Kandidaat voor titel Steijn blijft winnen bij Kijk Uit Poolse hektrawler in Haringhaven Eerste gouden speld met diamant Gevolgen van staking vallen in IJmuiden erg mee Gouden en zilveren jubilarissen Scheepswerktuigkundige „kreeg" acht maanden IN DE VISHAL EN OP ZEE Bekendmaking Lanser dit seizoen goed op dreef Sport in IJmond Kort Umondnienws Gevonden voorwerpen Nieuwe gymnastiekzaal aan Moerbergplantsoen Oud-directeur van platenfirma in arrest Titelstrijd wordt broeder gevecht Steekpartij op Botermarkt in beroep Beroep op noodweer verworpen Zilveren erepenning voor prof. Ten Doesschate Havenberichten tP DINSDAG 7 JANUARI 1964 7 Vlag strijken P.v.d.A.-bijeenkomst in Heemskerk r-' Kerkelijk nieuws Eerste prijs voor Paolo and his Tigers In een fraai gespeeld eindspel is het Lanser gelukt zyn afgebroken party tegen Warnez tot winst te brengen. Deze partij werd in de competitie van de schaakclub Kijk XJit enkele weken geleden afgebro ken in een positie die gunstig leek voor Warnez. Hij had een ver opgedrongen vrij pion maar Lanser toonde bij voortzetting aan dat er veel meer in de stelling zat dan men zo op het gezicht zou zeggen. Fraai manoeuvrerend won hij een pion en bracht Warnez in steeds groter moeilijk heden. Deze kon zijn steeds wankeler wor dende positie niet langer verdedigen en gaf zich over. De grote kanshebber op de titel Steijn gaat overigens onverstoord verder punten te scoren. Ditmaal vond hij Hölscher op zijn pad die hem weliswaar bijzonder ster ke tegenstand bood maar wellicht toch het recht van de sterkste moet erkennen. De partij werd afgebroken, maar biedt Höl scher toch weinig uitzicht op een klein succes. Clubkampioen Blok kwam uit te gen Walda. De laatste was fel geïnteres seerd bij een winstpunt. Niet zozeer om dat daardoor zijn goede positie intact bleef maar eerder om zich te revancheren op Blok die hem vorig seizoen na drie beslissingspartijen het clubkampioenschap afsnoepte. Beiden kwamen nog niet tot een beslis sing, maar met een pion meer lijken de kansen voor Walda iets beter. De Jong raakte voorlopig de aansluiting met de kop kwijt, nadat hij voor de tweede achtereenvolgende keer een verliespartij moest incasseren. Ditmaal was het Schel haas die hem naar de verkeerde kant van de score speelde. Kistemaker en Gordijn speelden een spannend duel dat in remise resulteerde. Met 5 gedeelde winstpartijen heeft Gordijn zich inmiddels tot „remise koning" ontwikkeld. Het belangrijke gevecht in groep 2 tus sen Van Maanen en Van Pelt werd afge broken. Het ziet er naar uit dat Van Pelt tot winst zal komen, hetgeen de spanning ten goede komt. Van Niekerken moest irt groep 3 ook al de vlag strijken voor nieuwe aanwinst Goedhart. De laatste heeft nu 3 uit 3 en als zijn achterstand is weggewerkt zou hij wel eens de leiding in handen kunnen ne men. Wolthuizen zette het nieuwe jaar goed in, hetgeen tenkoste ging van Zonder man. H. Arisz verwisselde in groep 4 weer van plaats met zijn broer. Hij overwon Advertentie ZIE DE ADVERTENTIE-PAGINA. MORGEN BEGINT DE EVEN BEKENDE ALS SENSATIONELE COUPONVERKOOP BIJ STOUTENBEEK WONINGINRICHTING Op de eerste clubavond in het nieuwe jaar gaf voorzitter Dukel van damclub D.C.Y. een exposé van het afgelopen jaar. D.C.Y. handhaafde zich in de hoofdklasse. D.C.Y.-lid Laros won de kampioenstitel van Noord-Holland. In april zal Laros meespelen om het kampioenschap van Ne derland. Ere-voorzitter K. de Jong wees nu al op het belangrijke gebeuren dat D.C.Y. 25 februari 1965 veertig jaar zal bestaan. De standen in de onderlinge competitie 19631964, wat de eerste helft betreft, zijn als volgt: Groep A: Van den Berg 9, Tielrooy 8, De Jong 6, Binkhorst 4, Kaan 3, Velt- huyzen 0, allen uit 5 partijen. Groep B: Pippel 7, Swier 7, Bosma 4, Winter 3, Van der Steen 3, Ott 2, allen uit 5 par tijen. Groep C: Dukel 9, Van Straten 8, Duivenbode 7, De Boer 7, Beukema 4, Van der Does 4, Gomes 1. De volgende spelers vormen de eerste zeven plaatsen in het 1ste tiental en spelen eveneens mee om de clubtitel van D.C.Y.: Laros. Dukel, Swier, Pippel, Tiel rooy, Berg. Straten of Duivenbode. Dukel won de tegen Ti leis van Swier en speel- J. van Vuure en neemt de tweede plaats De heren Bruintjes en Van Zwieten smaakten eveneens het genoegen van een zege wat een aanzienlijke positieverbete ring inhield. De uitslagen zijn: Groep 1: Kistemaker - Gordijn remise; Schelhaas - De Jong 1-0; Warnez - Lanser -1; Blok - Walda afgebroken; Hölscher - Steijn afgebroken. Groep 2: Vis - Zeijl- mans 0-1; Van Pelt - Van Maanen afge broken. Groep 3: Van Niekerken - Goed hart 0-1; Zonderman - Wolthuizen 0-1. Groep 4: Van Zwieten - Baas 1-0; J. van Vuure - H Arisz 0-1; Bruintjes - D. van Vuure 1-0- Deze week komen de spelers uit de eer ste en tweede groep in aktie voor de bondscompetitie. Met de volgende teams spelen Kijk Uit 1 in Krommenie tegen Zaanstreek Noord en Kijk Uit 2 tegen Schaaklust in Andijk: Kijk Uit 1: Steijn, Schelhaas, Blok, Mees, De Jong, Hölscher. Wolters, Gordijn, Wi.jdoogen en Van Nieuwenhuizen. Kijk Uit 2: Lanser, Wijdoogen, Van Nieuwenhuizen, Van Pelt, Heidenreich, A. van Maanen, Vis, Bontenbal, Zeijlmans en Langedijk. In de IJmuidense Haringhaven ligt de Poolse hektrawler „Barbata," voor repa ratie aan de koelinstallatie. Dit schip is het tweede door de Poolse regering in de vaart gebrachte vaartuig uit een serie van De jaarvergadering van de Tuin- bouwstudieclub te Velsen wordt gehouden donderdag 9 januari in gymnasium „Pau- linum" in Driehuis. Behalve de traditio nele jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester vermeldt de agenda onder meer een bestuursverkiezing, we gens periodiek aftreden van de heren Handgraaf en Timmer. Beide functiona rissen hebben zich herkiesbaar gesteld. Na de pauze wordt door de heren Jansen, Van Willigen en Timmer een korte cause rie gehouden, respectievelijk over de on derwerpen „Winkelervaringen in de zaad- handel", „Cactussen" en „Plantsoen dienst". Weekeindecursuss N.A.T.U. De af deling Zuid-Kennemerland van de Neder landse Amateur Toneel Unie heeft weer een weekeindecursus georganiseerd, welke zaterdag 26 en zondag 27 januari in het „Gemeenschapshuis" in Zandvoort zal worden gehouden Als docenten voor deze cursus zijn aangewezen de heren Arend Hauer (algemeen adviseur), Geleijn Molier (adviseur voor Noord-Holland) en Frits Vogels (bewegingsleer). Ned. Ver. van Huisvsrouwen. De eerste activiteit in 1964 van de afdeling Velsen-IJmuiden van deze vereniging be staat uit een bijeenkomst in het Cultureel Centrum, welke donderdagmiddag negen januari wordt gehouden. Het is een voor lichtingsbijeenkomst over een groot zuivel bedrijf in Friesland. Volgende program mapunten zijn excursies naar fabrieken in Alkmaar en Zaandam op dinsdag 21 januari en dinsdag 13 februari. In het tijdvak van 28 december 1963 tot en met 3 januari 1964 werden de volgende voorwerpen als gevonden in Velsen aan gegeven: zwart-wit hondje, herdershond, zilveren armbandje, sleutels, moker, zil ver bedelarmbandje, autoped, bruin wan delwagentje, sjaal, portefeuille inh. geld papieren en foto's, gebreide handschoen (r.), combinatietang, koperen sleutel, vul pen, 5 kleurenvulpotlood, nikkel dames horloge, want, muts, bruine damestas, achterlicht van auto, damesring met steen, bedelarmbandje, donkerbruine kinder handschoenen, autoped, wit kinderschoen tje, portemonnee, 2 bankbiljetten, 2 lips- sleutels, paraplu, kinderportemonnee. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie te Vel sen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan genoemd hoofd bureau van politie. GROENTEVEILING De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren maandagmiddag: andijvie 68-127, waspeen 22-65, witlof 55-102, sprui ten 65-115, prei 28-65, selderij knollen 11- 26, boerenkool 15-33, groenekool 12-34, rodekool 8-15, uien 16-22, peen 5-14. Binnenkort zal een aanvang worden ge maakt met de bouw van een gymnastiek zaal aan het Moerbergplantsoen te IJmui- den, op het terrein gelegen tussen de Ste- phensonstraat en de Torricellistraat. Het zal op esthetische en praktische gronden nodig zijn om, zodra de gymnastiekzaal gereed is gekomen, 't resterende gedeelte van het terrein van een beplanting te voor zien. De bedoeling is om doormiddel van tegelpaden de zaal van alle aanliggende straten uit gemakkelijk bereikbaar te ma ken. Door aanplant van snelgroeiende heesters zal worden getracht de achter het terrein liggende, weinig aantrekkelijke bebouwing in korte tijd aan het oog te ont trekken. Met het oog op de eventuele uitbreiding van de gymnastiekaccommodatie, zal de grondverbetering tot het noodzakelijke be perkt blijven. De aan de aanleg van het geheel verbonden kosten worden geraamd op 10.200. Aangezien in de begroting van de bouwkosten van de zaal reeds een be drag van f 5750 voor aanleg van omrin gende beplanting was opgenomen, is als nog een bedrag van 4450 nodig. B. en W. stellen de raad daarom voor. een kre diet beschikbaar te stellen en daartoe te nemen de besluiten tot wijziging van de begroting, zoals deze in ontwerp bij de stukken zijn gevoegd. De commissie voor de plantsoenen en die voor de financiën stemmen hiermede in. Leden van de afdeling Heemskerk van de Partij van de Arbeid waren maandag avond bijeen in café Dam, waar Fedde Schurer in een rede zijn kijk gaf op poli tieke en economische toestanden in de we reld. Spreker ziet hier een taak voor de P.v.d.A.: de leden moeten de gedachte, dat vrede moet zijn op aarde en alle men sen recht hebben om „in welbehagen" te leven, uitdragen. Als men zou zingen van „verworpenen der aarde" en „verdoem den in hongersfeer," zoals gezongen wordt in de Internationale, dan zouden vooral de negers in Alabama (V.S.) met het volste recht kunnen roepen: „Dat zijn wij!" Vooral de socialisten zouden de taak heb ben er voor te zorgen, dat het voor ieder goed is op de aarde. De voorzitter, de heer M. van Bodegra ven, wees er op, dat in Heemskerk poli tieke tegenstanders blijkbaar geen begrip kunnen opbrengen voor het streven van de P.v.d.A.-fractie in de gemeenteraad. De Stem des Volks, onder leiding van de heer P. Potgieser, zong liederen en na de pauze werd gekiend. iv.v r -?• h m De Amsterdamse politie heeft de oud-di recteur van een grammofoonplatenmaat schappij gearresteerd op verdenking van verduistering van enige tienduizenden gul dens. De betrokkene is reeds in mei ont slagen en heeft in een civiele procedure aangevoerd nog vorderingen op de firma te hebben. In december werd tegen hem een aanklacht wegens verduistering inge diend. De firma bracht speciaal platen met Franse chansons in de handel. Ongeveer een jaar geleden bleken de boeken van de maatschappij niet te kloppen. De direc teur zou gelden hebben opgenomen voor betaling aan schuldeisers, maar dezen zou den niets hebben ontvangen. Dit leidde tot het ontslag van de directeur. De aan klacht bij de justitie zou zijn gebaseerd op het ontbreken van ongeveer 25.000,-. De onderlinge competitie van de schaak club Driehuis heeft de laatste weken in de kop weinig veranderingen teweegge bracht. De gebroeders Schouten blijven de leidinggevende figuren en hebben de .bedreiging" Veenhuysen voorlopig van zich afgeschud. L. Schouten overwon nl. deze speler en kreeg daarmee IV2 punt voorsprong op hem met bovendien nog een wedstrijd te spelen. Stada, die de vierde plaats bezet, werd ook al verslagen. De stand aan de top van de ranglijst luidt: 1. L. Schouten 7 7 0 0 7 2. G. Schouten jr8 5 3 0 6 Vit 3. Veenhuysen 8 4 3 1 5Vz 4. Stada 8 4 2 2 5 Van Heemskerk 6 4 0 2 4 In de tweede groep is Tijl nog steeds de best geklasseerde speler. Hoewel hij de routinier Kruyer een remise moest toe staan verbeterde hij zijn positie met een zege op Jonkman. Smakman overwon de als nummer 2 geklasseerde Van Linden Tol en neemt nu zelf deze goede po sitie in: Tijl 6 4 2 0 5 2. Smakman 9 4 2 3 5 De uitslagen zijn: groep 1: Veenhuysen L. Schouten 0-1, G. Schouten jr.Stada 1-0, HoogzaadSchouten jr. 0-1, Hoog- zaadStada 0-1, Hoogzaad—Veenhuysen 0-1, StadaDe Ruiter 1-0, G. Schou ten jr.De Ruiter 1-0. Groep 2: Smak manKruijer 1-0, JonkmanTijl 0-1, WiedemanHeidema 1-0. JonkmanWil- lems 0-1, SmakmanJonkman 0-1, Huis manJonkman 0-1, KruijerTijl rem., Van Linden TolSmakman 0-1, Hooge- werfWillems 1-0, KruijerHuisman 1-0. De „Barbata" in de Haringhaven van IJmuiden. twaalf bestelde hypermoderne hektraw lers. De „Barbata" is uitgerust voor de visserij op 15 tot 16 graden noorderbreed te, in de wateren rond Las Palmas. De daar gevangen vis wordt aan boord diep gevroren en het is de bedoeling dat ze in Monrovia (Afrika) op de markt wordt ge bracht. Volgens plan zal driemaal in Mon rovia gemarkt worden; daarna wordt, met de laatste vangst aan boord, de thuis reis aanvaard. De vis voor Monrovia wordt ongestript diepgevroren; de voor Polen bestemde vis wordt ontkopt en van ingewanden ontdaan, alvorens ze de diep vries in gaat. De SWI „Barbata" is 69 meier lang, 11 meter breed en de diepte is 7 meter. In de haringhaven van IJmuiden liggen varen. De IJM 9 Haarlem vertrekt vol- thans de twee nieuwste eenheden van de gende week maandag naar de visgronden. De IJM 34 Allan Water is al maanden niet op zee geweest. De IJM 35 Postboy wordt verbouwd en ligt eveneens al maan den in de haven. De schipper van de IJM 33 Thorina kreeg gisteren van zijn reder te horen, dat «het-.schip uit de vaart wordt gehouden. Door de staking zijn voorts getroffen- de KW 153 Francina van de vis serijmaatschappij Insulinde. de KW 80 Dirk Maria en de KW 82 Albertha Hen- drika, beide onder directie van de Kenne- merland te Katwijk. Ka.twijkse trawlervloot: de KW 41 Elisa beth Christine, van de visserijmaatschap- pij Kennemerland. zal later op de dag naar IJsland vertrekken en de KW 44 Rijnmond 3 vertrekt vanavond of morgen naar zee. Beide vaartuigen waren in de kerstdagen op zee. Aan de kop van de vissershaven liggen vier schepen van de rederij Vrolijk, één van deze schepen, de SCH 117 Onderne ming, ondergaat een reparatie en als voor lopige vertrekdatum is vastgesteld donder dag 9 januari. De VL 7 Ada van de vis serijmaatschappij Holland te Vlaardingen is slachtoffer van de OVB-staking, even als de IJM 36 -Jacoba Gesina en de IJM 37 Delft. Deze schepen hadden respectie velijk gisteren en eergisteren moeten uit- Dit jaar zullen bjj de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. in Velsen- Noord dertien personeelsleden hun gouden en acht personeelsleden hun zilveren arbeidsjubileum vieren. Het zijn achtereenvolgens de heren: N. P. J. Scholten, eerste meetmaler (40) op 21 ja nuari; G. M. J. Griekspoor, portier (40) op 3 maart; M. Boontjes, schilder (40) op 5 maart; G. J. Duineveld, indikkerman houtstoffabriek (40) op 5 maart; D. van den Outenaar, voorwerker-draaier mecha nische werkplaats (40) op 13 maart; E. P. Doesburg, cellulose-oplosser P.F. (40) op 21 maart; C. W. Droog, kettingslijper H.F. (25) op 22 april; S. van der Kolk, riemen- inpakker formaatafdeling (40) op 28 april; L. Streefland, voorman havendienst (40) op 12 mei; A. Sluis, administratief assistent bedrijfsbureau P.F.-H.F. (25) op 26 juni; M. J. van der Kooi, eerste man stofproduk- tie P.F. (25) op 3 juli; P. Goed, eerste bank werker-monteur (40) op 7 juli; J. F. Din- gerdis, eerste man bobineur PM 51 (25) op 10 juli; J. Grinwis, staffunctionaris tec-h- Het gerechtshof in Amsterdam heeft gistermorgen een 22-jarige scheepswerk tuigkundige uit Haarlem veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het hof oordeelde de Haarlem mer schuldig aan zware mishandeling de dood tengevolge hebbende van een 35-jari ge man uit de Haarlemmermeer. De pro cureur-generaal had 12 maanden waarvan vier voorwaardelijk en aftrek van voorar rest geëist. De scheepswerktuigkundige die de avond van de 31ste maart ongeveer tien glazen bier had gedronken, was even na midder nacht op de Botermarkt in Haarlem las tig gevallen door de dronken man uit de Haarlemmermeer. Er was een vechtpar tij ontstaan, waarbij beide mannen op de grond terecht waren gekomen. De verdach te had plotseling een stiletto uit zijn zak gehaald en geprobeerd daarmee de aanval ler schrik aan te jagen. Toen deze toch op hem toe kwam was de scheepswerktuig kundige buiten zijn zinnen geraakt en had woest van zich afgestoken. De aanvaller werd getroffen en de verdachte maakte zich uit de voeten. De verdachte beriep zich op noodweer en verklaarde in doodsangst te hebben ge handeld en in het wilde weg te hebben gestoken. Tijdens de behandeling van de zaak voor het Hof had dr. O. M. de Vaal als getuige-deskundige verklaard van oor deel te zijn dat de verdachte zich tijdens de vechtpartij in doodsangst had verweerd. Het gerechtshof wees het beroep op noodweer af. Ook achtte hij het niet aan nemelijk dat de verdachte in een hevige gemoedsaandoening heeft gehandeld, om dat hij na de steekpartij rustig was weg gewandeld. De rechtbank in Haarlem had de scheepswerktuigkundige destijds ver oordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk. nische dienst (40) op 18 augustus; N. J. Ruijter. eerste bankwerker-monteur (40) op 8 september; J. H. de Ruijter. arbeider kolenverdeling centrale (40) op 10 septem ber; R. Sweers, kraandrijver centrale (25) op 23 oktober; K. van Kalkeren, admini stratief assistent bedrijfsbureau P.F.-H.F. (25) op 25 oktober; Th. J. van jSon. eerste man bobineur PM 21 (25) op 30 oktober; B. Koeman, crasseur-monteur mechanische werkplaats (40) op 1 december en L. H. van Son, eerste man langs- en dwarssnijma- chine (25) op 27 december 1964. De Plaatwellerij n.v. zal dit jaar negen jubilarissen onder haar personeel hebben. De rij wordt geopend door de bedrijfslei der. de heer G. de Haan, die op 14 april zijn 40-jarig jubileum hoopt te vieren; vervol gens de heren P. Kok (25) op 15 mei; W. G. A. Dijkmans (25) op 7 augustus; D. Meul- dijk (40) op 11 augustus; A. Rasmussens (25) op 29 augustus; P. W. Schweitzer (25) op 4 september; J. de Kan. bedrijfsleider in Hoensbroek (40) op 15 december: J. P. Stals (40) op 15 december en Ant. Kruk (40) op 22 december 1964. Dit is een afbeelding van de zilveren erepenning, die door de Nederlandse Organisatie voor de Internationale Kamer van Koophandel aan profes sor dr. J. F. Ten Doesschate werd aangeboden. De heer Ten Doesschate, die van 1949 tot 1962 voorzitter van deze organisatie is geweest, heeft in dertijd om gezondheidsredenen zijn functie neergelegd. De erepenning een creatie van de Haagse kunstenaar Pol Dom is slechts eenmaal eerder uitgereikt, namelijk aan wijlen dr. F. H. Fentener van Vlissingen. De KW 8 Deining van de rederij Meer burg te Katwijk had gisteren reeds haar bemanning aan boord, maar in de middag heeft een groot deel van de bemanning het schip weer verlaten, zodat het niet kon uitvaren. De KW 15 Rijnmond één zal naar zee vertrekken wanneer het van nieuwe lijnen is voorzien en nadat enkele reparaties zijn verricht. In totaal liggen er in IJmuiden niet meer dan tien sche pen, die door de OVB-staking voorlopig niet zullen uitvaren. Op het geheel is dit nauwelijks van enige betekenis. Voor de eerste maal in 1964 is bij Hoogovens het gouden jubileum- speldje met de diamant uitgereikt en wel aan de hr. W. v. Zanten uit Velsen, die 40 jaar geleden als 3e smelter bij het bedrijf kwam en die thans op zichter eerste klasse is. Op bijgaande foto bevestigt mevrouw Van Zanten het traditionele gouden horloge aan de pols van haar jubilerende echtge noot. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Haarlem (toez.) W. Hoek stra te Noordwiik aan Zee voor Ter Aar (toez.) C. v. Schoonhoven te Giessen- Nieuwkerk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Ermelo J. Kievit te Noorde loos. Bedankt voor Vlaardingen J. Keuning te Veenendaal. Benoeming Paus Paulus VI heeft benoemd tot bis schop-coadjutor van Amboina/Indonesië, met recht van opvolging, pater André P. C. Sol uit Sloten. Kerstfeest Een vertegenwoordiger van de r.-k. kerk heeft maandagavond te Moskou tezamen met de Russische orthodoxe gelovigen het kerstfeest meegevierd in de stampvolle Jelochowsky-kathedraal van Moskou. Overal in Rusland is dit kerstfeest in volle kerken gevierd. Vermoedelijk zijn tienduizenden, zoniet miljoenen Russen in alle delen van het land ervoor naar de kerk gegaan. Een nachtdienst onder lei ding van de 86 jaar oude patriarch Alexei duurde zeven uur. Op een zaterdag in hotel „De Ooie vaar" te Uitgeest gehouden teenager-festi val, waar door vijf bands en zeven solis ten aan werd deelgenomen, behaalde het ensemble Paolo and his Tigers uit IJmui den met 34 punten de eerste prijs. De le den van dit ensemble zijn Nico van der Does, slagwerk; Wim Koekenbier. bas-gi taar; Albert Zwaard, slaggitaar en Paolo Roso Bian, solo-gitaar. Het rapport van de jury, onder meer samengesteld door Skip Voogd en Irene Zwaaf, vermeldde over het optreden van Paolo and his Tigers: „Voortreffelijk sa menspel, goede „sound" en fraai afgewo gen drumwerk. Doet niet onder voor het werk van vele beroepscombo's." Maandag Maanaag werden in IJmuiden aange voerd: 2650 kisten vis, waarvan 375 tong en tarbot, 1782 schol, 290 wijting, 172 ka beljauw en gul, 15 haai en 16 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr. tong 6,38-6,56, grm. tong 5,95- 5,48, kim. tong 7,96—7,22, kl. tong I 9,08- 8,39, kl. tong II 8,15-7,38, tarbot I 6,70-5,10. Per 50 kilogram: gr. schol 41-34, grm. schol 40-34, kim. schol 44-27, kl. schol I 42-39, kl. schol II 44-31, wijting 55-47, kl. gul 60-42, kl. haai 49-38. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 320-165. Maandag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 10 1.480, 166 3.950, 26 2.700, 29 3.450, 200 4.990, 172 4.820, 191 5.970, 46 4.640, 195 6.140, 164 4.440, 205 5.160, 143 4.650. 213 6.720, 77 5.820, 38 4.340, 190 4.800, 31 3.940, 28 4.950, 137 3.720, 113 2.830, 68 1.140, 46 4.350. 194 2.700, 109 1.220, 61 780, 112 760, 92 1.840, 160 1.770, 97 1.820, 169 3.980. 84 2.540, 96 2.250, 110 3.340, 186 2.840, IJM 2 2.000, IJM 7 2.250, IJM 81 2.360. Aanvoer va:i dinsdag Dinsdag hebben 22 vaartuigen in IJmui- Maandag kwamen tn IJmuiden aan: Eny Hö.is- gaard van Aalborg; Geziena Henderika, Aarhus; Forresbank, Antwerpen; Hoegh Skean, Port Ar thur; Lapwing. Londen, voor IJmuiden; Scantic, Teignemouth; Atlantis, Londen; Mentor, Bremen; Adonis, Pabo; Mercator, Antwerpen; Ahrenshoop, Rostock; Calchas, Genua; La Paloma. Vlaardin gen; Thorhild, Swansea; Ardetta, Liverpool; Ba sel, Rotterdam, voor IJmuiden; Marie Christine, Rotterdam, voor IJmuiden; Nanning Buisman, Norrköping. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Kroonborg naar Helsinki, van IJmuiden; Stella Maris. Lon den; Ubbergen, Klaipeda; H.K.S. De Hoop, Noord zee. van IJmuiden; Orion, Nyköping; Germania, Halmstadt; Hendrika Maria, Rotterdam; Othonia, Odense, walsmateriaal van IJmuiden; Fivelborg. Karlskrona, kunstmest van IJmuiden; Jacob Teekman, Scarborough, kunstmest van IJmuiden; Wanda, Kotka, van Velsen; Narwal, Rotterdam; Jetty, Delfzijl, van Zaandam; Bore 8, Kotka, van Velsen; Martha Ahrends, Rotterdam; Finlandia, Bremen; Bodenstein, Hamburg; Anita Schuett, Stettin; Neth. Coast, Rotterdam; Diana V., Ant werpen; Korsnes, Immingham; Lebu, Terneuzen; Antilope, Perth, kunstmest van IJmuiden. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Lingedijk van Neath; Midsland, Rotterdam; Attis, Antwer pen; Werner Meyburg, Dagenham; Trito, Dublin. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Wexford naar Boston, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Jut land, Rotterdam: Mercator, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan: duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan) den aangevoerd: 10 kisten wijting, 320 schol, 820 haring, 70 sprot, 5500 kilogram tong. Prjjzen van dinsdag Per kilogram, in guldens: tarbot 6 20-5, grote tong 6.63-6.34, grootmiddel tong 5 64- 5.49, kleinmiddel tong 7.32-7.15, tong I 8.30-8.07, tong II 6.84-7.54. Per 50 kilogram: grote en grootmiddel schol 44, zetschol 40-34, schol I 42-39, schol II 44-33. schol III 32-26, gullen 81, tarbot 150, haring 25-19.20, sprot 13.80-6, schar 32-28, wijting 54-49. Per tien stuks: kabeljauw 140. Besommingen vaai dinsdag In IJmuiden werden dinsdag de volgen de besommingen, in guldens, gemaakt: KW 117-5820. VD 73-5220, VD 24-4460, TX 39-3720, TX 32-3920. Zeevisgroothandelvereniging De heer A. Molenaar is afgetreden als lid van het bestuur van de Nederlandse Zeevisgroothandelvereniging. Het aftreden van genoemd bestuurslid houdt verband met door hem geopperde bezwaren inzake de meldingsplicht van thuisvarende vis sersvaartuigen. alsmede zijn ordeel over de verkoop van tong onder het kortelings in gebruik genomen elektrisch mijntoestel. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond dinsdag uit: 300 kisten wijting, 40 schol, 30 sranharing, 2000 sprot. Op zee De visserij door de kotters op de Noord zee is maandag niet meegevallen. Zo meld de d<« De Hoop IJM 46, dat per trek niet meer dan 20 kilogram tong is gevangen. Wel was er een mand of vier vis bij. De kleinere kotters brachten het niet verder dan 12 kilogram tong. In de nacht hebben de kleine kotters meer vis gevangen. De visserij was maandag in de Ierse zee „fantastisch": diverse schepen maakten een dagvangst van 15 tot 30 last haring. Enkele schepen hadden hun tonnen vol en stoom den naar Waterford om ijs te laden. Ver scheidene schippers hopen reeds heden avond de thuisreis aan te vangen. i

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7