtse dames was het allemaal heel begrijpelijk: wan neer de club uitkomt in gezellige beker wedstrijden, is het zuur om niet mee te mogen doen. Zij speelden nu wel in die bondshoofdklasse voor dames maar moest dat nu zo ernstig worden opgevat? De Utrechtse club en de Utrechtse dames vonden van niet Het bestuur van de NBB kreeg spoedig een dossiertje met protesten, verweren, nieuwe protesten enz. Geconfronteerd met de gevolgen van de overdreven benamin gen die aan allerlei dames- bridgeklusjes werden gegeven, meende de bond niet be ter te kunnen doen dan op grond van de zeker aanwezige goede trouw van de Utrechters voor te stellen de wedstrijd over te spelen. Haarlem weigerde en stel de voor de beker dit jaar maar in de ijs kast te zetten, waar het bondsbestuur moeilijk op kon ingaan. Gelukkig ging vervolgens Utrecht „in beroep" tegen een beslissing van dat bondsbestuur. Tegen wélke beslissing werd op geheimzinnige manier in het maandblad „Bridge" (jan. '64) in het midden gelaten. Was het wel licht een beroep tegen de „tegenorder", die gevolgd was op de „order" om de wedstrijd over te spelen? De Commissie van beroep van de NBB bestaat uit een drietal slimme heren. Men mag geloven dat deze commissie, met de wankele reglementen van de NBB in de hand, van alles dat zij heeft bewezen, óók het tegendeel zou kunnen bewijzen. In elk geval ontdekte zij dat in 1952, toen er nog geen damescompetitie bestond, het bekerreglement was aangepast aan het competitiereglement 1952. Nu was dat laatste wel in 1959 gewijzigd, maar het bekerreglement was daarbij niet aange past zodatU voelt wel waar wij heen gaan. De eindconclusie was, dat „DE" officiële competities niet mogen worden verward met „de aardigheidjes als een bondshoofdklasse voor damesduo's". Het staat er weliswaar niet zo duide lijk als hier, maar het komt precies op hetzelfde neer. Utrecht kreeg dus op de valreep toch nog gelijk: de dames waren tenvolle gerechtigd geweest voor de Elf fersbeker uit te komen Met Haarlem kreeg dus ook het bondsbestuur ongelijk. Wij kunnen nu vaststellen, dat zowel Haarlem als Utrecht als de Commissie van Beroep gelijk heeft. Haarlem, omdat het in oprechte onschuld meende dat een door de NBB als bondshoofdklasse ge doopte afdeling ook inderdaad een hoofd klasse was; Utrecht omdat het meende dat zo'n fraaie naam voor een dames clubje wel met een korreltje zout mocht worden genomen en de commissie van be roep omdat deze erin slaagde aan het geheel nog een reglementair tintje te ge ven, zodat de winnaars de beker niet meer behoefden terug te sturen. Ongelijk heeft het vroegere bondsbe stuur. Bij het uitdelen van kwalificaties had men een beetje voorzichtiger tewerk moeten gaan. Men had wat minder reke ning moeten houden met de ijdelheid van de bridgers die, hoe matig ze ook spe len, vaak het liefst uitkomen in een afde- }ing met een reusachtige naam. En het is natuurlijk onverstandig, bepaalde perso nen bij de ene gelegenheid in de fles „bondshoofdklasse," maar bij een volgen de gelegenheid in het potje „niet hoger dan eerste klasse" te stoppen. Nu kijken een aantal aardige mensen uit Haarlem en Utrecht, allemaal leden van diezelfde NBB, elkaar kwaad aan. Nu zit de NBB, die het toch al moeilijk genoeg heeft z'n dunnen populariteit onder spelers van de lagere klassen te handhaven, met de gevolgen. En dat alles komt voort uit het feit, dat de NBB enkele jaren geleden aan de dames ridderorden heeft uitgereikt, die het dus nu niet meer kan erkennen. Als de club uit Haarlem en de club uit Utrecht de zaken nu eens van die (vro lijke) kant bekeken en probeerden weer goeie bridgevrienden te worden? Desnoods zonder bemiddeling en uitspraken van col leges en commissies.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13